Opinie o State Street Bank Polska w Kraków Podgórska 36

Branże: Biura rachunkowe

Nikt

Ponawiam pytanie: jakies opinie/ informacje o dziale HR?

Naej

Hej, czy w Gdansku sa jakies godne polecenia korpo ktore przyjmuja ludzi po Stejcie? W Krakowie jest tego dosc sporo (BBH, Euroclear, HSBC, Revolut, UBS) a na pomorzu?

@Naej

Arrow, PwC, Reuters, Amazon.

Stan
@Naej

A która korpo w Krakowie, oprócz Strejta, oferuje po czasie częściową pracę z domu ??

Rly
@Stan

Raczej większość

Bart
@Rly

Akurat SS pod względem WFH przoduje na rynku krakowskim - wszyscy inni się chwalą, że wspierają etc., ale jak przyjdzie co do czego to robią pod górkę (wiem co mówię, znam to z autopsji).

Ewelina
@Bart

W Gdańsku to jeszcze "raczkuje". Krakowski SS jest krok do przodu. Pracowałam w Krakowie i były działy, gdzie po kilka razy w tygodniu ktoś był na wfh. Od 2 lat jestem w Gdańsku i widzę, że tutaj nadal jest kultura codziennego bycia w biurze.

Niki

Który z działów jest najbardziej wymagający, najtrudniejszy? Słyszałam, że Complaince i Financial Reporting? Rzeczywiście tak jest?

@Niki

HR

filip
@Niki

financial reporting jest zdecydowanie bardzo wymagający i wymaga dużej samodzielności,

Aaa

Czy ktoś wie gdzie w Krakowie mieści się custody team? Jak wygląda rekrutacja tam?? Tak sobie myślę może wart byłoby spróbować jednak....

typowe rekrutacyjne

logo firmy Magazynier
Opacz-Kolonia
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Doradca Techniczny z językiem włoskim lub francuskim
Ochmanów
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.

Część, jak wygląda sprawa zmiany dzialu? Załóżmy że mój nowy dział nie podoba mi się od razu, na dzień dobry, i chce jak najszybciej iść do innego - czy to jest możliwe? Czy potrzebna jest zgoda managera? Jest jakiś okres po przyjęciu do firmy że nie można się rekrutować do innego działu?

Nicky

Tak, jest możliwe. Oczywiście decyzja należy do managera, ale generalnie jest tak, ze nikt nie chce, żeby ktoś się zwolnił akurat z jego zespołu, zwłaszcza na starcie, bo to będzie zle wyglądało w statystykach. Idziesz do managera, albo lepiej do Team Leadera i mówisz, ze czujesz, ze to nie jest to, ze chcesz zrezygnować z pracy/zmienić dział. Manager ma obowiązek spróbować zatrzymać Cię w zespole. Prawdopodobnie zaproponują shadowing, ale nie zawsze idziesz dokładnie tam gdzie chcesz. Mi się udało z mojego ponoć elitarnego (i zadufanego) zespolu przenieść do innego działu i trafiłem na fajny team, gdzie było małe ciśnienie i ludzie ze sobą rozmawiali (hehe). Koniec końców, i tak zrezygnowałem po niecałym roku pracy w State, bo to słaba firma, ale przynajmniej jakiś czas przepracowałem w względnie miłej atmosferze. Tak wiec próbuj pogadać z managerem i głowa do góry, bo doświadczenie ze State w innej pracy Ci się i tak nie przyda :)

Manager
@Nicky

Jak się nie nadajesz to nikt nie ma obowiązku cię zatrzymywać. Tylko się będą cieszyć że odchodzisz.

Lika
@Manager

Dlaczego będą się cieszyć?

Meh

Przeszłam dwie rozmowy telefoniczne, miał ktoś się kontaktować by umówić rozmowę w biurze i tak już czekam dwa tygodnie. Panie rekruterki z Indii nie odpowiadają na maile. Można coś z tym zrobić?

Aisha
@Meh

Hej. Ja mam 2 rozmowę w czwartek, czy możesz mi napisać dokładnie o co cię pytali jeśli chodzi o firmę te ich value itd.?? dostałam info na maila z czego się przygotować, ale pierwszy ruch to wiedza o firmie gdzie wchodzisz w link i jest tam bardzo dużo tego..na co zwrócici uwagę, co ty powiedziałaś? bo resztę konkretnie mam czego mam się nauczyć...będę b. wdzięczna za odpowiedź

koko
@Meh

@Meh Czy odezwał się ktoś w końcu do Ciebie? Też już trochę czekam i zastanawiam się czy zawracać sobie tym głowę jeszcze.

@Meh

Czy mogłabyś podać maila do hr z Indii. Miałem dwie rozmowy przez telefon i nikt się nie oddzywa. Chciałbym się przypomnieć.

Rick

Dzięki. Czy mógłbyś podać o jakie funkcje Excel pytają na rekrutacji.

Rick

Ten mail jest błędny ponieważ przychodzą zwrotki o niedostarczeniu wiadomości. Czy ktoś ma poprawny adres do HR z Indii?

pepko
@Meh

A ja miałem tak, że nie odebrałem telefonu, bo nie dałem rady. Pani rekruterka napisała do mnie maila z zapytaniem kiedy może się ze mną skontaktować(odpisałem praktycznie od razu), maila odczytała i mi nie odpisała. Drugiego telefonu nie było. W poprzedniej rekrutacji w ogóle o mnie zapomnieli, że umówiłem się na rozmowę. Osobiście uważam, że Panie rekruterki z Indii powinny się bardziej przykładać do pracy.

Mike

Czy moglibyście podać maila do hr z Indii? Ten na forum jest błędny. Dzięki.

Cześć. Czy może mi ktoś z pracowników State Street Kraków powiedzieć jakie wynagrodzenie netto jest oferowane dla "poczatkującego" w korporacji (wykształcenie wyższe ekonomiczne +. angielski B2, ponad roczne doświadczenie w księgowości w "budżetówce") - do działu kadr i płac lub księgowości? 2. Czy może mi ktoś wyjaśnić co znaczą te skróty odnośnie wynagrodzeń "A2" i "A1"? 3. Po jakim czasie jest jest szansa na podwyżkę i w jakim przedziale? 4. Na ile jest pierwszą umowa i ewentualnie na ile mogą ją przedłużyć? 5. Czy "testy" z wiedzy specjalistycznej (finanse, bankowość, giełda) na rozmowie są trudne? 6. Czy są jakieś możliwości rozwoju finansowego (innymi słowy: czy wiecznie pracuje się za jedną stawkę) i zawodowego (awans)? Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam serdecznie

@Marcin

Ad 2 - A1 (Associate 1) i A2 (Associate 2) to stopnie zaszeregowania pracowników - najniższe. Ad 4 - już pierwsza umowa jest na czas nieokreślony, co raczej jest rzadkością na lokalnym rynku SSC

Nn
@Tom

Ad 4 - chyba raczej określony

@Nn

Nieokreślony - można przeczytać na intranecie

Kinga
@Marcin

Pierwsza umowa jest na czas określony na rok, kasa na początek o ile dobrze pamiętam +/- 2500 może 2700 na rękę - nie jestem pewna, potem przedłużają na nieokreślony i jest wtedy podwyżka 500 zł . Mi zmienili umowę po pół roku. Podwyżki ogólnie + premia jest co roku. Możliwość awansu jest jak najbardziej. Dostałam awans po 1.5 roku, ale nie dają za staz, tylko za to jak się starasz.

@Kinga

Od razu jest na nieokreslony.

Kinga

Może zależy od teamu

@Kinga

Nie, nie zależy od teamu. Umowa jest w całym Stejcie na czas nieokreślony.

Sil
@Olo

Od niedawna dopiero, ale tak faktycznie jest.

@Sil

Zgadza sie. Bodajze 2-3 miesiace.

Mhh
@Olo

A co z podwyżką którą otrzymywały A1 przy przedłużaniu umowy ?

@Mhh

Zaczynasz na nieokreślony z niższą stawkę , podwyżka przysługuje normalnie ,tylko nie ma zmiany typu umowy :)

XDSDX

No nie wiem, ja jestem nowo zatrudniona i mam umowę na rok. Bardzo bym chciała mieć na czas nieokreślony, może po tym roku już bede mogła.

@XDSDX

Kiedy zaczelas?

@Marcin

Czy ktoś może mnie powiedzieć czy w przypadku jak wyżej można aplikować na A2 czy musi się zaczynać od a1 bo w korpo nie pracowałem ale w budżetówce tak.

Xxxd
@Adam

Jeśli zarekrutujesz się na A2 i udowodnisz na rozmowie, że masz faktycznie solidną wiedzę i doświadczenie w różnych sytuacjach w miejscu pracy to może się uda, aczkolwiek bardzo mało osób przyjmuje się z zewnątrz na A2.

Pipi

Cześć wam. Dziś Miałam 1 rozmowę z kimś z Indii. Oczywiście w aplikacji jeśli chodzi o wynagrodzenie to zaznaczyłam 4300 brutto i więcej... tak mi polecono gdyż oni zawsze schodzą i żeby było z czego.. na tej rozmowie Pani pow mi czy mi pasuje 3660 zł brutto.. powiedziałam że ok. - żeby po prostu przejść dalej rozmowę (oczywiście się zastanowię) proszę was o info, czy jest możliwość żeby więcej dostać chociaż 4000 zl brutto? Mam średnie wykształcenie, ale pracuję w finansach prawie 3 rok i mam pracę ale chce zmienić ale też nie chce mniej zarabiać niż teraz... dajcie proszę znać jak to wygląda bo ta Pani powiedziała że to oni sami decydują na końcu ile dostaniesz, ze zależy wszystko jak wypadniesz na interviev i spotkaniach itd..

aaa

nie zależy jak wypadniesz, każdy dostaje to samo na start czyli 3686 brutto

@aaa

Ok, rozumiem. Pytam bo moja koleżanka która pracuje ok 1,5 roku w finansach dostała się tam i zaoferowali jej 4300 brutto. Dokładnie na Found A. Nigdy też tam nie pracowała... polecił ją kolega..

nick
@Pipi

4300 brutto masz przy przedłużeniu umowy do roku czasu - moze jak dostala tyle na start to nie bedzie juz miala tej dodatkowej podwyzki.

@nick

Aha ok, to dzięki za info. Szkoda ze tylko tyle na początek..

Znaleziony ksiegowy
@Pipi

Jeśli piszesz „found accountant”, to daruj sobie rekrutowanie się. Widać, że nawet nie wiesz jakie to stanowisko a i z angielskim masz na bakier.

Kamluxx

Hej, czy może ktoś powiedzieć coś więcej na temat działu i stanowiska Derivatives Specialist. Jestem po jednej rozmowie natomiast zaprosili mnie na kolejną. Wdzięczna za informację ????

@@@123

Mam pytanie czy ktos pracuje w AML albo due diligence? Jakie zarobki senior associe ? Czy sa nadgodziny? Jaka atmofsera? Czy warto pracowac tam dłużej?

Aś.

Rowny Tydzień temu miałam drugi etap rozmowy rekrutacyjnej z panią z Indii. Powiedziała, ze do trzech dni ktoś podejmie ze mną kontakt mailowy lub telefoniczny. Do tej pory cisza... czy to oznacza, ze się nie dostałam?

Nikt

Intreseuja mnie opinie na temat stanowisk powiazanych z payrollem i dzialem HR. Ktos, cos?

As

Jakie działy są w Bonarce a jakie na ul. Zielińskiego?

kandydat_726

Aplikowałem na open possitions. Wczoraj mialem 2 rozmowe przez telefon, chciałem się dostać do FA a Pani rekruterka powiedziala ze nie mam wyksztalcenia finansowego wiec zakwalikowala mnie na IFDS-A1. Czy moze ktos powiedziec, czym sie zajmuje osoba na takim stanowisku ? Dodam, ze moj angelski jest na poziomie B2.

Barabasz

Hej, możecie coś powiedzieć o stanowisku Financial Reporting Accountant?

Ms.
@Barabasz

Wydaje mi się ze praca polega na tworzeniu financial statement na podstawie bilansu i rachunku zysków i strat.

@Ms.

Czy dział robi dużo nadgodzin?

pomocnik
@Barabasz

Generalnie robisz sprawozdania finansowe i wykazy inwestycyjne, jest bardzo dużo nadgodzin zwłaszcza styczeń, luty i środek roku, bo zamykają okres. Generalnie non stop nadgodziny ok. 30 miesięcznie. Pracowałem tam, strasznie dużo pracy, duże tempo, wysokie wymagania, deadliny ustalane przez managera, duża presja. Ja uciekłem.

@pomocnik

Z firmy czy do innego działu?

anon

Cześć, ponad tydzień temu polecił mnie pracownik SS, niestety nadal brak telefonu :( czy próbować aplikować jeszcze raz czy jest szansa, ze jeszcze zadzwonią?

Anka
@anon

Poczekaj cierpliwie, zadzwonią, tydzień to krótki czas

Stan
@Anka

Hej, czy po odbytej rozmowie w biurze informują od razu czy się jest przyjętym czy nie? Jeśli nie, to ile czekaliście na jakieś info?

W jakich działach robi się najwiecej nadgodzin?

As

Jakie działy w SS są Bonarce?

Anonimowy

Czy w state street jest podatek zerowy wypłacany do wynagrodzenia ?

@Anonimowy

Tak

Anonimowy

Prosze powiedz czy jest o wypłacany z wypłata czy z podatkiem Pit

Zostaw merytoryczną opinię o State Street Bank Polska - Kraków

• Jak się pracuje w State Street Bank Polska?

Zobacz opinie na temat firmy State Street Bank Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 1038.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w State Street Bank Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 624, z czego 59 to opinie pozytywne, 158 to opinie negatywne, a 407 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy State Street Bank Polska?

State Street Bank Polska
2.1/5 Na podstawie 1127 ocen.

State Street Bank Polska