Opinie o ROL-RYŻ w Gdynia

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie ROL-RYŻ. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w ROL-RYŻ o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Przemysł spożywczy - przemiał zbóż

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ROL-RYŻ w Gdynia

Ta firma tonie! Był świetnie prosperujący zakład a jest totalne (usunięte przez administratora) Wszystko przez brak vzasu. Szkolenia przeprowadzone na szybko byle podpis był na karcie reszta ich nie interesuję. A potem pretensje że ktoś nie ma pojęcia jak poprawnie pracować.

szczupak

Powiem krotko,zarobki w tej firmie to nieporozumienie.

@szczupak

Konkrety jakieś możesz podać czy nie za bardzo? 3k się przebije chociaż?

@Stefan

Jesli przyjedziesz w sobotę do 17.00 to 3k brutto dostaniesz

NICKT

PRACOWNICY RR. Uwaga na zachowanie operatora,ktory uwaza sie za ,,cogos,, ,kim nie jest !!! Jest chamski,jest prostakiem,uwaza sie za wielka FIGUR(e).UWAGA-STAJE SIE NIEBEZPIECZNY.Ko go blizej pozna w pracy w 100% przyzna mi racje.Nie polecam wspolpracy z takim typem pseudo ,,karierowicza,, .

Jakie są warunki zatrudnienia w ROL-RYŻ?

War...

Musisz być chętny do (usunięte przez administratora) nie zadawać niewygodnych pytań, wykonywać każde polecenie nawet jeżeli nie wiadomo o co chodzi. Jeżeli zaczniesz się zastanawiać o co chodzi to już po Tobie, bo tu mało kto ogarnia cokolwiek a ci co siedzą na lepszych stołkach żyją w innym świecie. Ludzie z agencji bez doświadczenia i jakiejkolwiek wiedzy mają lepsze stawki niż etatowi, doświadczeni pracownicy-CHORE !!!

Tyton

W tej firmie nigdy nic się nie zmieni chyba, że na gorsze. Presja, tempo, kosmiczne wydajności i coraz to nowsze obowiązki których nie ma czasu wypełniać, a za które jest się rozliczanym. Pensje odrobinę wyższe od najniższej krajowej, bez pracujących sobót i dodatkowych nadgodzin wypłata taka sama lub niższa jak w pracy w dyskoncie na kasie. Z tą różnicą, że tu ciśnienie jest nieporównywalnie wyższe. Premia uznaniowa teoretycznie do 20%. W praktyce nie wiem czy ktoś wyciąga 15. Po kilku dniach nowy pracownik zostaję sam na sam z starą zdezelowaną maszyną z którą wieloletni pracownicy mają spore problemy. Roboty i automatyzacja które zawodzą na każdym kroku. System który totalnie zawodzi, brak odpowiedniego przeszkolenia z zasad działania tegoż systemu. Dyrektorzy nie mają pojęcia co się dzieje, a wymagają od pracowników zrzucając na nich całą odpowiedzialność. Dodatkowo otwarcie drugiego oddziału w Gdańsku spowodowało przeniesienie kilku doświadczonych ludzi właśnie do Gdańska. Jedyne co tam jeszcze trzyma ludzi to świadczenia socjalne i nadgodziny. Dla kogoś kto nie ma zainteresowań poza pracą firma idealna bo w zasadzie po 8 często 12h ostrego zajazdu nie ma się siły nawet na prysznic po pracy. Czyli warunki podobne jak w wielu firmach z tą różnicą, że w RR dochodzi potworny hałas i zapylenie. Na niektórych stanowiskach dodatkowo trzeba się sporo nabiegać. Przykładowo operatorzy paczkarek nie raz mają do obsługi maszyny na dwóch piętrach. To samo z owijaczami którzy dziennie robią po kilkanaście kilometrów. Jest jeszcze szlifiernia ale to już inna jazda. Bieganie i obsługa maszyn po pięciu piętrach, ludzie tam przychodzący po tygodniu-dwóch albo się zwalniają albo lądują na chorobowym. Przeciążenia fizyczne ogromne. Ogólnie zatrudniając się w RR bez dobrego zdrowia fizycznego lepiej sobię odpuścić. I tak wiadomo, że najlepiej samemu przyjść ocenić ale czasami lepiej się poważnie zastanowić, przemyśleć 2 razy. Obecnie jest tylko jeden zmianowy który wie co się dzieje w firmie drugi jest całkiem świeży a trzeci... No cóż. Nowi często muszą wystawać pod furtką bo nie dostają chipa do jej otwierania. Jeszcze kwestia kierownictwa... Po raz kolejny w krótkim czasie zmienił się kierownik i chyba na lepsze bo poprzedni nie miał ZIELONEGO pojęcia o niczym. Zostało po nim tylko zamieszanie które teraz trzeba naprawiać. Póki co widać poprawę. Jest czysto i okazuję się, że są lepsze sposoby na motywowanie pracowników niż ciągłe obserwację okiem wielkiego brata. Ale to pewnie też do czasu. Sytuacja życiowa zmusiła mnie do tego, że na razie nie mogę zmienić pracy, ale gdybym miał jeszcze raz podjąć decyzję o zatrudnieniu się w RR z tą wiedzą którą mam teraz to napewno nie popełnił bym drugi raz tego samego błędu.

qwerty
@Tyton

Zgadzam sie z opinia powyzej.Presja i cisnienie coraz wieksze.Zarobki jak na wrzesien 2021 zaczynaja byc poprostu smieszne,oni chyba nie maja wiedzy co sie dzieje w kraju.Pozdrawiam wszystkich,uciekajcie stamtad jak macie okazje.

gfox4747
@Tyton

SWIETA PRAWDA,POPIERAM W 100%.DODAMT TYLKO,ZE JAKO ETATOWY PRACOWNIK RR,MAM STAWKE 17(tak, siedemnascie)BRUTTO NA GODZINE.OCZYWISCIE ZLOTYCH.

Ktosiek
@Tyton

Brawo Ty ktoś w końcu wyraził swoją prawdziwą opinię co najlepsze zgodną z prawdą

wiktor

Prawda jest taka ze ludzie odchodza z tej firmy bo brak perspektyw,zadnych podwyzek tutaj nie ma szans uzyskac.Chetnych do pracy brak,bo praca jest naprawde ciezka.Nie potrafia docenić zalogi ktora naprawde jest dobra.Mysle ze jeszcze ludzie beda uciekac z tej firmy bo praca tutaj stracila jakikolwiek sens.

Dodo

I jak sie teraz tam pracuje? Czy nadal jest tam moj ulubiony zmianowy pan Adam? Bardzo ciepło go wspominam pozdrawiam serdecznie buziaki dla wszystkich

@Dodo

Czyli pracowałeś kiedyś w Rol-Ryżu, tak? Jak oceniasz atmosferę w tej firmie? Jak podejście do pracownika? No i jak wyglądały zarobki, można było dobrze zarobić? :D

ambitna

Praca jest tylko dla wytrwałych, lekko tam na pewno nie jest ale da się pracować jak ktoś chce. Mi się przez pierwszy rok nawet podobało ale później mnie już wykańczała ta praca, szczególnie nocki. Mam wielki Szacun dla ludzi którzy tam pracują wiele lat. Na pewno uważam ze są fajni zmianowi, przynajmniej jak pracowałam to był Adam, Radek, Krzysiek, ostatnio słyszałam ze Radek został kierownikiem i myślę że to dobra osoba na tym miejscu. Myślę jednak że Dyrekcja powinna pomyśleć o podwyżce dla pracowników, choć fakt były tam premie i to było ok ale uważam że powinna być większa stawka godzinowa, bo tam ludzie naprawdę zapierdzielają i się starają,a nie podwyżka jak ktoś pójdzie na robota. Myślę ze powinniście doceniać bardziej tych ludzi, którzy jeszcze tam pracują, bo naprawdę miałam różne prace i myślę że to była najcięższa pod względem wytrzymałościowym i za tak ciężką pracę powinna być odpowiednia wypłata. Pozdrawiam serdecznie

Kicia03

Pracowałam tam z takim Piotrkiem. Przystojny, inteligenty, a do tego jaki męski ????

@Kicia03

Myślę że takie uwagi nie pasują na forum publiczne. Ale skoro pracowałaś w ROL-RYŻ, to w takim razie chętnie dowiem się od ciebie co sądzisz na temat tego pracodawcy. Jakie są plusy i minusy pracy w tym miejscu? Można tu dobrze zarobić?

Co
@Stefan

Co nie pasują jak to sama prawda jest hehehe

Czy firma ROL-RYŻ kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

ktos decyzyjny

Tak.

kołek

Zmieniło sie na gorsze? ? zastanawiam sie czy nie wrócić heehe

Rychu

Tutaj kiedyś pracował kierownik Piktu , on to dopiero kazał zapierdalać....te kto wszedł w tyłek dostawał umowę o firmy , reszta przez agencję pracy.

Maja

Na zlecenie yo opłaca się pracować bo dostaniesz te 20 zl i za wiele nie musisz robić bo tak szybko się wszystkiego nie nauczysz. Jakieś rozrywanie zamiatanie itd. Duża rotacja, czasami przyjdzie ktoś na dzien czy dwa i po tym czasie już jest ktoś nowy. Dodatkowe obowiązki dla stałych pracowników bo tymczasowych trzeba przypilnować i wszystkiego uczyć a że rotacja jest duża to no cóż...

Nunczak

Ogólnie pracowałem tam przez chwilę przez agencję. (usunięte przez administratora)to pierwsze skojarzenie. Cisną Cię o wszystko nikt nic nie wie a zrobione ma być tylko sam nie wiesz nawet co. Chaos kurz i chalas. Jedna osoba ma robić 30 rzeczy. W życiu nie mógł bym tam pracować dłużej bo psychicznie bym wysiadł.

Obiektywny
@Nunczak

Jestem pracownikiem firmy od niedawna moje odczucia są bardzo pozytywne . Trzeba pracować , obsługa maszyn na linki jest nie łatwa ale taka jest specyfika pracy trzeba się chcieć zapoznać i zaangażować . Płaca w terminie , socjalne są bardzo w porządku . Dodatki do zarobków . Opieka zdrowotna , plan urlopowy są . Dla chcących pracować firma godna polecenia

@Obiektywny

Taa... Osoby przychodzące na rozrywanie dostają 19.50. Pozdrawiam wieloletnich pracowników ktorzy nigdy takiej stawki nie osiągną. Pozdrawiam.

@Obiektywny

Plany urlopowe? Ściąganie pracowników z urlopu bo okazuję się, że nie ma kto pracować to jest plan urlopowy? Albo to, że czy idziesz na urlop dowiadujesz się dzień przed terminem?

Kamerzysta

Po przyjściu nowego kierownika mobbing w tej firmie stał się na początku dziennym. Nowy kierownik ma manię na punkcie kamer i kontrolowaniu pracowników.

Szmalec
@Kamerzysta

Nie gadaj głupot o mobbingu,teraz jest właśnie w miarę normalnie.Mobbing,szantaże i inne techniki manipulacji to był za czasów poprzedniego kierownika,ale to już przeszłość na szczęście.

Pracownik jeden

Totalny bałagan!!! Odkąd zmienił sie kierownik nie da sie tam pracować. Zawsze bylo źle ale teraz jest koszmar. Ciągłe zwalanie odpowiedzialności na pracownika za rzeczy które nie są w jego kompetencjach. Stres i presja psychiczna do granic możliwości. Brak ludzi do pracy, niedziałające systemy, brak osób decyzyjnych. Kierownik nie ma bladego pojęcia o tym jak funkcjonuje zakład. Jeden operator musi obsługiwać kilka maszyn na różnych piętrach. Stare psujące sie maszyny z normami których nie są w stanie przerobić. Totalny brak zarządzania, wszędzie bałagan i chaos, wszystkie sugestie dotyczące poprawy funkcjonowania produkcji i ułatwiania pracy operatorom puszczane bokiem. Nie polecam!

Xxx

Witam, chce zlozyc papiery na magazyn, jaki jest klimat, i ile można zarobić, pozdrawiam

Wiele osób zainteresowałaby kwestia, związana z możliwością rozwoju w ROL-RYŻ. Czy taka w ogóle w niej istnieje?

Zależy co rozumiesz pod pojęciem "możliwość" rozwoju.

ow

Chcesz pracowac w RR,pracuj.Co prawda jest ciezko,trzeba racowac.POKAZCIE MI TAKI ZAKLAD,GDZIE NIE MA (usunięte przez administratora) WOWCZAS CHETNIE ZMIENIE ZAKLAD PRACY i BARDZO CHETNIE SIE ZATRUDNIE W NIM !!!!

Xxxx

Troche niepoważnie podchodzą do nowych pracowników. Kazdorazowo dzwoń po kierownika tylko dlatego by otworzyl drzwi. Jakby nie mozna dać tymczasowy breloczek czy coś.

Zostaw merytoryczną opinię o ROL-RYŻ - Gdynia

• Jak się pracuje w ROL-RYŻ?

Zobacz opinie na temat firmy ROL-RYŻ tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 43.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ROL-RYŻ?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 38, z czego 5 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ROL-RYŻ?

Kandydaci do pracy w ROL-RYŻ napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ROL-RYŻ