Opinie o Ultramare Sp. z o.o. w Szemud

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Ultramare Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ultramare Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ultramare Sp. z o.o. w Szemud

Ex-Pracownik

Witam, jako były pracownik pozwolę sobie zostawić opinię. Wyjaśnię, co mnie rażąco irytowało w tej firmie, a co za tym też idzie, będą to jednocześnie powoydy, dla których już tam nie pracuję. Zacznę może jednak od plusów (których szczerze mówiąc nie ma za dużo): + wynagrodzenie zawsze na czas - wypłatę na konto bankowe zawsze otrzymywałem przed 10-tym dniem każdego miesiąca (z reguły szóstego bądź siódmego) łącznie z wypracowanymi przeze mnie, dodatkowo płatnymi (+50%) nadgodzinami + firmowe ubranie po zakończonym okresie próbnym - po zakończeniu umowy o pracę na okres próbny, po podjęciu decyzji przedłużenia umowy (na czas określony - 2 lata) otrzymuje się firmowe ubranie + zatrudnienie od razu na umowie o pracę - z reguły większość firm zatrudnia najpierw na umowie zlecenie, a potem (z reguły po miesiącu albo dwóch) zatrudnia na umowie o pracę. Tutaj od razu otrzymujemy umowę o pracę na okres próbny. + jeżeli chodzi o dział produkcji to każdy może się tutaj dostać, nie mając zupełnie żadnego doświadczenia No i w zasadzie to by było na tyle co do zalet pracy w tej firmie. Teraz przejdę do meritum, czyli do wad: - wspomniałem wcześniej, że wynagrodzenie jest zawsze wypłacane na czas, prawda? No tak, tylko jeśli chodzi o jego wysokość, to niestety szału tutaj nie ma. Stawka niewiele wyższa niż najniższa krajowa jest niezbyt zachęcająca. Możliwość dorobienia sobie wyrabiając nadgodziny (o nich opowiem niżej) nieco ratuje sytuacje, ale nie każdy ma ochotę zostawać dłużej. - podczas rozmowy rekrutacyjnej, podpisując umowę o pracę, firma stosuje dosyć (usunięte przez administratora) trik. Mianowicie, jeżeli macie dla przykładu ustaloną stawkę 3800 zł brutto na miesiąc, to na umowie będziecie to mieli zapisane jako najniższa krajowa + dodatek motywacyjny - czyli w tym przypadku 3600 zł + 200 zł dodatku. Jest to do dosyć głupie rozwiązanie, bo mogą Wam ten dodatek w każdej chwili uciąć. Moim zdaniem jeżeli stawka to 3800 zł to powinno być to napisane w jasny i klarowny sposób na umowie bez żadnego owijania w bawełnę. W końcu pracownik ma prawo być pewny ile może zarobić, prawda? - teraz może przejdę do samych warunków pracy. Wiadomo, z początku (kiedy jeszcze przyswajasz swoje obowiązki i powierzone Ci zadania) wszyscy są wobec Ciebie mili i taktowni, ale po jakimś czasie zaczniesz być traktowany krótko mówiąc jak narośl, która ma obowiązkowo brać nadgodziny, bo w końcu tak kierownik każe. Jeżeli nie chcesz zostawać dłużej, to jesteś złym pracownikiem i od tego momentu jesteś najniżej w hierarchii. - Pani kadrowa, z którą mamy rozmowę rekrutacyjną jest co najmniej (podkreślam: co najmniej) dziwna. Na etapie rozmwoy rekrutacyjnej w bardzo miły sposób nam opowiada przeogromne zalety (których przecież i tak nie ma zbyt wiele) pracowania w tej firemce. Jednak jeżeli już się zatrudnimy i będziemy chcieli załatwić jakąkolwiek sprawę (na przykład zmienić coś/dopisać w swoich dokumentach) to złośliwie się czepia nas o byle co. Największa frajda jest wtedy, kiedy chcemy złożyć wypowiedzenie umowy o pracę. Wtedy dopiero strzela na nas focha, co ewidentnie było widać po jej tonie głosu. Przepraszam bardzo, ale jak chcę złożyć wypowiedzenie, to mam takie prawo i z tego prawa skorzystałem - logiczne. Gadając jakieś (usunięte przez administratora) teksty w moją stronę nie zatrzyma Pani pracowników - przykro mi. - atmosfera pracy - słaba. Miałem nieustanne wrażenie, że każdy pod każdym dołki kopie, nie wspominając już o kolesiostwie. Z trudem wytrzymywałem następne dnie, mówiąc krótko - im dalej w las, tym gorzej. - czytając starsze opinie pani Kingi (kadrowej) na tej stronie widzę, że celowo (usunięte przez administratora) i wprowadza ludzi w błąd. Każdy niby pracuje na jednym stanowisku? Nikt nie przemieszcza się pomiędzy halami oprócz magazynierów? To dlaczego pracownicy produkcyjni są (nadal) zmuszani do jeżdżenia na tzw. "kurnik" docinać ramki? Takie przemieszczanie się pomiędzy stanowiskami jest po prostu irytujące, uważam, że każdy powinien być przydzielony do konkretnego stanowiska bez konieczności przemieszczania się na osobne hale. Szczerze mówiąc, uważam ten cały czas poświęcony dla Ultramare za niepotrzebną stratę czasu. Niedość, że wynagrodzenie jest na niskim poziomie, to atmosfera "wytwarzana" przez wszystkich wokół Ciebie sprawia, że nie masz ochoty wspominać o pracy w tej firmie w swoim CV. Gra jest niewarta świeczki. Oczywiście jest to tylko moja opinia, nikt nie ma obowiązku się z nią zgdzać. Opisałem tutaj głównie swoje odczucia, której w głównej mierze są negatywne. Teraz żegnam, nie mam ochoty już mieć z tą firmą nic wspólnego.

RR

Firma mila i pomocna, da się popracować dłuzej.

@Nowy

Powiesz co ci nie pasowało że nie polecasz? Bo jednak dość długo byłeś w firmie. Ostatnio coś się popsuło że zrezygnowałeś?

11maciekóglaż11

Popracowałem chwile i nie podobała mi się kwestia związana z urlopami . Z góry trzeba wyznaczyć sobie termin brania urlopów na początku roku, dodatkowo jeśli ktoś już zabukował dany termin na dziale mi przypisanym który akurat mi by pasował to nie mogłem go wybrać. o DWUCH TYGODNIACH POD RZĄD MOŻNA ZAPOMNIEC (usunięte przez administratora) ;( a okres wakacyjny to tak naprawde 2 miesiące czyli 8 osób . Ci którzy tam pracują parte lat i znają system z początkiem roku je "rezerwują " i lipa dla nowych pracowników . a tak nawiasem srednio 1 zmiana z tylu osób sie składa :(((

@Obrońca ultramare

Wspomniałeś o urlopie na żądanie. Jak się go weźmie to nie polecą po premii albo coś w tym rodzaju? Mam na myśli premie frekwencyjną o ile się należy.

Rysiu Nowy wpis

Chce aplikować na handlowca. Rozumiem że to praca głównie mobilna i dają samochód służbowy + telefon. Ktoś powie jaka marka auta i czy można też używać do celów prywatnych po pracy bez opowiadania się pracodawcy? Czy wcześniej trzeba to uzgodnić i coś dopłacać?

vihainen kumppani Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.

Czy to prawda że w tej firmie zaczynając pracę w piątek o godzinie 14:00 kończy się ją o godzinie 7:00 w sobotę ?!

NowPe Nowy wpis

Warunki pracy są znośne, ich plus to dość dobry socjal na tle firm z okolic Pieniądze można zarobić dobre jak się chce tylko trzeba się napracowac. Widzialem ze niektorzy pracownicy dosc szybko awansowali -czy slusznie czy nie to juz inna sprawa. Na pewno firma sie rozwija i wydaje sie byc stabilna

@NowPe

Ok, fajnie, że ktoś o tym pisze. Ja myślę właśnie nad zatrudnieniem się tu jako doradca ds techniczno handlowych. Chcę dopytać o ten socjal, w ofercie jest podana prywatna opieka medyczna. Czy firma płaci za ten pakiet tylko dla pracownika, czy też za jego bliską rodzinę??

11maciekóglaż11

@11maciekóglaż11

Z urlopami nie ma problemu dwa tygodnie pod rząd co do rezerwacji po nowym roku to prawda trochę to słabo wygląda że po nowym roku pracownicy muszą rezerwować ale pewnie nie tylko w firmie ultramare tak jest. Zawsze można wsiąść urlop po za dwu miesięczny okresie jak Pan napisał. I polecam polski słownik ???? Pozdrówka wielki OG

@11maciekóglaż11

Moment, ale dwa tygodnie urlopu pod rząd nie jest czasem prawem pracownika? To ile najwięcej urlopu udałoby się dostać? Jeśli chodzi o rezerwację to rozumiem, że chodzi właśnie o dłuższe terminy. A co jeśli potrzebowałabym wolnego z dnia na dzień, albo po prostu wypadłoby coś niespodziewanego w trakcie roku? Co w takim przypadku, zazwyczaj udzielają jednak zgody na urlop?

Obrońca ultramare

Oczywiście w takim przypadku pracownik ma prawo wsiąść wolne w wybrany dzień nie ma z tym problemu od strony pracodawcy. Zawsze masz prawo wsiąść urlop na żądanie. A co do dwóch tygodni to pracodawca oferuje taki zakres urlopu i nie ma z tym problemu. Pozdrówka ????

@Obrońca ultramare

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Ultramare Sp. z o.o. na stanowisko Doradca ds. techniczno-handlowych - Handlowiec? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
RR

Firma mila i pomocna, da się popracować dłuzej.

Halina
@RR

A to jakiś specjalny atut, że da popracować dłużej, ze tak to podkreślasz?Xd Chociaż widzę niedawne opinie o częstych rotacjach to jak to w końcu niby tutaj jest?

Grażyna

To jednak występuje ta duża rotacja? Co ma pracowanie dłużej tutaj do nie obijania się specjalnie?

Sarius
@Grażyna

Nie występuje duża rotacja w firmie. Wiadomo, że są osoby które popracują do trzech miesięcy i nie przypadnie im pracowanie w firmie lub pieniądze które wie ile dostanie, ponieważ ma na umowie ile dokładnie dostanie nic nie ma pod stołem w tej firmie. Dużo jest takich powodów dlaczego ludzie się zwalniają z innych prac. A co do pytania "Co ma pracowanie dłużej tutaj do nie obijania się specjalnie?" Dużo. Miłego dnia ci życzę Grażyno i jakoś Panią nie kojarzę, że Pani pracowała albo pracuje aktualnie także pewnie nudzi się pani i atakuje firme.

@Sarius

Pracowałem 4 lata nie polecam

@RR

Ale kto pytał? Jak by ci się nie podobała to byś nie pracował 4 lata ????

@Nowy

Roksana

No, ale chociaż płacą za te nadgodziny żeby się chciało ludziom zostawać? I tak codziennie trzeba zostawać dłużej? Co w praktyce oznacza gorsze traktowanie? Więcej roboty przydzielają?

@Roksana

Płacą płacą rzetelnie zgodnie z prawem , razem z pensją co miesiąc , nic na raty nic pod stołem. I to nieprawda że trzeba zostawać a już na pewno nie co dzień. Nadgodziny są dla chętnych, i wtedy kiedy im pasuje. Proszę Panie Akuratny ... nie siać fermentu. Jeśli jest Pan nie zadowolony zapraszam do biura , no chyba że Pan już tu nie pracuje i żal Panu ze inni mają dobrą pracę .

Akuratny
@Roksana

Nadgodziny nie są obowiązkowe ale codziennie będzie zadawane Tobie pytania {jeśli oczywiście jest dużo pracy} „ Czy zostajesz dłużej „ z doświadczenia wiem że męczy to głowę psychicznie i frustruje oraz jak twoja odpowiedz na ów pytanie nie zadowoli twojego przełożonego.. i w dzień w dzień będzie to wałkowane i wałkowane to to ... to sama odpowiedz sobie na pytanie. A rożne są sytuacje życiowe np. odbiór dziecka , jakieś WŁASNE ZYCIE , odbywanie kary żeby nie pójść do więzienia ,WYCHOWYWANIE DZIECKA W POJEDYNKĘ... Standardowo siedzisz 8 godzin , – i /albo / lub /albo na zmianę - nie wiem czym zastąpić przecinek. Składasz,szyjesz,nitujesz,ścinasz,układasz,pakujesz,tniesz,docinasz itp. Jak jesteś dobra jak magazyn w donoszeniu to donosisz <śmiech przy spadaniu z krzesła> jeden to aż wibruje (60-tka) Jednym z półproduktów wykorzystywanych do produkcji jakby nie patrzeć każdego rodzaju filtrów jest włóknina filtracyjna . I tera tak :( WŁÓKNINA FILTRACYJNA = KAŻDY DZIAŁ MA Z NIĄ STYCZNOŚĆ ;((((( Opisze Ci tylko jedną z nich moim zdaniem „najgorszą” i tu wcale mi nie chodzi o właściwości filtracyjne. Włóknina SZKLANA / ze SZKŁA / inaczej nazywany -Szkłem -GL’esem -tkaniną filtracyjną -filcem igłowanym - jest materiałem używanym do produkcji np. worków filtracyjnych  W wielu gałęziach przemysłu wykorzystywane są właściwości, jakie wykazuje włókno szklane. Zastosowanie tego materiału jest niezwykle szerokie i dotyczy zarówno sfery przemysłowej, jak i użytku prywatnego. Włókno pochodzące ze szkła znane było już w starożytności. Jego produkcja na szeroką skalę rozpoczęła się jednak dopiero w 1912 roku. Wówczas wykorzystywane było w izolacji cieplnej czy w produkcji tkanin dekoracyjnych lub FILTRACYJNYCH. Po drugiej wojnie światowej włókno szklane zaczęto dodawać do kompozytów polimerowych jako ich wzmocnienie. Ten proces rozpoczął największą popularność włókna szklanego, która trwa do dziś. Warto wiedzieć, gdzie można znaleźć włókno szklane. Zastosowanie tego materiału w przedmiotach codziennego użytku może niejednokrotnie zaskoczyć. Praca przy materiale filtracyjnym ze szkła może niesć pewne zagrożenia dla zdrowia, podobnie jak wiele innych zawodów przemysłowych. Oto kilka potencjalnych zagrożeń zdrowotnych związanych z pracą przy materiale filtracyjnym ze szkła: 1. Wystawienie na pyły: Przetwarzanie i obróbka materiałów filtracyjnych ze szkła może generować duże ilości pyłów szklanych. Wdychanie tych pyłów może prowadzić do uszkodzenia płuc, a długotrwałe narażenie może zwiększyć ryzyko chorób płuc, takich jak pylica krzemowa. 2. Ekspozycja na chemikalia: Procesy produkcji materiałów filtracyjnych mogą wymagać stosowania chemikaliów do obróbki i wykończenia szkła. Narażenie na te substancje chemiczne może prowadzić do podrażnień skóry, dróg oddechowych oraz powodować inne reakcje alergiczne lub toksyczne. 3. Urazy fizyczne: Praca przy ciężkich urządzeniach i maszynach, jak również praca z ostrymi krawędziami szkła, może prowadzić do obrażeń fizycznych, takich jak skaleczenia, cięcia lub nawet złamania. 4. Narażenie na promieniowanie: W niektórych procesach produkcji szkła może występować narażenie na promieniowanie podczerwone lub ultrafioletowe, co może być szkodliwe dla skóry i oczu. Aby zapewnić bezpieczeństwo pracowników pracujących przy materiale filtracyjnym ze szkła, ważne jest stosowanie odpowiednich procedur bezpieczeństwa i higieny pracy, zapewnienie właściwego szkolenia z zakresu BHP, stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej, takich jak maski ochronne, okulary ochronne i ubrania ochronne oraz regularne przeprowadzanie kontroli środowiska pracy w celu monitorowania narażenia na szkodliwe substancje i warunki pracy. Pracodawcy powinni również zapewnić dostęp do odpowiedniej opieki zdrowotnej i badań profilaktycznych dla pracowników narażonych na ryzyko zawodowe.

obrońca
@Akuratny

No być może ale taka profesjonalna firma dbająca o środowisko i czyste powietrze pewnie ma zawansowane systemy oczyszczające powietrze aby ludziom się dobrze pracowało.

Hejka, zauważyłam, że komentarz się pojawił i chciałam sprawdzić czy bardziej kobieca praca tez by się znalazła i zauważyłam dzięki temu, że jakiś czas temu handlowca do siebie szukali. Nigdy nie pracowałam w firmie o tak długim stażu. opiszecie jak handel w tym przypadku wygląda? jakie są obroty w praktyce? Czy renoma jest wyrobiona?

Ex-Pracownik

Na stronie firmy znalazłem ofertę pracy na stanowisko produkcyjne w dziale filtry kieszeniowe. Czy wymagane jest jakieś doświadczenie bądź wykształcenie? W ogłoszeniu nic o tym nie wspomniano. Rozumiem, że przyjmują do przyuczenia? Pytam, bo byłbym zainteresowany. Jeśli chodzi o możliwość rozwoju i udział w projektach, to czy przybliżają i pomagają awansować? Jest w ogóle taka możliwość?

Weronika

Witam od której godz, do której godziny jest praca ? Czy warto się tam zatrudnić?

Seba

pelen profesjonalizm jedynie na etapie rekrutacji, potem ladujesz w chinach, szef nie ogarnia ilosci zamowien i na koncu okazuje sie, ze najlepiej zebys pracowal 12h za dodatkowa miske ryzu.

@Seba

Z tymi Chinami to mnie rozśmieszyłeś, myślałam że faktycznie firma wysyła na jakieś szkolenia do Chin :D A co do pracy przez (usunięte przez administratora) od czego jest umowa? Przecież dorosły człowiek wie co podpisuje.

Bo to prawda

Xx
@Seba

Tak to wygląda. Przerabiałem to.

Felix
@Seba

Właśnie zostałem zwolniony i potwierdzam to co pisze tą osoba.

XXX
@Seba

Bo to prawda co ten pań napisał.

@Felix

Tak to wygląda w tym zakładzie. Jedno mówią a drugie robią. Tak bardzo potrzebują ludzi do pracy ( ale nagminnie się ludzi zwalnia)Mam nadzieję że kiedyś los odda to wszystko z dwojaką siłą. To się nadaje do mediów. Śmiech na sali ( albo hali jak kto woli). Pozdrawiam.

@Xx

Bo tak to wygląda

@Felix

Śpieszmy się szanować doceniać pracownikòw bo tak szybko odchodzą.

@Seba

W chinach? Chiny, a Szemud to trochę daleko słaby Pan jest z geografii. Myślisz, że Szef patrzy na ilość zamówień? W okresie wakacyjnym jest mniej zamówień, ponieważ ludzie maja urlopy, a z urlopami nie ma problemu w firmie. Wiesz co podpisujesz, a później płakanie, że za (usunięte przez administratora) pracujecie. Nie którym się podoba, że jest dość pracy co do 12 godzin, ponieważ nie którzy mają kredyty itp.

@Obrońca Ultramare

Nie zgadzam się z tą opinią

Ona

Coś często dajecie ogłoszenie o pracę na magazyn, aż dziwne

@Ona

To źle? Widziałem że firma się rozwija, szukają nowych ludzi. Sugerujesz że jest inaczej?

@Przemysław

To że firma się rozwija to jedno. Natomiast zwalnia się ludzi od tak sobie to drugie. Wiem bo pracowałem tam. Nie polecam. Nie miałem swojego życia prywatnego. Też myślałem że będę mógł się rozwinąć, ale nie w tej firmie. Życzę powodzenia.

@Nowy wpis poraz pierwszy

jak mam rozumieć że "zwalnia się ludzi ot tak sobie"? ale w jaki sposób? tych na umowie też? nie da się ot tak zwolnić pracownika, nawet na dyscyplinarkę trzeba spełnić odpowiednie warunki.

Obywatel
@Renata

Nie ważne na umowie czy nie jak się coś nie podoba to żegnaj pracowniku. Były takie przypadki niestety ????

@Ona

Słuchaj mnie teraz uważnie to, że ktoś chce się zwolnić sam od siebie to już nie problem firmy. Firma stara się trzymać pracowników lecz jak ktoś powie, że chce zarabiać 5000zł za 8 godzin no to sobie sam odpowiedz. Na magazynie jest bardzo dobra atmosfera wiem, bo sam jestem magazynierem. I jak możesz pisać opinie jak nie pracowałaś, a na pewno nie na magazynie żegnam Panią.

PatkaAdkaelo
@Obrońca Ultramare

Pani wyzej napisala "Coś często dajecie ogłoszenie o pracę na magazyn, aż dziwne". Aby wyrazić taką opinie przeciez nie trzeba być pracownikiem magazynu... jeżeli ogloszenia są często dodawane, bo ludzie sami odchodzą (jak to Pan napisal). To nie trzeba byc geniuszem by wywnioskować, ze robia to z jakiegos powodu-kazdy kto sklada CV potrzebuje pracy i wszyscy Ci ludzie nie zwalnialiby się od tak (bez żadnego powodu)... na tej wiec podstawie napisac można, ze to dziwne. Po za tym jezeli pracuje Pan w owej firmie od 3 lat to nie zna Pan wszystkich ludzi którzy byli tam magazynierami przez wcześniejsze lata i nie moze miec pewnosci ze "ktoś napewno na magazynie nie pracowal".

@PatkaAdkaelo

No ale wiesz, jakie to są powody? Czy tylko zgadujesz?

@PatkaAdkaelo

A przywitanie gdzie? Dzień dobry "o nie trzeba byc geniuszem by wywnioskować, ze robia to z jakiegos powodu-kazdy kto sklada CV potrzebuje pracy i wszyscy Ci ludzie nie zwalnialiby się od tak (bez żadnego powodu)... " Nie zna Pani historii dlaczego zostały zwolnione albo same się zwolniły bo były takie przypadki, że były zwalniane za olewanie pracy itp. to firma ma trzymać takich pracowników co przychodzą kiedy chcą itp? No ja raczej bym nie chciał. I nie jest to dziwne. Nie znam wszystkich osób ale znam trochę osób co pracowały i wiem jaki był powód zwolnienia i to dla dobra firmy. Mam wypisać przykłady dlaczego się zwalniają? - Daleka trasa do pracy - Nie chęć uczenia się i rozwijania się - Brak transportu - Chodzenie kiedy się chce - Branie l4 co dwa tygodnie - i wiele wiele innych... Żegnam panią .

@Ewa

Pani Ewo ona tylko zgaduje bo lepiej napisać jakieś widzimisie, żeby podnieść sobie ego.

@Obrońca Ultramare

Co to znaczy według ciebie? Że to nieprawda? Skoro robisz takie sugestie to sam rzuć konkretnymi informacjami.

A mi się wydaje
@Obrońca Ultramare

Że jeden z powód to brak wypłacania nadgodzin na magazynie

@Ona

Zmiana zamieszkania, wypalenie zawodowe, nie chęć pracowania jeszcze dalej wymieniać? Nie zdarzyło się Pani zmieniać pracy? "Dziwna jest Pani"

@A mi się wydaje

Jak nie masz wypłacone to nasza firma zawsze wypłaca i nigdy nie było z tym problemów. Po prostu nie masz nadgodzin dlatego nie masz pieniędzy.

Xxx

Witam pracowałem w tej firmie i nie polecam w Gdyni i w okolicy jest tyle pracy za lepsze pieniądze i z socjalem co nie można o tej firmie powiedzieć ponieważ nie posiada żadnych .Pracy tyle jest że można by zostawać 24H jak by tylko człowiek dał radę a kadrowa i kierownik produkcji obiecują wiele na początku i wygląda to super ale z czasem to całkiem inaczej wygląda.Ludzie w pracy są ok ale reszta wiele zostawia do życzenia.Kazuja między halami jeździć własnym samochodem a gdzie eksploatacja i koszty ponoszone są przez pracownika.Firma powinna o to zadbać.Trzeba zobaczyć i samemu ocenić ta firmę. PRACA TYMCZASOWA to polecam nie na stałe..........

@Xxx

Chyba jednak Pan nie pracował. Bo wstydzi się Pan swojego nazwiska xxx. Napisać źle bez danych każdy potrafi. Gdyby Pan u nas pracował wiedział by Pan że pracownicy pracują na określonej hali i poza magazynierami nikt w czasie pracy nie porusza się miedzy halami, to raz . A dwa zaplecze socjalne jak najbardziej posiadamy. Zatrudniamy od razu na umowę o pracę, Wszystko legalnie. I każdy może się wykazać Stale się rozrastamy stąd potrzeba nowych pracowników. I traktujemy ich bardzo dobrze czego dowodem jest staż pracowników często kilkunastoletni. pozdrawiam

@Kinga

Praca daje dużo do życzenia. Na okrągło przyjmowani są nowi pracownicy. I nie dlatego, że firma się rozwija. Zwalnia się ludzi od tak sobie. Znam trochę ludzi w tej firmie na różnych działach. Staży pracownicy nie są doceniani. Te komentarze które są tu napisane odnośnie pracy to wszystko prawda. Szkoda czasu na takie firmy. Idziesz do pracy i nigdy nie wiesz o której godzinie skończysz. Tak tam jest niestety. Z dnia na dzień potrafią podziękować pracownikowi. Jeśli nie wierzycie zatrudnijcie się tam a wtedy będą kolejne negatywne opinie o tym zakładzie. Pozdrawiam

@Xxx

Zgadzam się jak najbardziej z tą opinią odnośnie pracy jak i kierownika oraz kadrowej. I myślę że będzie to coraz więcej osób zaskoczonych co się tam dzieje w dzisiejszych czasach to nie do pomyślenia. Żal mi następnych osób które będą rozczarowane. A napewno tak będzie. Ludzie szukajcie pracy gdzie indziej tak jak to napisał Pan xx. Pozdrawiam i życzę powodzenia.????

BD
@Xxx

Prawdopodobnie się znamy. Fajnie że znalazłeś pracę. To co piszesz to prawda. Wiem o tym bo też tam pracowałem przez jakiś czas. Chodziłem na 4 rano do 16 lub 17. Oczywiście jak pracy było dużo to na nocki "dział kasetowy" ludzie ok, ale po za tym reszta do kitu. Człowiek w tej firmie nie ma życia prywatnego. NIE POLECAM!! A Ciebie kolego pozdrawiam i życzę powodzenia.

marioh
@Xxx

@Kinga Pani Kingo nadal pracuje w firmir ale nie ujawnie danych bo to ryzyko dla mojej dalszej pracy pod tym szyldem. Możliwe że jest Pani nie świadoma albo wprowadza w błąd potencjalnych nowych pracowników którzy akurat poszukiwać będą opinii. Chodzi o przemieszczanie się pracowników między budynkami. Pracownicy przyjeżdżają/przychodzą (zależy ile tego jest i z którego budynku) na "kurnik" aby ramki docinac. Więc obalam w tym momencie opcje że tylko magazynierzy jeżdżą ale fakt na umowach pracownik ma wpisany adres budynku na którym robi.

@marioh

Zgadzam się z tą opinią i innymi. Od kiedy pracuję a jest to dość długi czas pracownicy poruszają się między halami i nie są to tylko magazynierzy. Również zgadzam się z opiniami że zwalnia się ludzi z dnia na dzień. Nawet jeśli mają stałe umowy. Wiem również iż niektórzy z nich mieli wypłacone odszkodowania. Niech Pani nie zaprzecza. Ja póki co pracuję ale nigdy nie wiem czy jutro nie będę bez pracy. Niech każdy sam decyduje się czy chce pracować w tej firmie. Powodzenia

Tk
@Nowy wpis poraz pierwszy

Chyba bardzo spada opinia zakładowi.

@Nowy wpis poraz pierwszy

Przecież nie można zwolnic pracownika z dania na dzień jak ma stałą umowę i trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Te odszkodowania to za to żeby wcześniej odeszli?

P
@Sebastian

Wszystko można jak się chce. To przede wszystkim pytanie do ludzi którzy tam pracowali. Jak mnie tu już w tej pracy nie będzie to będę mógł się wypowiedzieć na ten temat. A narazie pozdrawiam.

marioh
@Tk

Nie jestem pewien czy opinia o zakładzie była dość pozytywna w ostatnich latach

@P

Dzięki za info. Skoro nadal tu pracujesz to może podpowiesz ile można zarobić na czysto. Bo myślałem o zatrudnieniu, a nie chciałbym aplikować w ciemno nie znając realiów finansowych.

P
@Sebastian

Każdy zarabia inaczej. Także to że napiszę Tobie o moich zarobkach nic ci nie da.

Michu
@Sebastian

Zarobisz na pewno więcej niż średnia krajowa. Ja się postarasz. Może ssię zgłaszac do pracy.

@P

Nie chodzi mi o konkretne kwoty tylko bardziej o widełki finansowe, żebym wiedział czy przypadkiem nie dają najniższej krajowej. Płaca więcej niż w konkurencyjnych firmach z tej branży?

@Michu

No to już jakieś info. Bardzo maglują podczas rekrutacji? Trzeba się specjalnie przygotowywać, czy jest luźna rozmowa?

Jonas

widełki między 2500-3000 tys. Średnio

Marioh
@Jonas

Zaznaczyć trzeba iż półap 3000 to nadgodzin trochę zrobić trzeba 2500 chyba na dzień dobry już dają nie jestem pewien chwilę tutaj pracuje lecz ogłoszenie 3600-4000 brutto

@Marioh

No taka średniawka... trochę mało. Liczyłam na 3000 na czysto, a nie z nadgodzinami.

@Michu

Fajnie, że zarobki powyżej średniej. A premie dają też na takim poziomie? Można sobie w ten sposób dorobić do wypłaty?

@Renata

Ja się zatrudniłem wychodzi na to że mogę pomarzyć o takich zarobkach jak jest w ogłoszeniach. Długo tu nie zostanę. (usunięte przez administratora)się dawno skończyły. Pozdrawiam

@Marioh

To tak wygląda inaczej mówią inaczej jest

@Sebastian

Nie trzeba się przygotowywać biorą wszystkich jak leci. I w tym jest problem. Ludzie tam chyba naprawdę niektórzy nie wiedzą co to jest woda. Tragedia. Na hali czasami nie szło wytrzymać. Masakra. A mamy ponoć XXI wiek.

rumak

Nic nie dorobisz niestety

Jurij
@Sebastian

Duzo nie zarobisz ale przyjma cie na bank.

Sebastian

Czyli w ogłoszeniu jest nieprawda? Realnie dużo mniej się wyciąga? Rozmawiałeś o tym z przełożonym, bo to wprowadzanie ludzi w błąd? A ile masz na umowie?

@Dct

No myć się do roboty trzeba. To podstawowa zasada. Jak przyjmują wszystkich jak leci to faktycznie można trafić na różne osoby. Ale przy covidzie to higiena i odkażanie powinno być na pierwszym miejscu. Dobrze mówię?

@Cd

Tak zgadzam się jak najbardziej

@Marioh

(usunięte przez administratora) Pokerowy uśmiech, który nas wita o 6 rano.

Gonzo
@Xxx

Nie polecam ten zakład to chyba jakaś pomyłka. Dziwi mnie to że jeszcze go nikt nie zamknął. Ludzie zasuwają tam na okrągło jak to możliwe iż przechodzi kontrolę. Nie polecam.

@Xxx

Dzień dobry o to ja. Po 1. Lepsze pieniądze na budowie i najniższa krajowa i reszta pod stołem? Good luck 2. 24h kto niby zmusza pracownika na siedzenie w tyle godzin? Obiecują dużo? Jeśli tak to dlaczego nie poszedłeś do sądu o skargę? (śmiech) A tak na serio to się mówi do póki nie zobaczę ile jest na umowie, że cię zadowoli ta pieniądze to podpisujesz, a nie później płakanie bo masz za mało. Własnym autem? Jeśli tak to idziesz do kierownika, że niech ci zapłaca za paliwo albo idziecie podczas pracy między halami a godziny lecą i pieniądze i jeszcze marudzicie. Przed ostatnie zdanie to bardzo dobre jest i się zgadzam "Trzeba zobaczyć i samemu ocenić ta firmę" Praca tymczasowa? Była u nas Pani która pracowała 25 lat są pracownicy co pracuja po 10/8/6/4 lata i jakoś pracują ;) Pozdrawiam.

Obrońca Ultramare

Witam, bardzo dobrze mi się tutaj pracuje już dobre trzy lata żadnych wad urlopy są nie to co w innych firmach. Nic nie jest kryte pod stołem czyli ile masz na umowie to tyle dostajesz na konto bankowe. Pozdrawiam Obrońca Ultramare lecimy z tematem.

Mateusz

Cześć, czy może ktoś słyszał o aktualnych przyjeciach do firmy ?

kadry :)
@Mateusz

Tak poszukujemy pracowników na produkcję :) pozdrawiam

Wieczna rekrutacja

Wieczna rekrutacja.

@Mateusz

Wystarczy sprawdzić ogłoszenia to wszystko tłumaczy

kadry
@Ira

Tak , ponieważ cały czas się rozwijamy i wciąż potrzebne nam kolejne ręce do pracy.

@kadry

Wystarczy porozmawiać z ludźmi. To nie jest problem. I wtedy sam sobie człowiek odpowie czy wieczna rekrutacja jest przez to że firma się rozwija czy też od widzimisię osób zatrudniających i podejście do pracowników. Ja niedługo rezygnuje z tej pracy. Nie polecam.

Obywatel
@Ira

Praca daję dużo do życzenia. Zwalnia się ludzi z dnia na dzień. Wieczna rekrutacja. Sprawdźcie ogłoszenia. One tam są na okrągło nie dlatego że firma się rozwija tylko dlatego iż są ludzie zwalniani i zatrudniani nowi. Tak ten zakład funkcjonuje.

BD
@kadry

Bo jak tam ktoś idzie to rezygnuje sam. Nie jest to jak się pisze premie i socjal. Nie polecam tej pracy szkoda nerwów i czasu.

Jm

To prawda. Drzwi się nie zamykają. Nie polecam

Felix
@Obywatel

Na pytanie,dlaczego nie jest przetłumaczona informacja, o tym że materiał na którym pracuje jest rakotwórczy, usłyszałem od kierownika produkcji,że to dupochron firmy i na każdym kartonie tak piszą,a te materiały co przyjeżdżają do nas są bezpieczne.

@BD

Naprawdę jest aż tak źle iż nie ma ani jednej opinii pozytywnej pracownika. Zastanawiam się czy aplikować. Jak się pracuje w tym zakładzie?

Xxx
@Felix

Same znaki na opakowaniu powinno dać dużo myślenia

@Xxx

A jakie znaki tam są wypisane?

Oli

Coś często wrzucacie ogłoszenia z ofertą pracy na magazynie, dziwne.

Czy biorą ludzi bez wykształcenia?

Tymon
@Marcin

Z tego co wiem to tak

@Marcin

W tym problem że biorą wszystkich. Ludzi aspołecznych i społecznych.

Lolek
@Dct

Dają się rozwijać młodym :)

@Lolek

Słabo to widzę. Za duża rekrutacja i to na konkretnych działach. Nie liczą się z pracownikami. Pracowałem tam 2 lata temu i z tego co wiem to nic się nie zmieniło. Zmieniłem pracę mam trochę dalej ale mam czas w końcu na swoje życie prywatne.

@Lolek

To fantastycznie, że firma Ultramare daje szansę młodym osobom na rozwój. A czy takie młode osoby, właśnie bez doświadczenia otrzymują od razu, z miejsca, umowę o pracę na czas nieokreślony, czy dopiero po pewnym czasie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Anna

Nie wierzyłbym w to. Jak ktoś wyżej pisał (wieczna rekrutacja) coś musi być na rzeczy. Jak sprawdziłem ogłoszenia to pojawiają się tam już od jakiegoś czasu po dziś dzień. Dziwne. Myślę że szkoda czasu. Po za tym czytam jest tu dużo osób na nie.

KINGA

Bo prawda jest taka że Ci Polacy to naród który jak im coś nie wyjdzie to dalej obsmarować w internecie i to najlepiej anonimowo, jakoś nikt z tych pseudo pracowników nie podał swoich danych. Napisze źle to inni też nie skorzystają bo może by im sie powiodło. Ci którzy są zadowoleni rzadko o tym piszą. Jeszcze raz powtórzę mamy u nas pracowników którzy pracują i po 20 lat. Oni są w porządku to i my jesteśmy w porządku. Ci którym podziekowaliśmy za prace to zazwyczaj osoby które przyszły do firmy po to by miec ubezpieczenie i korzystać jak tylko można ze zwolnień lekarskich i wolnego . żeby nie pracować a wyciągać kasę. To nie fair wobec pracodawcy a przede wszystkim tych innych pracowników którzy rzetelnie pracują dlatego ich żegnamy. Taka jest prawda, tak że prosze nie uprawiać spiskowej teorii dziejów zwłaszcza jeśli Pani nie pracowała w firmie. Szanujemy i jesteśmy fair i tego samego oczekujemy od pracowników. Jesteśmy jedną z nielicznych firm która od razu zatrudnia na umowe o pracę ( co niektórzy niestety wykorzystują ) zawsze wypłaca pełne wynagrodzenie terminowo, rozlicza nadgodziny razem z wypłatą zgodnie z prawem . Mamy zaplecze socjalne i dbamy o pracowników9 ubrania robocze dodatkowe ubezpieczenie itp.

@KINGA

No i premia raz w roku ???? między 200 a 300 zł. To rzeczywiście mobilizacja. A to że się pracuje 4, 5 lub 6 lat i człowiek leci z dnia na dzień to poprostu super. Tylko pogratulować. Pracowałem tam na dziale kasetowym. Pozdrawiam brygadzistów i życzę im powodzenia . W tej pracy wiecznie trzeba było zostawać na nadgodzinach. Nie miałem życia prywatnego. I mógłbym napisać swoje imię i nazwisko ale po co. Ten kto tam pracował i pracuje to wie iż to prawda. Dużo mógłbym napisać, ale niech każdy sam sobie to sprawdzi. A potem dziękuję za potwierdzenie moich słów. Pozdrawiam i nie POLECAM

Kandytat
@KINGA

Dziwi mnie to że pomimo tak dużo negatywnych opinii a zakład ma 4 gwiazdki. Chciałem kandydować ale coś tu jest nie tak.

@Kandytat

Może nie ma się co demotywować na początku, czasem ta sama praca jednemu odpowiada, a drugiemu już niekoniecznie. Chyba będzie najrozsądniej jeśli wybierzesz się na rozmowę i sam sprawdzisz co oferują ;)

Odp
@Przemysław

Jeśli trafisz na dział kasetowy to napewno będziesz zadowolony że pracujesz po 12,14 lub 16 godz dziennie. Od 2 w nocy do następnego dnia np do 16 lub 17 Tylko jak długo tak pociągniesz jeśli masz rodzinę, albo będziesz chciał żyć normalnie i spotykać się ze znajomymi. Ja pracowałem tam tylko przez chwilę i nie polecam. Dla mnie praca na okrągło to nie jest co chciałbym robić przez resztę życia. Rozumiem że jest dużo pracy ale nie przez tyle godzin w dzień, dzień.

Jedni dostają drudzy nie

Czarek

Słyszałem, że to dobry pracodawca. Podpowiedzcie czy warto aplikować?

Tymon
@Czarek

Wg mnie tak ale każdy ma swoje zdanie

Grażyna
@Tymon

Super, że uważasz, że warto aplikować do pracy w Ultramare. Czy mógłbyś dodać trochę więcej szczegółów do swojego komentarza? Z miłą chęcią poznałabym Twoją opinię na temat zatrudnienia w firmie. Jak oceniasz warunki pracy?

@Grażyna

Co to za zakład który produkuje filtry powietrza wymusza na pracownikach noszenia tych samych maseczek przez cały tydzień. Gdzie pracownicy nie pracują tylko po 8 godzin dziennie.

@Czarek

Dają do myślenia te wszystkie ogłoszenia o pracy. Mnie wniosek nasuwa się sam. Jeśli byłby to dobry pracodawca to dlaczego jest tam cały czas rekrutacja pracowników. Nie dlatego że potrzebuja ludzi do pracy, ale dlatego że wymienia się ludzi na inne modele z ukrainy. Ludzie pomyślcie. Porozmawiajcie z pracownikami i powiedzą wam to samo.

@Cd

Rekrutacja trwa cały czas bo zakład cały czas się rozwija i zwiększa zatrudnienie. Obecnie budujemy kolejny obiekt. I właśnie dlatego że szukamy Polaków dajemy ogłoszenie, gdybyśmy chcieli mieć tylko Obywateli Ukrainy zgłosili byśmy się do Agencji- to żaden problem.

????????

@Cd

Zabawne. Teraz to się uśmiałem.

@Kinga

Jeśli zakład się rozwija to dlaczego się zwalnia pracowników ( którzy pracują 6 lat, 4 lata i im mówi się że niestety jest redukcja) z powodu redukcji etatu, a zatrudnia nowych pracowników. Coś tu jest nie tak nie sądzicie?.

KINGA
@Cd

nikt nie zwalnia pracowników dobrze pracujących:) zwłaszcza takich którzy są z nami przez kilka lat , preferujemy długoterminowe zatrudnienie. Bo sami szkolimy pracowników. Proszę przestać siać ten defetyzm. Zwłaszcza ze robi to Pan Pani anonimowo. Czyli obawia się konfrontacji bo mogło by sie okazać że prawda jest inna

Łukasz

Powinno być Ultramare, Wejherowska 99, Szemud 84-217

Łukasz

Profesjonalna współpraca, wszystko terminowo, polecam!

@Łukasz

Super, że polecasz współpracę, ale chętnie dowiedziałby się na czym ona polegała. Widziałem, że firma zajmuje się dystrybucją i montażem filtrów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. Zakładałeś je w domu, czy montowałeś w firmie?

Zostaw merytoryczną opinię o Ultramare Sp. z o.o. - Szemud

• Jak się pracuje w Ultramare Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Ultramare Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ultramare Sp. z o.o.?

Ultramare Sp. z o.o.
2.3/5 Na podstawie 49 ocen.
  • Wejherowska 99
    84-217 Szemud