Opinie o STIGAL w Krotoszyce

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie STIGAL. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie STIGAL o rekrutacji.

Branże: Maszyny i części do maszyn - produkcja obrabiarek metalu

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o STIGAL w Krotoszyce

firma się rozwija i stąd ogłoszenia przyjęć do pracy. dodam więcej firma buduje się będzie nowa duża hala produkcyjna już budowa jest rozpoczęta.

samarytanin

Panowie Monterzy/Serwisanci. Znowu widze nabór na montera/serwisanta. Albo juz zatrudnili 30 monterów bo ogłoszenia srednio co 2 miechy sa nowe albo macie zaje...stą rotacje (ucieczki) ludzi do lepszego świata. Czy warto sie dobijac do was? Jak to wyglada teraz. Bo opinie sa naprawde nieciekawe i chyba przez ta kolejną rekrutacje potwierdza sie.

tryb
@samarytanin

super firma - polecam.

el toster

dobra koniec tych plotek oficjalnie potwierdzam WRACAM do STIgala ja wam ku..a pokaze jak sie trzepie HAJS niektorzy pewnie mysleli ze konia(pedaly)

Obserwator

W wielu innych miejscach, ale na pewno nie u nich. Znowu szukają nawet nie minęły 2 miesiące. I jak naprawdę jest z tą rotacją panowie "spece" i "na tyle dobrzy" stigalowcy. Coś mi się wydaje, że "jesteście po prostu za słabi" żeby do Was przyszli prawdziwi fachowcy.

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie STIGAL na stanowisko Technik montażu? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
Obserwator

No i teraz już wiem dlaczego mnie jako jednego z pierwszych wykasowali. Jako fachowiec z wieloletnim doświadczeniem zażyczyłem sobie przynajmniej 4000 zł netto, bo tyle najmniej zarabiają tacy jak ja. To ich zwaliło z nóg. Czyli jest gorzej niż myślałem.

adjfsio

"... od ponad 2 lat nikt sie nie zwolnil ani nie zostal zwolniony. Firma sie rozwija i juz brakuje pracownikow,wiecej maszyn u klientów to i tez potrzeba serwisantow...." HAHA! od poczatku roku zwolniło się 2 pracowników, kolejni to tylko kwestia czasu. Wiec prosze tu nie kłamaac! Pracownik dostaje smieszne 1700 na reke i dziwne umowy, nagodziny pod stołem. Dziwne ze doswiadczony pracownik dostaje mniej od ludzi o mniejszym stazu i doswiadczeniu którzy maja tylko lepszą bajere i gadane. Nawet wyjazdy sa roznie liczone kwotowo w zaleznosci od bajeranta. Ale niestaty jest w firmie zakaz mówienia o swoim wynagrodzeniu wiec nawet nie mozna tego argumentować! A jak sie chce podwyzke zeby dogonić "nowego" to zaraz zaczyna sie dziwne sumowanie premii rocznych i dzielenie na poszczególne miesiace co nie jest adekwatne do podstawowej stawki. Wzrost firmy kosztem młodych, bez doswiadczenia ktorzy beda robic jak cyganie za grosze a jak sie zaczna buntowac to cuż... znajdą sie inni "młodzi gniewni". Procownicy usłysza jedynie pretensje, nigdy pochwały. Takie są gorzkie realia a te cudowne komentarze wypisuje dział marketingu. Komentarz tez pewnie zostanie wykasowany bo firma wykupiła konto "premium" (czyt. cenzure) i moze usuwać niepoprawne komentarze.

Marketing
@adjfsio

Oj piszesz głupoty, ale cóż. Z pozdrowieniami - Pozytywnie nastawiony Dział Marketingu STIGAL (prawdziwy) :)

Obserwator

Ludzie, od jakiegoś czasu obserwuję ogłoszenia tej firmy. Tam musi być dopiero rotacja. Średnio co dwa trzy miesiące poszukują serwisanta. Tak na moje oko to szukają młodych, nie koniecznie z praktyką ale na pewno chcących pracować za "miskę ryżu". Firma działa podobnie jak Eckert. Rozwijają się ale kosztem ludzi. Dodam, że w temacie przecinarek CNC siedzę po uszy i nawet kiedyś startowałem do tej firmy. Chyba jako jednemu z pierwszych mi podziękowali. Ciekawe dlaczego.

@Obserwator

Widzisz kolego jesteś troche nie w temacie, mylisz sie odnosnie rotacji, od ponad 2 lat nikt sie nie zwolnil ani nie zostal zwolniony. Firma sie rozwija i juz brakuje pracownikow,wiecej maszyn u klientów to i tez potrzeba serwisantow np. Chyba nie na tyle dobry jestes skoro od razu zostałeś odrzucony. Powodzenia

@Obserwator

Taki jesteś spec, że się nie dostałeś? Jesteś po prostu za słaby, ale mam dla Ciebie pocieszenie, gdyż małe wymagania to mają w eckercie i tam Cie z pewnością zatrudnią.

@pracownik

Masz absolutną rację. Najsłabszym kandydatem jest ten, który wielokrotnie był świadkiem nieudolności serwisu obu firm z Legnicy.

wojciech

Witam jak wyglądają zarobki na stanowisku technik montażu/serwisant ?

darek

Czy ktoś ma wiedzę na temat przetargu na wykonanie produkcji i biur dla tej firmy? Czy warto brać udział w przetargu?

onion
@darek

1700 na start

Szymon

Nie orietujecie się ile proponują na stanowisku Kierownika Działu Serwisu ??? Dajcie znać jakie wrażenia po rozmowach kwalifikacyjnych :)

stefan

Widziałem ogłoszenie na głównego konstruktora... Co się z RAFAŁEM stało , odszedł czy co?

spawacz

do marcela i mig maga powinniscie zmienic tok myslenia bo sadze ze nie chce sie Wam pracowac gdziekolwiek a na dodatek chcieli byscie super zarobki.takie czasy ze trzeba byc w swoim zawodzie dobrym ale i umiec wykonywac inne prace.to jeszcze nie zachod ze tokarz jest tokarzem itp to Polska i jeszcze duzo czasu uplynie zanim bedzie tak jak Wam sie marzy.dobrze ze chociaz za marzenia nie karaja.pozdro

spawacz

ktos kto nie chce pracowac lub nie jest dobrym spawaczem to nie bedzie tu pracowal.nie ma nic za darmo zeby cos miec trzeba pokazac na co cie stac w granicach rozsadku oczywiscie.dlatego taka jest rotacja

@spawacz

I znowu jest nowe ogłoszenie na olx. na spawacza. Pewnie ktoś nie sprostał i dostał kopa... a może zbyt duże wymagania kierownictwa??? Dawniej spawacz to był SPAWACZ, a dzisiaj musi dodatkowo przygotować sobie całą ślusarkę, składać maszyny, jeździć w delegacje na montaże i serwisy i tylko patrzeć jak kadra kierownicza zażąda sobie codziennej regulacji foteli pod tyłkami... oczywiście nie w godzinach pracy... najlepiej podczas przerwy śniadaniowej. Trzeci świat!!! Tylko patrzeć jak elektrycy w ramach oszczędności energii będą musieli łapać pioruny do reklamówek... ma się rozumieć po godzinach. Co się stało ze specjalizacją? Dlaczego murarz ma drylować wiśnie? Dlaczego tokarz ma naprawiać spłuczki w kiblu? Paranoja.

sasasa
@mig mag

O czym ty piszesz człowieku? Złóż CV i może Bozia da, że znajdziesz pracę. Nie dumaj i nie pisz na podstawie własnych wizji, bo są one dalekie od rzeczywistości.

Waldek
@mig mag

Gościu od kiedy spawacze jeżdżą w delegacje? Zmień lekki albo dilera, a tak szczerze w odbycie byłeś i kał widziałeś.

@Waldek

...a ty tak posmakowałeś, że go potem zlizałeś :)

mig mag

Witam. Dlaczego w firmie jest tak duża rotacja spawaczy? Co miesiąc widać ogłoszenia o nowym naborze. Jak ogólnie sytuacja u SPAWACZY ? Da się wyżyć z pensji ? Ekipa zgrana ? Warto aplikować ? Pozdrawiam.

lumpergeneralicja

warto

@lumpergeneralicja

dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

@mig mag

ja uważam że nie warto , nic się tu nie zmienia poza rotacją pracowników

Patrick
@mig mag

Nowa siedziba miały być nowe standardy....podwyżka? Hahaha dalej 1700 a reszta to jakas chora premia...spawalnia przyjmuje i rezygnuje lub sam się zwalnia pracownik przynajmniej raz na jeden dwa mieisace;/ nie mówimy że dużo wymagają od spawaczy bo tego nawet spawem nie można nazwać tylko jakimś kichaniem spoinom. Marek trzyma to do kupy ale zbyt wiele osób już się domaga wiecej. Funkcjonuje to tylko dzieki pracownika zatrudnionym od kilku lat którym nie da się przetłumaczyć do rozumu że są wyzyskiwani. Na dzień dzisiejszy za nadgodziny miałem mniej niż za jedną normalna godzinę pracy do tego jeszcze nadgodziny są na czarno.Paranoja nawet nie warto tam iść na przeczekanie bo tylko się zniechęca do pracy!!!!

Bartek
@lumpergeneralicja

Nigdy więcej i nikomu nie życzę tutaj pracowac

Johny

Witam, Panowie jak wyglądają zarobki na stanowisku montera/serwisanta? Pozdrawiam

Bylu

Spawalnia jest w osobnym pawilonie (postawionym tymczasowo, bo roboty jest huk! Więc nie musisz nawet wchodzić do firmy. Ale jak przyjdziesz to poszukaj Marka, on szefuje. Pogadaj sobie luźno.

Bylu

Rusz się i podejdź do firmy. Poznasz chłopaków i stawki. Sam zadecydujesz, to nic nie kosztuje i nie boli. Nikt Ci nie będzie pisał stawek w internecie.

ss

A pracujesz w stigalu? (usunięte przez administratora)

vtr

Można - swobodnie posługują się jezykiem polskim

Tel_Force_One

Lepszy taki garaż niż kołchoz w wielkich halach ;D Swoją drogą miałem okazję pracować dla firmy Eckert jeszcze w poprzednim wcieleniu jako podwykonawca w pewnej sprawie i firma nie wzbudziła we mnie zachwytu. Mam nadzieję, że nigdy nie upadnę tak nisko żeby gonić ze swoim CV do firmy Eckert. Znając politykę firm tego typu pewnie wyssali by ze mnie wszelkie informacje dotyczące budowy maszyn Stigal'owskich, rozwiązań technologicznych i zwolnili tak jak zrobią to z Tobą "Natanku", bo jeśli jesteś tą osobą o której myślę to nie porównałbym Cię nawet do taniego kebaba w którym upchane jest mięso z kurczaka i psa a bułka zrobiona jest z papieru (wszystko dobrze dopóki nie zmoknie) - ty tez kiedyś zmokniesz. Pozdrawiam serdecznie - zadowolony pracownik firmy Stigal z ciepłą posadką, kawką!

Zostaw merytoryczną opinię o STIGAL - Krotoszyce

• Jak się pracuje w STIGAL?

Zobacz opinie na temat firmy STIGAL tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w STIGAL?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

STIGAL