MSI w Polsce dzieli się na dwa departamenty; sprzedawcy i serwis. Obydwa mają wspólne działy kadr i finansów. W departamencie serwisu jest 2 menedżerów i 6 kierowników z czego bezpośrednio zwiazanych z serwisem jest ich 4 i maja pod sobą 7 team liderów. Zarobki są zróżnicowane i składaja się z pensji podstawowej, zależnej od stanowiska i trzech premii; frekwencyjna 200PLN, akordowa z fizycznie wyrobionych sztuk( dla serwisantów nieograniczona, dla testerów maks 600PLN) i uznaniowa za współpracę 100PLN. Dwie pierwsze premie zależą tylko i wyłacznie od samego pracownika natomiast za współpracę przyklepuje kierownik i team leader. Premia frekwencyjna 200PLN jest naliczana automatycznie przez system i jak sama nazwa wskazuje, jest uzależniona od obecności. Spóźnienie sie po raz trzeci powyzej 5 minut, chorowanie i wzięcie urlopu na żądanie kasuje tą premię automatycznie i żaden kierownik nie ma możliwości jej zabrać. Urlopy planowane nie mają wpływu na premię. W departamencie serwisu pracuje około 170 osób. Jest regulamin pracy jak i kodeks pracy więc chyba zasady są jasne. Pracowałem juz u kliku pracodawców i ten jest jednym z lepszych a skoro ktoś narzeka to chyba jeszcze nie dostał w kość w pracy i ma małe doświadczenie zawodowe. Zdażają się sytacje sporne ale nie słyszałem o większych problemach. Można zarobić całkiem niezłe pieniadze ale trzeba też cos sobą prezentować i mieć nie tylko papier skończonej szkoły ale i wiedzę. Wymagana wiedza zależy od stanowiska ale na wszystkie jest wymagane logiczne myślenie potrzebne przy diagnozowaniu usterek.
Praca jest od godziny 8:30 do 17:00 ( w tym 50 minut przerw). Nie jest to czas idelany ale trwają negocjacje zmiany i przesunięcia startu godzine wczesniej. Minusem jest dojazd; jak ktoś nie ma auta to ma utrudniony transport z Wrocławia, wyskakujące nadgodziny ( wprawdzie płatne 150% lub 200% w zależności od dnia), trochę ciasne pomiesczenia socjalne i praca na akord aby dotrzymać terminy. Plusem jest w miarę doby fundusz socjalny i mozliwości wykorzystania go( zajęcia sportowe, opieka medyczna, imprezy firmowe itd) i posiłek płacony przez pracodawcę przy nadgodzinach.