counter
3 26 147 5 1
Łysy

Witam, zwolnilem sie z tej pseudo firmy elektrycznej jakiś czas temu. Żałuję tych lat spędzonych w tej firmie. Czas pracy wyglądał następującą. Przyjazd do pracy na 6 , zbieranie sprzetu materiału do 6:30 wyjazd na robote od Krakowa po Częstochowę... 8-9 przyjazd na robotę, 8 godzin pracy, powrót 16-17 .Bylismy na bazie o od 18-20 i tak codziennie. Placone było za 8 godzin pracy plus jakies grosze za dojazd. Zarobki 2200+/- . Elekrtyk w firmie to ktos taki kto kopie łopata. Sprzęt do pracy jest jak firma (za komuny lpsze narzędzia mieli). Mielismy wiele robót ,Zawsze robota zrobiona szybciej, sprawniej w terminie a dyrektora pan A.S mówił zawsze to samo ze robota jest plecy, to ta firma juz dawno powinna upaść... Kolejny temat to zalezy do jakiej ekipy sie dostałeś.... Moze 2 ekipy z 15 byly z normalnymi ludźmi. Z czystym sercem moge powiedzieć " Firma Elmontaż jest bardzo złym miejscem pracy" nikomu jej nie polecam.

Klient

Właśnie czytałem ogłoszenie, że firma szuka operatora koparki i w ogłoszeniu jest podany zarobek na poziomie 3000 do 5500 brutto czyli na rękę 2200 do 3900. Czytam również to co jest w poprzednim komentarzu. To ile tak naprawdę ten operator zarobi ? Za 2200 to chyba tylko murzyn będzie pracował.

Jak oglądam swój kwitek, to płakać się chce, a tu długi miesiąc, rodzina na utrzymaniu i widmo podwyżek w nowym roku. Przecież Jezus urodził się w nędznym żłóbku, a jest Królem całego świata. Jak się to ma do przepychu w jakim żyją niektórzy ludzie określający się mianem katolików, czy nie dociera do nich, że nic nie wezmą ze sobą na tamten świat. Może pora na refleksję ze strony zarządu.

Król Nowy wpis

Prezesie, Dyrektorze jeśli dalej uważacie że jesteście jak król Sobieski i Władysław Jagiełło, to bardzo się mylicie. Ci królowie byli zwycięzcami. Was co najwyżej można porównać z królem Stanisław Augustem Poniatowskim, za czasów którego dokonano trzech rozbiorów Polski.

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Elmontaż sp. zo.o.?

Mistrzunio Nowy wpis
@Pytanie

Na początek zarobisz 2200-2500zł z premią na rękę. Więcej nie zarobisz.

Hej Nowy wpis
@Pytanie

Podstawa wynagrodzenia zależy od tego czy jest się elektrykiem z doświadczeniem czy bez czy też bez wykształcenia elektrycznego. Ci najniżej mieli do tej pory w 2020 r. stawkę 16 zł z groszami, czyli mniej niż najniższa stawka za godzinę która się należała do tego jakaś premia lub nie. W tym roku mają podobno podnieść każdemu 2 zł na godzinę czyli ta najniższa stawka znów będzie taka jak najniższa w tym roku. Jak jesteś młody, to lepiej idź do biedronki czy Lidla cz jakiegoś zakładu bo tam lepiej płacą i nie marzniesz w zimie. Dodatkowo jak jest duży mróz i nie da się kopać to wyślą cię na urlop bo postojowego nie chcą płacić.

Inspektor Nowy wpis

Tak dla oświecenia sianownego dyrektora i sianownych kadrowych. Zgodnie z Kodeksem pracy kara pieniężna może zostać nałożona na pracownika za następujące wykroczenia: - za nieprzestrzeganie przez pracownika przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy lub przepisów przeciwpożarowych, - za opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia, - za stawienie się do pracy w stanie nietrzeźwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. Przed nałożeniem kary pieniężnej pracownik musi zostać wysłuchany. Pracodawca ma obowiązek poinformować pracownika o zastosowaniu kary na piśmie, wskazując rodzaj naruszenia obowiązków pracowniczych i datę dopuszczenia się przez pracownika tego naruszenia. W tym samym piśmie musi zostać zawarta informacja o prawie pracownika do zgłoszenia sprzeciwu i terminie jego wniesienia. Teraz niech każdy sobie odpowie, czy kary dla pracowników były zgodne z prawem. Na pewno nie, bo nie dotyczą żadnego wymienionego wykroczenie, a druga sprawa - nikt nie dostał informacji na piśmie. Teraz każdy ukarany pracownik może wnieść skargę do Państwowej Inspekcji Pracy, a zgodnie z art. 44.3 Ustawy o Państwowej Inspekcji Pracy, inspektorzy pracy są obowiązani do nieujawniania informacji, że kontrola przeprowadzana jest w następstwie skargi, chyba że zgłaszający skargę wyrazi na to pisemną zgodę.

Elektryka prąd nie tyka

Znając życie w Elmontażu jak co roku stawka pewnie zmieni się 20-50groszy co oczywiście jest śmieszne dla każdego . Dobrego pracownika nie da się przekonać taką podwyżką do pozostania w takiej firmie. Bo w firmie naprawdę są fachowcy którzy robią dobrą robotę za którą są nie docenieni A wręcz karani obciazeniami np za paliwo,narzędzia. Zarząd powinien otworzyć oczy bo o siła firmy to pracownicy których wiadomo motywuje wynagrodzenie i atmosfera, której też brakuje..

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Velve

Ostatnie spotkanie to porażka. Don Kichot z obawy przed pracownikami pojechał na swoim rumaku walczyć z wiatrakami. Do boju wyruszył jego wierny giermek Sanczo Pansa. Pracownicy dowiedzieli się, że wszystkie kary pieniężne są zgodne z regulaminem. Jeśli chodzi o stawkę jaka jest podana w ogłoszeniu, to jest to tylko wabik na naiwnych. Wielu po takim ogłoszeniu chciało się zwolnić i przyjąć na nowych warunkach. Natomiast w jednej kwestii wszyscy się zgodzili, a mianowicie, że papier toaletowy i ręczniki papierowe, to najlepszy sposób utrzymania higieny, po kontakcie z Covidem.

Łysy

@ Łysy
@Łysy

Budowa zazwyczaj jest w plecy bo dyrektor kupił tanie liczydła tym co obliczają. Jak już coś obliczą to potem góra się dzieli. 10% na garnitur, 10% na wakacje, 20% na samochód, 10% inne przyjemności itd. Jak już każdy się obłowi to potem resztkę dostaje kierownik i musi się z tym bujać i kombinować, a jeszcze jak mu dodatkowo dołożą sztuczne koszty, to już jest po budowie.

Anonimowy praktykant
@Łysy

Zgadzam się sie panem Jestem na ten moment praktykantem i traktują mnie dokładnie tak samo na spotkaniu było mówione że NIE WOLNO nam nic nosić i brać łopat a o okopach już nie wspome i mamy za zadanie tylko sie uczyc nie ciekawe (usunięte przez administratora) czego no chyba bycia operatorem łopat taczek i grabii już nie wspomnę jak trakutą nie tylko fizycznie jak i psychicznie innych "tych gorszych"

Covid

Po ostatnich ekscesach z narzędziami dużo ludzi zaczęło się interesować zmianą pracy. Z resztą nie da się pogodzić niskich zarobków i dodatkowych obciążeń wymyślonych przez chorych ludzi.

Hej
@Covid

Zarobki w firmie to dramat. Wygląda to jak Himalaje. Na szczycie stoi kilka osób, część zawieszona jest na zboczach, ale najwięcej jest tych, którzy stoją u podnóża i czekają na cud. Jedna firma i taki kontrast. Jedni nie wiedzą co mają zrobić z kasą, a inni ledwo wiążą koniec z końcem. Tylko ci ma górze nie zdają sobie sprawy z tego, że czasami góra może być wulkanem i wtedy można z niej z hukiem spaść po wykonaniu ostatniego lotu.

Mydełko Fa

Przewodnie motto firmy to powiedzenie z okresu PRL -u - "Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie ". I tak właśnie wygląda zarządzanie firmą. Nie szuka się kontaktów, nie szuka się robót, które przynoszą zyski, ale szuka się winnych, na których można zarobić obcinając wypłatę. Winny jest każdy kto nie umie tańczyć jak mu szef zagra. Może robić jak wół, ale jeśli wyraża swoje zdanie, to już jest wrogiem i trzeba go uciszyć. Najbardziej odpowiednia postawa wobec szefostwa to głęboki ukłon z jak najbliższym kontaktem z podłogą.

Były
@Operator

Kolego naprawdę szkoda zachodu godziny pisane od 7 w pracy jesteś o 6 załadunek materiału to nie praca. Jeżeli nie będziesz kierowcą busa brygadzistą i operatorem poważnie to na kasie w dużym sklepie więcej zarobisz wybór należy do ciebie powodzenia ????

@Były

To co tam za fachowcy rządzą, że tak cienko z wypłatami. W innych firmach jak dyrekcja zawali, to zaraz tracą stołki.

@Były

To co to za firma że ludzie zarobią tak mało. Przecież na stronie są takie informacje jakby to była poważna firma.

@Były

Ty tak poważnie o tym załadunku piszesz, czy sobie jaja robisz. Pierwszy raz o czymś takim słyszę. To wami chyba jakieś głębie rządzą, nie poważni ludzie.

Były
@Operator

Niestety tak 6 na bazie potem załadunek materiału tj kabel bednarka złącza i tak dalej wyjazd na robotę a na kwitku praca leci od 7 do 15 stek wracasz o16 stek jesteś 10 h w pracy a zapłacone masz 8 h taka sytuacja masakra

Elektryk12

Ale bzdury wypisujecie

@Eletryk12
@Elektryk12

Jak siedzisz przy biurku i pierdzisz w stołek to na pewno będą to dla ciebie bzdury. Przyjdź rano załaduj materiał na samochód oczywiście za darmo a potem wejdź do rowu i stój cały dzień czy leje czy grzeje albo kop łopatą. Może wtedy ci gwiazda w głowie zaświeci i poznasz co to jest prawdziwa robota. No i oczywiście trochę sportu pouprawiasz. Jak ci cały dzień deszcz będzie lał po głowie to ci wymyje głupie myślenie z pały.

A.S

Jest jeden tak w firmie z taką ksywą P. G Dzwonki

@Pracownik

Nie wim jaką masz stawke, ale popracuj troche to lepiej zarobisz. A w grudniu to wszyscy po 1000 zł na świeta dostali i dzieci paczki po 120 na jedno dziecko też byly.

Byly
@pracownik

Ciekawe w tej firmie jest tak im więcej pracujesz tym mniej zarobisz. A komentarz pewnie pisała kadrowa.

@dyrektor
@pracownik

W tej firmie, to najlepiej zarabiają ci, co nic nie robią.

Polonista
@Byly

To raczej dyrektor pisał, bo są błędy w tekście.????

Hej
@pracownik

pracownik - nie bądź taki do przodu, bo dziadem można stać się w ciągu chwili. Może teraz masz kupę kasy, ale wystarczy, że przyjdzie choroba, czy stracisz pracę i po tobie. Nie tacy byli, nie tyle mieli, a teraz chodzą po przystankach i grzebią w koszach. Naucz się trochę pokory, dziękuj Bogu za to co masz i nie wywyższaj się, bo jak będziesz biedny, to każdy będzie miał cię w głębokim poważaniu. Jak ci bieda zaświeci w oczy, to będziesz musiał z jednego garnituru zrobić dwa. Więc naucz się pokory.

Racja
@Hej

Dobrze mówisz Hej, a Covid cały czas grasuje i zaraża nawet tych co już byli chorzy. Podobno jak się drugi raz zachoruje, to sztywnieją wszystkie nogi.

Listonosz
Kandydat

Szanowny Panie Prezesie ! Kiedyś organizował pan spotkania z nami i dał nam pan swojego maila, żeby pracownicy mogli pisać do pana co się im nie podoba. Chciał pan, żeby się podpisywać. Chyba nic z tego nie wyszło bo nikt nie będzie się narażał na mobbing ze strony dyrektora. Pracownicy nie wierzą, że dyrektor się nie dowie. Jeśli chce się pan coś dowiedzieć od pracowników co się im nie podoba to proszę postawić w szatni skrzynkę na listy i wtedy jest nadzieja, że będziemy pisać. Oczywiście klucz od skrzynki będzie miał tylko pan. Myślę że dowiedział by się pan dużo.

Słowo na niedzielę
Kandydat

Słowo na niedzielę dla pracowników Elmontażu i zarządu. I opowiedział im przypowieść: «Pewnemu zamożnemu człowiekowi dobrze obrodziło pole. 17 I rozważał sam w sobie: Co tu począć? Nie mam gdzie pomieścić moich zbiorów. 18 I rzekł: Tak zrobię: zburzę moje spichlerze, a pobuduję większe i tam zgromadzę całe zboże i moje dobra. 19 I powiem sobie: Masz wielkie zasoby dóbr, na długie lata złożone; odpoczywaj, jedz, pij i używaj! 20 Lecz Bóg rzekł do niego:(usunięte przez administratora)

Tadeusz R.
@Słowo na niedzielę

Chyba firma zaczyna zwracać się ku Bogu, bo ojciec dyrektor przypomniał sobie o dawnym powołaniu i zaczyna wygłaszać kazania.

Do administratora
@Słowo na niedzielę

Administrator jak ty już słowa Boże kasujesz, to chyba z tobą bardzo źle się dzieje.

Obserwator

Od jakiegoś czasu przy wejściu do firmy mierzą temperaturę. Wszystko w porządku tylko jednej rzeczy nie rozumiem - dlaczego do takiej pracy wybrał dyrektor osobę chorą. Z tego co słyszałem jest niepełnosprawna. Stoi od wpół do szóstej na tym mrozie i ma całe palce siwe. Najlepiej jest tylko brać kasę za niepełnosprawnych ale nie patrzy się na to co taka osoba może robić. Po co tam dawać zdrową osobę żeby się rozchorowała jak można chorą, bo i tak jest już chra. To nie jedyny przypadek bo jeden stoi od rana czy leje czy grzeje i rozlewa paliwo, a ma chore nogi. Drugi zamiata plac a nie może nawet miotły utrzymać. Jest w biurze tyle zdrowych ludzi, jak człowiek czasami idzie do biura to widzi jak się niektórzy nudzą, to czemu takiego nie dać, tylko chorego. Co to są ludzie drugiej kategorii ? Nie dość że już cierpią to ich jeszcze w pracy torturują. A wy dyrektorzy i prezesi myślicie że zawsze będziecie zdrowi. Czasami pan Bóg jeszcze za waszego życia, nie dopiero po śmierci wynagradza i każe. I co wtedy ?

Rekomendacja
@Obserwator

@Obserwator - pytasz dlaczego wybrał taką osobę, ano dlatego, że wiedział, że się mu nie sprzeciwi. Taka osoba jest dla niego słabszym zawodnikiem, więc wie, że wygra. Nie będzie walczył z silniejszym lub równym sobie, bo poniesie klęskę, a tego by sobie nie darował. Przecież musi pokazać swoim chlebodawcom, że jest potężny i skuteczny.

Szok
@Obserwator

Normalnie jestem w szoku. Jak można tak traktować chorych, nawet nie zainteresowac się co komu dolega. Czym jest dla niego ludzkie zdrowie i życie. Ważna tylko kasa kasa. Na budowie tak samo. Ludzie robią jak woły. Też czasami na deszczu i mrozie. Ale chłopy są raczej zdrowe. Ale wszystko do czasu. Żeby jeszcze ktoś cię docenił. No rzeczywiście przydał by się jakiś grom z jasnego nieba, bo już niejednemu na zdrowiu się ta robota odbiła, jak nie gorzej, bo też już kilku poszło do Pietra.

Opinia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 166 dni.
Kandydat

(usunięte przez administratora)Właściciel jak nie chce aby ludzie pisali źle o firmie to niech da ludziom należyte warunki w pracy. Nie wystarczy że władza założy krawatki i już wszystko gra. Trzeba jeszcze zaangażowania i aktywności, bo od siedzenia tylko (usunięte przez administratora) puchnie.

Gosc

Co w tym roku z Mikołajem dla dzieci

Ile jest zmian w Elmontaż sp. zo.o.?

@Pytanie

Jedna zmiana, czasami trwająca 12 godzin.

były pracownik

jak jadę autem to Nie mogę już patrzeć jak te robolo brudaso elmontazo robią w tych rowach jak chcesz zrobić sobie uprawnienia na łopatę kategoria r 1 to przyjmij się do tej firmy..

Robolo
@były pracownik

To że ludzie są brudni od pracy świadczy o tym, że ciężko pracują, aby zarobić na życie. To nie jest ich wina, że tak wyglądają. Niestety tak jest na tym świecie, że najwięcej kasy mają ci, którzy nic nie robią, tylko mają od tego ludzi (czytaj (usunięte przez administratora) Mało tego, że nic nie robią, to jeszcze marnie opłacają pracowników. Tak właśnie jest w Elmontażu. Panuje tam wyzysk i (usunięte przez administratora) bo jak inaczej można nazwać to, że człowiek uczciwie pracuje, a tak i tak obetną mu godziny, albo zabiorą premię. Ale często w życiu jest tak, że wszystko co się złego uczyniło wraca z nawiązką. Dobrze byłoby, gdyby władza o tym pomyślała, bo potem będzie płacz i zgrzytanie zębami.

@były pracownik

To po co jedziesz autem. Kup se toczke, łopate i gogle i jedź na hale paś barany. Gogle taki ciemne, żebyś nic nie widzioł. A łopate po to żebyś od razu sprzątoł na toczke jak ci baran zrobi kinder niespodzianke.

Anonim 10
@były pracownik

No tak czytam ale sorry, to jest żenada ta firma, ze by nie zarobic naj niszej krajowej.To trzeba zgłosić do inspekcji pracy.

@Anonim 10
@Anonim 10

Ludzie nie mogą dużo zarobić, bo firma musi wyżywić nie tylko zwykłych pracowników, ale przede wszystkim bandę co poniektórych statystów w biurze, którzy udają, że robią, wykorzystują innych, a sami przypisują sobie ich zasługi. Prezes niestety tego nie widzi, bo jego oczami jest "super specjalista" który nieudolnie pływa jak mucha w smole i resztkami sił trzyma stołek, bo już więcej nic nie potrafi. A byłbym zapomniał, jeszcze potrafi uciąć premię, bo ledwo wiąże koniec z końcem i musi sobie odłożyć na czarną godzinę.

robolo

Same matoły i cepy życiowe tam pracują i biuro też smierdziele...

Praca
Kandydat

Znalazłem ostatnio ofertę pracy do firmy Elmontaż. Oferta pracy ok. stawka taka sobie, inne firmy mają lepsze. Mam jednak taką uwagę do tego kto pisał tą ofertę, żeby się nauczył pisać po polsku, bo jakieś dziwne wyrazy wieloliterowe stworzył. Niektórzy mogą mieć problem z przeczytaniem myśli tego analfabety. Wklejam poniżej tekst. OPERATOR KOPARKI ELMONTAŻ Sp. z o.o. hitpraca.pl Opis pracy: Wynagrodzenie: 3 000 zł – 5 500 zł wykonywanie robót ziemnych sprzętem budowlanymRodzaj zatrudnieniaUmowa o pracę na czas określonySystem wynagradzaniaCzasowy ze stawką miesięcznąZmianowoscjedna zmianaWyksztalceniazasadnicze zawodowe, brak

@Praca

Rzeczywiście jakiś geniusz to napisał. Chyba mu ręką za bardzo drgała.

Problem
@Praca

To chyba ta pisała co liczy godziny do wypłaty. No to teraz wiadomo czemu się chłopcom godziny się nie zgadzają bo jak źle napiszę to źle policzy. Ciekawe czy liczyć umie.

Post
Użytkownicy czekają na odpowiedź 230 dni.

Usuwanie opinii nic nie da, bo tak i tak ludzie będą pisać negatywnie, jeśli sytuacja się nie zmieni. Może lepiej coś poprawić, bo na tym koniu daleko nie ujedziecie. Zbyt wielka żarłoczność prowadzi do choroby, a głód do śmierci. Czy władzuchna nie widzi, że pracownicy nie garną się do firmy ? Jak długo będziecie udawać, że nie ma problemu. Może w końcu przejrzycie na oczy, bo jak firma padnie to se już nie podyrektorujecie, tylko trzeba będzie się chwycić roboty.

Zostaw merytoryczną opinię o Elmontaż sp. zo.o. - Żywiec

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Elmontaż sp. zo.o.
3/5 Na podstawie 26 ocen.
  • Zobacz wywiad
  • Ks.pr.st.słonki 54