Opinie o Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali) w Kraków

Marketing Investment Group S.A. (MIG) to firma o ugruntowanej pozycji w branży fashion. Od ponad 30 lat rozwija swoją obecność w regionie CEE – w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Rumunii, Estonii, Bułgarii, a także na Słowacji, Węgrzech, Łotwie oraz Litwie. Marketing Investment Group z sukcesem prowadzi sieci salonów Sizeer, 50 style, Timberland oraz Symbiosis. Wyłączny dystrybutor marek New Era, Lotto, Confront, up8 i wielu innych. Dzięki zaangażowaniu kilku tysięcy osób, które tworzących zespół MIG, firma zdobyła zaufanie klientów w całej Polsce oraz za granicą.

Branże: Produkcja obuwia

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali) w Kraków

kaczuszka

Dobijająca firma, bardzo źle się w niej czuję

Pracownica

Płace w firmie poniżej średniej rynkowej. Pracy jest raz więcej raz mniej, stres czasami duży i presją również. Atmosfera pewnie zależy od działu u nas super. I myślę że w większości na plus.

IntoTheWild

Czesc! Czy sa tu osoby ktore pracuja/pracowali na stanowisku Technolog odziezy i mogli by sie wypowidziec jak wyglada praca? Zastanawiam sie czy warto zmienac firme na MIG.

Odradzam
@IntoTheWild

Jeżeli nie musisz zmieniać pracy to zostań tam gdzie jesteś lub poszukaj czegoś innego. Poczytaj uważnie opinie na temat migu.

zozeexbo

W najbliższym czasie mam podjąć pracę jako Asystent ds sprzedaży internetowej, głównie odpisywanie na maile, rozmowy telefoniczne na infolinii. Zaoferowali 3000 zł na początek (2500 zł wynagrodzenia zasadniczego i 500 zł jako prawo do nagrody miesięcznej). Czy ktoś pracuje/pracował w tym dziale i jest w stanie coś powiedzieć jak wygląda praca?

Piksel

Na rękę czy brutto?

moon
@Piksel

brutto

@moon

To i tak więcej niż ja po 2,5 roku pracy.

Jola
@zozeexbo

2500 zł brutto wynagrodzenia zasadniczego? Przecież to mniej niż płaca minimalna. To w ogóle legalne?

Helena
@zozeexbo

Widziałam, że zastanawiałeś się nad podjęciem pracy w Marketing Investment Group - miałeś już zaoferowane warunki zatrudnienia. I jak, zdecydowałeś się na podjęcie pracy w tym miejscu? Jeśli tak, to napisz, jakie są Twoje doświadczenia jako nowego pracownika!

Jedna z najdziwniejszych rekrutacji, które miałam.???? Od samego początku Pani od rekrutacji robiła ze wszystkiego problem. Poprosiłam o przesłanie potwierdzenia spotkania ( według mnie zwykła prośba o nigdy nie było problemu) dostałam informację że w ich praktyce czegoś takiego jeszcze się nie zdarzało. Zawsze się umowiają się telefonicznie. Co w sumie dziwne jak dla takiej dużej organizacji. Rozmowa trwała godzinę. Były pytania o motywacji , jak mnie ocenia pracodawca i współpracownicy, pytania po angielsku. Wymagania na rekrutacji były wyższe niż byli w ogloszeniu. Byłam pytana nawet o języki programowania ???? aplikowałam na stanowisko związane z finansami. Jak nie trafiłam w ich wymagania, to to było komentowane za każdym razem niejednoznacznym "hhmmm" albo było bezpośrednio w stylu "mogło być lepiej". Szczerze mówiąc czułam się cały czas dziwnie. Nie jest to moja pierwsza rekrutacja, więc wiem o czym mówię. W dodatek wyglądało jak by Pani nie była przygotowana do spotkania. Po dwa razy pytała o to samo, co przedłużało spotkanie. Nie potrafiła z mogo CV poprawnie przeczytać programy na których pracuje i też nie wiedziała co to jest. Jeszcze było sporo innych dziwnych pytań. Nie wiem czy przeszłam na drugi etap, ale nawet jeżeli tak, to i tak zrezygnuję, bo to jest strata czasu. Mają zdecydowanie poprawić jakość rekrutacji,bo to tak słabo wpływa na wizerunek

Motywacja, feedback

logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.
logo firmy Serwisant rowerowy
Beznadzieja

Na stanowisku doradcy klienta nie dostaje się nawet najniższej krajowej, samemu trzeba ją sobie wyrobić własną premią. Porażka jak można tak oszczędzać na własnych pracownikach. Trzeba się w końcu tym zainteresować.. Ciągły nacisk na sprzedaż i tabelki, po co się starać jeżeli za swój trud nie dostanie się nawet premii.. Lepiej to olewać, żeby robili wyrównanie do tej najniższej. WSTYD. Jak są tacy cwani to też trzeba być takim jak oni.

Pracuję na stanowisku doradcy klienta i śmiało mogę powiedzieć, że jestem zadowolona nie ma problemu z grafikiem jeśli potrzebujesz wolne bo masz studia. Do tego zgrany zespół widomo zdarzają się nieporozumienia ale to tak jak w każdej pracy, są one na bieżąco wyjaśnianie. Jeśli chodzi o kierownictwo regionalne to Warszawa ma najlepszego DM, Maćka zawszę znajdzie czas, aby wytłumaczyć dany obszar nawet jeśli wiązało by się to z pozostaniem po godzinach, . Nigdy nie było żadnego problemu, miły, chwali pracowników, dostarcza motywacji do dalszych działań, daje czas pracownikowi na przyswojenie wiedzy, jeśli czegoś nie wiesz to tak wytłumaczy że już następnym razem nie będziesz miał wątpliwości jaka jest poprawna odpowiedź Tym którzy wystawiają negatywne opinie, proponuję zmianę pracy na inną, bądź po prostu zaprzestanie wypisywania negatywnych info. Każdy powinien sam przekonać się jak pracuje się w MIG a nie wzorować się na opiniach innych bo jak wydać zdania są podzielone. I dużo zależy na jakie osoby trafisz w danym regionie :)

Tbl
@123456

Jeżeli mówisz o Maćku to pewnie chodzi Ci o sieć Timberland itd. Zgadzam się z Tobą Maciek jest super DMem i zawsze pomocnym. Sporo można się przy nim nauczyć. Przypuszczam, że te negatywne komentarze są o strumieniu Sizeer, bo tam nieźle cyrki się dzieją. Jeden wielki chaos

erik
@Tbl

Maciuś jest super jesli sprzedaż idzie jeśli lecicie w dół możesz mieć bezpodstawną jazdę ....Cieszę się że już zakończyłem współprace Firmą MIG :)

Blef
@erik

A co ma Cię głaskać po głowie?

Hej. Mam pytanie odnośnie płacy. Jak firma obchodzi to, że najniższa krajowa wynosi 2600 zł (za zeszły rok), a na aneksie widnieje kwota 2400 plus premia? Dlaczego nie 2600 + premia? Wychodzi że to że żadnej premii nie ma. I jeszcze ten dodatek lokalizacyjny... W regulaminie wynagrodzeń widnieje inna kwota, a na pasku z wypłaty inna. Ktoś mocno leci w kulki w tej firmie.

Miglanci
@Ania

Od zawsze firma robiła wszystko, żeby pracownicy zarabiali mniej. Najgorzej jak wyrabiasz ciągle wskaźniki i dostajesz wyższa premie, to w kolejnych miesiącach zapomnij o realizacji. A sprawę proponuję zgłosić do Państwowe Inspekcji Pracy, myślę że oni lepiej się znają na tym. A może coś jeszcze znajdą...

Jagna

Jaki jest +- czas oczekiwania na feedback po wykonaniu zadania pisemnego w toku rekrutacji? Mam tu na myśli proces rektutacyjny na stanowisko Młodszego Copywritera. Z góry dzięki za odp.

@Jagna

Ja czekałam około 5 dni.

anonimowe

Zastanawiam się nad pracą w Migu- z tego co czytam nie warto. Dlaczego firma tak traktuje swoich pracowników? Przecież firmę tworzą ludzie, a nie kierownicy czy zarząd. Nie rozumiem:(

Gall
@anonimowe

Firmę tworzą wszyscy ludzie, którzy pracują w firmie niezależnie od stanowiska, także kierownicy i zarząd sie6do tego również wliczają. W oczy mnie bije brak kompetencji miękkich różnych kierowników w centrali. Awansowni pracownicy na kierownicze stanowiska niestety nie są przygotowani do takiej pracy, bo niestety kompetencji miękkich się tak szybko nie nabędzie. To można mieć wrodzone lub po latach pracy wyrobione. Także niestety taki awansowany karierowicz może więcej szkodzić niż pomóc. W tej firmie też hierarchiczność jest rygorystycznie przestrzegana.

anonimowy.
@Gall

To prawda, kierownicy to najgorsza część tej firmy. Awansuje się osoby bez przygotowania, umiejętności do zarządzania zespołem- tylko dlatego że podlizują się dyrektorom i oczerniają innych pracowników przed nimi. Praca z takimi ludźmi jest przechodzeniem przez piekło- bo nic nie rozumieją, robią złośliwości pracownikom, wszystko trzeba im tłumaczyć a i tak na końcu muszą mieć rację. Więc praca z takimi ludźmi to tragedia i ręce opadają. Wielu pracowników jest bardzo negatywnie przez to nastawionych do całej firmy, bo są przez kierowników upokarzani. Dobrzy specjaliści którzy robią świetna robotę i którzy mogliby wiele zdziałać dla firmy, są kierowani prze niekompetentnych i niedouczonych a bardzo często prymitywnych i prostackich kierowników.

Anonimowa
@anonimowe

Nie polecam. Pracownicy są traktowani jak przedmiot przez regionalnych bez swojego prywatnego życia.

Poszkodowana przez mig
@Anonimowa

Zgadzam się w 100%. Regionalni nie oferują pomocy, potrafią tylko wytykać błędy w taki sposób żeby poniżyć każdego od zwykłego doradcy po kierownika. Przypuszczam, że dostają takie wskazówki od swojego przełożonego M, który kompletnie jest oderwany od rzeczywistości... Jak ktoś chce po pracy w tej firmie stałe odwiedzać psychologa lub przechodzić załamanie nerwowe po powrocie do domu to śmiało. Piszę to by ostrzec osoby, które zamierzają podjąć współpracę z tą firmą, ponieważ bywało wiele takich przypadków w tym regionie. Stanowczo odradzam

aninomowo
@Poszkodowana przez mig

Sugerujesz, że M daje Regionalnym wytyczne do tego, aby Oni poniżali swoich pracowników, jaki to tutaj miało by sens, jaki jest przejaw oderwania od rzeczywistości?

Poszkodowana przez mig
@aninomowo

Źle mnie zrozumiałeś najwidoczniej lub nie miałeś do czynienia z M. Nie raz słyszałam zdania z jego ust mówiące żebym "cisnęła bardziej zespół". Czy tak powinny wyglądać wskazówki na temat motywacji i pracy w sklepie? A co do oderwania od rzeczywistości to z tym człowiekiem nie dało się racjonalnie porozmawiać, ciągle skakanie po tematach, zaczynanie następnego bez wyjaśnienia poprzednich... Osoba która pozjadała wszystkie rozumy i której nic nie można wytłumaczyć. Zero jakichkolwiek usprawiedliwień, a zawsze wina jest po stronie osób ze sklepu a nie np. Centrali czy DM. Jeżeli wiecie co mam na myśli...

anonimowo
@Poszkodowana przez mig

Ok teraz rozumiem co chciałaś przekazać :) Rzeczywiście sprawa nie przedstawia się ciekawe, ale teraz w tych nie ukrywajmy trudnych czasach to M, ma dużo na głowie ( nie bronię go, bo nawet człowieka nie znam ) Powinno być bardziej postawione na motywacje pracowników zwłaszcza tą wewnętrzną bo ta jest przecież najsilniejsza jak wiemy:) a kiedy pracownik jest zmotywowany to wyniki same się " zrobią". Nie potrzeba jest od razu takie spięcie od M :/ No ale cóż, najwyraźniej taka osobowość, może patrząc przez pryzmat prywatnego życia okazał by się bardzo spoko. Jeśli M wgl posiada życie prywatne, bo tutaj czytając komentarze wiedze że nie którzy regionalni to prawdopodobnie żyją tylko pracą i chcą aby pracownicy tez tak robili :(

nikt
@anonimowe

tez tego nie rozumiem. Taka firma to jedna z gorszych w krakowie

pracowniks

Firma, bardzo źle traktuje swoich pracowników. Szkoda czasu na taką firmę

Xy@

Czy planowane jest podniesienie podstawy doradców?

Krystyna
@Xy@

Widzę, że przez te parę dni nie udało Ci się tutaj uzyskać odpowiedzi. Czy zdobyłeś takie informacje gdzieś indziej? Daj proszę znać bo pewnie więcej osób jest zainteresowanych tematem podwyżek.

Nope
@Krystyna

Jakie podwyżki...haha...będą się tłumaczyć, że pandemia i jest ciężko tymczasem na zatrudniajie nowych osób mają hajsy ????komedua

Tajemniczy

Firma do kitu, ze wzgledu na błędy firmy brak uwzglednienia reklamacji. Nie polecam pod zadnym wzgledem. Osoby niekompetentne na zasiadanym przez nie stanowisku

Qwerty

Hej. Praca sama w sobie nie jest zła. Jeśli ktoś chce pracować i zależy mu na wyrobieniu celu to jak najbardziej jest to możliwe. Nie podoba mi się zachowanie kierownika sklepu względem wszytskich pracowników, a nawet kordynatorów. Wieczne pretensje, oczernianie na oczach innych, obgadywanie do innych osób, praca ponad normę, brak obstawy na sklepie, problem przy odebraniu należącego się urlopu... I wiele wiele innych... Z takim podejściem salon nie ma prawa funkcjonować prawidłowo.

Nie polecam pracy w MIG. Wynagrodzenie mam full zadowalające, biuro jest w porządku, ale etapu wdrożenia właściwie nie miałem. Wszystko czego się nauczyłem i uczę przychodzi z ogromną trudnością, orka na ugorze, osoba która kieruje moim działem nie miala i wciąż nie ma ani chwili, żeby ze mną usiąść i cokolwiek pokazać, wytłumaczyć. Beznadziejne wdrożenie skutkuje tym, ze kuleje co mnie bardzo frustruje. Współpraca między działami jest fatalna, rzeczy stoją, o wszystko trzeba się upominać. Komunikacji właściwie brak. Wg mnie Przełożonym brakuje kompetencji miękkich.

Czy Marketing Investment Group S.A. zatrudnia studentów?

Tak

Prawie wyłącznie, bo nikt inny nie chce pracować za tak niskie wynagrodzenie.

NIE
@Tak

Jako były pracownik na stanowisku doradcy klienta szczerze nie polecam. Jeżeli chcesz mieć ogromny zakres obowiązków i wykonywać wiele zadań okołosprzedażowych, którymi niekiedy zostaniesz zasypany i nie masz czasu na obsługę i sprzedaż to śmiało, bo Twoja wypłata będzie składała się również z prowizji od sprzedaży... Do tego kierownictwo regionalne, które podczas wizyt potrafi Cię poniżyć. Jeżeli masz możliwość spróbować się w innych sieciowkach to radzę Ci zrób to... Tutaj nie zarobisz a będziesz tylko wykorzystywany. Pozdrawiam region Warszawa i cieszę się że już tu nie pracuje

Rozumiem

w centrali nie jest lepiej...biurka w ogóle nie były/nie są sprzątane. W dodatku kazdy pracownik ma dezynfekować sobie biurko samodzielnie. Dezynfekcja powinna być robiona przez panie sprzątające po każdym dniu pracy, a tu ani porządku ani dezynfekcji. (usunięte przez administratora)

Wymigowana

Czyli firma robi to co zawsze, czyli spycha obowiązki innych osób na pracowników. W tym wypadku przeprowadzanie dezynfekcji stanowisk pracy w centrali, a przecież jest firma sprzątająca... Zwykły wyzysk jak zwykle

Gru

chodziło raczej o zapewnienie podstawowych standardów, które są spełniane w każdej normalnej firmie, także nie rozumiem po co ta ironiczna odpowiedź. Fajnie, że takie kwestie tu padają, bo skoro wewnątrz firmy nie mamy gdzie wyrazić swojej opinii to pozostaje tu. Przełożony tylko słucha, ale dalej nigdzie nie przekazuje, ankiet nie ma....dobrze, że uciekam.

Mateusz

@smutne a zapewnili wam środki bezpieczeństwa?

Nie polecam

Z całego serca nie polecam pracy w tej firmie, na rozmowie obiecują dużo a rzeczywistość jest zupełnie inna. Wynagrodzenie najniższe jakie może być, premia, która jest nieosiągalna. Oszczędzają jak mogą, więc obecnie tam pracuje więcej studentów niż dobrych specjalistów.(usunięte przez administratora) Tam 2 lata to już mega staż. (usunięte przez administratora)Rozwój w tej firmie jest tylko z nazwy, codziennie klepiesz to samo i jeszcze zlecają ci zadania nie z twojej działki, bo mogą.(usunięte przez administratora)W dodatku firma całkowicie nie zdała egzaminu pandemicznego. Tylko wysyłają piękne maile, tworzą pliki bezpieczeństwa a z realizacją to nie ma nic wspólnego. W firmie jest brudno, klatka schodowa wygląda fatalnie nie mówiąc o czystości biurek. Praca może dobra na chwilę dla początkujących, złapać trochę doświadczenia, dowiedzieć się jak złe warunki pracy mogą być. Plusy? Jedyny plus: organizują dobre imprezy karnawałowe...no ale już ich nie będzie, więc nie ma plusów.

niewiemcozrobic

Boję się chodzić do biura bo mieszkam z dziadkami i boje się o ich życie. Firma nie dała mi możliwości pracować zdalnie- nie miałam nawet takiego wyboru, mimo że mogę z powodzeniem pracować z domu. W innych firmach pracownicy mogą decydować o tym jak chcą pracować i od kwietnia pracują cały czas z domu. W tej firmie nie dają pracownikowi wyboru. A dzień w dzień mamy nowe rekordy zachorowań na covid.

Ciekawe czy ten chamski bełt też moderacja usunie? Czy już nie raczy

Na bank
@Gość

Na 100% nie wiem dlaczego usuwają komentarze o tym, że firma usuwa komentarze, są po prostu (usunięte przez administratora) Nie polecam pracy w tej firmie.

Współczuję
@niewiemcozrobic

Twoje osobiste obawy i lęki są niestety nieważne.

Tak wlłaśnie jest
@niewiemcozrobic

Aaa no i jeszcze... Nie żeby byli konsekwentni w tyn w jaki sposób przychodzą ludzie do pracy. Każdy zespół obowiązuje inna zasada, a nawet wśród zespołach jedna osoba może pracować zdalnie cały czas inna musi przychodzić do biura.

strach
@Tak wlłaśnie jest

no i mamy pierwszy przypadek covid'a w biurze....:/

Zbulwersowany 123

Pracowałem w M.I.G ok 2,5. Firma to totalna porażka. Zero dbania o pracownika, najlepiej pracować po 12h codziennie za niższą stawkę niż najniższa krajowa (na niższą krajową wliczają się rożne dodatki do pensji). Zniżki to totalna porażka, czasami klienci mieli tańsze buty od nas. To co obiecują na początku wg nie odnosi się do rzeczywistości. Nie wspominając o regionalnych gdzie widzą tylko tabelki i żeby się zgadzały.

Zostaw merytoryczną opinię o Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali) - Kraków

• Jak się pracuje w Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali)?

Zobacz opinie na temat firmy Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 104.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 65, z czego 6 to opinie pozytywne, 54 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali)?

Kandydaci do pracy w Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali) napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marketing Investment Group S.A. (praca w centrali)