Opinie o Poczta Polska S.A. w Rzeszów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Poczta Polska S.A.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Poczta Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Listonosze

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Poczta Polska S.A. w Rzeszów

Dramat

Wynagrodzenie bardzoo tragiczne,aż dziwne, że ktoś jest chętny jeszcze tam pracować za takie stawki...Bo wynagrodzenia na większości stanowisk oscylują w okolicach najniższej krajowej albo nie wiele ponad.

@Dramat

Właśnie czytam, ze ludzie nie sa zadowoleni ze stawki.. ciekawi mnie jaka rotacja w takim razie jest wśród pracowników? Spora? Jest chociaż możliwość umowy o prace?

Adka

Stanowczo odradzam wszystkim podjęcie pracy jako kierowca w tej firmie, często stosowane są jakieś dziwne umowy na zastępstwo i praca na skoczka,do tego pieniądze bardzooo niskie,nie wiem czy gdzieś płacą mniej.Kierowcy którzy tam pracują,ehh szkoda komentować.Większość jest starszej daty i myślenie mają z czasów PRL-u.Czas tam się zatrzymał w latach 80...Budynki itp również.Zarząd też nie myśli,zamiast zrobić jakiś plac dla ciężarówek bliżej sortowni w Rudnej,to trzeba po każdym kursie zjeżdżać na bazę, która mieści się na ulicy Matuszczaka w Rzeszowie-tam również za dużo miejsca nie ma...Nie polecam,strata czasu,bo takie wynagrodzenie na dzień dzisiejszy można otrzymać prawie wszędzie na start,a tutaj trzeba jeździć po nocach w weekendy, święta za nędzne wynagrodzenie- na prawdę nędzne.

Honorata
@Adka

Co to jest umowa na zastępstwo? Nie znam takiej formy jest albo UoP albo zlecenie w prawie ?

Xxx
@Honorata

Umowa o Pracę na czas zastępstwa-mogą Cię w każdej chwili zwolnić,bo jest zawierana na czas nieobecności pracownika,który jest np na chorobowym i może może w każdej chwili wrócić.

Zofia
@Xxx

A czy wiesz może czy taka umowa jest też zawierana jeśli zastępuje się kobietę w ciąży?

Pocztylion

W wielkim skrócie opiszę jak wygląda sytuacja na stanowisku Kierowcy Pow 3,5t w Poczcie.Stawki już zostały opisane przez kogoś poniżej.Czyli 3200brutto podstawa+ groszowe dodatki,na dzień dzisiejszy jest to co najmniej śmieszne lub żałosne.Ludzie jak słyszą o tych stawkach,to nie mogą uwierzyć, że Ktoś jest chętny do pracy za te pieniądze... Pracują tam głównie starsze dziadki którzy chcą dociągnąć do emerytury, mają pewne przywileje np stałą trasę, plus sami troszkę kombinują ,żeby mieć mały dodatek do wypłaty i związać koniec z końcem ;).Reszta to osoby bez większych ambicji, które boją się gdziekolwiek ruszyć...Kto ma trochę więcej rozumu to stamtąd ucieka,bo wie, że nic tam nie osiągnie.Zwykła wegetacja i stracony czas.

Prawda
@Pocztylion

100% prawdy...Zarobki w tej instytucji zatrzymały się na poziomie sprzed 10 lat jak nie lepiej,obecnie to co oferują,to dnoo i kilometr mułuu... 3010zł brutto wynosi najniższa krajowa,a poczta oferuje 3400zl brutto za jazdę zestawem.Za takie stawki to można zostać portierem a nie kierowcą ciężarówki,gdzie jest spora odpowiedzialność i ryzyko sporych mandatów, które zostały podniesione w przeciwieństwie do pensji na Poczcie.Ogólnie beznadziejna, na stałych trasach jeżdżą dziadki,nowych kierowców dają jako skoczków, często jakieś dziwne umowy na zastępstwo.Klimat jaki tam panuje,to PRL.Ludziom się wydaje,że w takiej dużej firmie i znanej marce to warunki są pewnie ok.Nic bardziej mylnego...Straszna nędza! Omijać szerokim łukiem ten bajzel,bo naprawdę szkoda życia na spędzenie w tej instytucji.Brak uczciwego wynagrodzenia i perspektyw rozwoju...Praca dla tych którzy lubią pracować charytatywnie,i nie mają żadnych ambicji.

Maja
@Prawda

Ja jak o czytam to aż mi przykro, bo popatrzcie jak ludzie z zewnątrz narzekają na te placówki, jadą po pracownikach a tu ukazuje się druga strona medalu. Może dobrze by było pokazać też tym odwiedzającym jaka jest prawda i żeby okazali choć odrobinę wyrozumiałości? Przyznaję, że sama często narzekałam, ale teraz chyba postaram się wstrzymać z własnym niezadowoleniem co do nich

Żenada

Mniej niż Poczta to chyba już nikt kierowcy nie płaci... 3400 zł brutto za jazdę jako kierowca C+E po nocach...To absolutna katastrofa po całości....

@Żenada

Ile godzin miesięcznie pracują? Ile jeżdżą w nocy? Choć jak jeżdżą w nocy to powinien być jakiś dodatek nocny, więc chyba faktycznie mało to wyjdzie ..

Rozmowę kwalifikacyjną w Poczta Polska S.A. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko Poczta Polska zatrudni listonoszy?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Adka

Prawda jest taka, że większość kierowców którzy jeżdżą na Poczcie, kombinują na boku z ... .Gdyby nie lewizna,to większość już dawno by tam nie jeździła.Bo pieniądze są naprawdę nędzne i poniżej godności.Niestety większość pracowników starszej daty (a takich jest większość) ma jeszcze takie podejście z czasów (usunięte przez administratora) i przez Nich również nowi pracownicy mają pod górkę.

@Adka

z czym kombinują na boku? bo nie mogę wpaść na pomysł o co chodzi

Pracownik obsługi klienta

W dziale rekrutacji w Rzeszowie,pracuje lub pracowała dziwna rekruterka. W strasznie dziwny sposób przeprowadza rozmowy i rekrutację. Moim zdaniem powinni powymieniać trochę osób na Asnyka. Bo widać,że większość zakorzeniła się tam po znajomości.

Menager
@Pracownik obsługi klienta

Byłem widziałem. Dużo obiecywania.3 lata chodzisz w swoich ciuchach. Potem masz dostać te ich fartuchy na listonosza. Żenada.osoba która rekrutuje jeśli widzi, że jest ktoś mądrzejszy stara się za wszelką cenę mówić jak jest tam pięknie. Polecam wziąć się za robotę bo ludzi nie macie i na ulicę. Natychmiast.

@Menager

Znasz może warunki płacowe, jakie aktualnie Poczta Polska oferuje pracownikom na stanowisku listonosza? Kiedyś powszechnie było wiadomo, że praca na tym stanowisku nie jest zbyt dobrze opłacana, dlatego chciałbym zweryfikować, jak wygląda to obecnie.

Bieda
@Szymon

Podobnie jak dziś. 2450 zł brutto +jakieś marna premia 100 lub 200zł brutto...I ewentualny zwrot kosztów a przejechane km w trakcie wykonywanej pracy swoim samochodem.

Nowy Porządek
@Pracownik obsługi klienta

Potwierdzam,powinni zrobić tam porządek.

Recrut
@Pracownik obsługi klienta

No dział rekrutacji to też porażka,zamiast od razu w ogłoszeniu napisać jak wygląda wynagrodzenie, to zbierają CV a potem dzwonią do kandydatów i wstyd im powiedzieć jakie pieniądze są na danym stanowisku.W większości przypadków,kandydat po usłyszeniu proponowanego wynagrodzenia, rezygnuje z dalszego dialogu i rozmowa się kończy. Poczta to twór, który jeszcze ciągnie,bo jest dotowana z podatków państwa Polskiego.

@Recrut

A to orientujesz się może ile się zarabia w tej firmie na stanowisku listonosza?

xxx
@Weronika

Najniższa krajowa na stanowisku listonosza...

@xxx

No właśnie, to prawda, że 3.010 brutto w tym roku? A może wiesz, ile zarabia się jako urzędniczka w okienku? Bo ja bym raczej właśnie tam chciała :)

Lidia
@xxx

Wielkie współczucia... Czy zimno czy śnieg musi chodzić z ciężką torbą, a kasa jednak mała za tak ciężką pracę...

Don

Porażka ... Dyspozytor przeszkoli że kierowcy to (usunięte przez administratora) bo za taką stawkę nikt by nie pracował. Drugi za czteropak piwa da fajną trasę... Bo frycowe musi młody odrobić... Przelał sam sobie wpisać trzeba i podpisać i czekać na komornika... I to wszystko za... 2600..brutto. Takponiżej najniższej krajowej . Ta poczta to na pewno nie Polska tylko Cygańska. Pozdrawiam

Xxx
@Don

Mógłbyś jeszcze raz napisać w czym przeszkoli dyspozytor?Bo zostało usunięte i nie wiadomo o co chodzi.

melłanda

Po tym jak zadzwoniła do mnie kiedyś rekruterka i przedstawiła warunki finansowe, to do tej pory ciężko uwierzyć,że ktoś tam pracuje jako kierowca...

Kamila

15 osób rekrutacja za 2 tys netto umowa na zastępstwo proszę się zastanowić wymagania po studiach nie przyjmują bo mogą po magistrze za 2 tys bo to poczta Polska (usunięte przez administratora)

@Kamila

Może napiszesz jeszcze raz, ale zrozumiale? Raz się trafił komentarz od kogoś innego niż kierowcy, a tu nic nie idzie zrozumieć: jakie 15 osób? Jak to - po studiach nie przyjmują bo mogą po magistrze? Przecież po studiach jest się magistrem. Itd. Proszę, napisz mi dokładnie, jak w tej Poczcie P. jest.

Słabo ooo
@Paulina

A jak może być?Na większości stanowisk niższego szczebla wynagrodzenie to okolice najniższej krajowej,natomiast wymagania ze strony Poczty bardzo duże,często trzeba robić za dwóch.Jeśli chcesz wiedzieć więcej,to poczytaj opinie na stronie GoWork poczta polska warszawa.Tam jest więcej opinii,a warunki we wszystkich oddziałach jeśli chodzi o finanse i zakres są praktycznie takie same.Generalnie szkoda zachodu... A jeśli chodzi o komentarz użytkownika Kamila,to faktycznie dział rekrutacji potrafi opowiadać bajki,jakie to cuda tam są i szukają naiwnych za najniższą krajową.Jako jeden z głównych atutów podają kartę Multisport.Już widzę jak 15 osób ustawia się w kolejce do pracy na przykład na stanowisku Listonosza,gdzie na Umowie o Pracę jest wpisane 2600 brutto + 200 premia...Do tego jakieś umowy na zastępstwo,co mogą Cię w każdym momencie zwolnić.Ponadto trzeba jeszcze wykorzystywać własne auto za śmieszną kilometrówkę, która na ten moment,nie wiem czy pokrywa koszty paliwa.Nie wspominając o amortyzacji samochodu...

Czarna ropzacz

Firma oferuje kasę 3200 brutto dla kierowców pow 3,5t...,jazda pod nocach i do tego w weekendy.Mydlą oczy jakimiś śmiesznymi dodatkami.Że im nie wstyd oferować takie pieniądze.

Bieda

Rok 2021 najniższa Krajowa wynosi 2800 brutto.A Poczta płaci kierowcom Kat.C i C+E, porażające 3200brutto czyli 2296zł netto do tego jakieś śmieszne premie i dodatki z którymi czasem ciężko dobić 3tyś.Jazda po nocach często w Niedziele i święta do tego zdarzają się delegacje.Normalnie kpina.To, że szukają taniej siły roboczej to mało powiedziane...Dziwię się naprawdę, że znajdują się ludzie "Z Polski" chcący pracować za te stawki.

.....
@Bieda

Wynagrodzenie to istny dramat...

Adka

Pieniądze tragiczne delikatnie mówiąc...

xoxoxo

śmieszne umowy na 3/4 etatu, obiecywanie ze może znajdzie się cały etat którego ciągle nie ma. W dzisiejszych czasach zeby pracodawca nie mógł zagwarantować pełnego etatu to kpina.

Honorata
@xoxoxo

Wielu pracodawców oferuje zatrudnienie jedynie na część etatu - tak już jest. @xoxoxo, a co powiesz na temat aktualnych zarobków w Poczcie Polskiej? Są na takim samie poziomie, co jeszcze kilka miesięcy temu, czy coś się zmieniło?

Benedykta
@Honorata

A co ma się zmienić?

Czy pracownicy Poczta Polska S.A. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Ela

A co to badanie rynku? To pytanie powtarza się na kilkunastu forach

www.kawa24.pl

Czy są w firmie zainstalowane automaty do kawy, przekąsek,napojów zimnych i soków 100%? Chętnie zamontujemy nasze.Pyszna kawa i inne produkty dostępne pod ręką 24h

Poczta nie dostarcza przesyłek w deklarowanym (reklamowanym) terminie. List potrafi "sam" zaginąć.

Jeremi

Jak łatwo przychodzi niektórym oczernianie. Cieszmy się, że mamy pracę zapewnioną a czar jest dość niepewny!

Bida z nędzą.
@Jeremi

I właśnie przez osoby z takim podejściem "Cieszmy się, że mamy pracę" reszta musi pracować za marne grosze.

Wolowiec

Oddzial Rzeszów totalne (usunięte przez administratora) ludzie w biurze totalni (usunięte przez administratora) co nic nie potrafia i nic nie wiedza nie wspominajac o magazynierach malpy w cyrku wiecej potrafia jak oni a przewoznicy to istni (usunięte przez administratora)jezdze (usunięte przez administratora) dafem 106 co sie do muzeum nadaje a zarobki porazka nie polecam

No niestety
@Wolowiec

Ja to się zawsze zastanawiałem,Kto na poczcie jeździ za te grosze...Oczywiście mam na myśli pracę,bezpośrednio pod Pocztą a nie u podwykonawcy,bo wiadomo,że podwykonawcy płacą sporo więcej niż Poczta. :) Jak wiadomo Poczta w 2018 płaciła na C+E po 2250 brutto+marna premia 200brutto i jakieś śmieszne dodatki,aktualnie płacą 3200brutto.Naprawdę nie wiem jakim trzeba być człowiekiem bez ambicji żeby tam pracować za te grosze,brak szacunku do samego siebie.

Sytuacja

Stawki nędzne, podejście do pracownika komunistyczne.Powinni to wszystko zreformować.

@Sytuacja

Z tego co piszesz w firmie panuje bałagan organizacyjny. Jeśli masz pomysły, które mogłyby poprawić obecnie obowiązujący system wyjdź z inicjatywą i zaproponuj własne rozwiązania. Może pracodawca weźmie je pod uwagę. Co o tym myślisz?

Szymon

Twój komentarz jest dość sarkastyczny. Czy jesteś pracownikiem firmy i uważasz, że wynagrodzenie jest nieadekwatne do wykonywanej pracy? Napisz, czy pracodawca prócz stawki podstawowej oferuje możliwość podwyższenia wypłaty poprzez premie lub inne benefity. Zachęcam Cie do dyskusji.

Zostaw merytoryczną opinię o Poczta Polska S.A. - Rzeszów

• Jak się pracuje w Poczta Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Poczta Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Poczta Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 0 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Poczta Polska S.A.