Cholewiński Z.P.H.U
counter
3 101 141 5 1
Pixel Nowy wpis
 Rekomendacja

Laura zła jesteś ponieważ w godzinach pracy nie dało się połazić po galerii. Musiałaś cały dzień przepracować i to Cię tak rozzłościło. Wyjaśnij jak pracują ochroniarze, lekarze, policjanci. Oni nie wiedzą co za chwilę się wydarzy. (usunięte przez administratora) Miałaś kilku klientów dziennie i krzywda Ci się działa. Wyjaśnij proszą innym jak pracują Twoje koleżanki. One też jedzą i korzystają z toalety. Tylko Ty miałaś ztym problem. W firmie są kamery dla bezpieczeństwa pracowników i możliwości kontroli przez szefa. Mając kilka sklepów chciałby wiedzieć jak pracują zatrudnieni u niego pracownicy. (usunięte przez administratora) Wie czy pracownik przychodzi punktualnie, czy nie urywa się wcześniej z pracy itp. Napisz jaki problem był z zakupem długopisu lub płynu do mycia szyb lub papierowych ręczników w sklepie obok i dopisanie tego do kontrolki. Zauważyłaś że jest kilka sklepów i nie we wszystkich można było być jednocześnie. Skoro jest tak jak opisujesz dlaczego sklepy działają tak długo? Jak radza sobie koleżanki w innych firmowych sklepach. Większość z tych negatywnych wpisów napisała jedna z pracownic ponieważ szef nie przedłużył jej umowy. Czy to Ty pod zmienionym nickiem?

Tak2Nie7
Laura Nowy wpis
@Pixel

Rozumiem, że o tej firmie można pisać tylko dobrze lub wcale? Nie zostałam zwolniona, sama odeszłam, umowę miałam przedłużoną. Chyba widać po stylu wypowiedzi, że pisze tutaj kilkanaście osób. Przeczytaj jeszcze raz mój komentarz, napisałam m.in., że w przeciwieństwie do pojawiających się tutaj zarzutów ja nigdy nie słyszałam krzyków właścicieli. Gdybym została zwolniona zapewne chciałabym ich zdyskredytować do końca, nawet gdyby miała to być nieprawda.

Tak8Nie
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 51 dni.

Czy Cholewiński Z.P.H.U narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Laura

Jest umowa, ale nie wiążą się z nią żadne korzyści. Brak urlopu, brak L4. Jak się chce iść na urlop to trzeba najpierw namówić koleżanki żeby chciały za Ciebie popracować. To może jakoś się uda 5 dni uzbierać. Pracuje się w systemie 2 dni pracy, 2 dni wolnego, samemu po 12h w sklepie, nawet więcej bo wypada być wcześniej i trzeba przeliczyć cały towar. Tak, tak. Codziennie się liczy kilkaset produktów żeby sprawdzić stan na sklepie. Skoro pracuje się samemu to nie przysługuje przerwa, tyle co szybkie wyjście do toalety. O środki do czyszczenia muszą zadbać same pracownice i często z własnej kieszeni kupują ręczniki papierowe, czy płyn do szyb, czy nawet tak podstawowe rzeczy jak długopisy. Nie ma komputerów, wszystko robi się ręcznie - wypisuje paragon, fakturę, robi podsumowanie dnia (sprzedaży). O wszystko trzeba się prosić, o dostawy, o wizytówki, o torby papierowe. Pensja najniższa, premia to mit, plany są takie, że nie da się wyrobić. Po pensje jedzie się do siedziby firmy, za Łomiankami, w dniu wolnym (!) na godzinę wyznaczoną przez szefa, zazwyczaj 8-9 rano, czyli jak się jedzie komunikacją miejską to pobudka 5-6. Podpisuje się listę, zazwyczaj to jakaś niższa kwota, reszta bokiem. Odbierając pensję człowiek czuje się jakby dostał w twarz. Może mają ładne szyldy i salony, mogą dopisać exclusive, mają specjalistę od social media, ale pod wszystkim jest nieczysto Jedno mogę powiedzieć, w porównaniu do innych nigdy nie usłyszałam od szefa, czy jego żony jakiegoś złego słowa, nie byłam słownie poniżona. Oczywiście o utargi były pretensje, ale bez podnoszenia głosu. Firma znana kilku instytucjom, czasem pracownice tych instytucji wpadały jako klientki i mówiły, że salon piękny, ale ludzie którzy to szyją są wyzyskiwani. Jak ktoś lubi pracować za najniższą krajową, bez urlopu i chodzić do pracy z gorączką, pracować sam 12-13h bez przerwy to ok. W każdym innym przypadku dużo lepiej jest w pierwszej lepszej sieciówce z ubraniami.

Tak26Nie

@Laura

Laura, Czy pracowałam w spożywczym na kasie czy w sklepie z torebkami. Komu spełniasz, że nie mogłaś wyjść do toalety? Przez 12 godzin cały czas byli klienci. Czy problemem było kupić płyn do szyb, papierowy ręcznik i przedstawić szefowi paragon? Bajki opowiadasz o długo pisać które kupowałam. Mogła to być jakaś ekstremalna sytuacja. Czy napewno nie ma w tym Twojej winy że nie przygotowałam sobie stanowiska pracy? Trudno było pomyśleć kilka dni wcześniej i zamówić. ak aby nie zabraklo. Jeżeli było tak źle dlaczego tam pracowałam. Dlaczego nie poszłaś do sieciowej. Wiesz moja babcia na takich ludzi mówiła złej balet ich to i Radek u spódnicy będzie przeszkadzał.

Tak20Nie15
@Gusia

Ciężko mi odpisać na Twój komentarz, bo zrobiłaś wiele błędów i nie wiadomo o co chodzi. " Komu spełniasz, że nie mogłaś wyjść do toalety? " O co Ci konkretnie chodzi? Ale napiszę, owszem szłam do toalety, ale na biegu, bo w centrach handlowych zamykanie sklepów jest bardzo niepożądane i grożą za to konsekwencje finansowe. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy pracą w zespole gdzie możesz sobie zrobić np. 2 przerwy po 15 minut (przy 12-13 h to pewnie godzina powinna być) i spokojnie zjeść obiad albo wyjść przed centrum handlowe i zaczerpnąć świeżego powietrza, a lataniem na szybko do toalety i jedzeniem ukradkiem to nie mamy o czym dyskutować. Zamówienia na środki czystości były robione regularnie, tak samo na długopisy, wizytówki, torby do pakowania zakupów dla klientów, ba nawet na gazety, którym się wypycha towar z ekspozycji. Zawsze nie dojechały w dostawie. To nie były marginalne przypadki, a norma we wszystkich salonach. Więc nie, nie było to moja wina, że nie przygotowałam stanowiska pracy. Pracę zmieniłam bardzo szybko, po wygaśnięciu umowy. Słowa Twojej babki nie mają tu racji bytu.

Tak16Nie

@Laura

Laura, Wyjaśnij mi co chcesz osiągnąć pisząc takie posty. Firma funkcjonuje od 35 lat. Jest 8 sklepów, gdzie od wielu lat pracują te same dziewczyny. Wielokrotnie były kontrole i tylko Ty masz jakieś zastrzeżenia. Kontrolę nie znalazły uchybień. Gdyby było tak jak piszesz, wyjaśnij jak funkcjonowałaby firma. Powiedz czy ktoś ze stoperem mierzył Ci czas wyjścia do toalety. W ochronie ludzie pracują 24 godziny i chodzą do toalety, a nawet jedzą posiłki. Nie wmówić mi że przez 12 godzin masz non stop ruch i nie jesteś w stanie zjeść. Jak dobrze wiesz wizytówki, torby, środki czystości zamawiane są po za firmą. Czasem poprostu należy czekać na dostawę z zewnątrz i nie ma tutaj winy pracodawcy. Za niedotrzymanie terminu dostawy z zewnątrz szef nie jest w stanie odpowiadać. Zapomniałaś, że podjęłas pracę w centrum handlowym. Jak to jest , że inne pracownice korzystają normalnie z toalety, jedzą posiłek.

Tak17Nie15
@Gusia

Co chcę osiągnąć? Dziwne pytanie, to forum służy do wystawiania opinii na temat pracodawcy i właśnie to robię. Przedstawiam swoją subiektywną opinię. Nie tylko ja mam zastrzeżenia co do tej firmy, osoby kontrolujące także, na tym forum również kilkukrotnie przewija się kwestia kontroli, bo nie jest to tajemnica. Gdybyś przeczytałam mój pierwszy post sprzed to byś wiedziała, że salon odwiedzały także prywatnie osoby z kontroli i mówiły co widziały. A że firma istnieje to Cię dziwi? Takie mamy prawo w kraju, żeby zamknąć jakąś firmę to chyba musi dojść do tragedii, a tak to są mniejsze lub większe kary finansowe. Skoro pracujesz w tej firmie i tak bronisz szefa to wiesz jakie wykształcenie ma większość członków tej rodziny i jakie mają znajomości. Nigdzie nie napisałam, że ktoś mi mierzył stoperem czas wyjścia do toalety, proszę nie wymyślać! Każde centrum handlowe ma swój regulamin dla najemców i jak już wcześniej pisałam zamykanie salonu jest niemile widziane. Czasem ochrona przyjdzie po 5 minutach, a czasem nie. A jak przyszła to ja się musiałam tłumaczyć. Jeśli nie widzisz różnicy w wyjściu do toalety na spokojnie, żeby rozruszać się, skorzystać z toalety i np. umyć zęby, a wyjściem na biegu to nie mamy o czym dyskutować. Nie widzisz różnicy, że pracując w grupie możesz iść na zaplecze, usiąść i np. kwadrans spokojnie jeść obiad? Szczerze się zastanawiam, czy masz tu robić dobry PR, czy naprawdę tam pracowałaś. Salony się różnią między sobą, ale większość ma mikro zaplecze, na którym jak staniesz to widzisz tylko część salonu i nie wiesz czy jeść ( na stojąco oczywiście), czy wyglądać co chwila na salon. Też nie widzisz różnicy? Czy po prostu rozkładasz się z jedzeniem na ladzie i nie obchodzi Cię, że jak klient wejdzie to poczuje zapach albo powiesz mu dzień dobry z pełną buzią? O wyjściu przed centrum handlowe i zrobieniu spaceru wokół to nawet nie ma co pisać, bo to nierealne. Ok, czyli Twoim zdaniem notorycznie miesiącami dostawcy się opóźniali? I to wszyscy, z chemią, z wizytówkami, torbami papierowymi i długopisami. To jest niemożliwe. A poza tym powinnaś znać temperament właściciela, on by na coś takiego sobie nie pozwolił. Które dziewczyny pracują tam od lat? Jakiś ułamek, rotacja jest duża, ciągle kogoś szukają. A jak są te osoby traktowane na dniu próbnym to poczytaj poniżej w kilku komentarzach. Co się tak przyczepiłaś do tej toalety i jedzenia? Dlaczego nie odniesiesz się do reszty zarzutów, braku L4, urlopów, pensji do ręki po którą trzeba jechać? A już wiem, na to nie ma argumentów. Między nami jest taka różnica, że ja tam trochę popracowałam, poznałam firmę od podszewki, poznałam pracownice z innego salonu, z niektórymi mam do dziś kontakt, część tam jeszcze pracowała po moim odejściu i wiem jak wygląda to nadal. W moim pierwszym poście sprzed roku napisałam też, że na mnie nikt z szefostwa głosu nie podnosił, co się tu często przewija. Ludzie myślą i widzą, że ja piszę spokojnie i z argumentami, a Ty masz styl pasywno agresywny i brak argumentów. Jak wcześniej pisałam, praca dobra jak komuś nie zależy na pieniądzach, cieszy go, że ma kilka h na dzień pusty salon i może czytać książki albo plotkować z pracownikami sąsiednich salonów. Kwestia priorytetów w życiu i tego co się liczy w pracy.

Tak16Nie1
@Gusia

Czekam co dalej wymyślisz.

Tak15Nie
@Laura

Laura, Wszyscy możemy wyzwolić w sobie pasywno_agresywne zachowanie w tym czy innym momencie. Nawet nie zdając sobie sprawy, że istnieją pewne czynniki wyzwalajace, które ogarnąć stworzyć tłumienia wrogość ora irytujące i źle relacje. Ważne jest aby zawsze rozumieć co kryje się za, niektórymi rodzajami zachowań. Ludzie przejawiają y zachowania pasywno_agresywne, które mi zarzucają, są uzależnieni od obwiniania innych za wszystko, nie lubią autorytetów, ani sugestii innych osób. Pracuje w firmie ponad 10 lat. Wiele z pracownic ma podobny staż pracy lub dłuższy. Rotacja jest ponieważ w salonach pracują ludzie nie automaty. Pracownice poszły na macierzyński, długotrwałe zwolnienie lub zasłużona emeryturę. Ja pracuje w tej firmie i nie muszę stwarzać dobrego PR. Przedstawiam swoją subiektywna opinie. Na zwolnieniu byłam i to nie raz, nawet do sanatorium wyjechałam. Do świadczenia pracy nie jest mi potrzebna informacja o poziomie i kierunku wykształcenia pracodawcy i członków jego rodziny. Nie interesują mnie równiez znajomi szefa. Uważam, że wyciągasz zbyt śmiałe wnioski. Znając szefa, są momenty, że zastanawiam się jak daje radę ogarnąć tyle spraw. Nie dziwię się, że jest impulsywny. Setki telefonów, emaili, spotkań. Co raz ktoś z pracowników podejdzie z jakimś pytaniem. Podsumowując masz prawo mieć inne zdanie niż ja. Uważam, że część tych opinii jest pisana pod wpływem emocji. Ktoś nie dostał podwyżki, przedłużenia umowy itp. Dlatego uznaje dyskusje za zamkniętą.

Tak16Nie15
@Gusia

Czyli nie odpisałaś na najważniejsze zarzuty, bo zwyczajnie to prawda. Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w biurze, a to zupełnie co innego niż praca w salonach. Ja niczego nie napisałam w przypływie emocje, zawsze pisałam spokojnie z argumentami, w emocjach to można napisać "nie polecam, (usunięte przez administratora) omijać". Ze swojej strony również uważam temat za zamknięty, każdy może tu wejść, poczytać i wyciągnąć wnioski.

Tak16Nie

@Laura

Jakie zarzuty, do czego mam się odnieść. Jakie argumenty?! Spokojne pisanie z argumentami? Problemem dla Ciebie jest fakt, że szef wraz z rodziną są ludźmi wykształconymi. To idź do szkoły i Ty bądź wykształcona. Przeszkadza Ci również to, że ma licznych znajomych. To chyba spóźniony prima aprilis. Rodzinna firma działająca od 35 lat, wielokrotnie nagradzana.

Tak16Nie18
gunaarka Nowy wpis
Nazwa działu: Sprzedaż

Rzeczowo i na temat.

Stheo

To było już wiele lat temu, ale dobrego słowa nie mogę o właścicielu powiedzieć. Mój krewny był jego bliskim współpracownikiem. Miał być dostawcą, a w praktyce był cieciem, opiekunem psów, szoferem syna i nie wiem czym jeszcze. Pięć etatów w cenie jednego. Przypłacił to mocno zdrowiem psychicznym. Osobiście uważam, że obiecywanie mi jakichś cudów na kiju i wielokrotne próby swatania ze swoim synem były delikatnie mówiąc nie na miejscu. (usunięte przez administratora) i pół metra mułu

Kazka
@Stheo

Nie przedłużono ci umowy czy nie dostałaś podwyżki?

Tak5Nie1
Karina
@Stheo

Co Ty za bzdury wypisujesz o krewnym, który był dozorca i opiekunem psów. Dlaczego kłamiesz? Opiekun psów co to za brednie. Od kilkunastu lat w firmie nie ma psa. Jakimi to psami opiekował się twój krewny. JaKie nieszczescie spotkało twojego krewnego gdy jadąc po zaopatrzenie firmowym samochodem, w godzinach pracy zabrał ze sobą jako pasażera nieletniego syna szefa. Pracownikiem, który od lat pełni funkcję odpowiadająca dozorcy jest Bogdan. Wykazałaś się w swoim poście niskim ilorazem inteligencji. Ktoś zażartował a ty narobiłaś sobie nadzieji. Wściekasz się że nic z tego nie wyszło i dla tego wypisujesz takie bzdury.

Tak4Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Leszek

Czy mógłby ktoś z pracowników powiedzieć kilka słów na temat tego pracodawcy? Jak się pracuje? Wynagrodzenie na tyle dobre, że warto aplikować?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 152 dni.

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Cholewiński Z.P.H.U? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Renata

Pracuję w Cholewińskim już cztery lata i nie szukam sobie innej pracy. Nigdy nie zostałam tu oszukana, wypłatę zawsze mam na czas,gdy potrzebuję urlop, opiekę nad dzieckiem, dzień na żądanie - biorę i nigdy nie ma problemu. Moje koleżanki z Salonu są super.Pomagamy sobie nawzajem i dbamy o dobrą atmosferę. Powiedziałabym nawet, że się przyjaźnimy.Przecież tak dużo zależy też od nas, jak będzie nam się pracować.Są duże wymagania, ale gdzie ich nie ma?Ja akurat lubię wyzwania. A pieniądze wcale nie są najgorsze. Są prace, gdzie jest i ciężej i gorzej i ludzie są oszukiwani, gnębieni lub pracują na ,,czarno'', nigdy niepewni swojej wypłaty. Pod tym względem ja mam całkowity spokój, a tym ludziom naprawdę współczuję.Natomiast Ci, którzy tak się męczą w Cholewińskim, może powinni pomyśleć nad innym zatrudnieniem. Może inna praca da im szczęście. Każdy musi znaleźć swoje miejsce w życiu.Życzę Im tego.

Tak20Nie
R.
@Renata

Jak wygląda dzień na żądanie w tej firmie? Wstajesz np. o 8 rano i masz chore dziecko, dzwonisz o 8,15 nie przyjdę, a o 10 salon musi być otwarty. I kto idzie wtedy do pracy? Pracowałam tam i nigdy nie było takiej akcji. Jedynie w Wigilię się zdarza, że sama szefowa stoi za kasą albo któraś z pracownic biura, ale jest to ustalane miesiąc wcześniej.

Franciszek
@R.

No dobrze, ale zakładając, że taka sytuacja miałaby miejsce to, co wtedy robi pracodawca? Są osoby, które mogą w takim wypadku przyjść na zastępstwo, czy pracodawca zmuszony by był sam otworzyć sklep? Wiadomo, że takie zdarzenie, które opisałeś, może mieć miejsce w życiu realnym.

Czekoladka
@R.

W takiej sytuacji jechał ktoś z biura albo któraś z pracownic gdy miała dzień wolny i chciała dorobić.

Tak10Nie
Magdalena
@Czekoladka

No tak, w takiej sytuacji to wydaję się być chyba jedynym rozwiązaniem. Nie wiesz przypadkiem, czy w Cholewińskim szukają w chwili obecnej nowych pracowników? W Internecie nie znalazłam od nich ofert pracy, dlatego też dopytuję o to Ciebie.

Czekoladka
@Magdalena

Wiem, że szukano nowych pracowników. Złóż cv. Może będziemy razem pracować.

Bożena

Kto tu pisze w ogole?!?! Normalna praca, ciekawe ile wy firm do tej pory przezyliście...?! Dla mnie okej.

Tak21Nie6
@Bożena

normalna ???? pani Bożeno imienniczko-czy okradanie państwa w białych rękawiczkach czyli zaniżanie dochodów-jest normalne? tak -tylko dla kogoś równie nie uczciwego.

@Bożena

dlaczego pracownicy pracują bez umów a ci,którzy je mają-nie mogą otrzymać wynagrodzenia na konto?mamy 21 wiek.. wszyscy w tej firmie nie otrzymują wynagrodzenia na konto-ruszczcie umysły ,,dlaczego".ktoś kto zna prawo pracy skarbowe.. wie.firma jest oddalona od warszawy,pracownicy są zmuszani do wypraw na wioskę daleko od warszawy aby otrzymać skąpe wynagrodzenie-ja 10 zł netto co jest obecnie nie zgodne z prawem-przejazdu na własny koszt do Cząstkowa Maz.księgowa Iwona niebawem odpowie na to zacne pytanie przed sądem.

Tak8Nie

@Bożena.

żona właściciela firmy-chorobliwie zazdrosna nieuczciwa osoba.

doświadczona
@Bożena.

dziewczyny ładne zgrabne i mądre nie mają tam żadnych szans..

799..
@Bożena

Celowo nie wprowadzają systemu komputerowego do sklepów-nie dlatego,że firmę nie stać czy nie potrafią obsługiwać :) ale dlatego,ażeby mieć pretekst iż pracownicy podróżują każdego miesiąca po za Warszawę aby wybierać wzory torebek do sklepów co jest kompletną bzdurą-mogą robić to w systemie.Bardzo się opłaca ta bzdura.Dlatego pracownicy nie otrzymują wypłat na konto.Faktury wypisywane są odręcznie o czym Pan tutaj też wspomniał.Dokumenty dostaw,na których są podpisy pracowników bez umów.

doświadczona

Tylko wina czasem brak.. :D

Tak12Nie
@Bożena

Pracownicy są nie mniej winni art 239 kk godziny nadliczbowe również powinny być opodatkowane nie ukrywane przez obydwie strony.cała seria wykroczeń.

@Bożena

nadgodziny bardzo łatwo udowodnić-sklep posiada monitoring centrum handlowe również.. potwierdzi obecność pracownika na stanowisku-gdyby monitoring sklepu akurat się ,,zepsuł" ..

Tak1Nie

@podatki

umowa 2000 brutto.. a nadgodziny-stan faktyczny i podatek OD CAŁEJ KWOTY.

Tak2Nie1

Pati
@doświadczona

Czy do sprzedaży galanterii skorzanej potrzeba być ładna i zgrabna? Na co chcesz mieć szansę? W pracy należy być pracowita.

Tak17Nie
Koko
@Bożena.

Wyjaśnij dlaczego kilkakrotnie prosiłaś szefa o ponowne przyjęcie do pracy skoro było Ci w firmie tak źle. O kogo miałaby być zazdrosna żona szefa. Chyba nie o ciebie. Szef podziękował ci za pracę ponieważ były liczne skargi na ciebie zarówno od klientów i koleżanek pracujących z tobą. Pracownice sąsiednich firm również skarżył się na ciebie. Czy nie prościej było napisać, że jesteś zła ponieważ szef cię zwolnił a nie szarpać opinie szefowi jego rodzinie i znajomym. Powiedz z kogo się teraz wszyscy śmieją. Wstyd

Tak13Nie1
Noel
@Bożena.

O ciebie zazdrosna? Nie żartuj.

Pompon
@Bożena.

Kobieto, co za bzdury piszesz. O ciebie szefowa miałaby być zazdrosna? Chcesz się dowartosciowac to znajdź inny sposób. Czy wiesz jaka jest odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych jakim jest dobre imię. Zanim napiszesz słowo głupie uwiaz sobie język w (usunięte przez administratora)

Tak13Nie1
EMIL
@doświadczona

Na co te ładne i zgrabne i madre dziewczyny nie mają szans? O czym ty piszesz? Byłaś w salonach firmowych. Widziałaś pracownice? Masz lusterko to spójrz w nie i jeszcze raz przeczytaj swoje wypociny i miej odwagę napisać przepraszam za zszarganiue opinii firmie, koleżankom i szefostwu

Tak12Nie1
IZA
@Bożena.

Bożena, o Ciebie szefowa zazdrosna? Coś Ty wymyśliła? Na co nie mają szans ładne i zgrabne dziewczyny? Przestań wypisywać te bzdury. To co robisz jest żałosne.

Lol

Co wy z tego macie, że piszecie takie bzdury?

Tak13Nie7
Lol2
@Lol

Za dużo prawdy i teraz przychodzisz, nic nie wnosisz do rozmowy, ale 5 gwiazdek dajesz. Za co? Ludzie akurat prawdę piszą. Jednym się pracowało lepiej, innym gorzej, część nie ma ambicji i nie wie, że gdzieś indziej może być lepiej i chwali, ale sporo wad jest.

LOL
@Lol2

Daje tyle gwiazdek ile chcę. Ja też jestem człowiekiem i pisze prawdę. Co wspólnego ma ambicją z informacją, że w innej firmie może być lepiej. Nie ma domu bez złomu. Właśnie dla takich ludzi jak Ty i tobie podobni z całą stanowczością dam 5 gwiazdek. Praca normalna wypłata na czas. Pierdół piszą roszczenia pracownicy, którym nie pasuje, że właściciel wymaga i nie da robić z siebie idiote. Leniwi i obiboki, którzy za przeglądanie w pracy fb lub za palenie papierosów oczekujący godziweo wynagrodzenia niech złoża aplikacje gdzie indziej.

Tak14Nie6
@Lol

Co dokładnie masz na myśli? Zależy nam na poznaniu prawdziwego obrazu firmy Cholewiński, dlatego jeżeli nie zgadzasz się z jakimiś opiniami dotyczącymi pracy w tej firmie, napisz jak wygląda to z Twojej perspektywy. Takie ogólne stwierdzenia nie wnoszą zbyt wiele.

LOL
@Barbara

Co mam na myśli? Większość z tych negatywnych opinii napisała jedna z pracownic zwolniona z pracy. Były na nią liczne skargi od klientów, koleżanek z pracy i pracownic z sąsiednich firm. Nie mogła przeobleczcie że została zwolniona i dlatego wypisywać takie pierdoly. Przestala pisać gdy z identycznych powodów zwolniono ja z kolejnej firmy. Powtórzę praca jak każda inna raz lepiej raz gorzej. Pensja zależna od zaangażowania. Koleżanki w pracy jak wszędzie. Ja pracuje już ładnych kilka lat i jakoś się dogadujemy. Konfliktów nie ma.

Tak11Nie3
Franciszek
@LOL

Skoro w Twojej ocenie wynagrodzenie uzależnione jest od zaangażowania pracownika, to mogę przypuszczać, że mamy tu do czynienia z podstawowym wynagrodzeniem plus premiami za wydajną pracę. Czy tak właśnie wygląda to w firmie Cholewiński Z.P.H.U? Odpowiedz, proszę, czy dobrze wywnioskowałem tę kwestię.

Nikolai

Praca jak każda inna. Jak komuś nie pasuje może się przenieść do jakiejs sieciowki w centrum handlowym. Zarobki zależą od zaangażowania. Nie wiem po co wypisuje cię te bzdury a później molestujecie szea telefonami i prosić o przyjęcie z powrotem do pracy. Minely czasy PRL. Czy się stoi czy się leży to 2 koła się nalezy.

Tak14Nie5
antos

Nigdy wiecej dolewa wody do bezyny

Pamela
@antos

Co ty nie powiesz? Limuzyna na silne. Gdzie to tak? Co ty za zioło palisz?

Tak11Nie3
xxeezz

Samochody mają dziury w podłogach Stare WV transportery strach jechac.Hamowanie jak u flinstonów nogami. sama...........cały pan Ch szkoda mówić jezdzi po kanarach a na ludziach (usunięte przez moderatora)

Tak20Nie

Pamela
@xxeezz

Ciekawe jak te dziurawe samochody przechodzą przeglądy. Szał wam tyle ściska że wy tak sobie nie poradziliscie Po co wypisuje cię takie bzdury. Konkurencja? Złość ponieważ nie dostaliście podwyżki lub nie przedłużono wam umowy?

Tak13Nie5
Obserwator

Szok, firma jak z PRL-u,właściciel skąpy w biurze pracuję się klimatycznie czyli po ciemku bo prąd kosztuje, na dodatek zimno jak cholera Generalnie firma zacofana, siedzą jakieś panie w podomkach , wszystkie wściekłe nikt się nie uśmiecha , nie wiadomo kto za co odpowiada Jak ktoś chce się uwsteczniać to niech aplikuje , ja serdecznie odradzam:(

Tak17Nie1

Miki
@Obserwator

Długo myślałeś nad tymi bzdurami. Biuro firmy mieści się po za Warszawa. Bywają przerwy w dostawie prądu. Brak, prądu efekt brak światła i problem z ogrzewaniem. ,, Skapy,, szef zadbał o kamizelki dla pracowników aby nie marzli. Jak nie ma prądu nie można pracować. Pracownicy denerwują się ponieważ nie mogą wykonać swoich zadań. Jakoś ciężko dostrzec powód do śmiechu w tej sytuacji.

Tak14Nie14
Marta
@Miki

Ohoho, ale teraz obrona szefa weszła... Biuro się mieści blisko Warszawy, to nie jest trzeci świat, poza tym jest połączone z domem właścicieli, wkoło jest gęsta zabudowa domów jednorodzinnych, dziwne żeby ciągle były tak długie i częste awarie. W biurze jest po prostu bardzo zimno i to się nie zmieni. Pracują tam głównie panie 40+, proste kobiety o niewybrednych żartach i często naburmuszone. "Pracownicy denerwują się ponieważ nie mogą wykonać swoich zadań. Jakoś ciężko dostrzec powód do śmiechu w tej sytuacji." - dziwne, bo jak szefostwo jest poza biurem albo wyjeżdża za granicę to aż skaczą z radości, że nie będzie bata i nie trzeba będzie pracować.

Tak14Nie
Miki
@Marta

Marta, Wielokrotnie dostawalismy dzień wolny ponieważ była przerwa w dostawie pradu. W biurze pracują proste kobiety po 40. Sprawdzałam poziom wykształcenia i dowody osobiste. Może Ty pochwal się swoim wykształceniem i stażem pracy. W firmie jest monitoring i szef może w każdej chwili sprawdzić co się dzieje w firmie. Acha, gdybyś nie wiedziała to w zimie jest zimno. Nikt normalny nie ogrzewa pomieszczeń z których nie korzysta. Zastanawiam się jaki masz cel w pisaniu tych bzdur. Szef nie przedłużył Ci umowy czy Pracownice nie chciały za Ciebie pracować?

Tak13Nie13
Justyna

Przytrafiło mi się to samo co koleżance z wpisu powyżej. Kazano mi przyjść do Arkadii na rozmowe a tam Pani zdziwiona, poinformowala mnie ze ona wie tylko o godzinach próbnych, powiedziala też ze ona ma komplet i nie wie do jakiej innej galerii zostane docelowo wyslana. Wiec podziekowalam jej za współpracę. Robią z ludzi idiotów.

Tak19Nie
Fisia
@Justyna

Warunki pracy ustalalalas z szefem a z pracownica ustalasz miejsce pracy? Z kim ustalalalas ewentualne zarobki? Czegoś nie rozumiem. Oceniasz cała firmę? Przeczytaj swój wpis jeszcze raz. Wymagasz od pracownicy aby ustaliła gdzie masz świadczyć pracę? Wyjaśnij kto tu zrobił z siebie większego idiote?

Tak13Nie14
Marta
@Fisia

To co napisała Justyna to jest standard w tej firmie. Zaprasza się ludzi na dzień próbny, nawet jak nie ma etatów. I dziewczyny idą do salonu, który podaje im szef, gdzie pracownice też nie wiedzą o żadnym dniu próbnym itd. Masakra, tak się ludzi nie traktuje.

Gość

Kiedyś dawno temu pracowałam tam i szef mnie strasznie traktował. Nigdy nie nauczy się szacunku do ludzi. On i cała jego rodzina. Mimo, iż miałam największe utargi, ciągle było mało i mało. Przy wypłacie czułam się jakbym prosiła o jałmużnę, a nie otrzymywała zarobione przez siebie pieniądze. Zostałam zwolniona z dnia na dzień - miałam 10 minut, żeby wyjść. Dlaczego? Do tej pory nie wiem. 5 dni urlopu nigdy nie wykorzystałam, ani nie otrzymałam ekwiwalentu. Dzwoniąc wieczór z informacją nt. utargu, często rozmawiałam z najmłodszym członkiem rodziny i od (wówczas) dziecka wysłuchiwałam przykrych komentarzy, że tak mało. Sama w salonie przez 12 h i był problem jak Pawcio przyjechał z dostawą i szok musiał poczekać, bo ja bezczelnie wyszłam do toalety.

Tak23Nie

@Gość

Kochana-nie jesteś sama.Święte słowa.Dziś pożegnałam firmę napiszę z małej litery bo nie zasługują na dużą-cholewiński.

ks
@Gość

5 dni urlopu to faktycznie się napracowałaś.

TakNie4

N
@ks

Może nie każdy chce długo tkwić w (usunięte przez administratora) skoro się przekona, że to (usunięte przez administratora)

@ks

Bo resztę może wykorzystała, chociaż nie wiem jak skoro tam nie przysługuje urlop.

Paweł

Polecam, przedewszytkim za rzetelne rozliczenie i zawsze na czas, pensja jak umówiona i bez ryzyka.

Tak19Nie1
xyz
@Paweł

hahahahahah jesteś pewien ??! nie sądzę

Tak10Nie

@Paweł

przeginasz dostawco firmy z alkoholem i wszyscy o tym wiedzą.a ów pracodawca toleruje to tylko dlatego,że twoja kobieta pracująca również w tej firmie pracuje na czarno.

Slowak
@Paweł

Paweł ten czy inny.. pisze co musi. Statystyki mówią same za siebie... 80 % w internecie nie poleca tej 'rodzinnej firmy" z kilkoma spółkami ;D Pablo, Cholewiński exclusive,..... ludzie którzy faktycznie znają się na skórze zrozumieją :D

ET
@Paweł

Zgadza się z Tobą Paweł. Pensja zawsze na czas.

Tak14Nie
Maciek
Nazwa działu: Handlowy

Praca w sklepie ogolnie jak w kazdym innym sklelepie. Wszystkie negatywne opinie sa wystawiane chyba przez osoby ktore nie maja zielonego pojecia o pracy w handlu i nadaja sie jedynie do pracy za biurkiem i klepaniem tipsami w klawiature. Mi praca odpowiada, zmiany 12 godzinne ale za to potem 2-3 dni wolnego. Narzekacie na brak przerwy ale jak nie ma ruchu to przez godzinę potrafi nikt nie wejść to standartem jest, że się coś swojego robi albo gada z dziewczynami ze sklepu obok...

Tak13Nie4
@Maciek

Zgadza się, praca w s klepie to zmiany po 12 godzin a potem 2,3 dni wolnego. To nie spożywczy czy apteka aby były kolejki. Bez problemu można wygospodarować chwilę dla siebie.. Gdybyście zapomnieli do pracy przychodzi się pracować.

Tak14Nie4
Pedro

Myślę, że jeśli ktoś nie dostrzega pracy w dobrej firmie i nie widzi pozytywnych stron to niech odejdzie i zrobi miejsce innym.

Tak14Nie4
Marcinik

witam,szukałem dla siebie etui na karty płatnicze,po zakupie przez internet telefonicznie zamówiłem 02.2034.44 luma , niestety przykro mi to stwierdzić,że jest to totalna chińszczyzna zresztą z metką made in china mianowicie podszewka wewnętrzna jest tak licha że nowe nitki już po chwili pewnie sie poprują,druga sprawa podszewka wewnętrzna jest grubości pieluchy,gdybym miał możliwośc to oddałbym to w cholere lipa do potęgi entej wg.mnie to powinno to kosztować 30,00

Tak22Nie

pdf
@Marcinik

portfele i bagaż są z chin. lub od hindusa. torby i kosmetyczki szyją na miejscu i jeszcze "sakramentalne" karteczki wszyte w towar I klasa czy..

Slowak
@pdf

potwierdzam. torby ok szyte na miejscu ale .. klasa skóry czyt. najtańsza ..pozostawia wiele do życzenia. oto przykład jak zarobić na tanim pracowniku z grupą niepełnosprawności lub z urzedu pracy.

Barbara

@pdf, to forum nie zbiera opinii o produktach oferowanych przez Cholewiński Z.P.H.U, ale wyłącznie te, które oceniają tę firmę, ale jako pracodawcę. Oczywiście ten rodzaj wpisów jest również istotny, ale powinien znaleźć inne miejsce. Te, powinno służyć potencjalnie przyszłym pracownikom tej firmy.

TakNie2
Barbara

@Laura, swoje wszelakie zastrzeżenia dotyczące warunków pracy, powinnaś raczej poruszać w trakcie rozmowy z przełożonymi. Pracodawca jakim jest Cholewiński Z.P.H.U na pewno wysłucha Cię. Co sądzisz o takiej możliwości?

Tak1Nie2
@Barbara

Ty tam pracowałaś, czy tylko tak piszesz?

Barbara

@Obserwator, a próbowaliście rozmawiać o poprawie warunków pracy z odpowiednimi osobami? Czy to coś dało? Długo pracowałeś w Cholewiński? Jak aktualnie oceniacie pracodawcę Cholewiński? Jak wypada on na tle podobnych firm z branży? Zachęcam do dodawania swoich opinii!

@Barbara

A z kim byś chciała rozmawiać o poprawie warunków pracy? Z szefem?

Laura

Jest umowa, ale nie wiążą się z nią żadne korzyści. Brak urlopu, brak L4. Jak się chce iść na urlop to trzeba najpierw namówić koleżanki żeby chciały za Ciebie popracować. To może jakoś się uda 5 dni uzbierać. Pracuje się w systemie 2 dni pracy, 2 dni wolnego, samemu po 12h w sklepie, nawet więcej bo wypada być wcześniej i trzeba przeliczyć cały towar. Tak, tak. Codziennie się liczy kilkaset produktów żeby sprawdzić stan na sklepie. Skoro pracuje się samemu to nie przysługuje przerwa, tyle co szybkie wyjście do toalety. O środki do czyszczenia muszą zadbać same pracownice i często z własnej kieszeni kupują ręczniki papierowe, czy płyn do szyb, czy nawet tak podstawowe rzeczy jak długopisy. Nie ma komputerów, wszystko robi się ręcznie - wypisuje paragon, fakturę, robi podsumowanie dnia (sprzedaży). O wszystko trzeba się prosić, o dostawy, o wizytówki, o torby papierowe. Pensja najniższa, premia to mit, plany są takie, że nie da się wyrobić. Po pensje jedzie się do siedziby firmy, za Łomiankami, w dniu wolnym (!) na godzinę wyznaczoną przez szefa, zazwyczaj 8-9 rano, czyli jak się jedzie komunikacją miejską to pobudka 5-6. Podpisuje się listę, zazwyczaj to jakaś niższa kwota, reszta bokiem. Odbierając pensję człowiek czuje się jakby dostał w twarz. Może mają ładne szyldy i salony, mogą dopisać exclusive, mają specjalistę od social media, ale pod wszystkim jest (usunięte przez administratora) Jedno mogę powiedzieć, w porównaniu do innych nigdy nie usłyszałam od szefa, czy jego żony jakiegoś złego słowa, nie byłam słownie poniżona. Oczywiście o utargi były pretensje, ale bez podnoszenia głosu. Firma znana kilku instytucjom, czasem pracownice tych instytucji wpadały jako klientki i mówiły, że salon piękny, ale ludzie którzy to szyją są wyzyskiwani. Jak ktoś lubi pracować za najniższą krajową, bez urlopu i chodzić do pracy z gorączką, pracować sam 12-13h bez przerwy to ok. W każdym innym przypadku dużo lepiej jest w pierwszej lepszej sieciówce z ubraniami.

Tak12Nie

Barbara

@799... na forum każdy może pisać pod takim nickiem, jaki mu się podoba. Wypowiedzi umieszczane na http://gowork.pl znajdują się na forum publicznym, gdzie każdy może je zobaczyć, dlatego osoby wypowiadające się mają prawo do ochrony swoich danych osobowych. To, że ktoś decyduje się skorzystać z tego prawa i chronić swoją prywatność nie powinno być odbierane jako powód do obniżenia wiarygodności bądź wartości czyjejś wypowiedzi. Czy wiecie jak aktualnie przedstawia się sytuacja pracowników w Cholewiński Z.P.H.U? Jakie umowy proponuje ten pracodawca?

Nick

Obecny pracowniku gratuluję poczucia humoru.Co do jakości towaru hm jeżeli produkt leżakuje w firmowym magazynie x lat w rzeczy samej nie nadaje się do użytku a firma deklaruje ,,wady ukryte,, OMIJAĆ.Sprawy sądowej Pan nie wygra aczkolwiek chciałabym żeby ktoś utarł nos tej firmie.Moze znajdzie się ktoś uczciwy i zweryfikuje firmę od środka.

Lukasz

CHOLEWIŃSKI to oszukańcza firma! Omijajcie szerokim łukiem jeżeli nie chcecie mieć problemów. Kupiłem komplet walizaek za ok. 1000zł. Towar kupiony w firmowym sklepie w promocji "druga walizka za 50%" okazał się bublem - z fabryczną wadą. Po dwóch reklamacjach dowiedziałem się od tych oszustów, że kupiłem towar na promocji ponieważ były w nim wady - WADY UKRYTE o których mnie nikt nie poinformował. Teraz idą w zaparte ... ale sprawa skończy się w UOKiK i w sądzie jeżeli będzie trzeba. I wiem, że nie jestem jedyna osobą, która została tak wydymana przez tą pseudo firemkę!!!! (usunięte przez administratora) I (usunięte przez administratora)

Obecny pracownik

Jeśli ktoś jest niezadowolony z pracy w dobrej firmie to może najlepszym rozwiązaniem jest zmiana firmy?

Tak11Nie1
@
@Obecny pracownik

Obecny nieprzytomny chyba :)

Tak1Nie

w.o.

bardzo dobra firma, wszystko jak byc powinno jestescie banda nieudacznikow dlatego zle piszecie, nie chce sie wam, albo oszukujecie i dlatego sa takie opinie

Tak13Nie2
799..
@w.o.

bardzo dobra firma tylko wstyd się do niej przyznać stąd w.o. :D

Śledź

Jest spoko, jest umowa

Tak14Nie2
@Śledź

słowna-owszem

kuuba

Może wiecie jakich średnich zarobków może się spodziewać młodszy specjalista działu eksportu? Dziękuję

@kuuba

ja nie pracowałam w dziale eksportu tylko głównie galerii północnej-ale miałam 10zł netto h co jest obecnie nie zgodne z prawem.

Tak4Nie

Zostaw opinię o Cholewiński Z.P.H.U - Czosnów

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Cholewiński Z.P.H.U