PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK

Gdynia

Opinie o PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK

Paulina

Dziwią mnie te komentarze o firmie PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK, która została wyróżniona do Pracodawców Pomorza. Czy to nie powinno świadczyć o tym, że to dobry pracodawca? Co uważacie? @trwoga na forum nie można nikogo obrażać. Zapoznałeś się z regulaminem?

Długodystansowiec

Och Danielu vel Samarytaninie! Pracowałeś tylko 3 miesiące i piszesz tak źle … a wiem jak pracowałeś. Ja pracuję w firmie 12 lat i jest OK. Jeśli byłoby tak jak piszesz to już dawno pracowałbym gdzie indziej. W tej sytuacji twoja opinia kompletnie nie trzyma się kupy.

Nick
@Długodystansowiec 22.10.2017 19:42

Długodystansowiec
@Nick 02.11.2017 15:42
Pani Kasiu, proszę sobie darować te kiepskie odpowiedzi do trafnych komentarzy. I tak nikt w to nie uwierzy....

To niech nie wierzą, ich sprawa. Przy okazji nie jestem Kasia i pozdrowienia dla Daniela B.

Paulina

@Daboni myślę, że pochopnie nie ma, co tak osądzać firmę PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK. Zawsze może być też tak, że firma się rozwija i ciągle potrzebują nowych osób do pracy. Myślę, że mimo wszystko najlepiej spróbować i samemu się przekonać jak wygląda sytuacja w firmie.

Mariolka
@Paulina 22.09.2017 09:05

O słodka naiwności! Nie... ogłoszenie pojawia się dlatego, że nikt nie wytrzymuje w tej firmie i jest ciągła rotacja pracowników.

@Paulina 22.09.2017 09:05

Właśnie, ze firma nie rozwija się. są tu skostniałe struktury. wypróbowani stali pracownicy nie są docenieni tylko ci, którzy wchodzą w pewną część ciała. Wiedza nie gra roli - dobrych zmienia się na tragicznych - a ci dobrzy jak odchodzą to zaczynają oddychać bo w wielu firmach są normalne relacje miedzy zarządem (w Sword zarząd to szumnie brzmi - brak wiedzy z zakresu nowoczesnego zarządzania) a pracownikami. Tu nie ma mowy, żeby zwalniający się pracownik przyszedł do firmy, żeby przywiać się w działach z byłymi współpracownikami. Chore ale właśnie w Sword są chore relacje

Pracowałam tu kilka lat i zgadzam się z opiniami, że jest tu cyrk, inwigilacja. Nie ceni się fachowców bo ich zdanie jest niewygodne. Zarząd to właściciel (bez komentarza zostawmy) dyrektorka niby zarządzająca, która nie ma zielonego pojęcia o zarządzaniu (kompletnie żadnej wiedzy merytorycznej ale wiedza jak podjątrzyć sytuację. Prawdopodobnie pani gra na emocjach prezesa i ma bardzo duży wpływ na jego potrzeby plotkarskie). Dyrektor finansowy - brak słów. Kompletnie nie ma wiedzy i ponadto chyba ma coś ze sobą, dziwnie zachowuje się jak na młodego człowieka. Gratuluję zarządowi swego czasu zmiany programu - nie wiem czyj był to pomysł ale kompletnie niedoświadczeni ludzie z zarządu wieli się za zmiany. Moja rada - żeby cokolwiek zmieniać trzeba się najpierw uczyć i to od podstaw bo tych podstaw brak w wiedzy i zadzaniu. Jakby było lepsze zarządzanie to firma liczyłaby się na rynku a tak ....... jest to manufaktura sprzeda wielu lat. pozdrawiam i życzę siły pracownikom i wcale nie dziwnie się, że większość szuka pracy.

K

Święta prawda! Pracowałam tam przez pięć lat i sama nie napisałabym tego lepiej. Odkąd kierownikiem została Pani Agnieszka - wszyscy długoletni pracownicy się pozwalniali, bo nie chcieli pracować w oparach absurdu i ... z kimś tak niekompetentnym. Jestem zszokowana, że nie usunęli tego komentarza jak to mają w zwyczaju.

Zgadzam się z tym komentarzem

Były Pracownik

Potwierdzam i dodaje unikajcie tej firmy w przeciwnym razie nerwica murowana.

Były pracownik 2007 r

Pracowałem tam dwa lata. Na początku miło, ale naogladalem się różnych rzeczy i zakończyłem współpracę. Wymagane całkowite posłuszeństwo, w firmie rządzi caryca i jak się jej podpadnie to nie ma zmiłuj. Zarząd nastawiony na sukces po trupach, mydlenie oczu o wysokich standardach i innowacjach a słoma z butów wystaje. O ludzi nie dbają i te codzienne witanie z prezesem, fałsz i flasz, nie polecam pracy tam

zadowolony2017
@Były pracownik 2007 r 03.10.2017 21:43

Rozumiem, ze pracujesz teraz w firmie: 1) w której możesz robić co chcesz 2) która nie nastawiona jest na sukces 3) w której szef nie wita się z pracownikami To rzeczywiście praca życia :) Brawo Ty!

Paulina

@M.K. a ta osoba jaką miała umowę? Czy ten powód również był podany przez pracodawcę tej kobiecie? Próbowała się jakoś odwołać gdzieś od tego? Czy to są częste praktyki w PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK, że zwalnia się bez powodu pracowników?

Daboni

Mnie niepokoi to, że to ogłoszenie na telesprzedawcę jest cały czas / pojawia się co chwilę na pracuj.pl Widzę ją od maja. Może to oznaczać, że mają tam tak dużą rotację. A rotacja bywa nie bez przyczyny...

Paulina

@rty właśnie o to chodzi, żeby były tutaj wypowiedzi uargumentowane i jeżeli muszą długie, żeby zawrzeć całą prawdę. Krótki komentarz nic nie daje osobom zastanawiającym się nad pracą. Szczególnie, że w tym momencie firma PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK szuka MŁODSZEGO SPECJALISTY SPRZEDAŻY TELEFONICZNEJ (http://sword.pl/kariera/).

Paulina

@rty, możesz powiedzieć dlaczego nie polecasz?

nowy

Na prawdę tak źle ? Widziałem ogłoszenie dzisiaj i myslałem by aplikować ? Jeśli można zarobić bez problemu kwoty obiecane przez nich to reszta mnie nie interesuje :) może ktoś bardziej rozwinąć niż "nie polecam"

Kaczorek
@nowy 09.03.2017 16:53

Sęk w tym, że nie można tyle zarobić, (usunięte przez administratora)

rekrut

Cześć, stanowisko handlowiec (oferta z ogłoszenia) w tej firmie, to nic innego jak telesprzedaż i cały dzień na słuchawkach? Druga sprawa, jaka jest realna kwota wynagrodzenia podstawowego, jaką można tam wynegocjować? W ogłoszeniu zarobek podstawa i prowizja (usunięte przez administratora)

rty

Ja tez nie polecam i długo byloby pisać tyu

Paulina

@Pracownik a jak długo byłeś tam zatrudniony?

Jak tam pracowałem to chłop na bramie w stoczni nie potrafił mnie zapamiętać … koszmar

Karol

Unikajcie tej firmy. Nie polecam !

Ja

Jak robisz plan z kasą nie jest źle, umowy też są.

Ja

Z kasą nie jest źle, umowy też są.

tomek

Specjalista Sprzedaży Telefonicznej jest potrzebny.. nie wiem tylko jak z kasa tam jest, bo o tym informacje w ofercie się nie pojawiły. Tylko pytanie pojawia się teraz odnośnie tego czy też dalej dają umowy o prace, bo wiem, ze tak było.

Monika J.

Zważywszy, że kilka osób właśnie złożyło wypowiedzenia w tej cudownej firmie to oferty pracy zaraz się pojawią, ale nie polecam tam pracy... Ani kasa, ani atmosfera nie są tam dobre.

NICK

A ja dodłem 5 opini w przeciagu ostatnich dwóch tygodni i żadna się nie pojawiła. pytanie czemu???

Cyprian

Maja - odezwij się do mnie na mail to powiem Ci jak naprawdę wygląda tam praca... picherb@wp.pl

Pracownica

Nigdy nie pracowałam w tak fajnej firmie. Ewentualne niezadowolenie wynika z lenistwa pracowników. Generalnie pracuje się super. A jak ktoś nie chce pracować to zawsze marudzi. Tylko najbardziej wytrwali i pracowici potrafią docenić to co daje im SWORD. Yyy.... co by tu jeszcze dodać? Większość pracowników pracuje tu bardzo długo. Nikt nikogo na siłę nie trzyma, a jednak niewiele osób się zwalnia. Elementarne zasady muszą być przestrzegane i wtedy jest ok... Od dłuższego czasu pracuję w tej firmie i nie mogę nic jej zarzucić. Praca w dziale sprzedaży telefonicznej sprawia dużo satysfakcji. Ilekroć mamy problem - możemy liczyć na pomoc przełożonych. Nikt nie czuje się sam, bo jest świetna atmosfera. Ilość obowiązków jest adekwatna do stanowiska. Ewentualnie przerwy mogłyby być dłuższe, ale to nie jest wielki problem :) Super jest to, że nie trzeba za specjalnie pozyskiwać nowych klientów. Wystarczy w dużej mierze kontaktować się z przydzielonymi klientami. Od czasu do czasu przeszukać internet, żeby znaleźć sobie nowych. Rozmowy nie są specjalnie kontrolowane. Nie ma mobbingu. Dzień w pracy mija niezwykle szybko i przyjemnie. Każdy kto chce pracować i jest ogarnięty - spokojnie się odnajdzie. A jak ktoś jest leniem, albo frustratem to - rzecz jasna - będzie marudził. Spokojnie można aplikować do tej firmy, bo jest naprawdę fajnie. Umowa o pracę, niezła kasa, super godziny pracy - to duże atuty. Jest naprawdę spoko :) I to bardzo cieszy, zwłaszcza zespół super. Ewentualnych niedowiarków zachęcam do wysłania CV. Warto :)

Na piedestale? To tragicznie zarzadzana firma

Pani Kasia

Firma z fatalną reputacją. Wszystkie negatywne opinie są kasowane....

były

e tam - nie wiem, kto tam ciągle siedzi ale na cc... kiero był spoko. Dało się dogadać w każdej sprawie. :) Gdyby sprawy nie zaczęły kierować się oddolnie -- z radością pracował bym tam nadal :D Pozdrawiam Hanys - będę szukał ludzi na słuchawkę! Daj znać, drewniak

Lesio

Pracuję tu od niedawna i jest tak suuuper! Mam taką ładną panią kierownik i jeszcze ładniejsze koleżanki z pracy. I generalnie w firmie jest dużo ładnych kobiet - łącznie z dyrektorem. W pracy jest bardzo przyjemna atmoswera i lubię tu przychodzić. Praca nie jest ciężka, pieniądze nienajlepsze, ale ponoć jak się zrobi prowizję to nie jest źle. Generalnie na razie jest spoko. Polecam wszystkim.

realnie

Jeżeli chodzi Ci o zakwaterowanie, czy czystą pensję, a nie rozwój zawodowy oraz jesteś osobą mocno odporną na krytykę - to jak najbardziej ta oferta SWORD, jest skierowana do Ciebie.

ludek

Ta firma ma wyjątkowo złą reputację.

realnie

Wskaż mi te wielkie kariery jakie sie robi w Call Center:))) Podskakujesz - wylatujesz. Chcesz rozwoju? Wybierz inny dział.

realnie

Byłym pracownikiem. Gdyby SWORD tak nie propagował mitów na swoj temat. To bylaby nawet normalna firma.

realnie

@maja, z tego typu myśleniem, jak najbardziej nadajesz się do pracy w SWORD ;) jeśli chcesz sobie zapewnić rozwój osobisty i zawodowy, zatrudnij się do recepcji. Pracując tam - albo wylecisz albo awansujesz, w zależności od sposobu i jakości słuchania tego co się dzieje w firmie. @premier - tak oczywiście. @Grzesiek, wystarczy przeglądarka by to stwierdzić.

premier

Czy możecie mi podać namiary na byłych pracowników Sworda co mają też piły-może warto u nich pracować?

realnie

Tak, 3 miejsce to podium. Problemem jest to, że nie tylko liczy się miejsce czy pozycja firmy, lecz także możliwości rozwoju i finansowego i osobistego.

realnie

Na rynku trójmiejskim to firmy utworzone przez byłych pracowników SWORD. Natomiast na krajowym to firmy od dawna będące konkurencją o nazwach na F, B, N, A czy też M. Te dwie pierwsze to po prostu TOP w Polsce, SWORD może co najwyżej walczyć o 3-4 miejsce. Trudno odmówić firmie doświadczenia, tyle że w tej chwili zaczynają technologicznie odstawać przy ciągle zmieniającym się rynku jakościowym. Skupienie na wynikach finansowych bez zwiększania nakładów, to moim zdaniem - równia pochyła. Brakuje tam żywiołowości, innowacyjności, kreatywności jaką mieli parę lat temu.

ror

No no opinia ostra ale trafna

były pracownik
@ror 29.10.2015 08:58
No no opinia ostra ale trafna

Niestety, z tego co piszesz wszystko wskazuje na to, że nic się od dawna tam nie zmieniło. Może tylko Gruba nie jest już taka gruba i zyskala nowy przydomek - CARYCA. Żałuję tylko, że już nie usłyszę co w tym roku ciekawego powie na Wigilii szanowny pan prezes. Krzyż na drogę wszystkim desperatom, którzy zdecydują się tam aplikować.

Inżynier Mahoń ;)

Witam miło wszystkich byłych pracowników i obecnych(z wyjątkiem zarządu) Pomyślałem, że napiszę tez opinię gdyż pracowałem tam bardzo długo i brałem czynny udział w rozwoju i zmianach. Widzę z wpisów i moich kontaktów osobistych, ze od czasu jak odszedłem jest coraz gorzej. Trochę szkoda mi osób co pracują, bo wiem że Kacha to zimna ..Uważam że minął już czas żeby zatrudnić się w SWORDZie. Nie polecam. Ja przynajmniej nauczyłem sie dużo, ale w moich czasach było jeszcze wiele pozytywów. Na szczescie nie przesiąkłem i nadal staram sie traktować współpracowników dobrze, wiadomo że czasami trzeba mieć miekki tyłek, ale wole tak i miec czyste sumienie. Romek dostal po tyłku wiele razy od byłych pracowników, ale wiekszosc to jego wina. Dał sie Kaśce zmanipulowac. Dlatego sie zmienił. Zrobił sie zimnym... Każdy kto tam jeszcze pracuje decyduje sam i przyjdzie odpowiednia chwila dla każdego że odejdzie tak jak ja. Brak ludzkiego podejścia do większości współpracowników = ludzi pewnie kiedyś "zwróci sie im" Kaśce i Romkowi. Szkoda mi Romku ciebie widząc to że jesteś taki zawistny, opętany na prochach. Bez rodziny i bliskich, z fałszywymi przyjaciółmi. To, że taki jestes nie pozwala Ci sie cieszyć życiem. Masz kase i to tyle. Jak czytasz wiekszosc poza wpisami na rozkaz Kasce, Krzysiowi itd oceniamy cie negatywnie. Bo ocena firmy to twoja. Gruba - widze ze już nie ma dla ciebie ratunku. Nawet problemy zdrowotne z mezem nie pozwolily ci zrobic rachunku sumienia - no jak sie go nie ma to sie nie da. Pozdrawiam jeszcze raz ekipe zatwardziałych.

trali-vali
@Joł Men 18.11.2015 14:34
Prawda, ale nie do końca bo dziewczyn 30 już nie ma.. zostało 7 osób Call center..

To jak on to robi, że handlowców jeżdżących ma dwóch zamiast dziesięciu, dziewczyn ma siedem zamiast trzydziestu, a wciąż jest chyba numerem jeden na rynku?

@trali-vali 23.11.2015 19:47

Od kiedy jest numerem jeden na rynku? Nigdy nie była. Owszem, był czas gdy firma SWORD walczyła o palmę pierwszeństwa - kilka lat temu. Niestety, bez wsparcia, marketingu dobrych dostawców i z fatalnymi posunięciami wobec pracowników i kontrahentów - zmarnowała tę szansę. To równia pochyła. Z miejsca można wymienić lepszą konkurencję dla SWORD, być może z (tymczasowo) mniejszymi możliwościami pod względem finansowym, ale efektywniej działające i lepsze jakościowo (w obsłudze i produkcie). Nie tylko w Polsce ale i na rynku trójmiejskim. Wystarczy zresztą poczytać opinie pracowników - konkurencji SWORD-a. Też jest dużo negatywnych, ale nie wyziera z nich złość na zmarnowany potencjał.

trali-vali

Chodzą słuchy, że wywalili wszystkich jeżdżących handlowców, za to w call center siedzi 30 dziewczyn i wydzwania. Prawda to?

realnie

Owszem, ale w przemyśle liczy się jakość produktu, a nie wielozadaniowość. Te taśmy są produktami wytworzonymi z półproduktów sprowadzanych do Polski, kiedyś były to taśmy japońskie i z USA i na tej jakości bazował SWORD a dziś ... szkoda słów.

Aktualny pracownik

A ja siedze dalej w tym kilkuletnim łajnie i patrze jak pokolei kazdy odchodzi lub zostaje zwolniony. Dodaje tutaj wpisy jako rozni pracownicy, a to i tak nie rusza zarzadu... jak zyc panie prezesie? Jak zyc ....

raw

@Adamie R. Słowo mobing zawsze oznacza jedno. W tym przypadku ( zastraszanie zwolnieniem z pracy, dzieje się tak gdy: nie zrobisz premi dłuższy czas, pójdziesz na swój zasłużony urlop, lub na zwolnienie lekarskie- które wielokrotnie było powodem zwolnień w tej firmie. Ogolny terror psychiczny.. Jeśli twoja przerwa nie daj boże wysłużyła się o 2 minuty spodziewaj się, że otrzymasz maila pouczającego. Uważaj żeby nie jeść czasem przy biurku ciasta urodzinowego, bo to jest gorsze przestępstwo niż kradzież auta! I NAJWAŻNIEJSZE- codzienne przywitanie z prezesem- mocny uścisk dłoni z uśmiechem od ucha do ucha, bo inaczej osobiste pouczenie przez prezesa!. P.S. Czyżby pojawiła się nowa fala zwolnień? aktualni pracownicy dodają wpisy jako byli pracownicy i sami nie mają odwagi się zwolnić i tkwią w tym bagnie dalej po uszy..

M.K.
@raw 06.10.2015 22:01

Jedna z pracujących tam kobiet została zwolniona w okresie świąteczno-noworocznym.... Powód? Zwolnienie lekarskie na chore dziecko

M.Z.
@M.K. 22.09.2017 12:16
Jedna z pracujących tam kobiet została zwolniona w okresie świąteczno-noworocznym.... Powód? Zwolnienie lekarskie na chore dzie...

M.K. czy jesteś pewien, że to było chore dziecko, czy też lewe zwolnienie i wyjazd na wczasy ... ? Przecież wielu pracowników stosuje takie praktyki ...

Była pracownica

Nikomu nie polecam pracy w firmie SWORD!! Firma, prócz słabych zarobków zapewnia Ci nerwice, nieprzespane noce, tragiczny stosunek pracodawca-pracownik!! Zarząd jest nieomylny idealny i najlepszy. jeśli nie robisz planów na firmach które już nie istnieją to jest tylko i wyłącznie Twoja wina.

raw

nie nie i jeszcze raz nie!. Kasa spoko około 2 na reke + premia z sprzedaz drugie tyle. ALE kosztem mobingu kontroli i ciągłych pretensji nie warto. Dodatkowo jeśli powinie ci sie noga w jednym miesiącu i nie zrobisz planu, to musisz go nadrobić w przyszym miesiącu, jeśli nie- jestes bez premi... Zespół sprzedażowy jest zgrany i to chyba najbardziej przeszkadza zarzadowi..

realnie

opinie są pisane w ciągu roku, uważasz że od tego czasu coś się zmieniło? ;)

GG

Serdeczne pozdrowienia dla Pana Prezesa /kiedyś byłyby z Katowic..../

Niurka

Czy mógłby ktoś podać, jakie sa zarobki na stanowiskach sprzedażowych?

realnie

W mojej karierze natomiast takie sytuacje, które opisujesz, zdarzały się tylko na jej początku. Albo masz pracę po to by nie utonąć ( wtedy zgadzasz się na wszystko) albo też pracujesz jak normalny człowiek. Pracodawca siłą rzeczy woli ponosić mniejsze koszty. Natomiast w przypadku cennego pracownika jest gotów na ich zwiększenie dając różnego rodzaju profity. Profit w postaci karty multisport, opieki medycznej, wyjazdów integracyjnych czy innych dupereli to zdecydowana norma dla doświadczonego i zaangażowanego w swoją pracę człowieka. A już brak umowy o pracę po prostu jest niezgodny z prawem, pod warunkiem że pracę wykonuje się stale w tenże sam sposób i w tej samej firmie. Tylko od pracownika zależy czy się na to zgadza czy też nie.

pdk

Napisze ktoś jak wygląda praca jako pracownik zgrzewalni? jak zarobki, atmosfera? Dużo ludzi pracuje na produkcji?

Zostaw opinię o PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK - Gdynia

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PRZEDSIĘBIORSTWO SWORD PIŁY TAŚMOWE ROMAN WÓJCIK