Opinie o PPG Polifarb Cieszyn SA w Cieszyn

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy PPG Polifarb Cieszyn SA. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie PPG Polifarb Cieszyn SA o rekrutacji.

Branże: Chemia przemysłowa - produkcja farb

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PPG Polifarb Cieszyn SA w Cieszyn

Martin Jacobsen

Pracowałem tam trzy i pół roku jako operator produkcji. Kasa zawsze mogła być lepsza, ale dostałem dostałem podwyżkę po półtorej roku i poza tym pieniądze zawsze były na czas. (usunięte przez administratora) Jak więcej umiałem i dobrze robiłem na produkcji to angażowali mnie trochę w jakościówce w laboratorium. Robili szkolenia, i poza brygadzistą bucem, traktowali z szacunkiem, nienajgorsza firma. Jak w się angażujesz to pakują w Ciebie szkolenia, bo chcą Cię zatrzymać.

Co jaki okres czasu w PPG Polifarb Cieszyn SA można ubiegać się o podwyżkę?

Ecco Homo

Kiedy chcesz, tylko nie licz na nią bo za każdym razem usłyszysz, że akurat teraz nie ma na to kasy w budżecie.... taka prawda.

XantiuM

o podwyżkę nigdy :-) jak nie jesteś przydupasem kierownika bądź cała Twoja rodzina nie pracuje w ppg to jesteś śmieciem i nic nie osiągniesz:-)

@XantiuM

Zgadza się, nic dodać nic ująć.

Bercik

R&D/Technolodzy - dobra praca na start. Na ogół przyjmowane są młode osoby z bardzo nikłym doświadczeniem, firma inwestuje w nie pieniądze po przez szkolenia, a po kilku latach taki pracownik odchodzi do innego zakładu lub konkurencj (R&D) gdzie oferowane mu są większe pieniadze. Po założeniu dokumentów PPG nie oferuje nic poza 10% podwyżki, albo zostajesz, albo cześć. Produkcja - Jeżeli masz inną pracę z umową na stałe to lepiej nie aplikować. Dostajesz pierwsza umowę na X miesięcy w zależności od przewidywanego wolumenu i po ostatni dzień nie wiesz czy będzie przedłużona. Kolejna to samo, jeżeli nie ma zamówień to ostatniego dnia się dowiadujesz by nie przychodzić do roboty. Warunki pracy dobre. Wysokie wczasy pod gruszą oraz 13stka.

Familoki
@Bercik

"Warunki pracy dobre"- jeżeli lubisz wdychać opary rakotwórczych substancji to nawet bardzo dobre.... Ludzie nawet sprawy sobie nie zdają z jakimi substancjami mają na co dzień do czynienia w tym zakładzie, bo nikt ich o tym nie informuje.Nawet jeżeli ktoś nie pracuje bezpośrednio na produkcji to samo przejście po hali czy nawet po zakładzie naraża nas na wdychanie rakotwórczych oparów.Piszesz o wysokich premiach- wg mnie premie są normalne jak w większosći tej wielkosci zakładów, natomiast wynagrodzenia zaczynają bardzo mocno odstawać na tle innych zakładów w regionie (oczywiscie w dół) Rotacja w ludziach spora

Jola

A jest ktoś z działu P2 żeby powiedzieć jak tam z pracą i atmosfera?

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Nyx

Ogólnie praca na wydziale P3 była całkiem spoko, ludzie też ok. Praca bywała ciężka, bywała lekka, wynagrodzenie adekwatne.

Czy PPG Polifarb Cieszyn SA organizuje staże dla studentów?

st

tak

Zenek

Mam zamiar aplikować i zastanawiam się czy mam szanse. Czy trudno dostać się tu do pracy?

Bogdan Korony

Jaka jest rotacja na stanowiskach technologa (badania i rozwój bądź produkcja). Próbuję się dostać, ale na razie bez powodzenia chociaż co jakiś czas pojawiają się ogłoszenia o interesujących mnie wakatach. Są jakieś przyjęcia z zewnątrz, czy to tylko tak pro-forma, a stanowiska i tak obsadzane są w ramach rekrutacji wewnętrznej? Jakieś tam pojęcie o farbach i ich produkcji już mam, więc tutaj nie ma problemu...

Anna M.
@Bogdan Korony

Tez jestem ciekawa. Ile razy aplikowales i ile razy byłeś na spotkaniu rekrutacyjnym?

@Anna M.

Kiedyś będąc w okolicy podszedłem do Polifarbu i wstąpiłem do działu HR porozmawiać o możliwości pracy. Nie było wtedy interesujących mnie stanowisk (technolog lub podobne) umówiliśmy się aplikował jeśli pojawią się jakieś nowe. Tak też robię, ale jak widać z poprzedniego mojego wpisu z nie do końca pozytywnym skutkiem. Nie miałem jeszcze przyjemności porozmawiać o moich kompetencjach z kimś z pionu produkcyjnego bądź technologicznego. Ciebie zaprosili może na rozmowę z jakimś kierownikiem działu?

Xaetris
@Bogdan Korony

Doradzam poszukiwanie innej firmy, w tej firmie nic dobrego, wyzysk, ogromna odpowiedzialność nawet za najmniejszy błąd, zła atmosfera co można zobaczyć przez ilość pracowników którzy zwalniają się sami, chore zasady BHP i inne

@Xaetris

Właśnie widzę, że odchodzą do Tarnowa czy Dębicy, zastanawiam się co robią z powstałymi w ten sposób wakatami.

Anna M.
@Bogdan Korony

Tak, byłam stosunkowo niedawno na rozmowie rekrutacyjnej, której poziom był żenujący. Mimo obietnic o poinformowaniu o decyzji pozytywnej lub negatywnej- cisza.

@Anna M.

Z kim rozmawiałaś? Z dyrektorem ds. produkcji (Ł.S.), czy tylko z którymś z kierowników wydziałów produkcyjnych? (Zakładam, że zgodnie z opisem startowałaś na Produkcję :-) )

Marian
@Bogdan Korony

Ogłoszenia wiszą proforma. Decyzje o zatrudnieniu kogoś na stanowiskach badawczych podejmowane są poza Polską. Udział w rozmowie nie daje gwarancji że są Tobą zainteresowani, czasem wydaje się że są po to by HR miał co robić.....

@Bogdan Korony

Jak jestes dobry to Ciebie zaproszą na rozmowę, jedną, drugą a nawet i trzecią. Owszem ta ostatnia jest z osobą zza granicy, która decyduje o przyjęciach od technologa wzwyż, co nie zmienia faktu, iż jeśli widzą potencjał to zaproszą. Jest duża rotacja bo to praca dobra na start i w rzeczywistości można wyciągnąć o wiele więcej gdzie indziej. Dlatego też stanowiska technologów są opuszczane co jakiś czas przez ambitne osoby. Każdy wydzial ma min. 1 technologa, a wydziałów jest 6.

Witam:) Czy jest organizowany jakiś transport pracowniczy do Polifarbu z Bielska-Białej? Jeśli nie, to czy jest może jakaś osoba pracująca tam z Bielska-Białej? Będę wdzięczny za kontakt tutaj.

@Marcin

Jest wiele osób, które dojeżdżają do PPG z Bielska lub okolic

@kosmos

Napisz do mnie na maila w tej sprawie, marmus1989@o2.pl

Melon

Firma bez perspektyw rozwoju. Dobra na początku po studiach-popracować rok i uciekać. Zarobki bardzo przeciętne jak na dzisiaj. Środowisko pracy trudne. Smród na halach i kontakt z substancjami rakotworczymi na dłuższą metę jest bardzo groźny dla zdrowia. Nikt na rozmowach kwalifikacyjnych o tym nie mówi. W zakładzie panuje wyścig szczurów i zła atmosfera. Ludzie uciekają

J.C.
@Melon

chromian strontu dalej w użyciu?

@Melon

Czy ze względu na warunki pracy w PPG Polifarb Cieszyn firma oferuje Wam pozapłacowe benefity? Wśród pracodawców popularne jest udzielanie dofinansowania na karty sportowe lub prywatną opiekę medyczną. Dlatego interesuje mnie, w jaki sposób ta firma nagradza swoich pracowników.

Gebels

Kołchozzz!

@Gebels

Myślę, że powinieneś rozwinąć swoją wypowiedź i napisać konkretnie, co masz przez nią na myśli. Ponieważ na ten moment może się ona okazać niezrozumiała dla obecnych na forum. Jest ona bardzo krótka, a to właśnie wyczerpujące wpisy są najbardziej oczekiwane przez użytkowników na wątku.

Szukający

Gdzie można aplikować żeby się dostać do PPG Polifarb?

Sebastian

@kosmos, czy pracujące weekendy w PPG Polifarb Cieszyn są wcześniej ustalane? Jak wygląda kwestia układania ewentualnego grafiku? Czy brane są pod uwagę Wasze dyspozycje? Rozwinięcie tego tematu przez Ciebie, może okazać się pomocne dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie. Jesteś osobą zorientowaną w jej sytuacji, dlatego zachęcam Ciebie do aktywności na forum.

Enzet

Witam, Mogę prosić o opinię kobiet które pracują na stanowisku laborantki kontroli jakości? Jak wygląda porządek dzienny? Na ktorym dziale najlepiej się pracuje, gdzie najgorzej, czy ma to w ogóle znaczenie? Polecacie dla młodych kobiet? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

@Enzet

Od kiedy zaczynasz? Nic nie powiedzieli Ci na rozmowie? Praca z kobietami nie bywa fajna

@Hftgh

Za tydzień . Opisywali stanowisko na rozmowie ale dość ogólnie, chciałabym wysłuchać od strony praktycznej. Mówisz ze panie niezbyt sympatyczne :)?

Marto
@Enzet

Na rozmowie z reguły mało mówią, a potem z czasem człowiek musi robić wszystko i jeszcze siedzieć w pracy po godzinach za darmo (teoretycznie do wybrania, ale praktycznie nie można odbierać godzin) była już nawet afera z PiP z tego powodu.

@Marto

Do wybrania? Z tego co słyszałam nadgodziny są wypłacane

Marto
@Enzet

Problem w tym,że one nie są nawet do wybrania:-)poprostu znikają-mowie o tych w tygodniu. W sobotę i niedzielę roznie to bywa.

@Enzet

Nic takiego nie powiedziałam tylko że różnie to bywa pracować z kobietami też niedługo zaczyna i też się obawiam Mi na rozmowie mówiłi że będę po godzinach siedzieć też masz 3 zmiany?

Zenon
@Hftgh

Za sobotę na rękę ~200 zł za 8h, znam wielu pracowników i nikt nie wspominał żeby coś zniknęlo, czy nie było wypłacone

Na 3 zmiany oczywiście, nikt nie wspominał o nadgodzinach w tygodniu

@Enzet

Ciekawie czy były duże przyjęcia nowych ludzi jak myślisz?

@Hftgh

Do wielu moich znajomych, który składali CV, nie oddzwonili. Ciężko stwierdzić

Najlepsza praca jest na P3... się nie narobisz a laury zbierzesz

Dawid b

Interesuje mnie to jak wygląda system pracy na stanowisku produkcyjnym? Pracuję się od poniedziałku do piątku i weekendy wolne? Z góry dziękuję za odpowiedź

@Dawid b

Tak, właśnie taki jest system pracy w PPG... czasami trzeba przyjść w weekend ale to sporadycznie i tylko w sezonie

Sebastian

@Dawid b, czy otrzymałeś odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania? Myślę, że interesują one również innych obecnych na forum użytkowników. Czy byłeś zainteresowany rekrutacją do firmy? Czy ostatecznie zdecydowałeś się na pracę w PPG Polifarb Cieszyn?

Witam. Czy może mi ktoś powiedzieć na temat pracy na stanowisku mistrz zmiany. Zastanawi art mnie dlaczego nie biorą z firmy tylko z poza. Dlatego?

Wilczur

Chodzi o to aby przyszły majster nie był "skumany" z załogą. Musi być z zewnątrz aby gonił ludzi i traktował z pogardą. Podobnie jest z wszystkimi umysłowymi i kierowniczymi stanowiskami. Tak to właśnie PPG dba o dobrą atmosferę w pracy

Hajer

Dodam tylko, że za czasów sigmy, kultura pracy w zakładzie była nieporównywalnie wyższa, były podwyżki, imprezy firmowe w przyjaznej atmosferze itp. Wraz z przejęciem zakładu przez PPG wszystko zmieniło się o 180 stopni na przestrzeni kilku lat. Pseudo oszczędności (oczywiście na pracownikach bo na przysłowiowe malowanie trawy na zielono wydaje sie miliony), kierownictwo z łapanki i wszechobecny chaos organizacyjny. Płakać się chce widząc co zrobiono z tego zakładu....

@Hajer

Nie ma szansy ze wroca te czasy?

Hajer
@anonymous

Nie wrócą nigdy. Wręcz przeciwnie z roku na rok jest coraz bardziej beznadziejnie.

Sebastian

@Hajer a mógłbyś opisać czym dokładnie się zajmujesz w firmie PPG Polifarb Cieszyn? Czy wraz z przejęciem zakładu przez PPG doszło do przetasowań pracowniczych? Jak możesz, to podziel się opinią na ten temat.

Sebastian

@PPD a jak było za Twoich czasów w firmie PPG Polifarb Cieszyn? Czy podobnie jak przedmówca oceniasz, że atmosfera była daleka od idealnej? Może w rzeczywistości było zgoła odmiennie, podziel się swoimi wrażeniami. Zarobki miałeś godziwe, jak na standardy rynkowe?

PPD
@Sebastian

Zarobki powyżej średniej krajowej, ale kiedyś był punkt w regulaminie, że minimalna płaca to 150 % minimalnej krajowej. Potem rozpoczęły się przyjęcia przez firmy zewnętrzne, nie wiem za ile ale raczej bliżej minimum niż średniej (nie wiem nawet czy medianę szło osiągnąć). Holenderski prezes, wiadomo, wymagał wyników, ale na festynach pił piwo z pracownikami, a zakładowa drużyna piłkarska grała w pomarańczowych strojach (narodowe barwy Holandii). Za PPG to zupełnie inna firma, chaos decyzyjny i organizacyjny (można mieć dwóch szefów równocześnie) powoduje opóźnienia, opóźnienia powodują poganianie, a poganianie powoduje stres.

Wiki

Atmosferę sami pracownicy sobie stwarzają! Będziecie wobec siebie życzliwi to będzie dobrze.

olimp
@Wiki

Ameryki nie odkryłaś tym wpisem...Powiedz to kierownictwu....

olimp
@Wiki

Ci co byli tak naprawdę życzliwi to już zostali w 95% zwolnieni albo sami spier...lili - takich tam nie potrzeba...

ByłyNajlepszy
@olimp

Kierownictwo to banda (usunięte przez administratora) Wszystko robią by ta atmosfera pracy była do (usunięte przez administratora) Ale niestety im sie to nie udaje bo ludzie którzy pracują między sobą to ich maja w (usunięte przez administratora) i śmieją z nich. A skąd to wiem, sam tam pracowałem i miedzy pracownikami jest super ale kierownicy to szkoda słów na nich. Szybko szybko i pozniej wszystko jest jest do wyrzucenia i oczywiście wina pracownika nikogo innego i to nawiązuje do oddziału P3 których gorąco pozdrawiam z Rajchu ;D

PPD
@ByłyNajlepszy

Wspolpracowalem z P3 za starych sigmowskich czasach, pracowales wtedy moze, czy znales juz tylko atmosfere z PPG?

Zostaw merytoryczną opinię o PPG Polifarb Cieszyn SA - Cieszyn

• Jak się pracuje w PPG Polifarb Cieszyn SA?

Zobacz opinie na temat firmy PPG Polifarb Cieszyn SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PPG Polifarb Cieszyn SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PPG Polifarb Cieszyn SA?

Kandydaci do pracy w PPG Polifarb Cieszyn SA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PPG Polifarb Cieszyn SA
1.7/5 Na podstawie 76 ocen.
  • Chemików 16
    43-400 Cieszyn