Opinie o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. w Opole

Hah

A od poniedziałku znowu w Niemcach! Zobaczymyjak to bedzie :]

czarny

W zasadzie to oczywiście masz rację. Tylko powiedz gdzie w Niemczech, Finlandii czy Holandii masz przy sobie rodzinę. Rodzina to z reguły jest w Polsce. Niestety taki jest los eksportowca, że na pracując na zachodzie po prostu tyra ile wlezie a korzysta z tego właśnie rodzina. I nie ma w tym nic nowego - od lat tak jest. Spytaj starych eksportowców czy woleliby pracować tylko 8 godzin a później siedzieć na hotelu czy raczej 12 i trochę więcej zarabiać.

jaszczur

czarny ty nie tylko jako doradca polbau ale i finansowo/podatkowy powinienes dorabiac

@jaszczur

Bo jestem również doradcą podatkowym w Niemczech i pomagam rodakom rozliczać podatki. A dobrze rozliczony podatek to zwrot dla zainteresowanego bywa , że i 4000 do 5000 €. Oj, jaszczur Ty dużo musisz się jeszcze uczyć.

buł@

panowie nie narzekajcie.wszystkie polskie firmy płacą praktycznie to samo.jak wyciągniesz 1600 albo 1700 eur to naprawdę dobrze zarobiłeś.nigdzie w POLSKICH firmach pracujących w NIEMCZECH więcej nie zarobisz.czy to firma POL-BAU czy MAGROPOL czy WOJDYŁA BUDOWNICTWO czy OPEX.nigdzie więcej nie zarobisz .a z tymi godzinami to różnie bywa jedni płacą za nadgodziny inni nie albo niedużo.

czarny1313
@buł@

Chcecie nadgodzin ? Proszę bardzo ! Ale wtedy przy rozliczeniu podatku leżycie na łopatkach.

logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

a zna ktoś może namiary na jakąś rzetelną firme?

Ciekaw

Panowie i może Panie :). Powiedzcie mi co Cię w tym Polbau dzieje, że jeszcze z usług agencji pośrednictwa pracy zaczęło korzystać. No i jeszcze te stawki jakieś takie dość duże dają. Czyżby coś się zmieniło tam, że człowiek zaczął powyżej 1500 euro na miesiąc zarabiać?? A jak tam z mieszkaniem w Niemczech? Dalej ludzi na kupę ściskają jak tylko mogą??

Mię
@Ciekaw

Co "Cię" dzieje? Nie wiemy, Ty nam powiedz :D A PB od dawna przez pośredników ludzi szukał. 1500 E to dużo? Hm... "Mieszkania" w Niemczech to temat-rzeka: jedni narzekają, że ciasno i dopłacać trzeba, inni znowu sobie chwalą. Wrzuciłby kto fotki kiedyś :D

Ciekaw
@Mię

Oj, jakaś literóweczka wpadła z tym "Cię" :). Tak czy owak zawsze uważałem, że Polbau to dość sławna firma i pośredników do rekrutacji nie potrzebuje. Poza tym znam z wyjazdów do zagranicznych firm, że zawsze pośrednik musi coś wziąć i dla siebie. Dlatego pozostaje pytanie ile zostanie takiemu normalnemu (nie obijającemu się) pracownikowi, skoro PB słynęło także raczej z niskich płac oraz z klepania godzin, żeby jakoś wyjść z dobrą stawką. No cóż... Nie oczekuje wcale kokosów ponieważ w niejednej firmie byłem i wiem, że znaleźć bardzo dobrą firmę jest ciężko to i nad takimi człowiek się zastanawia. Może także po latach masowych ucieczek z tejże firmy coś się poprawiło i potrafili wyciągnąć wnioski. Tak czy owak jechać do Niemiec za 1500 tyś. by tyrać jak wół po min. 12 godz po to, żeby jak sądzą niektórzy "nie chlać na mieszkaniu" jakoś zbytnio niezbyt mi to odpowiada :/. Heh. Gdzie się podziały czasy, gdzie na kontrakcie zagranicznym szło naprawdę dużo zarobić i nie trzeba było się zastanawiać czy jechać za granicę pracując w zawodzie na budowie czy lepiej udać się zbierać jabłka :(

Szok!
@Ciekaw

1500 tyŚ? 1500 tyŚęcy?!?!? Toż to półtora miliona! Ło Matko Bosko i Święci Pańscy jakoto tyn Polabu dobrze płaci! 1.5 tys.(iąca) jak już :D

Zerg

Not enough minerals!

jaszczur

w Frankfurcie chlopaki tak zrobili trwalo to trzy tygodnie i przeniesli ich na inna budowe dojazd sie juz nie oplacal i co ty na to . Jak cie nie z tej to z tamtej zastraszyc pozostalych/ wybic im z glowy takie pomysly

@jaszczur

No pewnie ! Najlepiej to mieć budowę obok mieszkania, a jeszcze lepiej to siedzieć sobie przy piwku w mieszkaniu a pracodawca niech płaci. Że też po ziemi chodzą takie jaszczury . Mam nadzieję, że nie jesteś budowlańcem bo przynosisz tylko wstyd .

melex
@czarny

szanowny kolego "czarny" trochę mijasz się z prawdą. Znam osobę, która pytała kierownika o długość zatrudnienia w danym miejscu, gdyż chciała sama wynająć mieszkanie. I co? I dowiedziała się, że w takim przypadku może spodziewać się przeniesienia na inną budowę... Obecnie w Bonn mieszka się nawet po 6os w pokoju, oczywiście odpłatnie :/

nierozumiemnic
@melex

Hm... No, ale tylko dlatego, że ktoś chciał sobie sam mieszkać, we włąsnym zakresie, to miałby być przez to wykopany gdzie indziej? Jakoś wierzyć się nie chce... Dziwne to wszystko i tajemnicze...

czarny1313
@melex

Jaszczur Ty naprawdę jesteś Wielki Dupek !!! Zawsze będę chwalił Polbau bo pracowałem tam ponad 20 lat, ja tylko ubolewam, że takich Wasilewskich jest w Polbau coraz więcej i to oni rozmieniają firmę na drobne.

czarny

Nikt Tobie nie karze w takich slumsach mieszkać. Wystarczy się skrzyknąć we czworo i wynająć sobie mieszkanie i będziesz mieszkał jak gość. Myślę, że to już mój ostatni wpis bo jak widzę ile jadu taki jaszczur wylewa to boję się, że w końcu się przekręci i jeszcze uznają, że to była moja wina. Wiesz co Jaszczur pooglądaj sobie ostatnią scenę z filmu Dzień Świra to zobaczysz siebie na którymś z balkonów . Bo tak samo jak oni tak i Ty tylko jadem potrafisz swoje "argumenty" pokazać.

jaszczur

no wiec nie na sie co dziwic ze tak lupia z ludzi za te slamsy jak polbau ma takich doradcow

jaszczur

czarny powiedz wprost ze jestes z kadry albo naganiaczem bo takie bzdury opowiadasz ze nie wiem czy sie smiac czy plakac nadajesz na ludzi a znajac zycie siedzisz za biurkiem i przewracasz papierki a o rzeczywistej robocie na budowie nie masz najmniejszego pojecia

@jaszczur

Bo takie są czasy, że na emeryturze trzeba niestety dorabiać.

@czarny

Jaszczur, czy jak tam się nazywasz : zaczynałem pracę od zwykłego pomocnika cieśli, poprzez cieślę a później majstra pracującego. Ile Ty masz lat, że możesz mi zarzucać, że nie znam się na robocie ? Jak przepracujesz chociaż połowę tego co ja na budowach to możesz wtedy się odzywać. A mam 67 lat. Niestety takie nastały czasy, że byle głupek może mówić co chce. A za biurkiem to w życiu siedziałem może ze dwa razy, jak mnie wezwał do siebie Szef.

@jaszczur

A tak dokładne info mam, dlatego, że jestem teraz nieformalnym doradcą Polbau na budowach w Niemczech, bo tak naprawdę to tam mieszkam.

czarny

Romek i po co takie głupoty mówisz ? Nie ma takiej stawki jak 14,09 bo max to 14,00 i to od stycznia 2014 roku. A w FIN nie ma tez takiej stawki jak 10,95. Kiedyś była ale to jakieś 5-6 lat temu. Jak masz zamiar mówić głupoty to lepiej się nie odzywaj.

@czarny

Niby masz rację, ale jest to niemożliwe. Jeżeli Polbau da niższe ceny to zawsze znajda się np. Rumuni, którzy zawsze dadzą jeszcze niższe ceny i wygrywają kontrakty. Stawka godzinowa dla Rumunów jest 4€/godz. netto (!) A resztę wypłacają im w kraju w ichniejszej walucie (albo tez i nie wypłacają). Za bardzo nie mogą polskie firmy podskoczyć z ceną bo za brama czekają czy to Rumuni czy tez Portugale, którzy z niskie stawki podejmą się roboty. Inna rzecz czy wykonają ją dobrze i na czas . Ale to już zmartwienie tego, kto robotę zleca.

Jogurt
@czarny

Ej, niby nie pracujesz w Polbale a wiesz co tam się dzieje jak mało kto. Skąd masz takie aktualne info?

kkk
@czarny

dobrze mowi czeresniaku przdopasy majom

okurna
@kkk

A możesz po polsku? Nie wszyscy mieli mongolski w szkole...

paszczur

21 dni * 8h dziennie * 7E = 1176 E - za hotelik ileś tam. Uau. Burżuazja. Żyć nie umierać. To już lepiej na szparagi jechać.

@paszczur

Pewnie, ze tak. Tylko nie wiedziałem, że szparagi rosną przez cały rok i można przez ten rok się z nich utrzymać.. Po pierwsze to nie po 8 godz. tylko po 10 godz. A 11,05 to dla młodzieży, która nie miała okazji jeszcze się sprawdzić. Normalnie to jest 12,50. Więc nie pisz głupot i nie mąć na forum. Jesteś typowym przedstawicielem Polaka, który zawsze ma dużo do powiedzenia a mało potrafi zrobić.

Romek
@czarny

Jasne dla mlodziezy! 7 lat pracowalem w Niemczech w Polbale i mialem 14.09 budowa sie skoncxyla dali mnie na finlandie. I co? 10.95 na start! Kpina! Szkoda zdrowia!

gość
@czarny

Ale piszecie głupoty to aż żal czytać-odkąd w Niemczech na budowie pracuje się 8 h? śmiech:) A co się tyczy zarobków to liczysz na kokosy? Moim zdaniem nie jest zle i jeśli pracujesz uczciwie i nie jesteś obibokiem to zarobisz! Trochę więcej chęci a nie utyskiwać jak to zle płacą.

brutto po odciagnieciach zostanie jakies 7 eu

To jest brutto czy netto???

jaszczur

szkolenie bhp bedzie w Opolu i tam podpiszesz umowe a z ubezpieczeniem to sam do konca nie wiem jesli z bezrobocia to prawdopodobmie placa mniej albo wcale bo pokrywa bezrobocie a jesli chodzi o stawke startujesz od 11.05 i w zaleznosci od umiejetnosci pniesz sie do gory,tylko moze to potrwac

Masakra, przeczytałem wszystko i szczerze nie wiem o co chodzi!! z tych wypowiedzi nic nie wynika?? nikt konkretnie jasno nic nie napisał!! jak dzwoniłem do kadr to powiedzieli mi 11-14 euro za godzine, przysłali skierowanie na badania (a nie ich lekarz to robi), i więcej nic nie wiem co jak gdzie...umowę zawsze się w opolu podpisuje czy przesyłają pocztą?? napiszcie jak obecnie wygląda proces rekrutacji?/ i kto mi wyjaśni po co trzeba być wcześniej gdzieś ubezpieczonym skoro oni ubezpieczaja??

@123456

To prawda : zarobki są od 11 do 14 €/godz. Umowę podpisuje się w Opolu. Badania może robić lekarz z Polbau ale wtedy trzeba meldować się w Opolu i na badania poświęcić 2 dni (sezon urlopowy). A trzeba być wcześniej ubezpieczonym (co najmniej przez ostatni miesiąc), bo tego wymaga ZUS i takie są przepisy UE po to by otrzymać druk A1. I to tyle. Teraz jest jasne ?

ziuta

No pewnie, że tylko Polakom, bo nikt z NORMALNEGO kraju by nie chciał pracować za te darmowe stawki. Te, czarny, a ty nie robisz czasami w Opolu z inicjalami MW? :D Bo brzmisz jak on :D A ajaj ma rację: dlaczego nie całość strony jest dostępna w innym języku? Jawna manipulacja informacją

@ziuta

Przykro mi, ale już nie pracuję w Polbau - jestem na emeryturze od dawna. Ale kiedyś pracowałem tylko nie jako MW. Ziuta Ty wiesz, że gdzieś dzwoni tylko Twoja "inteligencja" nie potrafi podpowiedzieć w jakiej to parafii te dzwony się odzywają. A ja myślałem, że Polska to mimo wszystko normalny kraj. Ale widzę, że Ziuta udowadnia, że tak nie jest. No, cóż gratulacje Panie Ziuta (fajny sobie obrałeś nick)- jak nic pasuje do tych głupot jakie mówisz o naszym kraju.

czarny

Niestety ale smutna prawda to taka, że większość naszych rodaków pracuje czy to w kraju czy poza granicami zgodnie z zasadą byleby się nie narobić za dużo, ale skasować wszystko. Powinniśmy się cieszyć, że szef Polbau w Opolu mimo, iż przekroczył już 70 lat jeszcze chce prowadzić firmę. Bo wcale nie musi tego robić, a przynajmniej już nie dla siebie bo swoje to już osiągnął. W tej chwili Polbau zatrudnia ponad 1000 ludzi. A co by było gdyby właściciel powiedział, że to koniec i rozwiązuje firmę ? Co by powiedziało tych 1000 ludzi ? A jeżeli chodzi o warunki bytowe, to przecież żaden przepis nie nakazuje pracownikowi korzystać z tego co firma oferuje. Każdy może sobie wynająć mieszkanie , tylko ile za to zapłaci ? Kodeks Pracy nie mówi nic o organizowaniu noclegów. Niestety o kontrakty za granicą jest coraz to trudniej i wszyscy o tym wiedzą bo jest kryzys.

on13

pracuje już prawie rok a co do mieszkania to dramat np. w bonn baraki dramat kuchnia opłakany stan łazienki to już dramat (do tego biegające szczury koło kamp ) i za taki interes 270 e a mało tego to trzeba sprzątać wszystko kuchnie łazienke ludzie za 270 euro do jest tragedia i do tego w pokojach po 6 4 osoby porażka niby kasa na czas ale z poślizgiem

Zostaw merytoryczną opinię o Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 2 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o.