Opinie o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy PHU DAKO Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie PHU DAKO Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PHU DAKO Sp. z o.o. w Gliwice

Stary

Pracowałem w firmie Dako wysłali mnie do Wittler visuele Berlin pracowałem tam dwa lata, potem wysłali nas do Drezna Bosch następne 18 m. Jak dla mnie wszystko ok, pieniążki na czas, troszkę lipa z tymi 150 e co zabierają na mieszkanie ale cóż niema wszędzie słodko, jest wyjście można wynająć od miasta mieszkanie i firma zwraca kasę za czynsz.. Jak w każdej firmie znajdują się koordynatorzy którzy z tylko z nazwy są koordynatorami to zwykli pajce jak to w życiu bywa.TTeraz dostałem ofertę pracy w mercedesie praca lęka i przyjemna jazda wózkiem w logistyce, chodź i tu nie brakuje zjebow ale ze strony Niemców którzy są śmierdzący brudni i o dziwo nie Polacy ale Niemcy śmierdzą alkoholem. Mamy kilku koordynatorów generalnie wszystko ok. Ja tam nie narzekam. Dziwię się tylko ludzi którzy myślą że bez znajomości języka nawet minimalnego chcieli by zarabiać nie wiadomo ile a na dodatek nie pracować albo mało pracować. Tu trzeba (usunięte przez administratora) nic z nieba nie spadnie.

Witam czy agencja Beryl nadal wysyła do pracy? Czy wymagane są testy na covid?

@Zainteresowany

póki co mozna wyjezdzac. testy na covid robilem w gliwicach placi za to Beryl.

Angelika Gajer

Witam. Jeśli ktokolwiek wypowiadający się, nie ma na tyle cywilnej odwagi aby się podpisać z imienia i nazwiska, niech lepiej nie pisze nic. Jedyny ferment sieją tam 2 dziewczyny zatrudnione przez Dako ( Pani Małgorzata i Pani Agnieszka). Niestety. Zazdrość Polaków za granicą sięga czasem niewyobrażalnych rozmiarów. Niszczenie pudełek aby celowo obarczać konsekwencjami inne pracownice. Poziom jak dla mnie poniżej zera. Owszem szefowa jest młoda. Ale to, że jest na takim stanowisku świadczy tylko o tym, że ma ambicje i sięga po więcej sama a nie przez poniżanie innych. Często użyje w tej wypowiedzi słowa " niestety" ale czasem brak jakichkolwiek słów, aby opisać poziom jaki reprezentują tych dwóch Pań. Wracając. Kierowniczka jest dobra. Owszem mogę Jej zarzucić tylko JEDEN BŁĄD. Niepotrzebnie próbowała być dla każdego dobra od początku. Gdyby od razu wyznaczyła granice byłoby inaczej. Dziewczyny nie weszłyby Jej na głowę. Bo teraz gdy stawia na swoim innym ciężko to przegryźć, że " taka smarkula ma mną rządzić" no niestety . Jeśli się nie sięga wyżej tylko siada na laurach po 3 wypłacie w euro to tak jest. Wiem co mówię. Pracowałam, kierowałam stołem po niemieckiej stronie. Zazdrość zżerała ludzi. Zwolniłam się ( a raczej znaleziono pretekst aby mnie zwolnić) dla zdrowia, bo całej tej atmosfery nie dało się znieść

Nie polecam !

Nie polecam firmy klapp cosmetics!Pracowałam w wielu firmach, ale ta będę wspominała jak najgorzej- głównie za sprawa nowej kierowniczki. Nie potrafi sama wykonać dobrze żadnego zamówienia, nawet obliczyć palet i musza robić to za nią to zwykli pracownicy. Dziewczyna wyżywa się na pracownikach jak coś nie pójdzie po jej myśli. Ludzie zostają zwalniani bezpodstawnie, bez możliwości wytłumaczenia się i wybronienia. Powodem tak wielu zwolnień nie jest to jak ludzie pracują tylko humorki „kierowniczki”. Do tej pory zastanawiam się jak ktoś mógł objąć takie stanowisko znając język niemiecki na poziomie gimnazjum. „Kierowniczka” wprowadza w pracy przede wszystkim nerwowa atmosferę - nastawiając pracowników przeciwko sobie. Rozpoczyna różnorodne konflikty które skutkują zwolnieniami z których potem ona śmieje się na hali do innych. Zaprzyjaźnia się z wybranymi pracownikami aby wyciągnąć informacje na temat innych po czym idzie do biura i mówi o wszystkim szefostwu. Brawo Klapp! Zycze Wam powodzenia w szukaniu nowych pracowników bo będzie Wam potrzebne!

@Nie polecam !

Witam. Pracowałam w firmie KLAPP przez kilka miesięcy i kiedy czytam te opinie, to mam wrażenie, że dotyczą one zupełnie innej osoby. Wiele pracownic zwolniło się na własne życzenie, ale tylko i wyłącznie z winy byłej kierowniczki Pani Sroki. Kobieta ta nie potrafila sama policzyć towaru, nawet używała przy tym dwóch kalkulatorów twierdząc, że jeden z nich się myli albo wyręczała się przy tym bystrzejszymi koleżankami z pracy. Była ona od przekazywania informacji pomiędzy pracownicami Dako a szefostwem KLAPP, a wciąż blokowała numery pracownic, których nie lubiła przez co te osoby np. nie miały jak zgłosić swojej nieobecności w pracy. Została ona na szczęście zdegradowana, ponieważ szef i kierownictwo niemieckie jej nie lubi ze względu na to, że jest nieodpowiedzialna, klotliwa i roztrzepana. To ona była powodem zwolnienia się wielu bardzo pracowitych kobiet, które miały dosyć jej intryg i knowań. W obecnej chwili nie dziwie sie, że nowa kierowniczka zwalnia kolejnych pracowników. Większość kobiet, która tam została wiecznie wymiguje się od pracy i wciąż szuka wymówek do wykonywania poleceń przełożonych. Również wiele dziewczyn , notorycznie nie przychodzi do pracy z błahych lub żadnych powodów. Proponuję pomyśleć samodzielnie i zastanowić się czy jako przełożony chciałbyś mieć pracownika, na którym nie można polegać, a osobom zwolnionym za nieobecności w pracy lub z powodu lenistwa polecam zostać w domu lub znaleźć sobie pracę, która wam będzie odpowiadać, zamiast użalać się nad sobą i szukać winy wszędzie indziej, tylko nie u siebie. Pozdrawiam

Pozdrawiam również.

A ja czytając to jestem pewna, że pisze to jedna z „koleżanek” kierowniczki. Nie wiem kiedy odeszłaś z firmy ale odkąd ona przejęła samodzielne stanowisko jest jak jest i trudno dyskutować z faktami. I bardzo się mylisz bo nie potrzebuje ona większego powodu do zwolnienia kogoś. Nie będę tu naprawdę opisywać miliona sytuacji kiedy nastawiała ludzi właśnie przeciwko p. S. bo one obie były kandydatkami do objęcia kierownictwa. Ja na temat ani jednej ani drugiej nie będę mówić nic złego, ale z Twoja opinia nie zgadzam się zupełnie. Jesli ktos będzie miał życzenie to pojedzie, zobaczy i sam oceni sytuacje. Większość kobiet wymiguje się od pracy? Hahahah. Jedna osoba to nie jest większość. Poprzednia kierowniczka została już rozliczona ze swojego postępowania. Na nową też przyjdzie czas – prędzej czy później. Nowa kierowniczka też kiedyś pracowała z DAKO, omal nie wyleciała pewnego razu, miała zostać zwolniona przez p. E., ponieważ notorycznie rozmawiała, kobieta niestety dała jej drugą szansę. A szkoda, bo teraz w firmie KLAPP nie pojwiłby się problem który się pojawił.

Pracownik Produkcji

Ja sobie przetłumaczyłem umowę Niemiecką, Jest tam opis wymogów prawnych, terminy umowy, adresy co do zatrudnienia, rodzaj pracy, podstawowe warunki pracy (o zakazach dyskryminacji), czas pracy, wynagrodzenie, dni wolne (na warunkach Polskich-bo jestem wynajmowany), o braku obecności, zachowanie tajemnicy, wtórne zatrudnienie, o danych osobowych, wyłączenia, ustanowienia końcowe... cóż, nie wiem jaką umowę dawali w 2017, ale teraz jest taka jak w Polsce, zakaz dyskryminacji, tajemnica handlowa i inne bzdety. Pracuję, żyję, płacą więc sobie kupuję, proste. Nie chcesz pracować to nie zarobisz. Państwo z Rybnika mili i kulturalni, jedynie "baba" z medycyny pracy była wredna (okres?). Poszło na szczęście w biurze szybko. Kolejka w przychodni jak to w Polsce... Pozdrawiam Pana Marka - Tomek!

Brak

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Gliwice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Gliwice
logo firmy Pomocnik Budowlany (Montaż Prefabrykatów)
Job Point Sp. z o.o.
Klapp

Forma klapp to totalne (usunięte przez administratora) Obecna Kierowniczka Pani Andżelika nie radzi sobie kompletnie z niczym. Ta kobieta także nie radzi sobie z krytyką. Traktuje pracowników jak gorszy sort. A najgorsze jest to że zwalnia ludzi w momencie kiedy ma zły dzień. Wybiera sobie ofiary na dany dzień. Mobbing ze strony Pani Andżeliki niedopuszczalny. Szefostwo na górze najwidoczniej nie ma pojęcia jak ta kobieta traktuje pracowników. Wstyd.

Brawo Klapp!

Nie polecam pracy w Klapp Cosmetics. Wszyscy narzekali na byłą kierowniczkę Ewelinę, a firma Klapp zmieniając kierownictwo strzeliła sobie w kolano. Obecna kierowniczka to osoba niekompetentna, zupełnie nie znająca się na pracy, nawet palet dobrze zliczyć nie umie, o podziale pracy nie wspominając. Niektórzy ludzie nie powinni się pchać tam gdzie się nie nadają. Dobór pracowników przez obecną kierowniczkę polega na tym, że ten kto się z nią nie zgadza ląduje na dywaniku i firma pozbywa się go natychmiastowo. Młoda dziewczyna mająca EGO wielkości boiska do piłki nożnej niestety nie sprawdza się na tym stanowisku. Nie polecam chodzić do szefa - popiera ją w każdej decyzji, chociaż chyba niewiele wie co się dzieje na hali. Zwolniła już wiele pracowitych osób, część odeszła sama - dziewczyny już nie mogły patrzeć na to co się dzieje. A dzięki tej dziewczynie odejdzie jeszcze więcej. Świetny zgrany, zespół który zostawiła po sobie jeszcze pani Ewelina został rozbity, teraz nowym dziewczynom nie ma kto pokazać jak się pracuje, na hali panuje chaos. Ciągłe konflikty w grupie są powodowane przez kierowniczkę która ochoczo nastawia ludzi przeciwko sobie. Częste wizyty w biurze, atmosfera okropna, gorzej niż w przedszkolu. Szef może kiedyś przejrzy na oczy i zrozumie, że nie trzeba wyrzucać każdej według niego i kierowniczki "konfliktowej osoby" bo jedyną konfliktową jest ona. Stale i regularnie chodzi do biura skarżąc na pracowników, ponieważ sama nie radzi sobie z niczym. Bardzo się dziwię, że firma Dako/Beryl nadal współpracuję z Klapp Cosmetics, ponieważ ludzie w tej firmie traktowani są okropnie, a agencja ma jak widać niewielki na to wpływ. Jeśli ktoś lubi dużo stresu, nerwów, nieprzespanych nocy i znoszenie humorków kierowniczki - w tej sytuacji polecam. W innej najgorszemu wrogowi nie życzę żeby się tam znalazł. Odejście z tej pracy było najlepszą decyzją w moim życiu.

Brawo Klapp!

Nareszcie ktoś poruszył ten temat. Wszyscy narzekali na byłą kierowniczkę Ewelinę, a firma Klapp zmieniając kierownictwo strzeliła sobie w kolano. Obecna kierowniczka to osoba niekompetentna, zupełnie nie znająca się na pracy, nawet palet dobrze zliczyć nie umie, o podziale pracy nie wspominając. Niektórzy ludzie nie powinni się pchać tam gdzie się nie nadają. Dobór pracowników przez obecną kierowniczkę polega na tym, że ten kto się z nią nie zgadza ląduje na dywaniku i firma pozbywa się go natychmiastowo. Młoda dziewczyna mająca EGO wielkości boiska do piłki nożnej niestety nie sprawdza się na tym stanowisku. Nie polecam chodzić do szefa - popiera ją w każdej decyzji, chociaż chyba niewiele wie co się dzieje na hali. Zwolniła już wiele pracowitych osób, część odeszła sama - dziewczyny już nie mogły patrzeć na to co się dzieje. A dzięki tej dziewczynie odejdzie jeszcze więcej. Świetny zgrany, zespół który zostawiła po sobie jeszcze pani Ewelina został rozbity, teraz nowym dziewczynom nie ma kto pokazać jak się pracuje, na hali panuje chaos. Ciągłe konflikty w grupie są powodowane przez kierowniczkę która ochoczo nastawia ludzi przeciwko sobie. Częste wizyty w biurze, atmosfera okropna, gorzej niż w przedszkolu. Szef może kiedyś przejrzy na oczy i zrozumie, że nie trzeba wyrzucać każdej według niego i kierowniczki "konfliktowej osoby" bo jedyną konfliktową jest ona. Stale i regularnie chodzi do biura skarżąc na pracowników, ponieważ sama nie radzi sobie z niczym. Nie wiem jaką osobą trzeba być żeby tak zajść za skórę tylu ludziom w tak krótkim czasie. Bardzo się dziwię, że firma Dako/Beryl nadal współpracuję z Klapp Cosmetics, ponieważ ludzie w tej firmie traktowani są okropnie, a agencja ma jak widać niewielki na to wpływ. Jeśli ktoś lubi dużo stresu, nerwów, nieprzespanych nocy i znoszenie humorków kierowniczki - w tej sytuacji polecam. W innej najgorszemu wrogowi nie życzę żeby się tam znalazł. Odejście z tej pracy było najlepszą decyzją w moim życiu.

turyngia

ogólnie dako to firma w porzadku wypłaty na czas ,zakwaterowanie na poziomie teraz w zasadzie w pokojach jednoosobowych ,ludziska czytajcie umowy tam jest wszystko jasno napisane jeżeli komuś nie odpowiada niech jada z inna firmą ,pozatym w pracy trzeba pracowac.

Darek Chorzow

Pisze już którąś opinie uwaga dako to (usunięte przez administratora) podpisujesz umowa polska na najniższą krajową ,a kasa do koperty pod stołem. Jak zrezygnowałem z pracy bo nie szło wytrzymać w pokojach bo sam brud i muchy ,do tego zatrudniają pijaków z Ukrainy picie cala noc .To rzekomo potracili mi i bratu po 500 e za rzekome zniszczenia których nie było , żeby tylko nie zapłacić omijać ich to (usunięte przez administratora)

Basia Kraków
@Darek Chorzow

to nie wiem o jakiej firmie piszesz ale oni nie zatrudniaja obcokrajowcow hahaha

@Darek Chorzow

Nie prawda bo obcokrajowców nie przyjmują i nie ma pieniędzy do koperty wszystko jest na przelewie, udukomentowane może o innej firmie kolega pisze

Basia Kraków

Dlaczego administracja dodaje mało merytoryczne komentarze? Powinni usuwać

UPRZEJMY
@Darek Chorzow

BZDURY WYPISUJESZ, ONI NIE ZATRUDNIAJĄ UKRAIŃCÓW BO NAWET MÓJ ZNAJOMY CHCIAŁ ZE MNĄ JECHAĆ I NIC Z TEGO WYSZŁO BRUD I MUCHY - JAK NIE SPRZĄTASZ I SIĘ NIE MYJESZ TO TWOJA SPRAWA. NIE OBSMAROWUJ NIKOGO KOGO NIE ZNASZ A W TEJ AGENCJI NA PEWNO NIE PRACOWAŁEŚ BO Z D..PY MASZ INFO.

@karo dlaczego nie?

Irlandczyk

Siema nie wiecie czy dako ma Jeszcze kontrakt z Bibano w Mgladbach ?? I jak ma kto się tym zajmuje

Karo
@Irlandczyk

W bivano juz nie werbuja ludzi z dako...

PierwszyRaz

Witam. Wybieram się do fabryki rowerów w Waldershof. Czy był ktoś może tam? Jak wygląda praca czy jest ciężka czy można tam zarobić? Jakie warunki mieszkaniowe? Proszę o pomoc ponieważ pierwszy raz jadę za granice mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś kto wyrazi swoją opinię I się z nią podzieli.

Xzy
@PierwszyRaz

Ciężkośc pracy jest zależna od stanowiska,więc ciężko ocenić,na pewno trzeba trzymać tempo pracy. Jeśli ktoś chce tam wyjechać,aby odłożyć wieksze pieniądze,to marna opcja. Niby +/- 1200€ ale od lipca będą potracac kolejne 150€,czyli zostaje do ręki ok. 1050€ . Urlop bezpłatny, L4 bezpłatne, za nadgodziny normalnie płacone,soboty tak samo... mieszkania w miarę ok

X
@Xzy

Czy jest opcja wyjść zapalić?

x

Cześć wszystkim,z ciekawości zapytam na czym polega praca przy rowerach Cube?faktycznie na czysto zostaje 1050 e?doliczyć do tego wyżywienie to trochę kiepsko wychodzi... Orientuje się ktoś czy Dako ma w ofercie pracy magazyny?jakieś skanowanie czy szukanie towaru

ByłaPracownica

Cześć szukam kogoś kto przez sąd, odzyskiwał pieniądze, na które Dako nas (usunięte przez administratora) Mam kilka pytań. :)

Kto#

Witam. Czy ktoś pracuje dla firmie co produkuje kanapki koło Schwerin? Dostałam tam ofertę ale nie nam zbyt dużo informacji o tej pracy. Pozdrawiam

@Kto#

Witam! Ocena negatywna nie polecam firmy The Sandwitch. Pierwszego dnia zaczynasz na 6 , nie wiesz kiedy skończysz , kiedy masz przerwę Postawią Cię na stanowisku i masz robić!! Czy wiesz czy nie! Organizacja pracy a raczej jej brak doprowadza rządzących tą firmą do tego że mało czasu i szybko szybko to ulubione ich słowa. Robią z ludźmi co chcą masz grafik a każdego dnia chodzisz inaczej możesz wyjść z pracy kiedy Ci pozwolą !robisz 10,15,18 śpisz 3 godz i wracasz do pracy, bo tak chciał szef. Norma i zasady nie obowiązuje. Jedziesz do kanapek a musisz sprzątać kible, bo firma nie ma sprzątaczek. Powiesz, że nie chcesz tego robić wylatujesz, zrobisz coś źle wylatujesz, walczysz o swoje wylatujesz.!!! Nie ma okresu wypowiedzenia. Przy pasujesz robisz nie to wypad.!! Musisz tyrać w lodówce -25 stopni i nikogo to nie obchodzi,że nie masz odpowiedniej odzieży przez 3 godz! Odradzam !wszystko w tej firmie jest grubymi nicmi szyte. Szef nawet nie raczy wysłać na czas godzin do firmy. Nie dajcie się oszukać!

Mała mi
@Kto#

Od znajomych wiem ze to może być prawda co ktoś dodał na temat pracy tam. Kobiety muszą myć kible w czasie pracy i też to słyszałam. Też rozważałam tam wyjazd ale to już przeszłość. Jakiś arab kierownik co traktuje ludzi jak zwierzeta. Wiesz tylko na którą masz iść do pracy ale nikogo tam nie interesuje czy masz jakies życie poza praca i robisz kilkanaście godzin. Z tego co wiem to panują tam też dziwne układy i są ludzie którzy (usunięte przez administratora) do szefa wszystko byle tylko się podlizac a są to ludzie z Dako wlasnie. Nie widzi mi się robić w takiej atmosferze z jakimiś konfidentami. Powodzenia

Skąd informacja o potrącaniu za mieszkanie? Czy jest to potwierdzona infromacja?

Xxx

Najpierw od koordynatora. A w celu upewnienia się także dzwoniłem do biura z Dako i informacja została potwierdzona, jednak termin przesunięty na sierpien bądź wrzesien, pani z biura nie potrafiła dokładnie określić

????

Niestety od lipca zostaje potrącane za mieszkanie

Witam! Opinia na temat firmy The Sandwitch negatywna nie polecam. Pierwszego dnia pracujesz od 6 i nie wiesz kiedy skończysz, nie wiesz kiedy masz przerwę i co masz dokładnie robić. Postawią Cię na stanowisku i mówią , że masz pracować, zrobisz coś źle wylatujesz! Najczęściej używane słowa jakie słyszysz to mało czasu i szybko szybko. Czas pracy? Jak pozwolą Ci wyjść to kończysz norma godzin nie ma znaczenia pracujesz 10 , 15, 18 godz śpisz 3 godz, bo musisz być w pracy na 10 pomimo, że pracowałeś cały dzień do nocy!! Przy pasujesz robisz , nie? To wypad. Nie ma okresu wypowiedzenia. Firma zatrudnia Cię na produkcję kanapek a musisz sprzątać kible, bo nie mają sprzątaczek nie chcesz tego robić , wylatujesz. Wszystko w tej firmie jest nie zgodne z zasadami. Robią z ludźmi co chcą!! Praca sama w sobie należy do lekkich chodź bywają sytuacje ,że siedzisz 3godziny w lodówce -25 stopni i nikogo nie obchodzi fakt , że nie jesteś odpowiednio ubrany masz robić i nie dyskutować!! Odradzam nie dajcie się oszukać!

Kto#

hej. Czy jest ktoś w pracy koło Schwerinu przy pakowaniu kanapek? Jak wygląda tam praca? Dostałam tam ofertę ale zbyt dużo informacji nie mam. Pozdrawiam

Ela

Witam, czy pracuje ktoś w okolicach drezna w magazynie przy akumulatorach? Czy polecacie tą pracę?

XYZ

Nie polecam agencji dako. Jeśli człowiek chce przyjechać do Niemiec dorobić się pieniędzy,to marna jest to opcja na dłuższą metę. Firma ta wypłaca mniej więcej pracownikowi 1200€, do czego od lipca dochodzą kolejne potrącenia w wysokości 150€, więc zostaje +/- 1050€. Jak na pracę za granicą,w moim przypadku (tyranie na produkcji)jest to marny grosz,przez co rezygnuje. Nie jest to gra warta świeczki. W firmie tej nie ma płatnych urlopów, l4 ,nie ma lepiej płatnych nadgodzin, godzin nocnych. Jedyny plus tej firmy to mieszkania bez współlokatorow. Nic więcej;)

Ktoś
@XYZ

Z tego co słyszałem za wszystko przez firmy mają płacone, a na pewno za godziny nocne tylko że po prostu Dako nie płaci tego, tylko zabiera dla siebie. Już mieli duży dochód od jednego pracownika i jeszcze sobie powiększyli tłumacząc się pandemią. Miało być coraz lepiej a jest coraz gorzej.

Zostaw merytoryczną opinię o PHU DAKO Sp. z o.o. - Gliwice

• Jak się pracuje w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy PHU DAKO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 89.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PHU DAKO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 76, z czego 14 to opinie pozytywne, 46 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PHU DAKO Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w PHU DAKO Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PHU DAKO Sp. z o.o.