Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Paweł

Firma dobra, profesjonaliści a do tego dobry pracodawca, więc spokojnie można tu znaleźć dobrą pracę.

@Kuba Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 13 dni.

Cześć, chciałem podpytać jak obecnie oceniacie pracę w REWIT?

Pytanie Nowy wpis

Wiecie czy Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Gabrysia Nowy wpis
@Pytanie

Laptop do pracy zdalnej jak najbardziej, jeżeli chodzi o telefon to ja nie otrzymałam niestety. Na pracy zdalnej jeżeli chciałam się skontaktować z klientem , wówczas dzwoniłam z prywatnego i niestety nikt mi za to pieniędzy nie oddał.

Gabrysia Nowy wpis

Nie polecam pracy w zespole Pani O. Bowiem kompetencje jednej ze starszej pracownic tego zespołu są do zbadania. Nalega na młodszych współpracowników aby uczyli się a sama zaś biedna gubi się we wszystkim co możliwe. Przy tym jest nie miła i ma wysokie mniemanie o sobie. Uważa, że jak ktoś jest młodszy to jest automatycznie gorszy.

Katarzyna

Niestety nie polecam pracy w Rewicie.

hulajdusza
@Katarzyna

Rewit ma dość niskie ceny za swoje usługi. Badanie musi wyglądać jak w wielkiej czwórce, bo takie są standardy, ale że wynagrodzenie za badanie jest to jakieś 20-30% tego co bierze wielka czwórka, to realizacja jest słaba i tego się nie przeskoczy. Gdzieś trzeba ciąć. Skoro 90% kosztów w audycie to wynagrodzenie to tnie się do kości wynagrodzenia, nie zatrudnia się na umowę o pracę. Takie życie. Oni i tak się trzymają. Są firmy w branży, że większość osób uciekło do centrów usług wspólnych i nie ma komu robić! Dobra rada to porobić swoje 2-3 lata , jak najwięcej się nauczyć i(usunięte przez administratora) nie tylko z Rewit ale w ogóle z branży, bo gdzie indziej nie jest dużo lepiej.

@hulajdusza

Niestety wypowiedź nieprawdziwa - płace wcale nie są takie słabe, a zatrudnienie na umowę o pracę. Więc Hulajdusza pisze bzdury. Jeśli ktoś chce do centrum usług wspólnych powodzenia...

NieHejt
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Co za bzdury. Umowa o pracę jest. Zarobki? O czy wy piszecie?! Do tego nakładu pracy? Haha...A co macie do centrum usług wspólnych ? Zwykła osoba ma tam szansę na dużo lepszą pensję, rozwój osobisty, szkolenia itp.

@NieHejt

Serdecznie dziękujemy za opinię. Nic nie mamy do CUW - życzymy powodzenia i rozwoju kariery zawodowej, jeśli ktoś tak sobie wyobraża swoją karierę, to bardzo dobrze, że nie męczy się w firmie audytorskiej. Także jeszcze raz powodzenia. Rozumiemy, że oczekiwania finansowe są nieograniczone nie mniej można choćby na tym portalu sprawdzić jakie są dane statystyczne w branży i porównać - także prawda jest taka, że w REWIT zatrudniamy na umowę o pracę i zarobki są na poziomie wynagrodzeń porównywalnych firm.

Macca
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Mnie interesuje wypłata nadgodzin. Moich nadgodzin. W kp jest to dokładnie opisane.

@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Nie zgodze się z komentarzem. Jak najbardziej od samego początku oferowana jest umowa o pracę

Maki
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Niestety nie zgodzę się z wypowiedzią. Ja odszedłem ze względu na śmieszne zarobki. Stosunek pracy do wynagrodzenia był przerażająco niski. Jak zapytałem o podwyżkę w wysokości 2setek to uzyskałem odpowiedź o założeniu działalności gospodarczej. Z całym szacunkiem, ale dla mnie to plucie człowiekowi w twarz. Poprostu udało się uciec. Polecam albo ucieczkę do CUW albo zmienić branżę. Tester oprogramowanie ma dużo lepsze pieniądze jak sam kierownik w dziale audytu. W Rewicie poznałem świetnych ludzi...naprawdę wyjątkowych. Samą pracę...hmmm to nie dla mnie życie poświęcać za jałmużnę i tworzenie raportów i opinii. Twierdzę, że cięcie premii nie jest w porządku. Powiem wam coś od siebie. Ja nie byłem wybitnym pracownikiem. Nawet w pewnym momencie odpuściłem egzaminy. Dlaczego? Bo dążyłem do poprawienia sobie życia/pracy. Dzisiaj mam naprawdę o wiele lepiej, ale kosztem wielu wyrzeczeń. Idźcie do przodu. Jak wam coś się nie podoba to po prostu spróbujcie to zmienić. Nie jest to łatwe, ale na pewno warte! I nie dajcie sobie wciskać kitów. Powodzenia!

Mesjasz
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Czy zapłacicie za nadgodziny pracy?

Karolina
@Maki

Zgadzam się z Tobą. Praca po godzinach za darmo to JAŁMUZNA. Człowiek idzie po rozwój a otrzymuje odpowiedź o założeniu działalności. To jest śmieszne. Dzisiaj są inne czasy i dzięki temu większość ludzi nie boi się zmian i to jest dobre. Nie można "żyć" wyłącznie pracą. W życiu liczy się coś więcej. A jeżeli ktoś uważa że zmarnowałeś jego czas to oznacza , że jego poziom intelektualny jest na bardzo niskim poziomie. Choćby dlatego , że Ty pracując po godzinach i tłumacząc co niektórym jak się drukuje faktury z maila też jest marnowaniem czasu. Trzeba najpierw od siebie wymagać a potem dopiero od innych. Pracodawca który mówi w taki sposób do pracownika patrzy wyłącznie na czubek własnego nosa, nie patrząc, że pracownik w tym czasie również zmarnował swój cenny czas, gdyż mógł już w tym momencie pracować w korporacji i mieć godne warunki pracy.

Ja
Kandydat

dokladnie

Max

Praca w audycie - przestrzegam. Dniówki nawet po 15-16 godz. żeby się wyrobić, weekendy niewiele lepiej. Zero szans na zajęcie się dziećmi czy życie rodzinne. Nie no w zasadzie home office jest, więc można sobie z rodziną w domu siedzieć, tyle że przez 2/3 doby z laptopem na kolanach. [tylko sarkazm pozostaje] Oczywiście żadnych płatnych nadgodzin - można liczyć na wolne kilka piątków w wakacje, jeśli nie będzie się mieć akurat bieżących zleceń. Czyli czas pracy jak w B4, tyle że za połowę stawki wynagrodzenia. Do tego w B4 płacą nadgodziny, Na pokaz, na trójmiejskim portalu, właściciele opowiadają o rodzinnej firmie i cytują psalmy. W realu podejście do pracowników jest jak powyżej. Zatrudnienie się nie zwiększa, bo oszczędności, obowiązków dochodzi. Ostatnio jeszcze plany wejścia do sieci zagranicznej, więc akcja robienia dokumentacji pokazowej.

@Max

Obecne czasy są trudne dla każdego. Home Office spowodowany niepewną sytuacją z pandemią zaskoczył nas wszystkich. Nagle większość z nas musiała odnaleźć się w nowej rzeczywistości: spędzanie większości czasu wyłącznie w przestrzeni domowej, praca przy dzieciach, które mają swoje potrzeby, jak i obowiązki szkolne. W takiej sytuacji różne nasze role życiowe się przenikają i trudno jest w pełni efektywnie wykorzystywać czas, więc często praca rozkłada się na cały dzień (przy różnym natężeniu jej w jego trakcie). Dodatkowo, zwracając uwagę na datę publikacji opinii (15:50) można odnieść wrażenie, że osoba, która komentarz opublikowała, zrobiła to jeszcze podczas zwyczajowego czasu pracy (8:00 – 16:00). Niestety nowe technologie, które nas otaczają, internet, a w tym różnego rodzaju serwisy społecznościowe, często bardzo mocno wpływają na jakość naszej pracy, rozpraszając nas i wpływając na naszą efektywność. Chcielibyśmy nadmienić, że udzielanie czasu wolnego w zamian za nadgodziny jest rozwiązaniem zgodnym z zapisami Kodeksu Pracy. W celu wyjaśnienia sytuacji problemowej prosimy o wykorzystanie wewnętrznych sposobów: rozmowa z przełożonym, HR, procedura antymobbingowa (jeżeli istnieje podejrzenie takiej sytuacji). Tylko wtedy będziemy mieli możliwość jakiegokolwiek zareagowania.

BYŁY PRACOWNIK
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Święte słowa . podsumowanie wypowiedzi Rewit; -nie efektywny pracownik, -15:50 w godzinach pracy dodawany post , - zajmowanie się dziećmi zamiast pracą, To nasuwa jedną konkluzje : Pracownik powinien zapłacić Rewit , że wogle istnieje. (usunięte przez administratora)

Maxi
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Szanowny Pracodawco, Argumentowanie godziną napisania postu dla mnie osobiście jest słabe. Argument słuszny, ale....ile ludzi siedzi po godzinach? ITD i ITP? Uważam, że zacznijcie ludzie pracować po 8 godzin, a co do nadgodzin to się dogadajcie. Firma Rewit to naprawdę bardzo uczciwy ludzie. Zarząd jest na wysokim poziomie intelektualnym i osobistym. To są poprostu ludzie na poziomie. Wierzę, że jeżeli dogadacie się z nimi to udokumentowane nadgodziny będą wynagradzane. Praca w soboty i w niedziele są wyżej honorowane zgodnie z kp. Po co pisać takie negatywy o firmie? Wystarczy się dogadać. Pensja jest płacona za 8 godzin pracy dziennie. A za nadgodziny powinny być benefity. Po co brać wolne dni za nadgodziny skoro i tak trzeba pracować nawet podczas wolnego? Lepiej wziąć wynagrodzenie pieniężne. Na pewno się porozumiecie z Zarządem.

Robert
@Maxi

Twoja opinia jest zabawna i nie prawdziwa. Widać, że piszę to ktoś z REWIT, bo nikt normalny tak by nie napisał. Dogadać się? Co Ty człowieku opowiadasz? Znam parę osób które pracowało po godzinach za darmo i do dnia dzisiejszego nie otrzymało rekompensaty, nawet 1 dnia wolnego. Wiesz nie z każdym człowiekiem da się porozumieć. Skoro tak uważasz słabo wiesz o życiu.

Mesjasz

Witajcie! Nie wyrażajcie się o pracodawcy w ten sposób. Powinniście też spojrzeć z punktu widzenia pracodawcy. Nie ma żadnych cięć pensji. Słuchajcie....moi kochani. Jestem przekonany, że dogadacie się z pracą 8śmio godzinną. Za nadgodziny na pewno Pracodawca da wam rekompensatę. Firma na pewno rozumie, że też chcecie sobie dorobić po pracy. Mariusz świetnie zarządza pracą w audycie. Jestem mega zadowolony w porównaniu do tęczowego kolegi, który nie miał i niczym pojęcia i tępo kuł ustawy. Nalegam na zachowanie poziomu i rozmowy. Wszyscy jesteśmy ludźmi i mamy swoje potrzeby. Na ten moment trzeba podjąć pracę na drugim etacie. Pozdrawiam.

Kolorowy

A może pracujcie poprostu 8 godzin? Skoro są obcięte pensje to pracodawca też was powinien zrozumieć. Rachunki trzeba płacić i mieć na życie.

Były Pracownik

Witam serdecznie. Pracowałem w tej firmie na stanowisku asystenta biegłego rewidenta. Podsumowując nie polecam argumentując to: słabą pensją (wręcz bardzo słabą), słabą jakością badań (to wynikało z zespołu nie z firmy), brakiem życia prywatnego. Mi się udało zmienić pracę z czego jestem baaardzo zadowolony. Pracuję na siebie. Rewit dał mi motywację do zmiany pracy i dojścia do czegoś w życiu. Pamiętam jak poprosiłem o podwyżkę i jaką dostałem odpowiedź. Uważam, że warto się starać jako młody człowiek pójść gdzieś do korpo. Ja osobiście nie chciałbym wracać do tej firmy. P.S. Marcin stał się tęczowy :)

Robert

Widząc co tu się dzieje jestem przerażony. Nikt nie ma prawa wypowiedzieć własnego zdania, gdyż Administaror REWIT musi najpierw to po swojemu zweryfikować oraz zmodyfikować wypowiedź każdego. Tu nikt nie ma prawa głosu. Zacznijcie od zmian na sobie a potem szukajcie w innych. Żenada.

Wiesława

Nie polecam pracy w REWIT. Przede wszystkim nie traktuje się tam pracowników równo. Pracowałam tam rok czasu i nie jestem zadowolona. Choćby ze względu na rodzaj umowy. Na rozmowie kwalifikacyjnej ustalone było , że umowa na okres próbny będzie na zlecenie, a po okresie próbnym umowa o prace. Niestety tak się nie stało, dostałam wówczas umowę jeszcze gorszą gdyż to była umowa ryczałtowa. Umowa ta bowiem spełnia "godziwe warunki pracy". Głównie dlatego, że robisz tyle ile dadzą Ci pracy za takie samo wynagrodzenie. Przez 2 miesiące zrobiłam ponad 100 nadgodzin niepłatne. W dodatku na rozmowie kwalifikacyjnej było wspomniane o możliwości urlopu. Z przykrością stwierdzam, że urlop był ależ owszem ale 5 dni, bo na więcej nie zasłużyłam. Ciekawostką jest fakt, iż w dniu w którym moja noga postała w REWIT akurat pewien chłopak również zaczął z tą firmą współpracę ale na innych warunkach. On bowiem dostał 2 tygodnie płatnego urlopu. Zdaje sobie sprawę, że miał inny rodzaj zatrudnienia ale dlaczego wtedy inny pracownik jest gorzej traktowany? A gdy odchodząc powiedziałam to Kierowniczce, ona odparła ale przecież on ma umowę o pracę. A jak się zapytałam czy wobec tego ja jestem gorszym człowiekiem , wówczas nastała cisza.

Bartosz

Żal za stratą pracy w dobrej firmie przyciąga nawet po latach? Firma potrafi docenić dobrych fachowców, polecam.

Stachu

Ludzie Kochani, naprawdę nie ma co biadolić sami się zatrudniliście w Rewicie to nie była przymusowa ssyłka ani za karę, wiedzieliście ile dostaniecie, co prawda nie wiedzieliście na co się piszecie ale jest taki magiczny portal Pracuj.pl który może poprawić chociaż nie we wszystkich przypadkach Waszą sytuację. Praca w audycie jest specyficzna, dostajecie w kość jak taki Reks ale coś stąd wyniesiecie, prawda jest taka że z każdej firmy coś można wynieść ale jak już pisałem to był WASZ wybór. Ja pracowałem tam 3 lata i dałem radę i byłem mistrzem finansów bo jak tu być rozrzutnym za to co dostawałem i tak mi już zostało.(usunięte przez administratora)chyba że lubisz to co robisz bo mi się nawet trochę podobało chociaż może to był syndrom sztokholmski...

Xxx

Czekam, aż zaczną się cięcia i tak niskich wynagrodzeń. Teraz przez kolejne dwa lata nie będzie premii bo jest „wymówka” - epidemia i kryzys. Zwalniać nie będą bo i tak jest za mało ludzi do pracy. Praca marna, płaca marna, kto może i ma odwagę tem ucieka. Nie polecam.

@Xxx

Na dzień dzisiejszy nie ma planów obniżania pensji. Podobnie premia jest wstrzymana do końca bieżącego roku. Także wypowiedź wprowadza w błąd. Fakty są niestety takie, że jest kryzys - trudno obecną sytuację nazwać wymówką, ludzie tracą pracę i już jest wzrost bezrobocia. Także, jeśli ktoś ma wątpliwości to znaczy, że jest oderwany od rzeczywistości. Pozostaje życzyć znalezienia tej wymarzonej, idealnej pracy za super duże pieniądze. Rewit płaci po prostu stawkę rynkową a nie wymarzoną przez pracownika.

Masakra
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

I to pisze pracodawca???? "(...) nie wymyslona przez pracownika"??? Pokazujecie brak szacunku do ludzi. Chyba kazdy wie, kto to napisal, pan Michal slynie z braku taktu i malo wyszukanych zartow. Z reszta czego sie spodziewac po kims, kto z innymi ulubiencami obgaduje podwladnych pracownikow a zatrudnionego asystenta/referenta/sekretarke nazywa "ludzmi do czarnej roboty". Rozumiem ze jak pracownik chce zyc normalnie a nie ledwo od pierwszego do pierwszego to juz wymysla. O "wymarzona prace" w przekonaniu rewitu (czyli po prostu o normalną prace, czego rewit chyba dlugo nie pojmie) nie jest trudno - bez zadnego problemu mozna znalezc prace, w ktorej ktos was doceni i zaplaci godziwie a nie najnizsza krajowa. Placa w rewicie od dawna jest nieadekwatna do wykonanej pracy. Teraz przynajmniej moga to jakos usprawiedliwic. :)

Masakra
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Placicie rynkowo a nie stawki WYMARZONE przez prscownika??? Troche to przykre, ze waszym zdaniem jak ktos chce NORMALNIE zyc, a nie ze ledwo wystarczy pensji by przezyc do nastepnej to jest dla was szczyt marzen pracowniczych...

Premia
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Czy klienci REWIT w dobie wspomnianego kryzysu płacą firmie mniej niż dotychczas? Obniżyliście klientom stawki za usługi? Jeśli nie, nie ma powodu by wstrzymać premie dla pracowników.

@Masakra

Domagamy się oficjalnych przeprosin pracowników niższego szczebla od Dyrektora Działu Audytu (usunięte przez administratora)

@Pracownik

Szanowny Pracowniku. Wczoraj popołudniu Dział Audytu został zaproszony na spotkanie z Dyrektorem, które odbyło się dziś rano. W związku z powyższym istnieje obawa, że komentująca osoba, nie jest już obecnym pracownikiem. Jeżeli jednak komentarz jest od naszego obecnego pracownika chcielibyśmy prosić o rozwiązywanie spraw spornych najpierw naszymi wewnętrznymi kanałami - rozmowa z bezpośrednim przełożonym, HR, procedura antymobbingowa. Anonimowe komentarze w internecie są trudne do weryfikacji i na pewno nie przyczyniają się do rozwiązania problemów, a powodują jedynie niepotrzebne zdenerwowanie oraz negatywne emocje. Co więcej, chcielibyśmy dodać, że naruszanie dobrego imienia podlega Kodeksowi Cywilnemu i jeżeli będą dalej pojawiały się na forum wpisy używające argumentum ad personam zaczniemy wyciągać z nich konsekwencje prawne.

Nie hejt tylko prawda

(usunięte przez administratora) Dlaczego Zarząd nie podjął decyzji o obniżkach swoich wynagrodzeń i najmu nieruchomości dla Pani Prezes ? Dlaczego pracownikom Audytu zabiera się premię, gdzie pracowali w sezonie po godzinach i nie zostali za to wynagrodzeni? Pracy w audycie jest coraz więc z jakiej racji wstrzymujesz premię? (usunięte przez administratora)

@Nie hejt tylko prawda

Powyższa wypowiedź została zmoderowana ze względu na użycie argumentum ad personam. Jako Pracodawca nie możemy pozwolić na to, żeby jakikolwiek nasz Pracownik w taki sposób był pozbawiany dobrego imienia. Tym bardziej, że wpis jest anonimowy i trudno zweryfikować jego słuszność. Do pozostałej treści postanowiliśmy się odnieść, pomimo, iż dotyka ona częściowo tajemnicy gospodarczej przedsiębiorstwa. Ze względu na sytuację pandemiczną, podobnie jak Pracownicy, Zarząd nie otrzymał premii ani podwyżek. Co więcej, czynsz najmu nieruchomości został zredukowany do minimum koniecznego na pokrycie kosztów bieżących o czym Pracownicy byli na bieżąco informowani (wiele przedsiębiorstw w tym zakresie nie miało takich możliwości, bo łączą ich nienegocjowalne umowy). Wstrzymaliśmy premie oraz podwyżki i czekamy na dalszy obrót sytuacji (chcielibyśmy przypomnieć, że część ekspertów na jesień zapowiada kolejną falę zachorowań). Dla nas priorytetem jest zachowanie zatrudnienia oraz wysokości pensji i ten cel udaje nam się realizować. Kwestia podwyżek jest regulowana według procedury na koniec roku. Jeżeli chodzi o nadgodziny to sposób ich rozliczenia nie uległ zmianie w stosunku do roku ubiegłego. Pracę w audycie cechuje fluktuacja natężenia pracy, stąd będą okresy mniej i bardziej obciążające pracowników. Reasumując, rozumiemy, że nie wszystkie decyzje Zarządu mogą cieszyć się dużą aprobatą wśród Pracowników. Jednakże prosilibyśmy również o zrozumienie naszego puntu widzenia i sytuacji w której my, jako Pracodawca i jednostka prowadząca działalność gospodarczą, musimy obecnie funkcjonować.

NIe-hejt
@Nie hejt tylko prawda

Szefowa obniżyła czynsz o połowę przez 3 miesiące. Co jeszcze można napisać bez konsekwencji ? Była o tym mowa na spotkaniach pracowniczych. Rozumiem, że trudno to usłyszeć bo nie pasuje to do narracji "najgorszej" firmy. Jakby Prezes obniżył pensję do zera to pewnie też byś napisał wulgaryzmy... Cóż my mamy porównanie i wiemy ile zarabia się w innych MAŁYCH firmach. Zawsze znajdą się tacy którzy po prostu napiszą swoje... Obojętne jakie są fakty. A co do podwyżek - zachęcam do rozmowy z tymi którzy aktualnie pracują. Może jak nie dostałeś podwyżki to były powody w Tobie ? Tak w Tobie .... Zadziwiające ile wysiłku ktoś wkłada w dyskredytację REWIT. Fakty niestety są inne: co roku w ostatnich latach w REWIT większość pracowników otrzymywała podwyżki. A ten kto nie dostał... Cóż może słusznie....

No coz...

Widzę, że rewit sprawnie odpisuje i odpiera kazdy negatywny komentarz twierdzac, ze jest nieprawdziwy. Uderz w stol a nozyce sie odezwa? Praca w rewicie faktycznie duzo uczy i...i to w sumie tyle z plusow. Zdobywanie wiedzy jest wazne, ale domu z samego zdobytego doswiadczenia sie nie utrzyma, o czym oderwamy od rzeczywistosci zarzad chyba zapomina. Praca wymagajaca jak to w branzy audytowej, tyle ze w wiekszych firmach przynajmniej dobrze placa i nieprawda jest, ze w BIG 4 jest sie "zajechanym". Osoby mlode, ambitne nie maja moim zdaniem czego tam szukac. Skrzydla zostana im na starcie podciete gdy zobacza umowe ze swoje super pensja. Pracownik, ktory pracuje solidnie i pracuje w nadgodzinach powinien byc doceniony, a zamiast tego martwi sie czy ze swoja pensja wytrwa do konca miesiaca. Jesli chodzi o kadre to coz, jak to z ludzmi - bywali super ludzie ale tez (usunięte przez administratora) Za moich czasow te bardziej uczciwe i w porzadku osoby odeszly. Na ich miejsce przyszli nowi pracownicy w tym nowy dyrektor. Kompetencji jego i poprzednika porownywac nie bede lepiej, kto mial okazje poznac obie osoby ten chyba bedzie wiedzial od razu na czyja niekorzysc szala sie przechyli... gdy odchodzilem z pracy zostalo duzo osob, ktore znacznie psuly atmosfere i tak ciezkiej pracy. Zostalo kolko wzajemnej adoracji, ktore trzymajac sztame z dyrektorem finansowym bylo nietykalne. Przy konflikcie pracownikow zawsze byla brana strona starych wyg firmowych zamiast nowej osoby, mimo ze w danej chwili winna byla osoba z kolka wzajemnej adoracji. Podczas podsumowania roku slyszalem niejednokrotnie z ust prezesa, ze piemiedzy na podwyzki nie ma, ale przeciez pieniadze nie sa najwazniejsze - najwazniejsza jest zdobyta wiedza!!! A wierzcie mi, mozna bylo bez problemu zauwazyc ze pieniadze sa, tylko jak widac godziwe wynagrodzenie dla pracownika nie bylo na liscie priorytetow firmy. Sama praca wyglada tak, ze rewit wiecznie nie wyrabial sie z terminami. Pracownicy albo konczyli pliki w domu albo na innych badaniach byly robione na kolanie. Jako potencjalny klient raczej nie bylbym zadowolony gdybym wiedzial ze podczas audytu mojej firmy sa robione inne zadania. Ludzi do pracy bylo malo, za to zlecen przybywalo - brane bylo WSZYSTKO, nawet najgorsze zlecenia (czyli najtansze, nieadekwatne finansowo do ogromu pracy- wole sprostowac bo zaraz ktos z Rewitu odpisze, ze branie takich zlecen to po prostu stawiamie czola wyzwaniom :D ) ktorych inne firmy sie nie podejmowaly. Efekt? Mala kadra, ktora i tak byla przepracowana miala dowalane notorycznie kolejne zadania nie majac szans na zamkniecie poprzednich. Te wszystkie frazesy spolki, mowiace o pracy zespolowej itp itd.. to wszystko pieknie wyglada na ich ustach a w praktyce zaden biegly nie byl na zadnym badaniu od poczatku do konca. Jedynie na spotkaniu podsumowujacym, poswiecajac wczesniej 10 min na dowiedzenie sie od osob ktore faktycznie spolke badaly co tam sie dzieje w tej firmie. Jeden biegly (wiadomo ktory) nigdy nie sprawdza efektow pracy zespolu, podpisuje wszystko w ciemno. Dramat. Mozna tez ksiazki pisac na temat sprzetu na ktorym biedni prscownicy musza pracowac, ale juz daruje sobie... brak benefitow to kolejny gwozdz do trumny.. a nie, przepraszam, slyszalem od znajomych o jednym beneficie ktory niedawno zostal wprowadzony - o rzuconych jak ochlap owocami w kazdy piatek ! O ile jest sie w biurze a nie na badaniu Podsumowujac - nie polecam. To fakt, nauczyc sie mozna wiele, ale tak naprawde jest wiele firm ktore oferuja to samo (wiedza, doswiadczenie) + godziwe wynagrodzenie i wiele innych korzysci.. wiec ta dewiza rewitu, ze doswiadczenie wazniejsze od pieniedzy jest dla mnie smieszna.tylko (usunięte przez administratora) wybierze te opcje mogac bez problemu zdobyv prace w ktorej i zdobedzie wiedze i godne warunki rozwoju i zycia. A do ludzi ktorzy wciaz tam siedza mam apel - Zycie poza rewitem istnieje, naprawde

@No coz...

W gestii Pracodawcy jest dbanie o dobre imię. W związku z tym na bieżąco staramy się śledzić komentarze i reagować na nie. Trudno nie odnosić się do opinii, które mogą istotnie wpłynąć na postrzeganie REWIT jako Pracodawcy. Jedną z najważniejszych rzeczy dla nas jest rozwój, więc finansujemy egzaminy i szkolenia naszych Pracowników, a podczas codziennej pracy staramy się dzielić swoim doświadczeniem. Dbamy o niezbędne narzędzia pracy i w miarę możliwości staramy się je wymieniać, a systemy uaktualniać. Owocowe piątki to dla każdego miły i zdrowy przerywnik w pracy i nie do końca rozumiemy słowa "rzucone jak ochłap owoce". Jeżeli chodzi o poziom wynagrodzeń to przeprowadziliśmy badanie przez zewnętrznego niezależnego konsultanta, który uznał, że są one porównywalne do Spółek tego typu i podobnej wielkości. Staramy się doceniać Pracowników poprzez podwyżki oraz premię i w tym kierunku przygotowujemy systemy i procedury, które pozwolą na efektywne przeprowadzanie tego procesu. Praca w audycie czy biurze księgowym nie jest łatwa, a wręcz jest bardzo wymagająca i w pełni zdajemy sobie sprawę, że może być dużym wyzwaniem. Okresy dużego natężenia pracy mogą powodować zmęczenie. Każda organizacja ma swoje zalety i wady, jednakże my głęboko wierzymy, że dla osób chcących się rozwijać jesteśmy świetnym miejscem do zdobywania profesjonalnej wiedzy i podnoszenia kwalifikacji.

Pracowałem w Rewicie na stanowisku asystenta biegłego rewidenta. Niejednokrotnie pracowałem ponad 16 godzin na dobę. Moja pensja była niższa od tej, która Biedronka oferowała kasjerowi. Żart. Po prostu q... żart! Miałem do czynienia z kierownikami, którzy na bakier byli z organizacją czasu pracy jak i zadań. Dla mnie prezes nie był żadną motywacją. Mam swoją opinię na jego temat. Uczciwie powiem. Szukajcie dobrze płatnej pracy. Mój czas w Rewicie to czas stracony. Piszę bez hejtu. Po prostu.... z serca.

Marzena
@Były pracownik

Mam świadomość, że jesteś rozczarowany warunkami pracy w Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci, jednakże proszę, abyś na forum zawsze zachowywał spokój i wypowiadał się kulturalnie. Zmartwiło mnie szczególnie to, że - jak wspomniałeś - kilka razy zdarzało Ci się tam pracować 16 godzin na dobę - nie jest to już zgodne z Kodeksem Pracy. A powiedz, czy za te dodatkowo przepracowane godziny wypłacono Ci pieniądze? To ważna kwestia, dlatego mam nadzieję, iż mi odpowiesz.

Menadżer
@Były pracownik

Trudno się odnieść do tego co napisałeś. Praca w REWIT w audycie to praca dla osób, które mają jasno wyznaczone cele, chcą zostać biegłymi, są gotowi na dużo nauki i samodzielną pracę. Rozumiem, że teraz zarabiasz lepiej, pracujesz mniej uczysz się więcej niż w REWIT, pracujesz nad tym aby uzyskać tytuł biegłego rewidenta i masz kierowników świetnie zorganizowanych i jeszcze więcej zarabiasz. Cóż ... każdy kto trochę zna pracę w audycie wie że tak nie jest ... ideał nie istnieje. Mało obiektywizmu w tym co piszesz. Osobiście nie potwierdzam aby pracowało się tutaj po 16 godzin (nie wiem kiedy pracowałeś) - zresztą jeden z naszych pracowników odszedł ostatnio do big4 i potwierdził to co piszę w rozmowie - ilość godzin pracy nieporównywnalna, wyjazdy czasem i w serii 8 tygodni pod rząd bez wizyty w domu.

@Marzena

Ja również pracowałem po 16 godzin, a czy dostałem za to wynagrodzenie... no bez żartów. Chociaż z tym czasem straconym to bym polemizował. Mi to pomogło. Co do kodeksu pracy - to są pewnie jedyne przepisy o których tam nikt nie słyszał poza nielicznymi wyjątkami, no chyba że coś się zmieniło...

asystent
@k

Ciekawe... 16 godzin? Nie chce się wierzyć, bo człowiek tyle nie wytrzymuje. Może z dojazdem, praca w audycie z tego, co wiem to wyjazdy. Co do nadgodzin to firmy audytorskie dają potem wolne, jeśli nie płacą nadgodzin. Tak robi big4, z tego, co wiem REWIT też. Jest to powszechna praktyka w firmach audytorskich. Nie mniej 16 godzin to mało prawdopodobne...

@asystent

Tak jak napisałeś/łaś mało prawdopodobne a jednak. Przykład 2 inwentaryzacje 1 dnia z czego ta druga zaczyna się o 18.00 w W-wie. "Pociąg kończy bieg 23.30". W dalszym ciągu mało prawdopodobne? Wolne następnego dnia, a może ekstra kasa... hahaha nie rozśmieszaj mnie. To tylko 1 przykład. Oczywiście nie mówię że takie akcje były codziennie ale praca ponad normę to była norma.

@k

No własnie, czyli dojazd nie sama praca jako taka. To nieco zmienia obraz. Chociaż takie wyjazdy to ciężka sprawa. Znam ludzi z big4 - tygodniami poza domem. Ale w CV big4.

@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Pozwolę sobie zauważyć że jazda samochodem kilka godzin to również praca ale możesz mnie poprawić jeśli się mylę. A tak naprawdę to proponuję zakończyć tę dyskusję bo niejedno widziałem i nie chcę rozwijać tego tematu do rozmiarów epopei. Pozdrawiam

@Menadżer

Zdaję sobie sprawę, że pewnie pracujesz po 8-10 godzin. Ale jestem przekonany, że w soboty i niedziele też. A jak jesteś na kolejnym badaniu to dokańczasz pliki z poprzedniego wyjazdu. Ja mam swoje zdanie na temat audytu. Audyt to ciężki kawałek chleba. Uważam, że to nie jest praca na lata. W Rewicie źle wspominam organizację pracy i bardzo słabe zarobki. Nawet, jeżeli jesteś seniorem to i tak bardzo mało zarabiasz w stosunku do przepracowanych godzin. Szanujmy swój czas. Szanujmy swoje życie.

@Marzena

Nie Marzenko nie dostałem za to dodatkowych pieniędzy. Przecież wiemy w jakim dziale pracujesz. Doskonale wiesz, że takie zdarzenia mają miejsce.

Ezechiel
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

Dojazd zabiera czas i energię. W big4 jest pieniądz dlatego ludzie na pewne rzeczy się godzą. Sami sobie odpowiedzcie. Czy macie czas w audycie robić egzaminy? Bo ja uważam, że nie. Ludzie uciekają do centrów. Mają lepsze pieniądze, benefity, wyjazdy. Mogą w sobotę wieczorem iść na plażę i czuć morskie powietrze, a nie robić pliki, pliki, pliki, pliki.

Aleksandra
@Ezechiel

@k, a na jakiej umowie jesteś lub byłeś zatrudniony w Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci? Ciekawi mnie również, czy pracodawca uzasadniał jakoś konieczność pracy po 16 godzin. @Były pracownik, na czym polegała praca na audycie?

Mrcn
@Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci

To co napisałeś to żaden argument. Pracownik powinien być dobrze wynagradzany, a tymbardziej za nadgodziny. Takie moje zdanie.

Mrcn
@Aleksandra

Uzasadnienie jest jedno. Pliki, raport i opinia. Kiedy mam to zrobić?

Yhm
@Menadżer

To ciekawe, bo moi znajomi z BIG 4 mowia co innego. Wielka Czworka ma oddzialy w wielu miastach w Polsce wiec nie maja koniecznosci wysylam kogos z Gdanska do Pcimia Dolnego... mam kolege ktory pracowal w rewicie a teraz pracuje w BIg 4 i mowil, ze w rewicie nie mial zycia z delegacjami a w tej stygmatyzowanej przez rewit korporacji wyjazdow nie ma praktycznie wcale... Rewit ciagle stygmatyzuje korporacje i prace w wielkiej czworce zeby mastraszyc ludzi i nastawiac ich, ze jedyma dobra i sluszna opcja kest praca wlasnie w rewicie.. moze i byla to prawda dla osob ktore lubia zapier....dalac jak chłopy panszczyzniane

Bywalec

Pracuję w Rewit od lat i moje doświadczenie jest proste i potwierdzone tym co tu piszecie. Rewit to ludzie którzy tworzą zespół. Zespół działający w bardzo wymagających warunkach, co jednak daje wiele satysfakcji. Zespół to ludzie - wypróbowane relacje w wielu doświadczeniach. Jest oczywiste że w taką robotę nie każdy wejdzie. I to nie jest kwestia tylko wiedzy, ale wielu miękkich spraw. Nikt nie jest gorszy przez to że się nie nadaje do tego zespołu (albo inaczej - zespół nie nadaje się dla niego). Każda firma to inny świat i to jest OK. Niestety praktyka jest taka, że doceniani są dopiero ci, którzy wchodzą w zespół, dają z siebie coś więcej niż tylko "odpracowane godziny". Czasem to wychodzi po pół roku, czasem roku. A czasem nie. Większość tych co odchodzą zauważa już po 2-3 mcach że to nie ich świat. Ale dla niektórych młodych biznes z Rewit polega na wymianie o której piszecie: duuużo doświadczenia za 2-3 lata i tyle. Jeśli ktoś po studiach chce się dorobić w 2-3 lata - to faktycznie słaby adres. Ale jeśli chcesz zdobyć naprawdę dobre doświadczenie, to się nie zawiedziesz, a może połkniesz bakcyla i zostaniesz na dłużej. Ci co są w środku zauważą jednak że rotacja nie jest wielka, to o czymś świadczy. Czy dlatego że pracują tak słabi że tylko narzekać potrafią ale boją się zmienić pracodawcę? Odpowiedzcie sobie sami. Ostatnio do biura wpadła nasza była koleżanka - pochwalić się że dostała awans u nowego pracodawcy - cieszyliśmy się wszyscy łącznie z członkiem zarządu - to też coś świadczy o zdrowych relacjach. W moim dziale z połowa pracowników jest z polecenia - znajomi innych pracowników ze studiów lub inaczej.

Paweł

Ekur

Witajcie! Jak się wam pracuje w obecnej sytuaji na świecie? Macie homeoffice?

@Ekur

Tak, wszyscy mamy home office. Biuro jest zamknięte

Julka

Pracuje tu od ponad 0,5 roku. Pracodawca jakiego mało kto by sobie marzył. Przy ciężkiej sytuacji epidemiologicznej pracodawca i przełożoni przekazują jak najbardziej wsparcie. Wszystkim zależy na wykonaniu danego projektu jak najlepiej Nie zgodzę się, że jest to praca po 12 h dziennie, owszem jeżeli ktoś pół dnia w pracy przegląda social media to nie ma się co dziwić, że ma co nadrabiać. Każdemu życzę tak dobrego, wyrozumiałego pracodawcy. Ja prosto z serca od siebie daje 5+

Zostaw merytoryczną opinię o Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci - Gdańsk

Rewit Księgowi i Biegli Rewidenci