ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o.

Komorniki

Opinie o ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o.

Batmanka

Arjomen takiej żenady i podejścia do pracowników to nie widziałem chłam do najwyższej potęgi nie tędy droga,jestem niemal 100% pewna że to będzie klapa

Iwona

@Kamil a próbowałeś się kontaktować przez formularz jaki jest dostępny na stronie firmy ArjoHuntleigh Polska? @Sobieski wspominasz o benefitach, których jest sporo w tej firmie. Ale piszesz, żeby nie korzystać z jakiegoś programu. Powiesz dokładnie dlaczego?

ĄĘ
@Sobieski 04.12.2017 21:38
Kaizen to projekty pracownicze. Firma wdraża pomysły podwładnych które uzna za opłacalne, dające jakiekolwiek korzyści. Za proj...

Co za bzdury, głównie są nagradzani operatorzy i magazynierzy za kaizeny jakieś 90% a nie inżynierowie bo to ich praca, chyba że wpadną na coś bardzo ciekawego

?? Niewdzięczny ??
@ĄĘ 06.12.2017 19:55

WItam, pracuję w fabryce produkcyjnej jakieś 100 km od waszej firmy i powiem szczerze u nas "Kaizeny" w formie małych usprawnień poprawiają przedewszystkim sytuację wszystkim pracownikom na stanowiskach bezpośrednio przy usprawnieniach pracujących. Za kaizeny faktycznie zawsze coś jestpłatne dla pracowników - ale bardziej niż kasa jest ważne to że nie muszą już dodatkowo się męczyć bez "tego usprawnienia" częśto w pocie czoła a przy okazji coś wpadnie. Każdy widzi szklankę do połowy pełną lub do połowy pustą No chyba że ci "niewdzięczni" inżynierowi widzą jeszcze szklankę o połowę za dużą :) PS. Nasi operatorzy się cieszą, a jeszcze się takinie urodził co by wszystkim dogodził he he :) Wiele optymizmu życzę na przyszłość - może warto coś zmienić :)

Kamil

Czy mógłby mi ktoś podać namiary na osobę zajmującą się rekrutacji ą w waszej firmie? Chciałbym się zatrudnić, niestety numer z głównej strony nie odbiera. Byłbym bardzo wdzięczny ;)

Szukasz pracy?

Zaqwsx

2-3 listopada przymusowe wolne "do pokrycia urlopem wypoczynkowym"

Xmen

To jest forum o pracodawcy a nie wylewanie żali na kogo się da. Pomyślcie jak ktoś chce się zatrudnić w Arjo i to przeczyta to pomyśli że to zakład pracy chronionej i nikt normalny tu nie pracuje. A jakoś nikt się z tąd nie chce zwolnić skoro niby jest tak źle. A ci co się zwolnili chcą wrócić (czasami po znajomościach im się to udaje). Jakoś 500 osób z pracy w Arjo żyje, gdzie byście mieli lepiej, przywiozą, odwiozą, kasa zawsze na czas (i to nie wcale nie mała). W poprzedniej pracy miałam umowę na zlecenie, co miesiąc podpisywałam nową, nic mi się nie należało żaden urlop i inne przywileje i kasa kiepska. Cieżko o taką dobrą pracę jak w Arjo, gdzie normalną umowę się dostaje i nie rpzez żadne agencje, z dobrą kasą i wypłatą na czas. Jak ktoś uważa inaczej to co tu jeszcze robi? popracujcie troche u prywaciaży będziecie błagać żeby wrócić do Arjo.

Stefcio
@Xmen 06.08.2013 02:24

Teraz sie pracuje na smieciowkach (pracownik biurowy) i to nie tylko w moim dziale

Adi
@Abra 27.10.2017 17:15
Adi jak Tobie zle to sie zwolnij. Twoje wyzsze oczekiwania finansowe wynikaja zapewne z wyzszych kwalifikacji niz ocenia to Two...

O mnie nie musisz się martwić zarabiam więcej niż w tym obozie a kto chce porządna prace to ją znajdzie , siedzicie sobie za te marne 2 tysie do łapy z premia z koro dla ciebie to takie luksusy a potem że syf w PL

abcd

Napiszecie następnym razem w ogłoszeniach ile zamierzacie płacić na poniższym stanowiskach. - Inżynier Produkcji - Specjalista ds. jakości - Inżynier Produktu

dk
@abcd 09.08.2017 19:27

Jeżeli chcą ci zapłacić np 4500 brutto za ty skromnie powiesz że na początek wystarczy ci 3900 brutto to nie dostaniesz więcej niż zawołasz. jeżeli zawołasz 5000 to stwierdzą że jesteś za drogi dla nich i znajdą tańszego studenta bez doświadczenia, który za chwilę jak go w Arjo nabierze to się zwolni.

Nick
@abcd 09.08.2017 19:27

Na poczatku 3000 brutto (co i tak jest określane dobrymi warunkami)

Nick

Kierownictwo kupuje sobie iphony, a cała załoga musi korzystać z prywatnych tel

ToOn

Witam. Ja pytanie mam z innej beczki, szukam namiarow na młoda kobietę pracującą w Arjo. W tym tygodniu jeździ na rano, wsiada w Luboniu. Czasem ma koka czasem rozpuszczone włosy. Bez zbędnych komentarzy proszę. :) Dzięki za pomoc :)

Inny
@ToOn 20.10.2017 06:08

Ale na którym przystanku ?? Straż pożarna czy Anika ?

OoO
@ToOn 20.10.2017 06:08

Ta kobieta jest juz ZAJĘTA!

Jola

Czy ktoś wie może z jakiego dokładnie miejsc/ miejsc w Poznaniu odjeżdża firmowy autobus ArjoHuntleigh? Będę wdzięczna za odpowiedź.

qqqqqq

Mam nadzieje że konkurencja pracy wyprze ArjoHuntleigh pracownicy znajdą lepszą pracę bardziej płatną i wydaje mi ze tak się będzie działo,a firma niech sie rozwija na terenie Afryki Chin itp.Ludzie zarządzający tą firmą w Polsce są mało wykształceni w swojej profesji w większości, ale nie wszyscy.

Waldi

Jak się komuś nie chce pracować to zawsze znajdzie pretekst żeby narzekać. Jak jestem w pracy to pracuję i chyba dobrze mi to wychodzi bo mam dobrą kasę i uznanie.

Iwona

Są na forum jacyś aktualni pracownicy, którzy mogliby odpowiedzieć na pytania @Zonia, @Wojtas 83. Chyba, że już skontaktowaliście bezpośrednio się z firmą ArjoHuntleigh Polska i teraz Wy możecie nam coś na ten temat opowiedzieć. Każda informacja może się komuś przydać.

Zonia

ArjoHuntleigh z tego co słyszałem jak szukałem pracy ma dobra opinię. Mam zamiar aplikować i poczytałbym jak się wam teraz pracuje ?

Wojtas 83

Jak pracujecie,macie weekendy wolne? Ja robię w Eurocash i myślę się zwolnić. Bo takie wyśrubowane normy że szkoda gadać. Nadźwigasz się, tych butli że aż kręgosłup siada. Szefostwo tylko biega za tobą i krzyczy szybciej, szybciej. Obóz pracy. Jedynie te weekendy wolne. Więc jak robicie i czy da się wytrzymać? ;)

Sobieski
@Wojtas 83 12.09.2017 23:20

Dużo sobie nie poprawisz zamienisz butle na profile i blachy stalowe. Albo coś w stylu na wyścigi przez 8 h zależy jaki dział. Powodzenia!

Iwona

@adi w takim razie jak będziesz po rozmowie to napisz na forum jak poszło i czy Cie zatrudnili. Powiedz tez jak wygląda rozmowa i czy to prawda z tymi ogłoszeniami. Czy ktoś jeszcze idzie na rozmowę na magazyniera do ArjoHuntleigh Polska w najbliższym czasie?

Gregor

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć kilka informacji w temacie pracy dla osoby na stanowisku specjalisty od jakości? Jakie wymagania ma firma na starcie? Dziękuję z góry

Michał

Chciałbym się dowiedzieć ile zarabia Operator wózka widłowego ?

Metody

Z tego co mi wiadomo to ArjoHuntleigh Polska należy do grona dobrych pracodawców. Socjal też całkiem niezły!!

Kryspin

Czy coś nowego słychać w tej fajnej firmie, pracowałem tu kiedyś!

Cycu

Słyszałem że mają bezpłatny cukier i mleko do kawy. Pensja nie jest zła tylko mogliby ją płacić co tydzień .

Kamil

Jak czytam jaki socjal mają to myślę, że nie jest źle. Jeśli do tego dodamy niezłą pensję to wydaje się całkiem spoko. Zresztą tak słyszałem, że są niezłą firmą i fajnie się tu pracuje, ze względu na fajną załogę. Czy coś nowego słychać w firmie? Jakieś nowości?

Mania

@Mania 15.08.2017 12:38
Słyszałem sporo dobrego o firmie a ponieważ mam aplikować do firmy to mam pytanie czy firma ma rozbudowany socjal?...

medicover, multisport, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie wakacji

Operatorka

Nowy kierownik na Ipc i juz zaczyna kombinowac. Proponując 2 zmiany kosztem wszystkich sobot pracujących "bez przymusu" oczywiście :)

Kasia
@Operatorka 11.08.2017 00:18
Nowy kierownik na Ipc i juz zaczyna kombinowac. Proponując 2 zmiany kosztem wszystkich sobot pracujących "bez przymusu&quo...

Wieśniak ???? :) Przez zazdrość trzeba dosrać, to takie czystopolskie zachowanie :) Może dodam , że o wszelkich zmianach nie decyduje sam kierownik . Podziwiam jest młodym i ambitnym człowiekiem i co najważniejsze posiada pewną granicę :) Nie interesują go sprawy na innych działach np IPC :) :)

abcd

Operator Wózka Widłowego - Magazynier jest wstanie się za swoją pensję wyżywić?

dk
@abcd 09.08.2017 21:00
Operator Wózka Widłowego - Magazynier jest wstanie się za swoją pensję wyżywić?

jeżeli mieszkasz u mamy to tak.

Mania

@obserwator Tym razem nie krytykuje ale w całości zgadzam się. Takie są realia i nikt tego nie zmieni.

obserwator

Nie chciałbym nikogo urazić, ale nie rozumiem zdziwienia tych osób które zarabiają "najniższą" krajową na produkcji. Obiektywnie mówiąc jeśli jakieś zadanie może wykonywać dosłownie każdy bez żadnego wykształcenia z minimalnym tylko przyuczeniem to otrzymuje właśnie to "najniższe" wynagrodzenie, im bardziej wymagające obowiązki tym wynagrodzenie jest wyższe. Robienie powtarzalnej czynności przez 8h zostanie całkiem niedługo zautomatyzowane więc pewne stanowiska będą zlikwidowane i też będzie źle. Wiem jak ciężko się pracuje na produkcji, jak trudne są warunki i jakie to bywa monotonne ale mimo wszystko wynagrodzenie dostaje się za wykonywaną pracę + ew. za niekorzystne warunki + ew. premie (która z definicji nie jest obligatoryjna, chociaż niektórzy uważają że się zawsze należy...). Najłatwiej jest narzekać, ale czy ktoś z tych osób myśli o podniesieniu swojej wartości na rynku pracy poprzez swój rozwój albo zmianę zawodu? Odejdziecie z Arjo, pójdziecie do innego miejsca robić znowu to samo, za te same pieniądze przez 8h i też będzie źle. Niby Ameryki nie odkryłem ale i tak spodziewam się krytyki :)

zolo
@obserwator 05.08.2017 23:21

Bez przesady,niejeden brygadzista ma wyksztalcenie gorsze niz jego podopieczny...

@zolo 28.08.2017 11:02

Niejeden dyrektor ma gorsze wykształcenie niż jego podwładny specjalista. Natomiast wykształcenie to jedno a predyspozycje do pełnienia funkcji jak np. zarządzanie ludźmi to drugie.

może_nowy

Czy każdy w firmie dostaje premie czy tylko znajomki? Za co wam zabrano premie? Czy ma ktoś jakiś szczegółowy cennik przewinień? Słyszałem że wczasy wypłacają i 13 pensję czy to prawda jeśli tak to warto aplikować? Podobno jeden facet jest pilnie potrzebny na nowych produktach.

@może_nowy 04.08.2017 20:02

Nie ma 13stej premii

Wilk

Fikcyjny casting na magazynie. Gość 2 raz zaprasza i odrzuca, a potem ogloszenie znów na necie. Proponowali zarobki 2700zl plus premia 500zl nie jest jeszcze źle.

adi
@Wilk 04.08.2017 08:53

Kurcze jutro wlasnie mam rozmowe na magazyn tam te 2700 to brutto?

Nie jestem robotem

Pracowałem w Arjo, atmosfera była spoko, jednak gdy zaczęli odchodzić fajni i doświadczeni ludzie to zaczęło się robić coraz mniej ciekawie. Na plusy na pewno pakiet wszystkich benefitów (nie wszystkie firmy oferują tak bogaty pakiet socjalny), po części atmosfera (chociaż jeszcze sporo fajnych ludzi tam pracowało przed moim odejściem), warunki pracy (jedynie doskwierające upały na obszarze produkcyjnym), elastyczne godziny pracy (w obszarze biurowym) i przede wszystkim wypłata zawsze na czas! Do minusów należy zaliczyć właśnie, że firma średnio dba o dobrego pracownika, nie zachęca go do dalszej współpracy poprzez m.in słabe podwyżki, niewspołmierne do ilości przejmowanych obowiązków, słabe mozliwości rozwoju dla pracowników operacyjnych (sporo ludzi na to zasługuje ze względu na swoje doświadczenie). Podsumowując, firma bardzo fajna na zdobycie doświadczenia. Jednak po roku warto szukać już czegoś lepszego.

Dariusz

Sobieski III Jan
@Dariusz 31.07.2017 11:14
Słyszałem sporo dobrego o firmie ale niektórzy nie potwierdzaja tego.Co myśleć?

Ja też słyszałem . Ale to było z 5lat temu. Teraz to gułag za stawkę nieco większą jak minimum socjalne. Obowiązki i zaostrzenia rosną nieproporcjonalnie do zarobków. Pracownik szeregowy traktowany jest bez szacunku. Brygadziści wyżywają się na podwładnych. Poza tym kadra zarządzająca jest niewykształcona i każdego brygadzistę bez co najmniej studiów logistycznych powinno się zdegradować.

Sobieski
@Dariusz 31.07.2017 11:14
Słyszałem sporo dobrego o firmie ale niektórzy nie potwierdzaja tego.Co myśleć?

Sporo dobrego co miałeś na myśli? Sytuacja wygląda tak zarabiasz minimum. Od tego będziesz miał obliczoną emeryturę. Do tego dochodzi premia grusza świąteczna. Multisport i Medicover częściowo refundowane. I tu się dobre rzeczy kończą reszty się dowiesz z innych postów. Z programu kaizen nie warto korzystać bo twoje usprawnienia obrócą się przeciwko tobie, mimo że można dorobić nie jest to opłacalne.

Benektorek

Czy jesteście pewni, że nie można pisać pozytywnych opinii o firmie? Czy też boicie się , że na wasze miejsce przyjdą nowi i będą spokojnie pracować? Pracownik ma wykonywać swoją pracę i nie dyskutować. Ja wiem, że nie mam problemów ale ostro pracuję.

Złodziej
@Benektorek 25.07.2017 16:09

Rób rób, kto robi za marne grosze i nie dyskutuje okrada własną rodzinę.

Janek

Czy są tu jacyś inżynierowie produktu/produkcji pracujący w Arjohuntleigh? Warto aplikować na te stanowiska? Jaka atmosfera w biurach i co najważniejsze na jakie pieniądze można liczyć??

Miszcz nad miszcze

ArjoHuntleigh to dobra firma, tylko masło jest za drogie.

Zołza

ArjoHuntleigh to spoko firma, niestety nie mogę tego powiedzieć o niektórych pracownikach. Aby ludziom dobrze się pracowało załoga musi również dbać o atmosferę ale jak widać nie można liczyć na niektórych.

@Zołza 19.07.2017 23:11

Na kogo nie można liczyć?

Nowy

Jaka jest stawka dla nowych pracowników?

IVO
@Wojtas 83 20.07.2017 19:55
Dołączam się do pytania, ile na start bez nadgodzin?

1750 zł na rękę, (Brutto 2000 zł podstawy + 450 zł premii którą dostajesz jak nie chorujesz)

Wojtas 83
@IVO 21.07.2017 06:45

Dzięki kolego

Kuba

Ile wychodzi cię na rękę bez nadgodzin?

Kuba
@Kuba 17.07.2017 21:55
Ile wychodzi cię na rękę bez nadgodzin?

*wychodzicie

Petunia

Nie mogę zrozumieć ludzi. Jak ktoś napisze pozytywną opinię to zaraz wszyscy robią nagonkę. A ja uważam, że jak ktoś pracuje uczciwie , w pełni zaangażowany to zawsze będzie mu dobrze. Obibokom natomiast nigdy.

AaaaK

Witajcie, Jestem byłym pracownikiem sąsiedniej firmy. Chcę się podzielić opinią o mojej nowej firmie. W Arjo pracuje od ponad 1,5 roku tu też pracują moje koleżanki z ak , zostały przyjęły po kilku miesiącach po mnie, pracują na 3 działach ipc. Komentarze które są tu wypisywane to same bzdury lepiej przyjść i samemu się przekonać praca bardzo fajna, bezpłatny dojazdy do pracy, wczasy pod gruszą i imprezy integracyjne .Na każdym dziale roboczym więc pozytywny gest w stronę pracowników. Niestety za leżenie i ściemnianie nigdzie dobrze nie płacą. Jeśli ktoś nie jest gotowy do pracy w Arjo polecam moją byłą , sąsiadów ;) System pracy najgorszy z możliwych czyli 4-brygadowy, weekendy pracujące, święta pracujące, dojazd płatny. wynagrodzenie najniższa krajowa. Na temat pracy w firmie Arjo można powiedzieć, że praca sama w sobie jest ok :) Inny problem leży u byłego lidera i brygadzistki osoby którym się wydaje,że pojadły wszystkie rozumy. A co do czerwonych i niebieskich koszulek wiadomo jak w każdej firmie , rodzina najważniejsza ;) Ważne, że wspólnie współpracują ;) Opinie negatywne firmy ArjoHuntleigh wystawiają tylko osoby które czują się zagrożone lub zostały zwolnione ;) Pozdrawiam wszystkich pracowników Arjo oraz moje koleżanki pracujące na ipc z ak.

@NICK 18.07.2017 06:02
Na jakim dziale takie ładne podwyżki?

Na IPC.

NICK
@Frank 18.07.2017 18:32
Na IPC.

Pytałem Aaaak a nie Ciebie

Władek

Firmę można określić w jednym zdaniu "Przykręć śrubkę najtaniej jak to możliwe" Typowa korporacja z nielogiczną logiką.

Iwona

@Jaca nie wydaje mi się bym broniła firmy. Nie mam też do tego żadnych powodów, gdyż nie jestem z nią związana w żaden sposób. Jestem pracownikiem serwisu gowork.pl i zależy mi na poznaniu tego jakim pracodawcą jest ArjoHuntleigh Polska oraz na tym, by osoby, które trafiają na ten wątek szukając informacji na temat swojego przyszłego miejsca pracy.

Jaca

A Ty Iwona kim tam jesteś że tak bronisz tej dziwnej firmy ? Kolejna spekulantka w ekipie koleszków ?

Iwona

@Jacaco takiego sprawia, że praca w Arjo wiąże się według Ciebie z utratą zdrowia psychicznego i fizycznego?

Jaca

witam w firmie nie pracuje już jakiś czas ale widzę że tu nadal nic się nie zmienia. Go work to jedyne miejsce gdzie można jawnie narzekać na wszystko co dzieje się w firmie. Ale z doświadczenia a pracowałem parę ładnych lat powiem tak kto dobrze zagra na początku będzie miał dobrze, nie grasz z odpowiednimi osobami to cie wywalą z wielkim hukiem. Szkoda czasu teraz żałuje że straciłem w Arjo tylko czas bo o awansie jakimkolwiek można zapomnieć. Jeśli ktoś z osób starających się tutaj o pracę koniecznie chce tu pracować to jego sprawa ale jako były pracownik z na prawdę długim stażem kieruje apel do wszystkich Arjo = strata czasu ,brak perspektyw , zarobki na poziomie najniższym oraz utrata zdrowia nie tyko fizycznego ale i psychicznego. Pozdrawiam

@Jaca 26.06.2017 22:11

100 % racji . Zwykłe kumoterstwo w najczystszej formie. Nawet jeśli złożysz cv na dane stanowisko to i tak rozmowy są prowadzone tylko z osobami wcześniej już wybranymi. Przykład... brygadziści IPC. Produkcja nie trzyma się ani kupy ani [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] potrzebujemy krawcowych a one dalej stoją na karuzelach bo Ukraińców wciąż mało. Żadna szanująca się krawcowa nie przyjdzie za tak śmieszne pieniądze a i te które są zaczną zachwile odchodzić. Bo rynek pracy potrzebuje szwaczek - krawcowych za większe pensje. Arjo niczym nie przyciąga już ludzi do pracy . Pracownik i jego umiejętności są niczym dla tej firmy. Za chwilę bedzie więcej brygadzistów niż pracowników. Śmieszne podwyżki które dostaliśmy ......... w każdej firmie która znajduje się w obrębie arjo były takie same. Żaden szał. A vipy w czerwonych i niebieskich koszulkach to jeden wielki gang rodzinny.

Iwona

@Radek zawsze możesz przesłać swoje CV bezpośrednio do firmy. ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o. pisze na swojej stronie internetowej, że takie zgłoszenia są jak najbardziej mile widziane. @Tomasz a mógłbyś powiedzieć coś więcej o tym jak wygląda praca działu, w którym Ty pracujesz? Czego mogą oczekiwać nowi pracownicy, którzy do niego dołączają?

Radek

Czy ArjoHuntleigh nie ma aktualnie żadnych potrzeb kadrowych? Nie mogę znaleźć nic a słyszałem , że to dobra firma i chciałbym aplikować na elektromechanika

Tomasz

Kolezanki na jednej zmianie IPC są nie tykalne widać to gołym okiem, czas pomyśleć o zmianach brygadzistek. Pracownicy którzy nie wchodzili jej w tyłek zostały oddelegowane . Cebula z Wiesniakiem nadal mieszają , chłopiec znowu zakochał się w jakieś mężatce a ta wszystko wie i ploty rozsiewa po całej firmie. Lider na PAC-u nie potrzebny ! ArjoHuntleigh obudz się !

@Tomasz 25.06.2017 14:06

Jaka zmiana brygadzistów czerwone koszulki to prywatnie rodziny . A z niebieskimi w wekendy imprezują . Więc o czym my tu mówimy.

Tomasz

@Tomasz 25.06.2017 14:06

Jak na pac- u jest lider nie potrzebny to na ipc też . No i brygadzistów po 3 na każdej zmianie ... śmiech banda nierobów która wprowadza coraz większe zamieszanie i każdy ustala swoje regóły gry. Potrafią rozbić zgrany zespół. Najważniejsze że internecik jest i można sobie pośmigać po portalach społecznościowych a paleta najwyżej się nie skończy. Można też z wywieszonym jęzorem biegać do samego końca i kończyć bo ktoś zwróci uwagę że brakuje 20stu sztuk.

@Tomasz 25.06.2017 14:06

Dopóki aktualny lider z paca był na ipc wszystko było wporządku . Zaczęły się zmiany i zaczął sie syf . Zadobrze było trzeba było namącić. Szkoda że przeciwników nikt nie pyta czy im się tak dobrze pracuje.

Iwona

@Zoniarozumiem, że nie zgadzasz się z częścią komentarzy. Chętnie poznamy również Twoje zdanie. Jak Ty oceniasz ArjoHuntleigh Polska jako pracodawcę?

Zonia

Wszelcy chodzimy do pracy żeby zarabiać ale to nie jest powód do traktowania pracy jak zło konieczne.

JUNIOR

Junior IT Specialist w ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o. jest wstanie odłożyć sobie taką kasę aby kupić nowe "juniorki" ?

Zostaw opinię o ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o. - Komorniki

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ArjoHuntleigh Polska Sp. z o.o.