Opinie o Infosys Poland Sp. z o.o. w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Infosys Poland Sp. z o.o., lecz również Klientów firmy. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Infosys Poland Sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Infosys Poland Sp. z o.o. w Łódź

M

Tragedia. Po smutnym roku spędzonym w Infosysie, uciekłam stamtąd wraz z zakończeniem umowy lojalnościowej. Poza oczywistym kolesiostwem wśród managementu (jakim cudem wszyscy TL/managerowie z mojego byłego departamentu są znajomymi jeszcze sprzed czasów pracy w Infosysie?), zgłaszanie problemów do HR łączy się z brakiem jakiejkolwiek interwencji z ich strony. Niejasne wytyczne dotyczące awansów, redukcje teamu z 12 osobowego do 3 osób (a pracy tyle samo, a jakże!). O budżecie na jakiekolwiek integracje wolę nie wspominać. Od pół roku pracuję w nowej firmie, innym korpo i mam wrażenie, że w nowym miejscu nawet dywany są ładniejsze niż w Infosysie. Praca na dużo nowszym sprzęcie (laptop otrzymany pierwszego dnia pracy!!!)procesy są sprawniej zorganizowane, widać awanse wśród pracowników departamentów. Wiadomo, że też nie jest idealnie (chyba nigdzie się tak nie da), ale porównując to do Infosysu, to dzielą je jakieś mile świetlne.

Luz

Pracuje w info od 4 lat i jak czytam te opinie to wydaje mi się ze pisze je ktoś kto u nas nigdy nie pracował. Nie wiem skąd tyle negatywnych głosów, ale rozumiem ze upust frustracjom najlepiej dać anonimowo. Ja uważam, ze praca w Infosysie może być ciekawa i jest wynagradzana na tym samym poziomie co w innych korporacjach. Głosy o kasie w Lidlu są jak typowa gimbaza. Skoro chcesz iść na kasę idź, szczególnie w pandemii rola kasjera to przecież spełnienie marzeń. Jeśli za to myślisz o pracy gdzie wykorzystasz swoją znajomość obcych języków, dostaniesz pakiet szkoleń, spotkasz zgrane teamy to przyjdź do Infosysu. Decyzja zależy od Ciebie. Jeśli Ci się nie spodoba to spróbujesz gdzie indziej. Proste.

Klient

Witam. Jeszcze nie wiem dokładnie na jaki dokładnie dział mam trafić Jedyne co mi powiedzieli że praca zdalna Z językiem angielskim oraz niderlandzkim. Mogę liczyć na 4-5 netto podstawy ? Za komentarze wykraczające moje pytanie. Z góry dziękuję

MIchał

Nie rozumiem wielu negatywnych opinii. Widać, że po studiach wszyscy chcieliby zarabiać miliony, tylko niewiele mają ze swojej strony do zaoferowania. Według mnie Infosys do świetna opcja po studiach, a Ci co narzekają to chyba ich pierwsza praca i nie wiedzą jak jest w innych firmach... Z plusów: -świetne możliwości rozwoju (dla tych co chcą naprawdę się czegoś nauczyć, a nie tylko narzekać w kuchni nad kawusią...), są szkolenia zarówno miękkie i twarde (Excel, Visual Basic itd), a team leaderzy wręcz namawiają żeby z nich skorzystać -są darmowe kursy językowe ( tylko poziom B1 i B2), 3 godziny są w trakcie godzin pracy, pozostałe 3 po pracy, po 2 latach pracy można mieć kursy językowe za darmo i tu już dowolny poziom -dofinansowania do studiów (też jest potrzebny staż pracy) -premie półroczne w zależności od tego jak dobrze się pracowało -możliwość pracy po angielsku i faktycznie szlifowanie tego języka w pracy -social - co jakiś czas darmowe bilety do teatru, 400 zł na święta, pikniki, wyjścia teamowe itd -naprawdę ciężko jest wylecieć. trzeba się MOCNO postarać. nawet jak się nie nadajesz do finansów, to przeniosą Cie do innego działu z nadzieją że tam Ci pojdzie lepiej... -umowa od razu na 2 lata -nie ma problemu z urlopem, kazdy ma swojego Backapa, do pracy przychodzisz od 8-9, musisz wysiedziec swoje 8 godzin i tyle. jak trzeba wyjsc godzine wczesniej to tez problemow nie robia, musisz tylko innego dnia to odrobic. nadgodziny płatne. -dodatki językowe, za hiszpański (usunięte przez administratora) zł, norweski (usunięte przez administratora) zł Z minusów: -niestety na początek mała kasa - (usunięte przez administratora) (chyba że ktoś zna języki obce, bo wtedy są dodatki), potem po roku można awansować na specjalistę (jak się robi coś więcej niż tylko narzeka) i jest (usunięte przez administratora)zł więcej. niedużo, ale jak na płace zaraz po studiach nie jest zle -no i tu w zależności od projektu można trafić lepiej lub gorzej... tutaj już jest ruletka. do tego dochodzi team leader, team, rodzaj procesu... ale jeśli bardzo się nie podoba to można się przenieść do innego działu/klienta. do wszystkich którym praca w infosysie się nie podoba-serio NIKT was tu nie trzyma, droga wolna. a jak nigdzie więcej was nie chcą to bądźcie wdzięczni że w ogole macie prace.

@Marcin

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Infosys nie jest dla ciebie i kariery nie zrobisz. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Infosys zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża ;)

@Aga

Bla bla Bla To sobie rób za darmo . Nie ceniąc swoich umiejętności. To nie jedyna oferta dla mnie z takich korpo.

@Marcin

A wiesz na jakie stanowisko? Bo od trgo zależą zarobki głównie. Chyba, że jesteś z IT. Jeśli na specjalistę to w tych widełkach można się załapać.

Onaaa
@Marcin

3 tys netto ci wystarczy. Zycie w polsce jest tanie.

@Onaaa

Tanie?

@Marcin

Marcin spokojnie targuj o 5k netto. Z niemieckim tyle dają na luzie. Trzymam kciuki za Ciebie

Chyba brutto bajkopisarzu.

@Aga

Z niemieckim i angielskim na C1 plus 6 lat doświadczenia. To, że Tobie tyle nie dali nie oznacza, że inni tyle nie dostali. Otwierają nowy dział i szukają ludzi.

W simsach masz tyle. W polsce ma byc tanio i za bezdurno

W simsach masz tyle. W polsce ma byc tanio i za bezdurno

Cpaj dalej

@X

@aga przykro mi, że nie umiesz walczyć o swoje. Jakby mi proponowali 5k brutto to bym tego nie wziął... Ludzie godzicie się na słabe stawki, a potem wylewacie frustracje, bo ktoś dostał więcej. Ceńcie się i swoją pracę!

@Bąbel

Tutaj trzeba się zgodzić, że pracownicy w Polsce się nie cenią, stąd pensje są jakie są. I teksty w stylu 'panienka po filologii nauczyła się prostego procesu, więc za co chce zarabiać pieniądze', ano choćby za 40h tygodniowo jakie na ten prosty proces poświęca i chciałaby żyć w miarę godnie. Niestety pensje w Info, nie tylko na start, nie pozwalają na godne życie. Ja żeby się utrzymać na obecną chwilę mam dodatkową pracę. A TL się dziwią, że ludzie odchodzą, no naprawdę szokujące zachowabie z ich strony ;)

Ola
@Aga

Aga, to że Ty powiedziałaś na start za mało i teraz jesteś rozgoryczona nie oznacza, że taka kwota to bajki. Marcin, spokojnie dostaniesz 5 netto :-)

@X

Cenic to sie mozesz w firmie produkcyjnej lub R&D. Tu jest BRO proste procesy prosta praca i licza sie koszty, kto zaproponuje mniej ten wygra miejsca pracy. Zadna firma BPO nie zostanie w polsce jesli znajdzie nizsze koszty pracy np w bulgarii lub indiach gdyz procesy moga byc latwo przeniesione. A ludzie ktorzy sie zwalniaja to najczesciej nieogary, w infosysie mozna zajsc wysoko wystarczy chciec.

Wz
@Aga

Ty to masz chyba robotę bronić infosyf na tej stronie. Pewnie za darmo. Albo jaja pucujesz

@Aga

Z mojego doświadczenia wiem, że 'nieogary' mogą dojść zajść wysoko w Info. Bo często TL i management to ludzie, którzy po prostu przez kilka/naście lat nie odeszli z firmy. I tyle. Jeszcze jak taki nieogary jest kuzynem/kuzynką/siostrą itp. menadżera to już w ogóle autostrada do stanowisk, wyróżnień i awansów otwarta. Ogarnięci ludzie to widzą, rozwijają się i odchodzą z Info do pracy ciekawszej, lepiej płatnej i bardziej ambitnej.

@Wz

Nie, ja po prostu siedze w branzy wiele lat i widze bigger picture pod tytulem jak przetrwac na rynku posród konkurencji a wy tylko widzicie czubek wlasnego nosa pod tytulem podwyzki pensji bez podnoszenia wydajnosci. BPO nie przyszło do polski z dobrego serca tylko dlatego ze relacja jakosci do kosztów łódzkiego rynku pracy była dobra. Obecnie koszty rosną a jakosc stoi w miejscu. Chcecie zeby firma została w Łodzi to powinniscie pomyslec o zwiekszeniu wydajnosci bo kosztami z bułgarami czy hindusami nie wygracie. Firm BPO nie interesuje wasza inflacja czy godne zycie, to sa wasze sprawy z rządem.

Wz
@Aga

To fajne masz jebniecie na głowie że zamiast korzystać z życia to piszesz tutaj jakieś durne posty. Gdzie każdy ma cię w (usunięte przez administratora) jakbyś nie zauważyła. Haha

marek
@Wz

Ty nie jestes każdy wiec nie masz prawa wypowiadac sie za innych tylko za siebie, a twoje pisowskie (usunięte przez administratora) i wyszydzanie mówi samo za siebie o twoim uposledzeniu ekonomicznym. Roku byc w branzy nie przetrwał. Załoz firme i plac kazdemu 10tys zobaczymy ile pociagneisz muahahahaha,

@Wz

Z taka kulturą jak twoja nawet za minimalną bym cie nie zatrudniła. Argumenty ci sie skonczyly to wyzwiska tylko potrafisz.

Bąbel Nowy wpis
@Aga

Człowiek musi najpierw myśleć o sobie - godne życie i zdrowie są dla mnie ważniejsze niż cele firmy. A Ty chyba musisz być jedną z tych osób, która nie ma kogo zatrudnić, bo Ci co ogarnoają za grosze robić nie chcą, a Tobie się budżet nie spina. Byłem w kilku firmach, jak do zespołu biorą już tylko stażystów jest bardzo źle... Ale oni muszą się przebić i zgadzają się na głodowe pensjr.

Kamila Nowy wpis
@Bąbel

Jakby kazdy myslał tylko o sobie to by nie zbudowali zadnej organizacji ani infosysu. A o infosys nie bój sie, ma duzo chętnych. W polsce jakosc zycia jest o niebo lepsza w wielu krajach trzeciego swiata wiec na brak chetnych nie narzekamy. Zatrudnienie znaduja osoby z rzadkimi językami i zapewniamy im dofinansowanie wynajmu jak i darmowe taksówki z pracy do domu. A stażyści tez są zatrudniani ponieważ staż jest obowiązkowy w programie studiów wiec nie wiem o co ci chodzi, infosys ma robić na złość stażystom i odmawiac im ich zaliczenia??

Babel Nowy wpis
@Kamila

to dobrze, że zatrudniacie stażystów o ile nie są to jedyne osoby przychodzące do firmy. Każdy kiedyś zaczynał to szanuje, ale prawda jest że w wielu firmach stażyści zarabiają grosze (smutne).... Osoby z doświadczeniem mogą trochę ponegocjować i o tym piszę. A co do krajów 3-go świata to nie jest dla mnie porównanie, mieszkam przy granicy z DE i wolę się z tym krajem porównywać lool.

Kamila Nowy wpis
@Babel

Tak ci wyborcza kazała? xDDDD bo tylko niemcy istnieja prawda? xDDD niemcy szanuja imigrantow i nie są religijni, jakos nie wiedze abys sie z nimi w tym porównywał. Wiec albo jestes ślepy hipokryta albo ojkofob. Inne zachodnie kraje są dumne z tego ze stoją lepiej niz wiele innych krajów, z wyjątkiem polaczków. Za duzo onetu i wyborczej i innych niemieckich mediów sie naczytales dziecko, widac to na kilometr. To wlasnie oni sprowadzili od 15 lat dyskusje do tego poziomu "jesli nie mamy jak niemcy to jest to nic nie warte" i tacy jak ty to bezmyslnie powtarzaja. Po drugie nigdy nie byles nigdzie za granicą oprocz tych twoich niemców. Porozmawiaj sobie moze z cudzoziemcami, np z azjatami, afroamerykanami i posluchaj ich jak ceną sobie Polske i jak im sie podoba. Dla ciebie to ze polska zalicza sie do 20tki krajow o najwyzszym poziomie PKB per capita nic nie znaczy, jedynie to liczy sie dla ciebie ze jesets za niemcami i wstydzisz sie przed reszta swiata za to. Dokladnie tak jak narracja onetu i wyborczej. Nie masz zadnej dumy z osiagniec Polski od 1989. Typowy uzyteczny (usunięte przez administratora) niemieckich mediów.

Kandydat

Czy można liczyć na 7k brutto mając doświadczenie z klientami, mówiąc po angielsku i po francusku ?

agata
@Lalka

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Infosys nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Infosys zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża ;)

@agata

Wydaje mi się, że ludzie pracują bo oczekują wynagrodzenia na koniec miesiąca. Nie jestem po studiach, mogę wam bardzo przydać z moim doświadczeniem, ale w zamian oczekuję wynagrodzenia która będzie odpowiednia do moich oczekiwań. Widać, że nie ma na co liczyć jak dostaje się taki komentarz. Nie chce mi się aplikować nawet.

@Lalka

W branzy BPO w której Infosys działa liczy sie minimalizacja kosztów. Powinienes złozyc CV do firm B&R lub takich w których produkuje sie coś bo kompletnie zbłądziłeś. Infosys to nie zakład produkcyjny, tu nie ma zadnej fabryki, sa usługi tylko i to nie bezposrednie a outsourcing, ma być tanio albo zwijają zabawki i przenoszą do tańszej piaskownicy. Nikt na górze nie bedzie zainteresowany placic polakom niemieckich pensji.

Gaja
@Lalka

Jeśli szukasz prawdziwych informacji wynagrodzeniu to porozmawiaj bezpośrednio z rekruterami. Tutaj niczego się nie dowiesz, bo każdy jest specjalista od wszystkiego i może napisać wszytsko. Przejrzałam kilka firmowych profili jak szukałam pracy i poziom konwersacji wyglada tak, jakby nikt nie pracował w żadnej firmie, bo wszędzie wyzysk. Ja nie zdecydowałam się na infosys bo wybrałam prace w Waw, ale byłam na rozmowach i dopiero tam dowiedziałam się czegoś o warunkach. Szkoda marnować czas na fora tego typu.

G
@Boss

A ile to jest 'tanio'? 7k to już drogo? Jeśli ktoś ma wysokie kwalifikacje, to chyba nie są duże zarobki.

@G

Oczywiscie ze 7k to juz drogo chyba ze posiadasz naprawde rzadkie umiejetnosci typu jezyk hebrajski lub jakis azjatycki. Na pewno nie są to zarobki osiagalne dla 90% infosysjan. Pamietaj ze to są głownie proste procesy ktore sie wykonuje. Pamietaj ze infosys a mam na mysli jeszcze philips od którego tak naprawde sie zaczeło to, wszedl do polski niecale 20lat temu gdzie płace były sporo nizsze i bezrobocie duzo wyzsze. Dzisiaj jest zupełnie odwrotnie, płace rosną napędzane inflacją i rozdawnictwem socjalnym a bezrobocie jest niskie i firmie trudno znalezc kandydatów w Łodzi stąd decyzja o otwarciu placówki we Wrocławiu. To wszystko powoduje ze nalezy sie zastanowic czy dalszy model funkcjonowania firmy ma sens tutaj i czy nie nalezy poszukac alternatywnych lokalizacji.

Abc
@Boss

7k to nie jest wcale dużo, odezwali się tutaj ludzie, którzy zarabiają bardzo mało i od razu żyłka pęka, że ktoś może pytać o nieosiągalne dla nich pieniądze. Jeszcze jakaś dziwna argumentację do tego układanie, widocznie pieniądze, które zarabiacie są adekwatne do poziomu, który prezentuje się.

@Abc

7k to jest wiecej niz wynosi minimalna pensja w UK, co oznacza ze firma musiałaby dokładac do interesu w polsce podczas gdy w UK znalazłaby tanszych pracowników. Wiec zapomnij o ile nie masz jakichs rzadkich umiejetnosci.

Abc
@Boss

Nie masz pojęcia o czym mówisz, 7k brutto to normalna pensja dla analityka w Polsce, oczywiście często są dużo wyzsze. Nie mówiąc już o wyższym zaszeregowaniu. Jakie dokładanie do interesu hehe. Popytaj ludzi, poczytaj trochę

@Abc

Bzdury wypisujesz - 7k to ma manager a nie analityk. Za duzo bajek oglądasz.

Haha
@Wiesia

Pokaż mi firmę gdzie manager 7k zarabia. Może dostajesz 3k na rękę i jesteś totalnie odrealniona.

@Haha

A ile manager wedlug ciebie zarabia?

??
@Wiesia

@Wiesia z pewnoscia manager w infosysie nie zarabia 7. tyle zarabia lider. manager powyzej 10, rzadko okolo 9

Ktos
@Lalka

Przykro mi ale wątpię. To jest BPO, więc chcą zatrudniać ludzi za jak najniższa kasę. Zależy jeszcze na jaki proces, Job level i jak bardzo Twoje doświadczenie pokrywa się z wiedzą procesową. Oczywiście możesz próbować bo ostatnio są duże braki właśnie jeśli chodzi o ludzi z francuskim, więc desperacja firmy może sięgnąć zenitu.

Ketjow
@Wiesia

Na niczym się nie znasz i stąd marne zarobki. Wychodzę z założenia ze dla Ciebie 4 tys na rekę to niespełnione marzenia. JA mam x 2 bo wiem jak polepszyć w prosty sposób swoje życie. Mam już dwa mieszkania w tym jedne w nowym budownictwie (50m2). Przy zarobkach poniżezej 7k brutto moge co najwyzej pełnić jakieś dyżury w firmie (praca typu cieć)- monitoring lub odebranie raz na jakiś czas calla. Jak firma chce zeby ludzie naginali to znajduje się w innym wymiarze i może niech przeniosą cały chałagan do Indii i tam poszukają ludzi z angielskim ( poziom supportu oraz zażenowanie jakością będzie jednak beznadziejne).

@Ketjow

"Mam już dwa mieszkania w tym jedne w nowym budownictwie (50m2)" Masz ale od mamusi albo w simsach. To sie nie liczy. Kup za gotówke z wlasnej pracy to wtedy pogadamy.

@Ketjow

Ale innych boli, że w Polsce można zarobić więcej niż 5k brutto. Zamiast zrobić coś by się wyróżnić plują jadem. A od tego nie wzbogacą się wcale...

monika
@Lalka

Czesc ;) zarobki są adekwatne do doswiadczenia i umiejetnosci. Mysle ze masz zbyt duze oczekiwania finansowe, obniz je o połowę ;) pamiętaj ze koszty życia w Łodzi są dużo nizsze niz z Wawie czy Krakowie wiec zarobki tez są.

Dzięki za odp :)

Brzuchomowca
@Lalka

Można jeśli się wytargujesz.

Ketjow
@monika

7000 brutto to nie dużo jak ktoś już pracował przy podobnych projektach. JA mieszkam w Białymstoku i pracuje zdalnie na b2b w supporcie z angielskim oraz niemieckim. Wychodzi mi po oplaceniu wszystkiego 9500 netto.

Kogo to obchodzi xD

@Ketjow

Kłamiesz. Nikt w pl tyle ci nie zapłaci.

@Aga

Wcale nie kłamię mam 7500 brutto z niemieckim i angielskim na C1 plus 6 lat doświadczenia. To, że Tobie tyle nie dali nie oznacza, że inni tyle nie dostali. Otwierają nowy dział i szukają ludzi.

lol
Kandydat

Process Executive - Junior Finance & Accounting Officer with English, na jakie zarobki można liczyć?

monika
@lol

Ktos
@monika

Człowieku daj sobie już spokój z tym durnym komentarzem. Ile razy będziesz go ponawiał? ???? że też komuś tak się nudzi żeby czyhać na każdy nowy komentarz o zarobkach

Lllil

Komuś się bardzo nudzi, na stronie innych korpo np. Nordei wstawia ten sam komentarz xd

Księgowość
 Rozmowa kwalifikacyjna
Przebieg rekrutacji

Po pierwszej rozmowie wysłano mi test z angielskiego na maila. Wypełniłem go, wysłałem i skoro nie dostałem maila zwrotnego to wynik był pozytywny. Nikt jednak już się nie odezwał. Wnioski - albo mają zbyt dużo chętnych albo bałagan w HR.

Pytania

Opisz swoje doświadczenia zawodowe.

• Poziom rozmowy:
  • Rezultat: Nie dostałem pracy

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Jumaha

A jak wyglada sytuacja u was z praca zdalna? Czy ktoś miał możliwość pracowania w infosysie ale z zagranicy? :)

@Jumaha

Nie dziecko, dla celów podatkowych musisz byc zameldowany w Polsce.

Jumaha
@Wiesia

Dziękuje Starszej Pani za odpowiedz. Nie pytałam o rezydencje podatkową. Pytałam o prace zza granicy. Może bardziej dopracuje pytanie. Czy na home office siedzicie w domu, czy ktoś próbował „podróżować” i pracował siedząc w innym kraju

Mr W
Użytkownicy czekają na odpowiedź 52 dni.
Kandydat

Widze ze temat kasy Lidl jest aktualny w kazdym korpo:) czytajac komentarze o kasach w lidlu i podwyzkach 2% nasuwa mi sie mi sie pytanie. Na jakich stanowiskach pracujecie? Czy zrobiliscie cos dla firmy poza swoimi obowiazkami (udzial w projektach, skroceniach procesu) ? W moim korpo tez nazekaja na podwyzki 2 % ludzie ktorzy nie wychodza po za granicy swoich obowiazkow. Pozdro korposwiry:)

Tymon
Użytkownicy czekają na odpowiedź 60 dni.
Kandydat

co dokladnie robicie w Infosys? jakie są stanowiska pracy? opis który Insofys ma na swojej stronie nie wiele mi mówi? na jakie stanowiska można aplikowac i czy firma potrzebuje bazodanowców?

lock stock smokin barrels
Kandydat

Czy zarobki rzędu 5500 brutto dla RtR Specialist with English są tu w ogóle do ugrania? Ktoś poniżej pytał się o przedział chyba ogólnie dla specjalisty, ale nie dostał odpowiedzi. Może mnie się uda.

Kasia
@lock stock smokin barrels

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Infosys nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Infosys zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża.

lock stock smokin barrels
@Kasia

Niezależnie od wydźwięku dzięki za odpowiedzi tobie i userowi powyżej. Co do ciebie Kasiu, to mając takie podejście jak napisałaś skończysz pewnie jak większość z rozgoryczonych osób, które pisały tu o wadach tego pracodawcy. Zacznij myśleć trochę inaczej, bo rynek pracy bardzo szybko weryfikuje takie idealistyczne i skądinąd naiwne podejście. Mam już swoje lata, ale niezależnie od wieku jest jedna uniwersalna zasada - do pracy idzie się przede wszystkim z pobudek materialnych, a nie z jakichś irracjonalnych przesłanek typu "jak moimi umiejętnościami mogę się przydać pracodawcy". I nie, konkurencja nie jest duża, wręcz przeciwnie, zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi z pożądanym Infosys doświadczeniem - w przeciwieństwie do wiedzy o zarobkach, akurat tę informację mam z pierwszej ręki.

@Kasia

Infosys nie czarujmy się, nie docenia za bardzo pracowników. Już na pewno nie robią tego TL ani management. Ja na początku popełniłem błąd, więc moje zarobki są średnio-satysfakcjonujące. Przez co o karierze w Info już nawet nie myślę. A awanse i wyróżnienia niech nadal zgarniają siostry/kuzyni/wujkowie/sąsiedzi managerów.

Kasia
@Tak

Co znaczy "nie docenia" ? Infosys to firma szanujaca pracownikow, a pensje są dostosowane do kosztów zycia w Łodzi i trudnosci pracy. Koszty utrzymania sa duzo nizsze niz w Krakowie czy Wawie nie wspominajac o zachodniej Europie . A co do trudnosci pracy, są one nieskomplikowane. W infosysie nie konstruujemy samolotów wiec trudno aby były wysokie zarobki ;) za to jest fajna atmosfera i praca w młodym i dynamicznym zespole ;)

Ren
@Kasia

Co do tej "fajnej atmosfery" to polemizowałabym. Sama byłam ofiarą mobbingu ze strony osoby, która miała za zadanie wprowadzić mnie w obowiązki. Widział to cały team, bo ta osoba potrafiła na mnie krzyczeć (nie, nie mówić podniesionym głosem- krzyczeć, doprowadzając mnie do płaczu), TL nie reagował w ogóle- tak, zgłaszałam ten problem. Musiałam potem zrobić sobie przerwę od pracy w ogóle. Słyszałam, że w innych teamach bywało różnie. Ja trafiłam bardzo źle, miałam znajomą pracującą w tym samym czasie która też trafiła nie lepiej.

On
@Ren

Widocznie była cieniasem skoro nie umialas tego zalatwic xDDDDDDDDDDDD

Co
@Kasia

Dwa zespoły w Info zaliczone, i o ile ludzie w tych zespołach byli na ogół ok, tak niesłowność i obłuda Team Leadów psuły wszelką atmosferę. Ja rozumiem, że korporealia, ale jak się rozmawia z dorosłym człowiekiem to się jednak oczekuję, że wywiąże się on że swoich słów. A tutaj TL swoje braki kompetencji próbują załagodzić obiecankami i mydleniem oczu. Ale jak TL zostaje siostra albo kuzynka i predyspozycje nie grają roli, to później jest konsternacja w zespole.

Marvelo
@Kasia

Kto by się chciał zatrudniać w hinduskiej firmie. Dla większości to jest bariera mentalna nie do przejścia. Standardy hinduskie nie są wysokie, ta kultura organizacyjna cechuje się niewyobrażalnym bałaganem i chaosem jakiego nikt nie widział na oczy.

@lock stock smokin barrels

Tak, jest osiągalna choć to raczej będą górne granice widełek. Z dwóch powodów. Po pierwsze proces RtR jest jednym z procesów, który najprościej "zoffshorować" np. do Indii, na Filipiny. Po drugie, co też wpływa na punkt 1, jest to proces non-language depandant. Nie wymaga języka innego niż angielski.

@lock stock smokin barrels

Specjalista RTR? 5500 to na zwykłej pozycji accountanta, myślę że możesz spokojnie proponowac ponad tys więcej ;-)

Klementyna
@Marvelo

Idz pracuj zatem do polskiej firmy janusza i grażyny, gdzie prócz max 4 tysi brutto na umowie śmieciowej w pakiecie dostaniesz (usunięte przez administratora)i drwiny gratis. Infosys ma o niebo lepsze standardy, oferuje mowy na czas nieokreslony co potwierdza fakt ze wiele osób wraca do nas po czasie a wiele załuje ze odeszło ale juz nie moga wrócic z róznych powodów.

Awans

Czy ktoś wie może jakie są widełki płac na JL3 i na jakie zarobki można liczyć przy po przejściu z JL2 na JL3? Dzięki za informacje i pozdrawiam:)

@Awans

JL2 podobno 3700 brutto, JL3 na Master Data specialist- 4300 brutto, w pozostałych JL3 typu Analyst czy Accountant 5000 -5500 brutto

@Karolajn_infosys

Natomiast są to tylko i wyłącznie orientacyjne kwoty. Najlepsze wyjście to złożyć cv i dowiedzieć się wszystkiego od HRow jako od rzetelnego źródła podczas rekrutacji- wtedy dokładnie mówią na jaką stawkę można obecnie liczyć.

@Karolajn_infosys

Chodziło mi o to, żeby dowiedzieć się na jaką podwyżkę mogę liczyć przy przejściu z JL2 na JL3. Dzieki za odpowiedzi.

Nick
@Karolajn_infosys

Od marca 2021 roku pracownicy sklepów Lidl zarabiają od 3 550 zł brutto do 4 350 zł brutto na początku zatrudnienia. Dla porównania osoby na stanowisku kasjer-sprzedawca w Biedronce otrzymują od 3,2 tys. do 3,6 tys. zł brutto miesięcznie.

Kwiatuszek
@Awans

Przykro mi ale nie licz na wielką podwyżkę. Jeśli masz max z widełek na jbl2 to dostaniesz ok 7% z tej kwoty (mowa o podstawie). A jak masz mniej to wyrównają Ci do tej maksymalnej. Maksymalna kwota widelek jbl2 jest jednocześnie minimalną kwotą widelek jbl3 :) Awans wygląda fajnie tylko w CV... A późniejsze podwyżki to każdy wie jak wyglądają. Śmiesznie. Jeśli ktoś chce poczuć różnicę w wynagrodzeniu to musi złożyć wypowiedzenie i szukać szczęścia poza infosysem. Chyba, że trafisz na "oficjalne" awanse, a nie oferty wewnętrzne to skapnie Ci coś więcej...

@Nick

@Nick dzięki za info. Niestety większość z nas kisi się w smutnych infosysowych warunkach. I raczej z tego co wiem, firma nie ma w planach nic zmieniać na lepsze.

@Karolajn_infosys

Mnie trochę dziwią warunki, ale bardziej podejście TL. Pracuję tu już dłuższy czas, staram się, ogarniam proces, w cokolwiek się da staram się angażować. Na tyle, na ile pozwala mój JL... Wyniki powyżej średniej, na awans perspektyw brak, nowych rzeczy się nie uczę, a z TL rozmowa, jakby moje odejście z firmy było niemożliwe.

@Awans

@Awans znam to również z autopsji. TL niestety nie są w stanie nic zaproponować ponieważ wszystkim rzadza managerowie i jeszcze wyższe szczeblem osoby, a tak naprawdę Indie. Większość osób u nas obecnie pracuje ponad 5 lat i wykonuje obowiązki ponad job level na jakim jest zatrudniona a i tak nikogo to nie obchodzi. Jeśli wykonujesz obowiązki nawet ponad swój level, to i tak dostaniesz ocenę średnia, a nie ponad przeciętna. Podwyżki co roku to np siedemdziesiąt zł netto, co nawet nie pokrywa inflacji... Po pięciu latach bon na sto zł do wybranych sklepów. Nie chce hejtowac,ale jestem przekonana że obecnie spośród łódzkich korpo warunki płacowe i pozapłacowe są najgorsze....

@Karolajn_infosys

To prawda, na lepszą ocenę czy jakieś wyróżnienie też nie ma co liczyć. Ręce opadają, bo skoro TL oczekuję od kogoś więcej i ta osoba robi więcej, to po prostu spełnia te większe wymagania. I największy paradoks, że awanse i wyróżnienia zgarniają nieraz osoby, które się nie angażują. Ale cóż, kumoterstwo rządzi w Info.

@Awans

Jest też trochę tak, że TL ma np. jedną ocenę powyzej średniej na cały zespół, gdyż najwyższy management w Indiach nie przyznaje więcej lepszych ocen- po prostu nie chcą wypłacać później wyższych podwyżek, które są właśnie wyliczanie na podstawie oceny...

@Karolajn_infosys

Nie podoba ci sie pensja to sie zwolnij. Indie nie musza wam niczego podwyzszac, zawsze moga zabrac procesy do siebie bo to wielki kraj z miliardem wyksztalconych ludzi gdzie ludzie z pocałowaniem reki przyjmą stanowisko po tobie. Nikt ci do pracy w infy nie zmusza, nie chcemy maruderów.

@wanda

Masz rację, ci wykształceni pracownicy z Indii swoją pracowitością, rzetelnością i sumiennością nakrywają polskich pracowników czapką. Co to będzie jak jakiś menadżer wysokiego szczebla z Indii wejdzie na gowork i przeniosą całe łódzkie BPO do Indii. O nie.

@Lol

Indie są bardziej rozwinięte technologicznie od Polski. Poczytaj sobie o indyjskim programie atomowym i arsenale nuklearnym a wy nie macie ani jednej nawet komercyjnej elektrowni atomowej. Natomiast nie o takich mowimy w infosysie bo nie jest to wysoka technologia tylko glownie proste procesy biznesowe wiec panienka po filologii po przeszkoleniu moje je robic wiec dlaczego mialyby byc super zarobki w tym? Nie wiem co masz na mysli piszac pracowitosc, rzetelnosc i sumiennosc - to są cechy niezalezne od rasy a od człowieka. Widac ze firmy nigdy nie prowadziles bo w biznesie liczy sie koszt, stabilne prawo a Indie są tanim krajem a infosys zdecydował sie na polske kiedys tylko dlatego ze byl niski koszt pracy i dobra jakosc i wtedy nie bylo szczucia na LGBT. Koszt pracy podwyzszają ciagle socjalisci z PIS rozbuchując programy socjalne i podwyzszajac pensje minimalne i nakrecajac druga najwieksza w UE inflację. Dodaj do tego nakręcanie spirali nienawisci wobec mniejszosci typu LGBT od 5 lat co powoduje negatywny obraz polski jako kraju wartego inwestowania. Wiec nie miej pretensji ze za jakis czas firma sie wyniesie bo firmy zawsze ida tam gdzie maja nizsze koszty bez utraty jakosci i bardziej przyjazne stabilne prawo.

@wanda

O czym Ty w ogóle piszesz. My nie mamy programu atomowego ani arsenału nukleranego, ale wy macie? :D I jaki to ma związek z zatrudnieniem w Infosys Poland?

@Lol

A ty o czym piszesz. Na jakiej podstawie wysuwasz wniosek ze infosys BPO Polska powinien podwyzszac pensje w firmie która jest firmą outsourcingową? Jak nie umiesz ekstrapolowac na infosys tego co napisalem w skali makro to nie jestes osobą do dyskusji ze mną. Skoncz studia moze jakeis najpierw a potem sie wymadrzaj ze swojego Pierdziszewa.

Maha
@wanda

Od zarobków przez politykę PiS i jeszcze w kontekście międzynarodowym - szczucie na siebie nawzajem. Czy naprawdę nie ma na tym forum admina, który potrafi zadbać o poziom dyskusji???? Żenujące Takie forma powstają tylko po to żeby nakręcać na siebie ludzi. Każdy może wybrać gdzie pracuje. Ofert na rynku wcale nie ma mało. Firmy szukają pracowników. Jeśli ktoś ma problem z jedną pracą idzie do innej i w tym zdaniu można zamknąć całe to forum. bawcie się dobrze

Aneta
@Awans

Jak myślisz na starcie o pieniądzach tylko, to Nordea nie jest dla ciebie. Powinieneś raczej zapytać jak możesz sie nam przydać z twoimi umiejętnościami ! Nordea zatrudnia tylko najlepszych ! ! -- konkurencja na nasze miejsca pracy jest duża.

@wanda

No brawo, nie tylko poruszasz kwestie niezwiązane zupełnie z tematem, to jeszcze podzieliłeś Polaków i Hindusów na tle rasowym i ludzi ogólnie na tle orientacji seksualnej. Całkiem nieźle jak na tak wielce wykształconego i inteligentnego? człowieka. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem po tych swoich studiach, bo ja nie napisałem, że Infosys powinien podnosić pensje pracownikom.

Peter Griffin
Kandydat

Czy w Infosysie jest jakiś dress code, czy raczej jak komu pasuje? Pytam serio, choć spodziewam się różnych odpowiedzi :)

minok
@Peter Griffin

za moich czasow (2018/19) zadnego dress code'u nie bylo

@Peter Griffin

W praktyce nie ma, choć średnio przyjść w dresach ;)

Sapacz
Kandydat

Hej. Na jakiej wersji SAP pracuje się w Infosysie? S/4 Hana czy starsza?

xxx
@Sapacz

To zalezy od klienta dziecko

Sapacz
@xxx

Dziecko to cię chyba w życiu ominie, bo na takiego buca/lampucerę nikt nie będzie tracił swojego cennego czasu, a tym bardziej genów. Jak reszta ludzi w info jest taka jak ty, to fajnie tam macie.

@Sapacz

Zależnie od klienta. Są klienci, u których nie ma SAPa, tylko inne systemy np. QAD.

Kandydat

Jak teraz wygląda u Was system pracy? Home office, czy z biura?

@Aga

Pewnie zależy od działu: home office, ale można też przychodzić do biura.

Student
Kandydat

Czy rozpoczynając karierę zawodową lepiej zdecydować się na pracę w F&A czy S&P? W której z tych domen prwca jest bardziej wymagająca i gwarantuje lepsze zarobki w przyszłości?

Kandydatka
Kandydat

Cześć, jakich zarobków mogę oczekiwać na stażu w Info? Z angielskim i hiszpańskim. Zależy mi przede wszystkim na doświadczeniu, ale chciałabym się zorientować jakie macie w ogóle stawki.

xyz

Wieczny bałagan. Notoryczne niepłacenie całej wypłaty, kantowanie na wszystkim co się da - urlopy, pensje, nadgodziny. Pracownik nie ma żadnych praw. Nie może nic wyegzekwować. Zdezelowany sprzęt na którym nic nie można zrobić. Nie można się doprosić o jakiekolwiek wsparcie techniczne. Radź sobie sam - ale normę musisz wyrobić. Nie ważne czy Ci komputer działa czy nie. Robienie na 2 czy 3 etaty za najniższą pensję. Ogromna rotacja pracowników - co powoduje wieczną frustracje klienta na niestabilność procesu bo nowe osoby są niewyszkolone gdy doświadczeni odchodzą. Hinduska korporacja, to chyba najgorszy typ korpo. Takiego chaosu to nigdzie nie ma. Traktują nas jak tanią siłę roboczą. Zabierają ogromną kasę od klienta za pracownika, a jemu dają najniższą krajową. Pracownik dostaje mniej niż 20% z tego co faktycznie płaci klient. Masz siedzieć cicho i być wdzięcznym za pracę. Ledwo się wyrabiasz, a jak Ci się to uda, to poprzeczka idzie w góre, albo ścinają FTE i zmniejszają obsadę. Istny mobbing i (usunięte przez administratora).

@xyz

Ja przyznam, że jestem już totalnie wypalony pracą w Info, tą dezorganizacją i bałaganem, za który konsekwencje spadają na mnie. Jeśli coś może pójść nie tak, to tak właśnie pójdzie. IT, HR, jak cokolwiek potrzeba to droga przez mękę. Mój blaszak ledwo ciągnie i praca to katorga. Dość powiedzieć, że 55% pracowników deklaruje chęć pozostania w firmie. Z tych, którzy nic nie deklarują to pewnie % niezadowolonych jest niedaleko 100%.

@Tak

A długo już tam pracujesz? W sensie ile można tam wytrzymać nie popadając w stan totalnego wypalenia? Rok, dwa?

@Monika

Pracuję tu prawie 2 lata. Czy to dużo, czy mało, to już kwestia indywidualna. Są ludzie, którym kariera w Info się układa dobrze. Ale do tego jak to w życiu trzeba mieć szczęście, trafić do odpowiedniego zespołu i na odpowiednich ludzi. A to nie jest takie łatwe.

lol
@Tak

ogólnie to mega bekowe bo dziś hydraulik z 2,3 rocznym doświadczeniem z palcem w (usunięte przez administratora) zarabia średnio 15-20k miesiecznie na własnej działalności. Nie wiem jak można chcieć być korposzczurem za 2-3k. smiechu warte.

@xyz

Twierdzenie "notoryczne niepłacenie całej wypłaty" jest po prostu nieprawdziwe. Nie ma takiej możliwości, by spółka wielkości Infosys nie wypłacała pieniędzy na czas, czy w całości. To jest akurat pewne - pensja jest zawsze 10 w pełnej wysokości. Nie wiem co ma sugerować powyższy komentarz, ale z pewnością w Infosysie nie ma sytuacji typu płacenie pensji "pod stołem". Ogromna rotacja - zgadzam się. Natomiast, choć nie jest to pocieszające, taka jest specyfika branży usług outsourcingowych, w obszarze któych działa Infosys. W każdej firmie z tego sektora jest rotacja. Reszta wpisu ma charakter emocjonalny, nie chciałbym się do niego odnosić.

xxx
@xyz

Ty udajesz ze pracujesz to firma udaje ze płaci. Wszystko w normie. Czego sie czepiasz? 80% ludzi przychodzi do pracy tylko aby odbębnić 8 godzin a nie pracowac solidnie.

Ekspert
@lol

Bzdurne porównanie. Hydraulik sam decyduje za jaka stawke pracuje. Korporacje dążą do maksymalizacji zysków i interesuje ich najtanszy kandydat bez straty dla jakosci. Hydraulika to co innego, wykonujesz zlecenie które ma słuzyc komus na lata a nie na miesiąc czy rok. Dlatego hydraulik ma prawo oczekiwac wiekszego wynagrodzenia.

Kandydat

Cześć, czy któryś z Infosów pracujących na drugą zmianę może potwierdzić informacje z ogłoszeń lub ewentualnie napisać czy i na jakich warunkach jest oferowany darmowy transport taxi do domu po pracy?

@Monika

Transport z pracy do domu w godzinach nocnych jest zapewniony.

Prawdziwy Infosysjanin. Dzień
Kandydat

Dzień dobry jestem rolnikiem posiadającym swój własny skrawek ziemi uprawnej. Hoduję buraki, a potem je przetwarzam na naturalny sok z kiszonych buraków. Wszystko szło w dobrą stronę bo miałem odbiorców i zbyt na te soki. Przez pandemię wirusa straciłem tychże odbiorców i brak mi środków na buraczany biznes. Moje pytanie jest takie: czy są przyjęcia do Was do firmy bo CV już złożyłem i czekam. Jakich zarobków mogę oczekiwać od firmy i czy mogę z nimi negocjować? Dodam, że jestem uczciwym i solidnym pracownikiem. Praca przy burakach zahartowała mnie jak najtwardszą stal.

Spinacz

W Infosysie spędziłem prawie 2,5 roku więc po takim czasie mogę wystawić w miarę merytoryczną opinie. Ta firma to tylko ładna fasada biurowca który z resztą wynajmują, rzeczywistość wygląda tak że to jeden wielki rynsztok i smród szamba na każdym kroku. Nie pracowałem jako klepacz tylko dev, w czasie mojej kariery widziałem wszystkie najgorsze rzeczy jakie są opisywane na tym forum. Bardzo nie jasny system podwyżek zależny jedynie od układów z przełożonym. Dziwne awanse dawane pod stołem, przyjmowanie nie kompetentnych osób na wyższe job levele. Ścieżki kariery tam nie ma, awanse są proponowane co lepszym osobom gdy te się zwalniają. Bardzo chamskie i agresywne zachowania niektórych przełożonych. Rotacja na poziomie nie spotykanym w innych firmach. Oszczędności na wszystkim, począwszy od pracowników. Można by wymieniać jeszcze długo. Mojej osobistej historii nie będę opisywał bo dało by to jeszcze gorszy obraz tego miejsca. Nie będę też używał imion i nazwisk niektórych osób bo nie ma to sensu, chociaż w przypadku kilku osób na prawdę by wypadało. Infosys otwiera oddziały w innych miastach bo w Łodzi mają już tak złą opinię ,że nie mogą znaleźć nikogo sensownego. Na jedyny plus mogę zaliczyć fajnych ludzi z którymi się pracowało i którzy niestety bardzo szybko się zmieniają.

Ewa Kozłowska
@Spinacz

Ja przez 2 miesiace nie miała biurka. Z accesami jeszcze gorzej. Czekasz kilka miesiacy na token i loginy a do tego momentu uzywasz loginu kolegi (smieszne bo wtedy jak cos spsujesz w systemie to idzie na jego rachunek i on musi gesto sie tłumaczyc amerykanom ze to nie on nabroił tylko kolezanka ktora uzywa JEGO dostepów xDDD ) Brakuje wolnych foteli. Jak juz go cudem znajdziesz to trzeba pilnowac albo przywiązywać linką do biurka bo podbierają ludzie z drugiej zmiany. Załatwienie kabla sieciowego do komputera jesli twój okazuje sie za krótki to droga przez męke z działem IT. W kuchni na pietrze giną rozne rzeczy , kolezance zgineła forma do pieczenia ciasta które upiekła na wspolną Wigilie. Panie sprzataczki nie szanuja tego ze masz calla i właczaja odkurzacz na open space w środku dnia co dezorganizuje prace i nie mozna uslyszec co ktos mówi po drugiej stronie słuchawki. Zarobki słabe , dwa i pół tysiaka netto.

uraburaszefpodwóra
Kandydat

Swego czasu zainteresowała mnie jedna z ofert na stanowisko specjalisty (nie w dziale programowania) i poważnie myślę nad aplikowaniem. Wiem że opinie o Infosys są różne, ale chyba spróbować nie zaszkodzi. Czy ktoś na forum może podzielić się wiedzą na temat widełek (pi razy oko, oczywiście) przy pracy w Info jako spec? Nie mam zbytniego rozeznania stricte na łódzkim rynku, a z tego co czytam na goworku, to w Info podstawą jest wynegocjowanie sobie pensji na start, bo potem może być z tym różnie.

Luz

Anonim
@Luz

Zgoda. Ja tez lubię sobie ponarzekać bo to taka Polska cecha, ale jak mam jakieś ale to zamiast pisać wole sprawę załatwić. Pracowałem w Infosysie i zmieniłam prace ze względu na zmianę miejsca zamieszkania. Jak na łódź to naprawdę było spoko miejsce. Teraz w koprpie o podobnej strukturze mamy zupełnie inne problemy niż chwilowo niedziałający token. Chceniem wróciłabym do Łodzi

@Luz

Tu nie chodzi o to zeby isc gdzie indziej ale o uczciwosc, Lidl generuje mniejsze zyski niz klienci Infosysu a placi na podstawowym stanowisku kasjera 2700 na start. W marketach firmy maja mniejsza rotacje niz w infosysie, mowi ci to coś?

@Ela

Poczytaj sobie opinie o innych firmach- same superlatywy hahahahah W Lidlu aż pracownicy skaczą pod sufit z radości, Infosysy jest stabilny, kasa zawsze była terminowo, nie było chorego podgryzania. Rotacja jest w każdej firmie. to już nie te czasy, że 20 lat siedzisz w jednym miejsu, a jak tak jest to zarabiasz minimalną i tyle.

Karmazynowy łosoś
@@Luz

Dziekuje za oswiecenie mnie Szerloku Holmsie. Rotacja jest w kazdej firmie ale w infosysie jest wieksza masz wrazenie ze jestes na dworcu, jak ktos juz powyzej wspomniał w Lidlu lepiej płacą na start i dostajesz opieke medyczna ktora w infosysie przysluguje ci dopiero od process specialist, Masz jeszcze cos odkrywczego do powiedzenia?

Adrian D.
@Karmazynowy łosoś

@karmazynowy_łososiu czy możesz rekrutować do Lidla w innym miejscu? Tutaj toczymy dyskusje na temat warunków pracy w Infosys. Pewnie w Lidlu jest super, tak jak piszesz z przyjaciółmi ale do rekrutacji są 100 razy lepsze miejsca.

Adrian D.
@Ela

@Elu skoro Lidl tak swietnie płaci to dlaczego nie wykupi reklam np na pracuj PL i nie prowadzi tam rekrutacji tylko tutaj? Płace w Infosys są zróżnicowane i zależą od stażu, umiejętności, projektu w którym się pracuje. W Infosys pracuje moja dziewczyna i można tam zarobić 3000 na rękę ale można zarobić kilka razy więcej. To ile jaka firma generuje zysku to zupełnie inna sprawa. Może jest tak, ze jak chcesz na początek zarobić więcej to lepsza jest kasa w lidlu ale jak myślisz o tym co będzie za 2,3 lata preferencje powinny się znacznie zmienić. PS pracownikom Infosys nikt nie kazał siedzieć na kasie w czasie pandemii :P

@Adrian D.

Adrian , Lidl czy Biedronka nie musza wykupywac reklam na portalach pracy bo maja duzo chetnych bez tego. W maketach na start masz nizsze wymagania niz w infosysie i dostajesz wiecej niz process executive. To tylko pokazuje jak sie nisko cenicie na Pomorskiej i dlatego jest taka rotacja jaka jest u was, nie pomalujesz faktów na rózowo :)

Gośka
@Ela

Rotacje są wszędzie, w każdym korpo - sorry taki mamy klimat. W Infosysie nie zarabiasz może tyle, co na zachodzie, ale nie wiem, w którym korpo są równe płace. Płaca zależy od doświadczenia, umiejętności ,stanowiska, projektu, tego co sobie "wyrwiesz" w trakcie rozmowy. Są zróżnicowane i nie można wrzucić wszystkiego do jednego worka.

Dżi
@Gośka

Ja doświadczyłem pracy w innym łódzkim korpo. Infosys nie jest idealny, to na pewno. Ale nie jest też ładnie opakowanym (usunięte przez administratora) jak mój poprzedni pracodawca. Zarabiam lepiej, a co jest największym plusem - mój Team Leader nie jest amebą, nieznającą się na procesach, w których pracuje zespół i nie dostał awansu za włażenie komuś w tyłek. Praca pod kims takim to była tragedia, a teraz jest ok. Pomimo trudnej sytuacji nie słucham codziennie pretensji i oskarżeń, a wcześniej tak było. Jak komuś nie pasuje, to inne korpo czekają na was.

@Gośka

Kochaniutki, pracowalam w wielu firmach i w infosysie rotacja jest duzo wieksza niz w w wiekszosci firm wiec prosze nie malowac trawy na zielono płatny klakierze z infosysu :)

Jola
@Ela

Otóż to. Takiej rotacji nie widziałam nigdzie. Poza tym nie zgodzę się z zarzutami, że frustrację wylewane są anonimowo w internecie. Pracując w Infosysie wielokrotnie zgłaszałam wyżej wiele różnych problemów. Czy coś w związku z tym się zmieniło? Nie. Każdy każdego krył.

Gośka
@Luz

Zgadzam się w stu procentach. Wreszcie jakiś głos rozsądku. Większość komentarzy jest negatywna, nie mówię, że praca jest idealna, ale w której korporacji wszystko działa na tip top? Ktoś kto czyta te komentarze może uznać, że wszystko w te firmie funkcjonuje źle, a to nieprawda. Strasznie to smutne i krzywdzące. Też mam wrażenie, że wszyscy tu przychodzą anonimowo wylewać żale.

sroka
@Luz

Bzdura... wynagrodzenia nie są na takim samym poziomie co w innych korpo - jak to jedna szycha z Indii powiedziała "Nie liczą się pieniądze ale satysfakcja z pracy", choć prawda jest taka, ze kasa w dużej w największym stopniu sprawia, że chce Ci się pracować (kasa +atmosfera). Aktualnie pracownicy odchodzą lawinowo jednak Infosys prawie nic nie robi, aby zatrzymać pozostałych. Awans i podwyżka z tym związana jest symboliczna i nieadekwatna do obowiązków. Taki (usunięte przez administratora) w którym pracodawca nie ma zaufania do pracownika.

Dżi
@Dżi

Ten komentarz przez kilka miesięcy niestety się zdezaktualizował.

@Ela

Akurat Lidl w Polsce generuje dużo większe zyski niż Infosys w Polsce. Proszę sprawdzić - ogólnodostępne dane. Niewielu klientów Infosysu ma zyski w Polsce na poziomie Lidla w Polsce.

@Karmazynowy łosoś

"W Infosysie jest większa" (rotacja). Przydałyby się jakieś dane, na których opierasz taką tezę. Warto porównywać Infosys do innych firm z branży outsourcingowej. Wtedy już, rotacja w Infosysie nie jest jakaś zaskakująco wysoka. Nie mówię, że nie jest problemem. Jest to jednak specyfika całej branży outsourcingowej. Powodów mnóstwo, ogromna konkurencja między firmami a pracowników mało. Wynagrodzenia można (i należy) podnosić, ale każda nowa firma wchodząca na rynek będzie próbowała "podkraść" pracowników kusząc ich wyższymi pensjami. Przy wynagrodzeniach juniorskich ludzie kuszą się odejść za 5 stów więcej. Trudniej wyciągnąć managera, bo tu już skok kwotowy musi być wyższy.

@Ela

Tylko w marketach dostajesz na wejściu więcej, powiedzmy te 3 tysiące na rękę (nie wiem, ufam temu co tu piszą niektórzy) i w zasadzie nie ma możliwości awansu, to jest maksymalna pensja jaką osiągniesz. Czyli na wejściu dostajesz maksimum. W Infosysie można awansować i w przeciągu kilku lat swoją pensję podwoić czy potroić. Jak ktoś chce od razu dużo zarabiać, to można zrobić prawo jazdy na TIR-y i zostać kierowcą i dostawać pewnie z 5 tysięcy na rękę.

xxxx
@zxcvb

W infosys awansowac mozesz tylko jesli jestes lizusem szefostwa. Znam przypadki kiedy był wakat na managera i byli kandydaci z wewnatrz co pracowali w firmie od wiel lat, posiadajacy wiedze procesową, a firma wolała przyjac kogos z zewnatrz tylko dlatego ze była to osoba z polecenia, z zerową wiedza o procesach. Potrojenie zarobków jest bzdurą. Sa widełki z góry i nie przeskoczysz ich bo taki jest model biznesowy firmy, ma byc tanio i bez uszczerbku dla jakosci. Zawsze moga przeniesc procesy do indii.

@xxxx

Nie jest to prawdą. Tak mówią zazwyczaj (wyłącznie) osoby, które nie awansowały i szukają winnych poza sobą.

xxxx
@zxcvb

Wiem jak jest bo pracowalam. Osoby z zewnatrz dostawały na wejsciu wiecej niz osoby pracujace od kilku lat majace wiedze ekspercką. I tym drugim kazano szkolic swiezaków. Z jaka motywacją?

rico miko
@xxxx

Każda firma ma taką politykę, że co wynegocjujesz na starcie to twoje - smutne, ale prawdziwe. Dlatego właśnie ludzie zmieniają kropy jak rękawiczki, bo zawsze znajdziesz taka, która przebije wcześniejszą ofertę.

Zostaw merytoryczną opinię o Infosys Poland Sp. z o.o. - Łódź

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Infosys Poland Sp. z o.o.