Opinie o COM40 Sp. z o.o. Sp. K. w Ociąż

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie COM40 Sp. z o.o. Sp. K.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie COM40 Sp. z o.o. Sp. K. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Meble - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o COM40 Sp. z o.o. Sp. K. w Ociąż

Turek UT+C

Co za nowe zmiany w zakładzie się dzieją?

Gisc

Pracuje się tyle na ile się ma umowę o pracę Jest jeszcze coś takiego jak PIP lub sąd Pracodawca dorabia się na ciężkiej pracy ludzi A pracownicy pracują za miskę ryżu Jak w Chinach Mobing w dziale gospodarczym u Eli Ludzie są wszędzie zastraszani Nie płacą za nadgodziny Wyzysk

@Gisc

Nikt nikomu nie zabrania pracować ale niech zapłacą a nie za darmo samym gadaniem i dniem wolnym za nadgodziny to człowiek się nie naje i nic nie opłaci ani nie kupi to jaki jest sens siedzieć 12 godz bynajmniej lada chwila zmieniam pracę

O i P
@777

Tyle nażekaliście a tu jednak menagier załatwił płatne nadgodziny w soboty. Wystarczyło trohe postraszyc że nie będziemy chodzić i udało się.

Maskaradaraar
@O i P

To co nagle firmę stać jednak żeby płacić za nadgodziny? Jak pracownicy się postawili że nie będą w soboty pracować to nagle firmę stać na płacenie nadgodzin? Sami się wydali bo jak nie stać to z pod ziemi nie wykopią kasy a jednak kasa się znalazła.

Jerik
@O i P

Jak to załatwił?podobno na zebraniu mówili że nie mogą płacić będąc w tarczy nawet jak by chcieli a teraz mogą?

Q
@Jerik

My też taka informacje dostalimy ze od sierpnia za soboty będzie kasa.

Ona
@Jerik

Naprawdę? Nam jeszcze nikt takich nowin nie przekazał! Jak to załatwili?-przecież na kwitku to można jako premia wykazać ,a nie jako dodatek za nadgodziny. Jak się chcę to wszystko można!

@Q

Już nieaktualne soboty za free

?
@Tapicer

To są czy nie? Bo tutaj codziennie co innego mówią.

@?

Wczoraj była informacja że płacą a dzisiaj kierownik przekazał nam że zmienili zdanie

Kk

Witam. Autobusy już jeżdżą?

Zbyniu
@Kk

jeżdżą, wszystkie wróciły

Łos
@Zbyniu

i taka to ludzka mentalność. O złych rzeczach rozpisujecie w najlepsze, a powrocie transportu pracowniczego cisza na forum....

Kierowca
@Łos

Tam wróciły, o 6 i 14 i 22. A połowa linii pracuje po 12h, gratuluję geniuszu osobie która to wymyśliła.

Kartoflin
@Łos

Przywrócili autobusy bo nie ma kto robic a jak autobusów by nie było to jeszcze więcej by się zwolniło

@Kartoflin

Nie ma reguly czy jezdza autobusy czy nie jak ktos sie ma zwolnic to i tak sie zwolni

Nadal są kontrole na L4 czy Panie Boją się Covida tak jak te w kadrach że bez maski się mnie wejdzie bo cię wyrzuca.

Kadry
@3859339

Na tą chwilę się boją :) ale jak wyjadą to będą kontrole nawet osobiste :)

Ryży

Zwalniają się a oni znowu decyzję po których jeszcze więcej będzie zwolnień. To jest dobre. Niech ludzi przyjmą a nie po dwanaście dwie zmiany a trzecia rozrzucone.Przecież ludzie dobijają się drzwiami i oknami do porządanego pracodawcy tak kadra twierdzi to po co rozrzutka w miejsce braku ludzi? Skoro taki lider wsród pracodawców na lokalnym rynku jest tylko jeden w regionie. Myślą że ludzie się wystraszą jak pogrożą że nie przedłużą umowy jak na dwanaście nie przyjdzie ktoś. Tym jeszcze bardziej zniechęcają pracownika i sam się zastanawia czy warto zostac

Leo
@Ryży

Nie ma ludzi do pracy bo nikt tu nie chce przyjść a teraz ludzie sami będą się zwalniać pójdą tam gdzie będą lepsze warunki niech obsadza ludzmi luke z biur i sztucznych stanowisk bo tam tyle ludzi jest nie potrzeba ewentualnie niech sciagna sobie z rumuni ludzi ale niech ich obsadza na odpowiedzialnych stanowiskach a nie jak ukraincow do prac zeby mieli jak naj mniej odpowiedzialna prace a polak zeby zasowal to po co tu oni potrzebni a stawki przyblizone albo takie same to jest kpina wiec trzeba zegnac sie z ta firma a praca jest i nie jeden moze trafic lepiej niz ma tutaj bo znam takie przypadki i sa zadowoleni

Lipa

W Turku atmosfera coraz gorsza, ludzi coraz mniej, plany nadal takie same, będą wyniki posypią się l4 i ciekawe co wtedy zrobi góra, teraz już na każdej zmianie brakuje pomocy jak i szwaczek, maszyny stoją puste a my mamy tyrać po 12h i jeszcze urlopy pisać na soboty bo maja wymysł swój...

Moze to co napisze jest troche brutalne ale prawda jest taka ze wiekszosc narzeka ale siedzi w tej firmie.Tak jak mój partner.Ile to razy narzekał ze kasy mało,że jest tak czy siak a nadal tkwi w tej beznadziei.Wielu nie ma odwagi czegos zmienic w swoim życiu i bedą do (usunięte przez administratora) śmierci w tej firmie robić,mimo ze jest żle.Taka prawda.

Marian Janusz Paździoch
@Ewa

I taka jest prawda. Wszyscy narzekają, biadolą, a jak przychodzi co do czego to głowa w dół i robią co im się każe. Sytuacja ze stołówki: gość z linii w środę zarzeka się, że zostanie na 12 tylko dzisiaj i ewentualnie we czwartek, bo już się w sumie zgodził, nie będzie kręcił itd., ale o piątku nie ma mowy. I co? We czwartek i piątek tez był na 12. Nie ma jedności wśród pracowników, bo jakby się postawiło z pół zakładu to by na górze musieli przemyśleć swoje decyzje, bo kto im będzie robił? Wszystkich zwolnią? I kogo wezmą w ich miejsce? A jak ludzie na wszystko się godzą to czemu nie doić frajerów. Wszak liczy się tylko kasa i zyski, a nie jacyś tam pracownicy

Ale o co chodzi?
@Marian Janusz Paździoch

ja czegoś nie rozumiem - narzekanie ze za mało kasy bo pracujemy po 8h, teraz gdy są 12 to zamiast sie cieszyć że mozna i dorobić, bo za pełne 12h zapłacone to lament, ale za czym? o co walczycie? chetnie się do waszej walki dołącze, ale teraz nie wiem w czym problem.... Przeciez jak powiedzili A i weszłi w tarczę to muszą w niej pozostać, nie zrezygnują z 12 miesiecznego okresu rozliczeniowego. w Przyszłym roku wszystko wróci do normy. A firma przeciez nas nie okrada, chyba ze okradaniem nazwiesz wejscie w system rownóważny, ale to trzeba miec niezle źle w głowie.

@Ale o co chodzi?

Czy ty udajesz głupiego czy jesteś głupi ? Za 12h powinni wypłacić Ci nadgodziny a zakład zamiast wypłacić to kumuluje Ci te nadgodziny i potem podczas przestoju wykopie Cię na urlop bezpłatny z powodu braku zamówień

ale o co chodzi?
@4321

to ty chyba udajesz głupiego - przecież jak było rozliczenie 1miesięczne to miałeś wypłacone dodatki za pracę w nadgodzinach po zamknięciu miesiąca czyli okresu rozliczeniowego. Teraz przy 12miesiecznym rozliczeniu tez ci zapłacą ale po jego zamknięciu. Przy jednomiesiecznym też jak trzeba było mieć wolne to pokrywali z nadgodzin. Już nie pamietasz jak w grudniu chodziliśmy do pracy w sobote bo trzeba było nadrobić by miedzy swietami i sylwestrem mieć wolne - przeciez to jest to samo!!!!!!!!!!

@ale o co chodzi?

Tylko wtedy ten odrobiony dzień miałeś wolny ale zapłacony tu odkładasz nadgodziny później ci je zabierają na pokrycie dnia wolnego i za niego nie płacą więc nie masz zapłacone za tę nadgodziny tak ciężko to pojąć

@ale o co chodzi?

Wyjaśnię ci to jeszcze prościej.Powiedzmy że w miesiącu lipcu robiłeś dwa dni po 12h za te dwa dni zapłacono ci za 24 h a 8 nadgodzin włożyli ci do tego koszyka z którego powinni ci wypłacić na koniec okresu rozliczeniowego w między czasie firma w sierpniu zrobiła ci dzień wolny zabierając ci 8 tych nadgodzin z koszyka na pokrycie tego dnia ale ten pokryty dzień masz nie zapłacony.Wiec teraz pytanie do ciebie!W którym momencie firma zapłaciła ci za te 8 nadgodzin

@Chodzi o to!

Zgadza się lepiej wypisać bezpłatny na jedno wyjdzie a nadgodziny zostaną

@Tapicer

Na bezpłatny pracodawca też musi wyrazić zgodę......

@4321

A na wolne za nadgodziny pracownik

Łoś
@Chodzi o to!

przede wszystkim nie 8 nadgodzin tylko 4, bo w tygodniu są 50, nie 100 to raz, dwa, przeciez teraz też tak było - jak firma robila wolne to zawsze pracownik miał pokryć tę nieobecność z nadgodzin, jedyne co sie zmieniło to perspektywa, nie miesieczna a roczna.

@Łoś

No właśnie dziwi mnie to że pracownicy sami godzą się na podpisywanie jakiś dni wolnych za nadgodziny. Czy nie wiecie że jak pracodawca chce was sam wysłać na wolne z nadgodzin to musi wam dać 1,5 godziny za 1 nadgodzine ?

@Łoś

Czyli za dwa dni po 12h dostajesz 4 nadgodziny?Twój nick mówi wszystko!

@Łoś

Wcześniej napisałam że dwa dni po 12h to jest 8 nadgodzin więc jak ci mogło wyjść 4 nie ma znaczenia czy są to 50 czy 100 godziny się nie zmieniają tylko stawka pomnożona przez nie pozdrawiam

Kierownik

Co tam w UTC Turek słychać ?

Lilip
@Kierownik

W Turku śmiech na sali, urlopów nie ma nikt, oczywiście są wyjątki bo niektórzy dostali urlop od Iwony.. 0.8 etatu kaza robić po 12h, 40 ponad osób zwolniono a plany takie jakby cała szwalnia szyła...(usunięte przez administratora)

Nikt tego nie widzi

Zrobią z nami co chcą bo są już tak dorobieni że ryzykują. Albo dorobią się jeszcze bardziej a jak nie wypali bo ludzie odejdą to i tak są ustawieni właściciele na całe życie. Mistrz Menadżer bronią firmę za wszelką cenę nie idąc za pracownikami a tak samo są nimi.(już zapomnieli) I jak zakład padnie bo nikt nie będzie chciał pracować(z powodu zarządzania szczególnie specyficznego mistrza)bo menadżer przynajmniej z tego co mówi stwarza wrażenie że rozumie pracowników,wydaje się że można z nim porozmawiać jak z równym gościem.To oni też stracą pracę. (usunięte przez administratora) Sami doprowadzają do upadku firmy. Szczególnie wyjątkowy mistrz o którym coraz głośniej. (usunięte przez administratora)

Byc albo nie byc
@Nikt tego nie widzi

Jest jedno rozwiazanie trzeba isc do innej pracy widocznie za mało jeszcze się dorobili na nas a ludzie i tak się będą zwalniać bo każdy pójdzie tam gdzie mu lepiej bedzie i dostanie lepszą ofertę a nie prawda jest że nie ma pracy także nie są jedynym zakładem

Pati
@Nikt tego nie widzi

Mówisz o mistrzu z Magazynu?

Narzekający
@Pati

Na magazynie mamy takiego siwego świra który nie rozumie żadnych potrzeb pracowników.

@Narzekający

Jaki Magazyn ? Podkocka ?

Już mnie tam nie ma

Już nie pracuje w Com 40, a z ciekawości czytam Wasze opinie. I cieszę się, że już mnie tam nie ma. Pozdrawiam.

Xhory

Jak chcesz sobotę wolne to musisz urlop wypisać. Nie chcieli chodzić w soboty to wzięli się na inny sposób żeby zmusić do soboty w pracy.Zastraszają że trzeba chodzić bo to liczą jak normalny dzień czyli jak nie przyjdziesz to enka i do zwolnienia. Ludzie się zwalniają z powodu ich decyzji a oni jeszcze chcą zwalniać. Jak garstka zostanie do pracy to może się obudzą jak już za późno będzie. Bo ik. A pójdzie do innej firmy jak nie wyrobią zleceń? a jak ludzie tłumnie odejdą to wyrobią? I do jakiej firmy pójdzie jak żadna firma tyle im nie wyprodukuje co ob. Z

klaudus
@Xhory

totalne niezrozumienie 12 miesiecznego okresu rozliczeniowego i rownowaznego systemu. Takie możliwości są zapisane w kodeksie pracy i to takie dziwne ze firma z tego korzysta???? Ludzie jest czas pandemii - przez rok mamy pracowac elastycznie, bo sytuacja jest nie do przewidzenia.

Mit
@klaudus

To czego jestem świadkiem po prostu w głowie się nie mieści. Piszesz o byciu elastycznym ale to działa tylko w jedna stronę. A jeśli ktoś musi po pracy wrócić do dziecka bo nie ma z kim zostawić to co ma zrobić. Piszesz pierdoly bo sam w nie wierzysz. To prawo o którym piszesz bylo od dawna ale tylko jakimś dziwnym trafem jego zastosowanie teraz się opłaca. Dociskają nas bo roboty na 3 zmiany a maja tylko dwie. Nikomu nie zabraniam pracować ale pamiętajcie jak oni przywykną do tego ze wy się zastosowaliście do nowego rodzaju pracy wykorzystają to bez skrupułów. Ja sam osobiście odmowie każdej dwunastki i wtedy okaże się ile była warta moja wieloletnia „służba”. Ciekawość mnie zżera co wtedy poczną.

@Xhory

Nie zgodne z prawem jest to że każą wypisywać wniosek za nadgodziny co nie chodziliśmy bo jeśli pracownik chcę to faktycznie jest 1 dzień za jeden dzień a tu pracodawca wysyła czyli jest za jeden dzień półtora dnia ! Zmuszają nas do wypisywania wniosków na którym jesteśmy stratni

Obserwator

Patrząc na to wszystko chłodnym okiem to: przerażenie bierze jaki chaos powstał. Robota jest, roboty nie ma, nadgodziny, soboty,dwunastki. Mizerne wypłaty, 0,8 etatu pracy. Nastruj nie ciekawy. Sytuacja ekonomiczna nie pewna.

Mit

Nie narzekajcie i lamentujecie. Nie słowa a czyny się liczą. Będziecie chodzić i robić bo ja to wiem i umiłowani przełożeni tez to wiedza. Wszyscy są mądrzy ale na palarni. Ludzie maja kredyty i hipoteki. Bo inaczej się w tym kraju nie da. Pracuje wśród was i obserwuje ze jak biegaliscie tak biegacie. Wiadomo bo roboty nie ma i trzeba się utrzymać. Zadaje pytanie a ile to zarobiliście biegając tak samo jak kiedyś. Ile wasze zarobki spadły. A ile normy się zmieniły. Jacy byliście tacy jesteście. Teraz spełnicie się jak wam zej e bia z miesiąc dwunastek . Mordy się będą cieszyć. Przywykniecie może się wam spodoba. A rącze przypomnieć że audyty wkońcu tez wrócą. To wtedy będzie ciekawie. Wrócą gończe psy od l4. No No wkoncu nie można chorować. A zadajcie pytanie przełożonemu jsk na 3/4 wyglada l4 niech to wyrazi w procentach a później w liczbach. Poproście o babule i niech to rozpisze na swych papierowych tablicach ale bez ściągawki. Pozdrawiam ja tylko odliczam aż mnie zwolnią sami. Bo ja za taka kasę dostosowuje ruchy do ich efektów wyrażonych w clouowkach. o

@Mit

Sledze forum od 1.5 roku i to jest jeden jedyny wpis mowiacy prawde o was pracownikach...jacy naprawde jestescie...gadac tylko potraficie a kazdy cicho cicho i do roboty bo lider idzie jahahaha Brawo Mit.

WIRUS

UTC-TUREK kaza pracowac na 0.8 etatu i jeszcze po 12 godzin. To zart chyba , niech p. Iwona spodziwa sie kontroli PIP . Jeszcze w tym zakladzie jest koronawirus a sanepit nic nie reaguje. Czekac tylko az sie rozprzestrzeni na wieksza skalę.Zycze zdrowia dla wszystkich.

Edekztabletek

Kiedys tam pracowalem. Jak teraz slysze co tam sie dzieje to rece opadaja... Kaczmarek kase zgarnia z tarczy kryzysowej a pracownikom wyciaga z kieszeni masakra... Niech ten zaklad upadnie ludzie se poradza a ten (usunięte przez administratora) niech na bruku wyladuje razem z tymi krowami z biur i wyzszych stolkow! (usunięte przez administratora)

Trelemorele kanapy fotele

0,8 etatu i pracujące piątki, soboty i w dodatku po 12h - to nie jest raczej zgodne z kodeksem pracy.. ma ktos dojście do PIP zeby nalot zrobili i prześwietlili cała ta sytuacje ?

Jakk
@Trelemorele kanapy fotele

Nikt nic z tym nie zrobi. Są nie do ruszenia

Jdidiri

Nawet Waszyngton nie pomoże. Zejdź na ziemię. Będą robić co będą chcieli

Usueane

Nawet do Waszyngtonu możesz zgłosić. Nic to nie da. Będą robić z pracownikami co będą chcieli

Jodłowy
@Trelemorele kanapy fotele

No właśnie czy mogą zmuszać do pracy w sobotę pracując na 3/4etatu.Na kwitku wyraźnie jest napisane 0.8 etatu. O dwunastakch już nie wspominając. Piątkami jest odrabiane te niby wolne płatne to już niech se napchają kieszenie które też nie wiadomo co to jest ale z tą sobotą to jak (usunięte przez administratora) zaraz będą zastraszac że jak nie przyjdziesz w sobotę to po premi. Skoro zgodnie z prawem według ich tarczy trzeba sobotą odrabiać to czemu nie powiedzą robiąc zebranie z pracownikami że muszą przyjść tylko robią listę kto łaskawie przyjdzie.

Wielki
@Jodłowy

Pisać do inspekcji pracy do poznania .ostrow jest spalony.

@Jodłowy

Teraz idąc na urlop w dniu kiedy przewidziane jest 12 godz zabierają 1.5 dnia urlopu

Ktoś

Wypłata 1850zl

Niznajoma
@Ktoś

To i tak masz dobrze bo 1400 to już porażka

@Ktoś

Otworzą im się oczy jak przestaniemy chodzić w piątki. Na premie dla referentów na ms1 znalazła się kasa dali całe 30 % za siedzenie przed lusterkiem pół zmiany więc coś ty nie tak

Fizyczny
@Ale ks

A przestaniemy chodzić w piątki? Nie sądzę - jak odrobisz postojowe to będziesz przychodzić na odbiór tak że piątki będą cały czas pracujące i nic nie zobaczą będą mieli cały czas produkcję tylko Ty nie będziesz miał całej premi

Amigo
@Fizyczny

Takie że szkoda gadać :) A jeszcze zarzucają żebyś 70+ godzin za darmo odrabial/odrabiała. Pozdro :D

Nijaki
@Fizyczny

W lipcu tez ponoc planuja tydz postojowego, ktory tez bedzie trzeba zapewne odpracowac. A uzbierane nadgodziny pojda na grudzien i zapewne styczen i luty bo beda przestoje.

Fizyczny
@Nijaki

Nie sądzę żeby było jakiekolwiek wolne zapowiada się dużo pracy

Szanowna dyrekcjo kiedy planujecie uruchomić autobusy zakładowe?bo niektórym zaraz przestanie opłacać się tu dojeżdżać.

Kajtek

Podejrzewam że nigdy skoro Ukraińcy radzą sobie z dojazdem.

Piękne czasy. Kołchoz upadnie wkrótce. Kryzys w meblarstwie dopiero się zacznie. Ikea się na comshwitz wypięła, pan K. traci od kilku lat po około miliard złotych rocznie (dane Wprost -ranking najbogatszych Polaków). Białoruś -mina. Ostrzeszów -mina. USA -niewypał. Ale jak przewodzi firmie inteligentny inaczej prezes po zawodówce, to czego oczekiwać...

Problemy zdrowotne

Do jakiego pokoju w biurowcu należy się zgłosić żeby dowiedzieć się o swojej sytuacji w firmie jeżeli ktoś będzie długo przebywać na zwolnieniu lekarskim ?

Zostaw merytoryczną opinię o COM40 Sp. z o.o. Sp. K. - Ociąż

• Jak się pracuje w COM40 Sp. z o.o. Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy COM40 Sp. z o.o. Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 436.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w COM40 Sp. z o.o. Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 388, z czego 35 to opinie pozytywne, 169 to opinie negatywne, a 184 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy COM40 Sp. z o.o. Sp. K.?

Kandydaci do pracy w COM40 Sp. z o.o. Sp. K. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

COM40 Sp. z o.o. Sp. K.