KOLPREM Sp. z o.o.

Opinie o KOLPREM Sp. z o.o.

Licencjat 2

Zatrudniłem się w firmie Kolprem 2,5 roku temu. Zaczynałem jako licencjat. Wszystkim zatrudnionym w tym czasie pracownikom obiecywano "złote góry" . Po uzyskaniu świadectwa maszynisty mieliśmy zarabiać około 4 tysięcy samej podstawy! Niestety, pomimo wszelkich starań, rozmów z osobami decyzyjnymi nasza podstawa to 3100 zł Zachęcam do przeczytania opinii "Licencjata" z dnia 10.05.2017r., którego podstawa po uzyskaniu świadectwa w tym czasie wynosiła 3950 zł. Biorąc pod uwagę rosnące pensje minimalne są to śmieszne kwoty. Takie działania Kolpremu są niezgodne z prawem. Zgodnie z art. 18 3c § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości.

Koniu
@Licencjat 2

Może po prostu nie zasłużyłeś na więcej. Od razu chciałbyś zarabiać tyle co starzy doświadczeni maszyniści. Jeśli Ci coś nie odpowiada to zawsze możesz zmienić firmę bo z tego co wiem nie macie żadnej lojalki. A Ty wylewasz swoje żale na forum publicznym, przy okazji łamiąc poufność informacji która podpisałeś na umowie.

xxx
@Koniu

Kolego (usunięte przez administratora), prawo sie troszke zmienilo i pracodawca nie moze zabronic pracownikowi dzielenia się danymi o swoich zarobkach z kolegami z pracy np. poprzez wprowadzenie klauzuli poufności wynagrodzenia. Nie może go również w żaden sposób upomnieć ani ukarać, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji. Zgodnie bowiem z k.p. wszystkie postanowienia umów o pracę mniej korzystne niż przepisy kodeksu są nieważne. Zgodnie z art. 183d kodeksu pracy osoba, która jest wynagradzany gorzej niż jego koledzy wykonujący taką samą pracę lub pracę jednakowej wartości przysługuje, w zależności od sytuacji, kilka możliwych roszczeń. Najczęściej w takich przypadkach wspomina się o roszczeniach odszkodowawczych z tytułu dyskryminacji płacowej. Nie jest to jednak jedyna możliwa dla pracowników droga dochodzenia swoich praw. Oczywiscie pracodawca moze uwolnic się przed sądem od zarzutu o nierówne traktowanie pracowników, jeśli uwodni, że w danej sytuacji mógł zgodnie z prawem odmiennie potraktować pracownika lub że jego działania były podyktowane obiektywnymi powodami. - W indywidualnych sprawach o dyskryminację lub naruszenie prawa do jednakowego wynagrodzenia pracodawca może bronić się tłumacząc, że miał obiektywne przesłanki, aby płacić akurat temu pracownikowi niższe wynagrodzenie, powołując się na osobiste cechy pracownika, na jego wysiłek i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jakość pracy, umiejętności pracownika, sprawność rozwiązywania problemów są czynnikami, które powodują, że różnice w wysokości wynagrodzenia pracowników wykonujących jednakową pracę są dopuszczalne prawnie Na mocy Kodeksu pracy (dalej: k.p.) pracownicy mają równe prawa z tytułu jednakowego wypełniania takich samych obowiązków, przy czym podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest przeciwdziałanie dyskryminacji. Nie podlega dyskusji fakt, iż dyskryminacją w zatrudnieniu byłoby przyznawanie różnego wynagrodzenia pracownikom, mimo wypełniania przez nich takich samych obowiązków. W związku z powyższym pracownik ma prawo informować swoich kolegów z pracy o wysokości swoich zarobków. Osoby zatrudnione w danym zakładzie pracy mogą również pytać pracodawcę o wynagrodzenie na podobnych stanowiskach w firmie, przy czym nie mogą pytać o pensję konkretnej osoby. Stanowisko takie potwierdził Sąd Najwyższy w uchwale podjętej 16 lipca 1993 r. (I PZP 28/93, OSNC 1994/1/2), w której uznał, iż ujawnienie przez pracodawcę bez zgody pracownika wysokości jego wynagrodzenia za pracę może stanowić naruszenie dobra osobistego, za które grożą ww. konsekwencje. Wymiana informacji między pracownikami, również tych dotyczących pensji, pozwala na stwierdzenie, czy pracodawca stosuje zasadę równego traktowania pracowników. Jest to mechanizm zapobiegający każdej dyskryminacji, w tym również płacowej. Co więcej, pracodawca nie może zabronić pracownikowi dzielenia się danymi o swoich zarobkach z kolegami z pracy np. poprzez wprowadzenie klauzuli poufności wynagrodzenia. Nie może go również w żaden sposób upomnieć ani ukarać, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji. Zgodnie bowiem z k.p. wszystkie postanowienia umów o pracę mniej korzystne niż przepisy kodeksu są nieważne. Przez wzgląd na fakt, iż we wspomnianej ustawie nie znajdziemy zapisu zabraniającego pracownikom ujawniania wysokości swojego wynagrodzenia, a zasada taka ograniczałaby ich w dobrach osobistych, postanowienia umowne ustanawiające tajemnicę wynagrodzenia w stosunku do nich są nieważne.

Koniu
@xxx

Między pracownikami i w obrębie zakładu pracy, owszem jest dopuszczalne i prawnie dozwolone dzielenie się kwotą wynagrodzenia oraz innymi sprawami dotyczącymi firmy. Natomiast forum publiczne takim miejscem na pewno nie jest i kolega Juraszek powinien o tym wiedzieć. Z Czasem stawki się wyrównają trzeba być tylko produktywnym i cierpliwym.

Realista.
@Koniu

Bardziej doświadczony to ten co pyrka lokomotywą przez płowe dnia "oszczędza paliwo" i robi wszystko żeby nigdzie nie wyjechać ? Weście się ogarnijcie "doświadczeni "bo chcących pracować można na palcach policzyć.

???
@xxx

xxx zastanów się czy ktoś w ogóle chce się podzielić z innymi informacją na temat swoich zarobków, bo jeśli nie to co.....

kolejarz

Witam czy w najbliższym czasie będą Państwo szukać pracowników na stanowisko dyżurnego ruchu? Posiadam odpowiednie uprawnienia oraz staż pracy na tym stanowisku w Hucie Częstochowa.

@kolejarz

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska dyżurny ruchu.

Dariusz

Dzień dobry jest możliwość podjęcia pracy u państwa na stanowisku dyzunrgo ruchu ? Posiadam tytuł technika transportu kolejowego Pozdrawiam

@Dariusz

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska dyżurny ruchu.

Od czego uzależniona jest premia w firmie KOLPREM Sp. z o.o.? Jakie są progi prowizyjne? Widziałem, że dodali 24 listopada na GoWork.pl ogłoszenie na stanowisko Maszynista Kolejowy.

Premia w KOLPREM jest uzależniona od jakości i efektów pracy pracownika. Mamy ustaloną kwotę bazową, a decyzję w sprawie premii podejmuje zawsze bezpośredni przełożony.

Heniek

@Licencjat 2 a to firma sama szkoli jakoś pracowników na stanowiska? Bo piszesz o jakimś świadectwie.

Czy od czasu dodania ostatniej opinii poziom wynagrodzeń w KOLPREM Sp. z o.o. uległ zmianie? Widziałem nowe ogłoszenia na GoWork.pl 24 listopada.

Z przyczyn oczywistych nie publikujemy na forum publicznym informacji na temat poziomu wynagrodzeń w Spółce. Informacje takie mogą być przekazane podczas rozmowy z kandydatem zainteresowanym pracą w Naszej Spółce.

Pwd

Nam na pilocie obiecali złote góry A tu nic. Podstawy 3250 kamery wszędzie , (usunięte przez administratora) za byle co. Szkoda gadać na temat tej firmy. Nie polecam nikomu tego dziadostwa. Jak Kraków ruszy to się obudzą z ręką w nocniku bo z wewnętrznych się cały czas zwalniają ????

Daniel

Witam, czy jest możliwość dostania się do waszej firmy bez uprawnień? Czy trzeba jakieś zdobyć? Chciałbym zacząć pracę na kolei bez doświadczenia kolejowego. Pracowałem jedynie na terenie huty przy rozładunku wagonów bazy przeładunku rud.

@Daniel

Obecnie rekrutujemy osoby posiadające co najmniej uprawnienia manewrowego lub licencję maszynisty. Są to minimalne kwalifikacje, aby aplikować do pracy w KOLPREM Sp. z o.o.

@KOLPREM Sp. z o.o.

Jak nabyć choćby manewrowego skoro nie miało się styczności z koleją? Gdybym się do was zatrudnił pewnie bym nabył taką wiedzę i się wyszkolił od zera. Z tego co widzę posiadacie zaplecze do rozwijania kwalifikacji, może wystarczy dać szanse młodej osobie z chęcią do pracy ;)

@Daniel

Jeżeli ukończył Pan szkołę kolejową lub o kierunku technicznym (mechanik, elektryk), to możemy wziąć pod uwagę Pana kandydaturę, pomimo braku minimalnych kwalifikacji kolejowych.

@KOLPREM Sp. z o.o.

Jestem po szkole technik/mechanik. Proszę podać jakiś kontakt żebym mógł zadzwonić czy też wysłać email. Pozdrawiam

@Daniel

Wszystkie dane znajdują się w zakładce "kontakt", link: https://www.gowork.pl/kolprem-sp.-z-o.o.,14006/kontakt

Forumowicz

Witam, Jaki jest system pracy maszynisty w waszej firmie? Chodzi mi o zmiany, ilosc godzin w tygodniu, ilosć dni wolnych itp.

@Forumowicz

Maszynistów obowiązuje równoważny system czasu pracy, który jest rozliczany kwartalnie. Każdy pracownik jest zatrudniany zgodnie z przygotowanym harmonogramem czasu pracy w następujący sposób: Podczas kolejnych 4 dni pracy 1. praca w porze dziennej (6.00-18.00), 2. praca w porze nocnej (18.00-6.00), 3. dzień wolny od pracy, 4. dzień wolny od pracy. Powyższy cykl zawarty w punktach 1-4 powtarza się w sposób ciągły.

Daniel 72

Witam. Czy przyjmujecie pracowników bez doświadczenia w branży? Tym samym bez kwalifikacji?

@Daniel 72

W tym momencie prowadzimy rekrutacje wyłącznie na stanowiska wymienione w zakładce "oferty pracy".

tropiciel świń

" ja Jacek Nadgórski przepraszam panią Agnieszkę Kęsek za pomawianie i znieważanie jej osoby poprzez dokonywanie wpisów na tej stronie w okresie od sierpnia do września 2016r. "

Rafał

Czy firma Kolprem obecnie poszukuje pracowników na stanowisko mechanik /elektromonter pojazdów kolejowych ?

@Rafał

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko mechanik / elektromonter pojazdów kolejowych. Aktualne ogłoszenia dot. pracy zawsze znajdują się w zakładce "oferty pracy" - bezpośredni link: https://www.gowork.pl/praca/kolprem-sp.-z-o.o.;pr

Jakie wartości są cenione w KOLPREM Sp. z o.o.?

Kierujemy się sześcioma kluczowymi wartościami, które stanowią fundamentalne elementy naszej codziennej pracy. Stale je wzmacniamy i rozwijamy. Są to: Połączenie - zastosowanie rozwiązań systemowych przynosi niesamowite efekty. Jako spółka kolejowa łączymy dostawców z odbiorcami. Nie tylko dzięki przewożonym składom, ale również dzięki usprawnianiu systemów logistycznych. Realizujemy to dzięki skutecznej komunikacji, stanowiącej klucz do sukcesu. Inicjatywa - słuchamy naszych pracowników, szukamy obszarów do poprawy. Realizacja najlepszych rozwiązań często zaczyna się od rozmowy. Jedynie poznając nasze słabości możemy zacząć je przeobrażać w mocne strony. Odważnie podejmujemy się analiz i realizacji nowych pomysłów i działań. Szczerość - cokolwiek się wydarzyło, nie cofniemy wskazówek zegara. Nazywamy rzeczy po imieniu. Otwarcie rozmawiamy o tym, co należy jeszcze usprawnić. Mierząc się z nowymi wyzwaniami zdajemy sobie sprawę, że możemy się przyczynić do usprawnienia działań zarówno naszej firmy jak i naszych kontrahentów. Praca zespołowa - pracując zespołowo, nie tylko wewnątrz struktur naszej firmy, ale również z naszymi klientami i podwykonawcami jesteśmy w stanie osiągnąć znacznie więcej niż pojedynkę. Zaangażowanie - jest czas na dyskusje i jest czas na działania. A wszelkie działania realizujemy niezwłocznie po podjęciu decyzji, zawsze dając z siebie 100%. Szacunek - wzajemny szacunek to podstawa. Każdy pracownik, każda jednostka organizacyjna, każdy klient i każdy zleceniobiorca – wszyscy są równie ważni, wszyscy są ze sobą połączeni.

Stek bzdur.

Bardzo dobra firma. Cieszę się, że w niej pracuje.

Fablok

Witam, mam świadectwo na trax E483, M62Ko, 6Dg oraz 111Ed i 111Eb, jakie są szanse na przyjęcie mnie do Kolprem? Jak To wyglada finansowo, interesuje mnie umowa o pracę na stałe bądź umowa zlecenie z możliwością dopasowania grafiku .

@Fablok

W celu udzielenia szczegółowych informacji, prosimy o bezpośredni kontakt z osobami zajmującymi się zatrudnianiem – link: https://www.gowork.pl/kolprem-sp.-z-o.o.,14006/kontakt

Czy pracownicy KOLPREM Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Pracownicy KOLPREM Sp. z o.o. chętnie uczestniczą w różnych formach integracji, ponieważ posiadają świadomość, że dobrze funkcjonujący zespół to ludzie, którzy nie tylko realizują sukcesywnie swoje obowiązki związane z wykonywaną pracą, ale przede wszystkim tworzą grupę, która potrafi współdziałać, wspierać się i mobilizować.

Bartek

Witam. Czy aktualnie prowadzicie nabory na świadectwo maszynisty? Za miesiąc kończę kurs na licencję.

Zofia
@Bartek

Firma KOLPREM Sp. z o.o. prowadzi aktualnie rekrutację na stanowisko Maszynista Lokomotyw: https://pracodawcy.pracuj.pl/przedsiebiorstwo-uslug-kolejowych-kolprem-spolka-z-o-o,23776 Myślę, że najlepiej będzie jeżeli skontaktujesz się z firmą i zorientujesz się czy po ukończeniu kursu nadal będziesz miał możliwość udziału w aktualnej rekrutacji. Co wpłynęło, że zainteresowałeś się pacą w firmie KOLPREM Sp. z o.o.? Słyszałeś dobre opinie od innych pracowników?

@Bartek

Ponieważ poprzednia grupa osób szkolonych na stanowisko maszynista lokomotyw, kończy proces szkolenia w tym roku, rozważamy uruchomienie kolejnej grupy. Osoby posiadające licencję maszynisty, zainteresowane uzyskaniem świadectwa maszynisty, proszone są o przesłania aplikacji na adres mailowy: maciej.oszuscik@arcelormittal.com.

Tomasz

Czy KOLPREM szuka rewidentów? Jeśli tak to jaka mniej więcej stawka?

@Tomasz

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowisko rewident i nie planujemy jej uruchomiać w najbliższym czasie.

Luck

Witam, Posiadam uprawnienia dyżurnego ruchu i pracuje w tym zawodzie. Czy firma Kolprem aktualnie na to stanowisko poszukuje pracowników? Pozdrawiam

@Luck

Aktualnie nie prowadzimy rekrutacji w zawodzie dyżurny ruchu.

p2dSzybki
@Luck

Za dyżurnego się nie dostaniesz. Mają w planach łączyć nastawnie. Tylko kaskader pilot maszynista, ustawiacz, rewident, dyżurny, odprawiacz 7w1. Masz motocykl albo lubisz wędkować? To awansujesz na wyższe stanowisko. (usunięte przez administratora) na każdym kroku. Podsłuchiwanie radia jak pracujesz, oglądanie monitoringu na bieżąco czy dobrze zabezpieczasz skład, masz kask, okulary, pasek. Zarobki 3300zl podstawa + dodatki, chyba że robisz nadgodziny to wyjdziesz dobrze. Osobiście nie polecam, zastanawiam się nad zmianą pracodawcy.

Timon z Brochowa

Jestem młodym maszynistą z Cargo i jestem zainteresowany pracą w Kolorem, może ktoś napisać ile zarabia maszynista

@Timon z Brochowa

Wszystko zależy od ilości wykonanej pracy przewozowej, ponieważ maszynista otrzymuje dodatek za przejechane kilometry oraz wiele innych dodatków, które są zmienne. Z kolei maszyniści, którzy pracują na bocznicach otrzymują dodatki za prace na lokomotywie zdalnie sterowanej, które mogą stanowić nawet kilkadziesiąt procent wynagrodzenia. Dlatego bardzo trudno jest podać jedną wartość wynagrodzenia maszynisty. Można jednak z całą pewnością powiedzieć, że wynagrodzenia w KOLPREM są atrakcyjne oraz wzbogacone o szereg dodatków płacowych i pozapłacowych, takich jak prywatna opieka medyczna, prywatny pracowniczy program emerytalny, karty posiłkowe i inne dodatki finansowane przez pracodawcę.

Zostaw merytoryczną opinię o KOLPREM Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

• Jak się pracuje w KOLPREM Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy KOLPREM Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w KOLPREM Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy KOLPREM Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w KOLPREM Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

KOLPREM Sp. z o.o.