KOLPREM Sp. z o.o.

2.9 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o KOLPREM Sp. z o.o.

Digidong Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 3 dni.
Kandydat

Witam, jak wygląda praca na stanowisku maszynisty? Praca tylko na bocznicy, tylko po pobliskich szlakach czy może częste delegacje? I czy zapewniają Państwo Legitymację Kolejową?

Maist3r Nowy wpis
Kandydat

Czy są przyjęcia do kolpremu na stanowisko mechanik taboru kolejowego?Z doświadczeniem i uprawnieniami na suwnice ,kutrufy,zapadnie ,Ca i shp ?

Nowy wpis

@Maist3r

Obecnie nie rekrutujemy na to stanowisko.

Ledzo
Kandydat

Witam. Jest możliwość pracować tylko na dniówki ( tzn nie mieć planowanej pracy na godzinę np 18)? Dziękuję

Nowy wpis

@Ledzo

W zależności od stanowiska na jakim jest zatrudniony pracownik, obowiązuje jednozmianowy lub równoważny system czasu pracy. Jeśli jest Pan zainteresowany szczegółami, zapraszamy na rozmowę. Jesteśmy otwarci na propozycje i zmiany.

Co wchodzi w socjal KOLPREM Sp. z o.o.?

@Pytanie

Zakres działalności socjalnej realizowanej w oparciu o środki Funduszu Świadczeń Socjalnych obejmuje: 1) dofinansowanie do zorganizowanych form wypoczynku dzieci tj. kolonii, obozów, zimowisk, wypoczynku śródrocznego oraz specjalistycznego, 2) dofinansowanie pracownikom raz w roku tzw. „wczasów pod gruszą”, 3) świadczenia turystyczno - rekreacyjne w formie kilkudniowych wyjazdów turnusów turystyczno-rekreacyjnych czy zajęć rekreacyjnych, 4) dofinansowanie do wypoczynku po pracy do wycieczek, karty Multisport, 5) dofinansowanie do pobytu dzieci w żłobku i przedszkolu, 6) zapomogi udzielane w przypadku długotrwałej choroby, indywidualnego zdarzenia losowego, trudnej sytuacji materialnej.

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w KOLPREM Sp. z o.o.?

JamCi
@Pytanie

Zapomnij to nie ta firma...

Mickel
Kandydat

Jestem obecnie pracownikiem na prywatnej bocznicy. Posiadam i w chwili obecnej i wykonuje obowiązki ustawiacza, prowadzącego pojazdy kolejowe i dyżurnego ruchu. Bardzo ciekawy jestem czy kolprem jest zainteresowany zatrudnieniem mojej osoby z gotowymi uprawnieniami i prawie siedmioletnim doświadczeniem??

@Mickel

W sprawach rekrutacyjnych proszę kontaktować się z HR Business Partner, po uprzednim kontakcie SMS-owym na numer telefonu: 668 263 965

Łukasz
Kandydat

Dzień dobry, Czy firma Kolprem prowadzi lub będzie prowadzić nabór dla kandydatów na maszynistów? Czy raczej poszukuje doświadczonych pracowników i nie doszkalaą ludzi po samej licencji bez świadectwa? Pozdrawiam, Łukasz

@Łukasz

Czy zdarzają się nadgodziny w KOLPREM Sp. z o.o.?

@Pytanie

Jak w każdej firmie w niektórych okolicznościach występuje potrzeba pracy w godzinach nadliczbowych. Staramy się ograniczać taką formę ze względu na chęć zapewnienia naszym pracownikom odpowiedniego balansu pomiędzy pracą, a życiem prywatnym. Także z tego też względu, na prośbę pracowników wprowadziliśmy system równoważnego czasu pracy, który wymaga około 14-15 tzw. „dni pracujących” w miesiącu, wobec 21 dni w poprzednim systemie czasu pracy. To pozwala pracownikom bardziej elastycznie zaplanować wypoczynek oraz czas poza pracą. Pracownicy z własnej inicjatywy zorganizowali referendum w tej sprawie, większość pracowników była za zmianą systemu czasu pracy, a pracodawca zaakceptował wybór pracowników.

Agnieszka

Dzien dobry, czy robia Panstwo rekrutacje rewident ustawiacz w tym dla kobiet? Jakies wymagania? Dziekuje za informacje

Agnieszka
@Agnieszka

Dzień dobry, czy odbywa się rekrutacja na stanowisko rewident ustawiacz? Jakie są wymagania? Dziękuję za informacje

@Agnieszka

Łukasz Opałka
Kandydat

Dzień dobry, Posiadam licencje maszynisty bez świadectwa i chciałbym podjąć pracę w Państwa firmie. Jeśli będą Państwo prowadzić nabór proszę o informacje. Pozdrawiam, Łukasz Opałka tel.579635131 classicluckyluck@gmail.com

@Łukasz Opałka

Dziękujemy za zainteresowanie, przekazaliśmy Pana dane kontaktowe do osób zajmujących się zatrudnianiem.

Dawid

Witam. Czy w najbliższym czasie KOLPREM będzie prowadził nabór na kandydatów na maszynistów? Posiadam licencję maszynisty i szukam przewoźnika, który mnie wyszkoli.

@Dawid

Prowadzimy rekrutacje osób nieposiadających jeszcze świadectwa maszynisty. Przyjęcie będzie możliwe pod koniec 1 półrocza 2020 roku, początkowo na warsztat utrzymania lokomotyw, następnie na bocznicę w celu uzyskania uprawnień na nasze bocznice. Kolejnym etapem może być uzyskanie świadectwa na linie kolejowe. Szczegóły kontaktu w zakładce praca. Wystarczy kliknąć „Aplikuj” w ofercie dla maszynisty.

Szukający który sorawdził
@KOLPREM Sp. z o.o.

Ściema mydlenie oczu 0 spowiedzi a ponad 6 klocków wywalone na kurs plus dojazdy i materiały no i brak setkowych nadgodzin bo na kurs się chodziło KOLEJ TO (usunięte przez administratora)

Bartek

Posiadam licencję maszynisty. Czy w waszej firmie planowane są szkolenia na świadectwo maszynisty? Nie umiem się dodzwonić pod Wasz numer 668 263 965.

@Bartek

W najbliższym czasie nie planujemy szkolenia na świadectwo maszynisty.

Aktualność
KOLPREM Sp. z o.o. dnia 29 września 2020 r. uruchomił  w Dąbrowie Górniczej salę szkoleniową, wyposażoną w dwa zaawansowane technologicznie symulatory kolejowe typu SMART, tj. symulator spalinowej lokomotywy manewrowej 6Dg (z możliwością symulacji zdalnego sterowania lokomotywy za pomocą pilota) oraz symulator nowoczesnej elektrycznej lokomotywy DRAGON (wyprodukowanej przez firmę NEWAG S.A.). Symulatory mają dostęp do bazy szlaków kolejowych (ponad 1500 km) oraz dedykowanej bocznicy manewrowej, stworzonej na podstawie terenu przy Hucie Katowice.

Użycie symulatorów kolejowych pozwoli na sprawdzenie reakcji maszynistów w nietypowych sytuacjach, w utrudniających prowadzenie lokomotyw warunkach atmosferycznych, w sytuacjach nagłych i niespodziewanych, m.in. wtargnięcia na tory osób postronnych lub zwierząt, problemach technicznych związanych z pojazdem oraz wielu innych scenariuszach. Dzięki takim szkoleniom, pracownicy będą mieli możliwość sprawdzić się w sytuacjach, których być może na co dzień jeszcze nie doświadczyli, więc dzięki temu będą przygotowani i świadomi, jak prawidłowo w takich momentach reagować oraz jakie są konsekwencje w razie popełnienia błędu, czy też zbyt wolnej reakcji.
Kandydat

Witam czy chwili obecnej jest prowadzona rekrutacja na stanowisko maszynisty? Jeśli nie to czy przewidujecie coś w najbliższym czasie? Jestem czynnym maszynista! Pozdrawiam

@Kandydat

Prosimy o zapoznanie się z ogłoszeniami zawartymi w zakładce dot. ofert pracy (bezpośredni link: https://www.gowork.pl/praca/kolprem-sp.-z-o.o.;pr ). Wszystkie niezbędne informacje i dane kontaktowe znajdują się w przygotowanych ofertach, a aplikować można m.in. za pośrednictwem portalu GoWork.

Jaki jest wkład kierownictwa KOLPREM Sp. z o.o. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

@Pytanie

Staramy się, aby relacje pomiędzy wszystkimi pracownikami były pozytywne, traktujemy i oceniamy wszystkich pracowników według tych samych transparentnych kryteriów. Mamy także świadomość, że budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników jest nierozłącznym elementem sukcesu.

ksawery9007@gmail.com
Kandydat

Witam. Poszukuje osoby, która pracuje w Kolpremie na stanowisku maszynisty. mam pare pytań ksawery9007@gmail.com

Komar

Witam, posiadam licencję maszynisty i chciałbym dowiedzieć się czy Państwa firma szkoli lub czy będzie szkolić w najbliższym czasie na świadectwo maszynisty?

@Komar

W celu udzielenia szczegółowych informacji, prosimy o bezpośredni kontakt z osobami zajmującymi się zatrudnianiem – link: https://www.gowork.pl/kolprem-sp.-z-o.o.,14006/kontakt

Licencjat 2

Zatrudniłem się w firmie Kolprem 2,5 roku temu. Zaczynałem jako licencjat. Wszystkim zatrudnionym w tym czasie pracownikom obiecywano "złote góry" . Po uzyskaniu świadectwa maszynisty mieliśmy zarabiać około 4 tysięcy samej podstawy! Niestety, pomimo wszelkich starań, rozmów z osobami decyzyjnymi nasza podstawa to 3100 zł Zachęcam do przeczytania opinii "Licencjata" z dnia 10.05.2017r., którego podstawa po uzyskaniu świadectwa w tym czasie wynosiła 3950 zł. Biorąc pod uwagę rosnące pensje minimalne są to śmieszne kwoty. Takie działania Kolpremu są niezgodne z prawem. Zgodnie z art. 18 3c § 1. Pracownicy mają prawo do jednakowego wynagrodzenia za jednakową pracę lub za pracę o jednakowej wartości.

Koniu
@Licencjat 2

Może po prostu nie zasłużyłeś na więcej. Od razu chciałbyś zarabiać tyle co starzy doświadczeni maszyniści. Jeśli Ci coś nie odpowiada to zawsze możesz zmienić firmę bo z tego co wiem nie macie żadnej lojalki. A Ty wylewasz swoje żale na forum publicznym, przy okazji łamiąc poufność informacji która podpisałeś na umowie.

xxx
@Koniu

Kolego (usunięte przez administratora), prawo sie troszke zmienilo i pracodawca nie moze zabronic pracownikowi dzielenia się danymi o swoich zarobkach z kolegami z pracy np. poprzez wprowadzenie klauzuli poufności wynagrodzenia. Nie może go również w żaden sposób upomnieć ani ukarać, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji. Zgodnie bowiem z k.p. wszystkie postanowienia umów o pracę mniej korzystne niż przepisy kodeksu są nieważne. Zgodnie z art. 183d kodeksu pracy osoba, która jest wynagradzany gorzej niż jego koledzy wykonujący taką samą pracę lub pracę jednakowej wartości przysługuje, w zależności od sytuacji, kilka możliwych roszczeń. Najczęściej w takich przypadkach wspomina się o roszczeniach odszkodowawczych z tytułu dyskryminacji płacowej. Nie jest to jednak jedyna możliwa dla pracowników droga dochodzenia swoich praw. Oczywiscie pracodawca moze uwolnic się przed sądem od zarzutu o nierówne traktowanie pracowników, jeśli uwodni, że w danej sytuacji mógł zgodnie z prawem odmiennie potraktować pracownika lub że jego działania były podyktowane obiektywnymi powodami. - W indywidualnych sprawach o dyskryminację lub naruszenie prawa do jednakowego wynagrodzenia pracodawca może bronić się tłumacząc, że miał obiektywne przesłanki, aby płacić akurat temu pracownikowi niższe wynagrodzenie, powołując się na osobiste cechy pracownika, na jego wysiłek i zaangażowanie w wykonywaną pracę. Jakość pracy, umiejętności pracownika, sprawność rozwiązywania problemów są czynnikami, które powodują, że różnice w wysokości wynagrodzenia pracowników wykonujących jednakową pracę są dopuszczalne prawnie Na mocy Kodeksu pracy (dalej: k.p.) pracownicy mają równe prawa z tytułu jednakowego wypełniania takich samych obowiązków, przy czym podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest przeciwdziałanie dyskryminacji. Nie podlega dyskusji fakt, iż dyskryminacją w zatrudnieniu byłoby przyznawanie różnego wynagrodzenia pracownikom, mimo wypełniania przez nich takich samych obowiązków. W związku z powyższym pracownik ma prawo informować swoich kolegów z pracy o wysokości swoich zarobków. Osoby zatrudnione w danym zakładzie pracy mogą również pytać pracodawcę o wynagrodzenie na podobnych stanowiskach w firmie, przy czym nie mogą pytać o pensję konkretnej osoby. Stanowisko takie potwierdził Sąd Najwyższy w uchwale podjętej 16 lipca 1993 r. (I PZP 28/93, OSNC 1994/1/2), w której uznał, iż ujawnienie przez pracodawcę bez zgody pracownika wysokości jego wynagrodzenia za pracę może stanowić naruszenie dobra osobistego, za które grożą ww. konsekwencje. Wymiana informacji między pracownikami, również tych dotyczących pensji, pozwala na stwierdzenie, czy pracodawca stosuje zasadę równego traktowania pracowników. Jest to mechanizm zapobiegający każdej dyskryminacji, w tym również płacowej. Co więcej, pracodawca nie może zabronić pracownikowi dzielenia się danymi o swoich zarobkach z kolegami z pracy np. poprzez wprowadzenie klauzuli poufności wynagrodzenia. Nie może go również w żaden sposób upomnieć ani ukarać, jeżeli dojdzie do takiej sytuacji. Zgodnie bowiem z k.p. wszystkie postanowienia umów o pracę mniej korzystne niż przepisy kodeksu są nieważne. Przez wzgląd na fakt, iż we wspomnianej ustawie nie znajdziemy zapisu zabraniającego pracownikom ujawniania wysokości swojego wynagrodzenia, a zasada taka ograniczałaby ich w dobrach osobistych, postanowienia umowne ustanawiające tajemnicę wynagrodzenia w stosunku do nich są nieważne.

Koniu
@xxx

Między pracownikami i w obrębie zakładu pracy, owszem jest dopuszczalne i prawnie dozwolone dzielenie się kwotą wynagrodzenia oraz innymi sprawami dotyczącymi firmy. Natomiast forum publiczne takim miejscem na pewno nie jest i kolega Juraszek powinien o tym wiedzieć. Z Czasem stawki się wyrównają trzeba być tylko produktywnym i cierpliwym.

Realista.
@Koniu

Bardziej doświadczony to ten co pyrka lokomotywą przez płowe dnia "oszczędza paliwo" i robi wszystko żeby nigdzie nie wyjechać ? Weście się ogarnijcie "doświadczeni "bo chcących pracować można na palcach policzyć.

???
@xxx

xxx zastanów się czy ktoś w ogóle chce się podzielić z innymi informacją na temat swoich zarobków, bo jeśli nie to co.....

Byly pracownik

Jako były pracownik ,choc sam odchodzilem zmęczony atmosferą itp do teoretycznie lepszej firmy ,chyba jednak okazalo sie to bledem ,aczkolwiek wszędzie sa plusy i minusy.Patrzac obiektywnie Kolprem caly czas sie rozwija ,placa sie polepszyla i nie ma co na Nich narzekac,a wiadoma sprawa jest fakt,ze licencjat nie umniejszajac mu nie będzie zarabial na poczatku tyle co maszynista z wyższym stażem,zreszta w kazdej profesji tak jest.Wiec taka rada jak chcecie cos zmieniac to trzeba sie gleboko zastanowic czy jest sens,w mysl zasady ,,wszędzie dobrze,gdzie Nas nie ma,, Co do przewozow wewnętrznych to tam zawsze byl ,,kociol,, Dla mnie mimo gorszych i lepszych chwil będzie to firma ktora bede wspominal z sentymentem

???
@Byly pracownik

Ciekaw jestem którym z byłych pracowników jesteś ?

kolejarz

Witam czy w najbliższym czasie będą Państwo szukać pracowników na stanowisko dyżurnego ruchu? Posiadam odpowiednie uprawnienia oraz staż pracy na tym stanowisku w Hucie Częstochowa.

@kolejarz

Obecnie nie prowadzimy rekrutacji na stanowiska dyżurny ruchu.

Zostaw merytoryczną opinię o KOLPREM Sp. z o.o. - Dąbrowa Górnicza

KOLPREM Sp. z o.o.