Wittchen S.A.

Opinie o Wittchen S.A.

ciekawa

Czy ktoś pracował w dziale księgowości w Łomiankach lub innym oddziale i może sie wypowiedzieć na temat pracy. Jaka atmosfera? Jak z zarobkami?

Martyna

Dziewczyny naprawdę dobrze się zastanówcie czy chcecie pracować w Wittchenie. To również praca fizyczna (kartony czasem ważą po 30kg), zamówienie na 40 kartonów to standard nawet jak jesteś sama na zmianie. Wszystko musi być zrobione w ten sam dzień bo inaczej jak coś się nie zgadza to płacisz z własnej kieszeni. Zaplecza masakrycznie małe. Firma nie zapewnia podstawowego zaplecza (brak czajnika, mikrofalówki). Wypłata skandalicznie niska.(usunięte przez administratora) Te premie o których piszą są z kosmosu. Na moim salonie maksymalna premia to było 600zlw grudniu. A premia też nie zawsze jest bo plany trzeba wyrobić a czasem to graniczy z cudem.

Asia
@Martyna

U nas jest u czasjnik i mikrofala więc chyba to jednak zależy od salonu u kierownika. Od maja co miesiąc mam premie - za siepine dostanę ponad 800 zł a jestem sorzedawcom. Wszytko zal zy od tego jaki obrót robi salon. Owszem pracach jest fizyczną i trzeba przyjmować dostawy ale nic nie słyszałam o jakim płaceniu.

Sylvia

Hej ja pracuje od połowy lipca narazie wszystko jest wporzatku. Wymagania duże ale dziewczyny na zmianach pomagają. Kierowniczka powiedziała ze już za dwa tygodnie dostanę premie za sprzedaż. inne dziewczyny dostały jakaś nagrodę i mogą wziasc produkty z firmy. Chyba nie jest tak złe jak piszą.

@Sylvia

Hej w jakiej miejscowości pracujesz? Na jakim stanowisku? Aplikowałam na młodszy specjalista ds. Obsługi klienta (telefoniczna rmailowa)

Mini
@Sylvia

To dziwne. Żebym ja mogła dostać premie musiałam przepracować cały miesiąc. Pracowałam niecały rok i nigdy nic od firmy nie dostałam. Nawet koszulki firmowej. Zniżki pracownicze wjeżdżaja po 3miesiacach i są nawet korzystne ale jest limit max 500 zł

@Sylvia

Cześć, powiedzcie proszę jaki strój pracowniczy obowiazuję w ich sklepach? W ogóle udostęoniają "mundurek"? Pilnie szukam pracę ale nie stać mnie na zakup kompletu eleganckich ubrań. Ledwo mam coś na rozmowę.

Na początku spodnie swoje buty swoje i koszulka swoja (wszystko czarne). Po kilku miesiącach tunika jest firmowa

Najniższa krajowa, brak możliwości przejścia na umowę o pracę po roku to już lekka przesada. Premie nawet do wyrobienia ale wskaźników tyle, że człowiek żyje w ciągłym stresie.

Paulina

Czyli po jakim czasie istnieje możliwość przejścia na UoP w Wittchenie? Czy najniższa krajowa obowiązuje cały czas czy jakoś później wysokość wynagrodzenia się zmienia? Ile wynoszą wspomniane premie? Jak często udaje się je wypracować?

@Paulina

Ja pracowałam prawie rok i kierowniczka nie potrafiła ogarnąć UOP na cały etat. Stawka cały czas najniższa. Żeby dostać premie musicie w salonie wyrobić dany plan i dodatkowo musisz wyrobić swój plan indywidualny

@Paulina

To zależy od potencjału salonu ale na więcej niż 300zl nie ma co liczyć. Wsparcia podczas lockdownu też nie ma żadnego. Jak masz umowę zlecenie to zostajesz na lodzie bez wypłaty. Jak masz UOP to musisz brać urlop albo L4 bo Wittchen nie zamierza płacić za nic nie robienie hehe

Asia
@Jean

Moja premia wygląda zdecydowanie inaczej - minimum to 300 a jak jest wyrobiony najwyższy próg to i 1200. Ja pracuję na UoP i w czasie lockdownow faktycznie wykorzystywaliśmy i urlop i trochę L4 ale i można było odrobić nieprzepracowany godziny więc opcji w sumie jest sporo.

@Asia

O mój boże, widzę że firma zainteresowała się niskimi opiniami wśród pracowników i zaczęła pisać pozytywne komentarze sama. (usunięte przez administratora)premii na rękę ? Nie ośmieszajcie się bo tak to czasem wyglądała moja wypłata a sprzedawałam najlepiej w salonie. Brak szacunku do pracowników. Bardzo się cieszę, że odeszłam :)

Doradca Klienta

Bardzo przyjemna atmosfera oraz rozmowa. Zaprezentowanie warunków pracy i płacy.

Pytania standardowe: zaprezentowanie swojej osoby oraz zalet, dotychczasowego doświadczenia zawodowego, zakresu obowiązku w poprzedniej pracy, dlaczego zmieniłam pracę i dlaczego aplikowałam na to stanowisko. Następnie pytanie co wiem na temat firmy i produktów. Na co poświęcę pierwszy tydzień pracy.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Kamja

Zastanawiałam się nad pracą w tej firmie po tylu komentarzach, ostatecznie przyjelam ofertę pracuje 2 miesiąc i jest ok. Atmosfera jest super , ludzie są zgrani, kierowniczka również. Jest sporo pracy i dużo wymagań ale da się ogarnąć. Mam chyba szczęście co do sklepu patrząc na inne komentarze bo od kiedy jestem mamy premie i całkiem nieźle to wygląda kwotowo.

Lili
@Kamja

czytając te wszystkie opinie faktycznie bałam się przyjść do tej firmy - jednak bardzo potrzebowałam pracy i zaryzykowałam. Przyznam, że na razie nie żałuje - mama wrażenie jakbym pracowała w innym miejscu niż te o którym tu piszą. Pracy dużo ale atmosfera u nas bardzo dobrze - wszyscy sa wyrozumiali i chętnie tłumaczą - szkolenia on-line super, bardzo mi się podobało - zupełnie inaczej niż na studiach :D.

@Lili

Na czym polega twoja praca? Co musisz robić?

Czy ktoś się orientuje jak wygląda sytuacja z zatrudnieniem w Krakowie? Na pracuj.pl jest ogłoszenie na kierownika salonu. To ogłoszenie pojawilo się już drugi raz. Rzeczywiście szukają kierownika, czy tworzą sobie bazę potencjalnych kandydatów?

Jest to rzeczywista rekrutacja.

Też mam pytanie

Do którego salonu w Krakowie szukają kierownika?

Xyz

Niestety zgadzam się z ostatnimi opiniami.. Pracownik robi wszystko za kierownika nawet dokumenty za połowę miesiaca, czy na koniec miesiąca.. A jak coś się nie zgadza to potem wina pracownika, a nie kierownika, że nie sprawdził. Bardzo duże wymagania, a płacą minimalna. Brak szkoleń produktowych, brak koszulek firmowych, ciągła rotacja pracowników

@Xyz

Jak dokładnie wyglądają te bardzo duże wymagania w Wittchenie? I czy napisałbyś coś więcej na temat zarobków? Czy wspomniana płaca minimalna to całe wynagrodzenie czy do tego dochodzą jakieś premie lub inne dodatki płacowe?

AG
@Paulina

Premia? Hah a to dobre. Nie dość, ze najpierw salon musi wyrobić premie i to w conajmniej 90% to jeszcze pracownik w 100% żeby w ogóle coś dostał… a tak sucha podstawa. Zaznaczę, ze plany są ogromne. Nie adekwatne do wykonania czyli potencjału salonu. Nie polecam

zzz
@AG

U nas w Salonie mamy zrobiony plan 3 miesiąc wiec chyba nie jest tak źle...

woman1296

Czy ktoś wie kiedy jest wypłata, jakiego dnia miesiąca?

@woman1296

Do 10 dnia miesiąca. Najczęściej 7-8.

Jarosław
@Kasia

Pracujesz może w Wittchen? Ciekawi mnie jaka panuje tu atmosfera i czy ta firma to dobre miejsca dla osób bez doświadczenia... Powiesz mi coś na ten temat? ;) Polecałbyś tę firmę jako pierwsze miejsce pracy?

@woman1296

wypłata jest do 10tego zawsze na koncie. Najczęściej jednak właśnie około 7-8, wiec nigdy nie zdarzyło się nawet opóźnienie.

Popieram wszystkie negatywne opinie na temat firmy. Pracowałam w firmie ponad dwa lata. Firma nie dba o swoich pracowników, jesteśmy dla firmy tylko liczbami i punkcikiem na wykresie. Kierownicy muszą wykonywać pracę za regionalnych bez jakiejkolwiek wdzięczności z ich strony. Wszyscy pracownicy są niedoceniani przez regionalnych i centralę zaczynając od prezesów. Po lockdownie pracownicy musieli odrabiać wszystkie godziny pracując po około 220h miesięcznie a gdy kończył się okres rozliczeniowy dostawali do podpisania aneks do umowy na 0,8 etatu aby odrobili wszystkie godziny z lockdownu. Na odzież służbową nie ma co liczyć po dwóch latach żaden pracownik z salonu nie doczekał się odzieży. Firma wymagała bardzo wysokich wzrostów na wskaźnikach i utargu nie patrząc na niższą odwiedzalność centrum handlowych oraz nie dając nic w zamian. Motywacja pracowników premiami zniknęła wraz z pojawieniem się wirusa. Na święta pracownicy od zarządu otrzymali kartkę z życzeniami w wersji elektronicznej. Nie polecam pracy w tej firmie nigdzie i nikomu.

xxx
@pracownik

Co takiego kierownicy musza robić za regionalnych? Piszesz tylko o tym co było - a jak jest teraz? czy teraz sa plany realizowane? czy praconicy maja szanse na premie?

Nie polecam

Praca w tej firmie to istny koszmar. Idzie się narobić, a nie zarobić... Zero premii, awansu .Firma nawet nie jest w stanie zapewnić ubrań pracownikom, jedyne co można otrzymać to zwrot za pranie 5 zł za miesiąc.Plany nierealne. Często jest tak, że na zmianie jest jedna osoba przez 12h, oszczędzają na pracownikach jak się da.Niby taka porządną firma a nie szanuje w ogóle pracownika...nikomu nie polecam pracy w firmie Wittchen.

@Nie polecam

Jak często zdarzają się zmiany po 12 h? I czy wtedy kolejnego dnia ma się dzień wolny czy jak? Jak w Wittchenie wygląda grafik pracy mniej więcej? Czy jest on zaplanowany z góry na kolejny miesiąc? Zdarzają się w nim jakieś zmiany? I zapomniałabym spytać - o jakim stanowisku konkretnie piszesz? Bo mnie interesuje stanowisko sprzedawcy.

Magda
@Nie polecam

Nie mogę zgodzić się z tą opinią do końca. Faktycznie było ciężko i przez lockodowny ubiegły rok i początek tego dał się pracownikom we znaki. Udało nam się zrealizować plan w maju na ponad 100%. Również dostaliśmy informację, że wraz z większą sprzedażą, możemy liczyć na większe etaty i nieskorzy już je dostali je od czerwca. W naszym regionie było już tez zbierana zapotrzebowanie na tuniki - wiec chyba i odzież dla pracowników pojawi się niedługo.

XYZ
@Magda

,, wraz z większą sprzedażą, możemy liczyć na większe etaty i nieskorzy już je dostali je od czerwca" to ma być plus? zachęta dla przyszłych pracowników? bo nie rozumiem jak możliwość uczciwego zarobku może być nagrodą za sprzedaż??? To ma być nagroda za to, że jak już niżej wspominały inne osoby ,,menagerowie" regionalni układają grafik tak, że osoby pracują nieraz 4x12h sami ?? Nie wiem jaka jest logika ... ale to co się dzieje w tej firmie mało to się ma do prestiżowej marki którą tak bardzo kreujecie. Nie wiem czego uczą na kursach czy szkoleniach bo UWAGA ich nie ma bo UWAGA nie ma pieniędzy!!! Ale stosunki kierowników do pracowników są w tyle za jakimikolwiek naukami. Myślałam, że podstawą pracy jako sprzedawca jest praca z ludźmi i dla ludzi, tutaj nie ma o tym mowy.

Jeean
@Magda

Myślę że Magda nie jest szeregowym pracownikiem tylko kierownikiem salonu bądź kims z centrali.

KARO
@Paulina

Jak pracowałam w travelu czasami miałam 12h 3-4 dni z rzędu, sama. A dlaczego ? Bo takie miały widzimisie, do tego dostawa 40 kartonów jednego dnia 20 drugiego, porażka.

Ex pracownik

Wczoraj została napisana opinia która została usunięta . oczywiście nie wygodna dla firmy Wittchen bo szczera i prawdziwa . Ujmę prace w tym sklepie tak . NIGDY WIECEJ I NIE POLECAM .

Jestem byłym pracownikiem tej firmy i to co się tam dzieje to istny koszmar. NIE POLECAM NIKOMU chyba że chcesz być od wszystkiego. Prawie codziennie jest tak, że musisz wykonywać obowiązki kierownika. Ogólnie rzecz biorąc jesteś wykorzystywany jak tylko możesz. Umowy szmieciowe i nie masz co liczyć na normalną umowę. Jednym słowem praca tam to instny koszmar, ciągła rywalizacja, ponieważ wskaźniki to jest to co się tylko liczy, także żadnej pomocy od osób dłużej tam pracujących. Stwierdzam, że dając wypowiedzenie podjęłam najlepszą decyzję

Nieznany :)

Na całe szczęście jakiś czas temu zakończyłam współpracę z ta jakże ,,ekskluzywna "firma. To co się tam dzieje to jakas kpina. Organizacji zero, umowy śmieciowe... ale po co przejmować się pracownikami którzy i tak będą (usunięte przez administratora) Pracownicy muszą wykonywać obowiązki ,które powinny należeć do kierowników. Dlatego też nie jest zaskoczeniem,że rotacja między pracownikami jest ogromna! Szczerze nie polecam!

Jean

Pracuje w jednym salonie od sierpnia zeszłego roku. Oczywiście na umowę o pracę nie ma co liczyć mimo,że na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszałam zupełnie co innego. Umowy podpisywane co 3 miesiące... Zatrudnialam się na cały etat a teraz kierownik daje mi raptem 130 godzin w miesiącu. Często przychodzą ogromne dostawy po 30 kartonów, gdy jesteś sama na zmianie. W maju premia wyrobiona więc podnieśli nam na czerwiec prog o 30 tysięcy i już wiemy, że nie ma możliwości zrobienia progu. Od kierownika zero wsparcia. Śmieszny dresscode, brak odzieży pracowniczej i dodatku za pranie. Jeśli chodzi o wskazniki to mamy tutaj; konwersję, ilość sztuk na paragonie a także wartośc średnia paragonu. Taka prestiżowa firma a swoich pracowników, którzy są na pierwszej linii z klientem traktują jak nic. Szczerze to jest to najgorsza firma w jakiej kiedykolwiek pracowałam. Na szczęście nie zostało mi zbyt dużo czasu do konca umowy, uciekam stad jak najdalej a osobom zainteresowanym podjęciem tam pracy na stanowisku sprzedawcy radzę się głęboko zastanowić nad swoją decyzja.

XXX

Pracuje od 3 miesiecy i kierowniczka wysyła mnie na drugie szkolenie. Oczekiwania wysokie, pracy duzo ale premia za maj zrobiona.

BYŁY PRACOWNIK

Pracowałem w firmie ponad 3 lata, i o 3 lata za długo. Może i firma uważa się za markę premium ale nawet nie stoi obok marki premium, nie wspomne o traktowaniu pracowników. Forma premiowania to skandal, są salony które od ponad roku nie otrzymały premii, plany są z kosmosu. Na jakiekolwiek prośby o zmiejszenie planu słyszy się DACIE RADĘ, WIERZĘ W WAS. I na wierze się kończy. Dres code jest wymagany natomiast odzież (bluzkę) dostałem na początku mojej pracy tej fimie i na 2 sztukach się skończyło. Tak jak ktoś wcześniej wspomniał jedyne co jest to 5 zł na pranie, za tą kwotę nie kupię nawet proszku do prania. Oszczędność na pracownikach to też hit, pozmniejszane etaty, miesięczne wypłaty okolo 1200 zł. Czasami jeden pracownik stoi za ladą 4 dni po 12h. Jeżeli chodzi o menagerów regionalnych/przedstawicieli pracowników kompletnie pracownikami się nie interesują. Jakiekolwiek prośby kierowane do nich kończą sie mailem (porozmawiam z zarządem). Dodatkowo brak szkoleń-bo nie ma na to funduszy. Dokładanie nowych obowiązków co chwile, a pensja o wiele niższa niż można się spodziewać. Nie wspomnę o odrabianiu godzin za zamknięte miesiące z powodu pandemii. Niskie rabaty dla pracwników, czasem bardziej opłaca się w cenie salonowej niż na cennik pracowniczy. Brak premii na święta, (w roku 2020 dostaliśmy jedynie życzenia wysłane mailem) . W okresie kiermaszowym, który jest co kwartał- jest ogrom pracy Wittchena nie stać na kupno bramy balonowej, jest ona wymagana przez menagera regionalnego dlatego robią to pracownicy często po godzinach pracy(usunięte przez administratora)

mixx

Witam pracował dziale kontroli jakości i może się podzielić się opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

X

Są sklepy, w których rotacja pracowników jest non stop. Pracują trzy tygodnie i się zwalniają, przychodzi kolejna osoba i po miesiącu odchodzi. Ciekawe czy Wittchen kiedyś zainteresuje się tym co robią kierownicy tych salonów i pociągną ich do odpowiedzialności. Bo to jak traktują pracowników się w głowie nie mieści! Atmosfera to (usunięte przez administratora) w tej firmie.

X

Firma daje ludziom umowę zlecenie, po czym ciężko doprosić się o własne pieniądze za przepracowane godziny!!!!

Tragedia

Przychodząc do pracy z dobrym nastawieniem skończyłam współpracę z myślą, że nigdy więcej nie wrócę do tej firmy. Puste obietnice premii, szkoleń i ubrań pracowniczych, których i tak nie idzie się doprosić, wymagania z kosmosu podczas, gdy obowiązki wychodzą poza wszelkie możliwości. W okresie, gdy klientów jest bardzo dużo sprzedawczynie pracują w pojedynkę (usunięte przez administratora) Oszczędzanie na prądzie i wszystkim co tylko się da. Nie polecam nikomu a w szczególności osobom, które szukają pracy, w której mogą się spełnić i wspiąć na wyższe stanowisko: tutaj oznacza to tylko łaszenie się do kierownictwa. Jeśli ktoś spodziewa się tu pochwał albo pozytywnych motywacji... to mocno się zawiedzie, bo gdy nie jest się "punkcikiem" na wysokiej pozycji w wykresie to cokolwiek by się nie robiło i tak będzie źle.

Zostaw merytoryczną opinię o Wittchen S.A. - Czosnów

• Jak się pracuje w Wittchen S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Wittchen S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 95.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wittchen S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 75, z czego 6 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 9 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wittchen S.A.?

Kandydaci do pracy w Wittchen S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wittchen S.A.