ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Opinie o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.

Seb

Witam czy orientuje się ktoś ile może zarobić kierowca-szofer

Cze

tyle na ile zasłuży :D

Kapitan

Gdzie jest taka oferta?

Pablo
@Seb

Miałeś może jakieś info zwrotne z firmy? Ogłoszenie nadal wisi i zastanawiam się czy kontakt następuje na bieżąco czy dopiero jak ogłoszenie wygaśnie.

Trele
@Kapitan

ja takowej nie widziałem także nie ogarniam za bardzo

Jon
@Pablo

Ciężko stwierdzić, być może czekają jeszcze na więcej zgłoszeń i wtedy sobie hurtowo to załatwią. Trzeba trochę cierpliwości :)

Pablo
@Jon

@Jon dziękuję za odpowiedź :)

Miles

Co powiecie na temat atmosfery w firmie? Dobra?

don
@Miles

Ciężko tak mówić ogólnie o całej firmie i odpowiadać za wszystkich bo każdy dział w sumie pracuje na swoją własną atmosferę ale no ludzie pracują więc nie jest źle

Elvis
@Miles

ja tam sobie chwale atmosfere i ludzi z ktorymi pracuje bardzo ok wszystko

Po
@Elvis

no to chyba dobrze dla Ciebie :d zawsze to milej pracować wśród fajnych ludzi wiem coś o tym bo już w różnych miejscach pracowałem wcześniej i bywało ciężko

Realny
@Miles

Patrząc z zewnątrz na to jaki jest przemiał pracowników to o czymś świadczy. Ja jako pracownik mogę tylko napisać że praca w tej firmie nadaje się na przejściową, a sytuacje z jakimi miałem do czynienia i o których słyszałem to mam nadzieję że za niedługo będę wspominał tylko jako przykre doświadczenie.

nick

Stanowisko Specjalista ds. obsługi Biura Zarządu to po prostu sekretarka?

Lua
@nick

Patrząc na obowiązki wygląda to podobnie, aczkolwiek myślę, że jakiś szkopuł musi tkwić, bo nie bez powodu nazwa stanowiska jest inna.

Lutek
@nick

Zapewne można to wywnioskować z opisu stanowiska, nie ma takiego przy ofercie?

@Lua

specjalista lepiej brzmi ;p no i zajmuje się po prostu biurem zarządu, nie jest sekretarką całej firmy, tylko konkretnych ludzi, także to też może mieć znaczenie;)

Alicja

Dzień dobry. Przepraszam jesli powtórzę się z pytaniem, ale nie mogłam znaleźc przeglądając pobieżnie profil. W jakich godzinach jest praca?

odp

7:30-16

Odp

Odpowiedziałem Ci wczoraj, ale odpowiedź zniknęła, nie wiedzieć czemu.7:30-16

@Alicja

to nie przeglądaj pobieżnie, tylko użyj skrótu klawiszowego, to chyba prostsze rozwiązanie, czyż nie?

@edyp

Czy przyszedłeś tu tylko po to żeby się przyczepić..? nie chcesz udzielać odpowiedzi to jej nie udzielaj

@edyp

Prostsze. Ale to chyba nie problem odpowiedzieć prawda? Zawsze przy okazji mogę się czegoś jeszcze o pracy dowiedzieć.

@Alicja

Ej ej, bez takich. Nie czepiam się, tylko udzielam przydatnej w moim mniemaniu rady?

@edyp

Dla mnie zabrzmiało to jak czepianie się po prostu ;)

@Alicja

To już nie mój problem Alicjo ;) Nie doszukuj się złośliwośic tam gdzie ich nie ma :) Pozdrawiam!

W jaki sposób najlepiej przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej w firmie ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.? Czy kandydat na stanowisko Kierownik Działu Serwisu Gwarancyjnego powinien skupić się na jakichś określonych obszarach swojego życiorysu? Opowiedz nam o swoim doświadczeniu.
Nacho

Po jakim czasie średnio pojawia się feedback?

Qwe
@Nacho

raczej nie jest to jakieś długie czekanie. To też wiadomo zalezy od ilości zgłoszeń rozmów itd i jakie to stanowisko jest

Son
@Nacho

a aplikowaleś na coś ostatnio czy pytasz już na przyszłość

Yo
@Nacho

Daj znać jeśli się uda czy coś w tym stylu. Jak to ogólnie wyglądało myślę że wiele osób się chętnie dowie

Idk

Yhm...ale że o co chodzi?

Kubanos

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie pracy na linii do obróbki profili Voortman V630 +VB1050 posiadam 7 letnie doświadczenie na tych maszynach i rozglądam się za pracą na takim stanowisku. Chciałem zasięgnąć informacji , odnośnie obsady i widełek finansowych. Może ktoś się wypowie z pracowników na temat z góry dziękuje .

Gargamel

Czy na wszystkich stanowiskach w Alstalu wymagany jest język obcy, czy można się obejść bez tego? Niestety nie jestem biegły w j. angielskim i nie wiem czy mnie to dyskwalifikuje.

Anthony
@Gargamel

Nie dyskwalifikuje, spokojnie, nie wszędzie jest to konieczny warunek. Z ciekawości, w jakie stanowisko celujesz?

Bifur
@Anthony

pewnie jakieś biurowe tak zakładam :D jest teraz kilka takich ofert na pracuj

W jakich miastach firma Alstal posiada swoje oddziały?

lego

Czy nie znajdziesz przypadkiem takich informacji na ich stronie? ;>

@lego

Nie wiem, nie szukałem, zapytałem tutaj licząc na uzyskanie informacji a nie dobre rady.

lego

A no tak, na gotowe przyszedł ;) To sobie możesz trochę poczekać.

@lego

No to sobie poczekam skoro to taki problem :) o nic się nie musisz martwić

czy osa obciąża innym?

Stary

Czy były w ostatnim czasie jakieś większe zmiany w Alstalu? tęskni się trochę za robotą może jeszcze wrócę :D

Vincent
@Stary

To jeśli jest rekrutacja na Twoje stanowisko, to działaj.

Mika

jakie uprawnienia są najlepiej widziane na tą chwile?

hmm
@Mika

A jakie konkretnie stanowisko masz na myśli na tą chwilę?

chuck norris
@Mika

Wszystkie kolego, wszystkie ;)

Piko
@chuck norris

Nie no może wszystkie to jest lekka przesada, ale no tak jak pisał wyżej ktoś, to zależy jakie stanowisko, chociaż trzeba przyznać że alstal zatrudnia raczej ludzi, którzy znają się na swojej robocie

tak
@Piko

tu się zgadzam raczej ciezko o stanowisko bez jakiegos doswiadczenia czy umiejetnosci

Piko
@tak

No dzięki, przecież wiem co mówię ;p a jak oboje tu pracujemy to tym bardziej

ciekaw

Ofert na same kierownicze stanowiska, co sie podziało? czy to efekt rozwoju firmy? A inne stanowiska, nic ma, czy jakaś szansa jest?

Gatto

Efekt rozwoju firmy.

Sek
@ciekaw

Rozwoju efekt a to dobre ha ha raczej to efekt obcowania z szefostwem

Tar
@Gatto

Efekt rozwoju firmy dobre sobie raczej efekt obcowania z szefostwem

exo
@Tar

Tobie z kolei jaźń rozdwoiło najwidoczniej. Średnio więc dla mnie wiarygodne to co mówisz.

Jak wygląda rekrutacja do Alstala? Pod względem jej przebiegu

2 etapy rekrutacji, najpierw spotkanie z kimś z działu HR, potem z przełożonym

@glass

I tylko tyle?

@Elon

No wiesz, wysłania CV, rozpatrywania go, wstępnej rozmowy telefonicznej nie liczę, bo to chyba jest stały składnik każdej rekrutacji wszędzie

@glass

A no to tak, zdaje sobie sprawę z tego jak to tam podstawowo wygląda, myślałem po prostu że jakoś więcej tych etapów jest, ale to dobrze że szybciej to przebiega

@Elon

No to teraz już wiesz, że nie ma. To co potrzebuja to się dowiedzą w trakcie tych dwóch etapów i nie ma co rozciągać tego

doswiadczony

Alstal to dobra firma, to trzeba im przyznac. Na start dla mlodego inzyniera idealna, starsi dobrze przyuczają, realizacje są duze wiec trudne ale ciekawe i jest mozliwosc dalszego rozwoju swojej kariery czyli z biegiem lat kierownik robot potem budowy itd. Jest jedno male ALE, w czasach Covidu zarzad oszalał i jego decyzje placowo finansowe (bez zdradzania szczegółów) skutkują aktualnie odplywem ogarniętej wykwalifikowanej kadry do innych firm. Co z tego zostanie, tego nie wiadomo ale mozna spodziewac się kadry typu BMW - biernie miernie ale wiernie. Szkoda!

?
@doswiadczony

długo już pracujesz w firmie? jaki staż pracy?

Czy pracownikom proponowane są dodatki pozapłacowe?

Ościk

No są są, nie powinno to stanowić zaskoczenia.

odp

są paczki na święta, Paczki na dzień dziecka, karty multisport, ubezpieczenia zdrowotne

@odp

O właśnie o takie konkretny mi chodziło, bardzo dziękuję w takim razie ;)

Mariusz
@Ościk

teoretycznie nie powinno ale stanowi. Pytanie mam o widełki wynagrodzenia na dzień dobry dla normalnego robotnika z uprawnieniami na zwyżki, wózki itd a na co uprawnień nie mam to i tak potrafie zrobić

@odp

To takie w sumie podstawowe rzeczy, ale fajnie że są :)

War
@Mariusz

no ale bez uprawnień mogą nie pozwolić Ci tego robić, bo może to narobić niepotrzebnych problemów

ciekaw

Jakie są stanowiska w Alstalu na które można się załapać??

?
@ciekaw

o stary wszystkie chcesz żeby Ci wymieniać?

Fozzy
@ciekaw

A w jaki ton uderzasz? Jaka charakterystyka pracy? Załapać można się na wiele, ale czy akurat ty się załapiesz, to już zależy od kwalifikacji, więc najpierw się określ

@?

No może nie wszystkie, ale te poza tymi już typowo kierowniczymi, bo na to się raczej nie nadam

Fozzy
@ciekaw

Nadal jak na moje oko za mało sprecyzowane ;)

@Fozzy

Pracowałem już dużo na budowach, ale w małych firmach, nigdy w takiej więc zastanawiam się czy bez konkretnego doświadczenia czy potwierdzonych papierami uprawnień mam czego szukać tutaj

Tele
@ciekaw

Z reguły raczej są wymagania dotyczące konkretnego wykształcenia i doświadczenia w pracy, więc tak bez żadnych uprawnień itp to może być trochę ciężej, ale trzeba czuwać na ofertach, na nich zawsze pisze co konkretnie jest wymagane

Somi

Dużo ofert widzę do was, jakieś nowe projekty są? Czy po prostu duże zapotrzebowanie?

Dawid
@Somi

Projekty są cały czas i nowe też cały czas przybywają, więc to nie jest do końca tak że jest jakiś bardziej gorący okres

inf
@Dawid

No i było też chwilowe zatrzymanie, chociaż Alstal bardzo szybko zaczął rekrutację zdalne, chociaż może po prostu ludzie nie byli na nie tak chętni, a teraz przy normalnej rekrutacji będzie ich więcej na stanowiska

nikt
@inf

ja mam wrażenie że od razu była zmiana na rekrutacje zdalne, nawet nie było żadnego zatrzymania, zresztą chyba pisali tutaj też o tym

info
@nikt

pisali pisali, firma nawet odpowiadała, że są prowadzone rekrutacje cały czas i można się śmiało zgłaszać

Eto

No bez przesady z tą rotacją, bo nie do końca tak jest, potrzebują nowych ludzi i zatrudniają i tyle w temacie

Pytanko

Czym się różni inżynier projektu od inżyniera budowy?

@Pytanko

W sumie można wywnioskować różnice z wymagań w ogłoszeniu. Inż. projektu prowadzi rozmowy z kontrahentami, negocjacje, zapytania ofertowe i inne takie, gdzie inż. budowy to głównie kontrola robót, papierologia

@nick

Czyli oni są na równi, czy inżynier projektu ma więcej obowiązków i odpowiedzialności? Czy ciężko to porównywać

@Pytanko

Raczej nie ma co porównywać, bo to zupełnie inny zakres

@nick

Okej, rozumiem, dzięki wielkie za fatygę i pomoc w tej kwestii

Loko
@Pytanko

Czy ktoś może rekrutował już na któreś stanowisko inżyniera? Zastanawiam się jak poszła rozmowa rekrutacyjna

Tobi

Słyszałem od znajomego, że ALSTAL zwraca kasę za dojazdy do pracy, to prawda?

Eh...
@Tobi

Jeśli jemu zwracają to mogę powiedzieć że nie wszystkim zwracają bo ja mam inne doświadczenie w tej sprawie.

Tobi
@Eh...

no jemu zwracają dlatego o tym mówię

Lanek
@Tobi

Skoro jemu zwracają to tak musi być ;)

@
@Tobi

mówić to jedno, a zobaczyć realnie te pieniądze to, drugie. to fikcja. chyba ze mówisz o delagacji, ale to są dwie różne rzeczy,

Nie
@Tobi

Zwracaja za dwa dojazdy w miesiacu a kwote dodaja do wynagrodzenia brutto, odprowadzajac wszystkie skladki od pieniedzy ktore powinny pojsc na bilety czy paliwo. Zapisane to jest w regulaminie. Absurd.

Zostaw merytoryczną opinię o ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Zobacz opinie na temat firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 159.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 2 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 17 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.?

Kandydaci do pracy w ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. Sp. k.