Artech Polska Sp. z o.o.

Prudnik

Opinie o Artech Polska Sp. z o.o.

Julita

@Duda czy przed podpisaniem umowy zostałeś w pełni poinformowany o wszystkich warunkach pracy? Czy długo i nadal pracujesz w Artech Polska? Czy ktoś jeszcze miał takie doświadczenia jeżeli chodzi o wypłatę wynagrodzenia?

Duda
@Julita 07.08.2017 11:58

Nie pracuję już w Artechu, zrezygnowałem po 6 miesiącach pracy. Wszyscy pracownicy zatrudnieni przez Otto Work Force Polska byli (i zakładam, że nadal są) oszukiwani w ten sam sposób. Tak, zostałem poinformowany o warunkach pracy i wynagrodzeń. O wynagrodzeniach mówi punkt 4 umowy zlecenia, a brzmi on "Z tytułu realizacji usługi wskazanej w punkcie 1 zleceniobiorca otrzyma wynagrodzenie, wypłacane w miesięcznych okresach rozliczeniowych, obliczone według stawek: dziennej 13,00PLN/h brutto płatne przelewem na rachunek wskazany powyżej. Stawka nocna przysługuje za wykonywanie pomiędzy godzinami 22:00 a 06:00." Wiem, że Artech płaci OTTO wszystkie dodatki jakie wypracowuje pracownik. To OTTO kradnie pieniądze pracowników. Widziałem rozliczenie miesięczne jakie OTTO wystawia Artechowi. Dokument był wystawiony za miesiąc luty i przy moim nazwisku widnieje kwota 3636 PLN. Miałem w tym miesiącu przepracowane 10 dni na pierwszej zmianie, 5 dni na drugiej zmianie, 5 dni na 3 zmianie (nocki) i 1 sobotę, a wynagrodzenie brutto wyniosło 2184 PLN. Z prostej matematyki wynika, że OTTO za moją ciężką pracę zgarnęło w lutym 1452 PLN!, a ja zarobiłem 2184 PLN brutto co po odliczeniach daje kwotę netto 1634 PLN. Jednym słowem OTTO to złodzieje nastawieni na maksymalizację zysku kosztem pracownika. Niewolnictwo XXI wieku.

Julita

@Bp73 nie jest jednoznacznie w komentarzach poniżej stwierdzone, że jest źle w firmie Artech Polska. Ty tak uważasz? A jakie zachowania w pracy spowodowały, że tak myślisz? Czy z tym PIPem to jeszcze nie jest przesada? To ze względu na te umowy śmieciowe?

Bp73

Skoro jest zle to proponuje PIP. Ka pracowalem w Artech 1 miesiac i widzac co sie dzieje odszedlem i podziekowalem smiejac sie pracodawcom w twarz. Mysleli moze ze bede prosil o przedluzenie smieciowej umowy.

Julita

@lolo co masz na myśli? Mógłbyś rozwinąć myśl? Na forum zawsze warto argumentować swoją wypowiedź, by każdy mógł ją zrozumieć. A zaglądają tu osoby zainteresowane pracą w Artech Polska i taka argumentacja jest dla nich ważna.

ala
@Julita 08.09.2017 14:10

I wypłaty znowu nie ma.

@ala 06.11.2017 15:44
I wypłaty znowu nie ma.

Artech płaci do 5 dnia roboczego, czyli jest jeszcze czas.

lolo

W tym zakładzie nic nie idzie w dobrym kierunku.

Duda

Witam! Mam kilka słow do napisania na temat Otto Work Force Polska, które zatrudnia pracowników dla Artech Polska na umowe zlecenie. Oszukują na wypłatach we wręcz bezczelny sposób. Nie wypłacają dodatków za pracę w godzinach nocnych (20% dodatku) oraz za soboty (100% dodatku). Jednym słowem zawsze dostaniesz 13 PLN za godzinę pracy, nie ważne czy jest to poniedziałek, sobota czy nocka. A jak wygląda sama praca w Artech Polska? Dokładnie tak jak opisali to inni (patrz komentarze wyżej).

solidny

jest luz jak nie ma roboty a wariactwo jak sie trafi

Poszukiwacz

Pracy tam nie polecam wszystkie powyższe złe opinie , zgadzam się w 100% byłem widziałem i tam pracowałem po niedługim czasie się stamtąd zabrałem . Szukajcie czegoś innego bo tam kariery nie zrobicie i naprawde szkoda tam tracić życie. Uwierzcie mi wiem co mówie , zna takich co się tam wykończyli stres ich zjadł i długo nie pożyli. Marek Jakubiak (jeden z niewielu polskich polityków, który może pochwalić się sukcesem jako przedsiębiorca) sprzeciwił się istnieniu specjalnych stref ekonomicznych, które uprzywilejowują zagraniczne koncerny, kosztem polskich przedsiębiorców! "Jeśli chce się wspierać polską gospodarkę to nie należy tworzyć stref specjalnej troski dla przedsiębiorców zagranicznych. Polacy w Polsce mają prowadzić działalność gospodarczą na równych prawach ze wszystkimi!"

solidny

a co to sie stało pani dyrektor ulubiona jóż nie pracuje wiecie o co chodzi

gat

soboty za free

aaa

Brak talonów na Święta

olo

A o zwolnieniach to nikt nie wspomina.

ja

Przyjęcia na umowę zlecenie są przez Otto Agencja pracy tymczasowej.

tomasz

Jak wygląda przyjęcie do Artechu na umowę zlecenie ?

bis

Może wiecie jak wygląda rozmowa rekrutacyjna na inżyniera ds. optymalizacji procesu? kontrola nad dokumentacją procesu produkcji (tworzenie i kontrola standardów i instrukcji stanowiskowych, aktualizacja i standaryzacja) to normalny obowiązek, ale jak jest umowa o pracę to jeszcze lepiej.

Bella

Praca jak praca wszędzie dobrze gdzie nas nie ma pracować wszędzie trzeba ,ludzie nie są wcale tacy źli ,każdy opowiada że tak tam źle ,że wyzysk a w innych zakładach jest lepiej ,może zarobki są trochę wyższe nic po za tym. A tu sprawdzone wszystko .Mały biegają i uśmiechnięty kierownik do każdego się odezwie powie dzień dobry przywita się z każdym w razie problemu zawsze służy pomocą.Ogulnie fajny zakład i ten kto ściemnia nie pracuje uczciwie zawsze będzie pisał że jest źle obojętnie gdzie by pracował

Byłapracownica

Skoro kazda drobnostka jak twierdzisz jest dla nich wyzwaniem to niech im sprostaja a nie wysługuja jak murzynami. Byles? Pracowales? Co dla ciebie jest zdrowego w tym ze siedzisz przez 8 godzin w smrodzie tuszy, benzyny, kleju itp? Zapewniam cie ze dwa papierosy na raz sa mniej szkodliwe niz toooo co ludzie tam wdychaja bo z biegiem lat nie wyjdzie im to na zdrowie, w rzeczy samej! Ale jak sam stwierdziles Zaklad Promuje Zdrowy Tryb Źycia!!! Polecam ci tam pracę, bedziesz wiecznie zdrowy, piękny i mloooody! Ahaaaa i broń boźe fajki bo to jest fuuujjjj. Pozdrawiam ;)

Byłapracownica

Byłam, widziałam i nie polecam! Praca w warunkach wrecz tragicznych, czepiaja sie wszystkiego czego tylko mogą, kazda drobnostka jest dla nich problem a pracownik - niewolnikiem. Dyskryminacja kompletna jezeli chodzi o palenie, wszyscy moga poza pracownikami. Ludzie ktorzy tam pracuja maja tylko obowiazki a praw zadnych. Majstrowe nie znaja sie na rzeczy, chyba wziete z ulicy bo nie maja kompletnie pojecia o tym jak przebiega obróbka kasety, no chyba ze wykuje instrukcje na tzw. Blaszke. Do tego wulgarne i bezczelne jak na ludzi na takim stanowisku.Brak odpowiedniej wentylacji przy tych warunkach , wierzcie lub nie wdychanie benzyny przez 8 godzin nie jest ani zdrowe ani przyjemne. Na obrone zakladu uslyszymy ze na tych stanowiskach pracownicy zmieniaja sie co 2 godziny.... Bujda na kółkach bo siedzi sie na tym bite jak w morde 8 godzin. Jesli sie powie ze nie moze sie siedziec na tym to odpowiedz brzmi " to sie zwolnij, na twoje miejsce jest duzo innych osob". Owszem mozna by bylo zalozyc maseczke ochronna tylko..... kto przy 32 stopniach C zaklada gumowego kondona na twarz, dopiero brakuje oddechu. Szkodliwe?- nie placone bo tam podobno wszystko jest zdrowe i nie szkodliwe, w takim razie dlaczego ciezarne nie moga tam pracowac, przeciez to samo zdrowie, wrecz witaminki. Brak konkretnych kontroli, ktore by to zauwazyly, poniewaz wszyscy sie zapowiadaja jakby przyjezdzali na kawe. Jedynym problemem kierownika w tym zakladzie jest to by scierki do czyszczenia kaset byly poskladane w kostke hahahah jesli to jest priorytetem tego zakladu to zycze powodzenia. Jeszcze raz NIE POLECAM!!!

antek

Jak obecnie wygląda praca na naklejaniu etykiet ? jaka stawka, jakie warunki, itp ?

MIMI

a kiedy ta podwyzka?

xyz

A o jakiej premii tu mowa i dla kogo?

Nick

Przecież był aneks do umowy o terminie wypłat,wszyscy podpisali.Jest w terminie wypłata...

ddd

A mieli inne wyjście

WWWWW

Dziś już 8 styczeń a wypłaty na kontach białych murzynków nie ma , chyba wszystkiego nie przebalowali w SPA ???

Meska

No nie, najniższa krajowa i do tego na kilka miesięcy i trzeba sie prosić o przedłużenie umowy.

ja

Bosko to w całym zakładzie.

Meska

Mowa tylko pewnie o budynku B czyli produkcji. Na remanach jest boska atmosfera

Meśka

Co chwilę są przyjęcia przez Otto. Biuro pracy w opolu.

Meśka

Zgadzam się w stu procentach. Pokazują na siłe,że one zapierdzielaja a my tylko bierzemy kasę. Jak mamy sie czegokolwiek nauczyc skoro cały czas stresują nowego pracownika i po 2 tyg zwalniają i biorą nowych? Żenadax2

Xyz

Po rozmowie kwalifikacyjnej zapewnienia, że będzie informacja zwrotna do 2 tygodni. Zero kontaktu, z głodu zdechnie się a nie zadzwonia.

Admin

W życiu nie pracowałem w gorszej firmie ni jeżeli jest Artech. Te wszystkie kobiety zarówno pracownice jak i przełożone porażka jakaś wymalowane paniusie które myślą że pozjadały wszystkie rozumy, zarozumiałe, wredne babska szczególnie produkcja nalewarek, myj [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ludzi których widza pierwszy raz na oczy, tylko słychać szepty za plecami, PATOLOGIA!!!. Co do pracowników wyższych rangą to lepiej nie jest, tylko słychać darcie ryja i przekleństwa. OMIJAĆ SZEROKIM ŁÓKIEM !

Artech chiny

Witam serdecznie i proszę o ironiczne brawa dla rządzących.Są tacy co nie rozumieją że większość osób pracujących w tym zakładzie mają swoje rodziny dzieci i karzą za rozmowy telefoniczne.Proszę pamiętać ze bywają w życiu takie chwile jak wypadki losowe choroby i problemy osobiste.Zakazy wychodzenia na papierosa dla osób produkcyjnych super dobrze że pomontowane zostały kamery a zakazu nie przestrzegają pracujący w biurze i majstrowe super materiał utrwalony okiem kamery do dyskryminacji.Coś mi się wydaje że nadal będę tkwiła w przekonaniu o tych którzy się nie nadają do niczego w swoim mieście więc przyjechali do nas a efekt jest widoczny już przy portierni.

mamuska

Pracowałam w tej firmie przez bardzo długi okres czasu , warunki beznadziejne, śmrud, bałagan, chaos nikt nic nie wie a niektóre majstrowe się opieprzają chodząc co kilka minut na papierosa i myslą ze są niewiadomo kim w tej firmie a same na siebie jadą za plecami, firma zmienia kierownictwo prawie co rok a nowy kierownik to jakiś pedzio-oszołom,reszta jest nie lepsza. Nie polecam pracy w tej firmie za takie pieniądze i warunki, szkoda tylko kobiet które nie mają innego wyjścia i jakoś to wszystko wytrzymują - poszanowanie dla tych kobiet

widmo

Artech PL - niewola , praca dość trudna- wysokie normy i złe warunki, pracujesz na zawołanie w kazdy dzien jak trzeba i to za dzień wolny, którego nie mozesz odebrać według własnych potrzeb jak i urlopu którym dysponuje firma, coraz większe normy a ludzi traktuje się jak bydło - jak nie dasz rady, nie podpasujesz komuś to wykop za drzwi , warunki coraz gorsze - brak wentylacji, smrud na hali przez róznego rodzaju kleje, tusze, przypalany plastik na kasetach i hałas który bardzo łatwo uszkadza słuch, duzo kobiet przez to ucierpiało na zdrowiu a co do kierownictwa to banda d.bili którzy nic nie robią i wydają pieniądze na własne zachciani - nowe samochody co 2 lata jak nie szybciej. Ludzie pracują za najnizszą k. Gdzie kasety są sprzedawane poza PL w euro np.5E za kasete gdzie na lini trzeba wykonac normę 1500szt na zmianę na lini. Kasety to buble które są przetwarzane kilka razy albo będą pisać albo nie. Z tego powodu firma poupadła tracąc kontrachentów. Ludzie to banda złodzieji i tyle , nikomu nie polecam pracy unich. Szkoda zdrowia za takie pieniądze!! Kupujcie oryginały które nie niszczą drukarek jak ten badziew

niezadowolony

pRacowałem w artech radlin kopalnia. no coz ludzie to tylko numerki w ewidencji. nie podoba sie to cie zwolnia. praca w soboty i w niedziele nie chcesz pracowac w weekendy to rowniez wylecisz. praca na zlecenie zaponijcie o umowe o prace. placa najnizsza krajowa. za weekendy moze dostaniesz jak sie upomnisz. trzeba dobrze samemu sobie liczyc godziny czasem sie myla.osobiscie nie polecam. no ale gdzie jest lepiej......????? wszedzie tak samo.

sfbv

Hej, szukam pracy, interesuje mnie, ile mógłbym zarobić, odpowie ktoś? Mam też pytanie, co do sposobu rekrutacji, z czego pytaja czy pytania sa trudne w jaki sposób wysyłaliście CV? Na maila, czy może osobiście? Jak wygląda atmosfera w pracy i kontakty z przełozonym? z góry dziekuje za wszystkie odpoiwedzi

francuz

waldek konfident

lupo

to że są w stanie się utrzymać w to wierzę, ale raczej nie zostaje im za wiele. Dużo ludzi w Polsce jednak za takie pieniądze funkcjonuje

anim

Zostaje ??? Ta pensja wystarcza na opłaty i dojazd do pracy i na nic więcej, polacy to tania siła robocza a prywaciarze wykorzystują sytuację w naszym kraju

anim

szyszka734

Atmosfera to masakra szczególnie na produkcji,bardzo wredne babsztyle które tylko koncentrują się na tym jak Cię upokorzyć.Nowe osoby mogą to przetrwać jeśli nie będą zwracać na nie uwagi i tylko patrzeć na to co ma do zrobienia. Te hieny zachowują się tak jak by w tym zakładzie nie umiał nikt robić tylko one,te prostaczki które myślą że są nie zastąpione.Nic w życie nie wniosły i nie wniosą bo są za tępe. Koncentrują się tylko na tej jednej czynności którą potrafią i w ten sposób prostacki chcą zawojować.Żenada!!!

Basia
@szyszka734 03.04.2014 09:11

Choć jedno dobre słowo no cóż brak,więc coś w tym jest.

holly grey

Nie trzeba mieć żadnej wiedzy, wszystkiego Cię nauczą. Teraz są przyjęcia. CV można składać osobiście albo mailem hr@artech.pl. Słyszałam, że wysłane aplikacje są niszczone co miesiąc, więc trzeba próbować. Przyjmują też przez OTTO na umowę zlecenie. (usunięte przez administratora) Aktualnie sama staram się o przyjecie, może w końcu mi się uda. PZDR.

taka ja kaja

a moze mi ktos powiedziec jak mniej wiecej wyglada ta praca.dlaczego warunkiem zatrudnienia jest umiejetnosc pracy w grupie?czywy faktycznie robicie cos w grupach nie nie wiem przy stolikach czy co,czy kazdy jest od siebie oddalony ma odrebne stanowisko.bardzo zalezy mnie na tej informacji,no i ile mozna zarobic na czysto tak konkretnie.baardzo bede wdzieczna za odp

@taka ja kaja 08.03.2014 12:18

Praca w Artechu polega na wyrobie kaset do drukarek. Jedną kasetę robi kilka osób. Na stoliku jest maszyna. siedzi się koło siebie.Jak zrobisz swoją czynność, to podajesz kasetę do następnej osoby, a ona do następnej itd. Jest to praca siedząca. W każdym razie tak jest na produkcji. Nie wiem jak wygląda praca na pakowaniu. Czasami są duże normy i trzeba szybko robić. Nie jest to praca na akord. Twoja wypłata nie zależy od wyrobionych norm. Płacą tam najniższą krajową. Na rękę można zarobić ok. 1200 zł, czasami więcej zależy jaki m-ce. Wypłata jest zawsze na czas. Słyszałam, że szykują się przyjęcia, więc jak chcesz to możesz spróbować. Pozdrawiam

holly grey

Pracowałam tam, więc wiem wszystko.(usunięte przez administratora) Płacą najniższą krajową, raz na kwartał sypną premią 150 zł brutto - pod warunkiem, że się nie chorowało. Praca na 3 zmiany, weekendy wolne. Jeśli trzeba pracować w sobotę, to wcześnie uprzedzają. Czasami jest ciężko, czasami lżej - zależy od pracy. Niektórzy ludzie są OK, a z innymi to masakra. Żeby zobaczyć jak tam jest, muszą cię tam zatrudnić, a to nie jest takie proste. Bardzo mała liczba zatrudnień, najczęściej umowa zlecenie, ale to i tak znanych pracowników. Można próbować przez Agencję Pracy OTTO w Opolu, ale marne szanse. To był mój pierwszy taki zakład pracy, więc nie mam porównania z innymi. Ale praca to praca i w Prudniku nie ma co wybrzydzać. Mam nadzieję, że chociaż troszkę pomogłam. Pozdrawiam obecnych, przyszłych i byłych pracowników:)

na szczęście były pracownik

Artech porażka, płaca mała a atmosfera masakra. Nie polecam pakowania bo tam na jedenej ze zmian nie rządzi brygadzistka tylko jedna panienka rozwrzeszczana a nastepna zarozumiała, a Pani brygadzistka się ich słucha i wynosi na piedestał. Po za tym klimacik może być. Najlepiej iśc na sterylną

jasiek

[usunięte przez admina] jak nic. Nędzne pieniądze, atmosfera nieciekawa na wtryskach 4-ro brygadówka (tylko na wtryskach). Inspekcja pracy miałaby tam co robić. Niestety ludzie muszą zarabiać na papu, a w okolicy co jest? meble i coroplast, który ma jeszcze gorszą opinię.

artech

W Prudniku i tak nigdzie pracy nie znajdziesz poza sklepem i to dużym jak masz chody ,a to co się dzieje teraz w artechu to masakra.Pracujemy jak chińczycy za miseczkę ryżu.

okton 3

Artech Prudnik,duuuza odpowiedzialnosc materialna w szczegolnosci w magazynach nie adekwatna do zarobkow,wogole kiepskie zarobki, ogolnie chaos i galimatias panuje w firmie.

>>> Misia

Praca jest dobra jesli masz tam kogos z rodziny;p wtedy masz zajebiscie,bo wcale nie trza sie wytezac by pracowac;p,a co do płacy jak sie gowno robi to placa jest zajebista :) polecam

Zostaw opinię o Artech Polska Sp. z o.o. - Prudnik

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Artech Polska Sp. z o.o.