Opinie o ZTM w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ZTM. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w ZTM o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Przewóz osób miejski i podmiejski

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ZTM w Warszawa

nabór w ztm

Nabór na stanowisko biurowe w ZTM. Już na samym początku absurdem wydawał mi się brak możliwości aplikowania przez formularz elektroniczny, e-mail etc. Tylko wersja papierowa i wysyłka listem, ok. aplikacja wysłana. Po około tygodniu zaproszenie na test i rozmowę. Jakie było moje zdziwienie, gdy na teście i rozmowie pojawiłem się... sam :) Samo to dało mi już sporo do myślenia. Po ukończeniu testu zaproszenie na rozmowę. Miałem wrażenie że rekruterzy od początku wmawiają mi że ta praca nie jest dla mnie i że nie będę się tutaj spełniać - co istotne, spełniałem wszystkie wymagania podane w ogłoszeniu. Ponadto arogancja i lekceważący stosunek dla kandydata podczas rozmowy są najlepszą wizytówką tego miejsca. Drogi ZTMie, patrząc na Wasze podejście do rekrutacji oraz stosunku do kandydata (a przede wszystkim do człowieka), wieszczę na przyszłość tabuny kandydatów i same sukcesy rekrutacyjne. Dla rozważających ZTM jako potencjalnego pracodawcę - zastanówicie się czy warto poświęcać swój czas na papierowe aplikacje, wysyłki listów i utratę dnia urlopu w pracy, by na końcu dowiedzieć się, że ta praca nie jest dla Was - ja już się przekonałem, że nie warto. Pomijam brak elementarnego szacunku dla drugiego człowieka już na etapie rekrutacji (boje się, co dzieje się później). Nie przedstawiam tej informacji żeby zniechęcić innych, chcę tylko pokazać jak wygląda prawdziwy obraz naboru w ZTM.

Krystyna
@nabór w ztm

A dostałeś chociaż feedback od firmy po rekrutacji? Pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdzie zgłoszenie trzeba wysłać pocztą :P

Kacper

Dla mnie to jest paranoja po co są rozkłady jazdy jak autobus sobie jeżdżą jak heca No przykład dziś autobus z dzieci Warszawy 401 miał być 18:12 przyjechał oczywiście sobie wcześniej o 5 minut i oczywiście człowiek nie zdążył dobra myśle poczekam na następny który miał być oczywiście ale nie przyjechał na czas tylko ze spóźnieniem około 10 minut żałosne jest to ztm możesz się uczyć od Chin tam nawet minut autobus się nie słonia jednym słowem jesteście najgorsza komunikacja miejską razem z kolejami mazowieckimi !!!!

Pasażer
@Kacper

Może warto pomyśleć o tym co się dzieje na drogach? Niestety ale Warszawa się rozrasta . Ludzie przyjeżdzają do Warszawy za praca każdy ma 1-2 samochody . W samochodzie po 1 osobie . Niestety Warszawa jesy coraz barfZej zakorkowana a rozkłady nie biorą korków pod uwagę :)

pasażer1984
@Pasażer

A może ludzie jeżdżą własnymi samochodami, ze względu na to, że autobusy ciągle są opóźnione. O godzinie 5.30 korków nie ma, a kierowcy autobusów w połowie trasy już mają po 10 minut opóźnienia. Ale zamiast jechać, to bawią się telefonem, przed sygnalizacją z zielonym światłem zdejmują nogę z gazu i toczą się na przystanek, nawet z zajezdni wyjeżdżają opóźnieni, bo trzeba zapalić, z kolegą pogadać algo w telefon patrzeć, zamiast przygotować się do odjazdu i można tak jeszcze wymieniać. Także argumenty takie jak korki są wyssane z palca. Zdarzają się kierowcy, którzy potrafią trasę przejechać z opóźnieniem rzędu 5 minut i to pomimo korków. Ale większość to głąby, którzy o prowadzeniu autobusów nie ma pojęcia, a pracują w ZTM tylko dlatego, bo nic nie potrafią i nikt ich w innym miejscu nie zatrudni. Sam jeżdżę autobusami, ale powoli dochodzę do wniosku, że pora wrócić do jazdy samochodem, bo z tymi kretynami i niemotami za kierownicami autobusów, nie da się nigdzie dojechać na czas. Właśnie dlatego jest coraz więcej aut na ulicach, bo nikt nad tymi matołami nie panuje i nie potrafi wymusić odpowiedniego poziomu wykonywania pracy. (usunięte przez administratora) u tych ludzi wychodzi, ale co się dziwić, skoro ledwo podstawówki pokończyli i nikt ich nie potrafił nuczy odczytać godzinę na zegarku.

xxxx

Niemcy wyhodowali tego potwora Putina. Głównie ta hitlerzyca Makrela i jej ryży kundel. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego też wystawili Putinowi na odstrzał.????

pasażer1984
@xxxx

Kaczyńskiego wystawił jego głupi braciszek z demencją

Sranie w banie

Czaskowski TW JUSTYNA 2 POJECHAŁA DO USA ABY ROZKRADAĆ TO CO WYPRACOWAŁ PREMIER MORAWIECKI - TW JUSTYNA ATEISTKA A PAN BÓG ISNIEJE NIEZALEŻNIE OD WIARY A JAK NIE PAN BÓG TO KOSMOS ISTNIEJE I ENERGIA DOBRA A PAN BÓG NIE RYCHLIWY ALE SPRAWIEDLIWY……

logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.

Autobus 128 spóźnił się dzisiaj dnia 21 maja 2022. Mój znajomy był załamany tą sytuacją. Aż kazał mi napisać ta skargę Pozdro panią od chemi❤️ dowoidzenia i mam nadzieję że to się nie powtórzy:)

Student

Za co wy bierzecie pieniądze? Autobusy jeżdżą jak chcą, skmki mają wiecznie opóźnienia i z błogością stoją w polu pośrodku niczego przez 10 minut bo tak. Po czym na koniec to ja dostaje ochrzan za spóźnienia. Już przemilczę kanarów nadużywających uprawnień i będących burakami, bo można sprawdzać bilety ale nie wyżywać swojej złości i kompleksów na babci z siatką pomidorów. Ergo, zepnijcie w tym zarządzie dupe i zróbcie coś z tym cyrkiem a nie grzejecie się w słońcu Trzaskowskiego i zbieracie premie

Sylwia
@Student

Jak niby ci kanarzy nadużywają uprawnienia?

Nutka

Nie polecam dzisiejsze kierowcy z 171 numer autobusu 6186. Nie od dziś jeżdżę z hulajnogą autobusem a dziś święta krowa ma wielki problem

Lalalalabania

Superancka pani w autobusie 500 w srode ok. 13.30 byla na kolowa ma numerek 5756 pozdrawiam

JanCh

Na doładowanie biletu które trwa 2 minuty czekam zawsze w granicach 25 - 30 minut. Okienka są dwa ale kolejka zawsze ma przynajmniej 10 metrów co jest śmieszne. Problem ten jest od zawsze a kierownictwo nic z tym nie robi.

Lid

Godz 19:02 autobus 139 na Wilanowie podchodzimy do drzwi wciskamy przycisk a kierowca bezczelnie odjeżdża nie czekając dosłownie sekundę aż drzwi się otworzą. Dno totalne kierowcy Wawy!

Sylwia
@Lid

Ale byliście o czasie? Się przychodzi na przystanek kilka minut wcześniej żeby zdążyć, nie wiesz? :P

BARTOSZ

Witam codziennie dojeżdżam do pracy raz na 6 raz na 14 a raz 22 ponieważ pracuje na 3 zmiany i od paru tygodni skm linii s2 z stacji sulejówek miłosna w kierunków lotniska Chopina gdzie wysiadam na stacji warszawa zachodnia zawsze czy to wysiadam na zachodniej czy w Sulejówku w miłosnej to jest opuzniona 20 do 10 minut jak mam się nie spuzniac do pracy kto za to zapłaci tym bardziej że jako klient place co miesiąc 120 zł a czasem kupuje na 3 miesiące za 330 zł kto zwróci mi za spuznienia do pracy muj adres e-mail karol.corporation@gmail.com

Warszawianka

Dziś o 18.30 miałam spotkanie zdalne w sprawie karty warszawiaka. Wszystko sprawnie, szybko i konkretnie. Pani, która prowadziła spotkanie- niestety imienia nie pamiętam- ale przemiła blondynka- pomogła mi praktycznie ze wszystkim jak pobrać upo, przekazać dokumenty, nawigowała mnie idealnie, cierpliwie tłumaczyła i wszystko załatwiłyśmy. Brawo! jestem pod wrażeniem- tym bardziej, że wcześniej umówiłam spotkanie online bez problemu- żeby wszędzie można było tak porozmawiać to życie byłoby prostsze. Dziękuję i pozdrawiam. POLECAM TĘ FORMĘ kontaktu.

pies

CZY TEN ZAJEB-ANY 143 MUSI SIĘ CIAGLE SPÓŹNIAĆ!!!

passenger

Zachęcam wszystkich do pisania skarg na kierowców ztm. Dziś dostałem odpowiedz z ( https://www.ztm.waw.pl/napisz-do-nas/ ) A w niej, ze wszczęto postepowanie wyjaśniające wobec kierowcy numer xxxx w związku z moja skargą na niewłaściwe wykonywanie obowiązków pracownika ztm. Kierowcę wezwano do złożenia raportu i szczegółowych wyjaśnień. ''ich analiza, niestety dowodzi, ze skarga jest zasadna, kierowca wykazał się bardzo dużym stopniem braku profesjonalizmu...... miał obowiązek uważnej obserwacji drzwi,..... gdyby je obserwował nie doszłoby do sytuacji która była moim udziałem,...... w tym stanie rzeczy poproszono kierownika oddziału o uważna analizę przebiegu służby kierowcy, wyciagnięcia adekwatnych sankcji dyscyplinarnych,..... złożone przez kierowcę wyjaśnienia uznano za mętne, pokrętne, będące nieudolna próba uniknięcia odpowiedzialności. ...'' Brawo ZTM !!! Komu się chce zwalczać patologie wśród kierowców !!!! Dzięki temu ze autobusy maja gps, w czasie realnym wiadomo ze przyjechał np przed czasem , i otworzył drzwi tam gdzie nie powinien, np. 5 m za przystankiem - gps wszystko wykaże. Poza tym w komunikacji miejskiej sa kamery i rejestratory. Ludzie nie bójcie się pisać skarg gdy są zasadne. Zwalczajcie patologie dla naszego wspólnego dobra. Dziękuje Panu rzecznikowi prasowemu Stawickiemu za interwencję oraz Panu Szlubowskiemu z ZTM za zainteresowanie sprawą.

Bartek
@passenger

Kretynów, gowork to nie miejsce na takie posty.

Aaaa
@passenger

To ze ci napisali to nie znaczy że kierowca został ukarany. Na wiele skarg odpisują żeby pasażer się cieszył ze jego donoszenie jest ok. A swój droga masz racjie od dzis już nikomu nie otworze drzwi żeby się przesiadł do autobusu przedemna jak chociaż jedne drzwi nie będą na przystanku. Ciekawe co wtedy napiszesz?

Pasażerowie
@passenger

No tak piszmy skargi nawet wtedy koedy są one bezpodstawne żeby zrobić na złość kierowany bo np za mocno zahamował . Ludzie są żałośni. Nie wiedza kompetnie nic o pracy kierowcy ztm a potrafią tylko gadać jakie to buraki tam pracują . Nie oszukujmy się zachowanie kierowców jest takie przez pasażerów . Przerwa 10 min a pójdę na pierwsze miejsce popatrzę jak kierowca je śniadanie albo posłucham o czym rozmawia przez telefon bo przecież w autobusie nie ma innych miejsc tylko te z przodu . Dużo by pisać jak ta praca niszczy psychikę. Ile razy widziałam jak ktoś przespał swój przystanek i wysiadał po sygnale a później z buzia ze go drzwi przytrzaśnięty . Oczysisxie kogo wina ? Kierowcy! A napisze skargę niech ma! A życzę tym wszystkim żeby w swojej pracy również dostawali skargi nawet nie ze swojej winy :) bo przeważnie sa one bezpodstawne :)

Klient

45 min oczekiwania na 504 rozumiem poślizg ale są granice o 20 w piątek korków na modorze brak i wy się dziecię że ludzie są wściekli szanujcie pasażerów i ich czas pisze tu do koordynatorów ruchu bo i ekip odpowiedzialnych za grafiki ustalacie realne czasy i nie ściemniajcie na rozkładach

Krystyna

Łaskawie nocne autobusy mogą się zatrzymywać na przystankach. Na prawdę za każdym razem kiedy korzystam z waszych usług muszę się (usunięte przez administratora) Nie pozdrawiam. :)

Nie polecam, kierowcy są nieuprzejmi oraz nie otwierają drzwi nadbiegającym pasażerom ????????

Elżbieta
@Ania

Może kierowcy są różni? Zwracałaś uwagę? Jaka była reakcja?

Pasażer 527

Nie polecam kierowcy autobusu 527. Numer autobusu 8879. 13.03.2022 godzina 15.07 Krzyczy na pasażerów. Jeździ chaotycznie ze wszyscy siedzą prawie wymiotując . Nie otwiera drzwi gdy pasażer dobiegł do autobusu. Chyba ktoś nie panujący nad emocjami nie powinien wozić tyle osób. A przynajmniej przejść jakieś badania psychologiczne.

No japierdole

Do pana ktory jechal fzisiaj 172 w strone Sadyba: kurwa stary jak sie widzi ze sie przyjedzie wczesniej to sie kirwa qolno jedzie zeby na przystanku PUNKTUALNIE byc kurwa

Skarga

Jechałam bez biletu jeden przystanek na Stegnach, autobusem linii 522,wszedł kanar, brygada 4. Jestem rencista, okazałam legitymację, zapłaciłam od razu. Nie uwzględnił zniżki 50 %,zamiast 117,60 zł tak jak jest w taryfie, zapłaciłam normalną karę 159,60 zł. Na wezwaniu do zapłaty napisał, że jestem emerytem mimo, że w nr legitymacji jest litera R rencista, czyli mam 50 %zniżki. Nr legitymacji jest wpisany w wezwaniu. Ponadto kontroler zabrał mi dowód osobisty i nie chciał go oddać, a ja przez chwilę nie widziałam mojego dokumentu. Mógł nawet zrobić zdjęcie dowodu. Nawet nie widziałam identyfikatora kontrolera, miał schowany za kurtką, pytał czy w ogóle znam regulamin itp. Napisałam skargę do ZTM, ale oni stanęli po stronie kontrolera, wszystkiego się wyparł, więc oni stanęli po jego stronie. Poparli go, że wziął normalną opłatę, a nie ze zniżką, że kamery w autobusie nie działały, więc nie można nic potwierdzić. Czyli, że regulamin i opłaty sobie, a oni biorą więcej niż jest w cenniku. Zwykły Kowalski jak wezmie więcej, to nawet do więzienia może iść, a oni bezkarnie naliczają swoje mandaty jak im się podoba i są chronieni przez firmę. Jeszcze się dowiedziałam, że jak napisze kolejna skargę, to według KPA, mogą zignorować tą skargę i rozpatrzeć bez powiadomienia skarżącego. Tak działa ZTM. Nawet nie sprawdzają, kto ma rację, zawsze to pasażer jest winien. Jestem bardzo rozczarowana takim załatwieniem sprawy. Ile jeszcze osób zostanie w ten sposób naciągniętych.

Bbb
@Skarga

Bo kara za jazdę beż biletu jest jedna i nie ma zniżek.

Zostaw merytoryczną opinię o ZTM - Warszawa

• Jak się pracuje w ZTM?

Zobacz opinie na temat firmy ZTM tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 28.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ZTM?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ZTM?

Kandydaci do pracy w ZTM napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ZTM