ZTM

Opinie o ZTM

wielbicielczasomierzy

Sugeruję by ZTM nie dopuszczał do pracy kierowców nie umiejących wysłowić się w języku polskim oraz wprowadził stawkę minimalną za godzinę pracy. Niestety jeden z przewoźników obchodzi ten problem, co odbija się na Kierowcach i pasażerach. W komunikacji miejskiej nie powinno pracować więcej niż 10% przybyszy z e wschodu, powinni też mieć egzamin z topografii i kultury jazdy, oraz zachowań na drodze. Bo to co się dzieje przekracza granicę, kultura zza wschodu zaczyna dominować na ulicach, gniotsa nie łamiotsa jego mać. Oszczędzajcie koledzy ale nie na bezpieczeństwie pasażerów, nie zawsze tanio znaczy dobrze.

@Evitka 20.03.2017 13:01
Dziękuję Ci,ale uraziło mnie to,jak napisałeś,,musisz czytać ze zrozumieniem,

Mam prośbę.Wysłuchałam na YouTbie teledysku,na którym jest taki fajny kierowca.Jedzie ciemną nocą,gra mu radio ,a kiedy ktoś ysiada to on mówi przez mikrofon,,Do widzenia,wszystkiego dobrego

Rosa
@wielbicielczasomierzy 18.03.2017 14:31

Zamknij ten ksenofobiczny pysk

Autobus 135 w stronę os majdańska porażka 20min się spóźnia co dzień pomyślcie zanim godziny ustalicie na rozkładzie nie dość że jeździ rzadko to się spóźnia zróbcie coś z tym bo to jest chyba wasza praca

Edyta

Proszę Was o pozostawianie wyłącznie merytorycznych opinii o ZTM jako pracodawcy. Co osoby pracujące w tej firmie mogą powiedzieć o oferowanych warunkach zatrudnienia? Ponadto na stronie internetowej ZTM znajdziecie wiele ofert pracy, np. na stanowisko pomocniczego kontrolera biletów w Dziale Kontroli Biletów.

Karol

Godzina 8;59 tramwaj nr 7. Z tylu na ostatnich siedzeniach jest taki syf ze odechciewa sie człowiekowi jeździć komunikacja miejska (za która płaci pieniądze) Weźcie tu [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sprzątnięcie w końcu ten syf i bród bo to do [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] nie podobne

wojtek
@Karol 14.03.2017 09:01

Przecież nie motorniczy robi ten syf ale mili pasażerowie.

Dominika

Pan kontroler nr 1634 mimo mandaciku bardzo miły , symatyczny pracownik . Pan dal sie poznać o wysokiej kulturze osobistej, wzorowo wypełniał wszystkie nakazane mu zadania , cechujac sie sumiennością , rzetelnością , dbałością o dobry wizerunek firmy . Doświadczenie zawodowe oraz zaangażowanie Pana nr 1634 oceniam celujaco :) Życzę Panu powodzenia aby było więcej takich ofiar jak ja !! :)

solo777

Kierowców zaczyna brakować w zastraszającym tempie już w październiku z MZA odchodzi 700 osób na emerytury w tym prawdopodobnie 300 kierowców , pytanie kto będzie jeździł , odpowiem nikt bo młodzi nie kwapią się do tej podłej roboty za marne wynagrodzenie i wstawanie o drugiej w nocy , i jeszcze dodam że ZTM którego dawniej nie było tak rozwydrzył pasażerów że kierowca jest niczym gów za kółkiem i nie ma nic do powiedzenia nawet jak baran mu ubliża , a reszta się cieszy , ale z własnej głupoty chyba, bo nie zdają sobie sprawy że tenże kierowca odpowiada za ich życie lub zdrowie , czy wiecie co się dzieje jak kierowca ostro za hamuje w stanie silnego wzburzenia bo matoł go wyprowadził z równowagi , no to znowu wam odpowiem wszystkie drążki których się trzymacie zostają wyrwane i ranią was, i to dotkliwie , oby tak dalej a będziecie do pracy chodzić na piechotę a jak ujrzycie autobus to jak byście ujrzeli UFO a ZTM to taka policja wewnętrzna i nawet jeśli kierowca ma rację to i tak go ukarzą bo z tego żyją jak komornicy , sam jestem kierowcą nocnym , jest to masakryczne kogo wożę w nocy , a kogo wożę, bandę zapijaczonych mord rzygających gdzie popadnie tak zwanych studentów , no kwiat tego kraju inteligencja rzygająca na siedzenia i jeżdżąca za darmochę, i jeszcze wymagająca kultury jak sami chamstwem operują ale co tam im wolno bo to pasażer jak to ZTM ujmuje , a później to wy normalni siedzicie na cuchnących rzygami siedzeniach po nocnych eskapadach inteligencji buraczanej jak wam to odpowiada to mnie też tyle że ja jadę w zamkniętej kabinie i tego smrodu nie czuję a wam mogę tylko współczuć

ewi

Kochani czy ktoś z Was ma możliwość uzyskania informacji który kierowca był na zmianie - linii 140 - 12 Sierpnia 2017 (wczoraj) godzina 20:35 wsiadłam na przystanku Ząbkowska w stronę Marek. Będę wdzięczna

Superkierowca

3.08.2017 Autobus 158 godzina 20:39 przystanek Centrum Kierowca obraza pasażerów siedzących na miejscu zaraz za kierowca . Cytat " zachowujecie się jak dzieci jak bym wiedział że wsiadziescie to nie zatrzymał bym się na tym przystanku [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] wam w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] quot;po tym wyrażeniu wysiedliśmy .... skandal

Edyta

@Jan, na stronie ZTMu , można zgłaszać wszelkie problemy czy utrudnienia dotyczące komunikacji miejskiej, więc jeżeli byłeś świadkiem jakiś zdarzeń to firma uruchomiła taką opcję. A może ktoś z was wypowie się na temat stanowiska Kierowcy w ZtmIE?

Jan

Muszę przyznać że poziom kultury kierowców w Warszawie znacznie sie polepsza :) dziś na przykład został rzucony w moim kierunku tekst od kierowcy"e ty, wysiadka", a następnie o mało co ten sam kierowca, nie przejechał grupy osób trabiąc na nich

Szpilka parkietowa

Fajne laseczki niektóre tramwajary z takimi to można jechać od żerania do tarchomina i z powrotem mamy w Warszawie normalną komunikację a nie to co te krakusy koszmar brudno niemili kierowcy

Os. Niepełnosprawna

Dziękuje "Pani kierowcy" autobusu lini 169, która wyprosiła mnie oraz znajomego z psem przewodnikiem z autobusu. Numer boczny pojazdu to 3369....jeżeli ZTM nie zmieni podejścia do osób niepełnosprawnych oraz do zwierząt to nikt nie będzie jeździł.....a'propos zwierząt jeżeli ktoś wymyśli kaganiec dla yorka lub Chuilala....to moze ślimaków i innym pająkom tez zakładajmy......

@Os. Niepełnosprawna 07.03.2017 22:40

Lepiej zrezygnuj z Twojego psa przewodnika i po prostu poproś kogoś,żeby prowadził Cię za rękę.Tak jest najlepiej.Pozdrawiam.Też jestem niepełnosprawna.

solo777
@Os. Niepełnosprawna 07.03.2017 22:40

ale nie zastanowiłaś się że jak pies kogokolwiek ugryzie bo mniemam że nie miał kagańca , to za to zostanie ukarany kierowca , nie no o takim drobiazgu nie pomyślałaś bo i po co , a przepisy są jednoznaczne , ale po co taka paniusa będzie je czytała szkoda na to czasu , myśląc że przewodnik to nie pies a człowiek ogarnij się kobieto

Evitka

Co to jest?!Co to znaczy?!Gdzie jest administrator tej strony?!Czy to normalne,żby ktoś tak ubliżał szanownemu i czcigodnemu ZTM-owi?!Panie administratorze,uprzejmie proszę o zmoderowanie lub usunięcie tej opuinii,gdyż jest ona obraźliwa.Dziękuję.

Prawdziwy

Pierdol ztm tak zwany zarząd tempych mózgów jeżdżą jak chcą żeby człowiek nie mógł wrócić do domu po pracy skandal za nasze pieniądze jedno powiem to się skończy...

wielbicielczasomierzy

Właśnie moi drodzy czemu przyjmujecie niezasadne skargi na Kierowców. Nie wyjaśniacie ich ze skarżącymi tylko walicie od razu w Kierowce bez względu na jego winę. Nawet gdy Kierowca ma świadka odpisujecie jakiemuś mądrali że Kierowca został pouczony i zostały wyciągnięte w stosunku do niego konsekwencje służbowe. W ten sposób nakręcacie spiralę głupich i niezasadnych skarg. Teraz to małe miki, co będzie się działo gdy zaczną się wpychać stadnie rowerzyści? Co wtedy znów będziecie chcieli by kierowcy marnowali czas na wyjaśnienia dla pasażerów nie czytających informacji. Czemu nie zlecicie by na autobusach była naklejka informująca o ilości przewożonych rowerów lub wózków dziecięcych na przemian z rowerami. A może boicie się niezadowolenia rowerzystów i rolkowców? Nie chcecie ich denerwować.Lepiej niech kierowca będzie pase lepiej niech jemu nerwy szarpią przed mostem Łazienkowskim na który jest zakaz wjazdu rowerów. Z racji tego jest pełno chętnych z rowerami na przejazd ,,stadny,, Zanim nie poprawicie struktury ścieżek rowerowych nie puszczajcie wypożyczalni rowerów. Każdy umiejący zachować równowagę na rowerze a NIE ZNAJĄCY PRZEPISÓW KODEKSU DROGOWEGO, pożycza taki rower i zasuwa po BUS pasie. Zacznijcie działać w tej kwestii gdyż kierowcy są na granicy zerwania żyłki nerwowej.

@wielbicielczasomierzy 09.02.2017 21:48

Tu mogę powiedzieć tylko jedo-popieram.

Evitka

nigdy nie jeżdziłam tą firmą,ale mam pytanie do któregokolwiek kierowcy.Jutro jade do przychodni na mokotowskiej prywatnym samochodem.Czy wy się tam zatrzymujecie?Jeśli tak to mam prośbę.Ja zbieram, płyty mini cD.Jeśli nagrywacie takie płytki to niech jeden z Was jak się tam zatrzyma to wsunie mi taką do reki.Mała podpowiedż--jestem bardzo słabowidzącą dziewcynką o brązowych włosach w okularach i niskiego wzrostu.Tylko wtedy proszę niczego nie mówić tylko dać i odejść.I proszę o szyką odpowiedż.

maja

teraz jest u nich bardzo ciekawe stanowisko jako Stanowisko ds. zarządzania projektami inwestycyjnymi w Dziale Planowania i Przygotowania Inwestycji (IPP), nie wiem czy widzieliście, ale daje możliwosć rozwoju tak naparwde wiec to na plus jest na pewno.

Rowerzysta

Denerwuje mnie brak oznaczeń graficznych na zewnątrz składów dla przedziałów umożliwiających zawieszenie roweru na haku w składach SKM ! zawsze stojąc na peronie muszę zastanawiać się gdzie stanąć aby trafić i nie [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ludzi blokując przejście!! zróbcie coś z tym!! .

Patron

W Zarządzie tramwajów intensywnie myślą co tu zrobić , żeby okraść motorniczych z pieniędzy i teraz niemal bez przerwy Nadzór Ruchu łapie na fotoradar na byle najmniejszym przekroczeniu prędkości. Robią to z ukrycia od tyłu , drugi wagon jest złapany na zwrotnicy zjazdowej. Policja ma taryfikator i nawet takimi pierdołami gitary sobie nie zawracają , ale tu jest to jak najbardziej pożądane. Tracisz dwie całe premie , czyli okołom 900 zł netto za przekroczenie prędkości o 5 km/h !!! Tak "dbają" o tych co się starają. Wstyd szanowny zarządzie.

weld

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z pracą na stanowisku spawacz torowy? jak to wygląda w rzeczywistości

wawi

nie ma już pracy w nadgodzinach ,tak było kiedyś ,teraz najwyżej dwa razy pozwolą pojechać z wolnego,masakra

motorniczy

A ja się pracuję jako motorniczy we Wrocławiu i zarabiam około 2500 netto miesięcznie... do tego jest głupi system wynagrodzeń kwartalnych, że w ostatnim miesiącu tak zbijają godziny pracy, że ciężko jest coś więcej zarobić. Niedawno dowiedziałem się, że znajomy robiący w mniej więcej tym samym terminie kurs motorniczego również we Wrocku, pracuje w Warszawie i 4000 ma ponoć lekką ręką miesięcznie a gdy się postara z nadgodzinami to i do piątki dobije. No to ja się zastanawiam co ja tu jeszcze robię. I czy to rzeczywiście tak jest czy coś przekoloryzował? Może sie wypowie jakiś motorniczy warszawski w tej kwestii?

tom

pytanie czy w Warszawie moze uzywac motorniczy zestawu słuchawkowego do rozmów telefonicznych

aga

Mam pytanie odnośnie premii rocznej dla wyróżniających się kierowców.Jakie kryteria trzeba spełnić??? Może wreszcie ktoś odpowie?

joker

czy niekturzy kierowcy z ztm to so chamy trzeba by bylo ich nauczyc korzystania z zegarkow bo sie spuzniajo i nie o 10 minut tylko po 20 czasami wcale nieprzyjado a takze ci slynni od sprawdzania biletow to globy i beztalencia wzieli by sie za normalno prace

brak slow

Przypuszczałam że rekrutacja może być ustawiona, bo brałam udział w różnych rekrutacjach w państwowych instytucjach. Ale jeszcze mam nadzieje, ze może czasami komuś spoza kręgu znajomych też się udaje. To była rekrutacja nie na dyrektora, ale na stanowisko specjalisty - jakich wielu.

brak slow

Bylam ostatnio na rekrutacji do biura ZTM i nawet zapowiadalo sie, ze jest ona uczciwa. Po tym jak przeszlam test, zaproszono mnie na rozmowe. Czekalam kilkanascie minut dluzej, ale dzieki temu zobaczylam pewna sytuacje: chlopak, ktory mial wchodzic po mnie na rekrutacje (slyszalam jak o tym rozmawial z jednym z napotkanych na recepcji pracownikow) znal wszystkich pracownikow ktorzy tam przechodzili! Nie musial pokazywac dowodu na recepcji, brac karty goscia, itp. Napotkany pracownik zapytal go czy aplikuje za (tu wymienil nazwisko poprzednika), na co on odpowiedzial: Tak, jak dobrze pojdzie. Wkurzylam sie niemilosiernie. Na rozmowie - komisja 4-osobowa. 3 osoby byly sympatyczne i traktowaly mnie z szacunkiem. Ale 4 z nich, ktora odpowiadala za rekrutacje, mimo tego ze dobrze mi szlo, atakowala mnie slownie, probowala udowodnic brak kompetencji, kwestionowala wszystko co mowilam. Zamiast prezentowac wzor "Specjalisty ds. HR" okazala sie wredna kadrową (identyczną jakie bywają w starych, małych firmach). No ale nie dziwie sie formalnie musiala napisac o mnie cos zlego - a pewnie jak wyszlam i wszedl ten chlopak podala mu kawke i wymieniali ploteczki :) Nie polecam firmy jako pracodawcy, chyba ze ktos ma znajomosci. Dobrze ze sie ocieplilo, zaczne jezdzic rowerem :)

gosc
@brak slow 06.05.2015 14:52

Czy pamietasz jakie byly pytania w tescie, który pisalas?

kaj
@brak slow 06.05.2015 14:52

A mozescis wiecej powiedziec o tym tescie??

motyl

Ty "miki" i do pozostałych wentyli......... tą sytuację jaką mamy w byłym MZK a obecnie w TW i MZA podziękujcie przewodniczącemu z nazwiska go nie wymienię bo komputer nie przyjmuje tego ciula z Pani "S" śmieć w kanałach siedział na plecach załogi na stanowisko został wyniesiony a on co ludziom zrobił? w 1994r sprzedał nas całą firmę za nasze ośrodki wczasowe to przez niego powstał ten stwór jakim jest ZTM ..........

miki

To są mendy żerujące na kierowcach. Byle bydle( bo to wozimy) wsiądzie do autobusu i wyciera sobie pysk o kierowcę. A złodzieje w krzakach za trzy razy tyle co kierowca, który jest odpowiedzialny za tą chołotę, którą wozi{bezpiecznie jeżeli ma sprawny wóz).

laiczek

Trzeba przedewszystkim lubić miasto i zwyczaje kierowców. Niestety nie jesteśmy sami na drodze i praca może być trochę stresująca dla początkujących, ale zaprawieni w miejskiej dzungli z pewnością sobie poradzą za kółkiem. Najlepiej chyba jest na tramwajach - ma sie swoje tory, swoją trasę, tylko na ludzi uważać i już.

czekon
@laiczek 05.03.2015 18:13

jeśli chodzi o plusy pracy w ZTM chociażby w Warszawie to zapewne stałość zatrudnienia. Częściej zdarza się , że ludzie do pracy za kółkiem są szukani niż zwalniani ze swoich stanowisk. Minus to oczywiście bardzo duża odpowiedzialność kierowcy za pasażerów co czasami potrafi doprowadzić do dziwnych sytuacji

Motorniczy Warszawa
@czekon 21.03.2015 23:01

ZTM to urząd z armią urzędasów pośrednik od wyznaczania planu, czasu i dzielenia kasy miedzy miastem a poszczególnymi zajezdniami wożą jedynie swoje [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] służbowymi samochodzikami a nie pasażerów. Proszę nie zaliczać Kierowców Motorniczych ani Maszynistów metra do ZTM bo im w tym momencie ubliżacie. Dziękuje pozdrawiam Warszawiaków.

nie polecam tej spółki, a przynajmniej nie uczciwym obywatelom. ZTM nie bierze skarg na poważnie. Odpowiada automatem i nie kwapi się do zapłaty zadośćuczynień za łamany regulamin ze strony ZTM, który sam ustanowił. Wiecznie albo się spóźniają albo są 2-3 minuty przed czasem a do tego często motorniczy ma peta w ustach. Za takie podejście powinni spotkać się ze zmową pasażerów polegajacą na masowym nie kupowaniu biletów. Bez kaski od pasażerów szybko zabraknie na kanarki i będą musieli poprawić jakość swoich usług i działać zgodnie z prawem.

pikolo

i znow pretensje do kierowcy,jaka placa taka praca,poza tym czesto zdarza sie tak ze dla wozka inwalidzkiego nie ma juz miejsca,kierowca moze odmowic wjazdu takiemu wozkowi jezeli w miejscu dla wozka stoi chocby jedna matka z dzieckiem,w autobusie wisi tabliczka ile miejsc siedzacych i stojacych,to tylko dobra wola kierowcow ze godza sie wozic taka ilosc pasazerow jaka czesto jezdzi w autobusach a stanowczo nie powinien,jest to juz lamanie przepisow.

WAWI
@pikolo 27.01.2015 00:44

co tu dużo pisać ,kary kary i jeszcze raz kary.Za bardzo drobną kolizję w Tramwajach Warszawskich nie z mojej winy ,kierowca wymusił pierwszeństwo (mała ryska na lakierze w tramwaju) dostałem punkty karne w sop. za 2 ,3 kolizje nie z twojej winy wysyłają cię przymusowo na egzamin,to paranoja,o rozkładach jazdy już nawet nie ma sensu pisać,ale ciągle są niedostosowane do warunków i pasażerów!

Go
@pikolo 27.01.2015 00:44

Jak praca nie odpowiada, proponuję przesiąść się na furmankę. Albo się pracuje, albo nie...

jaaa

SZOK!! to co wczoraj zobaczyłam... Brak słów... W godzinach wieczornych czekałam na przystanku wraz z niepelnosprawnym mężczyzną na wózku na autobus. Podjechal oczekiwany i tenże mężczyzna poprosił kierowce o spuszczenie mu kładki by mógł spokojnie wjechać. Kierowca ostro i nieprzyjemnie odparł, iż nie ma do niej klucza. Jak to możliwe???!!! Pytam.... Tak cholernie szkoda mi się zrobiło pana na wózku inwalidzkim. Młody człowiek nawet się nie zdenerwował tylko zamilkł...i pozostał na przystanku.... Wstyd panie kierowco lini 732 o nr.autobusu 4908 !!!

ZTM nie dla ludzi

ZTM Warszawa ponownie zmiena rozkladu jazdy autobusow na niekorzysc podrozujących czyli wszsytkich tych ktorzy utrzymuja ZTM. Przyklad linia 522 autobusy rano kursoway co 20 min 6:17, 6:28, 6:47. Oczywiscie ZTM co robi likwiduje kurs o 6:28. Godzina o ktorej jezdzila masa ludzi caly autobus. Szczegolnie godzina ta byla pozadana bo mozna bylo do jechac na 7:00 do pracy. Teraz mozna byc w pracy duzo przed 7:00 lub duzo po 7:00. Po co ta zmiana ? oczywisci oszczednosci nie liczy sie to ze to my kupujemy bilety ze ZTM jest dla nas i ze kursem o tej godzinei jechal caly autobus nie bylo wolnych miejsc siedzacych. Wiec po co ta zmiana jak nie dla oszczednosci ZTM !!!!!! A My no coz jestesmy nieistotni !!!!!

aga

Kiedy przywrócicie bilety dla żony kierowcy?

ikarus

Tak cały ten ZTM jest poprostu załoisny

Aga

Bezpłatne bilety odebrano Kierowcom. Dzięki związkom zawodowym,które wybrane są przez zarząd.Słów brakuje, co za sukinsyny.100 lat Kierowcy i ich najbliżsi korzystali z bezpłatnych biletów i miasto nie zbiedniało.Teraz wszystkie przywileje im się odbiera.związki zawodowe może by pomyślały o podwyżkach dla Kierowców,a nie tylko dla siebie.Zarobki 2400-2700 to żenada,wstyd dla zarządu.Potrafią tylko karać Kierowców.Dorwali do władzy i myślą,że są nie wiadomo kim. Mam nadzieję i wierzę w to,że tak jak dobro wraca do ludzi,którzy traktują innych uczciwie i sprawiedliwie-to zło,które ciągle wyrządzają innym, dopadnie ich i to w najmniej oczekiwanym momencie.

sweedee

do dzis mam torsje i bole brzucha na widok tych gnid z ztmu w samochodach na przystankach,takiego skurwysynstwa nie uswiadczycie nigdzie indziej,karac karac i jeszcze raz karac,kiedy pracowalem jako kierowca w wawie to niemal codziennie krwawienie z nosa i potezny stres,dzieki kolegom z ztmu oczywiscie,ludzie ludziom pieklo na ziemi tworza w koncu nie dalem rady i odszedlem potem wyjechalem do szwecji na stale juz nigdy do polski nie wroce,teraz zarabiam 8-10 tys na miesiac,nikt mnie nie sciga za glupoty typu +2,tu wszysko jest inaczej,polska to dziki kraj daleko nam do standardow europejskich pozdrawiam i wspolczuje

Bart
@sweedee 11.01.2014 15:01

Zgadza się- Polacy Polakom robią z tej - i tak ciężkiej pracy- piekło. To jakaś farsa by pracować w takich warunkach. Odradzam każdemu pracę kierowcy miejskiego w Wawie.

z mza

ikarus
@z mza 26.11.2013 01:39
W MZA na początek 12,80 na/h + dodatki, po jakimś czasie 13,70 na/h + dodatki. Przy pełnym etacie ok.160 h 2300-2400 na rękę....

Tak 2300-2400 to po 20 latach cieszkiej pracy do ręki 2750 biaząca wypłata, a będzie jeszcze mniej jak wejdzie nowy system wynagradzania gdzie będzie zabrane wszystko co się tylko da. A pani prezydent znowu dała sfoim wysokie premie za 2013 my kierowcy jak zwykle zasuwamy na prezesow dyrektorow i innych urzędasow z ztm ale widocznie tak musi być ktoś musi mieć prz.....ne

karol

szkoda ze tutaj nie Edyburg...

tolek

Ja wyciągam miesięcznie ponad 8 tysięcy pln, tyle,że.... w komunikacji miejskiej w Edynburgu. Pozdrawiam kolegów zza kółka. Szerokiej drogi...w drodze na emigrację!

kierowca

Koleś ZTM nie zatrudnia kierowców!!!!!! Jak większość na tym forum pomyliłeś firmy, już Ci tłumacze: ZTM to Zarząd transportu miejskiego, zajmuje się: karaniem kierowców autobusów. karaniem motorniczych tramwajów, karaniem firm przewozowych karaniem..... zmianami w trasach linii tramwajowych i autobusowych robieniem w balona pasażerów komunikacji przyznawaniem sobie premii nagród dyplomów etc. hahahahah Jak chcesz pojeździć jako kierowca autobusu, zapytaj w: MZA (miejskie zakłady autobusowe) Mobilis PKS Grodzisk Maz. ITS Michalczewski to te firmy zatrudniają kierowców autobusów miejskich w Warszawie póki co!

Gata

Kilka dni temu mój tata dostał zwolnienie z ZTM po 28 latach pracy- na rok przed emeryturą. Dzisiaj zasłabł i boimy się o jego serce. Jak [usunięte przez administratora] musi być ta firma, że zostawiają jako kontrolerów biletów pijaczyny oraz leserów, którym zresztą mój tata pomagał wiele razy w pracy. Kryzys kryzysem, ale czemu kierujący firmą przyznają sobie premie a zwalniają ludzi, którzy mogli by ich uczyć i dzięki którym zarabiają?????? Odradzam tą firmę każdemu, kto myśli o karierze tam. Dostaniesz wiele listów i dyplomów, gdzie piszą, jak bardzo są szczęśliwi, że jesteś częścią drużyny, a potem wyrzucą Cię na bruk. Mieszkamy wszyscy pod Warszawą, marzeniem rodziców było wybudowanie wreszcie własnego domu a nie życie w zatłoczonej Warszawie, teraz tata nie ma pracy, ja nie mogę znaleźć pracy, moja mama będzie musiała z niej zrezygnować ze względu na wysokie ceny dojazdów (mama pracuje na 1/2 etatu), bracia studiują. SKANDAL!

i love ztm

żenada, ze nie poprowadziliście tramwaju nr 2 do modlińskiej! odciążyłoby to bardzo linię 511, która dowozi ludzi do marymontu jak bydło mimo kursów co 4 minuty, a w stronę dąbrówki wiślanej jeździ prawie pusta. wówczas można by było podjechać nią do obrazkowej a potem przesiadka w tramwaj i metro młociny tuż tuż. widać, że wasi pomysłodawcy nie jeźdzą w tych stronach komunikacją miejską, bo rozwiązania, które zaproponowali są tak bezmyślne, aż ręce opadają!!!!!!!!!

karol

przeciez ztm to zbieranina wywalonych nobów z mza , zwykle smiecie , wiekszosc z nich to chłopy ze wsi , na czele z Walcówna , teraz ceny biletów podnisa , ciekawe kiedy kierowcy dostana te kase ... a nie napychaja se wlasne kabzy ....kary co przywalaja firma przewozowym to ida do podzialu ........ ztm to jak zus

zlykiero

Panowie powiem wam jedno,ZTM lamie kodeks pracy kontrolujac kierowce w czasie przerwy,przerwa jest po to by kierowca odpoczal,jezeli jest w tym czasie kontrolowany odbiera mu sie przyslugujaca przerwe,nie musicie sie zgadzac zeby was kontrolowano w czasie waszej przerwy ktora czesto i tak przepada ze wzgledu na opoznienia,ja odmowilem kontroli tlumaczac to tym ze dwie poprzednie juz stracilem,kiedy udalo mi sie zdazyc na trzecia i miec pare minut spokoju,przylazl kontroler,odmowilem mu poddania sie kontroli tlumaczac ze nie mialem jeszcze przerwy,bydlak napisal na mnie raport,jezeli bede mial jakiekolwiek problemy z tego powodu skieruje sprawe do sadu,gdyz jest to lamanie praw pracowniczych pozdrwiam.

mark
@zlykiero 31.03.2012 10:58

Człowieku nie mów bzdur na własny temat i się nie ośmieszaj bo nacisnąć klawisz to i głupi potrafi tylko złośliwość niektórych kierowców daje opinie o wszystkich że są źli. Jestem obeznany w tym temacie od 1977 roku.

mark
@zlykiero 31.03.2012 10:58

kiero

ja tam olewam ztm,jestem kierowca mza i to co sie dzieje to tragedia,kierowcy sa obwiniani za wszystko a to jest smieszne bo kierowca kiedy wlaczy klime to musi potem za to zaplacic wiec pasazerowie jak wy byscie musieli placic ze swoich pieniedza za to zeby komus dogodzic nie byli byscie chyba z tego zadowoleni,za oszczednosci dostaje kase,wiec pasazerowie w zime cieplo sie ubierac a w lato odwrotnie,za sytuacje nie jest odpowiedzialny kierowca ktory zarabia smieszne pieniadze a firmy przewozowe,ktore obciazaja kierowcow za przepaly,do nich kierujcie swoje zale,gdyby kierowcy dobrze zarabiali i nie martwili sie o glupoty to i pasazerowie byliby zadowoleni a tak mowie wam wszyskim,[usunięte przez administratora]

sprawiedliwy

Włączanie ogrzewania jest bardzo niekorzystne dla zdrowia pasażerów. Przecież nikt nie jeździ zimą w samej koszuli, tylko ubiera się odpowiednio do warunków, prawda? Nie zamierzam pocić się w zimowej kurtce tylko dlatego że wnętrze autobusu czy tramwaju jest przegrzane. A przecież nie rozbieramy się jak w szatni.

mig221

No nie biedaku ztm w rekompensacie podstawi ci taxi pod dom

gość

ZTM pewnie nic nie zrobi, bo problem firmy Tramwaje Warszawskie. ;)

Zostaw opinię o ZTM - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie ZTM