Opinie o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wyroby szklane - obróbka szkła

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. w Warszawa

kris

czy przyjmują tez osoby około 50 roku życia ? lub czy pracują tez tam takie osoby

Dominika

Naprawdę, a dlaczego, ze względu na wiek czy po prostu jak ktoś nie daje rady? Jestem trochę młodsza ale i tak chciałabym wiedzieć, za co mogą zwolnić. Wyjaśniają w ogóle, jak to działa?

Stahl

zastanawiam sie nad aplikowaniem tutaj do pracy i stąd mam parę pytań a przebijanie się przez to forum jest dla mnie niemałą udręką :P może ktoś powiedzieć czy ta firma jest stabilna w takim sensie że mogę liczyć na dłuższą współpracę jeśli się sprawdzę? nie chcę zostać z niczym po czasie próbnym. Jak tu wygląda atmosfera między pracownikami, czy mogę liczyć na to że ludzie są w miarę chociaż okej? Bardzo proszę o odpowiedź i dziękuję z góry.

Stahl
@Stahl

i domyślam się, że temat się już tutaj przewijał parę razy ale jakby ktoś opisał mi cały proces rekrutacji to byłoby niesamowicie

Re
@Stahl

Witam ja proces rekrutacji przeszedłem grupowo.Oprowadzenie po produkcji,póżniej długa rozmowa z kierownikami na temat czego ja oczekuję od firmy i na odwrót.Następnie miałem czekać na telefon parę dni,kierownik zadzwonił dnia następnego z informacją o współpracy.

Renia

Cześć, widziałam tylko stare ogłoszenie na produkcje, a czy można aplikować w ramach otwartej rekrutacji po prostu, nawet jak nie mają wstawionych akurat ofert? Czy ktoś próbował i odezwali się?

Malexia
@Renia

Co prawda nie tutaj, ale kiedyś próbowałam i się odzywały niektóre firmy. U nas w rekrutacji mili ludzie głównie pracują, więc myślę, że nie zbędą Cię jak im takiego maila wyślesz z CV :)

Malexia
@Renia

A jakie stanowisko Cię interesuje? Może będę nawet wiedziała czy akurat kogoś szukają to Ci od razu podpowiem

mucha
@Renia

ok czyli chodzi o tzw spontaniczna rekrutacje.. nigdy wczesniej tego nie robilam, jestem ciekawa czy to faktycznie chociaz czasami dziala

mucha
@Renia

zreszta to i tak zalezy jakie stanowisko cie interesuje bo sa ogloszenia, sama korzystalam. ale sa ogolnie 3 rozne na pracuj wiec mozesz sobie teraz zerknac, chyba nie musimy ze soba rywalizowac co :)

Klarky
@mucha

U mnie kiedyś we wcześniejszej firmie (akurat nie tej) zadziałało :D dlatego myślę, że tutaj jak komuś nie spasuje oferta to może też akurat się uda, zawsze warto walczyć o swoje jak się jest pewnym swoich umiejętności

ktos
@Renia

bylam w piatek na rozmowie, mieli sie odezwac do wtorku, nie odezwali sie a w srode widze nowe ogloszenie.

Anka

A Ty zrezygnowałeś ? Ja zastanawiam się czy nie aplikować . Czemu analitycy nie dają rady ? Dużo pracuje się tam po angielsku ?

Firma Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. prowadziła rekrutację na stanowisko Operator w Dziale Produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Radom

Witam. Gdzieś znikneło moje pytanie. Mam zamiar w przyszłym roku wziąć w wakacje 2 miesiące urlopu rodzicielskiego. Czy któryś z Panów już korzystał? Jak podchodzą do tego przełożeni?

DabFX

Czy grafiki są ustalane z wyprzedzeniem, na ile czasu w przód?

s.

a jak z urlopami? ile wcześniej trzeba zaplanować?

Ann
@s.

Pierwszego dnia pracy w styczniu, na cały rok

Operator6
@DabFX

Grafik dostajemy pod koniec roku i jest rozplanowany na cały rok. Tak już w styczniu wiesz jak będziesz pracował w czerwcu, listopadzie. Na początku roku planuję się urlop letni. Jest możliwość przesunięcia dni wolnych ale trzeba to wcześniej ustalać. Nie zawsze jest możliwość zmian w grafiku np: z dnia na dzień. Jesteśmy dużymi grupami i wiele osób ma takie potrzeby.

Garnek
@Operator6

a da się normalnie dogadać żeby poprzesuwać te dni wolne w ramach jakiejś "awarii"? dobrze, że wcześniej jest ten grafik bo przynajmniej wiesz co i jak

Ostatnio miałem przyjemność być na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie i chciałem napisać parę słów od siebie ;) Słowem wstępu, wywarli na mnie bardzo dobre wrażenie. Firma wydaje się stawiać na rozwój pracownika przez co można się z nią związać na dłużej, co argumentowali bardzo merytorycznie. Klarowne warunki i system pracy. Jeszcze nie wiem nic o atmosferze, ale mam nadzieję, że niedługo się przekonam. Oby więcej takich firm. Pozdrawiam gorąco.

Dolar
@Piotr

Jeśli chodzi o atmosferę to bardzo dużo zależy od ludzi z którymi pracujesz. A na jakie stanowisko aplikowałeś?

Kropka
@Piotr

Dzięki za ten komentarz. Powiesz mi jeszcze na ilu etapach byłeś? Albo ile jest przewidywanych?

Micky
@Kropka

no takie trzy etapy są z tego co coś tam pamiętam

Micky
@Kropka

Dzwonią, żeby umówić się na spotkanie potem idziesz i gadasz z kierownikiem i na koniec pogadanki biora cie do jakiegoś zadania zeby sprawdzić czy umiesz robić

@Micky

Możesz napisać co to za zadanie? Jakieś teoretyczne czy po prostu próba stanowisku pracy? Kto to ocenia i czy głównie od tego zależy zatrudnienie? Będę wdzięczna za odpowiedź

Pajs

no niby jeden tylko rozbudowany. ale fakt. nie musisz poświecać kilka dni na ubieganie się za pracą tylko wszystko konkretnie skumulwoane w jednym

lipton

Mam pytanie czy w pomieszczeniach produkcyjnych jest klimatyzacja i jak przekłada się to na realnie panujące temperatury.

@lipton

Jest klima ale nie chodzi bo to generuję dodatkowe koszty i jest wyłączona ludzie mdleją jest spiekota na hali Że szok.

strok

Moim zdaniem zarobki są naprawdę w porządku tutaj. Jak się jeszcze robi nocki, albo zdarzą się nadgodziny to płacą extra, tak jak w kodeksie pracy i fajną pensje sobie można wyrobić wtedy.

gigo
@strok

a możesz napisać ile mnie więcej, jakieś widełki?

Mia Khalifa
@strok

Fakt, zarobki są spoko. Problem zaczyna się wtedy, gdy nie chcesz robić tych nadgodzin.. :) Dopiero wtedy masz szansę poznać prawdziwy "światowy" poziom zarządzania firmą, jak również poziom ludzi zarządzających korporacją na "światowym" poziomie ;)

Lsd
@Mia Khalifa

Czyli co,ludzie nie chcą robić nadgodzin i zarabiać pieniędzy?

ehe

najwięcej to zawsze wiedzą osoby, których już nie ma firmie

Kamil
@ehe

Skąd wiesz że go już nie ma? A wracając do nadgodzin to jaka jest wtedy stawka? Płacą setki? Bo to by mi pasowało.

ehe
@Kamil

sam się podpisał jako były pracownik, a nie będę tracił życia na dochodzenie, czy aby na pewno.

@Kamil

zawsze były płatne zgodnie z przepisami

Płacą za nadgodziny.

Marzena

A rozliczają je po normalnej stawce? :)

co to znaczy niby?

@Marzena

zgodnie z przepisanie, tak jak było pisane wcześniej

kami
@Marzena

no chyba muszą płacić według prawa, nie? jakby nie płacili to by ich raczej na rynku nie było

Janczewski
@Lsd

Jak tam na pełnych obrotach pracujesz, że szybciej się już nie da i podchodzi do ciebie kierownik, ze zostajesz dziś do 2 w nocy, albo od 2 do 14 jeszcze 2 razy, to chciałoby ci się robić nadgodziny? Dodam jeszcze, że jak nie ma zamówień, to dają obowiązkowo odbiory, najczęściej w środę na nocach, żeby się człowiek rozerwał i odpoczął po tej całej misji naprawiania ludziom wzroku.

elinea

Nie polecam pracy na produkcji, szkoda czasu. 1) Nieustający remont części hali - skutkiem tego jest zanieczyszczenie soczewek, na które pracownicy nie mają wpływu ale i tak leci to z ich premii. 2) Zarządzanie... brak słów. Kierownicy swoje problemy wylewają na podwładnych, kompletny brak profesjonalizmu. 3) Ciekawy jest również ogromny problem firmy ze znalezieniem nowych operatorów - nowi ludzie wytrzymują max 2 dni. 4) W związku z brakami kadrowymi kierownicy zmuszają do nadgodzin, niektórzy nawet pod groźbą odwołania urlopu. Po czym okazuje się, że dla ludzi, którzy przyszli na nadgodziny nie ma pracy. 5) praca na 3 zmiany - 6 nocy z rzędu jest trudne do przejścia dla większości ludzi. Oddziały w innych państwach mogą pracować na 2 zmiany. 6) Oszczędzają na klimatyzacji - lato dopiero się zbliża, a ludzie już mdleją na hali. 7) Niedziałająca wentylacja Punkt 6. i 7. był zgłaszany do BHP wielokrotnie, a także do instytucji zewnętrznych np PIP ale na czas kontroli wszystko działa. W tej sytuacji odpływ ludzi (nie rotacja) jest nieunikniony

prawiebyly
@elinea

zgadzam się, ale i tak najlepsza akcja była pare miesiecy temu. Bardzo dużo osób zgodnie z regulaminem za spełnienie wymogów powinno dostać awans do kolejnej grupy (i podwyżkę). Nie dostał nikt bez słowa wyjaśnienia.

tomQ

pytanie do pracujących, piszą tu że na operatora nie wymagane jest doświadczenie w branży i że wszystkiego nauczą...w sumie nie powiem bo szybko się uczę i kumaty jestem, ale myślicie że faktycznie da się ogarniać bez doświadczenia?? i druga sprawa są jakieś REALNE szansę że w ogóle popatrzą na moje cv czy wezmą tych z doświadczeniem, bo nie wiem czy w ogóle wysyłać cv..

Dolar
@tomQ

Z tego co mi wiadomo to jest teraz duże zapotrzebowanie na operatorów, więc tak zatrudniają nawet niedoświadczonych i wszystkiego uczą, więc jak mówisz, że jesteś kumaty to powinno być spoko

oppie

jak wygląda wdrożenie do pracy? mam sie czym stresować?

Argon
@oppie

Wdrożenie tutaj akurat jest bardzo dobre

@oppie

nie masz się czym stresować, wdrożenie jest na poziomie, także na spokojnie ogarniesz

Emilia
@exit

Ile czasu w ogóle takie wdrożenie trwa? Kwestia kilku dni czy dłużej? W ogóle to na jaki czas dają pierwszą umowę, 3 miesiące?

mark
@Emilia

no gdzieś tu chyba pisali, że pierwsza na okres próbny na 3 msc, standardowo

alber
@mark

jak i wszędzie, ale jak wdrożenie dobre, to dobrze się zapowiada :)

smok

Pracuje się na nocki, nie? Jak to wygląda z przyzwyczajeniem dla osoby, która nigdy w takim systemie nie pracowała? Idzie się przyzwyczaić, cyz raczej ciężko to idzie, jak było u was?

stary
@smok

no są nocki, jak w większości firm produkcyjnych

stary
@smok

jak dla mnie nie ma to jakiejś różnicy, idzie się przyzwyczaić

NiePozdrawiam
@smok

Nie warto. Pracowałam kilka lat na 3 zmiany i odradzam. Problemy ze snem, z żołądkiem bo posiłki jesz o różnych porach dnia i nocy, można się nabawić wrzodów. Przez ciągłe stanie na nogach problemy z żylakami. Chodzisz jak zombie, nic nie ogarniasz, bo do takiego trybu życia nie można się przyzwyczaić, organizm się rozregulowuje. Spora liczba znajomych na stałe na tabletkach nasennych albo musi sobie browara strzelić przez snem bo bez nie idzie zasnąć. Pracuje teraz w stałych godzinach, z ludzmi którzy mnie szanują, w pracy w której nie muszę się stresować i zapie...ć żeby się utrzymać. Dopiero jak zmieniłam pracę na taką gdzie mam ludzkie warunki to zdałam sobie sprawę jak się zajeżdżałam, nigdy więcej

Loli
@NiePozdrawiam

Odeszłam z firmy po -nastu latach i teraz wiem że są lepsze oferty niż praca na 3 zmiany , czas dla rodziny i znajomych , wolne weekendy i dalej w branży optycznej

Krld
@Loli

3 zmiany to mało powiedziane, gratis pakiet przymusowych nadgodzin.

@Krld

Dużo tych nadgodzin? I czy są dobrze płatne? Czy jednak odbieracie jako wolne później? Jak firma rozwiązuje sprawę kobiet w ciąży? One nie mogą pracować na nocki.

exit

nocki trzeba robić no ale trudno przynajmniej kasa jest

nickON
@exit

w końcu to robota na produkcji, nic dziwnego, no ja akurat tego się nie boje ;) ogólnie to macie jakieś wdrożenie dla nowych czy na głeboką wodę od razu?

@nickON

no jasne, że jest wdrożenie i to dobrze ogarnięte, masz przez cały jego okres opiekuna także na spokojnie sobie poradzisz, zresztą ludzie są w porządku i w razie co pomogą

aksel

jak są nadgodziny to płatne czy do odbioru?

AnnoDa

Biuro i produkcja jest w tym samym miejscu?

Honorata

Witam, czy przyjmują teraz pracowników produkcji jeszcze? Ogłoszenia dawno świeżego nie widziałam. Ale dyskusja jest przecież tutaj cały czas. I jeszcze jedna rzecz, czy nadgodziny są stałą praktyką czy nie ma ich?

pip
@Honorata

Cały czas przyjmują pracowników, rotacja jest bardzo wysoka. Nadgodziny to stały element organizacji pracy w zakładzie, oczywiście na działach produkcyjnych.

hektor
@pip

dobra to gdzie te ogłoszenia na produkcje są??

hektor
@pip

te nadgodziny to płatne czy dzień do odbioru jest?

BinLaden
@hektor

Są na dwóch znanych portalach o pracy.

ikar

widziałem oferte do działu produkcji i zastanawiam sie czy składać dokumenty. czy osoba bez większego doswiadczenia na produkcji ma czego szukać? zarobki wyglądają dość nieźle, porównując z tym co proponują inne firmy produkcyjne, a że szukam pracy to sporo ofert przejrzałem i było z czym porównywać...czy praca jest bardzo skomplikowana? czy ktoś kto nie ma doświadczenia ma sobie szanse poradzić? nie jestem leniem i chce pracować, mam cheć do nauki nowych rzeczy.

@ikar

składaj papiery. wdrożenie jest porządne to ci powiem że tym się nie masz co martwić. masz swojego opiekuna który ci tłumaczy co i jak aż nie zrozumiesz, wszystko ci pokaże i nauczy. jak masz chęć do pracy to najważniejsze i myśle że dasz rade.

@ikar

teraz bedą przyjmować ludzi z tego co słyszałem więc szansa że cię wezmą jest

obserwator

ogłoszenia są na (usunięte przez administratora), tak dla informacji

@obserwator

Dzięki za info! Możesz dać znać jak się pracuje? Załoga jest ok? Można na początku liczyć na pomoc?

zao12
@Iza

robota jak to na producji, do ogarnięcia, ale no robić trzeba

zao12
@Iza

a co do ludzi to są w porzo, no ja też spokojny jestem, więc robie co swoje i nie wchodzę nikomu w drogę ;)

raku
@zao12

a chcą doświadczenia na stanowisko operatora produkcji?

raku
@zao12

czy bez doświadczenie da radę czy nie bardzo?

Els
@raku

Bez doświadczenia. Chęci do pracy i dyspozycyjność do nadgodzin..

Bankier

4 na łapę to maks w francuskim Essilor jak na Warszawę słabo , sama praca pełne 8 godzin zapieprz , nadgodzin w skali miesiąca bardzo mało. Cały czas robią rekrutacje bo rotacji dużo , Warunki rozwoju słabe już sam budynek firmy przestarzały ,. Wizerunkowo dla kandydata Essilor nie wygląda jak firma w której warto pracować ługoterminowo.

Operator (tsv)
@Bankier

4 na rękę , nie pamiętam kiedy tak mało zarobiłem

Można zarobić miesiecznie 4k na rękę?

Zostaw merytoryczną opinię o Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 239.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 116, z czego 19 to opinie pozytywne, 33 to opinie negatywne, a 64 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Essilor Optical Laboratory Polska Sp. z o.o.