Opinie o Winkelmann w Legnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Winkelmann. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Winkelmann o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Winkelmann w Legnica

zainteresowany

czy forma organizuje dojazd pracowniczy z Lubina?

Asia

Jakiś czas temu byłam na rozmowie do jednego z działów. Ważne i odpowiedzialne stanowisko, kilka etapów i co? odpowiedź miałam dostać w ciągu max miesiąca, a dostałam... po pół roku!!! :D :D :D Sami siebie ośmieszają. Już w trakcie rozmów czułam, że coś jest nie tak, a oni to tylko w ten sposób potwierdzili. pan który prowadził pierwszą rozmowę wykazał się ogromnym brakiem profesjonalizmu, ciężko tutaj mówić o badaniu kompetencji...

Zainteresowana
@Asia

A jaki dział jeśli można wiedzieć ? Zakład automotive ?

zasmarkaniec

kolega tam aplikowała na widlaka (nie wiem który zakład dokładnie bo nie powiedział) ale koniec końców po wysłaniu CV odezwali się po kilku dniach zapraszając na rozmowę która się odbyła w środku tyg jakoś , zapewniając przy okazji że w razie przejścia do dalszej rekrutacji odezwą się telefonicznie w ciągu kilku dni, a jak będą na nie to wyślą e-maila. Tak mija już chyba 2 tydzień i dalej cisza w eterze .... pokazuje to trochę jak zakład podchodżi do ludzi chcących się tam zatrudnić

Piotrek

Kiero Darek jest bardzo wporzo gość. Siła spokoju i krynica wiedzy.

@Piotrek

To znaczy że z nim nie współpracowałeś :), (usunięte przez administratora).

@Piotrek

Wiesz co, nie jest wporzo. Bo pracowałem z nim. Winkelmann jest ogólnie dobry zakład. Nie moge tego powiedzieć o kierowniku działu konstrukcyjnego, czy jak teraz mówią inżynierii zakładu Z1. Zawsze z nim jakaś ściema. Nigdy nie byłem pewien że to co on obiecuje w zakresie swoich uprawnień się wydarzy. Jeżeli chodzi o pomysły to miałem wrazenie że rozmawiam z dziesięciolatkiem na stanowisku kierownika.

Elektromechanik

Standardowy początek (powiedz coś o sobie ), kilka pytań od lidera (łatwych) następnie Pani od rekrutacji zapytała się czego nie chciał bym robić w pracy i przedstawiła zasady współpracy.

Jak narysować styk NO i NC. Co zrobić w przypadku braku przycisku NO.

ex worker

Powinni zamknąć winkielmanna w Polsce i przenieść go do Rumuni. Daremny zarząd i kierownictwo...

Jeszcze pracownik
@ex worker

Popieram

@ex worker

Jest taka możliwość ale wiele osób straci stałe żródło dochodu. Około 500 osób zostanie zwolnionych. Co wtedy? Inna praca? Może i tak a może z deszczu pod rynnę? Osoby, które pracują przy projekcie Daimler na zakładzie 3 spokojnie biorą na łapę 4200 bez sobót i niedziel... moim zdaniem nie jest żle.

Jarek
@blue

Osoby, które pracują przy Daimlerze pracują w soboty i niedziele - proszę nie wprowadzać w błąd. Jak to? A no tak, że Daimler "idzie" na 4 brygady, a więc często wypada sobota czy niedziela i nie można sobie przyjść dorobić w sobotę na 1 zmianę, tylko trzeba lecieć klepać Daimlera w sobotę na nockę czy niedzielę drugą bo tak wypada Twoja brygada... A dzięki temu wszystkie inne działy też z roboty nie wychodzą. Tak to wygląda...

harry

Zero szacunku dla pracownikow, z dnia na dzien daja wypowiedzenie na okresie probnym z powodu niby braku produkcji, choc parę dni wcześniej zapewniali o jej nadmiarze , nalegajac na jak najszybsze rozpoczecie pracy, a tym samym porzucenie starej.Nie licza się z niczym, obiecuja wspaniala prace, co sie okazuje kłamstwem.Dno, (usunięte przez administratora) zenada, nie dajcie sie nabrac !!!!!

George

Czy sa jeszcze rekrutacje na mistrzów , brygadzistów? Jaka kasa tam i czy idzie wytrzymać? Pytam o W3.

Charlie
@George

Mistrzów i brygadzistów na pewno chcą nadal przyjmować bo nikt kto tam pracuje i zna ten zakład nie chce być mistrzem czy brygadzistą. Kasa jest naprawdę w porządku, to przyznaje, ty bardziej jak jest się brygadzistą czy mistrzem. Ale czy da się wytrzymać... jak masz stalowe nerwy lub po prostu wszystko po tobie spływa jak po kaczce to da się wytrzymać. Ostrzegam tylko że ja tam pracowałem dwa lata i w tym czasie kierowników przeżyłem siedmiu, a mistrzów licząc wszystkie zmiany, dziesięciu albo i więcej bo ciężko ich spamiętać.

Kris

Witam czy można dowiedzieć się coś więcej na temat państwa zakładu i pracy. Nie ukrywam że szukam pracy na stałe. Obecnie pracuje w Kablach ale czuję że czas na zmiany. Interesowało by mnie stawka godzinową jak z premią i dodatkami no i z urlopem . Oraz jaka jest sytuacja z socjalem. Jaka panuje atmosfera między ludźmi. Dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

@Kris

Hejka. Stawka na początek to około 18zł brutto na godzinę.

Yyy
@Kris

Przeczytaj opinie Charlie'go - 100%prawda

Charlie

W zakładzie nr 3 pracowałem 2 lata, gdy zaczynałem nie było może super kolorowo ale wszystko trzymało się jeszcze kupy i był nawet dobry kierownik, (istnieją tacy). Obecnie to jest dramat, jak patrzyłem czasem na nowych przychodzących do pracy to od razu im współczułem, nie wiedzieli w co się ładują. Niedobór wszystkiego. Przy stanowiskach brakuje pojemników na złom bo wszystko dla Daimlera z którego 80% produkcji to złom, brak wózków, brak olejarek przy prasach. O podstawowe rzeczy do pracy trzeba walczyć, nie ma narzędzi takich jak klucze płaskie czy imbusowe które zawsze są potrzebne na przygotowaniu produkcji bo wszystkie wózki narzędziowe od dawna są porozwalane i wszystko z nich wykradzione. Trzeba chodzić i prosić narzędziowców żeby pożyczyli a później znów ich szukać żeby oddać to co się pożyczyło. Bear Grylls mógłby nagrać odcinek "Jak przetrwać dwa dni w zakładzie nr 3". PATOLOGIA. Maszyny w stanie tragicznym, nic nie jest nigdy porządnie konserwowane czy remontowane stąd nieustanne awarie lub konieczność wdychania metalicznego pyłu ze szlifierki której osłona się nie domyka a wszyscy mają to totalnie gdzieś. Serio, pisałem zgłoszenia do BHP, do utrzymania ruchu, brygadzistce wierciłem dziurę w brzuchu o to przez kilka miesięcy. Nic się nie zmieniło. Nie będę pisał o wszystkim co mnie dobijało w tej firmie bo nikt nie będzie chciał tego czytać, ale jeszcze jedno... Jak pokażesz że jesteś dobry/dobra to będziesz rzucany po około czterdziestu stanowiskach w całym zakładzie. Czasami 5 stanowisk dziennie, ja pod tym względem miałem przerąbane. Wykorzystywali mnie do WSZYSTKIEGO bo wiecznie brakowało ludzi albo przełożeni zmieniali plany produkcji. Do tego papierkowa robota w której można utonąć ale nie będę się o tym rozpisywał. Jedyne dobre cechy pracy tam to zarobki bo dają około 20zł/h na produkcji no i miła atmosfera wśród operatorów, dużo fajnych ludzi tam poznałem.

blue

Masz rację. Firma oferuje też kontakt z nowoczesnymi technologiami produkcji. Warto chociażby na kilka miesięcy zapoznać się ze sprzętem, żeby sprzedać się drożej przyszłemu pracodawcy.

Werk 2

Proszę odpowiedzieć na pytanie dlaczego pracownicy z Jawora dowożeni są busem pod szyldem Winkelmanna, a np pracownicy z Chojnowa nie? Czy płacą za transport w/w busem? Jak dla mnie, to można to podciągnąć pod paragraf, jawna dyskryminacja!

@Werk 2

Pracuję w tej firmie od kilkunastu lat werk 3 i 4. Ludzie między innymi z Chojnowa nie są dowożeni dlatego, że za mało osób zgłosiło chęć dojeżdzania takimi środkami transportu.

Proszę o opinie na temat pracy na 2 jako operator wózka widlowego. Ile można realnie zarobić na tym stanowisku?

Jakwszedzie

Tyle ile ustalisz z pracodawcą w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej

Kokot

Zakład1 dno nie polecam brak kierownika działu montaż .Pracowniką poprzewracało się w głowach maja czas na palenie siedzenie na palarni ,zostały wyznaczone miejsca na części do montażu to nawet niechce się podejść i wziąść.Gdzie jest dyrektor zakładu.

@Kokot

Nie polecasz kierownika? Super ale na tym dziale od prawie 6 miesięcy brak tam kierownika. Dyrektor Zakładu najczęściej jest w obszarze produkcji więc proszę podejść i powiedzieć co jest nie tak.

@Kokot

to mistrzowie powinni odpowiadać za to czy pracownik spędza czas na fajce, czy na linii produkcyjnej

@były pracownik

Nikt nie chodzi palić kosztem produkcji-jak wiadomo że można sobie na to pozwolić bo „dobrze się stoi z robotą” to w czym problem?

Jozek

*ZAKLAD NR 1

Rozczarowana

Firma na początku dla kogoś kto nie zna realiów firmy prezentuje się bardzo dobrze jednak później w miarę wzrostu stażu w tej firmie można niestety boleśnie się zawieść. Dla kogoś ambitnego kogo chce się rozwijać nie polecam

Gabriela
@Rozczarowana

A co w przypadku jeśli ktoś szuka pracy na start, typowej dla zdobycia pierwszego doświadczenia - czy wtedy można się zastanowić nad rozpoczęciem pracy tutaj? Myślisz, że to jest dobry pomysł?

Rozczarowana
@Gabriela

Musisz się nastawić na to, że będziesz musiała się sama nauczyć. Nie ma czegoś takiego w tej firmie jak szkolenie wstępne chyba że bierzesz pod uwagę dwa lub jeden dzień kiedy dostajesz dawkę wiedzy o wszystkim i o niczym

Humpty Dumpty

Podejście do kandydata na pracownika, już na samym starcie tragiczne. Aplikowałem na stanowisko biuro w Winkelmann automotive. Już na drugi dzień dostałem telefon od Pani rekruterki, w którym na wstępie owa Pani powiedziała tu cytat: ,,Pan się nie nadaje kompletnie na to stanowisko i nie rozumiem czemu Pan aplikował''. Jak się okazło w pozniejszej cześci rozmowy zadzwoniła do mnie, bo tu cytat: ,,Ma Pan duże doświadczenie w firmach międzynardowych oraz zna Pan jezyki, więc chciałabym złożyć Panu oferte pracy na stanowisko operatora wózka widłowego, a za wszystkie wymgane kursy nasza firma zobowiązuje się zapłacić ''. Rozmowa bardzo niemiła, wręcz ordynarna, a Pani rekruterka oderwana od rzeczywistości. Bardzo szanuję pracy ludzi na produkcji, jednak nie po to człowiek poświeca 5 lat studiów, nastepnie pracuje w 2 firmach i ma łączny staż samej pracy 7 lat, by, Pani która nie ma pojęcia o kulturze osobistej, wdawała sie w takie dyskusje w osobą, którą w chce w firmie. Mimo wszystko bardzo się cieszę ze niekompetencja firmy Winkelmann wyszła na samym początku.

Widzę sporo zapytań o rekomendacje tej firmy. Pokusiłem się o komentarz jako kilkuletni pracownik, który już odszedł i jest bardzo szczęśliwy z tego powodu. Z perspektywy innych pracodawców w okolicy oceniam ten zakład jako po prostu słaby i nieatrakcyjny, zarówno ze względu na warunki finansowe jak też brak możliwości rozwoju. Firma sama w sobie jest kiepska i źle zarządzana co skutkuje kiepskimi wynikami, atmosferą i złą opinią na rynku lokalnym. Omijajcie z daleka, chyba, że już naprawdę nie macie wyjścia. Praca na krótki okres, bez przyszłości.

Zciekawosci

Który zaklad masz na myśli?

Tomasz

Przez co można rozumieć słabe warunki finansowe i złe zarządzanie firmą?

Beata

Czy ktoś z obecnych pracowników firmy mógłby pomóc @Piotrowi i odpowiedzieć na jego pytania odnośnie zatrudnienia? @Piotr jest zainteresowany aplikowaniem na stanowisko ślusarz-spawacz. Zachęcam Was do zostawiania rzetelnych opinii o firmie.

Qinkelz
@Beata

12.18 brutto w 1 po 3 miesiacach 13,5

Tomi
@Beata

Witam, jak wyglada praca konsruktora, jak atmosfera i czy daja zarobic?

@Tomi

Jak nie masz doswiadczenia to można. Dla konstruktora strata czasu. Dział konstruktorski wyłącznie dla studentów że by zrozumieć jak nie trzeba pracować.

@Tomi

Zakład nr 1. Dział konstruktorski. Nuda. Nic nie projektujemy od lat. Samo klepanie.

Ale kierownik fajny

Najlepszy. :)

Gates

Witam!jak jest w waszej firmie z zarobkami?Ile mógłbym zarobić u was jako nowo przyjęty pracownik?Czy jest 4robrygadówka?jaki jest dodatek za ten system?

Magdalena

Z tego co wiem to forum GoWork nie jest odpowiednim miejscem na tego typu komentarza. Tutaj warto skupić się na aktualnych warunkach pracy w Winkelmannie. Obiło mi się o uszy, iż firma ta, jako międzynarodowy pracodawca, ceni znajomość języków obcych. A powiedz mi, czy organizują tam pracownikom kursy językowe, które jeszcze podniosłyby ich poziom?

Zostaw merytoryczną opinię o Winkelmann - Legnica

• Jak się pracuje w Winkelmann?

Zobacz opinie na temat firmy Winkelmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Winkelmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Winkelmann?

Kandydaci do pracy w Winkelmann napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Winkelmann