Opinie o Winkelmann w Legnica

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Winkelmann. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Winkelmann o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja urządzeń techniki grzewczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Winkelmann w Legnica

Ivan maleńki

Hej wam, Jak nazywa się taki niski łysy pan, o twarzy kulfona w zakładzie W1 ? Z tego co wiem jeszcze to, że jest kierownikiem obok testu szczelnośći baniaków oraz jezdzi srebrnym fordem w combii. Moja żona pracuje w tym zakładzie i po jej opowiadaniach (nie podlega mu bezpośrednio), chciałbym zgłość zachowanie tego Pana do wyższych instancji firmy. Jeśli to czytasz, to ciekaw jestem czy w moim kierunku byłbyś w stanie używac takiego słownictwa. Jestem przekonany że nie.

Ivan maleńki

Masz rację, w przypływie emocji post został napisany. Zgłoszę się z tą sprawą do was. Nie chce opisywać nic na forum, by nie zostało mi zarzucone sianie hejtu. Dzięki

Mały ....

Wiem coś o niej i co robiła w poprzednim zakładzie faurenci dlatego zwolniła się z zakładu bo wstydu nie miała jak się nie mylę to dobra z niej dziw.....zmienia facetów jeden za drugim my mamy fajne zdanie o niej......

Żona

Witam uważajcie na Monikę Z z Prusice kawas suk.....z niej wykorzystuje ludzi na kasę i bierze się za żonatych facetów nie wspomnę co robi w kibelku pozdrawiam i ostrzegam

Pracownik biurowy - były

Pracowałem dość długo na stanowisku biurowym, zatem oto moja szczera opinia :) Skupię sie na 2 najważniejszych aspektach, ponieważ podejście do pracy zależy wyłącznie od siebie samego. 1) Zarobki - Winkelmann wypada bardzo, ale to bardzo słabo względem innych firm na strefie (pracowałem w kilku). Chcesz zarobić dobrze to wybierz inną firmę. Chcesz zarobić mało wybierz Winkelmann. Śmieszne są zatem ich reklamy w ogłoszeniach - atrakcyjne zarobki. 2) Atmosfera - Zdecydowanie najgorszy punkt firmy. Przez to wielu dobrych inżynierów i specjalistów odeszło. W Winkelmann rządzą uklady. Jest ktoś w to wątpi, to znaczy ze nigdy tam nie pracował. Niektóre zachowania podchodzą bardzo mocno pod sam (usunięte przez administratora) Nie jestem pracownikiem, który wylewa swoje żale, tylko pracownikiem piszącym prawde. Plakaty firmy w całej Legnicy ,,kują" po oczach. Firma ładnie sie reklamuje, szkoda tyłko że nie wszytsko jest tak kolorowe.

Dawid
@Pracownik biurowy - były

Szkoda, że w firmie nie można liczyć na zbyt duże zarobki. Może chociaż pod względem rozwoju zawodowego mógłbyś polecić pracę w firmie Winkelmann? Jestem ciekawy, czy zaczynając pracę od najniższego szczebla, są realne szanse na to, aby otrzymać awans na wyższą posadę? Przedstaw, proszę, jak ta kwestia wygląda.

#pokolorujdrwala
@Pracownik biurowy - były

"Kują" ...

Pracownik biurowy
@Dawid

Dawidzie nie będę Cię oszukiwał ale szanse na to są mizerne. Jeśli będziesz robił od rana do nocy i sie wyróżniał to dostaniesz pochwałę, szef będzie Ci pozwalał na bezpośredni kontakt z kolegami z Niemiec lub pozwoli Ci dłużej być na palarnii. Tak jak wspomniałem wcześniej poziom układzików jest ogromny, więc jeśli twoim wujkiem nie jest mistrz produkcji lub kierownik działu to zapomnij. Często i gęsto bywa tak, że na wyższe stanowiska zatrudniają osoby który nie maja pojęcia ma temat produkcji ani doświadczenia... Wiem że trudno w to uwierzyć, ale niestety tak to wygląda. Ja po 4 latach nawet propozycji awansu nie usłyszałem.

Magdalena
@#pokolorujdrwala

Dobrze, że nie obca Ci jest poprawność językowa. Ale chyba jednak lepiej być zrobił, jakbyś sam dodał coś od siebie na temat pracy w Winkelmann. Wiele osób - łącznie ze mną - ciekawią kwestię związane z ewentualnymi dodatkami pozapłacowymi. Czy można tam liczyć karty sportowe, karty wejścia do obiektów kulturalno-rozrywkowych i inne?

Dodatek
@Magdalena

Dodatki pozapłacowe podobne jak w innych firmach. Nic nadzwyczajnego. Czym, Waszym zdaniem, powinny konkurować firmy, by pracownicy zechcieli wziąć udział w procesach rekrutacji a następnie pracować przez minimum kilka lat?

Pracownik biurowy
@Dodatek

Potiwerdzam to co napisał kolega. Podobnie, a w zasadzie tak samo jak w innych firmach. Kuszenie ludzi takimi rzeczami jak : Multisport, opieka medyczna, fundusz pracowniczy czy dofinansowanie do wakacji lub wyprawki dziecka to norma w każdej firmie. Może robiło to wrażenie 15 lat temu, ale dziś jest standardem

Magdalena
@Pracownik biurowy

Rozumiem, że firma Winkelmann nie oferuje konkurencyjnych dodatków pozapłacowych. A czy firma oferuje pracownikom szkolenia? Jeżeli tak to czy jesteście z nich zadowoleni?

Elektromechanik

Standardowy początek (powiedz coś o sobie ), kilka pytań od lidera (łatwych) następnie Pani od rekrutacji zapytała się czego nie chciał bym robić w pracy i przedstawiła zasady współpracy.

Jak narysować styk NO i NC. Co zrobić w przypadku braku przycisku NO.

Mariusz dział lakierna

Byłem tam pracownikiem prawie 8 lat. Takich pracowników jak ja (czyli co ogarniali wszystko i każde stanowisko) zostało może z 8 osób i co z tego? Nic. Zakład traktuje każdego człowieka tak samo bez podziałów na tych którzy coś potrafią i tych którzy nie potrafią nic. Po prawie 8 latach moja stawka wynosiła 20 zł brutto na godzinę a osoba która dopiero co przychodziła totalnie bez żadnej wiedzy dostaje 18.80 brutto na start.Po okresie próbnym pewnie jeszcze więcej. Resztę dopiszcie sobie ludziska sami. Nie polecam pracy w tym zakładzie. Wyzysk i samowolka. Nie masz pleców u majstra to jesteś nikim. Pozdrawiam Mariusz????

"Grobowiec" -chwytliwa pewnego

Ogromna rotacja na stanowiskach, co widać po ogłoszeniach, które pojawiają się ciągle, w dodatku na te same stanowiska ..

jakosciowiec
@"Grobowiec" -chwytliwa pewnego

mowisz o tej sprawie w dziale jakosci?jakis inzynierek znowu poleciał? a my ludzie na 3 zminy dalej ciagniemy

Przemysław
@jakosciowiec

Wśród stanowisk, na które obecnie firma Winkelmann poszukuje nowych pracowników, jest stanowisko pracownika obsługi maszyn. Wiesz może coś na temat tego stanowiska? Z ogłoszenia wynika, iż pracodawca oferuje prywatną opiekę medyczną dla pracowników i ich rodzin finansowaną przez firmę, bony świąteczne oraz perspektywy rozwoju i realizacji ambicji zawodowych. Czy rzeczywiście jest tak, że zaczynając na tym stanowisku, z upływem czasu są szanse na otrzymanie awansu na wyższe stanowisko?

@"Grobowiec" -chwytliwa pewnego

Widziałam ze firma aktualnie poszukuje inżyniera planowania jakosci. Warto aplikować? Jak wyglada sytaucja/ atmosfera w dziale jakosci?

Xxxxxxx
@jakosciowiec

Dzień dobry. Jedno pytanie. Zwalniają ludzi w dziale jakości czy pracownicy sami się zwalniają ? Jaki jest powód ?

Q.
@Xxxxxxx

Sami się zwalniają

K.O.
@"Grobowiec" -chwytliwa pewnego

Tych pozytywnych opinii nie czytajcie i nie próbujcie się nimi kierować, są zapewne pisane przez biurowców :D 1. Do osób chcących składać papiery do pracy w tym zakładzie : Nie poleciłbym tutaj (w obecnej chwili) pracy swojemu wrogowi czy to na produkcji, czy jakość itd...czemu ? Panująca atmosfera staje się nieznośna przy czym oczywiście mowa o (usunięte przez administratora) 2. Zarobki wzrosły owszem, ale miały wzrosnąć gdyż odgórnie tak zarządzono z Niemiec przy czym ciągle "cele" na liniach są podnoszone tak by nie wypłacać premii. 5zł/h może i niektórzy tyle dostali, ale to tzw, wyrównanie do pozostałych stawek, a nie za osiągi czy coś podobnego, a na pewno nie za docenienie kogoś. 3. System 4-brygady jest premii 1000brutto , ale już obcinają i jest mniej i mniej i mniej, aż będzie 0-100brutto. Przyjdą zrobią Ci zdjęcie, ze cos krzywo stoi - cyk zdjęcie i nosacz zadowolony (nie tylko dla 4-brygad) będzie wypadek na innym zakładzie Winkelmanna i po premii, można tak wymieniać i wymieniać... 4. To co proponują i mówią na rozmowie kwalifikacyjnej to wszystko oczywiście jak wszedzie w samych plusach bo czemu mieliby nie zachęcić ? ale te osoby nic , a nic nie wiedzą o produkcji nauczyli się regułek stałych i nimi sie posługują. 5. Rotacja na stanowiskach - to juz bardzo dużo mówi, że ciągle przyjmują do pracy już nawet bezposrednio bez agencji by zachęcić i nie stracić nikogo, nowa osoba widząc jak stoją za plecami szykanują i ciągle wpierają, że masz zrobic norme to oczywiste ze ucieknie bo nie będzie pracować w tego typu zakładzie 6. (usunięte przez administratora) 7. Awans, szkolenia - jeśli ktoś awansuje z produkcji to normalnie słonia naucze grać na perkusji (usunięte przez administratora) Nie ma nawet takiej opcji, zero jakiejkolwiek możliwości w tym zakładzie - nawet jakby to mistrz CIe nie puści z produkcji, szkolenia ? są :D ale na zasadzie(usunięte przez administratora)i tyle po szkoleniu, które Twoich kwalifikacji nie podniesie :D takich szkoleń w roku masz bardzo dużo - będziesz wyszkolony/a :D 8. Stawki - jak wszędzie podobne już, dostaniecie jakies 18-19zł brutto/h

Basia
@"Grobowiec" -chwytliwa pewnego

Ta rotacja właśnie z czegoś wynika. (usunięte przez administratora) kiła... nie będę teraz podawać nazwisk tych ludzi co uważają się za niewiadomo kogo, a wieśniakom słoma wystaje. Traktują ludzi jak gorszych Nie polecam

LC
@jakosciowiec

A jak ogólnie praca w tym dziale?

Fizol
@Xxxxxxx

Zwalniają się sami

Irena
@Fizol

To dosyć ogólnikowa wypowiedź, a więc byłoby świetnie, żebyś spróbował ją chociaż trochę rozwinąć. Jak rozumiem - jesteś obecnym bądź też byłym pracownikiem firmy Winkelmann. Stwierdziłeś w swoim wpisie, że pracownicy sami się stamtąd zwalniają. Może wobec tego zechcesz wytłumaczyć nam, w czym tkwi właściwie problem: dlaczego ludzie sami odchodzą? Zachęcam Cię do dalszego uczestnictwa w dyskusji.

You know just my name bejbe
@Irena

Ludzie się zwalniają bo to zakład dla (usunięte przez administratora) Wykończą każdego. Nie warto tracić czasu. Ciężko, gorąco od piecy, złe zarządzanie, oszukiwanie przełożonych o ilości wyprodukowanych sztuk. Kłamstwo kłamstwo pogania. Pan morświn rządzi zakładem, nawet dyrektor się go boi. Dużo dobrych ludzi poodchodziło na szczęście, bo tu tylko można zgnić. Dorwali się do władzy karierowicze i robią z (usunięte przez administratora) wiatrak. Panowie, karma wraca!!!!! Zapamiętajcie to sobie. Wiecie do kogo to. Będziecie się smażyć w piekle. Chyba zdajecie sobie z tego sprawę. W jakości tez (usunięte przez administratora) Utrzymanue ruchu to państwo w państwie. Kierownik R. podskakiwał podskakiwał a teraz usiadł na (usunięte przez administratora) Można pisać i pisać, ale po co???? Jedno słowo: zero

Gunia
@Irena

Prawie codziennie inne stanowisko pracy , inny brygadzista, pracownicy traktowani jak powietrze.. Zachecaja pakietem medycznym, ubezpieczeniami, pakietem socjalnym.

Olga

Jak wygląda sytuacja z mistrzami ? Rotacja duża i z czego to wynika?

Dobra rada
@Olga

Nie radzę przyjmować się na mistrza do tego zakładu bo jest to oferta na Z3 jak masz stabilną pracę to się jej trzymaj

Olga
@Dobra rada

O co chodzi z tym Z3? Co to za zakład? Aż tak źle?

Dawid
@Dobra rada

Sugerujesz, że praca w firmie Winkelmann nie należy do prac stabilnych? Ciekawi mnie, czy masz ku temu konkretne powody, aby tak sądzić. Przynajmniej tak można zinterpretować Twój komentarz. Prosiłbym, jednak, abyś go sprecyzował i napisał dokładnie, jak wygląda praca u tego pracodawcy.

Ka
@Olga

Mistrzowie są poniewierani jak śmieci... jeśli wejdziesz w układ z szefem UR to masz dobrze, a reszta co uczciwie pracuje jest gnojona. Co prawda poziom tych mistrzów odbiega od standardu, ale tem cały zakład to pomyłka. Oczywiście mowa o Z3. Nie polecam

nick

czy na produkcji sa mozliwe nadgodziny i czy sa platne lub do wybrania?

ktos

Na jakich maszynach pracuje sie w zakładzie?

Bartosz
@ktos

Jesteś zainteresowany zatrudnieniem w Winkelmann? Niestety nie znam marki maszyn, na których się pracuje, ale pracodawca szuka osoby na stanowisko pracownik obsługi maszyn. Wymagana jest umiejętność spawania MAG lub podstawowe uprawnienia spawalnicze metodą MAG 135 i gotowość do pracy na trzy zmiany. Więcej ofert rekrutacyjnych pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/winkelmann-pl,23517/oferty-pracy.

ktos
@Bartosz

Odnosnie tej oferty wlasnie chcialbym sie dowiedziec, na jakich maszynach sie pracuje, czy praca jest ciężka?

@ktos

Starych, popsutych.

Super, że byłeś tak uprzejmy i odpowiedziałeś na pytanie użytkownika @ktos. Być może właśnie w ten sposób ułatwiłeś mu decyzję dotyczącą aplikowania do Winkelmann. Niepokoi jednak to, iż pracownicy tej firmy muszą - jak powiedziałeś - pracować na starych, a co gorsza, popsutych maszynach. Nie można byłoby zatem zgłosić ten problem Dyrektorowi przedsiębiorstwa? Przecież w takiej sytuacji na pewno zareagowałby w odpowiedni sposób. Jak myślisz?

Baron

Ktoś wie czemu zwolnili lysego w wps z W1?

yigg
@Baron

bo zaczynał pracę od śniadania na stołówce

Baron
@yigg

To polowe zakladu trzeba by zwolnic.

@Baron

Doceniam, że jesteś żywo zainteresowany tym, co dzieje się w Twojej firmie, ale na forum nie powinniśmy pisać o konkretnych osobach z pracy ani swoich współpracownikach. Oceniamy tutaj ogólnie pracodawcę i o taką właśnie opinię chciałabym Cię prosić - może napiszesz nam, jak Ci się pracuje w Winkelmann i jakie widzisz plusy i minusy pracy w tym miejscu?

FCK

Na Spotted Winkelmann Legnica Na FB możecie zadawać pytania, tam otrzymacie informacje również

Cześć jak wygląda praca automatyka w dziale utrzymania ruchu, jakie zarobki? Ja 6 letnie doświadczenie w Automotive.

Osoby chcące poznać prawdziwe wypowiedzi ludzi (pracowników produkcji, mechaników itd.) pomijając biurowców , kierownictwo które w dużej mierze tutaj się wypowiadają proszę zamieszczać na Spotted Winkelmann Legnica na FB.

PAWLAK P

Czy są przyjęcia do pracy na produkcję jakie zarobki na sam początek ?

@PAWLAK P

Żadne zarobki nie wynagrodzą ci tego co tam przeżyjesz. (usunięte przez administratora)

Janek

Cześć. Jak wygląda praca na Utrzymaniu Ruchu jako automatyk. Szukam pracy, ponad 5 lat doświadczenia w branży Automotive? Jakie zarobki, praca tylko w systemie 4-brygadowym?

@Janek

W utrzymaniu praca wyglada fatalnie. Pan (usunięte przez administratora)nosi się po zakładzie i gnoi ludzi. Nie polecam..... Zresztą nie polecam tam pracy czy to utrzymanie czy produkcja

Nie polecam! Nie można polegać na mistrzów a (usunięte przez administratora)oprócz p. (usunięte przez administratora), reszta nie ma pojęcia o tej pracy. (usunięte przez administratora)stosowany przez kierowników. Nigdy więcej tam nie wrócę. Pozdrawiam.

Patryk

Witam , ile może zarobić spawacz z własnymi papierami? Pozdrawiam

Szynki Bill
@Patryk

Jak przepracujesz 10 000 godzin to zarobisz 10 tys :). Na spawalnie nie polecam (usunięte przez administratora)

Paulina

Przeglądałam oficjalną stronę internetową firmy i w oczy rzuciło mi się, że w wakacje zorganizowała ona Piknik Bawarski. W związku z tym chciałabym się dowiedzieć, czy Winkelmann często organizuje takie akcje i podejmuje je w celu zintegrowania swoich pracowników w zespole? Czy możecie napisać coś na ten temat? Takie wydarzenia pokazują pracodawcę z innej strony. Myślę więc, że warto poruszyć tę kwestię na forum.

@Paulina

Każdego roku w okresie letnim firma organizuje piknik dla pracowników i ich rodzin a w grudniu wigilię. Dodatkowo przez pracowników poszczególnych działów organizowane są integracyjne imprezy działowe.

Paulina
@Monika

Dziękuję, że zdecydowałeś się zareagować na mój wpis. Dobrze, że pracodawca ten organizuje takie wydarzenia. Znalazłam niedawno informację, że Winkelmann prężnie współpracuje z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową im. Witelona w Legnicy. Co roku studenci uczelni legnickich oraz wrocławskich odbywają w firmie praktyki. Spółka uczestniczy też w programie międzynarodowej wymiany uczniów i studentów (w ramach programu Leonardo da Vinci i Erasmus). Powiedz, czy po odbyciu praktyk taki student ma szansę na związanie się z firmą na stałe?

@Monika

Monika pisząc firma pewnie masz na myśli konkretny zakład. Piknik w okresie letnim oczywiście jest dla wszystkich. Ale Wigilia i imprezy działowe już nie koniecznie. To tak dla sprostowania.

Bogdan
@Monika

Z tymi imprezami integracyjnymi to raczej tylko biuro

Jeff

Witam. Aplikowałem na stanowisko lidera. Ktoś może powiedzieć coś o zarobkach i specyfice pracy? Dziękuje,

toja

Tragedia na produkcji. Mam wrażenie że dla firmy bardziej liczy się 5s niz człowiek. Od stycznia brak nadgodzin, które były podstawą zarobków bez tego zarabiamy najniższą krajowa za pracę na trzy zmiany w nie najlepszych warunkach pod nadzorem mistrzów tępaków. Nie polecam nawet najgorszemu wrogowi.

Zostaw merytoryczną opinię o Winkelmann - Legnica

• Jak się pracuje w Winkelmann?

Zobacz opinie na temat firmy Winkelmann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 76.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Winkelmann?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 51, z czego 3 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 28 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Winkelmann?

Kandydaci do pracy w Winkelmann napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Winkelmann