Opinie o Ruch S.A w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Ruch S.A. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Ruch S.A o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Ruch S.A w Warszawa

Aga

Czy ktoś coś wie na temat nowego rozporządzenia dotyczącego soboty że mają być czynne tylko sklepy spożywcze i apteki

Orkisz

Plany na kwiecień większe niz w Marcu. Brawo wy

Ajent

Ciekawe czy ktoś z zarządu Ruch słuchał premiera. Czy otrzymamy płyn do dezynfekcji pinpadów, bilonownic, ład, klamek, powinny być też dozowniki z płynem dla klientów. Jeżeli będzie kontrola na pewno nie zapłacę 30 tys kary za brak.

Rafus

Totolotek podjął decyzję o zamknięciu punktów bez bieżącej wody i toalet.Tylko że to bogata forma nie jak Ruch.

@Rafus

Ja już dawno miałam negatywne podejście do obsługiwana lotto ponieważ ludzie przynoszą nam zdrapki i kupony które leżą po ich domach skąd możemy wiedzieć czy nie zarazone (usunięte przez administratora)

@Rafus

Ja mam lotto i takiej inf na terminalu nie dostslam

Noye

Na stronie totka jest że w Centrach Handlowych też zamykają

Tede
@Agent

Piszą o swoich punktach co ich obchodzi RUCH

Cała masa stoi pustych zamkniętych kiosków po rozmowie MS okazuje się że albo będą wszystkie zamykać albo nie ma prądu w kiosku Dlaczego MS tak traktują ? Bo nie chcą więcej pracy bo więcej kiosków to więcej obowiązków dla nich Wymyślają różne przeszkody to jak może być dobrze jak firma może prosperować jesli ma takich pracownikow

Dlaczego MS nie chcą zatrudniać w kioskach ludzi którzy się sprawdziło pracująca w tej firmie przez lata o co tu chodzi?

logo firmy Specjalista IT
logo firmy Kierownik biura – EV Academy Manager
Piaseczno
NRF Poland Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant w Dziale Wsparcia Sprzedaży
Polenergia Fotowoltaika S.A.
AJENT

Nie przysłano również cen na te środki, zamówić etykiet cenowych też nie można nieznany produkt

To grand ze Ruch do tej pory nie skrocil nam godzin pracy ale nie zamknął tych bud bez toaletę i wody totalna kpina z epidemii

Xyz

Ja siedzę na fotelu ręce założone i oczy mi same lecą z nudów. Tu już 3 kawy nie pomagają

Stefan

Zamiast zgłaszać swoje potrzeby do KSa to frustraci piszą na tym forum albo dzwonią między sobą rozsiewając plotki. I ciągle ta roszczeniowa postawa:i narzekanie. I marudzenie, że albo za mało gazet przychodzi, albo za dużo, nie mam towaru na promocję albo chyba kogoś powalił że tyle energetyków przysłał. Nie zgodzisz. Dlatego unikam kontaktu z innymi kioskarzami z mojego miasta żeby nie słuchać tego pitolenia. Dzwonię do mojej Kierowniczki lub Dra i zawsze mam odpowiedź na wszystko.

@Stefan

No niestety. Tak wiele osób funkcjonuje. Teraz tylko patrzeć jak się wyleje wiadro pomyj za ten wpis.

Jakjakocham ruch

Kartki w kalendarzu ci się posklejały. 1 kwietnia dopiero za 3 dni

@Stefan

Dokładnie masz rację a jak ktoś napisz że u niego ok to od razu od trolli wzywają itp

Aga

Super przy obecnym ruchu można zapomnieć o wyrobieniu zegarów co wiadomo kończy się obcięcia premii A sklepy mają dostać po 1000 premii za pracę w tym okresie brawo Ruch brawo prezesik

Lolo
@Aga

Masz rację przy tym co teraz Ruch odwala by się nie wypłacił z kar samo to że podniósł ceny prawie 100%wystarczy to zgłosić i sanepid bo nie zapewnia środków ochrony i leży prezesik

Co będzie jutro
@Aga

Martwię się strasznie nie wiem co gorsza czy ten wirus czy brak środków na życie , puki co sprzedaż mam nie mogę powiedzieć aby ona spadła na ten msc mam wyrobione 49875,81 do końca brakuje mi 5316,39 , ale co zrobię jak będzie spadała jak nie będę mieć klientów, dziś są jutro może ich nie być, każdy ma życie jakieś zobowiązania czy kredyt konsumpcyjny czy hipoteczny, na sama myśl w brzuchu wszystko mi jeździ psychicznie siadam jestem wykończona,

Lena
@Co będzie jutro

Ja tak samo mam zrobiony plan ale stres i nerwy co dalej wykańcza szkoda ze z problemami zostalismy sami

@Lolo

Nie wiadomo jak by zareagował sanepid w tym czasie z jednej strony mamy dzialalnosc gospodarcza i sami zapewniamy sobie środki chemiczne, biurowe i inne, więc środki antybakteryjne mogą też pod to podejść. Sama pytałam się w sanepidzie, że u mnie właścicielka kamienicy nie dba o czystość w tym czasie, to powiedziała, to jest prywatny właściciel i to ich nie interesuje, tylko państwowa.

@Xyz

My sobie środki antybakteryjne kupiliśmy sami z własnych pieniędzy, a na okno zawiesilismy folię ochronną.

Ajentka
@Xyz

Ludzie środki antybakteryjne nie działają na wirus. Robicie szkodę sobie i innym bo zabijacie bakterie dobroczynne, które nas chronią również. Tylko środki dezynfekcyjne na wirusy do rąk i powierzchni. Lub mydło ale nie antybakteryjne. Tych środków już nigdzie nie kupicie bo rząd zakazał sprzedawać w sieci. Ja mam bo już w lutym zamówiłam a w marcu po miesiącu przyszły. To jednak się skończy i brak możliwości dokupienia,chociaz mam osobę znajomą co ma hurtownię z środkami medycznymi. Oni sami nie mogą kupić od producentów wszystko rząd wykupuje. Preparat do dezynfekcji powierzchni ANIOSPRAY QUICK, preparat złożony na wirusy, bakterie, grzyby do użytku w gabinetach medycznych

Ruch
@Ajentka

Nieprawda, że wszystkie środki antybakteryjne nie działają na wirusy. Te które zawierają alkohol powyżej 60% niszczą otoczkę wirusa i wirus się rozpada.

@Ajentka

Środki dezynfekcyjne są drogie, nie każdego na to stać. U mnie klienci np. wykupili cały spirytus salicylowy i tym się odkażają po kąpieli. Seniorzy kupują chusteczki antybakteryjne. Klienci się boją, bo sytuacja jest coraz bardziej negatywna i ludzie nie wiedzą co robić. My jako ajenci robimy wszystko, żeby nas wirus nie złapał, a poza tym ciężko teraz jest kupić takie środki, bo szybko znikają półek, dlatego kupujemy to co może pomóc.

@Co będzie jutro

To pewnie wykonasz

@Aga

Mi się udało wyrobić wszystkie zegary. Ludzie jak obkupia wszystkie sklepy przychodzą później robić zakupy w kioskach. A teraz siedzą w domu, to nie maja co robić, ciągle schodzą gazety i krzyżówki.

Hmm

Ty się módl o to by kiosków nie kazali zamknąć bo polowa nie będzie miała z czego żyć! Chcesz to zamykaj ale nie pisz jako wszyscy !

@Hmm

Jeżeli padnie decyzja o zamknięciu sklepów spożywczych to wtedy zamkną i kioski. My też sprzedajemy artykuły chemiczne, które ludzie w tym czasie kupują, i jakieś "spożywcze artykuły" słodkie jedzenie batoniki, bułki itd. Póki co jesteśmy bezpieczni. Ostatnio czytałam, że lekarze chcą, żeby Rząd wprowadził w kraju stan klęski żywiołowej, wtedy można wprowadzić surowsze metody. Zobaczymy jak to będzie. Nie ma co martwić się na zapas, bo w końcu dojdzie do tego, że cała ta sytuacja wykończy nas wszystkich psychicznie, już i tak ciężko jest z kimś porozmawiać czy zapytać jak się robi zakupy, ludzie patrzą na drugiego człowieka ze strachem.

Hmm
@Xyz

Tak, ale puki(usunięte przez administratora)się wypowiadają chce niech zamyka przecież nikt mu nie broni jak go stać na to aby siedzieć w domu bez dochodu,ale po cholere jakieś petycję tworzy , i skąd w ogóle te kary wziął nie słyszałam aby ktoś dostał 5tys za to że zamknął kiosk 2 dni , bądź ile punktów w całej Polsce korzysta z toalety urzędów

to fakt 2 dni wolnego dostałam bez problemu,można ,zle się poczułam i proszę,

@Hmm

Teraz nie radzę nikomu rezygnować rekrutację do pracy są pozamykane, a bezrobocie rośnie. Wszyscy doradcy radza pracowac jak najdluzej e danym miejscu, bo nie wiadomo jak dmugo ta sytuacja potrwa. Ciekawi mnie kiedy otworza sie niektore sklepy.

Gaga
@Lena

Ciekawe ile miałaś tego planu ale nie ważne premie masz to oco płaczesz dajesz radę ze stresem i z nerwami bo jakby tak nie było to albo byś skruciła godziny albo zamknęła zdrowie ponad wszystko ale jak widać u większości kasa kasa i tylko kasa .No a teraz mnie hejtujcie mam to gdzieś mówie co myślę i robię to co jest dobre dlamnie nie jestem KS-em ani nikim z zarządu RUCH-u mam kiosk ma Śląsku niecałe 1900,00 zł brutto kwoty stałej i nie mogę się doprosić o podwyżkę bo stale zmienia się KS ale pracować trzeba 11godzin dziennie.Życzę wszystkim wytrwałości a kto nie daje rady to niech da na luz pozdrawiam.

Ajentka&

Przeczytałam dziś bardzo dziwną informację że Ruch ozonuje paczki. Opamiętajcie się, ozon nie działa na wirusy. Obecna epidemia jest spowodowana wirusem, nie bakterią czy grzybem. Sami doprowadzicie do zarażeń wśród ajentów. Wirus na powierzchni kartonu lub innej powierzchni może utrzymywać się przez wiele godzin a może i dni. Dostaliśmy płyn do dezynfekcji rąk a gdzie jest płyn do dezynfekcji lady, pinpada, klamek, lodówki, tych rzeczy dotykają klienci. Jeżeli tak ma wyglądać dbanie o nasze bezpieczeństwo to ja wysiadam.

Ajentka&
@Ajentka&

Czy jednak ozonowanie będzie skuteczne przy usuwaniu koronawirusa z pomieszczeń i pieniędzy? Według dr hab. n. med. Tomasza Dzieciątkowskiego, wirusologa z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego niestety, wszystkie działania ozonu dotyczą przede wszystkim komórek bakteryjnych, a nie patogenów wirusowych. Z tego względu ozonator nie będzie miał żadnego zastosowania w przypadku mieszkań, pieniędzy czy samochodów. Tę metodę można jednak wykorzystać, jak już zostało wspomniane, do dezynfekcji po kwarantannie, tak aby oczyścić powietrze.

frytka

nie nastawiaj sie ze rzad ci pomoze musalbys miec zero dochodu bo jak zamkniesz kiosk chocby skrucil godziny to ruch nie zaplaci tobie za to ze nie bylo cie w pracy ana wytyczne rzadu powie ze tys tak wybral ja pracuje juz ponad 10 lat przeszlam wiele prezesow dyrektorow a o kierownikach nie wspomne czasy jak byl visus porzyczki to co miesiac mialam kare bo nie chcialam dawac tych kredytow tylko odradzalam i za to zawsze byla kara za nierespektowanie wytycznych wiec dzis nie wieze ani ruchowi ani Morawieckiemu

Xxx

Witam, czy jest tutaj ktoś kto pisał wypowiedzenie? Chciałabym się dowiedzieć czy trzeba zawrzeć w nim jakieś specjalne punkty, czy po prostu piszemy je jak normalne tradycyjne wypowiedzenie umowy?

Lena
@Xxx

Normalne wypowiedzenie

Xxx

To czytał nowe wytyczne, zwroty przeterminow i oznakowana promocji. Zwroty gum są 2 razy w roku teraz batony dochodzą ciekawe gdzie mamy to trzymać przez pół roku jak się coś przeterminuje. Bo nigdzie nie pisze jak często będą takie akcje. Zaraz dojdą napoje, braknie nam miejsca. Ja się nadal zastanawiam kto pracuje tam po drugiej stronie.

Xyz

Ibuprom kosztuje 10,50. Dużo gazet też podrozalo, paczka chusteczek 90 gr, zapałki 39 gr. Aż mi wstyd sprzedawać. Rozumiem, że dużo ludzi teraz robi zakupy, popyt rośnie na dany produkt i cena drożeje znam prawa ekonomii, a co ma powiedzieć taka staruszka z niską emerytura.

Gosia
@Xyz

Zaraz będzie wielkie bezrobocie i dopiero sprzedaż się utnie. Gazety teraz kupują ludzie 60+,z dnia na dzień coraz mniejsza sprzedaż. Kto przeczytał komunikat zarządu

Klucha
@Gosia

Kurde jak takie ma być bezrobocie to bierę te trzy budy co stoją puste w mym mieście i zatrudnie chociaż kogoś za miskę ryżu...dzięki Premierze za pomysł z tą michą...

@Gosia

Wzrost stopy bezrobocia już praktycznie jest, przecież dużo osób wróciło z zagranicy, większość będzie mieć problem nie tylko z brakiem pracy, ale i z mieszkaniem, chyba, że niektórzy będąc tam opłacało sobie mieszkanie w Polsce. Niedługo będzie taka sytuacja, że Jagna wypłata nie będzie wystarczać, ja już robię na dwa etaty i daje sama radę, ale wszystko tak drożeje sukcesywnie z dnia na dzień, że j te pieniądze nie wystarcza na miesięczne utrzymanie. Póki co widzę to w czarnych barwach zwykle jestem optymistką, ale to co się dzieje miesza we wszystkim.

Ajentka
@Klucha

W moim mieście już się posypały wypowiedzenia. Bo to jest tak. Jest sieć sklepów teraz brak utargu a za lokale trzeba płacić, w myśl pomocy państwa tylko firmy do 9 osób mogą na coś liczyć i to też nie jest pewne. Jak ktoś może dać 40 procent wypłaty a drugie rząd ja brak przychodu a raczej dochodu żeby dać to minimum. To się kupy nie trzyma. Proszę nie kpić bo ludzie tracą pracę, mają zobowiązania i w nosie będą mieli gazety. W radiu i telewizji czy necie też są wiadomości.

Orkisz

Po ile macie ibuprom 10sztuk? W biedronce na przeciwko kiosku kosztuje nie całe 6 zł a Ruchu 10.50. Brawo Ruch ????

Bibi
@Orkisz

Ibuprom 10 szt 12,70 A sprint prawie 19 zł aż wszystko przestaje boleć jak widzisz cenę .

Xyz

Dostałam z dzisiejszą prasa płyn do dezynfekcji. Jestem w szoku. Plus dla Nich. Jak ja to zawsze mówię, lepiej późno niż wcale.

Firma nie daj się

Widzieliście wczoraj przemówienie ministra zdrowia o tym że kioski ruchu będą czynne? Ciekawe czy minister wie że ludzi w kioskach ma się za nic i nie dostaną należnych pieniędzy??? Ale na pewno Ruch zgłosi się po pomoc do rządu i ja dostanie a my plewy!!! Ciągle pierd, że są pod kreską to po cholerę trzymają te punkty. Rzygam już nimi ciekawe czy prezesiątka i ks-y utną sobie od wypłaty. Dla nich koryto będzie otwarte. Piszcie ludzie bo tak nie może być, oczy się wam otworzą przy rozliczeniu miesiąca.

Kotek
@Firma nie daj się

Mój KS zarabia 3000 zł netto

@Kotek

To współczuję KS. Skoro za robotę, która wykonuje, z większą ilością obowiązków i stresu na to się godzi. Dlatego nie opłaca się awansować wyżej, bo nawet zarobki nie są adekwatne do pełnionej funkcji, poza tym, że w cv sobie wpisze, ks

@Firma nie daj się

To po co pracujesz w tej firmie? (usunięte przez administratora)

Firma nie daj się
@Agent

No co ty? A ty co agenciku a może prezesiku w (usunięte przez administratora) komuś włazisz? Taki mam zamiar kołku!!!!

Milka
@Kotek

KS z pensją szału nie mają dostałam propozycję pracy jako KS jeżeli brać pod uwagę fakt że jak nie wyłączysz telefonu spokoju nie masz a pytania agentów typu k u t a s dzwonią z takimi pierdolami ja się zastanawialam czy nie które osoby wiedzą jak na imię mają robia babole a do wszystkich wonty maja, jakieś choroby dwubiegunowe najlepiej jakby człowiek za nich wszystko robił , oczywiście nie wszyscy bo nie liczni sa super rzeczowi maja łeb na karku ,wielki szacunek dla tych agentów , zresztą dyrektorzy także szału nie mają z pensją

Qwerty
@Milka

Powiem jedno...wszyscy jesteście niespełna rozumu że coś podpisujecie z tym 100 latkiem co już dawno powinien paść...pozdro....

Ajent

Czyli jeżeli Ruch nie zapewnił nam ochrony jako swoim ajenta. Możemy śmiało zgłosić ich do sanepidu i sanepid w takiej sytuacji odwiedzi nas i stwierdzi czy jest bezpodstawne czy nie. A kara to nawet do 30tys zl . Wiech Ruchu tik tak wasz czas się kończy :) i nie nie my ajenci odpowiadamy za lokal bo wszelkie modyfikacje jak i remonty tylko za zgodą ruchu my jesteśmy tylko ajentami

Grazyna_55
@Ajent

Ruch nie jest Twoim pracodawcą. Jesteś osobnym podmiotem gospodarczy i to Ty sam masz zadbać o środki ochrony dla siebie, i ewentualnie jeśli masz, dla pracowników

@Grazyna_55

I tu się mylisz niby wszystko wiedzącą sytuacja jest wyjątkowa a myślisz że gdyby Ruch nie był zobowiązany to dałby po 50zł w życiu Sama o tym Wiesz

@Rodo

A dostał już Pan do ręki te 50 zł? Powiedzieli, że dostaniemy z następną wypłatą, ale jeszcze tych pieniędzy nikt nie dostał. Ja nie oczekuje, że od nich coś dostaniemy, zdrowie jest ważniejsze od tych 50 zł.

@Grazyna_55

Ma Pani być może rację, że Ruch nie jest naszym pracodawcą. Zarejestrowaliśmy własną działalność gospodarczą, wyposażamy się w: kamery-monitoring, artykuły chemiczne i materiały biurowe, teraz w środki antybakteryjne i dezynfekcyjne przeciwko koronawirusowi, a już słyszałam o jakimś nowym szczepie tego wirusa. A z drugiej strony skoro mamy działalność gospodarczą, to nie możemy w nic ingerować, w zmiany ceny, zatowarowanie itd, bo firma ma swoje normy i wytyczne i mamy ich przestrzegać, bo inaczej polecą kary pieniężne. Ta działalność gospodarcza dla nas to jest quazi działalność gospodarcza, która zwalnia firmę od płacenia nam i naszym współpracownikom zusu i podatku, tylko po to jest ta działalność gospodarcza. Reszta to totalna bzdura. Nawet wypłata nie jest odpowiednia. Gdyby nie to, że pracuję jeszcze dodatkowo w weekendy i mam dzięki temu niższy zus, to z tej wypłaty ciężko byłoby nam się wypłacić z całego tego wynagrodzenia przy pełnych opłatach zusu, a potadek przy ryczałcie to tylko 3 procent od przychodzu.

@Xyz

Tu się mogę zgodzić nie dostałem i na pewno będą żądali paragonu znając ich pazerność ale dalej twierdzę źe żadnej łaski nie robią to są ich punkty i to oni muszą zapewnić nam bezpieczne warunki pracy .Faktem jest że taka sytuacja jest pierwszy raz i niema dokładnie ustalonych przepisów ale to my jesteśmy najbardziej zagrożeni.Długo nie zobaczymy K.S już nawet do rozmów z nowymi agentami wyznaczoną jest firma zewnętrzna.

Xyx
@Rodo

Jak zatrudnili dla nas firma zewnętrzną, to znowu będzie problem z uzyskaniem jakiejkolwiek odpowiedzi

AL
@Grazyna_55

Umowa ajencyjne to nic innego jak umowa współpracy a zasrany obowiązkiem zleceniodawcy jest aby było zapewnione bezpieczeństwo pracy i dotyczy to każdej umowy

By
@Grazyna_55

Proszę nie tłumaczyć nie ma sensu, ludzie nie rozumieją że agent nie jest pracownikiem i nie jest zobowiązany do spraw dotyczących z tyt umowy o pracę bo tejże nie ma!

@Grazyna_55

Grażyna może daj już sobie spokój z komentarzami.Ruch według mnie powinien zadbać o bezpieczeństwo ajentów bo to dą ich lokale. A może teraz jestes pracownikiem firmy co?

@By

Wszystko się zgadza.Tylko jako własciciel lokali powinien zadbać o bezpieczenstwo ajentów w tych kioskach. I zapewnic jakies godziwe warunki. I nie tlumacz że nie jesteśmy pracownikami i nie mamy tych samych praw co pracownicy mający umowe o pracę. Ludzie to rozumieją i to dobrze.A ty jesteś ajentem czy pracownikuem ruchu? Bo chyba to drugie

@Xyx

Chodzi o firmę zewnętrzną która szuka pracowników na wolne kioski

@Rodo

Będą. Ja już im wysłałam paragon. Mam też fakturę na to. Coraz bardziej myślę o rezygnacji, tylko ciężko teraz podjąć taka decyzję. Jedyne co mi tu przeszkadza to brak możliwości urlopu. Tyranie jak wół. Ja im przelewam miesięcznie dobre utargi, a im szkoda dac chociaż 3000 netto podstawy. Dlugo się zbieram ale czuje, że z tego zrezygnuje prędzej czy później, oby prędzej. Trochę żałuję, że w to weszłam. Sama praca jest ok. To sobie wyobraźcie Panstwo co by się stało, gdyby któryś z akcentów został zakazony koronawirusem?!

@Xyz

* Gdyby któryś z agentów został zarazony koronawirusem? ....

Roci
@Xyz

To byłaby tragedia i obciążenie za prasę bo kto by zrobił zwroty?

@Rodo

Rozumiem. Niestety zawsze kogoś znajdą. Zawsze ktoś się nabierze.

@Rodo

Ja mogę nawet fv pokazać 193,60 środki do dezynfekcji plus środki ochrony 1osoba

Janusz

Czy wy tez macie w ostatnim czasie tak wielkie problemy z reklamacjami prasy? Wszystkie reklamacje są odrzucane bo podobno sprawdzają monitoring i danego tytułu nie było w paczce. A to ze nie ma worków od miesiąca A paczkami rzucają jak snopkami słomy to juz nikt nie bierze pod uwagę... Co tu robić?

Aga

Czy dostaliscie ten płyn do dezynfekcji bo u mnie brak A jak czytam w trosce o wasze zdrowie to mnie szlak trafia obiecują (usunięte przez administratora)

Ajjwawa
@Aga

Do mnie dotarła 1 szt. Połowa butelki w pojemniku z płynu do szyb z etykietą niewiadomo skąd

Zostaw merytoryczną opinię o Ruch S.A - Warszawa

• Jak się pracuje w Ruch S.A?

Zobacz opinie na temat firmy Ruch S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 517.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Ruch S.A?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 478, z czego 32 to opinie pozytywne, 212 to opinie negatywne, a 234 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Ruch S.A?

Kandydaci do pracy w Ruch S.A napisali 12 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Ruch S.A
1.5/5 Na podstawie 946 ocen.

Ruch S.A