Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

paulo coelho

Kto pracował w ABB ten w cyrku się nie śmieje.

Ciekawy123

Czy to prawda ze w Abb BS nastąpiła fala zwolnień?

@Ciekawy123

Jesli to prawda to Ci ludzie moga sie tylko z tego cieszyc. Pewnie namieszano im w glowach tak, ze mysla ze nic poza abb nie istnieje. Troche wytrwalowsci i krok po kroku mozna zaczac normalne zycie poza abb.

Mela
@Ciekawy123

Hej, to nie jest prawda. Pracuje tu i o niczym takim nie słyszałem.

Niezupełnie

Są działy i są działy - HR i Finanse kiepskie, jak wszędzie. Ale w IT bywa spoko.

Plotka
@Ciekawy123

Hej, nie to plotka - to była fala rozwolnień.

Kandydatka

Powiem szczerze, ze jestem bardzo rozczarowana procesem rekrutacji i to nie dlatego, ze nie udało mi się dostać. Obiecano mi feedback w przypadku odmowy, a dostałam jedynie maila, który wysyła się kandydatom, którym nie udało się dostać nawet na rozmowę telefoniczną! A rozmawiałam już z TL, uważam to za bardzo nieprofesjonalne podejście.

No more ABB

HR w tej firmie to porazka, (usunięte przez administratora) z jakim traktuje sie kandydata do tej fimy jest na zaawansowanym poziomie. Jak mozna umowic sie na dana godzine na rozmowe i nie zadzwonic? wytlumaczenie po paru dniach- problemy techniczne- jest po prostu ponizej pasa, czy pani z HR ma jakis choc jeden zwoj mozgowy wiecej od konia i potrafi znalezc w CV numer telefonu zeby zadzwonic i powiedziec ze sorry nie dzis? Porazka, firma powinna pocisnac HR, jesli to ma byc wizytowka firmy.

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy E-learning Content Creator

Firma dzieli pracowników na równych i rowniejszych. Są osoby, które pracują po 3 lata na tym samym stanowisku i nie dlatego że chcą tylko ze muszą. Aplikują na oferty wewnątrz organizacji ale nikt nawet ich na rozmowę nie raczy zaprosić. I nie piszę tu o awansach lecz i o stanowiskach na tym samym poziomie. A są też i tacy co pół roku popracują na stanowisku i idą gdzie indziej. Skaczą po 2 3 razy bo się praca znudziła, nie radziły sobie lub się nie podobała. Jest to bardzo demotywujące. Firma jest gotowa stracić doświadczonego pracownika niż go zatrzymać przenosząc na inne stanowisko.

ByłyPracownik

Potwierdzam. Po 10 aplikacjach wysłanych na różne stanowiska wewnątrz ABB, odpuściłem i się zwolniłem.

Morfi

W mojej obecnej firmie znam kilka osob z ta sama opinia-nigdzie sie nie dostaja na rekrutacjach wewnetrznych i uwazaja to za skandal, ze inni zmieniaja stanowiska czesciej. A reszta firmy zastanawiam sie dlaczego oni w ogole jeszcze z nami pracuja, bo nie nadaja sie do niczego????

Kalina

Podpisuje się obiema rękoma. Ale to jest wina managementu ze pozwala takim "Jasiom -wedrowniczkom" na skakanie z miejsca na miejsce. Coz. Jesli taki delikwent czy delikwentka się zdecydowali na zmianę stanowiska to powinni przepracować z rok a potem sie ewentualnie przeniesc. A to manago decyduje czy puści takiego czy nie. A tak to Cóż. Taki XYZ zawraca 4 litery bo chce awansić, wykosi poważnych ludzi z rekrutacji wewnętrznej i zewnętrznej a potem odchodzi bo praca za trudna. Slabe to.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w ABB?

Salwador z Dali

Zalezy gdzie. Mozna dostać srubokret gwiazdke i 10m kabla, albo kluczyk do Narni. W najgorszym przypadku 'asymptoty do hiperboli' i niejasne wskazowki co z tym zrobic. Mam nadzieje, że pomoglem.

Cześć Senior Specialist, jaki to jest poziom w hierarchii korporacyjnej? Jak szybko z reguły awansuje się na kolejne stanowisko i właśnie jaki jest następny krok w hierarchii? Dziękuję

Zamiast pisać sobie żarciki lepiej byś dał(a) normalną odpowiedź. Przechodzę z banku inwestycyjnego, gdzie pozycje hierarchii są zupełnie inaczej nazywane. Dla przykładu w jednej firmie, gdzie Officer jest stanowiskiem początkowym, w innej jest już to poziom menadżera. Widzisz? Nauczyłeś(aś) się czegoś nowego, możesz nie dziękować ;) Będę nadal wdzięczny za odpowiedź

@Kandydat

Po seniorze jest zwolnienie:) Nie lepeij było Ci iść na juniora oni awansują odrazu na Team leadera? (usunięte przez administratora)

@Kandydat

zupełnie na poważnie to Firma ABB hierarchii NIE MIAŁA NIE MA I NIE BĘDZIE MIEC. Powinno być tak: Junior/specialist/senior specialist/junior tl/tl/project manager -category lead/delivery menager. A jest tak Junior/ TL A senior 3-4lata i do zwolnienia... Redukcja etatów seniorów z 2015 W 100% zakończyła się sukcesem teraz powoli dobierają się do specjalistów z 2016roku. Studenci rzadza I zwalniają:) Więc tak reasumując mają dużą potrzebę zatrudniając Cię teraz skoro jest "frezze ". (usunięte przez administratora) Jak przychodzisz z hbsc to i tak będzie Ci dobrze więc nie narzekaj. Czekaj był jakiś też bank inwenstycyjny w zabierzowie właśnie z tą nazwą Officer ale nie pamiętam jak się firma nazywała. (usunięte przez administratora) I wyluzuj bo z "ą I ę " to tam mało jakich team leaserow znajdziesz.

Ex Abb
@Kandydat

a to zależy jak sie kto nazywa. Ja 3 lata senior bez możliwości awansu czy nawet przejcia na równoległy level w innym teamie. A są tacy co od juniora do TLa w niecałe 2 latka.

OlaexABB
@Ex Abb

Niestety prawda , brak możliwości rozwoju po stanowisku senior secjalista. Często szybkie awanse juniora na seniora nie podarte kompetencjami... A zwykle ukladami , znajomościami (co niestety nie dziala motywujaco)...

@Kandydat

Zalezy od dzialu ale zakladajac dzial finansow to: Junior->Specialista->Starszy specialista->Mlodszy kierownik zespolu->Starszy kierownik zespolu To o czy mozesz piac sie do gory a jesli tak to o ile stopni w ciagu jakiego okresu jest wpisywane przez managera podczas oceny okresowej. Manager nie musi dzielic sie z pracownikiem ta informacja. Jesli bedziesz dobrze wykonywac swoja prace i udowodnisz, ze masz kompetencje aby zarzadzac zespolem to mozesz awansowac w przeciwienstwie do tego co niektorzy pisza.

X
@OlaexABB

W moim teamie kolesiostwo na potęgę. Mam swoją działalność, spokojny etat jest dla mnie zabezpieczeniem, żeby nie było o bólu (usunięte przez administratora)

do Były pracownik

co do banku z zabierzowa to chodzi Ci o UBS i tak, tam jest ranga Authorized Officer jako 2 rank od dołu, zaraz po Employee a przed Associate Director.

zainteresowana

Chciałbym podpytać, czy to prawda, że w całym ABB BS wprowadzono jakieś dziwne zasady odnośnie nadgodzin? Poinformowano nas, pracowników jednego z działów finansów, że aby przepracować nadgodziny (duże obłożenie pracą na procesach) trzeba oprócz zgody bezpośredniego przełożonego (co jest dość logiczne) posiadać także zgodę managera. Aby taką zgodę uzyskać, trzeba szczegółowo opisać to co zamierzamy robić w trakcie nadgodzin i od razu wskazać dzień odbioru. Nie żeby coś, ale uważam to za chory pomysł, przecież nie zostajemy na nadgodzinach bo tak bardzo kochamy tę pracę, tylko dlatego, że robota leży. W przypadku braku zgody, co? Jak zostawimy odłogiem to przecież to wróci w dniach kolejnych a ilość pracy często jest taka, że ciężko wyrobić się w 8h plus często wyskakują rzeczy na już, na wczoraj, które też zajmują czas (projekt nadal po części jest w trakcie migracji). Czy to jakieś wymysły działowego watażki, czy w każdym dziale finansów takie nowości zaserwowano? ;)

Laidiewbwk
@zainteresowana

Dlatego, ze ludzie robili sztuczne nadgodziny. Dziwnym trafem odkąd to wprowadzili da się wykonać większość roboty bez siedzenia nadgodzin, a jeśli już to poniżej 10 w miesiącu, bo nagle wszyscy się umieją wyrobić w czasie.

Czy w ABB są szkolenia zewnętrzne?

Jedynie języki. O innych nie słyszałam.

Sa, jak najbardziej. Nalezy porozmawiac ze swoim przelozonym i sprawdzic jakie sa opcje.

Halo

Mam pytanie odnośnie rekrutacji na staż, gdyż złożyłem papiery do tej firmy 2 tyg temu a ogłoszenie związane z pracą wygasło. Nie dostałem w międzyczasie żadnego maila, że mi dziękują czy że chcą ze mną przeprowadzić rozmowę. Jak długo się czeka na ich odpowiedź?

Majka
@Halo

Mi się zdarzyło, że rekruter zadzwonił do mnie 8 mc po tym jak wysłałam CV (nie muszę wspominać, że pracowałam wtedy już gdzie indziej ;D).

cak

Któraś z rzędu rozmowa kwalifikacyjna, w której abb pisze do mnie, że chce mnie po raz kolejny zatrudnić. I jak zwykle pierwszy rekruter nie ma zielonego pojęcia na co mnie rekrutuje, tylko chce opowiedzieć jaka to świetna firma i nie odpowiedzieć na moje pytania, bo nie wie. Na drugim etapie rozmów zwykle dla odmiany opowiadają jaka to świetna firma (3/4 rozmowy wygląda jak reklama abb), po czym wyjaśniają, że wymagania techniczne z oferty mają się nijak do "technology stack" jaki oni potrzebują. Po czym zero odpowiedzi. Na każdą kolejną taką rozmowę w abb podchodze z coraz mniejszym szacunkiem - w końcu abb też nie ma szacunku do przyszłego pracownika. Po prostu się nie opłaca poświęcać kilku godzin tylko po to, aby posłuchać jakie abb jest świetne i dowiedzieć się, że stanowisko to zupełnie coś innego niż to, o czym pierwszy rekruter pisze.

Brak szacunku

Rozmowa sklada sie z 2 etapow - na wynk czekalam ponad 5 tygodni po uprzednim kontaktowaniu sie z rekruterem. Poswiecilam swoje 2 godziny na rozmowe, a dostalam na koniec reject z templatki na maila. Brak szacunku i feedbacku.

Korpo

Hej! Czy ktoś wie co sie dzieje z rekrutacjami do ABB? Od Pani rekruterki dostalam maila ze mi dziękują, natomiast od firmy ze sa zainteresowani i zeby tego maila z rekrutacji zignorowac, i czekac na kontakt WTF?!

Czy po rozmowie rekrutacyjnej firma informuje o wyniku rekrutacji, jeśli tak - w jakim czasie? Nie wiem czy nadal czekać, a minęły w sumie 2 tygodnie.

Kraks
@Anna

To zależy - serio, wszystko zależy od zapotrzebowania. Ja dostałem odp po 2 dniach, kolega w jednej rekrutacji nie dostał wcale potem po ok. dwóch tygodniach. Wszystko zależy od tego jakie jest zapotrzebowanie (czy na szybko bo ktoś odchodzi/projekt rusza itp, czy wręcz przeciwnie)

Czy jest szansa na 20-22k brutto w ABB?

Ciekawski
@Tomek

Jako zwykly pracownik? Widelki koncza sie gdzies w okolicy 20k.

AnKa

Ja też zastanawiam się czy jest jakakolwiek szansa na otrzymanie odpowiedzi dotyczącej rekrutacji. Odpowiedź zarówno pozytywna jak i negatywna miała być do trzech tygodni. Domyślam się, że pracy nie dostałam, ale wystarczył w sumie e-mail. W systemie nic, na mailach nic.

Anon

Czy wiadomo coś odnośnie redukcji etatów i stażystów? Podobno pare korporacji w Krakowie zamierza zredukować liczbę pracowników zaczynając od stażystów.

mrmother

jak wyglądają zarobki na stanowisku inżynier serwisu ?

Jarek D.

Bardzo mało profesjonalny zespół HR w Krakowie. Ubiegałem się o stanowisko managera. Po pierwszej rozmowie z przedstawicielką HR przeszedłem do drugiego etapu na którym rozmawiałem z kolejną panią z HR i managerem z zagranicy. Na tej rozmowie dowiedziałem się że dostane odpowiedz w ciągu siedmiu dni. Odczekałem dwa tygodnie i napisałem maila do osoby z HR z która wcześniej się kontaktowałem. Odpowiedź została udzielona przez inną osobę z tego działu (prawdopodobnie przełożona osoby do której pisałem wcześniej), że rekrutacja nadal trwa i skontaktują się ze mną zaraz po zakończeniu procesu. Mija już drugi miesiąc po mojej rozmowie bez żadnej odpowiedzi z ABB HR Kraków. Uważam, że bardzo nieprofesjonalnie podchodzą to tematu rekrutacji. Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś się tym zajmie.

Acca

Hej! Czy ktos wie jak wyglada sytuacja na GL w ABB Power Grids? Czy duzo pracy i nadgodzin? Chcialam tez zapytac jakich pytan z ksiegowosci moge oczekiwac podczas rozmowy z managerka. Biore udzial w rekrutacji, maja cisnienie zeby przyjsc do nich jak najszybciej wiec pewnie oblozenie praca ogromne. Z gory dziekuje.

Jola
@Acca

Ciśnienie mają bo rotacja ogromna. Mało kto wstrzymuje 1,5 tyg zamknięcia do 2 a.m. Jak się pojawisz na nie zdziw się że Cię wrzuca do zupełnie innego działu bo tam nagle odeszło kilka osób. Powodzenia

Acca
@Jola

@Jola Zamkniecia do 2 am?! To bomba, w mojej obecnej pracy zamkniecia trwaja 2 tyg ale nadgodzin nie ma, wiec moze jednak nie jest tak zle, nie chce wpasc z deszczu pod rynne, wszystkie te firmy tak swietnie sie prezentuja, obiecuja gruszki na wierzbie a pozniej jaja. Jestem przed rozmowa z managerka i bylam ciekawa czy sa pytania z ksiegowosci czy testy ale skoro to taki kolchoz to moze lepiej dac sobie spokoj :(

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB