Opinie o ABB w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy ABB. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w ABB na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ABB w Kraków

Agatka

astanawiam sie ile tam pracujesz i dlaczego tak dlugo jesli ci tak zle. Wczesniej pracowalam w audycie i wiem ze te audyty o ktorych piszesz sa NORMALNYM BIZNESEM w takich wielkich korpo jak ABB. Odbieranie nadgodzin tez nic nowego w Shellu bylo dokladnie tak samo i jest to zgodne z KP. Dla mnie to jest DOBRE rozwiazanie bo moge zaplanowac dluzszy wyjazd wakacyjny. Bylam tez wczesniej TL i ciesze sie ze juz nie jestem. Zycie TL nie jest latwe ani w ABB ani w innym korpo. Szczegolnie jak sie pracuje z takimi marudami jak tutaj na forum. Pracuje to 8 miesiecy i widze ze sa ogloszenia na pozycje liderskie, dlaczego nie aplikujesz? Sprobuj, doswiadczysz jak wyglada praca i odpowiedzialnosc lidera :) ktory jak widze nie znika na 2 tygodnie po zamknieciu aby odbierac sobie nadgodziny tak jak ja moge i ty mozesz..

David
@Agatka

Zgada sie. Ogloszenia sa regularnie wypuszczane na TL - dlaczego marudy nie aplikujcje? zmieniajcie swiat i rzeczywistosc :) Ja jestem ZADOWOLONY ze mam swoj ogrodek do zrobienia i reszta mnie w sumie nie interesuje. Zmian jest duzo i za bardzo dynamicznie ale co ma do tego TL ??? czy on wymysli ze fima sprzeda czesc biznesu i bedzie wiecej pracy?? Mysle ze TLowie on sie rozliczani jak samo jak my. Ktos pisal o wymaganiach z kosmosu, tak pewnie wyglada praca managementu po drugiej stronie.

Biurwa
@David

Oczywiście że aplikujemy. Ale jak napisane niżej stanowiska liderskie są w Abb dożywotnio obstawione!

Maniek
@Biurwa

a kto inny pisze ze dostaja je osoby z najnizszym stazem :) Uwazam, że zespół GA jest dobrze zarzadzany, ludzie sa promowani, nadgodziny sa do odbioru lub sa tez wypłacane. Zamkniecia rzeczywiscie sa koszmarnie dlugie ale o tym to chyba decyduja osoby wysoko w hierarchii. I jeszcze jedno: jak ja pracuje w nadgodzinach to moj lider lub menadzer rwoniez. Nigdy nie bylo sytuacji aby zespol lub osoba byla zostawiona i zdana tylko na siebie. Dla mnie to duzy plus, w poprzedniej firmie manager szedl do domu, tutaj w GA podczas zamkniecia zawsze kto jest kierwonictwa GA.

Uea
@Agatka

Skoro byłaś liderką to lepiej ci się układałasytyacja, a ze słuchałam ludzi którzy szczerze opowiadali o sytuacji: 300% normy jedna osoba za 3 czarująca to opisywanie rzeczywistości A słowo które używasz w sądzie jest średnio akceptowalne albosensowne, ogólnie śmieszna jesteś i używasz tego samego co inni liderzy, którzy skapbeli się, ze sa jedynie służącymi interesu i ludzie już ich nie słuchają i odchodzą. Sądziłam, ze staniesz się liderką i ludzie będą Cię szanował za samo stanowisko? A gdzie umiejętności i uzdolnienia i umiejętność uczenia ludzi? A sądzę, ze tę osoby oprócz siedzenia 9h za compem sastrasznie sympatyczne jak je spotkasz w sklepie, czy na zewnatrz stąd smieszna jest historia która opowiadasz ahhha

Alien
@Uea

Oj chyba ktoś tu użył translatora.

Tezpracownik
@Agatka

A dlaczego już nie jesteś TLem? Raczej nikt sam od siebie nie rezygnuje z takiego stanowiska. Czyżby Cię odsuneli? ;)

Dorotka
@Uea

Belkot straszny... jesli tak pracujesz jak sie wypowiadasz to wspolczuje twoim wspolpracownikom.

@Agatka

A czy team lider ma nadgodziny jesli tak to czy naprawde czuje sie nimi zmeczony?? czy tylko siedzi wysyla maile i czeka z zalozonymi rekami az ktos zrobi prace udajac ze chce pomoc

Lider
@Biurwa

Zapraszam na stanowisko TL do ga. Jest wolny etat. Jeśli masz doświadczenie, zarządzasz zespołem 10-12 osób to prosze aplikuj. Są wolne miejsca , tylko prosze abyś wykazał sie zarządzaniem ludźmi , umiejętnościami zarządzania procesem, szybka reakcja na zmiany. Praca w finansach Abb jest ambitna, nie będziesz sie nudzić a możesz sie rozwinąć (duża pula szkoleń dla każdego pracownika). Wymagamy dużej kultury osobistej, jeśli masz te cechu to Wex tylko na klatę team, proces a my cię przyjmiemy (bez najomosci czy obstawiania jak sugerujesz)

Asa
@David

Skoro tl jest aż taka zaorana, szczególnie jeśli zna się z szefostwem i taka z ogromem obowiązku, to niech idzie na seniora albo inna standardowe stanowisko :) Skoro liderka nie ma wpływu na żadną sytuację, a powinna chociaż oznajmiać cele standardowcch pracowników, to niech idzie na standardowe stanowiska :) Są ludzie, kórzy odchodzą z shella i szukaja innych ofert i są szczęsliwymi osobami :) Osoby, które tu narzekają są oświecone i oceniaja sytuację jaka jest a inni ograniczeni :)

Biurwa
@Lider

A dziękuję lecz nie skorzystam. Odpuściłam sobie już te firme dawno i dobrze mi gdzie indziej.

Kat
@Lider

A na jaką pensje można liczyć jako TL?

@Kat

Pensja zalezy od grupy zaszeregowania i kilku innych czynnikow nie jest natomiast bezposrednio powiazana z sama funkcja TL. Na pewno jesli obejmujesz dodatkowe obowiazki to mozesz liczyc na podwyzke i ewentualnie zmiane grupy w kolejnym roku.

yu
@David

A c oto za slowo? Chyba jak jestatmosfera zła to sie uzewnetrznia. Szkoda Ci?::) Siedza poko im zla firma spalca dlugi .,a jak utworza nowa to odejda. Ich prawo do pracy i atmofsfery jaka chca i jakiej sie oczekuje :) A co innego jak opisuja, ze lepiej maja sooby ze znajomosciami, a moze takie osoby niech odejda isprawdza jakie jest zycie w realnej firme i jak nie maja supportu szefa? :)

golfon

Jak długo trwają tutaj staże ? I jak umowa na stażu ?

Anon
@golfon

Staż może trwać nawet rok/ dwa lata w zależności od tego czy masz dalej status studenta i czy w dziale/teamie stażyści sa dalej potrzebni. Umowa to zlecenie

Gall Anonim
@Anon

Mój staż w tej firmie trwa już ponad 3 lata ... umowa zlecenie. Z jednej strony strasznie słabo, że po takim czasie nadal nie zaproponowano mi stanowiska "zwykłego" pracownika, ale z drugiej bardzo łatwo pogodzić tą pracę (pół etatu) z wymagającymi i czasochłonnymi studiami dziennymi. Zatem jeśli jestes studentem, który nie chce olewać studiów, to staż w ABB daje dość dużą elastyczność.

@Gall Anonim

A gdzie pracujesz @Gall Anonim? nie rozmawiałeś z Managerem na temat etatu?

WTF

Na czele tego cyrku stoi zakompleksiony knur. Wystatczy na niego spojrzec i juz sie wie, ze ma sie do czynienia z nieobliczalnym psycholem.

kandydat

jakiego wynagrodzenia można się spodziewać na stanowisku juniorskim w HR'ach?

Staż

Rozmowa miała mieć 2 etapy - telefoniczna, następnie na teams - do której na szczęście nie doszło. Jestem przekonany, że nikt nawet nie rzucił okiem na moje CV. Pani z HR większość czasu wypytywała mnie o to co studiuję i na którym roku jestem - dokładnie te same informacje mogłaby pozyskać z CV, gdyby tylko raczyła rzucić na nie swoim łaskawym okiem. Następnie - dlaczego akurat w tej firmie chcę podjąć pracę. Znów to samo - te tajemne informacje mogła pozyskać z załączonego listu motywacyjnego. Zero wzmianek na temat stanowiska i zakresu obowiązków. Mam wrażenie że HR nie do końca wie kogo rekrutuje i na jakie stanowisko. Plus za terminowy (na szczęście negatywny) feedback.

Oprócz wspomnianych wyżej pytań stanowiących podstawę do wyciągnięcia wniosku o braku otwarcia aplikacji, pozostałe pytania rodem z poradnika młodego rekrutera - co wiesz o firmie, ile chcesz zarabiać...

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Młodszy Telefoniczny Doradca Klienta
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
xxxxxx

Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na jakie zarobki można liczyć na stanowiskach inżynierskich na początek? I jak z angielskim? Trzeba umieć na tip-top czy wystarczy komunikatywny? Studiuję elektrotechnikę na inżynierce, został mi jeszcze jeden semestr i pracuję w firmie, w której projektuję instalacje elektryczne, ale myślę nad zmianą.

Hehe

Dalej jezdzicie na dworskie doly?

Staz

Odbyłam tam staż, chaos, mnóstwo studentów, takich samych szarych ludzi, korpo typowe. Byłam tam tylko na chwilę..

abcd

Czy jest tu ktoś kto mógłby się wypowiedzieć o stanowisku Measurement and Experimental Assistant? Za wszelkie opinie będę wdzięczny. Jest tak samo jak w dziale finansów? (np. pół etatu w nadgodzinach)

kp

Po jakim czasie od zaaplikowania na ofertę stażu w ABB Power Grids, można spodziewać się odpowiedzi? Oferta utrzymuje się od ponad dwóch miesięcy na linkedinie, więc raczej nadal zbierają CV, a odzewu zero.

Flesh
@kp

Ja dostałem po 2 miesiącach zaproszenie na rozmowe o staż.

ITmaster
@kp

Odpowidzieli po 2 tygodniach

stażystka
@Flesh

jak oceniasz staż w ABB Power Grids? Nauczyłeś się czegoś? Jak przebiegła rozmowa kwalifikacyjna? Czy rozmowa była w połowie po angielsku? Za każdą informację będę wdzięczna

kandydat

Dzień dobry, Na jakie widełki płacowe można liczyć na pozycji Controlling Planning Senior Specialist? Orientuje się ktoś mniej więcej? Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Ronald

Bardzo dziwna firma, aplikowałem tam chyba dwukrotnie i o ile dobrze pamiętam nigdy nie dostałem żadnego feedbacku. Ale to dosłownie żadnego, ani me ani be, kompletna cisza.

If you have so few experience, have urge to work in management and know how and where to spread your legs, this is the perfect compony for you. You can be the best worker in whole compony with 5+ years experience in the field but promotion will go to person who have "very special skills", if you know what I mean

Agree. If you refuse you can end up in Vistula river. I have already reported them to police.

Zawiedziona

Przeszłam pozytywnie przez ocenę CV i odbyłam rozmowę z panią z działu HR. Cała rozmowa była przeprowadzona profesjonalnie, wrażenia bardzo dobre. Uważam, że wypadłam naprawdę nieźle. Niestety, nie otrzymałam odpowiedzi, czy przechodzę do dalszego etapu w terminie, który wyszedł od samej rekruterki. Napisałam po upływie czasu maila z pytaniem, czy wszystko w porządku z aplikacją, wykazując zrozumienie, że proces selekcji się przedłuża i z zapytaniem o to, kiedy można spodziewać się jakiejkolwiek odpowiedzi. Niestety, nie doczekałam się na maila zwrotnego, a oferta stażowa wisi nadal i jest reuploadowana na LinkedInie chyba codziennie, jeśli nie częściej. Byłam trochę rozczarowana, bo po rozmowie wyszłam z naprawdę pozytywnym wrażeniem o firmie. Szkoda, że brak profesjonalizmu wyszedł później. Z mojej perspektywy - nie ma tego złego. Dostałam się na staż do firmy, która zbiera znacznie lepsze opinie i oferuje dodatkowo wyższe zarobki. Ba, odpowiedź też potrafią dać w terminie ;)

Ciekawska
@Zawiedziona

O którym stażu mowa?

prawda

szukają dzieciaków, dynamicznych, głośnych (studentów, świeżych absolwentów), masz być pionkiem w dużej korpo i nic nie znaczyć kandydat kompetentny i z doświadczeniem nie ma u nich racji bytu (boją się o stołki) firma to bardzo zamknięte środowisko, zdominowane przez ludzi z myśleniem PRLowskim którzy uczestniczą we wzajemnym poklepywaniu się po pleckach i adorowaniu w gronie towarzystwa wzajemnej adoracji nie dopuszczają nikogo z zewnątrz bo firma jest bogata i dla każdego obecnego pracownika jest kurą znoszącą złote jajka (dobra kasa, nie za dużo obowiązków, stabilna sytuacja, nikt nic nie chce zmieniać)

@prawda

Dla przecietnego pracownika to bida az piszczy.

Sledzenie przez telefon

Uwaga na pracownikow ABB, sledza ludzi przez telefony komorkowe. Maja na koncie wspoludzial w kilku "zaginieciach".

Prosze o opinie działu podatków, szukam w komentarzach ale nie widze ani jednej opinii. Nadgodziny, zarzadzanie ect...

XYZ

Nie polecam pracy w dziale finansów, no chyba, że komuś odpowiada ciągła presja i kolejne pół etatu w nadgodzinach ;) Zamknięcia miesiąca trwają 2 tygodnie (sic!), wzięcie urlopu w tym terminie jest oczywiście niemożliwe, a po zamknięciu teoretycznie masz do tego prawo, a w praktyce - zależy, co wymyśli management. Trzeba mieć twardy tyłek i wielką odporność na stres, żeby wytrzymać w tym dziale chociaż pół roku.

Acca
@XYZ

Hej! Dotyczy to wszystkich dzialow finansowych? Dostalam oferte na GA specialist i w sumie nie wiem czy jest sens zawracac sobie glowe skoro jest tak zle ;(

@Acca

Absolutnie nie warto. Szkoda zdrowia psychicznego, ktore na pewno pomoga Ci stracic przy uzyciu swoich "sztuczek".

@Acca

Zastanów się dwa razy zanim się zgodzisz

Nigdy nie wiesz ktory "znajomy" zbiera na Ciebie info, ktore bedzie probowal opchnac za pare zl...

Shellowiec
@XYZ

2 tygodni na zamknięcie miesiąca? Ale macie tam naprawde kurort! U nas to jest 6 dni i dalej chcą redukować. Już applikuję!

Buyer very much senior

Jakie teraz są zarobki w zakupach w 2021? Poprawiło się coś?

Tom

Czytam te komentarze i mam wrażenie, że pracuje w jakiejś innej firmie :( @Nick, o jakim dziale mówisz?

@Tom

Musialo sie zmienic bo paru osobom, ktore tu pracowaly grozily dozywocia.

Posty o sledzeniu pracownikow znikaja. Ale Wydzial Kryminalny poinformowany. Bez obaw.

Zostaw merytoryczną opinię o ABB - Kraków

• Jak się pracuje w ABB?

Zobacz opinie na temat firmy ABB tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 136.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ABB?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 61, z czego 3 to opinie pozytywne, 23 to opinie negatywne, a 35 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy ABB?

Kandydaci do pracy w ABB napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

ABB