Opinie o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) w Pontefract

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall). Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) w Pontefract

Niewnikajdlaczego

Generalnie do firmy i agencji nie miałam negatywnych spostrzeżeń do czasu kiedy wystąpiła nietypowa sytuacja . Wiadomo jak to przyjedzie się do pracy z Polski to trzeba się wykazać , jak wszędzie i pokazać jak z najlepszej strony . Traktują ludzi jak im się podoba - w zależności od tego czy masz dobre stosunki lub znajomości lub coś im się przypodoba . .w przeciwnym razie mają ciebie gdzieś i mogą wywalić bez powodu , nie podając żadnych argumentów . Rok temu będąc w Anglii i pracując w Nexcie dogadalam się z agencją ,że chce wcześniej wrócić do Polski będąc na kontakcie półrocznym . . Mówili ,iż dam im wcześniej informacje o powrocie - nie będę miała żadnych komplikacji aby do nich wrócić za jakiś czas gdy będę potrzebować pracy . Teraz zajeżdżam do Wakafield ,dowiaduje się o tym , iż moje dane wyświetlają się na czerwono . Pytanie tylko dlaczego? skoro wszystko było niby uzgodnione i dogadane. Zachowali się nie ładnie ,ponieważ robiłam wszystko co mówili i byłam wobec nich lojalna . Zawsze starałam się wyjść pozytywnie z całej sytuacji jeśli oni potrzebowali ludzi do pracy i prosili abym nie brała urlopu w tym okresie . Zawsze się zgadzałam,choć nie musiałam Chcąc wyjaśnić tą sytuację po prostu mnie olano i wmawiano ,że nie ma żadnych pomyłek . Moim zdaniem to jest nie do zrozumienia . Więc daje negatywna opinie

Hej a w tej agencji numeru Nin to nie potrzebują? Bo piszą że tam że umowę podpisują od razu po przylocie do Uk. Jak to jest? A konto bankowe? Przeciez to trzeba miec czas na wyrobienie tych rzeczy.

Km
@Marek

Nin kolego wyrabiasz sobie juz tam na miejscu tak samo jak i konto bankowe zakladasz tez na miejscu

nowy
@Km

Moze mi ktos powiedziec ktora lokacja jest lepsza: Elmsall Drive w South Elmsall, NEXT DVP w Wath-upon-Dearne czy NEXT REDHOUSE w Doncaster??? Czy moze ktos odniesc sie kto tam juz pracowal lub pracuje?

Solsburak
@nowy

Drive to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora). Na DVP jak idziesz na llopa czy zwykłego pika/paka to jest lepiej niż na drive. W tym sesnie, że żaden polaczek menager ci nie ciśnie i nie straszy warningami itd.

Czajna
@nowy

Elmssal Drive :)

AaA

Czy jest możliwość żeby pracując dla agencji na kontrakt 0h - ustalić sobie grafik na np. 4x 8h?

FAMOSSI

Jak się z nimi kontaktowałeś? Na jakiej stronie są dostępne ich oferty?

news
@FAMOSSI

Może mi ktoś powiedzieć co to jest za umowa bez gwarantowanych godzin? Nie rozumiem tego kompletnie. Bo kontraktów nie ma.

Robol
@news

Normalna. Robisz na telefon. Jest zapotrzebowanie na robola? Przychodzi sms z agencji ze shiftem, nie ma pracy, nie pisza do Ciebie . Jaki problem inna robote na magazynie znaleźć?

Magazynier

Od recepcji prowadzi Cię menadżer, nigdzie sam nie łazisz, niczego sam nie szukasz. Rozmowa jest Oczywiście po angielsku. Najpierw pytania, później wybierasz jaki shift Ci pasuje (albo jaki im pasuje), podpisywanie tony papierkologii i czekasz na maila bądź telefon. Jak przejdziesz to spotykasz się albo na recepcji albo przy wejściu głównym z grupą podobnych sobie i zaczynają szkolenie.

- Czemu chcesz pracować dla NEXT? - Czemu uważasz, że komunikacja jest ważna? Nie pamiętam w zasadzie reszty, ale też jakieś takie niepoważne. Poza tym numer emergency, do jakiejś osoby jakby coś Ci się stało, adres z kodem i tego typu podstawy. Raczej łatwe, ale pomyśl, dlaczego komunikacja z menadżerek jest ważna :) Ja miałam z tym problem, ponieważ to było zbyt oczywiste, a oni liczą na odpowiedź typu "jak mi się zepsuje handset to muszę umieć mu o tym opowiedzieć" albo "żeby wiedzieć czy są już nowe sackheadery" ;P

Nie polecam

Kochana agencja moze odniesie się do tego jak potraktowała swoich stałych pracowników ostatnio? Otóż agencja BEZ SŁOWA wysłała sporej ilości osób p45 nie informując nikogo o tym tylko dlatego by nie wypłacać pracownikom 80% .Skoro po tylu latach pracy nam to się należy,zostaliśmy z niczym. Jak można wysłać komus p45 skoro każdy z nas miał kontakt z agencją do kwietnia i dostawał grafiki? (usunięte przez administratora)

Krisss
@Nie polecam

Popieram. Czułem się tam zeszmacony. Zwłaszcza przez polskich managerów. A p45 wyslali mi roku i to dopiero na żądanie.

bezrobotny

Może ktoś wie coś czy agencja w tym roku tak jak w poprzednich latach będzie ściągała ludzi z Polski?

Ss
@bezrobotny

Ściągają ludzi i będą sciagac non stop takze mozesz jechac śmiało

Picker/packer
@Ss

Nie wiem czy się az tak oplaca. Tym z agencji nie daja nadgodzin. Zostaje sama wyplata. Na poczatek to 300£ na tydzien. Za chate odejmij 80-100£; zarcie, alkohol, dziewczynki i inne uzywki, kokosow nie ma...

Ss
@Picker/packer

To na poczatek musisz zyc skromnie same bulki jesc wode pic spac w namiocie przy firmie i odlozysz

@Ss

Póki co to nie ściągają z Polski i nie wiedzą kiedy zaczną więc skąd takie informacje?

Piker
@Ss

Jakie bulki? Chyba nie jadłeś/jadłaś angielskiego pieczywa ;)))) w zasadzie tutaj oduczylem sie jesc pieczywo.

SS
@NN

Sciagaja ale nie do Nexta tylko do innego magazynu tez odziezowego wyjazdy są co tydzien

zainteresowany
@SS

Czyzby do Tk ?

@SS

Powiedzieli mi, że póki co nie ściągają do Nexta i trochę mnie dziwi, że nie zaproponowali innego magazynu skoro niby tam ściągają... a do jakiego magazynu szukają? I gdzie można znaleźć info? Bo w necie brak ogłoszeń SS.

Kondzis
@NN

Jest praca w magazynie odziezowym Boohoo w Burnley wyjazdy co tydzien są jak by ktos byl chetny zmiany po 12 godzin 3 dni pracy 3dni wolne

Agencyjny
@NN

To nie solsbury sciagą, tylko agencja macz czy jakoś tak do clippera i buchu. No chyba, że SS zaczęło ściągać do buchu. No, ale nigdzie nie ma żadnego ogłoszenia na temat rekrutacji. Po drugie agencja ze względu na koronę redukuje etaty i tutaj chodzi o bezpieczeństwo , 2metry odległości=mniej osób na warehousie. Małe szanse żeby w wakacje wznowili rekrutację.

Bylem
@Kondzis

Pracowalem w tym zakuzonym magazynie 5lat temu i mialem slaby pokoj..i musialem zjechac koles z pokoju zostal chyba,mało tam bylo wyboru wolnych pokoi(blackburn) jak widać,bo doszlo do zapalenia pluc prawie a napewno grypa to byla(czlowiek tak kaslal) wiec w tym roku bym do boho nie skorzystal napewno!

@Agencyjny

Dzięki za odpowiedź

Mordziaty

Ludzie dajcie sobie spokój z Anglia , te wszystkie nexty to lipa I barachło , najmniejsza stawka, jada po tobie Jak po psie, niby sa nadgodziny zaraz menadzer cie wyrzuca do domu I mowi ze ich Nie ma ... polscy menadzerowie W tych nextach to juz wogóle porażka , nic nie pomoga, sa tylko na zawołanie angoli... Lepszy kierunek to Niemcy , Holandia, Belgia, Dania

Slupsk
@Mordziaty

Racja! Lepiej się meczyc w Polsce, za 2600 zl brutto :)

Paker

Pracowanie za najniższą krajową w okresie korony to ryzyko.W nexcie twierdzą, że przestrzegają zasady itd. Tymczasem duża liczba osób z agencji zawieszona za niską wydajność. No to, albo się wymaga wydajności, albo przestrzegania zasad. Takich wykluczających się rzeczy w nexcie jest sporo. Druga sprawa już straszą, że będą ludzi zwalniać bo zgodnie z zasadami bezpieczeństwa pracować na warehousie może ograniczona liczba osób. I do tego najlepiej musisz pracować za dwóch.Zresztą szkoda gadać, można przyjechać na trochę i wystarczy bo psycha może wysiąść. Kokosów tutaj nie zarobisz. Co do Solsbury to oni są całkiem ok, ale next jest słabym pracodawcą.

Adrixx223

@Lucur Siema ja też mam zamiar wyjechać ale nwm bo jak czytałem te komentarze ty pisaleś ze masz w planach jechać czy to wogóle prawda jest ten negatywne komentarze

Adrixx223

Jak wygląda ścieżka awansu w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Gior

Od Pickera do Team Managera bardzo mały krok

Milianoo

Pracuje przez agencje przeszło pół roku. Nawet starając się znaleźć coś złego, nie potrafię. Od początku wszystko było przejrzyste i zgodne z wcześniejszymi ustaleniami. Przez ten czas, tylko raz miałem obniżoną liczbę godzin do 32- ale to nie stricte wina agencji, lecz czynniki wyjątkowe. Praca naprawdę nie jest ciężka A z chłopakami na magazynie, we wszystkim zawsze można się dogadać. Bazując na moich doświadczeniach z czystym sumieniem mogę polecić pracę przez agencje Solsbury Solutions.

Borys

A może agencja niech się wypowie dlaczego ściąga swoich pracowników przymusowo bez jakiegoś zapytania czy czujemy się bezpiecznie bądź czy chcemy wrócić?! Rząd obiecała 80% do końca czerwca a człowiek na magazynie czuje się jakby był w (usunięte przez administratora)!:(

Zdziwko
@Borys

Ale jak to ? To skoro agencja ściąga ludzi znów do pracy to dlaczego nie wszyscy zostali poinformowani?

Ono
@Zdziwko

Bo mają płacony hajs od Nexta za nowego pracownika ... Wola nowego zatrudnić, a starego się pozbyć.

Borys
@Zdziwko

Nie są zatrudniani nowy pracownicy, tylko ściagają swoich pracowników do pracy z okolic którzy są na miejscu bądź dojeżdżają sami. Z wakefield czy okolic jeśli jeździsz autobusem nie ściągną Cię.

margo728
@Borys

Podstawili autobusy i ludzie z Wakefield dojeżdżają autobusami. Mnie nikt nie zapropomowal powrotu do pracy , chociaż chcę normalnie pracować. W tej chwili szukam innej pracy i wkrotce się pozegnamy.

Nie polecam

Kochana agencja niech lepiej powie jak potraktowała swoich starych pracowników nie informując ich o niczym ,a wysyłając jedynie p45 tylko po to by nie dać ludziom pieniędzy które należały się nam za te wszystkie lata pracy. Polak Polakowi wilkiem i tu ewidentnie widać ,że agencji zależy jedynie na kasie . Ludzi mają za śmieci. Agencja oczywiście umywa ręce . Jedno jest pewne ,że my tak tego nie zostawimy i to zgłosimy ????

@Nie polecam

Dzien dobry, Dokument P45 został wygenerowany i wysłany automatycznie. Wszyscy pracownicy otrzymali e-mail wyjaśniający sytuację. Jak tylko magazyn powroci do normalnego funkcjonowania zaproponujemy nowy "shift/assignment". Pozdrawiam Solsbury Solutions

@Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)

Rozumiemy ,że automatycznie p45 również zostało wysłane do ludzi ,którzy dostają należne 80%? Czy może do tych nowych ,których zatrudniliscie 2-3 miesiące temu i którzy również dostają pieniądze , nie jak Wasi starzy pracownicy którzy byli z wami od kilku lat i nie mają za to NIC.

Czy to prawda że agencja zwolniła starych pracowników którzy byli z nimi od kilku lat i byli na każde zawołanie agencji? Ludzi którzy nie mieli nigdy kontraktów,a byli zawsze gdy agencja ich potrzebowała? Czy to prawda że agencja o zwolnieniach pracowników po kilku latach pracy nie poinformowala nawet pracowników o zwolnieniu ? Proszę się do tego odnieść

Aga

Tak to prawda jestem jednym z nich.

Pracownik 125%

Nie doczekałem się na żadne pieniądze od rządu, które według prawa mi się należały bo pracuje już dla Solsbury od kilku lat. Sam niestety nie mogę o nie wystąpić tylko musi to zrobić pracodawca. Dzwoniłem do agencji, pisałem maile i nikt mi nie potrafił wytłumaczyć konkretnie dlaczego ich nie dostałem. Dzisiaj dostałem p45 chociaż nikt mnie wcześniej nie poinformował, że mnie zwalnia z pracy. Po tylu latach zostałem zwolniony bez słowa. Tchórze nie zadzwonili i nie powiedzieli tylko odrazu papiery wysłali. Szanowalem wcześniej agencje i polecałem znajomym jako dobre miejsce dla znalezienia pracy ale po tym dziwnym, prostackim zachowaniu się ludzi z biura nie mogę wystawić tutaj pozytywnej opinii. Czy ktoś z czytających to forum rowniez został zwolniony na podobnej zasadzie?

Dark

Czy wiecie ile ta sytuacja może jeszcze potrwać? Podobno magazyny są otwarte, a pracują Ci co chcą, za 110% stawki? Ile w tym prawdy? Jak można stać się takim "wolontariuszem"?. Kiedy mogą ruszyć pełną parą? Jakieś domysły?

Rocco
@Dark

To prawda. Sa otwarte. Nic nie oglaszaja. Jedziesz, wchodzisz, do menagerow idziesz i robisz. Tylko ze nie po 10h, zadnych nadgodzin, i normalna stawka, te 110% to bzdury.

A czy to prawda że agencja zwolniła starych pracowników,którzy byli z nimi od kilku lat na każde zawołanie agencji? Chodzi tu o osoby które nawet nie posiadały żadnych kontaktów ,a w ostatnim czasie były odwoływane? Zastanawialem się nad pracą jednak jeśli to prawda że tak traktujecie ludzi to powinno być wam wstyd

Monia

Czy Solsbury Solutions odniesie się w reszcie do tego jakże poważnego tematu? Rozumiem, że agencja też jest w opałach, ale granie na zwłokę w niczym nie pomoże, ludzie już zaczynają panikować i planować powrót do Polski/szukają nowej pracy. Najgorsza jest ta niepewność odnośnie wypłat i przewidywanej długości tej "kwarantanny". Proszę ustosunkować się do tego, bo widzę, że agencja Solsbury śledzi tutaj posty. Także czekamy!

308 funow
@Monia

Monika, to nie jest takie proste. Next sam kasy pewnie nie da. Liczy na pomoc ze strony panstwa. A tp trpvje musi potrwac. Ci co maja w kontraktach gwarancje 40h moze dostaną cokolwiek wiecej od tych co nie maja gwarancji godzin? Moze jakis kompromis bedzie i dadza wszystkim po rowno, rzad UK dolozy? Na szczescie NEXT to duza firma, w Polsce u prywaciarza bylby kop w d**e i dowidzenia...p

Km
@308 funow

Juz w Polsce są zwolnienia z firm albo wysylaja ludzi na urlop bezplatny takze nie jest wesoło

Marian
@Monia

Pracuje dla solsbury w magazynach next. Dzisiaj otrzymałem telefon z agencji. Że będę otrzymywać 100 procent wynagrodzenia za przestój w pracy liczone od średniej wypłaty czyli pracowałem z nadgodzinami czyli wyjdzie więcej niż za 40 godzin. Uważam. Że zachowali się bardzo w porządku w stosunku do mnie niepewność była duża ale wywiązali się z swojej roli więc pozdrawiam serdecznie wszystkich i życzę dużo zdrówka w nadchodzącym ciężkim okresie dla nas wszystkich

Białełby
@Marian

Ja też pracowałem dla solsbury w roznych magazynach przez kilka lat. Ostatnio czesto byłem odwoływany i jak się okazało właśnie to zadecydowało o tym że nie dostanę żadnej kasy w trakcie lockdownu. Lipa wyszła bo zawsze bralem nadgodziny kiedy się dało a teraz nie dostanę nic bo w ciągu ostatnich 3 tygodni nie było dla mnie pracy na magazynie. Czuję się zawiedziony

Pracownik 125%

Witam. Czy można liczyć na jakas pomoc finansową w czasie korona wirusa?

Rocco
@Pracownik 125%

Tragedia jest. Magazyny nexta pozamykane, 2 tydzien zaczynamy siedziec w domach. W ten piatek bedzie kasa za zeszly tydzien. Ale co bedzie z kasa za tydzien w piatek? Nikt nic nie wie. Plotki i ploteczki. Jeden mowi o 92f inny o 80% wynagrodzenia. Ze strony SOLSBURY SOLUTIONS niestety cisza ...

@Pracownik 125%

Dzien dobry, Informujemy, iż obecnie trawają rozmowy z pracodwacą. Jak tylko będziemy w stanie odpowiedzieć na przesłane pytania, odpowiemy. Każdy pracownik otrzyma infomrację najszybciej jak to tylko możliwe, prosimy o cierpliwość. Pozdrawiamy Solsbury Solutions

Pracownik 125%
@Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)

Witam ponownie. Słyszałem od osób pracujących w nexcie przez naszą agencje, że dostali smsy z informacją o zamknięciu magazynu itd. Ja takiej wiadomości nie otrzymałem. Nie mam też kontraktu agencyjnego bo pracuje już od kilku lat w ss dlatego chciałem się dowiedzieć czy mogę liczyć na jakiekolwiek wsparcie czy przysługiwać ono będzie tylko osoba na tzw kontraktach ( jeśli wogole będzie)

Cieply
@Pracownik 125%

Do Ciebie nie pisali żebyś siedzial w domu? Wg mnie, powinienes jechac normalnie do pracy!

Zostaw merytoryczną opinię o Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) - Pontefract

• Jak się pracuje w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Zobacz opinie na temat firmy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 31.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 15, z czego 6 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)?

Kandydaci do pracy w Solsbury Solutions w Next (South Elmsall) napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Solsbury Solutions w Next (South Elmsall)