CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.

Opinie o CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.

Kowalski

Pracowałem rok w listopadzie 2019 zjechałem to samo było u nas na budowie ogólnie (usunięte przez administratora) na chacie mieszanka ludzi zadymy a problem z kasą cały czas sie przewija norma trzeba przywyknąć . Takie problemy szybko nie znikają prędzej praciwnik zniknie niż staną na wysokości zadania . Panie w biurze bardzo poinformowanie jaki lukier przez telefon wciskać .

Kler
@Kowalski

Nie wiem w jaki Sajgon trafiłeś ale trzeba było to zgłosić do koordynatora. Chyba że Ci się podobało :-)

popychel

Przypomnę jedynie że pomimo szkalowania pracowników od pijaków, nierobów itd przez jakiegoś użytkownika żadna z budów nie została oddana po przewidywanym terminie tak więc to tak kończąc panujący tu chaos. Gdyby byli tacy źli pewnie prace nie byłyby wykonane terminowo. Tyle w temacie, życzę opamiętania obu stronom.

Widząc takie konwersacje pracownikow raczej ten pracodawca nie rokuje najlepiej a mialem inne zdanie o firmie .... wiadomo dla kazdego licza sie pieniadze na czas !!!! a nie dobra atmosfera czy lekka praca .

@Nowy

Konwersacje są takie jakie widzisz, ludzie co przyjechali się zabawić na koszt pracodawcy wystawiają komentarze negatywne. Piszą to dlatego że mają mu za złe że skończył się high live. Siemka Nowy.

Rafał

@Borys widzę że wiesz o każdej osobie wszystko, każdy pije i jest na kacu w pracy. A co z przepisami BHP na budowie, tutaj nie obowiązują? Zakładając omegi mam nóż na gardle stojąc pod 11metrowymi częściami które wiszą na pasach. I co mi kask pomoże? Nic nie wiecie o ludzich którzy są tutaj i którzy pojechali. Siedzieć za biurkiem we Wrocławiu i pisać bzdury każdy potrafi... Chodź Borys, Piterpan a zwłaszcza Ferro ubierz się w te "wysokiej klasy" ubrania i idź pracować to wtedy pogadamy. Ale nie bo przecież panienka zniszczy sobie paznokietki i rączki heheh. Jak chcecie pisać co się dzieje na budowie to bądź tu a nie piszecie z tego co wam ktoś powie albo napisze.

@Rafał

O przepisach BHP to trzeba było zgłosić do kierownika budowy chyba że ryzykowałeś życiem w zamian za podróże do Hiszpanii :-) Nikt cie nie zmuszał do tego, są inne sposoby na podnoszenie omeg takie jak teraz robimy. Za przepisy BHP odpowiada kierownik. Wiem wszystko o ludziach co zostali i ci co pojechali, zastanów się dlaczego? Jeszcze tydzień i skończy się twoja kwarantanna. Chcieliscie wydymać Freda to Fred wydymał was. Wiecie o co chodzi :-)

@Borys

Może by się kończyła gdyby się zaczęła. A kto kogo wydyma to się okaże wkrótce...

@Rafał

Jutro pod bramą w Nougeres, oczywiście jak masz jaja :-) Sprawdzę też te twoje ubranie robocze co tak narzekasz. Tylko nie ze się upijesz znowu i jutro będziesz prosił o azyl dnia wolnego. Chyba że się boisz deszczu. Nie martw się słoma ci nie zmoknie.

@Borys

Brawo za twoją elokwencję. Piszesz na publicznym portalu gdzie zaglądają potencjalni pracownicy i pokazujesz jak ta firma traktuje ludzi.

@Rafał

Jestem pracownikiem takim jak ty więc nie pisz mi że jestem elokwentny. Piszę prawdę co się dzieje i co się działo. Jeśli potencjalny pracownik będzie chciał pracować to sam zrozumie co jest grane. Przyjeżdżasz do pracy a nie na wakacje. Prace trzeba szanować jaka by nie była. Pieniądze są potrzebne tobie czy mi, kredyty, raty ma każdy z nas więc nie pisz mi że ktoś ma problemy z opłaceniem rat czy wysłaniu rodzine pieniędzy jak wszystko co dostanie idzie na przelew albo inne atrakcje a potem się budzi z ręką w nocniku i wypisuje bzdury jaka to firma jest be. Jestem tu i wiem co i jak. Kto jedzie do pracy ten wie o co chodzi. Pozdrawiam

@Borys

tu Borys nie masz racji, bo takie polecenia wydawali kierownicy budów, na ich polecenie wracano do określonych metod montażu trochę ryzykownych delikatnie mówiąc. Zakłada się je w określony sposób i nowego nie wymyśliliście. pracowałem przy montażu w tej firmie więcej niż ty więc daj już sobie spokój.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko NAUCZYCIEL WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO w firmie CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
popychel

Na wstępie zdrowia i pogody ! No to skoro podałeś tytuł piosenki to wiem kim jesteś "kierowniku" z movano... Z tego co pamiętam wyjazdy do Hiszpanii na imprezki ukrócone. Ale do rzeczy od początku i rzetelnie. - Umowa Umowa to umowa zlecenie z podaną stawką, nie jest to umowa na akord chociaż akord jest nazwijmy to w pewnym stopniu ukryty, wynikający z czasu jaki jest przewidziany na wykonanie czynności które przewiduje się w ciągu dnia. - Ubrania: firmowe są do zwrotu po zakończeniu pracy.Kask 2 podkoszulki plus jedno polo, do tego polar, spodnie ogrodniczki, buty - wysokie kalosze do kolan, przeciwdeszczowe ceratowe spodnie i kurtka. - Transport Wyjazd Wrocław-Francja Bus Trafic, w zależności z kim trafisz do busa tyle będziesz jechał i w różnej atmosferze - pamiętajmy że budowy w różnych miejscach, niektóre ponad 2 tyś km od Wrocławia, do ostatniej chwili nie wiesz gdzie pojedziesz więc wcześniejsze opowieści z biurem nie mają sensu - Noclegi Wynajęte domy, różnej klasy w zależności od tego co jest w okolicy. Generalnie bym nie narzekał i nie demonizował, czasem super czasem trochę gorzej, niektórzy krótkookresowo mieli kiepsko. Słabo że czasem wieczorem dowiadujesz się że rano masz wyprowadzkę i nie są to jednorazowe przypadki. Walka o kuchnię - przy większej ilości osób to oczywiste. Co do jednoosobowych kwater jest to kłamstwo, zawsze są zdjęcia, tyle w temacie i nie ma co pisać o tym żeby się nie zrobiło niemiło. - Praca jak praca, nie jest skomplikowana ale nawet nieskomplikowaną pracę można zepsuć. - Skręcanie elementów pod późniejszy montaż jak na taśmie - idąc na czas niektórych elementów nie skręcisz jakościowo dobrze, to oczywiste. Inne skręca się lekko i dokręca na koniec na konstrukcji. - Skręcanie konstrukcji nie jest skomplikowane, ale niedokładna praca lub praca w pośpiechu skutkuje pomyłkami, pominięciami a potem przychodzi wiatr i mamy powyrywane konstrukcje i niepotrzebne naprawy np jak na carrese. Zresztą wszyscy o tym wiedzą, żadna tajemnica. - Montaż konstrukcji na niektórych etapach odbywa się niezgodnie z zasadami BHP i wytycznymi nadzoru BHP ze strony francuskiej - nadzór był - robione było jak trzeba, pojechał wrócono do montażu sprzed nadzoru - wrzucanie omeg. Tyle dobrego że operatorzy maszyn na budowach z dużymi umiejętnościami i wszystko było jak należy, trafią się inni z mniejszymi umiejętnościami i będzie lipa, no ale liczy się czas... szybko szybko. - Montaż plaków - masz wykonać określoną ilość, pi razy oko wiadomo co się robi w jakim czasie więc teoretycznie wiadomo czy pracowałeś czy nie. Problemem są braki sprzętowe przy większej liczbie osób na budowie, więc w czasie się nie wyrobisz lub jest ciężko. To też praca jak na taśmie. Były próby zrobienia z tego akordu ale całkowicie nieopłacalne dla przeciętnego pracownika. Bez akordu jeżeli zrobiłeś więcej dopisywano godzinę lub więcej, jeżeli zrobiłeś mniej niż norma przewiduje, no cóż... mieli odpisywać ci czas pracy a więc i zarobek. - Alkohol i bijatyki i ludzie na budowach No cóż, ludzie się znają a znają się wszyscy z danych okresów pracy, wiedzą jak było a czasem było różnie. W weekend zdarzyło się że ktoś coś odwalił. Nie szukasz takich atrakcji to się nie pchaj gdzie nie trzeba, nie kontrolujesz się po alkoholu - nie pij. Generalnie tragedii nie było. W pracy nikt na bani nie pracował, jak przyszedł na bani siedział w baraku. Tu proponuję się nie wdawać w żadną dyskusję jak było lub nie było bo polecą konkrety a tego chyba nikt nie chce. - Wypłaty Zaliczki, generalnie w sobotę 50 ojrasów, ci co palą mają słabo, ci co do tego piją mają jeszcze słabiej. Przeżyć można ale jak się jest nieogarniętym to nie ma co oczekiwać że będzie ci łatwo. Wypłaty wpływają na konto z opóźnieniami, czasem dużymi i w np dwóch transzach. Firma nie ma bufora pieniężnego do wypłat pensji w czasie zapisanym w umowie, wypłaty zależne od tego czy i kiedy sami dostaną pieniądze. Kierownictwo Ktoś pisał o Krzysiu, i o nikim więcej chociaż jeszcze jeden Jacenty chyba też by się kwalifikował do opisania. W umowie jest zapisane że odnosimy się do siebie z szacunkiem - warto by było przestrzegać zapis. Odczucia są różne, nie będę się nimi dzielił bo nie ma to sensu. Na pewno ludzie jak ludzie są różni, niektórzy chcą się wykazać, niektórzy są lepsi inni gorsi, jedni mają podejście do ludzi, inni się nie nadają a mają taką a nie inną funkcję w firmie. zawsze można zrobić coś na wyższym poziomie. Firma od zeszłego roku miała kilka budów i kilku kierowników, czasem ludzi kompletnie nie znających się na budowie farm solarnych i to nie jest żart. Generalnie każdy radził sobie z tematem, kwestia jakim był człowiekiem dla innych. Pracownicy Dobrze by było gdyby ludzie sami się na wzajem nie szczuli a gdzieniegdzie tak było tyle w temacie Właściciel Zgodnie z danymi ze strony firmowej właścicielem jest Pan Piotr a nr telefonu do niego jest podany.

@popychel

Nie przejmuj się wszystko będzie dobrze. Jesteś tu mile widziany. Czekamy na Ciebie, tylko nie odpierdzielaj maniany tak jak to było do tej pory. Nie okrada się pracodawcy na godzinach! Wybaczam Ci i do zobaczenia. Budowa czeka. Pozdrawiam. Telefon znasz to możesz zadzwonić.

poychel
@Borys

nie wiem szczerze mówiąc kim jesteś, nie wiem w czyim imieniu się wypowiadasz, nie wiem jak możesz oceniać moją pracę, ale miło mi że jestem mile widziany, mam nadzieję że właściciel się nie wkurzy że za niego decydujesz kto będzie zatrudniony bo nie wydaje mi się żebyś nim był. Nie lubię też gdy nazywa się mnie (usunięte przez administratora) mam nadzieję że źle zrozumiałem to sformułowanie - w jednym się zgadzamy co do okradania pracodawcy na godzinach. wystawiłem opinię na temat miejsca pracy tyle w temacie, napisałem rzeczowo i neutralnie, gdybym chciał pisać negatywnie pojechałbym konkretami z datami i nazwiskami, gdybym chciał pisać pozytywnie byłoby podobnie jednak nie byłoboby w miarę prawdziwie. Co do wybaczania to najpierw musiałbym być czegoś winny - źle trafiłeś/łaś kimkolwiek jesteś, nikt mnie nie wyrzucił. Mam nadzieję że czekająca nas przerwa w pracy jak i obciętych godzinach pracy nie będzie wieczna...

Wariat83

Tak jak to borysek napisał firma cie wydyma na każdy sposób hahahaha Nowym pracownikom wazeline powinni dawać gratis Uuuuppsss Pooozzdroo świry

Ferro
@Wariat83

Może to tylko ciebie firma wyruchała w zamian co dla niej zapracowałeś, czytaj ze zrozumieniem. Z ciebie to wariat dopiero jest. Teraz to środki dezynfekcyje firma rozdaje, chyba że prosisz o wazelinę to da się załatwić. Pozdrawiam cie wariat :-)

@Wariat83

Wariat z ciebie to jest gość z jajami, takich nam trzeba :-)

Solar for you

Borys niewiesz kto pisze komentarze snujesz domysły niewychodzi ci to dozobaczenia na budowie słaby z ciebie zawodnik .

Borys

Jeżeli bierzesz wypłatę w poniedziałek a w czwartek już prosisz o zaliczkę to dobrze Ci odpowiedział, mieszkaliście razem i widział co wyprawiacie na gicie. Ile razy policja interweniowała u was? Dziwisz się że zaliczek nie dawali. Koledzy po fachu zostali i wiedzą co i jak. Więc nie komętuj jak nie wiesz o co chodzi. Dlatego jest rotacja. (usunięte przez administratora) A jak tam u was deszczyk pada?

Brajanek

Po terminach i sposobie wypłacania wypłat na "raty", podejrzewam, że firma jest niewypłacalna i wydaje pieniądze na bieżąco, w momencie gdy firma dla której wykonywane jest zlecenie, wstrzymuje, przelew dla CFU, pracownicy 15. dnia danego miesiąca oglądają swoje puste konta, bądź pierwszą ratę wypłaty, 100, 200 euro ???? panie o nicku Borys, nie ma się co dziwić, że pracownicy mniej wydajnie pracują skoro wstają i przez kolejne 10 dni nie widzą wypłaty, a niestety, większość osób ma opłaty, kredyty itp, więc zamiast pracować muszą się głowić jak tu utrzymać rodzinę ????‍♂️ Kolejna wypłata 15. kwietnia, podejrzewam, że będzie tłumaczenie "bo wirus" i obejrzymy swoje wypłaty grubo po świętach, oby nie Bożego Narodzenia ????

Brajanek

No rozumiem, że wypłaty są przesyłane na konto ale chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem ;) Wytłumaczę jeszcze raz, przyjmijmy, że ktoś ma opłaty do 16. każdego miesiąca, wypłata powinna być 15. Więc jeśli wypłata spóźnia się 10 dni, automatycznie osoba ta przez 9 dni nie ma środków na opłacenie np kredytu, za który mogą być naliczane odsetki, ot cała filozofia ;) Poza tym nigdzie nie wspomniałem, że opisuje swój przykład. I tak, są ludzie znajdujący się w trudnej sytuacji, mający rodziny + dodatkowe obciążenia finansowe, dlatego wyjeżdżają żeby więcej zarobić, ale widzę trafił nam się milioner, dla którego praca we Francji i czekanie na wypłatę to hobby ;) A Ty i tak zaraz wyjmiesz swoje najpotężniejsze działo w postaci "no bo, boo alkohol", więc nikt tu nie ma szans Cię przegadać ;)

Witek_47

Zapomnij że dostaniesz wypłate na czas od 2 miesięcy na raty wypłacają po 200 euro za jakiś czas przychodzi reszta człowiek ma kredyty a pani w biurze ci powie że przelewy już zostały puszczone tylko szkoda że z opóżnieniem prawie 2 tygodni dopiero widzisz na koncie kase brak słów .

Piterpan

Firma godna polecenia. Pracujemy we Francji od stycznia i nie narzekamy. Wypłaty są na czas, ubrania robocze wysokiej jakości pełny komplet ubrań (koszulki, polary, spodnie, obuwie, kurtki, kamizelki, rękawiczki, brakuje tylko skarpetek ale da się to załatwić) . Zaliczki są po 50 euro (usunięte przez administratora), które biorąc wypłatę w poniedziałek proszą już o pieniądze w czwartek! Kwatery są jednoosobowe, bardzo dobrze wyposażone. Ludzie piszący negatywnie opinie o firmie to albo przyjechali na wakacje albo nie mają pojęcia o pracy. Praca nie jest ciężka ale wymaga samodyscypliny, nawet kobiety mogłyby wykonywać tą pracę. Dla tych którym nie chciało się pracować a myśleli tylko o wakacjach w Hiszpanii dedykuje piosenkę Anny Jantar - Nic nie może wiecznie trwać:-). Pozdrawiam żeńską część biura firmy ze slonecznej Francji. Trzymajcie się tam mocno i ciepło. Koronawirus nas nie rusza jak elektryka prąd nie tyka :-)

@Piterpan

Przepraszam ale chyba Pan nie miał okazji zobaczyć jak wyglądają ubrania wysokiej jakości :) kwatery jednoosobowe, chyba jak się ignoruje 15 współlokatorów haha, powrót z pracy zazwyczaj ok. 19, a później walka o kuchenkę, naprawdę trzeba mieć szczęście żeby mieć kwaterę jednoosobowa, albo układy u góry ;)

Maniek

Miałem jechać do francji ale jak to czytam to wole tego co tam sie dzieje nie spotkać. Pozdrawiam

@Maniek

Masz rację Maniek jak masz być pijany cały tydzień a potem płakać jak kolega Gorylll że Ci się kasa nie zgadza to lepiej siedź w domu więcej zaoszczędzisz.

GoRylll
@Borys

O prosze panienka sie znowu odezwała cały dzień śledzisz losy firmy żeby ci duu...yyyy nie obrobili na twoim wygodnym stanowisku . Wypowiada sie sie pizz...aaa która wszytkich pracowników oglej morda...ii robi pozdrawiam środkowym palcem powtarzasz sie w każdej opinie pod różnymi nickami bronisz firmy jak możesz ale ci to nie wychodzi

GoRylll

Piter pan , ferro borys to jedna osoba poczytajcie wypowiedzi chyba jakaś pani z biura której firme obrzucają błotem broni ich jak może . Prawda w oczy kole . Jak sie kasa nie zgadza to ludzie piszą .

Ken

Ludzie póki są w pracy nic nie mówią. Jestem w gronie 13 osób które jeszcze są w pracy bo reszta albo pojechała do Polski bo szkoda ich nerwów albo zostali podstępem zwolnieni. Pozdrawiam "nowego" detektora Krzysztofa który bardzo potrafił popsuć krew wszystkim na budowie wprowadzając normy i czasy na wszystko co się robi. (usunięte przez administratora)

@Ken

Jeśli chodzi o czas skręcania elementów lub innej wykonywanej pracy to kierownik ma rację, nie możesz stać oparty o telefon schowany za słupem którego wbijasz dwie godziny. Człowieku jak się nie podoba to do domu. Nikt cie tu nie trzyma ściemniaczu. Właśnie nowy kierownik zobaczył co tu się naprawdę dzieje. Dla ludzi co przyjechali tu by leżeć napitym na pokoju cały tydzień a potem być oparty o kontener bo nie ma siły do pracy nie ma tu miejsca. Brawo dla nowego kierownika.

@Ken

Ostatnio było zebranie na budowie i kierownik się pytał kto chce zostać a kto chce jechać do Polski więc dlaczego postanowiłeś zostać? widocznie jest Ci tu dobrze.Nie chowaj się za słupami. Nikt tu nikogo nie trzyma na siłę a zostali chłopcy którzy chcą pracować i są w tym bardzo dobrzy. Mogłeś jechać do Polski jak twierdzisz że tracisz nerwy. Podejrzewam że nerwy to ty tracisz jak się wódka kończy o trzeciej nad ranem. Co twoja rodzina na to? Mam dla ciebie dobrą wiadomość, busy już czekają na takich jak ty i wkrótce twoja chęć powrotu do kraju zostanie zaspokojona. A jeżeli chodzi o pieniądze których nie odłożyłeś to proponuję sprzedaż butelek po alkoholu który wypiłeś.

Ken
@Pitrerpan

Większość osób nie wie co ma robić bo nigdy tego nie robiła. I czemu stwierdzenie że to właśnie ja mam wbijać 2 godziny słup skoro są 2 osoby które to robią... Nowy detektor nigdy na takiej budowie nie był i po tyg obserwacji i wyliczeń stwierdza że robota idzie za wolno i jeśli się nie podoba to do domu... Zwalnia ludzi którzy znają się na robocie i mówi że to nie problem że przyjadą nowi ( chyba z pod tesco). Takim podejściem pogrąża firmę i psuje opinie. A biuro ładnie tutaj komentuje co się dzieje chodź nikt nie był i nie widział co tu się dzieje...

Beniu

Szkoda czasu na taką firme więcej stracisz niż zarobisz nie polecam

Brak danych

Ile ludzi tyle opini ale oczywiście może nie na każdej budowie jest cud miód ale udawadnianie komuś za wszelką cenę że jest dobrze i banowanie kogoś zdania i tego co go spotkało oraz wyzywanie innych pracowników to szczyt (usunięte przez administratora) troche klasy i umiaru... słoma z butów wystaje

Nie polecam przemiał ludzi , problem z wypłatami nie do 15 tylko musisz czekać do końca miesiąca zaliczki po 50 euro więcej nie dostaniesz . Ciuchy robocze najgorszego gatunku na wszyskim oszczędzają warunki socjalne na budowach katastroficzne brak higieny i przestrzegania BHP , brak apteczek wypadek musisz liczyć sam na siebie . Kompetencje osób na budowie zerowie .

Jakub
@Anonim

To chyba na w innej firmie pracowałem ???? dla mnie wszystko ok! Zaliczki po 50euro,lepsze takie niż żadne.. Pracowałem w wielu krajach i o zaliczce można było pomarzyć. Myślę, że narzekają Ci co, dwie lewe ręce do pracy i na każdym kroku tu boli, to za ciężkie, pogoda zła. Ja polecam firmę i mam nadzieję, że niebawem znowu wyjadę z ojcem!

@Jakub

Każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Jak ktoś robi jak osioł bo lepsze to niż nic i pasuje mu wszytko to prosze bardzo a dwie lewe ręce to sie zgodze byli tacy co zamiast do pracy to na wczasy przyjechali wiecznie na telefonie siedzieli i narzekali . Jak kierownictwo godziny dopisuje to nikt złej opini nie wystawi ... 50 euro zaliczki tygodniowo a o swoją wypłate do 25 doprosić sie nie można ale cieszmy sie że wogóle zaliczki dają która znika po 1 zakupach w francji może bardzo oszczędny jesteś ale oczywiscie niema na co narzekać powodzenia w pracy

@Anonim

Człowieku o czym Ty piszesz, przemiał ludzi jest z tym się zgadzam na pracujących i ściemniaczy. Wypłaty są na czas zgodnie z umową jaką podpisałeś. Zaliczki po 50 euro to chyba tylko Ty je brałeś. Ubrania robocze są wysokiej klasy, nie wiem co ci dali w biurze ale myślę że pogoniłes ubrania przed wyjazdem by mieć na alkohol a potem ubrałeś się w ciuchy co kupiłeś w szmateksie albo ukradłeś bezdomnemu z dworca a potem wypisujesz że firma ci dała. Człowieku zmień dilera.

Mark

Polecam ! Godni zaufania !

Szybka rekrutacja z pełnym pakietem dokumentów wraz ze skierowaniem na badania i wskazówkami co i jak.

Алина

Rekruter Iryna bardzo miła. Wszystko mnie wyjaśniła pracuj u nich na fabryce. Wypłata zgodna płaca poprawnie.

Zostaw merytoryczną opinię o CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K. - Wrocław

• Jak się pracuje w CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.?

Zobacz opinie na temat firmy CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

CREW FOR YOU Sp. z o.o. SOLAR FOR YOU Sp. K.