GROUPON Katowice

Katowice

GROUPON Katowice

Opinie o GROUPON Katowice

Pracodawco! Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Xyzal

Oddział ulokowany w bardzo dobrej lokalizacji, w samym centrum Katowic (Supersam). Jeśli chodzi o zaplecze - na plus: darmowe napoje, owoce, itp. jest klimatyzacja, wszystko nowe i sprawne, czysto, można pograć po pracy w ping-ponga czy na platformie. Rekrutacja do CSR kilkuetapowa, ale nie jakoś wyjątkowo uciążliwa. Pierwsze dwa tygodnie to ustawiczne szkolenie, wiedzy do ogarnięcia ogrom. Absurdalne i niedopracowane testy zaliczeniowe. Potem przejście na open space - zaczyna się od obsługi mailowej, następnie obsługuje jeden chat, potem dwa naraz. Legenda głosi, że docelowo trzy chaty na raz(!). Pracownicy często zdani są wyłącznie na siebie ze względu na braki kadrowe na wyższych szczeblach. Zarobki bardzo przeciętne, jak na wykonywany ogrom pracy - niedostateczne. System premiowy nieprzyjazny. Dużym plusem atmosfera w pracy - ludzie są wyjątkowo ze sobą zżyci, pomagający, często się integrują. Nikt nikomu nie każe do pracy latać w garniaku, widać często ludzi w klapkach czy nawet japonkach.

~.~
@Xyzal 23.08.2017 14:03

2 chaty na raz to maximum :)

Qwerty
@~.~ 09.09.2018 16:29

Na wsparciu amerykańskim kilka osób już jest na 3 czatach. Chcą to wprowadzić dla wszystkich, na razie są testy.

pracownik X

Generalnie sama praca nie jest uciążliwa ani niemożliwa do wykonania, ja jestem zadowolony, bo przez te 8h, na które się wybieram używam w całości języka obcego, mam z nim styczność, dzięki czemu nie zanika, a dodatkowo za to mi płacą. Ale jestem studentem, na zlecenie - pół etatu. Więc grafik jest bardzo elastyczny. Uważam, że dostęp do samej kuchni jest bardzo dużym plusem, bo możesz sobie spokojnie zrobić jedzenie. Dodatkowo codziennie są świeże owoce i warzywa, napoje (cola/pepsi/mirinda/sweepes i inne) kawa, herbata, płatki śniadaniowe, mleko - bez ograniczeń. Nie musisz sprzątać, bo panie sprzątaczki wrzucają wszystko do zmywarki. Można spokojnie iść pograć w piłkarzyki czy Xboxa w trakcie przerwy. A przerwy są różnej długości, max. 30 min. Myślę, że to całkiem spoko opcja. Nieprawdą jest więc, że to tylko dla PR. Każdy może z tego skorzystać kiedy chce, oczywiście w ramach swojej przerwy. Przerwy są wyznaczane głównie przepisami kodeksu pracy, więc nie wiem skąd ogólna dezaprobata w tym zakresie. (50 min/8h) Co do minusów: - faktycznie tzw. "nesting time" jest średni, liderzy praktycznie nie ingerują w to wcale i pracownicy są zdani w zasadzie sami na siebie. Dopiero kiedy inni pracownicy, delegowani do pomocy krążyli po "floorze" dało się ogarnąć temat. - część osób nie dostaje umowy (po okresie próbnym) z sobie tylko znanych powodów; i to jest poważny problem. Bo decyzja na 100% nie jest oparta na kryteriach zawodowych, odprowadzanie zaś do szklanych drzwi takiego nieszczęśnika bez słowa wyjaśnień, z poleceniem "opróżnij szafkę i wyjdź" jest w mojej opinii szczytem chamstwa i prymitywności. Nawet w celach śmierci mają więcej obycia.

Zwykły szary człowiek

Jedyne co mnie w tej firmie trzymało to ludzie. Niestety połowa mojego teamu już sie zwolniła ze względu na panujące warunki pracy, ktore są coraz gorsze. Najważniejsze w tej korporacji to wykorzystanie pracownika. Robią to w sprytny sposób - za ciężka pracę dostaniesz np. zwykły bidon, który ma zachęcać do dalszej harówy. Od początku obiecywano cuda na kiju, podwyżki, wyrównania, dodatki językowe, zmiany na lepsze. Skończylo się na tym, ze zmiany nastąpiły, ale tylko na gorsze. Człowiek nigdy nie wie co go tutaj czeka, panuje straszny chaos a klimat przypomina coraz bardziej (usunięte przez administratora) (zabrali nawet klamki do okien). Dobrych pracowników tutaj niestety się nie ceni, więc jeśli chcesz być korpo-szczurem i stać w miejscu to zachęcam do pracy w Grouponie. Z jednej strony człowiek jest po prostu zły, bo na początku zapowiadało sie całkiem fajnie a z drugiej strony po prostu żal, ponieważ był to stracony czas. Na awans nie ma sie co napalac, większość rekrutacji odbywa sie w Warszawie. Tutaj robi sie (za przeproszeniem) coraz większy (usunięte przez administratora) a kierownictwo to skandal. Brak organizacji i podejścia do pracowników. Najbardziej lubię kiedy jeden z teamleaderow pisze do mnie z zadaniem specjalnym, po czym pisze inny teamleader z zapytaniem dlaczego nie siedzę na kolejkach i kto mi to kazał robić - jak do psa. Mówiąc krótko, nie polecam tej firmy.

Steven145

Witam, w 100% nie polecam. Jak niżej kolega badz kolezanka napisala to wyzysk czlowieka. Kierownictwo oraz menadzerowie wymagaja coraz wiecej a w zamian nic nie dostajesz, wrecz odwrotnie. Skracanie przerw, narzucanie przerw pracownikom, wieczna kontrola. Chillroom z pilkarzykami, playstation oraz ping-pongiem - to pic na wode :) co chwile kierownicy przyhcodza i sprawdzaja czy nie ma tam pracownikow, czy się odklikali na przerwe, czy nie przekroczyli przerwy. Jesli ktoś z Was chce bys szczurem a zarazem robotem to w 100% polecam. Prawie rok tam przepracowalem i uważam, ze to stracony mój czas. Wielkim plusem są ludzie czyli zwykli pracownicy, super atmosfera. Niestety nie można nic powiedziec o kierownictwie dobrego. Więc jeśli znasz język angielski, niemiecki czy francuski to polecam inną firmę. Pozdrawiam.

Steven145

Zuzu765

Przepracowałem w Grouponie ponad pół roku. Jednak zmiany / działania, które były przeprowadzane w 90 % to były zmiany na gorsze. Podczas rekrutacji było obiecywane, iż maksymalnie jeden weekend w miesiącu będzie weekendem pracującym, jednak nierzadko trzeba było przyjść w dwie soboty w ciągu jednego miesiąca. Zmiana jest od 8:00 do 20:15, jednak trzeba się nastawić, iż nawet 2 lub 3 tygodnie w ciągu miesiąca będzie się przychodzić na 12:15 i siedzieć do końca. Więc jeśli lubisz się wyspać, to polecam. Preferencje grafikowe nie są praktycznie uwzględniane. Na spotkaniach to, co słyszą pracownicy to puste obietnice (wyrównania, dodatki językowe, lepsze grafiki itd.). Na plus są owoce, darmowe napoje i brak dresscodu. Ludzie są mili.

Paweł

Nie polecam firmy. Płacą marnie... nie zarobisz nawet 2K, a wymagają od ciebie znajomości angielskiego na poziomie C1.

pracownick
@Paweł 11.08.2018 07:56

Za tzw. pełen etat płacą dużo więcej niż 2k, może pracowałeś na część etatu? Praca polega na używaniu tylko języka angielskiego, więc to naturalne, że wymagają wysokiej znajomości tego języka

Grażyna

@Mysza, myślę, że jeśli poszukują kogoś z płynnym językiem, to wymagają też, żeby był płynny w piśmie. Może nati mogłaby coś podpowiedzieć. Ona pisała o tym ogłoszeniu. Będziesz składała CV i umawiała się na rozmowę o pracę? Trzeba wierzyć we własne siły. Jeśli się zdecydujesz napisz o swoich odczuciach, czego od Ciebie wymagali i jakie warunki pracy Ci zaoferowali? Zachęcam Cię do dodania swojej opinii.

Grażyna

@nati, płynny język to znaczy komunikatywny, czy musi być to poparte certyfikatami językowymi? Praca w biurze, czy można to robić zdalnie z domu? Wiesz coś na temat wynagrodzenia i systemu premiowania pracowników? Każda informacja będzie cenna.

Mysza
@Grażyna 03.06.2018 12:21

Właśnie, czy znajomość komunikatywna języka niemieckiego jest weryfikowana na rozmowie o prace, czy prócz rozmowy muszę też wypełniać jakieś testy gramatyczne, bo raczej z tego nie jestem najlepsza.

Grażyna

Witam, chciałabym się dowiedzieć czy firma szuka tylko pracowników w Katowicach? Jakie są wymagania? Czy w firmie spotkam się z przyjazną atmosfera? @Calineczka, czego doświadczyłaś? Miałaś jakieś problemy? Napisz coś konkretniejszego Pozdrawiam!

nati
@Grażyna 28.05.2018 10:47

Tak, szukają aktualnie ludzi do customer service (obsługa przez czat i email) z niemieckim lub francuskim, z angielskim też czasem zatrudniają - płynny język i umiejętność obsługi komputera to podstawowe wymagania, nie musisz mieć wykształcenia wyższego czy coś

Jan z Łośliwy

Czy standardem w Gruponie jest natychmiastowe odprowadzanie do drzwi w asyście team leadera pracownika któremu nie przedłuzono kontraktu , bez możliwości pożegnania się ze współpracownikami ? Czy takie postępowanie to stała praktyka wynikająca z wewnętrznych regulacji lub też braku profesjonalizmu , wrażliwości i dobrych manier ?

Ilona z Dziwiona
@Jan z Łośliwy 04.03.2018 21:12

Jeżeli powodem braku przedłużenia kontraktu są rzeczy, które mogłyby tak naprawdę skutkować zwolnieniem dyscyplinarnym, to raczej takie zachowanie jest naturalne i zrozumiałe ;-)

Calineczka
@Jan z Łośliwy 04.03.2018 21:12

Ja tez tego niestety wczoraj doświadczyłam :(

ja

Zawrotne tempo pracy, presja. Są lepsze firmy a podobnie płacą.

Tak sądzę

Pracy z miesiąca na miesiąc więcej, tempo stale podkręcane, a zarobki stoją w miejscu... mało uczciwym jest tak samo wynagradzać świeżaków, co ludzi od dłuższego czasu zaiwaniających na pełen gwizdek... ?

ola
@Tak sądzę 18.01.2018 20:32

A jakie są widełki pracowe dla takiego "świeżaka"? Mysłałam o przebranżowieniu i rozpoczęciu pracy np. w Gruponie.

I'm not a row boat

Jaka jest średnia wieku i górna granica (nieformalna, ale na pewno jest) wieku zatrudnianych osób? Czy przyjmowane są osoby bez studiów? Jaki jest mniej więcej przedział osiąganych zarobków?

nati
@I'm not a row boat 04.04.2018 20:02

Trudno mówić o górnej granicy, większość osób jest młoda ze względu na charakter pracy (wymagana jest dobra obsługa komputera, robią Ci testy z szybkości pisania), ale jest sporo starszych osób też, w różnych zespołach. Tak, są przyjmowane osoby bez studiów, chodzi o umiejętności (zwykle płynność w angielskim czy niemieckim czy innym), zarobki też zależne od doświadczenia, trudno tak określić jednoznacznie.

Nie dajcie się golić

Pamiętajcie: jeśli ktoś mówi wam o zbliżającej się perspektywie awansu, to tylko mówi. Dopóki nie macie tego na papierze z datą i wysokością podwyżki, to się nie doczekacie. Firma jest do tego stopnia wyrafinowana, że przy przejściu do innego działu sprzedają ludziom bajkę, że z podpisaniem nowej umowy muszą poczekać ze względów formalnych i przez miesiąc, dwa, golą frajerów za niższą pensję a potem dopiero przedstawiają nowe warunki zatrudnienia, często niewiele lepsze! :O

Posiadacie jakieś informacje z życia firmy? Napiszcie, jak wygląda poziom wynagrodzenia oraz inne warunki zatrudnienia w GROUPON Katowice. Wasza opinia może okazać się bardzo pomocna.

Dorian

Xyzal, Twoja opinia bardzo w punkt. Dodam, to że polityka wobec pracownika jest taka sama jak polityka wobec klienta. Czyli obiecywać góry, a dawać doły. Podejście do pracownika jak 10 lat temu w pierwszych korporacjach. Podejście typu: "dlaczego nie jesteś zadowolony przecież robimy Ci łaskę że Cie zatrudniamy i masz przecież darmowe płatki w kuchni, więc dlaczego jeszcze masz do nas jakieś wymagania" . Brak elastyczności ze strony pracodawcy (czego oczywiście wymaga się od pracowników), pomimo nowoczesnego image jaki promują oraz pomimo wieku osób zatrudnionych. Trzymanie się kurczowo regulaminu pracy bez pójścia na rękę pracownikowi ( oczywiście, mam na myśli w ramach regulaminu pracy) - nie było było to dziwne, gdyby właśnie nie ta promocja pracodawcy jako super miejsca dla młodych ludzi, którzy pragną rozwoju, innowacji i tak dalej. Ogólne kolesiostwo, rekrutowanie na zasadach koleżeńskich, ciągłe zmiany dotyczące wykonywania pracy oraz grafików, zero work-time balance, praca raczej stresująca ale bardziej przez parcie na wynik czy "zmieścisz się w tabelce" i czy spełnisz wszystkie wymogi jakości. Oczywiście, to co obiecywane na szkoleniu, nigdy nie następuje, plus wszystko czego się uczysz i tak zostaje wyrzucone do śmietnika, typu: trener jest niekompetentny albo okazuje się że że trener jest ok, a cały team który nie pracuje nie jest, więc drugie szkolenie to jest szkolenie podczas pracy. Jest tyle zmian w międzyczasie , że nie wiesz co może czekać Cie kolejnego dnia. Młodym/mało wymagającym może się podobać - ładne czyste biuro, kawa, herba, play station i płatki do oporu, no i ba, praca którą w sumie mogły by wykonywać komputery, ale jak ktoś kiedyś pisał, to jest dobra praca dla żyjących na garnuszku rodziców, niż osób które chcą żyć same i się, rozwijać. Przynajmniej w tym oddziale, ciekawe czy tak wygląda u naszych zachodnich sąsiadów. Nie polecam.

Agiii

tragedia... zero wsparcia... przeszlam z TPG i juz zaluje!

Zostaw opinię o GROUPON Katowice - Katowice

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie GROUPON Katowice