Grand Sp.z o.o

Opinie o Grand Sp.z o.o

Hej. Nie ma niestety ofert pracy, rozglądam się za zmiana dla siebie. Nie jestem z aktualnej firmy zadowolony. Orientuje się ktoś czy w niedalekiej przyszłości będą poszukiwać nowych kierowców? Mogę prosić żebyście mi napisali ile można zarobić na nocnych zmianach a ile na dniowkach? ile przypada nocek w miesiącu? Czy można sobie wybrać czy pracuje na nocki czy dniówki?

Kandydat Nowy wpis

Jakie są Realne zarobki w tej firmie na Kraju . Chociaż napiszcie że każdy ma inaczej . W poznaniu na BDF I Na Plandekę ???

Jaś

Witam, pracował albo pracuje ktoś w grand sp.zoo Głogów konkretnie chodzi o jazdę pod dino ? Jak wygląda praca w tej firmie kasa na czas umowa o pracę jest ? Z góry dziki za odpowiedź

bart
@Jaś

Witaj, Pracowałem w tej firmie 5 lat i nigdy z się nie zdarzyło żeby kasa była z opóźnieniem, zawsze na czas. Ale jak jest na dino to nie wiem

@bart

Powiesz jeszcze czy kasa jest w miarę dobra? To że terminowo to dla mnie na plus tylko chciałbym jeszcze wiedzieć czy można się za to utrzymać. Powyżej średniej krajowej stawka?

Jaka jest stawka początkowa w Grand Sp.z o.o? 26 maja na GoWork.pl dodali ogłoszenie na stanowisko Kierowca Ce.

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Grand Sp.z o.o? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?

Zainteresowała mnie oferta na Operatora i programiste wypalarki plazmowej CNC. Widzę ze tu całkiem pozytywne opinie o kasie i tak dalej ale w ofercie są tylko wymagania i napisane ze pieniądze są atrakcyjne i stabilne zatrudnienie. No i teraz w sumie nie wiem czego się spodziewać ? Czy ktoś może był na rozmowie i podali mu aktualna stawkę na to stanowisko?

Czy w GRAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA zaszły jakieś zmiany od momentu pojawienia się ostatnich opinii?

BDF Śląsk

Na Śląsku, Gliwice itd pojawiły się kolejne zestawy BDFy, teraz nowe volvo. Pracujemy na stałej lini, Kilometrów dużo, ale poukładane, powtarzalne Dokładają zestawy, szukają kierowców Dzwońcie do olka Ogłoszenia są aktywne

Nauczony skręcony
@BDF Śląsk

Cze, na slasku jest duzo linek na Austria itd, ale z tego co wiem szukają tylko na Gliwice wieden, reszta oblozona. Cos dokładają linek także warto pytać

Aplikant apsztyfikant
@Nauczony skręcony

Czy są przyjęcia? Umiem na bdf że skrętna. Ktoś cos ?

Kierowca
@Aplikant apsztyfikant

Masz ogłoszenia na olx, z tego co wiem są przyjęcia. Dzwoń śmiało

do podwójnej obsady BDF
@Aplikant apsztyfikant

Tak, są przyjęcia, możesz dzwonić do Olka numer w Ogłoszeniu OLX. pozdrawiam

Urszula
@do podwójnej obsady BDF

To super, a zdradzisz jak ci się pracuje w firmie? Chłopak chce zadzwonić, ale tak myslimy, że najlepiej dowiedzieć się czegoś o warunkach czy atmosferze w firmie u źrodła :)

kierowca
@Urszula

,,u żrudła,, czyli w firmie .proszę pojechac i zapytać .

Kalina
@kierowca

I najwięcej informacji udzielą właśnie w siedzibie firmy? A czy takie osobiste podejście może zwiększyć szansę na dostanie pracy, bo w sumie można już zrobić pierwsze wrażenie ?

@BDF Śląsk

A napiszesz, ile się udaje miesięcznie wykręcić? Bo zawsze lepiej zapytać kierowcy niż wierzyć ogłoszeniom. A zresztą nawet nie wiem czy podają stawki, tak że ten, jedyna szansa Ciebie spytać :D

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Grand Sp.z o.o? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

norma

Jak zarobki w firmie ??? bo widzę że szukają na BDF na wahadło

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika LG

15.06.2023 10:06

LGikona wywiad

Moimi doświadczeniami pracy w Grand Logistics z Głogowa.

Na jakim stanowisku pracowałeś/aś i na czym ono polegało?

LGikona wywiad

Pracowałem na stanowisku kierowca kat. C+E (oś skrętna). Stanowisko to wymaga dodatkowych umiejętności i większej precyzji, ponieważ jest to wyższy poziom skomplikowania jazdy. Obowiązkiem był przyjazd do firmy Amazon, gdzie należało mieć strój roboczy (kamizelka, rękawice, buty), który trzeba było zakupić we własnym zakresie, firma tego nie zapewniała, jak i również nie zapewniła telefonu służbowego. Kolejnym zadaniem było zdanie ładunku (odpiąć kontenery i załadować nowe, co jest bardzo wymagającym zadaniem), pojechać z powrotem z załadowanym kontenerem do Wiednia lub Grazu. Sprzęt, na którym pracuje się nie jest nowy, jest bardzo zużyty, są różne usterki i trzeba uważać przy prowadzeniu pojazdów. Niestety w razie wypadku przy pracy z kontenerami to kierowca ponosi ogromną odpowiedzialność finansową za wszelkie straty.

Co było powodem zakończenia współpracy z firmą?

LGikona wywiad

Zadzwonił do mnie przełożony i zapytał po raz kolejny czy opanowałem już jazdę osią skrętną. Powiedziałem że nie i wówczas usłyszałem, że w takim razie zakończymy współpracę. Nie miałem nic przeciwko, ponieważ widziałem już więcej minusów niż plusów tej pracy. Nie zapewniano też właściwego sprzętu typu: odzież ochronna, telefon służbowy, czy prawidłowo funkcjonujący pojazd.

Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?

LGikona wywiad

5500 zł netto. Nie do końca jednak było dla mnie jasne z czego wynikała taka kwota i w jaki sposób była rozliczana. Kiedy zapytałem o to przełożonego, nie uzyskałem odpowiedzi. Ta rozmowa była nieprzyjemna i niczego nie wniosła.

Jak długo pracowałeś/aś w tej firmie?

Półtora miesiąca.

LGikona wywiad

W żadnym wypadku, ponieważ przez ten czas mogłem porównać stan faktyczny z tym, co było ustalane na początku. Otrzymywałem dodatkowe obowiązki, które nie były wypisane w umowie, przez co nie mogłem otrzymać odpowiednich stawek, dodatkowego/ wyższego wynagrodzenia za te dodatkowe obowiązki. Nie jestem pewny, czy firma zgodnie rozlicza Pakiet Mobilności, ponieważ nie otrzymałem ani razu takiego rozliczenia do podpisu. Dodatkowo, miałem ponosić wysokie kary przy wypadku w pracy z kontenerem, co mi się nie podobało. Nie mają klarownej umowy w kwestii rozliczenia. Pierwsza umowa jest też umową zlecenie. Podpisywanie w moim przypadku nie było załatwiane na spokojnie w biurze, a przy stoliczku w samochodzie, gdzie pan miał zaraz kolejny kurs i w pośpiechu musiałem zapoznać się i podpisać stertę papierów.

LGikona wywiad

Żadne. W tej firmie, w moim odczuciu, jest niski poziom zarządzania. Opiekun kierowcy (spedytor) przekazuje informacje tylko w jedną stronę - nikt nie słucha informacji zwrotnej od kierowcy i każą samodzielnie załatwiać swoje sprawy.

LGikona wywiad

Niestety w rzeczywistości sprawa szkoleń wyglądała inaczej niż zapewnienia podczas rozmowy telefonicznej przed rozpoczęciem pracy. Obiecywano mi wtedy, że przez pierwszy miesiąc pracy będę jeździć w podwójnej obsadzie i uczyć się od tej osoby jazdy osią skrętną. Niestety z racji liczby dodatkowych obowiązków i presji czasu, nie było zbytnio okazji na naukę.

Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynikało?

LGikona wywiad

Atmosfera wśród kierowców jest nieprzyjemna. Wiele osób narzekało, że jest duża rotacja w firmie, pracownicy odchodzą do miejsc lepiej płatnych za te same zadania. Niezadowolenie czy rotacja, wynikają z braku dobrej organizacji pracowników biurowych (m.in. spedytorów) oraz niskiej stawki. Przy ostatnim rozliczeniu otrzymałem wynagrodzenie o około 650 zł mniej. Polecam tę pracę takim osobom, którym nie zależy na wysokości wynagrodzenia.

LGikona wywiad

Podczas rozmowy o pracę, zgodnie z obietnicami, miało być "pięknie i kolorowo". Podczas pierwszego dnia pracy wszystko było ok. Potem jednak przybyło obowiązków, musiałem robić coś więcej niż tylko kurs przewozowy, co się wiązało z dłuższym czasem pracy i brakiem wynagrodzenia za ten dodatkowy czas. Były też dodatkowe obowiązki niewynikające z mojej umowy. Dodatkowo zdarzały się sytuacje przyjazdu na parking, kiedy czekało się 3 godziny, aby rozpocząć pracę. Taka sytuacja powinna być niedopuszczalna i spedytorzy powinni powiadomić kierowców, żeby przyjechali na parking później.

LGikona wywiad

Szczerość, jeszcze raz szczerość, plus poprawienie kontaktu na linii spedytor-kierowca. Jednocześnie nie otrzymałem służbowego telefonu plus nie ma klauzuli odnośnie używania telefonu prywatnego do celów służbowych i opłacenia pracownikowi ponoszonych kosztów za używanie prywatnego telefonu – sugeruję ustalić te kwestie i odpowiednio zapisać je w umowie.

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie Grand Sp.z o.o? Na GoWork.pl jest 26 maja kilka ogłoszeń.

adam

Ogłoszenia są na OLX, ja tak się zatrudniałem. Pierwsze to okres próbny, jak ci pasuje zostajesz na umowę o pracę. Możesz się przejechać i zobaczyć co i jak. wtedy decydujesz co dalej.

Justyna

Możecie mi powiedzieć, czy można do nich przesłać swoje CV, mimo braku aktualnych ofert pracy na kierowcę? Widziałam, że ostatnie rekrutacje były w 2022 roku, jak często kogoś szukają na te stanowisko? Na jakich trasach porusza się kierowca?

Kierowca

Witam. Czy pracuje ktos w tej firmie jezdzac pod lidlem ? Chcialbym sie dowiedziec po ile godzin pracy i jak wyglada placa .Pozdrawiam

Były Jankowice
@Kierowca

Pracowałem, poszedłem do rodzinnego "byznesu" ale praca ok, raz masz 2x poznań i wracasz i po 5h masz wolne raz wahadło i 13 godzin, ale możesz w miarę robotę ułożyć. Mam teeaz 2/1 bo tak potrzebowałem, ale nie mówię że nie wroce. Polecam GRANDa

Pyra94
@Były Jankowice

Znam robotę w Jankowice, jeżdżę od pewnego czasu, kolega mnie przyciągnął. Nie żałuję. Każdy mowi ze wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma, a na uważam że Ti jesy dobrze

L i d l o w i e c
@Kierowca

Pojedyncza lub wahadło, możesz robić 4g dziennie a możesz 12, 13, zależy ile chcesz zarobić.

Co możecie powiedzieć o pracy w firmie GRAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA? Jakie macie spostrzeżenia?

starzysta

,pracuje od 3 lat, na 4 nowych jeden zostaję, wiadomo że trzeba się odnaleźć. Praca na nockach jest trudna ale nie widzę siebie na dniowkach. Stała ekipa nie narzeka. Jeśli nie kradniesz to pracujesz, kasa na czas. Sprzęt naprawiamy na bieżąco. Pozdrawiam ludzi z Bydgoszczy.

Bydgoszcz kierowca
@starzysta

Ja pracuej na Bydgoszcz od kilku lat. Praca stała Trasy powtarzalne its. Jak trzeba ro pauza w aucie. Jestem kierunkowy, czyli zjeżdżam autem na dom. Polecam. Do zobaczenia

Nowy lidlowiec

Moja druga praca na CE, krajówka dystrybucja, jest Co jeździć ale to Nowy magazyn. Firma ok, auta przypisanie do kierowcy. Ekipa nowa, czas pokaże, mają wiele magazynów j stałych ludzi . Trza próbować. Znam kogoś innego oddziału i firma płaci na czas nie obciąża i ma zdrowe podejście , robić trzeba ale to normalka

@Nowy lidlowiec

Zapraszamy, rekrutacja trwa na kilku stanowiskach. Zwiększamy zasięgi obsługi, dlatego warto spróbować.

Amazon

Byłem z kolega pracownikiem tej firmy. Jeździliśmy pod amazonek ogólnie jak by nie wtrącanie się dyspozytora(usunięte przez administratora)to praca nie jest zła. Tyle z plusów teraz minusy: - samochodu (ciagle coś uszkodzone) trzeba się prosić o serwis, wyposażenie bieda pakiet, - polityka pracy: ustawianie długiego grafiku a później stawanie na głowie żeby jak najszybciej wrócić bo trzeba znowu jechać w trasę (bardzo mało godzin pauzy w domu) - na początku dają umowę o dzieło (na czas nie określony) z informacja że za 3 miesiące zostanie przedłużona na normalna w rzeczywistości nie ma co marzyć o normalnej umówię... Jak ktoś na prawdę jest zdesperowany to może spróbować. Myśle że te pozytywne opinie to przez biuro są pisane. Ja osobiście nie polecam...

Belfast
@Amazon

Wszystko co napisał Amazon to prawda.

kandydat
@Amazon

czy są przyjęcia na podwójną obsadę, na jazdę pod amazonem i jakie sa warunki

Mateo

Witam kolegów mam pytanie odnośnie tej firmy... Oferuje mi pracę pod Amazon wrocław na podwójnej obsadzie. bardzo proszę o wypowiedzenie się osób które pracują w tej firmie. Obecnie pracuje ale zależy mi na systemie 2/1 który tu proponują za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję

qwerty
@Mateo

nie słyszałem o takiej propozycji, musisz pytać u źródła

Bliźniak kaczki
@Mateo

Są chyba 2 systemy, 2na1 i tygodniowy ale to musisz pytać

Jak szefostwo w GRAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA traktuje ludzi?

Bliźniak kaczki

Spoko jest, jak robisz swoje to masz spokojna glowa

Zatrudniają bez doświadczenia na przeszkolenie na podwójną obsadę?

@Nowy

zatrudniają jeśli jedna osoba z duetu ma doświadczenie

Piotruś
@Nowy

Tak Olek biorą wszystkich na umowe zlecenie. Jak kierowca zgadza się na wszystko to jest umowa o prace

tubylec

Za chwile wjazd robia nowe furki Wszystkie auta sa wymieniane na Woli A wy dalej plujcie jadem i narzekajcie Jak cos to zapraszam, jak juz wam ta zlosliwosc minie. Ja pracuje od x lat i jest lepiej i gorzej ale stabilnie ! Pozdro 500 LKW

Amazon Man
@tubylec

Tu nie chodzi o pojazdy, tylko o warunki pracy i (usunięte przez administratora)umowy. Firma nie bierze leasingu dla pracownika, tylko dla siebie, w celu utrzymania stałych zleceń. Pomyśl zanim coś napiszesz. Może pochwal się jakie firma daje umowy, i narzędzia do pracy.

Magiera
@tubylec

Kiedy auta mają być wymieniane i na jakie? Dla tych co pod Amazonem śmigaja też?

kolega tubylca
@tubylec

jak tam nowe furki ,już wyjeżdżają ?

Piotruś
@kolega tubylca

Tak Olek, ale jak będziemy mieli kierowców, bo na razie brak.

Czy firma zatrudnia kierowców bez doświadczenia?

Co wchodzi w socjal GRAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA?

Hulk

Nic

LKW
@Hulk

Ja pracuję tutaj długo. Jeżeli chodzi o obuwie z noskiem...nie ma problemu. Wybierasz sam i bierzesz na fakturę. Dodatkowo co jakiś czas mamy polary firmowe. To z takich podstawowych pierdółek, dla mnie ważnych. Nie mam karnetu na siłownię haha Polecam

były
@LKW

polary dostawali "biurowi" w Głogowie, pracowałem chwile w tej firmie , i nic z tych rzeczy nie dostałem,bajki piszesz kolego, albo z biura jestes, może ktoś z 'Woli' napisze co dostali ?

Kierowca Grand
@były

Umowa zlecenie, i nic pozatym.

Zostaw merytoryczną opinię o Grand Sp.z o.o - Głogów

• Jak się pracuje w Grand Sp.z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy Grand Sp.z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grand Sp.z o.o?

Grand Sp.z o.o