Biuro Kuba Podatkowo-Rachunkowe

Lublin

Opinie o Biuro Kuba Podatkowo-Rachunkowe

Inny

No fakt chyba kogoś trochę poniosło...

Ktoś

Nawiązując do opinii poniższej to uważam , że ktoś tu grubo przesadził. To jasne że osoby odchodzące mogą mieć niejakreei niesmak, ale ta opinia zakrawa eena chęć zemsty. Nic co opisane nie ma miejsca, chyba że są to prywatne odczucia a z tym nie dyskutuję. Fakt nie namy na etacie sprzątaczek ani pań podających kawkę ale nikt nie miał potrąceń za bałagan w biurze. Zrobienie kawy klientom to chyba nie problem. Co do reszty tych fsntasmagorii: tu pracują ludzie którzy chcą pracować i za tą pracę dostają wypłatę. Pracują ludzie którzy nie boją się wziąć za swoją pracę odpowiedzialności od momentu podpisania umowy o pracę. Wyjście wcześniej? Nie było z tym nigdy problemu. Nadgodziny a i owszem bywają ale to zależy od nakładu pracy persnonalnego a nie od widzimisię właścicieli. Nie widzę nic obiektywnego w poniższej opinii. A co do pytania ciekawej aplikuj i sama się przekonasz.

Ciekawa

@pracownik, czy możesz coś więcej powiedzieć na temat zarobków w tej firmie? Jakiś czas temu zastanawiałam się nad aplikowaniem do KUBY. Jak wygląda umowa? Faktycznie taki "bałagan" czy wszystko na umowę o pracę? Czy jest możliwość awansu? Czy podwyżki wchodzą w grę? Czy nadgodziny są płatne? Dla mnie istotna jest forma umowy i to czy pracodawca nie kręci nosem podczas rozmów o finansach, a wynagrodzenia są adekwatne do ilości poświęconego czasu...

chwdpw
@Ciekawa 04.10.2017 18:36

Problemem Biura KUPA jest nieokreślona struktura firmy oraz zarząd. Właściciel pisze, że "Atmosferę w pracy budują ludzie i to oni są największym kapitałem", ale jego styl pracy całkowicie się z tym postulatem mija. Mentalnie utknął chyba w czasach, kiedy firma powstawała i nie wie (lub nie chce wiedzieć), że czasy się zmieniły i fundamentem każdej dobrze prosperującej firmy są pracownicy. Tutaj traktowani są przedmiotowo (żeby nie powiedzieć, że jak niewolnicy): - pieniądze (a nie pochwały czy dobre słowo) są wg prezesa największą motywacją do pracy, dlatego mimo, że cyt. "każdy dostaje premię motywacyjną co miesiąc" (która de facto jest częścią ustalonej stawki wynagrodzenia), to nie omieszka ucinać jej za błędy i (zdarzało się) nieutrzymywanie porządku. "Pieniądze leżą na ziemi - trzeba je tylko podnieść" - mówi, ale już zasłużona podwyżka dla pracownika wywołuje widoczny grymas bólu na jego twarzy, po czym słyszysz argumenty przemawiające za tym, żeby jednak podwyżki nie dostać, - to, czy jesteś dobrym pracownikiem, przelicza system (jest to niejasne dla pracownika) - jeśli obsługujesz duże firmy, to jesteś pracownikiem opłacalnym, jeśli nie...twój pech, - wybierając się tu do pracy bądź gotowa/y na dodatkowe obowiązki typu sprzątanie (nie, nie swojego miejsca pracy, ale całego biura, w którym pracujesz :)) czy też przygotowywanie poczęstunków dla gości. I nikt nie będzie liczył się z tym, że masz mnóstwo pracy, a godzina czy dwie wyjęte z dnia pracy stworzy opóźnienia - przecież są (bezpłatne) nadgodziny, - monitoring w biurze raczej nie służy zachowaniu bezpieczeństwa...ale to temat tabu :), - i najgorsze: jednego dnia pracujesz, a drugiego już nie. Bez rzetelnego wytłumaczenia dlaczego, bez ostrzeżenia i bez możliwości poprawienia swoich "niedociągnięć". Smutne... Brak umiejętności komunikacji interpersonalnej oraz asertywności właścicieli rodzi nieporozumienia, konflikty i uprzedzenia wewnątrz firmy. Pracownicy boją się, żeby nie stracić pracy i mimo, że wiele rzeczy im nie pasuje, wolą siedzieć cicho i zachowywać pozory, żeby przypodobać się szefowi, bo jak "podpadniesz", to jesteś wrogiem i wskakujesz na pierwsze miejsce w kolejce do zwolnienia.

@chwdpw 22.12.2017 13:10

Mam wrażenie, że CHWDPW napisała ten komentarz pod wpływem emocji spowodowanych zwolnieniem Jej z pracy. Pomijam fakt, że podczas pracy w Biurze nie błyszczała nienaganną kulturą osobistą (co zresztą można poznać chociażby po tym jak się podpisała...), więc powyższy komentarz powinno się czytać z przymrużeniem oka, bo obsmarować kogoś w internecie w dzisiejszych czasach to nie problem. Pracuję w firmie już od kilku lat i cenię sobie stabilność zatrudnienia oraz Właściciela firmy, który jest osobą opanowaną, słowną, z którą można się zawsze dogadać. "Atmosferę w pracy budują ludzie i to oni są największym kapitałem" - akurat to jest prawda i jeśli Ty kogoś dobrze traktujesz to samo dostajesz w zamian i tak jest w firmie. Najwyraźniej coś było nie tak z Twoją pracą jeśli Szef Ci za nią podziękował. Relacje między Szefem a pracownikiem są zawsze jasne, szczegóły ustalane są indywidualnie, więc nie można narzekać na coś na co się godzisz, a nikt tu nikogo do niczego nie zmusza. Chcesz pracować to pracujesz. Jeśli ktoś jest kompetentny to spokojnie sobie poradzi. W firmie naprawdę można się dużo nauczyć. W każdej firmie pracownikom coś się może nie podobać, ale nie uważam, żeby w KUBIE było aż tak źle jak to jest opisane w powyższym komentarzu.

Ewa

Do pracownik. Niezłe bajki. He he he

Witam. Jestem pracownikiem biura Kuba, mozna powiedziec ponownym. Pracowalam w Kubie 11 lat i sie zwolinilam z powodu wyjazdu. Po 10 latach pobytu na obczyznie wrociam do kraju. Pierwsze kroki skierowalam wlasnie do "KUBY" . Dlaczego? Po pierwsze znam wlasiciela, znam system pracy. Niestety nie znalam nowych wspolpracwnikow. Czytajac poprzednie opinie odnosze wrazenie iz wyarazaja je ludzie malo doswiadczeni zrowno zawodowo jak i zyciowo, ale moze sie myle. Pracodawca to osoba konsekwentna ale i mowiac kolokwialnie noramalna, z ktora mozna porozmawiac o wszystkim. Czlowiek opanowany na 100%- nie slyszalam zeby kiedykolwiek podnosil glos. Praca: nie jest ona latwa, wyobrazenie o stukaniu w klawiatutke i popijaniu kawki trzeba wlozyc miedzy bajki. Wymaga odpornosci na stres i umiejetnosci wspolpracy z ludzmi (kilentami), bardzo roznymi:) Wynagrodzenie, no coz zarabajajac 2 tys chce sie 3, 4 chce sie 5, a tak powaznie nie jest zle, w mojej opinii., zawsze wypalacane na czas. Teraz cos o "wyscigu szczorow" napisanym gdzies wyzej: nic takiego nie istnieje, pracuja tu bardzo fajni ludzie, po wrocie moglam liczyc na pomoc osob ktorych nie znalam. Nie czulam jakos nigdy "oddechu na plecach" , nikt nigdy nie "podstawil" mi nogi itd. Fajne dziewczyny, zyczliwe sobie nazwzajem, zawsze trzymajace sie razem:)

@pracownik 27.08.2017 14:10

PS przepraszam z bledy - brak "polskiej" klawiatury i za szybka "weryfikacja" tekstu

KSIEGOWA

Z pracy byłam w tej firmie również zadowolona. Gdyby nie przeprowadzka do innego miasta nadal bym pracowała. Pracodawca w porządku. To prawda , że ma się w tej firmie dwie umowy-jedna z Biurem -wykonujesz pracę jako księgowa, a druga ze zlecenia z innej firmy.Z tej drugiej wykonujesz pracę dokonując tylko jeden dzień w miesiącu -kontroli dokumentów zaksięgowanych wyznaczonej firmy. Wlasciciel był w porządku, tak jak poprzedniczka napisala, zawsze dotrzymywał powiedzianego słowa. A jeśli chodzi jeszcze o wynagrodzenie to chciałabym wspomnieć, że pracowałam w wielu biurach wcześniej, wynagrodzenie było najniższe, niektórzy nawet na 1/2 etatu zatrudniali. Tutaj było w porządku. Mysle, że warto samemu się przekonać i sprobowac niż czytać co wypisują ludzie. Przeważnie to na tych forach ludzie negatywnie się wypowiadają na temat pracodawców, nie ma osob pozytywnych. Probujcie, uważam że WARTO !

Iza

Pracowałam w firmie przez 20 lat. Miałam dobry kontakt z właścicielem i praca była w porządku. Pieniądze zawsze na czas wypłacane. Duża ilość dodatków wypłacanych do wynagrodzenia za dodatkowo wykonywane prace (rozliczenia roczne, VZM, korekty itp.)W firmie bardzo fajna infrastruktura, są organizowane szkolenia. Wszystkie ustalenia z Szefem były dotrzymywane przez niego, nie było tak, żeby nie dotrzymał słowa powiedzianego wcześniej. Okres pracy w biurze KUBA wspominam pozytywnie i zawsze będę wspominać POZYTYWNIE. Przez ten okres pracy bardzo dużo się nauczyłam. Dzięki swojemu zaangażowaniu, pracy, szkoleniom organizowanym przez firmę udało mi się uzyskać uprawnienia doradcy podatkowego i otworzyłam swoją własną Kancelarię, co było jedynym powodem odejścia z firmy. Domówiłam z Szefem wszystko, dostałam bardzo duże wsparcie od niego. Myślę, że najlepiej przekonać się samemu, bo różne dziwne rzeczy można znaleźć na forach, niekoniecznie prawdziwe.

Zawiedziona

Niestety - jak ktoś słusznie zauważył - tłumaczą się winni... Jedyny plus pracy w firmie to bez wątpienia fakt, że można się w niej wiele nauczyć. Pracownicy praktycznie bez doświadczenia rzucani są na głęboką wodę i po prostu muszą sobie "jakoś" radzić. Na szczęście wśród "starych" pracowników zdarzają się naprawdę życzliwe osoby, które pomagają jakoś się wdrożyć. Zadaniowy system czasu pracy to czysta fikcja, która służy wyłącznie Pracodawcy, który wykorzystuje go do niepłacenia za nadgodziny, ewidentnie łamiąc prawo pracy(Pracodawca nie wie lub nie chce wiedzieć, że w systemie zadaniowym tak jak w każdym innym NADGODZINY WYSTĘPUJĄ). Niech nikt się nie łudzi jednak, że w związku z systemem zadaniowym w firmie KUBA można elastycznie dysponować swoim czasem pracy - praca od 8 do 16, elastyczne są jedynie nadgodziny, pracujesz albo po 16 albo w weekendy, albo i jedno i drugie - jedno jest pewne, pieniędzy za te godziny nie otrzymasz, pracujesz dłużej? To znaczy się nie wyrabiasz... Lekceważenie zarówno Pracowników jak i Klientów to już odrębna kwestia, niemal legendarna, nie ma więc sensu rozwijać tego wątku. Wynagrodzenie - oczywiście jak już ktoś pisał - najniższa krajowa + nieozusowane zlecenie (omijanie przepisów - majstersztyk!)Myślę, że Właścicielowi przydałoby się trochę pokory i odrobina samokrytycyzmu... Pracowników z wieloletnim stażem coraz mniej, co chyba o czymś świadczy...

ewa

Zgadzam się. z OPOS i księgową to prawda co one piszą. A tłumaczy się winny .... i nie tylko tego co Panie napisały, jest jeszcze gorzej niż opisane...... Praca w tej firmie to koszmar jakiego trudno nawet po odejściu zapomnieć. Radzę ta firmę omijać.

Księgowa?

Podobno wśród ciągle i ciągle zmieniających się pracowników biuro nie ma dobrej opinii.Wciąż nowe ogłoszenia,że szukają nowej kadry.Z tego co widzę to pracodawca gęsto się tłumaczy...Napiszcie coś więcej,proszę o prawdziwe opinie

kuba

Witam Opos . Zamiast obrażać ludzi i obrzucać błotem to może wskaże Pani , co ma Pani na myśli ponieważ dziwi moją osobę Pani opinia. Bo nie ma nic cenniejszego od relacji pomiędzy pracownikami i klientami w mojej firmie. O dobrą atmosferę w firmie dbam od 25 lat. I ludzie którzy pracują po 20 lat nie narzekają wręcz przeciwnie. Pozdrawiam „Kuba”

opos

wlasciciel to straszny gbur tak gbur i cham! w stosunku do pracownikow jak i zdazalo sie do klienta

piotrw@biuro-kuba.pl

W firmie nikt nigdy nie płacił za donosicielstwo więc są to prywatne opinie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Ponadto ludzie którzy to robią postrzeganie są negatywnie.

piotrw@biuro-kuba.pl

W momencie przyjmowania do pracy normalna kwalifikacja ze względu na wiedzę. Kwota wynagrodzenia uzależniona od nakładu pracy i obrotu jaki pracownik wypracowuje dla firmy. Każde obiecane wynagrodzenie jest wypłacane pracownikowi niezależnie od jego postawy. Duża ilość dodatków za prace dodatkowe. Jasne i przejrzyste zasady wynagradzania. Każdy dostaje premię motywacyjną co miesiąc. Premia jest pomniejszana za kardynalne błędy. Więc nie można mówić o potrącaniu z pensji tylko o nie otrzymaniu premii w związku z kardynalnymi błędami. Szkoda że koleżanka nie mówi ile razy wskazywano jej na błędy. Korygowano i uczono zasad księgowości z różnym skutkiem.System pracy zadaniowy więc nie można mówić o wyścigu szczurów jeżeli samemu ustala się intensywność pracy. Jedni wychodzą normalnie o 16 i mają czas na pogadanie i fajną atmosferę inni nie pracując w normalnym czasie wolą pracować po 16 gdy nie ma podatników kwestia wyboru. Na pewno w tej firmie donosicielstwo nie jest mile widziane.Czym innym jest dbanie o wizerunek firmy. Poznanie się wzajemne pracowników i zżycie zależy od grupy i ich wzajemnych relacji. Są pracownicy którzy pracuję po 5,7,10 czy 15 lat i nie mogą narzekać na podejście dbałość o pracownika i wzajemne wsparcie w trudnych chwilach. Polecam warto spróbować aby nabyć doświadczenia na wysokim poziomie Pozdrawiam KUBA

księgowa

prawda jest taka, że w momencie przyjmowania do pracy Pan. p. obiecuje m.in. cudne wynagrodzenie, tymczasem okazuje się że na umowie jest to praktycznie najniższa krajowa, reszta idzie ze zlecenia.. a tu już bywa bardzo różnie.. gdy idziesz np na urlop macierzyński niestety bierzesz tyle co z umowy o pracę, a gdy się pomylisz potracenie z pensji, atmosfera różna, rotacja jest tak duża że nie ma mowy o tym żeby kogoś naprawdę poznać, zżyć się, więc każdy na Ciebie patrzy spod oka, coraz bardziej zauważalny wyścig szczurów.. mnóstwo pracy, nadgodziny, a jak nie zostajesz to znaczy że nie angażujesz się w pracę, więc nie spełniasz oczekiwań pracodawcy, który rzeczywiście bardzo ceni lojalność "uprzejmie donoszących", zwolnienia tak naprawdę nie wiadomo za co, plusem tylko to że można się dużo nauczyć.

kuba

Widząc ten wpis z aż trudno uwierzyć co może pisać zwolniony pracownik pierwszy raz dyscyplinarnie na 24 lata. Zwolniony za skłócanie załogi oraz swoje obsesje i mrzonki. Nie będę polemizował z tak idiotyczną argumentacją. W firmie kuba zawsze ceniony był profesjonalizm i lojalność w stosunku do klientów i biura. Praca nie jest inna niż w innych firmach tej branży . Jasne reguły wynagradzania. Każdy nawet za dzień pracy otrzymuje wynagrodzenie. Wynagrodzenie płatne w terminie na konto. Wynagrodzenia uzależnione od wiedzy i kreatywności. Szkolenia dla pracowników. Doskonały warsztat pracy. Zapewniam że warto spróbować i przekonać się samemu jak naprawdę jest atmosfera. Atmosferę w pracy budują ludzie i to oni są największym kapitałem.

zainteresowana

A jakie zarobki oferuje ta firma?wie ktoś?

Księgowa

Zgadzam się. U pana (usunięte przez administratora) dostaje się kasę za lojalność :-) (czytaj: za donoszenie, co się dzieje w firmie). Atmosfera w pracy tragiczna. Ludzie dla kasy będą donosić. Nie polecam. Tragedia.

Zostaw opinię o Biuro Kuba Podatkowo-Rachunkowe - Lublin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Biuro Kuba Podatkowo-Rachunkowe