Machela Sp. z o.o.

Opinie o Machela Sp. z o.o.

RyszardD

A przyjmują tam z grupą? Wiecie coś na ten temat?

Szymon93

Tak bo to jest zakład pracy chronionej

Kaśka

Pracowałam wiele lat jako sprzedawca. Bardzo miło wspominam pracę. Jak wrócę do kraju, to z chęcią podejmę ponownie współpracę z PPC Machela. Polecam wszystkim — miła atmosfera i zawsze ze wszystkim można się dogadać — fajna przełożona.

@Jager123

Większość osób u nas pracuje w oparciu o umowę o pracę, wyjątkiem są sytuacje gdzie pracownik sam chce pracować na umowę zlecenie.

Obecny pracownik
@Ewa

Jak najbardziej , firma jest otwarta dla mlodych ludzi oraz tych z doświadczeniem ;) kto nie spróbuje ten sie nie dowie , opini moze byc wiele , to czlowiek uczy sie każdego dnia ;) ja z czystym sumieniem polecam ;)

Jajaja

Nie prawda jest że się ma przerwy. Sprzedawca ma milion rzeczy do wykonania oprócz sprzedawania. Jest odpowiedzialny za zamówienia analizy sprzedaż sprzątanie i nie wiadomo co jeszcze. Premi nie ma wcale bo plan sprzedaży jest taki że nie da się go wykonać. Za najniższą krajową nie polecam

@Jajaja

Dbanie o porządek w takim miejscu jak piekarnia nie powinno nikogo dziwić. Mamy sklepy gdzie premie są normalnością. Wszystko zależy od pracownika, jego zaangażowania i chęci do pracy.

Ma Nowy wpis
@Machela Sp. z o.o.

Nie prawda. Cały miesiąc człowiek się angażuje. A jak nie ma klientów to nie ma możliwości osiągnięcia celu. Tak samo jak cały miesiąc jest wykonany pseudo plan a jeden dzień jest słabszy i premii nie ma. Śmiech na sali. Najniższa krajowa poszła w górę to już nawet nie ma premii obecnosciowej. Niektóre sklepy są otwarte w niedzielę i nie maja dziewczyny z tego nic dodatkowego ani pieniędzy ani nic. Wiem że pewnie usuniecie komentarz ale może zdąży ktoś przeczytać i otworzy oczy co to za firma

Nowy wpis

@Ma

O systemie premiowym obowiązującym sprzedawców, wszyscy sprzedawcy zostali poinformowani gdy go wprowadzaliśmy. Normą w sklepach (czy to spożywczych czy odzieżowych) są premie opierające się na progach sprzedażowych, które trzeba osiągnąć, a nie prawie osiągnąć, żeby zdobyć premie. Z treści komentarza wynika, że nie pracuje Pani w naszym sklepie, który jest otwarty w niedziele, więc jeżeli nie ma Pani zweryfikowanych informacji, na ten temat, to proszę nie powielać oszczerstw, zwłaszcza publicznie. I bardzo prosimy o zaprzestanie dodawania komentarzy pod różnymi nazwami (tak widzimy ile komentarzy jest od jednej osoby). Odpisywanie sobie samemu na komentarze jest dziecinadą. Jak widać po ilości Pani wpisów, goryczy i frustracji Pani nie ubywa po wpisach na forach internetowych. Pozwolę sobie tylko przypomnieć, że w Internecie nikt nie jest anonimowy.

Pati

Witam, widzę ze do sklepu w Ząbkowicach jest ktoś potrzebny. w opisie napisano, że występuje premia za skuteczne polecenie pracownika. jak należy rozumieć „skuteczne”? to 1200 zł jest tylko dla polecającego?

Jadzia Nowy wpis

Tu nie ma limitów dla tej samej osoby? jak polecę w przeciągu roku ze 3 osoby to zawsze to 1200 zł będzie przydzielone? A tak jeszcze dla pełnej jasności to ile ta nowa osoba musi minimalnie przepracować, żeby ta premia została przyznana?

Nowy wpis

@Pati

Dzień dobry, gdy podczas procesu rekrutacji nasz pracownik poleci nam kandydata na dane stanowisko i my zdecydujemy się zatrudnić daną osobę, to pracownikowi przysługuje premia. Kandydat musi przepracować w naszej firmie 3 miesiące i wówczas wypłacamy premię.

RyszardD

A przyjmują tam z grupą? Wiecie coś na ten temat?

@RyszardD

Z tego co wiem to przyjmują

@RyszardD

Przyjmujemy do pracy osoby z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności. Aktualnie jesteśmy największym zakładem pracy chronionej w Kotlinie Kłodzkiej.

Monika1975
@RyszardD

Dużo tu takich osób pracuje z grupą.

Szymon93

Tak bo to jest zakład pracy chronionej

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Machela Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Brałeś udział w rekrutacji na [stanowisko] w firmie Machela Sp. z o.o.? Podziel się swoimi wrażeniami! Jak długo czekałeś na odpowiedź rekrutera po wysłaniu CV? Z ilu etapów składał się proces rekrutacyjny?
Jaro

Witam ,jakie są zarobki na początku na rozwożeniu pieczywa,oraz na piekarni?

Ina
@Jaro

Na początku? Masz na myśli jakieś podwyżki? jest może okres próbny na starcie i po nim cos więcej? w sumie jak kiedyś widziałam ofertę dla sprzedawcy to ponad 4 tysiące w niej oferowali, tu w opiniach o premiach tez sporo piszą. Myślicie, że po nowym roku już na spokojnie ponad 5 tysięcy będzie się wyciągać?

@Jaro

Dzień dobry, wszelkie pytania dotyczące warunków pracy w naszej firmie proszę kierować na: kadry@kajzerka.pl :)

jaki

Praca tragedia!!!!! zero przerw .Najgorszy PRACODAWCA jakiego miałem

mik
@jaki

Praca tragedia!!!!!Zero perespektyw !!!!Ktoś kto się zatrudni w tejże firmie bedzie pracował jak pies w zaprzęgle!!! wykorzystywany!!! gdzie ciągle coś nie pasuje!!! Bo za mała sprzedaż!!! więcej!!! Bo nie pasuje to i tamto !!! PRACOWAŁEM W TEJŻE FIRMIE BARDZO DŁUGO WIĘC COŚ MOGĘ O TYM NAPISAĆ .SAM SPASOWAŁEM .NIE CHCĘ SIĘ ROZPISYWAĆ BO ZABRAKŁOBY WPISÓW.LUDZIE 1000 RAZY ZASTANÓWCIE SIĘ CZY WARTO!!!!!TRAKTUJĄ LUDZI JAK ŚMIECI !!! A NA FISZKACH PŁACOWYCH CIĄGLE COŚ NIE PASUJE !!!

@mik

Coś tu nie tak — z tego, co wiadomo to w dziale sprzedaży, nie pracują i nie pracowały osoby płci męskiej. Coś tu ściemniamy troszkę... Ale cóż taki mamy naród :)

Jakub
@jaki

Jak zero przerw, to chyba nie pracujecie na UoP, tylko na śmieciówce? Bo na UoP normalnie przysługuje przerwa. Tylko ze względu na to praca jest tragedią? :D

Pik
@Marta

Prawda odnośnie negatywnej opini.!!!! O pracodawcy!!!!

Była pracownica
@Marta

Owszem, pracują mężczyźni w dziale sprzedaży Grupy Machela.

Sara
@Była pracownica

To chyba nie w tej Grupie i nie w tym dziale sprzedaży ????

@jaki

A pracowałeś w biurze czy na produkcji?

Marian
@jaki

Na produkcji mamy normalne przerwy. Jest jadalnia i palarnia i nikt nie zabrania tam chodzić.

@jaki

Jakoś przerwy mam normalnie - więc ciekawe kto to pisał...

@jaki

Nasi pracownicy zawsze mają przerwy w pracy, niezależnie od tego czy pracują w sklepie czy w dziale produkcji. Czy opisany problem zgłaszał Pan kierownictwu?

@Marta

Potwierdzamy, akurat w tym dziale nie pracują mężczyźni.

@Była pracownica

Nic nam na ten temat nie wiadomo...

Ktosia

A jaki cel miałaby konkurencja by oczerniać warunki pracy cukierni i piekarni machela?

@Ktosia

Niestety w historii firmy zdarzały się sytuacje, gdzie konkurencja proponowała naszym pracownikom produkcji o wiele wyższe stawki, zrozumiałym jest dla nas to, że pracownicy odchodzili od nas, bo po prostu mogli gdzieś zarobić więcej. Nie jest jednak dla nas zrozumiałym fakt, że konkurencja w 1 dniu pracy żądała od nich m.in. naszych receptur. Do tej pory jedna z konkurencyjnych piekarni śledzi każdy nasz krok, kopiuje nasze produkty, bardzo negatywnie wypowiada się publicznie na temat naszych produktów i warunków zatrudnienia u nas itd. Więc nie zdziwiłby nas fakty gdyby to właśnie oni pisali część opinii.

LuciKa

Czy pracownicy w biurze także pracują tak wcześnie czy zaczynają rano?

@LuciKa

Zaczynają od 7 lub 8 - zależy jaki dział.

@LuciKa

Pracownicy biurowi zazwyczaj pracują w godzinach 7-15 lub 8-16.

Czy w firmie Machela Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze są regularne szkolenia pracownicze?

nanana

ta firma wie co to są szkolenia ? wątpię

Stefan

Oczywiście szkolenia w firmie są na bieżąco. Polecam

Aśka

Fajna firma - cały czas mamy szkolenia i możliwość podnoszenie kwalifikacji.

Dariusz

Dotyczy to wszystkich pracowników, nawet tej pani z działu kadr, co to pisze dobrze o firmie na forum? Jeśli tak, to ta piekarnia ma atuty, które przebijają nawet nieterminowe wypłaty. Ciekawe czym nadrabiają?

Ola
@Dariusz

Tak firma ma pracowników - więc chyba nie jest tak źle :) A jak ktoś narzeka to zawsze i wszędzie będzie narzekał - zawsze dobrze tam, gdzie nas nie ma.

Darek
@Ola

Prawda

Ilona
@Darek

Czyli wychodzi na to, że aktualnie też ktoś z zatrudnionych narzeka i komu to nie przeszkadza? Przypadkiem w takich sytuacjach nie można zauważyć gdzie byłyby ewentualne problemy do poprawki?

LuciKa

A kto płaci za te szkolenia?

Fafarafa

Tak są szkolenia.

Szkolenia w naszej firmie są ściśle powiązane z zajmowanym stanowiskiem. Osoby pracujące np. jako księgowy/księgowa mają bardzo często szkolenia, które są związane z licznymi zmianami w prawie. Faktem jest, że przez ostatni czas zaprzestaliśmy szkoleń zewnętrznych dla sprzedawczyń, było to wynikiem ograniczania wydatków. Mamy jednak nadzieję, że w 2024 roku sytuacja w firmie pozwoli wrócić do szkoleń pracowników na wszystkich stanowiskach.

Jak często w Machela Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 20 grudnia na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Ona

Nigdy nie miałam żadnego szkolenia jako kasjerka. Jedynie to przy zatrudnieniu. A pracuję już 3 lata

@Ona

Szkolenia w naszej firmie są ściśle powiązane z zajmowanym stanowiskiem. Osoby pracujące np. jako księgowy/księgowa mają bardzo często szkolenia, które są związane z licznymi zmianami w prawie. Faktem jest, że przez ostatni czas zaprzestaliśmy szkoleń zewnętrznych dla sprzedawczyń, był to wynik ograniczania wydatków. Mamy jednak nadzieję, że w 2024 roku sytuacja w firmie pozwoli wrócić do szkoleń pracowników na wszystkich stanowiskach.

michał0012

Czy ktoś ma cukiernie na zasadzie franczyzy i może się wypowiedzieć jak to wygląda i czy można zarobić?

Anita W.
@michał0012

Też szukamy z mężem jakiejś formy otwarcia nowego biznesu. Z ofertą franczyzy spotkaliśmy się w internecie i wysłaliśmy zapytanie. Teraz czekamy na odpowiedź i warunki współpracy. Firma jest znana w naszym regionie, więc może to być ciekawe.

@michał0012

Jesteśmy w trakcie opracowywanie oferty franczyzowej. Gdy zakończymy nad nią pracę na pewno pojawią się o tym informacje na naszej stronie internetowej oraz na naszych Social Mediach.

Kaśka

Anita
@Kaśka

Także polecam pracę w Macheli, miła atmosfera, wypłata na czas a do tego super ludzie, którzy zawsze we wszystkim chętnie pomogą :)

Adrian20

ok

Anitka
@Kaśka

Pracuję już 3 rok w @Pracodawca jest wszystko Ok. Z szefostwem można normalnie porozmawiać, często są u nas na sklepie. Zawsze mili i pomocni.

Jager123
@Anitka

A normalna umowa czy jak zwykle na zlecenie?

@Jager123

Szef na piknikach bryluje, chwali się samolotem a ludzie na wypłaty czekają... Na zabawy i rozrywki to się pieniążki ma, ale ludzi to się ma - ale gdzieś. Taki to szef ważniak bez kasy i klasy.

@Tomek

Hmmm, o jakie pikniki chodzi? To jakaś impreza firmowa, tak? Jak często one się odbywają i czy każdy może na nie przyjść, czy to tylko dla wybranych? I co do termin wypłat, ile zwykle czeka się na pensję za poprzedni miesiąc?

Patrycja
@Tomek

Dzień dobry, Panie Tomku (czy jakie tam imię Pan/Pani faktycznie ma) nie wiem o jakie pikniki Panu chodzi... Ostatnia impreza w której Szef uczestniczył oficjalnie to Dożynki Gminy Kłodzko, na których mieliśmy swoje stanowisko, sprzedawaliśmy nasze produkty itd. Faktem jest, że często wspieramy lokalne imprezy darowiznami rzeczowymi (w postaci naszych produktów).

Andrij

Normalna robota.

Jakie wartości są cenione w Machela Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze?

Gośka

Fajna firma — dobrze się pracuje. W moim odczuciu wszystko jest ok — polecam. Jak ktoś dobrze pracuje, to nie ma co narzekać.

@Gośka

Ile można zarobić w Macheli? Jaka jest tu pensja dla nowego pracownika? Przyjmują też bez doświadczenia? Jeśli tak, to są tu jakieś szkolenia dla nowych pracowników? Zastanawiam się czy warto tu aplikować, więc może mi pomożesz w tej kwestii. :)

Tak
@Michał

Pensja jest znośna, więcej się dowiesz na rozmowie. :)

Dawid2000

Było ok.

misia

Jest ok.

@Michał

Fajna praca - atmosfera super. Zarobki też ok.

polecam

Normalna firma i ludzie.

Krzysztof

Normalna robota

Malkin

Polecam. Normalni ludzie.

Maria

Wreszcie mamy piekarnie w Słupcu????

Iza
@Maria

ten punkt niedawno został otworzony ? nie wiesz moze czy ma pełen skład pracownikow czy na witrynie nie ma jakiegos info ze szukaja do pracy ? mam daleko by samej tak jechac i sprawdzic :(

@Maria

Smaczne pieczywo.

Zastanawiam się nad złożeniem CV w firmie Machela. Możecie napisać, czy praca jest zmianowa? Jakie benefity firma ma dla swoich pracowników?

K_82
@Andrzej

Jak to w piekarni. W nocy i w weekendy a potem wolne.

Damian
@Andrzej

Na cukierni są trzy zmiany.

@Andrzej

Praca ok - mamy różne dodatki więc opłaca się pracować.

Maja
@Andrzej

Ale jak potrzebujesz pracować tylko na jedną zmianę to można sie dogadać?

@Andrzej

A po ile godzin sie pracuje? W niedziele też trzeba iść do pracy?

@Andrzej

Czy istnieje możliwość pracy dorywczej?

ak

Pyszne pieczywo,chleb smakuje jak domowy . W porównaniu do innych nie ma sobie równych Jak dla mnie najlepsza Piekarnia w Kotlinie ! Tak trzymajcie dalej -super ze jest coraz większy wybór asortymentu- focaccia mistrzostwo

Krisoff
@ak

Baltonowski najlepszy.

Ilona
@Krisoff

Konkurencja? A jako miejsce pracy ktoś porówna? Lepsi czy gorsi od konkurentów? Stawki się różnią?

@ak

Super

Jaka umowa obowiązuje w Machela Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Piekarsko-Cukiernicze podczas okresu próbnego?

Umowa o pracę.

Zostaw merytoryczną opinię o Machela Sp. z o.o. - Żelazno

• Jak się pracuje w Machela Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Machela Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 25.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Machela Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 8 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Machela Sp. z o.o.