Opinie o Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. w Kujawsko-pomorskie

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. o rekrutacji.

Branże: Produkcja reklamy - tworzenie grafik i branding

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. w Kujawsko-pomorskie

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. na stanowisko Kreślarz?

@Hanna

Jaki jest sens myśleć o pracy w której nie zarobisz nawet na życie? Nie ma też nadziei na rekrutacje bo jest bardzo mało tematów od dawna. Przeglądnij wypowiedzi innych bo chyba już na wszystko odpowiedzieliśmy.

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. na Kreślarz? 24 maja ogłoszenie na Pracuj.pl.

Walka o każdy projekt i praca w akordzie? Zastanawiam się czy są osoby, którym udaje się to ogarnąć tak żeby dobrze przy tym zarobić? Ale tak jak ktoś już pisał, firma działa i daje pracę? skoro tak to ile taki średni staż współpracy by wyniósł?

Cześć, a opiszesz te warunki? pisząc ten komentarz zaciekawiłeś mnie pracą. kiedyś widywałem w internecie oferty dla kreślarzy ale wtedy i tak nie mogłem zmienić pracy. zbyt dużo aktualnych opinii i tak tu nie ma. jesteś z firmą na bieżąco? Jakie warunki oferują?

Arbuz Nowy wpis

Twoja ciekawość jest z gatunku "morbid curiosity", ale skoro chcesz wiedzieć więcej to proszę bardzo. Pracujesz na umowę o dzieło lub B2B, praca w pełni zdalna więc koszt sprzętu i prądu w 100% przerzucony na ciebie. Jesteś podwykonawcą-freelancerem, więc zapomnij o jakichkolwiek benefitach, a na umowie o dzieło nie masz płaconych składek (zdrowotnej, emerytalnej, itd.) + w razie choroby albo urlopu po prostu nie zarabiasz. Praca na akord, masz ustaloną stawkę za konkretny projekt, a o projekty zazwyczaj walczysz z innymi kreślarzami na "ryneczku" - obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy. Dodaj do tego brak projektów poza sezonem oraz zaniżanie stawek, o których wiele osób wspominało i masz w miarę pełny obraz warunków pracy. Jeżeli chcesz jeszcze jedną "zachętę" to w połowie roku spodziewana jest podwyżka cen prądu nawet o 80%. Określenie "ostatni gasi światło" będzie więc w przypadku tej firmy bardzo adekwatne :)

Siemka, jakie warunki finansowe po paru miesiącach? Moja uwagę zwrócił ten komentarz, w którym jeden Pan pisał o sensie pracy w miejscu gdzie nie da rady zarobić na zycie… mimo wszystko firma dalej działa, tak? ludzie się zatrudniają? Pytam, bo nie widziałem właśnie bieżącej oferty i ciekaw jestem czy cos się zmieniło względem warunków?

Nie rozumiem tej odpowiedzi. Jak może być kwota około 10 zł od godziny? Możesz to jakoś logicznie wyjaśnić? Jak widać jeszcze w temacie nie jestem i zastanawiam się czy to nie jest tylko jakaś część kwoty?

Arbuz

Też mnie to dziwi, za takie pieniądze nawet 10 lat temu nie opłacałoby się pracować na zasadach jakie proponuje Mediatask, tj. umowa o dzieło, praca na akord i walka o każdy projekt na "ryneczku". Z mojego doświadczenia średnia stawka to ok. 25zł i utrzymuje się na tym poziomie od lat.

Co wchodzi w skład pełnego wynagrodzenia w firmie Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. na stanowisku Kreślarz? 24 maja pojawiły się ich ogłoszenia na Pracuj.pl.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Mediatask Spółka z o.o. Spółka k..
logo firmy Brand Manager
ER GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Brand Manager (Sektor Przemysłowy)
Sarnów
Inducomp Industrial Components Sp. z o.o.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.

Hanna

A pytanie jakieś bardziej ukierunkowane na samą specyfikę pracy na danym stanowisku? Są zadania do wykonania czy portfolio lepiej mieć ze sobą? Długo teraz taka rozmowa trwa?

:O
@Hanna

Po pierwsze nie ma teraz rekrutacji, bo pracy nie wystarcza dla obecnych kreślarzy, portfolia się nie liczy, ogólnie nic się nie liczy, możesz być z wykształcenia fryzjerką. Trzeba zrobić zadanie rekrutacyjne, ale to tylko zdalnie i rozmowa tez zdalnie.

@:O

to przybliżysz wspomniane zadanie wobec tego? ile czasu się na nie ma i jak wykonanie jest nadzorowane? potem w pracy już jest po prostu rzut na głęboką wodę? Stawia się na umiejętności skoro na kwalifikacje z tego co piszesz nie?

Katti

Czy w najbliższym czasie jest planowana rekrutacja na stanowisko kreślarza ??

Agata
@Katti

Nie wiem, nie widziałam takiego ogłoszenia. A nie wiesz gdzie firma wrzuca oferty?

Katti
@Agata

Najczęściej pojawiały się na pracuj.pl. Owszem, nie ma na razie takich ogłoszeń, stąd pytanie czy jest w planach jakaś rekrutacja - może jest tu pracownik Mediatask, który ma jakieś wewnętrzne informacje w tej kwestii :)

Edyta
@Katti

rzeczywiscie firma nic nie wrzucala w ostatnim czasie nowych ofert, mimo ze ktos pisal ze stawki płacowe sa takie same od lat to jednak brak ofert moze oznaczac ze jednak praca jest ok bo nikt sie nie zwalnia? Jak to rozumiec ?

@Edyta

Brak ofert raczej dlatego że brak zleceń. Grudzień i styczeń nie ma tematów nawet dla nas, sporadycznie coś wpadnie. Stawki nie są takie same jak od lat ale niższe. Raczej mniej niż 10 zł za godzinę. Więc sobie odpowiedzcie same czy warto się uczuć nowego programu przy takich stawkach.

@ak

Jak to niższe? I o żadnej podwyżce nie ma mowy? A tylu pracodawców teraz oferuje różne inflacyjne podwyżki, żeby pomóc pracownikom jakoś przetrwać.

@Karolina

Nie wszyscy pracodawcy szanują prawa człowieka. Do czasu jak nikt nie chce pomóc to "wolnoć Tomku w swoim domku".

@ak

A obecne rozmowy w tym zakresie to jak wyglądają? ludzie mimo wszystko rekrutowali i rekrutują. można w pewnych sprawach się elastycznie dogadać? jeśli tak to jakich i jak konkretnie?

@Hanna

Nic się nie można dogadać w niczym. Szczerze odradzam. Jest coraz gorzej. Brak tematów. Za godzinę koło 10 zł. jeśli masz temat. Pracujemy na programie który jest powszechnie nieużywany. Zarobki - szkoda już nawet mówić ...

K.

Czy można jeszcze rekrutować?

@K.

Dobre pytanie, a o jakie stanowisko się ubiegasz?

K.

Na stanowisko kreślarz

KREŚLARZ
@K.

Jeśli chcesz się starać o to stanowisko to weź pod uwagę, że stawki za robienie projektów są od 5 lat takie same, a od lipca będą jeszcze mniejsze, ponieważ firma musi 'zadbać o swoją marżę'. Polecam też zadbać o swój budżet i przemyśleć to jeszcze raz.

@K.

To niestety prawda, stawki mają się zmniejszyć. W firmie nie szanuje się praw człowieka do godziwej wypłaty. Będziesz mieć problem z przeżyciem za tą pensję. :-(

kreślarz
@ak

Tak, niestety strasznie się zawiodłam - to zmniejszenie stawek to całkowita porażka, przy obecnych kosztach życia... Chyba czas na zmianę. Ktoś coś słyszał na temat firm o podobnym profilu?

Agata
@kreślarz

Serio chcą to zrobić? A jak argumentują to zmniejszenie pensji?

@Agata

Uważają że usprawnienia które wprowadzili przyspieszą wykonanie projektu.

@kreślarz

Udało Ci się znaleźć coś podobnego ale za stawki do przeżycia? Daj znać jak się uda plisss. Albo jak sama założysz podobną firmę ;-)

@ak

No a co to ma do rzeczy skoro i tak podobny nakład pracy się na to daje? Chyba, że ja to jakoś źle rozumiem?

zaciekawiony
@kreślarz

A o ile zmniejszyli? Przecież te poprzednie stawki już były na granicy opłacalności

@zaciekawiony

A poprzednie to jakie konkretne były?

zaciekawiony
@Hanna

Tyle, by w miesiącu zarobić między 2 a 3k netto przy 8 godzinach pracy. Zależy jakie projekty się trafiły.

Dominika
@zaciekawiony

Od czego zależy większy zarobek jeśli chodzi o projekty? W sensie jakie projekty są lepiej płatne?

Czy po wykonaniu zadania testowego, w razie niepowodzenia, informują państwo o niezakwalifikowaniu się do kolejnego etapu?

tak

Sławomir
@Kandydat

No a co powiesz o samej rekrutacji? Z ilu etapów się składa?

Boo
@Sławomir

Dużo ich jest?

@Sławomir

Rekrutacja jest jednoetapowa - należy wykonać zadanie z naszej strony rekrutacyjnej, na podstawie tego zadania Kandydat zostaje zakwalifikowany lub nie. Jeśli wykonasz zadanie nieprawidłowo, ale chciałbyś nadal próbować, można robić je do skutku. Nasza Pracowniczka odpowiedzialna za proces rekrutacji podpowiada jakie błędy wykonał Kandydat i co należy zrobić inaczej, poprawić. Po prawidłowym wykonaniu zadanie rozpoczynamy proces szkolenia.

@Boo

Jest 1 etap rekrutacji polegający na wykonaniu zadania z naszej strony rekrutacyjnej.

@Kandydat

Tak, zawsze informujemy o tym naszych Kandydatów.

Urszula
@Kasia D

a na czym polega to zadanie rekrutacyjne? :)

@Urszula

Zadanie rekrutacyjne polega na narysowaniu kondygnacji domu w aplikacji floorplanner. W okresach kiedy rekrutujemy nowych Kreślarzy jest ono dostępne na stronie rekrutacyjnej. W tym momencie nie prowadzimy rekrutacji.

Urszula
@Kasia D

A można spodziewać się w najbliższym czasie jakiejś rekrutacji czy niekoniecznie?

Jak wygląda kwestia awansu w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Kreślarz?

Kasia D

Staramy się jako firma wszystkie stanowiska obsadzać Kreślarzami. Regularnie spośród najlepszych Kreślarzy wyłaniani są Koordynatorzy projektów. Na inne stanowiska (np. UX designer, tester, marketingowiec) zawsze w pierwszej kolejności publikujemy ogłoszenia na naszym firmowym komunikatorze.

Janek

Mam pytanie odnośnie rozliczania. Jeśli jestem na samozatrudnieniu i będę chciał współpracować z tą firmą to po podpisaniu umowy co miesiąc to ta firma wystawia mi fakturę przychodową czy to ja jej wystawiam fakturę ? Czy jak ? A jeśli ja będę musiał to mam możliwość wystawienia rachunku jeśli nie jestem płatnikiem VAT ?

@Janek

Cześć! Jeżeli Kreślarz ma założoną działalność gospodarczą, to po zakończeniu miesiąca, w systemie pojawia się kwota jaką uzyskał za wykonane projekty i na tą kwotę kreślarz wystawia nam fakturę. Jeżeli nie jest płatnikiem VAT, wtedy na fakturze kwota netto i brutto będzie równa kwocie z naszego systemu. Jeżeli jest płatnikiem VAT, wtedy na fakturze kwota netto będzie równa kwocie z naszego systemu i do niej dolicza VAT. A my przelewamy mu na konto kwotę brutto z faktury.

Janek
@Kasia D

Ale co z rachunkiem? Jest możliwość dogadania się i wystawienia rachunku? Jeśli nie to czy mogę otrzymać fakturę przychodową czy to ja koniecznie muszę wystawić fakturę ?

@Janek

1. Nasza umowa B2B jest jednolita dla wszystkich i fakturę wystawia Kreślarz, nie ma możliwości wystawienia rachunku; 2. to Kreślarz wystawia fakturę, nie my.

Czy Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Kasia D

Mediatask zapewnia komplet materiałów szkoleniowych oraz w wypadku kiedy Kreślarz wykazuje chęć doszkolenia zapewnia testerów, którzy sprawdzają poprawność w nowych zadaniach oraz pomagają w samodzielnym szkoleniu się.

Czy będzie jeszcze rekrutacja online na stanowisko kreślarza? Na razie rekrutacja jest wstrzymana.

@Zainteresowany

Trwa rekrutacja.

Jak jest z pakietem medycznym w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.? Można dołączyć rodzinę?

ak

Brak ubezpieczenia dla kreślarzy w firmie - Umowa o dzieło.

ak

Lub własna działalność - ale nie wiem czy to się faktyczne opłaca bo trzeba płacić duże podatki na działalności

Jak wyglądają formalności jeśli chodzi o rozliczenie i umowy o dzieło? Jedna umowa? Za każde zlecenie umowa? Po jakim czasie od wykonania projektu przychodzą pieniądze?

@Gość

Jedna umowa, płatność raz w miesiącu na podstawie sumy za projekty zaakceptowane przez klienta (jeśli projekt oddasz w ostatnim dniu miesiąca a klient zaakceptuje w następnym to płatność za niego będzie rozliczona dopiero w przyszłym). Z wypłatami nie było problemów.

Rozczarowany

Nie pracuję już w tej firmie. Praca w porządku jeśli miałaby stanowić dodatek do budżetu domowego jednak z na cały etat może się to nie opłacać. To co mi przeszkadzało: -Wraz ze stażem pracy nie można liczyć na podwyżkę, jedyna możliwość to szybsze wykonywanie projektów - raz się uda, a raz nie (zależnie od jakości materiałów), -Często przydzielane projekty posiadają zaniżoną wycenę (projekt bardziej skomplikowany niż dany typ na to wskazuje), Długi czas oczekiwania na poprawę wyceny (podniesienie wynagrodzenia), przez co czasami trzeba wykonać projekt po niższej cenie z braku innych zleceń, -Duża rotacja nowych pracowników + ciągły nabór nawet w okresach z niską ilością zleceń, -Częsty brak reakcji na uwagi od kreślarzy, -Brak poczucia stabilności zarobków (raz jest więcej projektów, a raz mniej), -Pogorszenie się atmosfery wraz z rozpoczęciem wprowadzania rozwiązań korporacyjnych, Z plusów można by wymienić społeczność kreślarzy (współpracownicy), którzy starają się pomóc w razie problemów, elastyczne godziny pracy, no i oczywiście możliwość pracy w domu. Praca dla studenta ok, ale nierozwojowa na dłuższą metę.

Gosc
@Rozczarowany

A w jakich granica h byly zarobki? W lepsze i gorsze miesiace? Ciekawi mnie opinia osoby, ktora tam pracuje/pracowala?

@Rozczarowany

Jakoś teraz nie widzę żadnych ogłoszeń o pracę od Mediatask. A piszesz, że jest ciągła rotacja. Dawno temu tam pracowałeś? Może nastąpiły jakieś zmiany?

@Gosc

przez pierwsze kilka miesięcy trzeba się nastawić na to że stawki nie będą opłacalne, są po prostu niższe z racji tego, że ktoś musi was sprawdzać, a wasza praca to bardziej nauka, więc projekt który normalnie zajmie 1,5h nowe osoby będą robiły w 4-5,nic na początku nie idzie płynnie jeśli czegoś się nie umie, ale jak ktoś da radę to przetrwać, tych kilka pierwszych miesięcy (myślę że 2-4 w zależności od tempa pracy) to później będąc już samodzielnym można dobrze zarobić, w zależności od tego ile czasu się poświęci. Spokojnie wyciągniesz przeciętną pensję, pracując 6-8h pn-pt. Pamiętajcie, że nigdzie na dzień dobry nie dostaniecie kokosów, tu jak ogarniecie, to w zależności od tego ile projektów przyjmiecie tyle zarobicie. Projektów nie brakuje i nie prawda że dostajecie 5-6 i macie czas do północy-dostajecie tyle na ile się zdeklarujecie czasowo w kalendarzu-to zawsze można dogadać z osobą która je przydziela. Ttrzeba mieć tylko zaangażowanie, biorąc pod uwagę, że pracujecie ile, chcecie, gdzie chcecie i kiedy chcecie, jest to fajna opcja, zarówno dla tych którzy chcą sobie dorobić pare zł jak również dla tych którzy chcą potraktować to jak etat. Nie ma pracy idealnej, prawdą jest ze więcej jest obowiązków niż przywilejów i sporo jest do ogarnięcia, dla nowych osób wydaje się to być nie do pojęcia- wiem po sobie, ale jak ktoś jest wytrwały to warto. Jasne nie ma ubezpieczenia, ale jeśli np ubezpiecza Cię żona czy mąż w pracy... poza tym możesz mieć wolne kiedy chcesz, są + i -

@gość

Pamiętam coś innego. Owszem - w teorii nie musisz tego robić do północy (termin klienta to jakieś 2-3 dni do przodu). Jednak jeśli zadeklarowało się pracę odpowiadającą pełnemu etatowi to odkładanie ich na dzień, dwa później powoduje namnożenie projektów - codziennie jest nowy przydział tych 5-6 standardowych. Można owszem dogadać się z przydzielającym o ilości projektów - ale rachunek jest prosty - chcesz pracować 8-12 godzin dziennie - to musisz te projekty zrobić do północy. One nie znikną następnego dnia, a pojawią się nowe. Przeciętna pensja w Polsce wynosi ok. 4 tys. PLN netto na UoP, na zleceniu czy B2B człowiek spodziewa się odpowiednio więcej (6-8 tys. netto). Nie przypominam sobie wypłat nawet zbliżonych do 4 tys. Wolne - nie można kiedy się chce, marzec i wrzesień odpada. No i nie zapominajmy, że jest to wolne, nie urlop, nikt nie zapłaci za te dni (właśnie dlatego w normalnych firmach dostaje się dużo wyższą pensję na zleceniu, kontrakcie). 2,5-3 tys. PLN netto to nie jest dobry zarobek. Nie każdy ma również żonę czy męża (pracujących) do ubezpieczenia. Takie "drobnostki" jak refundacja komputera do pracy, dopłaty do prądu, internetu plus jakiekolwiek benefity - zapomnijcie.

Wiecie czy Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

Ryś

Nic z tych rzeczy. We własnym zakresie organizujesz sobie i inwestujesz w sprzęt.

Zleceniobiorca

Firma działa na zasadzie rozdzielania zleceń dla poszczególnych wykonawców. W tej pracy nie ma czegoś takiego jak pracownik wykonujący projekty. Jeżeli chcesz mieć ubezpieczenie zdrowotne ZUS niestety musisz sobie to samemu opłacić. Przy relacji zleceniobiorcy (nie pracownika) nie chroni Cię żadna umowa, czas wypowiedzenia, chorobowe ani płaca minimalna. Zleceniobiorca nie jest tutaj w żaden sposób doceniany, bo zawsze może się znaleźć ktoś, kto przyjdzie na jego miejsce i wykona tą samą pracę. Firma potwierdza brak docenienia zleceniobiorców tym, że przez 5 lat nic się nie zmieniło w zakresie zarobków. W pewnym momencie kiedy osiągasz swoją maksymalną szybkość wykonywania projektów i już bardziej nie możesz przyśpieszyć swojej pracy, to wychodzi na to, że zarabiasz z roku na rok coraz mniej, bo niestety życie jest coraz droższe - na przykład składka ZUS w 2015 wynosiła 1092zł, a w 2020 już 1431zł.

Czy w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. są szkolenia zewnętrzne?

odpowiedź

nie ma żadnych szkoleń. Szkolenie polega na tym, że otrzymujesz materiały przygotowane przez firmę, następnie musisz się samodzielnie z nimi zapoznać i nauczyć się wykonywać projekty na podstawie tych materiałów.

Udostępniamy kreślarzom wszystkie materiały, zarówno na etapie wdrażania jak i regularnej współpracy. Trudno zorganizować szkolenia metodą tradycyjną ze względu na współpracę z ponad stu kreslarzami którzy pracują zdalnie z różnych miejsce w Polsce i Europie. Oprócz materiałów szkoleniowych (podręcznik, filmy, karty standardów) pracownicy Mediatask służą pomocą i odpowiedzią na każde pytanie.

makumba
@Marta

szkoleń nie ma bo firma nie chce wiązać się z nikim. Wszyscy mają być oddzielnie tak żeby nikt nie mógł tytułować się pracowanikiem i rościć sobie praw do jakiejkolwiek sensownej umowy bądź stosunku pracy. Tym samym idąc dalej nikt w tej firmie ci nie zapewni że będzie dla ciebie projekt - może będzie może nie... nikogo nie obchodzi czy masz kredyt, rachunki.. także nie zgodze się że chodzi o 'zasięg'. firma nie dba o PODWYKONAWCÓW - tak jesteśmy nazywani. Od lat nie było podwyżki a na wspomnienie o nich wszyscy pracownicy milczą. Oczywiście zawsze te same argumenty - nie ma pieniędzy, chociaż w JAWNYCH COROCZNYCH sprawozdaniach finansowych firmy widać co innego. materiały jakie dostajemy są często źle wycenione i zdarzają się niekompletne Z dostępnością i służeniem pomocą również się nie zgadzam... pracownicy z jednym wyjątkiem pracują 8-16... a ten jeden wyjątek jest stosunkowo świeżą osobą i nie zawsze jest w stanie pomóc

Ludek

Czy Mediatask oferuje umowe o prace w przypadku dluzszej wspolpracy z firma? Na jakie zasadzie zatrudnic firma na poczatku?Na jakie zarobki mozna relanie liczyc?

@Ludek

Firma nawiązuje wspólpracę na podstawie umowy o dzieło lub B2B

@Ludek

Zarobki uzależnione są od czasu poświęconego na kreslenie. Od kilkuset złotych za kilka godzin w tygodniu do 4 tysięcy i wiecej za pełną dyspozycyjność.

OKZ

Pracuję na stanowisku Kreślarza od 7 miesięcy. Jak w każdej pracy ma ona swoje złe i dobre strony. Dobre chyba jednak przeważają. Pracuję z domu wtedy kiedy chcę, mam wsparcie innych kreślarzy, pracownicy Mediatask też są pomocni, ale za wyjątkiem jednej osoby nie są dostępni wieczorami i w weekendy a kreślarze pracują w różnych porach. Klienci też są różni i materiały na podstawie których mamy pracować są czasami źle zweryfikowane, ale ogólnie jest w porządku.

Zostaw merytoryczną opinię o Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. - Kujawsko-pomorskie

• Jak się pracuje w Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.?

Zobacz opinie na temat firmy Mediatask Spółka z o.o. Spółka k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.
2.9/5 Na podstawie 27 ocen.

Mediatask Spółka z o.o. Spółka k.