mFinanse S.A.

1.5 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o mFinanse S.A.

@Lola

Specjalista realizuje bardziej zaawansowane dyspozycje klienta niż opiekun klienta. Pozdrawiamy.

Lola
Kandydat

Czym różni się praca jako opiekun klienta a specjalista w mkiosku?

@Pytanie

Firma na każde święta wspiera swoich pracowników. Forma zależy stricte od rodzaju świąt, jednakże dbałość o zadowolenie pracowników to nasz priorytet, dlatego co roku szykujemy coś na ten szczególny czas.

Ada

Pracuję w mfinanse od kilku miesięcy i póki co nie mam zastrzeżeń.

Uważajce na tą firmę Nowy wpis

Zarobisz tu tylko jeśli dasz maksymalna prowuzje klientowi. Jeśli dajesz w promocji zarobisz maksymalnie 3 tyś brutto. A klienci nie są głupi. Znają ofertę. Jeśli ktoś chce I lubi oszukiwać klientów to może tutaj zarobi jeśli nie to niestety nie. Podczas składania wniosku nie możecie klientowi powiedzieć jaką jest prowizja I liczyć że nie zauważy. Czy takie działanie to nie (usunięte przez administratora) Tak się robi w tej firmie. Dodatkowo codziennie musicie prosić się obcych ludzi w galerii żeby założyli konto. Żenująca praca za żenującą wypłatę. Praca w ogóle nie rozwojowa. Powtarzacie jak deb*ile jedno i to samo. Parcie na wynik jest straszne. Napięta atmosfera. (usunięte przez administratora) na porządku dziennym. Ja tej firmie dziękuję.

Brak szacunku do pracownika

Pracuje tu 8 miesięcy. W firmie jest bardzo duża rotacja. Mój lider ma pod soba 4 mkioski. W kazdym pracuja trzy osoby, czyli w sumie 12 osób. Z tych 12 osób tylko 4 pracują dłużej ode mnie. Co świadczy o tym że 8 osób pracuje 8 miesiacy lub mniej. Czyli jest bardzo duża rotacja. Ludzie się zwalniaja, albo planują zwolnienie w najbliższym czasie. Uwaga: w tej firmie nie możesz być niczego pewny. Zwalniaja ludzi z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia. Z dnia na dzień tracisz pracę i nikt nie przestrzega to żadnych zasad. Praca polega na dzwonieniu do ludzi I namawianiu na kredyt oraz ZACZEPIENIU LUDZI W GALERII I PROSZENIU ŻEBY ZAŁOŻYLI KONTO. Jeśli tego nie robicie to ciągle ktoś się czepia a za chwilę Cię zwalniaja. Stawka za godzinę to 8 zł brutto. Jak ktoś pisze, że tu są duże prowizje to nie wierzcie w to bo tak nie jest. Za 100 tyś kredytów w promocji zarobicie 1500 zł. Firma obiecała podwyżki A tak naprawdę to tylko za 1 rzecz troszkę podniosła A resztę obniżyła. Z miesiąca na miesiąc prowizje są OBNIZANE. Zarobicie tu minimalna albo z 200 zł więcej niż minimalna. Menedżerowie mają duże braki kadrowe, bo nikt nie chce tu pracowac. Wszyscy stąd uciekają. Przestrzegam przed pracą tutaj bo to wyzysk I praca za miske ryżu. Jak ktoś twierdzi że nie każdy się nadaje albo nic nie robi to nie ma racji. W poprzedniej firmie miałem świetne wyniki sprzedażowe I zarobki. Z pewnych osobistych względów musiałam zmienić pracę. Teraz tutaj zarabiam maksymalnie 4000 brutto. To jest stawka maksymalna jaką udało mi się zarobic. W poprzedniej pracy średnio w miesiącu w systemie precyzyjnym wyciągnąłem 7,5 tyś brutto. Jeśli szanujecie siebie I swój czas nie traccie czasu na rekrutację. Ja od przyszłego miesiąca się zwalniam, bo nie da się wytrzymać I godnie zarobic. Kończę już mój wywód I z całego serca odradzam I życzę szczęścia w szukaniu dobrej pracy w której szanują ludzi.

Brak szacunku do pracownika Nowy wpis
@Brak szacunku do pracownika

3500 brutto maksymalnie zarobiłem. Miało być. 7500 brutto to nikt nie zarabia tyle

Daniel Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Zacznijmy może od plusów bo będzie krócej. - elastyczny grafik - siedzicie sami w kiosku więc przynajmniej nie słyszycie cały czas że nie realizujesz planu. Teraz zacznijmy od minusów : - nierealne plany sprzedażowe w szczególności rachunków tzn dostajecie plan za 25 rachunków z czego samo przyjdzie 10-13 szt więc co miesiąc musicie chodzic i wyprosić mnóstwo rachunków ( oczywiście nie idzie to w parze z dobra prowizja za rachunki). Co chwilę telefony od pracodawcy czy udało się założyć rachunek a jeśli nie to pytania w stylu to co w takim razie robiles przez ten czas? Oczywiscie nie lodzcie się ze wymówka w stylu że obdzwaniales klientów aby zarobić pieniądze coś pomoga. - śmieszne prowizje są kredyty których i tak nie można robić. Dlaczego? Patrz wyżej jeśli nie masz rachunków to masz chodzić i zaczepiać rachunki a nie zajmować się pierdolami typu kredyt ( oczywiście zarobić można tylko na kredytach) - podstawa żenująco niska oczywiście byłoby ok gdyby prowizje byky większe ale jest jak jest. Reasumując jeśli lubisz i chcesz codziennie chodzić po galeri i prosić ludzi o rachunki to jest to praca dla Ciebie.

Daniel Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 10 dni.

Rozmowa kwalifikacyjna
Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie mFinanse S.A. kandydat na stanowisko Dyrektor Mikroregionu ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Niezadowolony

Pracowałem w mFinanse przez rok czasu.Śmieszna stawka godzinowa ,która jest zdecydowanie poniżej najniższej krajowej.aneksy były sukcesywnie obniżane,kredyty sprzedawane w promocjach to finansowo dla sprzedawcy śmiech na sali. Jeśli ktoś myśli ,że zostanie bankierem ,który będzie jeżdzic najnowaszym Audi A7 to może się mocno zdziwić,bo to jest de facto praca w call center plus pokazywanie starszym osobą ,gdzie jest toaleta albo droga to sklepu z obuwiem. Poza tym gromna rotacja na kioskach ,gdzie ludzie się szybko zwalniają ,gdy zobaczą naprawdę jak to wygląda.Dostawanie sms-ow od przełożonych z pytaniem,gdzie konto na porządku dziennym.Wyciągasz wtedy kartę paliwową na orlen czy ekstra słuchawki jako akwizytory i ruszasz jako bankier w galeriowy wir ,aby jak najszybciej znalezc zbłąkaną duszyczkę ,która się złapie. Szczerze nie polecam.

Karo

Uwaga pozytywne opinie piszą tu osoby postawione. Nie znam ani 1 osoby która byłaby zadowolona. Co chwila ktoś się tu zwalnia albo zwalniaja z dnia na dzień bez okresu wypowiedzenia. Wszystkie negatywne opinie tutaj to prawda. Nie da się zarobić. Z miesiąca na miesiąc obcinają prowizje.

Bardzo słabe wynagrodzenia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 22 dni.

Stawka podstawowa to 8 zł brutto. Za konto jest 30 brutto. Miesięcznie takich kont przychodzi średnio około 10 A w planie około 30. Co oznacza że pozostałe musicie sobie zdobyć. A co za tym idzie musicie zaczepiać ludzi w galerii żeby założyli konto. Największy nacisk na na konta A jest to najcięższa praca bo nikt nie chce tych kont. Nikt o tym nie mówi na początku ani nie napisał na tym forum ale oczekują że dziennie złapiecie 2 konta. Pracujecie dla banku A musicie prosić się obcych ludzi w galerii żeby założyli konto. Czy to nie poniżajace. Zastanówcie się czy naprawdę chcecie tu pracować. Za konto które jest używane przez klienta dostajecie jeszcze 70 zł brutto. Ale nikt tych kont nie używa. Dostają gadżet za założenie A potem zamykają przed upływem 3 miesięcy I wtedy nie dostajecie tych 30 brutto nawet. z 30 kont średnio max 5 jest używanych. Jeśli chodzi o kredyty to ciągle jest promocja, w której klient może dostać kredyt z prowizją 1%. Dając klientowi taki kredyt zarabiacie od 100 tys kredytow 1700 zl brutto. A żeby zrobić 100 tyś kredytów trzeba się mocno narobić. Dając klientowi gorsza ofertę możecie zarobić więcej. Ale klient to zauważa I najczęściej odstępuje od umowy wtedy nic Wam nie płacą. Albo idzie do innego banku. Klienci Nie przychodzą sami po kredyt tutaj trzeba cały czas dzwonić. Podsumowując Za godzinówke 8zl brutto razy 160h macie 1280 Za 30 kont w tym 5 używanych macie 1250 Za 100 tyś kredytów macie 1700 Wszystkie kwoty są brutto. W sumie możecie zarobić 4230 brutto przy dużej ilości pracy I szczęściu. Czy warto? Nie wydaje mi się. Moje obliczenia to bardzo pozytywny scenariusz. Firma nałożyła teraz kary na nowych pracowników 1500 zł jeśli się zwolnią przed upływem pół roku. Swiadczy to tylko o dużej rotacji. Nie polecam.

ed
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Uwaga ! praca w mKiosku to umowa zlecenie, jakie niesie to ze sobą skutki ? Czytajcie: Umowa zlecenie a emerytura - seniorzy są oburzeni. Czy do emerytury zaliczamy umowę zlecenie? Jak się okazuje, większość obywateli żyje w błędnym przekonaniu. Ta forma zatrudnienia jest często wybierana przez pracodawców, ale czy w każdym przypadku jest korzystna dla pracownika? Umowa zlecenie dla pracodawcy przynosi wiele korzyści. Zatrudnianie pracowników na jej podstawie oznacza między innymi brak konieczności udzielania urlopu oraz przeprowadzania szkolenia BHP. Czy praca na umowie zlecenie wlicza się do emerytury? Odpowiadamy. Umowa zlecenie a emerytura - Polacy są oburzeni Tego rodzaju umowy nie reguluje Kodeks Pracy. Oznacza to, że praca podjęta na podstawie umowy zlecenie nie wlicza się do stażu pracy, który jest istotną kwestią. Jego odpowiednia długość pozwala na: wyższy wymiar urlopu, urlop wychowawczy, korzystanie ze świadczenia przedemerytalnego. Jak reagują na tę kwestię Polacy? W komentarzach pod naszymi artykułami możemy przeczytać: Tragedia dla wielu ludzi Szkoda tylko ludzi, którzy tracą młodość, a często i całe życie, pracując na złodziei za głodowe stawki, bez szans na emeryturę w przyszłości. Dlatego wyjeżdżamy za granicę, gdzie w większości krajów wystarczy przepracować 5 lat i uzyskać podstawową emeryturę, oczywiście po osiągnięciu wieku emerytalnego. Umowa zlecenie a emerytura - kwestia opłacania składek Na jakiej podstawie jest obliczana emerytura? Pod uwagę bierze się wysokości składek odprowadzanych na przestrzeni lat - obowiązkowych oraz nieobowiązkowych. W związku z tym zatrudnienie na podstawie umowy zlecenie wlicza się do okresu składkowego. Ten rodzaj umowy wlicza się do emerytury tak długo, jak długo odprowadzało się składki.

Happy

A ja wbrew opinii większości jestem zadowolony z pracy. Aktualnie jestem na 3 miesiącu "Pasa Startowego" i już mam za sobą pierwsze sprzedane kredyty :) Może też moje zadowolenie wynikać z tego, że mam naprawdę w porządku szefa i super zespół w każdym Kiosku w mieście. Zarobki? No cóż dużo osób tu pisze, że wyzysk, niewolnictwo itp. Ja powiem tak, stawka godzinowa, może i rzeczywiście jest mała, ale prowizjami naprawdę da się zarobić :) Widziałem na własne oczy rozliczenia dziewczyn z mojego miasta, gdzie miały wypłaty po 6/7/8 tyś. Więc jak ktoś chce pracować i będzie pracować ciężko to da się tu zarobić. Ale jeśli ktoś przychodzi do kiosku tylko przesiedzieć całą zmianę to oczywiście, że będzie miał co miesiąc wyrównanie do najniższej. Samo nic się nie zrobi :) Podsumowując, praca dla osób ambitnych, które chcą zarobić fajne pieniądze. Ja polecam :)

A ja nie polecam
@Happy

Wg opinia postawiona.

A ja nie polecam
@Happy

Patrzcie na ilość łapek w górę I w dół to świadczy o tym jaki procent jest zadowolony jaki nie. Czasem trafi się jakaś zadowolona osoba bo np w końcu ma pracę siedzącą A wcześniej pracowała np w Amazonie. To teraz uważa tę pracę za fajna. Albo te opinie piszą też liderzy którzy sami siedza 200 godzin w ostatnim czasie na grafiku bo nie mogą znaleźć ludzi do pracy. To są fakty. Gdyby było tak super nie byłby tyle rekrutacji, bo ludzie chcieliby pracować. Sprawdźcie ile jest rekrutacji I jeszcze raz przemyslcie, bo teraz firma daje karę za zerwanie umowy jeśli nie prześladuje się minimum pół roku. To też chyba o czymś świadczy. Chcą ograniczyć rotację. U nas na ekranach cały czas pojawia się reklama "dołącz do nas" I wszędzie ulotki. Gdyby było tak super nie musieliby się tak promowac. Dobry towar schodzi sam.

@A ja nie polecam

A ja myślę, że to zależy czy do tej pracy się nadajesz czy nie i tyle. Osoby które się szybko zwalniają po prostu sobie nie radzą i dlatego mają niskie wynagrodzenie. U mnie w mikroregionie są osoby które pracują już kilka lat i to też o czymś świadczy ;)

Przestrzegam przed pracą

Przestrzegam przed pracą w tej firmie. Jest taka rotacja, że firma wymyśliła sobie na umowie kary 1500 zł jak ktoś nie przepracuje pół roku tutaj( niby zwrot za szkolenia). Jeśli chcecie jechac pół roku na zarobkach 1500-2300 na rękę to możecie przyjść. Jeśli chcecie godnie zarobić to nie polecam. Nikt Wam nie powie ile realnie tutaj zarobicie dopiero samo zobaczycie jak jest.

- Podczas rozmowy rekrutacyjnej pracodawca powinien podać realne możliwości wynagrodzenia. Dużym minusem jest brak podstawy i nieregularne godziny pracy (zmiana 12 h + zmian poranna, czasem dwie 12 pod rząd) oraz duże naciski na realizacje planów każdego dnia tabelki/wykresy/telefony. + Plusem jest możliwość zdobycia doświadczenia w branży finansowej oraz zespół skłonny do pomocy.

Slabo
@Były pracownik

No to prawda nie da się tutaj zarobić zbyt wiele. Obiecują złote góry A rzeczywistość weryfikuje. Ci co pisza ze się zarabia niewiadomo ile nie wiem skąd się urwali. Może kiedyś było ok teraz z kredytami bardzo ciężko. Covid itd... do tego z miesiąca na miesiąc aneksy I prowizje coraz mniejsze. Może 5/7 lat temu podstawa 8 zł brutto nie była taka zła ale przy aktualnej inflacji to tak jakby podstawy nie było.

Zadowolony

Pracuje w Radomiu. Mi odpowiada. Praca z klientem - wiadomo bywa trudna, dużo papierów, dużo zmian. Za to zarobki znacznie wyższe niż w bankach. Dobra atmosfera, elastyczne godziny pracy. Generalnie polecam

Synal

Obecnie pracuje w mkiosku mbanku, pracuje tam bo w moim małym mieście nie ma pracy gdzie można godnie zarobic. Praca to wyłącznie sprzedaż(usunięte przez administratora) To taka stacjonarna infolinia. Możesz zarobić 2k albo 20k to zależy jak sprzedajesz. Problemem są systemy i góra śmietanki czyli dyrektorzy i trenerzy, którzy są całkiem odrealnieni.

Nie da się tu zarobić 20 tys
@Synal

Może kiedyś przy dużym zaangażowaniu I szczęściu się dawało teraz niestety już nie.

Jasiek

Da się pracować, ale dużo zależy od bezpośredniego przełożonego. Mój jest bardzo OK i pełni trochę rolę piorunochronu korporacyjnego. Da się zarobić :-)

Tomli
@Jasiek

Da sie zarobić? Przy tych śmiesznych prowizjach 20% prowizji klienta z crma? Ja za sprzedaż 130 tysięcy ostatnio dostałem 2500 mimo, że ten klient nie był z crma, tylko komuś gdzieś wpadł i przez to dostałem 2x mniej pieniędzy. 2500 brutto oczywiście plus 500 zl brutto za godzinowke i mówisz, że da się zarobić? Śmiech na sali.

Coraz gorzej tu jest
@Tomli

Kiedyś to ludzie tu zarabiali teraz większość zmieniła pracę, bo z miesiąca na miesiąc wynagrodzenie leci w dół. Co chwilę aneks do umowy I niższa prowizja. Nie da się zarobić godnie. 2500 za tyle kredytow to serio śmiech na sali. Też nie wiem czy się śmiać czy płakać. Kiedyś z crma było 43 albo 42 procent prowizji A teraz 25. Hahahaha jak ktoś twierdzi że ludzie nie zarabiaja którzy się do tego nie nadają albo nic nie robią to jest śmieszny, bo przy tych poobcinanych prowizjach nie są się godnie zarobić. Powoli rozglądam się za inną pracą. Znajomi którzy znalezli coś innego sobie chwalą. I tu już nie chodzi o specyfikę pracy czy to że ktoś nic nie robi i chciałby dużo zarabiać tylko o to że realnie robiąc dobre wyniki nie da się zarobić.

Zły system prowizyjny

Praca na umowę zlecenie, co jest dużym minusem. Stawka 8 zł brutto za godzinę. Praca nieetyczna. Im większa dasz prowizje klientowi tym więcej zarobisz. Wiąże się to z ryzykiem, że klient nie weźmie kredytu tylko sam sobie uruchomi w aplikacji z mniejsza prowizja. Niejednokrotnie tak się zdarzało I wtedy nie macie nic płacone. Jeśli dzwonicie do klienta i mówicie, że podstswiacie mu link w aplikacji i żeby dokończył wniosek. A klient dwa dni pozniej sķłada wniosek, ale nie z waszego linku tylko wchodząc w zakładkę kredyty to już Wam się nie liczy. Czy to jest sprawiedliwe? Dając klientowi niska prowizje, przy 100 tyś kredytów zarobicie 1300 zł brutto doliczcie sobie do tego godzinówke 8zł brutto i odpowiedzcie sobie na pytanie czy warto tu pracować. Jak ktoś twierdzi, że można tu zarobić to tak ma rację, ale tylko dajac największa możliwa prowizje klientowi. I jak ktoś twierdzi, że osoby które tu nie zarabiały nic nie robiły albo się nie nadawały to nie ma racji. Mogły mieć kredyty, ale z mała prowizja i wtedy ich zarobek był smieszny. Już na szczęście tu nie pracuje i odradzam.

Jakub A.
@Zły system prowizyjny

tak to jest w handlu im większa marża tym większy zarobek. jak sprzedajesz buty jest tak samo im więcej dodasz do ceny hurtowej tym więcej zarobisz, jak przesadzisz z marżą kupią u konkurencji.

Konsultant

Praca w mKiosku to jakaś porazka. Pierwsza wypłata dopiero po upływie 2 miesięcy!!!! Za godziny spędzone na szkoleniach online nikt nie płaci w związku z czym robisz po 10h (najpierw szkolenie do 15 a od 15 już masz być w kiosku). Grafik zmienia się z dnia na dzień, czasem nawet bez poinformowania o tym. Szkolenia tak mierne, że człowiek tylko robi z siebie idiotę przed klientem bo nikt na żywo nie pokazał jak posługiwać się systemem i tylko "na żywioł, nauczysz się na kliencie" w klient patrzy jak na oferme. Teoretycznie pierwszy miesiąc to same szkolenia a ciekawe że np szkolenia produktowe są dopiero w 2 miesiącu kiedy to już od dawna masz kontakt z klientem i powinieneś to wiedzieć. Zapisy w umowie niezgodne z prawem. Obiecywali kokosy, a człowiek przez 2 miesiące gryzie glebę bo nie ma za co opłacić rachunków. Jeszcze bezprawnie obniżają pensje "bo covid" gdzie bank wyrabia normę grubo ponad poziom założeń.

Potwierdzam
@Konsultant

Ja pół roku jadę na wyrownaniu do minimalnej, a pracuje dużo I dobrze. Nikt nie może mi nic zarzucić. Szkolenia nic nie wnosza, nikt Cię niczego nie uczy nic nie pokazuje I wychodzisz na głupka przed klientem. Co do tych opinii że możesz mieć 10 tyś czy 15 000. To fakt może się taki miesiąc trafić, ale jak cały rok nie zarabiasz praktycznie nic, a trafi się miesiąc, że masz 10 tyś brutto. To średnio miesięcznie podbije Ci ten wynik stawke z 2500 do np 2900. Czy to tak dużo? Odpowiedzcie sobie sami.

Emka

W każdej pracy jest tak, że warunki w jakich sie pracuje, w dużej mierze zależą od nas samych. Atmosfera w pracy jest bardzo, bardzo ważna. Jak człowiek jest mocno nastawiony na pracę i wie po co jest w danym miejscu - to można zarobić. Ja Tomka i swojego zespołu nie zamieniłabym na żaden inny. Zapraszamy na Pańską 96 w Wawie :)

jak
@Emka

Potwierdzam dobra atmosfera i fajny szef

Czyścioch
Klient

Szczerze polecam placówkę na Pańskiej 96 w Warszawie. Mam porównanie z innymi i mogę śmiało powiedzieć, że to był dobry wybór. Merytoryczne podejście do tematu.

Lola
Kandydat

Czym różni się praca jako opiekun klienta a specjalista w mkiosku?

@Lola

Dajana
@mFinanse S.A.

(usunięte przez administratora)ydaje się lajtowe, w praktyce specjalistów jest jak na lekarstwo. mFinanse jest kiepskim pracodawcą, oszczędzają na pracownikach, jak mogą

Zainteresowana
@mFinanse S.A.

Uprzejme proszę o informację czy Ekspert w Oddziale mFinanse uczestniczy w szkoleniach wdrażających do pracy na miejscu/ online czy są to szkolenia wyjazdowe? Czy można dołączyć do opieki medycznej lub ubezpieczenia grupowego?

Zostaw merytoryczną opinię o mFinanse S.A. - Łódź

mFinanse S.A.