Grand Parade

Opinie o Grand Parade

Julka

Dzień dobry, czy obecnie prowadzą Państwo rekrutację?

@Julka

Dzień dobry! Tak, mamy obecnie otwartą rekrutację na wiele różnych stanowisk - pełna lista dostępna tutaj - http://bit.ly/2YGbGyh Zachęcamy do sprawdzenia i aplikowania, a w przypadku jakichkolwiek pytań - do kontaktu :)

Aktualność

If you're IT student looking for new challenges - look no further! Recruitment for Development Internship in Grand Parade is opened!

Our Internship is 6 months program designed not only for you to learn and grow professionally, but also to experience our culture, our people, and memorable events. Our interns work on projects that are utilized by millions of people worldwide – and your skills and their insights will be necessary to help deliver those projects to market.

Once you jump on board you’ll get true, hands-on industry experience while collaborating with some of the best IT professionals in the Kraków market. With so many ways to contribute, chances are high that you’ll find a project and team that will help you kick-start your career in the industry.

Check out what we offer and apply here.

Would you like to find out more? Check our Facebook page where we post interviews with programme alumni who decided to stay with us!

Jeśli jesteś studentem/studentką kierunków technicznych i poszukujesz nowych wyzwań - koniecznie sprawdź program stażowy w Grand Parade - rekrutujemy!

Nasz 6-miesięczny program stażowy został zaprojektowany z myślą o osobach, które chcą rozwijać się zawodowo w obszarze frontendu, backendu lub QA, a od stażu oczekują przede wszystkim zdobycia praktycznych umiejętności. W Grand Parade stażyści od początku dołączają do zespołu scrumowego gdzie pod okiem naszych programistów będą pracować w istniejącym już projekcie nad rozwijaniem nowych funkcjonalności.

Brzmi jak coś dla Ciebie? Sprawdź co oferujemy i aplikuj tutaj.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o programie dołącz do nas na facebooku gdzie publikujemy wywiady z naszymi byłymi stażystami, którzy zdecydowali się zostać z nami na dłuzej.

Aktualność
Miły akcent w tym tygodniu w Grand Parade Poland - przekazaliśmy 10 laptopów dla dzieci z krakowskich szkół w ramach inicjatywy #DajżeKompa!

Niestety, nie wszystkie dzieci, a także nie wszyscy nauczyciele mają dostęp do komputera czy tabletu realizując pracę on-line. W odpowiedzi na ten problem krakowskie firmy zainicjowały akcję Dajże Kompa która za cel obrała sobie walkę z wykluczeniem cyfrowym, a my mogliśmy dołożyć małą cegiełkę.

PS. Mimo masek ochronnych i dystansu, zapewniamy, że mamy pełne uśmiechy na twarzach!

Pracuje już półtora roku. Nie mogę narzekać. Zespół cały czas się rozwija, indywidualny budżet szkoleniowy, możliwości awansu, podwyżki. Czasami przez złą organizację w UK jest duże ciśnienie na terminy w Polsce.

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Grand Parade? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Zatrudnię Panią do sprzątania pomieszczeń biurowych?
Zdrówko!

Pracuje tu już dłuższy czas i powiem szczerze - nigdy w życiu bym nie powiedział, że 100% praca zdalna może się tutaj udać. Chyba pierwszy dzień był problematyczny ze szwankującym VPNem, ale teraz wszystko działa perfekcyjnie - wliczając w to ludzi :D Plus regularne aktualizacje od zarządu i leadów/managerów - większość pracowników chyba czuje się stosunkowo (porównując z kumplami z innych korpo) bezpieczna.

NowyWKrakowie

Jak GP traktuje ludzi podczas COVID? Ile jest zespołów, gdzie nie trzeba znać JavaScriptu, ale nie są jednocześnie związane z data science?

@NowyWKrakowie

Cześć @NowyWKrakowie, dzięki za pytanie. Od 16 marca przeszliśmy jako biuro w większości na pracę zdalną. Biuro jest otwarte dla pracowników, którzy z uzasadnionych powodów chcą pracować na miejscu, jednak trzymamy się tu bardzo ścisłych procedur i monitorujemy przepływ osób (biuro jest codziennie sprzątane i dezynfekowane, osoby znajdujące się w biurze muszą znajdować się w określonych odległościach od siebie). Pozostali członkowie naszych zespołów pracują zdalnie - umożliwiliśmy naturalnie zabranie ze sobą potrzebnego sprzętu i ergonomicznych krzeseł. Uznaliśmy, że najważniejsza w tym momencie jest komunikacja i dlatego codziennie rano na Slacku publikuję również szybki update na temat sytuacji, planów oraz państwowe ogłoszenia (np. Dotyczące nowych regulacji czy wymogów), które mogą umknąć wielu z nas lub nie są od razu dostępne po Polsku (mamy w firmie dużą społeczność expatów).
Staramy się również monitorować na bieżąco sytuację przez okresowe ankiety na temat, jak pracuje się naszym zespołom, z jakimi mierzą się wyzwaniami i problemami. Na podstawie takiej ankiety szybko zidentyfikowaliśmy, że grupą potrzebującą wsparcia są przede wszystkimi rodzice łączący teraz pracę z opieką. W odpowiedzi na to zorganizowaliśmy np. dedykowany dla naszych rodziców webinar (po Polsku i Angielsku) 'How to work remotely with kids onboard?' we współpracy z fundacją Mamo Pracuj. Naturalnie, wachlarz możliwości jest ograniczony, ale staramy się jak możemy. Co do zespołów, mamy ich całkiem sporo a wymóg znajomości JS jest bardziej uzależniony od roli, więc bez obaw znajdziesz coś dla siebie. Gdybyś miał dodatkowe pytania pisz śmiało na: hello[at]grandparade.co.uk i chętnie odpowiemy. Pozdrawiam, Kamil Stanuch (Site Director)

Giga

I don't have huge working experience with Grand Parade, but so far what I experienced makes me feel calm and safe during this hard times when whole world seems to be paused. I've been talking with my friends from different companies and some of them even don't get so frequent updates about situation in company and about decisions. I believe this should be appreciated as working from home can leave inside you the sense of being not informed or being unsafe. Another topic is WFH. I believe nobody could have been imagined that we would have such a huge success in this area. People are just mature enough to realise that nothing had changed in terms of work, except the location of your machine. What I would say and recommend others will be that they should take an example from the team of GP.

aaaaa

Kiedyś słyszałem, że z firmy uciekało bardzo dużo doświadocznych ludzi i faktycznie jest to prawdą. Na rozmowe rekrutacyjna wysyłają ludzi, którzy są w firmie od 2 miesięcy.

Shazza
@aaaaa

Ale Michał wraca po 9 miesiącach, więc wkrótce wszystko się odmieni.

Sam
@aaaaa

Bo czasami są nowe projekty, w których jest całkowicie nowy zespół. więc mają wolną ręke na dobieranie sobie ludzi, ja pierdziu, jakie to oczywiste...

Od przyszłego miesiąca wracam do GP po 9-miesięcznej przerwie. Jedyna rzecz, która przychodzi mi do głowy, a która mogłaby przeszkadzać pracownikom to duża dynamika zmian. Przykład - dział w którym pracowałem, przez rok powiększył się dwukrotnie. Więc co mnie skłoniło do powrotu ? - scrum na wysokim poziomie, działa w praktyce - własny produkt z solidną bazą klientów - praca inżynierska, a nie klepanie kodu na czas, dużo nowych technologii typu monorepa, GraphQL - widać, że firma stawia na integrację pracowników i ma na to budżet - dużo fajnych i sympatycznych osób, przez co atmosfera w firmie jest przyjazna =)

Per Gamin
@Michał

W wiekszosci znanych me teamow bylo spoko wiec WHY NOT nie wrocic :D

@Michał

Integracja w firmie jest bardzo ważna i fajnie, że firma przewidziała w budżecie takie wydatki. Jak często są organizowane imprezy firmowe lub eventy, które pozwalają pracownikom lepiej się poznać i zaprzyjaźnić?

Muka

Mogłbyś rozwinąć?

InterZizik

Praca zdalna jest, ciekawe projekty i technologie sa. Szkolenia zewnetrze i wew. sa. W tych ciezkich czasach epidemii bez problemu mozna pracowac z domu, i nikt z tego powodu nie robi problemow. Wrecz przeciwnie robia wszystko zeby czlowiekowi pracowalo sie lepiej. Ostatnio byly zawirowania teamowe, ale wyszlo to wszystkim na dobre. A co wy sie tak doczepiliscie HR teamu. Jesli chodzi o mnie, wszystko jest na czas, wszystkie papiery zalatwiaja od reki. Wyplaty na czas lub przed czasem. Kazdy problem adresowany jest szybko i sprawnie. Juz nie raz mi d...e uratowaly stajac na wysokosci zadania.

Łukasz M. /UI&Visual/
@InterZizik

Wlasnie w sprawie tych HR kolega powyzej slusznie zauwazyl i tym samym musze go poprzec - nagonka na ten dzial jest dla mnie conajmniej nie zrozumiala. Po GP zwiedzilem juz dwa kolejne miejsca i co jak co - ale szczegolnie HR dzialal w Gp zdecydowanie lepiej i sprawniej niz mam okazje teraz go doswiadczac. Chociazby to ze osoba z Rise jest na miejscu i nie trzeba sie bawic w wyslanie papierow poczta lub skany / mejle plus czekanie na odpowiedz przez tydzien juz jest plusem. Wszystkie inne rzeczy tez do zalatwienia/odkrecenia od reki. Koszty uzyskania przychodu - moze i zajelo to kupe czasu - ale w koncu sie udalo to a) i b) jak wiece w dzisiejszych czasach szukania oszczednosci przez milosciwie nam panujacych temat byl dosc delikatny wiec jak dla mnie - zrozumiale jest to ze moglo to troche zajac. Jesli do kogos z pretensjami w tej materii to chyba raczej w strone urzedow/politykow. Ps. W tych dwoch kolejnych firmach o ktorych wspomnialem - nie ma i nie planuja. Takze mniej narzekania a wiecej porzadku w paddingach :P Plz.

IfYouKnowWhatIMean
@InterZizik

Skoro się tak wtrąca w sprawy projektowe, to pewnie jest w świetnej komitywie z którymś z managierów.

Koronawirus

Boje sie o swoje zycie czy w grand parade mozna pracowac 100% zdalnie czy narazaja zycie ludzi na niebezpieczenstwo?

BB
@Koronawirus

Biuro znajduje się w Krakowie. Jak wszyscy autochtoni wiedzą, miasto jest chronione przez aurę roztaczaną przez Annę Dymną. Ta ezoteryczna tarcza jest zasilana z biletów MPK, kasowanych na "przystankach podwójnych". Puki jeżdżą busy i tramwaje, nie ma się czego obawiać.

korona
@Koronawirus

zespol human resorces i hr managerka pracuja nad tym tak samo jak pracowaly nad creative rights 2 lata hahahahaha

@korona

HR managerka za to doskonale wtrąca sie w prace innych działów zamiast zająć się swoją działką. Mocno kulejacą działką żeby to powiedzieć najdelikatniej.

Wacław Jarząbek

Czasem aż oczy bolą patrzeć, jak się dla naszego klubu przemęcza, prezes Ochódzki Ryszard, naszego klubu „Tęcza”. Ciągle pracuje! Wszystkiego przypilnuje i jeszcze inni, niektórzy, wtykają mu szpilki. To nie ludzie – to wilki! To mówiłem ja – Jarząbek Wacław, trener drugiej klasy. Niech żyje nam prezes sto lat! To jeszcze ja – Jarząbek Wacław, bo w zeszłym tygodniu nie mówiłem, bo byłem chory. Mam zwolnienie. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam prezes naszego klubu. Niech żyje nam! To śpiewałem ja – Jarząbek.

Maros

Mam wrażenie, że te komentarze to jakiś żart tutaj albo konkurencja sie bawi. Ja polecam, pracuje mi sie bardzo dobrze, duzo lepiej niz w tych software housach.

Gosc

Czy w GP jest możliwość pracy zdalnej?

@Gosc

Idzie się dogadać, na początku raczej fajnie być więcej na miejscu aby się poznać z zespołem

Lemon

Czego sie nauczylem po ok roku w whGP, oraz Tak wiem, zaraz otrzymam komentarze z hr/leadow/poklepywaczy, że nie mam racji. Ale podzielę się opinią. Tak więc: - nie może ci przeszkadzać fakt, że masz nie do końca kompetentnych ludzi obok. Mowa o stanowiskach minimum menagera. - przyzwyczaj się do spotkań z leadem i wypytywania o innych ludzi, to normalne. - nie wyrażaj opinii na głos - nie jest to mile widziane, jesli jest to opinia należąca do grupy negatywnych. Jest anionimowa ankietka, tam wylewaj swoje żale. - musisz robić dużo szumu dookoła siebie. Nie ważne na jaki temat. Ważne żeby brzmiało mądrze. - nie warto się wychylać. Pamietaj że masz psa na utrzymaniu i kredyt na nowy mikser i spłacać trzeba. - musisz zrozumieć, że sprawy łatwe załatwiane są w 6miesiecy. Przeciez HRy maja ważniejsze rzeczy do roboty. - musisz sie przyzwyczaić, że 4h dzień pracy jest ok, reszta to spotkania albo inne dziwne rzeczy. Ale pamietaj to są bardzo ważne rzeczy. - przychodzisz do firmy w pierwszy dzień pracy z otwartym umysłem, po roku jesteś corporacyjnym kwadratem. Polecam grabki i piasek, uspokajają. - sposób rekrutacji na poziomie dna. Nie polecam. Szkoda, bo slyszalem że kiedyś było znacznie lepiej.

@Lemon

zgadzam sie z wypytywaniem o innych ludzi, chore korpo podejscie, zdanie trzeba mieć jedno i juz HR managerka Ci powie jakie dokładnie

Lemon

Dlatego też złożyłem wypowiedzenie. Jeszcze 2 miesiące i mnie nie ma. Fajnie było na początku. Potem się coś zmieniło i jest jak jest.

Dudek

Cieżko opisać słowami GrandParade. To trzeba przeżyć. Jedyny plus to ludzie, i to nie wszyscy. Za głośne wyrażanie opini na dany temat, lądujesz na dywaniku. Trzeba byc do bólu przesiąknięty korporacją, żeby tam wytrzymać. Agile do przesady, spotkania o spotkaniach na temat spotkań. Jak ktoś tutaj pisał -malowanie trawy na zielono jak jest wizytacja z UK. Można tutaj przeżyć tylko robąc dużo szumu, i tylko wtedy jest szansa na awans. Generalnie raz a wiecej nie.

@Dudek

Chyba nie jest tam aż tak źle. Pracowałem w GP trzy lata, odszedłem i po roku wróciłem. Niezłe pieniądze, ludzie i atmosfera też w porządku, projekt całkiem fajny, jeden z lepszych w mojej działce. Pracowałem w wielu miejscach, ponad 10 lat w różnych korpo i w GP (przynajmniej w moim przypadku) nie jest idealnie, ale jest po prostu normalnie.

xenon2 (SBK)
@Dudek

Ja mam zwyczaj mówienia tego co myślę (czasami bardzo niewygodnych rzeczy) i jeszcze nie zdarzyło się żebym lądował na jakimś dywaniku. Są nawet możliwości wyrażania swojej opinii anonimowo jeżeli ktoś się boi.

@xenon2 (SBK)

Jeśli masz znajomości w HR to dywanik Ci nie grozi. Jesli zaś ich nie masz, panie z tego działu z rozkoszą Cię upomną i wyjaśnią jaką masz teraz mieć opinię.

@Już tam nie pracuję

Serio, to chyba w jakimś dziwnym dziale pracujesz, u mnie nic takiego nie zauważyłem, nie zawsze jest różowo, ale jest normalnie, w innych firmach gdzie wcześniej pracowałem, przeważnie było gorzej.

@Ogr

A w zeszłym tygodniu byli w naszym chapterze ludzie z angli i jakoś nie zauważyłem malowania trawy, a w sumie dopiero w drugim dniu ich pobytu dowiedziałem się, że są w krk ;-)

@Ogr

To że czegoś nie zauważyłeś, nie oznacza, że tego nie ma. Z Twoich wypowiedzi jasno wynika, że nie wiesz co się dzieje w innych działach, tym bardziej teamach. Porównanie obecnej firmy do poprzednich-to tak jakbyś porównał pogodę, która zmieniła się z -30 na -20 a Ty stwierdziłbyś, że teraz to jest ciepło. Życzę powodzenia.

@Ogr

Pamiętaj, że w tej firmie są mniej i bardziej ważne teamy. Bywają i takie o których istnieniu nikt nie wie, ani o tym jakim produktem się zajmuje. Być może Twój, w tej całej hierarchii jest podrzędniejszy, nie zwraca się na niego uwagi i jest to powód braku uprzedzenia jak masz się zachowywać w dniu wizytacji z UK.

@Już tam nie pracuję

Oj raczej jeden z ważniejszych

@Już tam nie pracuję

Spoko, może trafiłeś do lipnego teamu czy chapteru, ja w moim po prostu nie zauważam tego co piszesz. Podczas ostatniej wizytacji Anglików nie było żadnej spiny, normalne stroje, cześć, cześć i w sumie tyle dzień jak co dzien + 1 spotkanie aby się poznać - dla mnie ok. Dziewczyny z HR, też ok, w sumie zawsze można było do nich podejść z jakąś sprawą. To jest tylko moja subiektywna opinia, a jak dla mnie to Ci co się zastanawiają, powinni poszukać na linkedin kolegi kolegi, który tu pracuje i dopytać jak jest faktycznie (zawsze tak robiłem przez 12 lat pracy jako programista i się jeszcze nie sparzyłem)

Eliza

Pracowałam tam dośc długo i niestety moja opinia jest negatywna. Składa się na to wiele czynników. Dramatyczny dział HR w szczegolności głowna HR managerka- zero umiejętności miekkich, chaotycznie pracuje, brakuje jej pomysłu i checi na rowiązanie wielu spraw pracowników. Dramatyczna komunikacja wewnętrzna, chaotyczne przekazywanie wiadomości, brak pomysłu i długofalowej koncepcji na rozwój firmy. Generalnie firma zle zarządzana. Zgadzam się z przedmówcami- to nie miejsce dla ambitnych ludzi.

ZwyklyProgramator

Chciałbym w skrócie (żeby nie zdradzać informacji wewnętrznych) podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat firmy: Dobre strony: - dobre zarobki, - wystarczająco dużo czasu, żeby się samorozwijać (jeśli ktoś ma motywację, ale podkreślam - samorozwój), - luźna atmosfera, dużo śmieszkowania, - można się nauczyć delikatnie ogarniać chaos, - są w miare dobre benefity Złe strony (opisuję mój channel, inne channele mogą mieć nieco inaczej): - za dużo wolnego czasu na samorozwój, często jest problem z tym, jak zapełnić sobie ten czas. Teoretycznie znalazłoby się coś do zrobienia, ale jakoś tak nie za bardzo można to wziąć, bo tutaj na kogoś trzeba czekać, z kims się dogadać - nie jest to taka aktywna angażująca praca, że siedzi się i po prostu się robi. - dużo nudnych zadań, bardzo dużo grzebania w konfiguracjach i marnowanie mnóstwa czasu na niepotrzebne procesy i potykanie się o bardzo bardzo źle zaprojektowane systemy, - jeśli ktoś jest ambitny i chciałby się nauczyć fajnych rzeczy, które potem mogłyby mu się przydać w przyszłości, to niestety może się zawieść - większość dnia to grzebanie w konfiguracji, deployment, dogadywanie się z innymi ludźmi. Stacki technologiczne są nudne, można nauczyć się dużo złych wzorców, dużo dziwnych decyzji i haxów, - bardzo mocny legacy kod, w którym niestety trzeba spędzać czas codziennie, - dużo korporacyjnych, często obowiązkowych spotkań, które niespecjalnie (według mnie) przydają się do pracy, - mam wrażenie, że jest duża grupa ludzi którym nie zależy - widać to po jakości wybieranych rozwiązań i zaangażowaniu w poprawianie problemów, - wrażenie niemocy rozwiązania problemów technologicznych (niby wszyscy wiedzą jakie są problemy, ale jest nadal tak jak jest). TLDR: - jak ktoś szuka mniej stresowej pracy, w której niekoniecznie chce pisać fajne rzeczy, a po prostu pisać i mieć czas na samorozwój, polecam - jeśli ktoś chce pisać fajne rzeczy, poznawać dobre technologie i wzorce, czerpać nową wiedzę i rozwijać się przy projekcie (mniej samorozwoju), szukałbym czegoś innego.

Pablo z Meksyku

Pracowałem w GP przez około 3 lata. Korporacja pełną gębą z mnóstwem korpoludzików na różnych kierowniczych/head'owych stanowiskach. Większość z nich to osoby bez kompetencji, znające się tylko na laniu wody i unikaniu konkretnych odpowiedzi. Do tego mnóstwo spotkań z między innymi nowymi Head'ami którzy zmieniają się bardzo często. Oczywiście na spotkania zwoływani są wszyscy, czasami obowiązkowo. Brak jakiejkolwiek długofalowej strategii... Awanse za staż w firmie, bez weryfikacji technicznej. Rotacja bardzo duża. Mnóstwo starych projektów z legacy codem na którym nikt nie panuję, praktycznie w ogóle nie ma nowych projektów. Do tego mnóstwo przestarzałych technologii z WH Cloudem czy Squizem(Matrix) na czele.

GitMan
@Pablo z Meksyku

Kuczę, pracuje tu na razie dość krótko, ale nie zauważyłem nic z tego co piszesz. Pracuje w nowym projekcie, gdzie chyba nie dałoby się wrzucić już nowszych technologii. Mam natomiast tu też znajomych, którzy pracują dość dlugo i też są w miarę zadowoleni, więc do końca nie wiem o co chodzi.

Donald Duck

Obroty stają się zbyt wysokie. Pytanie brzmi: czy WH płaci niskie pensje, czy jest to po prostu zła firma?

Zostaw merytoryczną opinię o Grand Parade - Kraków

• Jak się pracuje w Grand Parade?

Zobacz opinie na temat firmy Grand Parade tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grand Parade?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grand Parade