Grand Parade

Opinie o Grand Parade

Tati Nowy wpis

Hejka. Chciałabym aplikować na API SOLUTION ARCHITECT Czy ktoś mi może napisać jak przebiega rekrutacja?? Z ilu etapów się składa i czego można się spodziewać na rozmowie. Rozmowa odbywa się w języku angielskim?

Wspomnienie darmowego podziemnego parkingu w ofercie dla Frontend Developera wskazuje mi, że nie ma opcji pracy zdalnej. Mam rację? I podobnie jak @Zainteresowany chętnie poznam stawki. To czynnik, który decyduje o chęci aplikowania, nie oszukujmy się.

developer

jedno nie wyklucza drugiego. Większość czasu możesz być zdalnie, ale jak już przyjeżdżasz do biura i musisz coś załatwić, to darmowy parking podziemny jest niewątpliwym plusem, gdy biuro mieści się w centrum Krakowa.

@developer

Tak ogólnie to jeśli ktoś chce pracować z biura, a nie tylko coś załatwić, to normalnie jest taka możliwość? Mi praca zdalna nie bardzo służy, a branża ma to do siebie, ze jednak raczej wybiera się tryb zdalny :) Jakie ogólnie są ty projekty, działacie zespołowo, czy bardziej indywidualnie? Stawki maja konkurencyjne?

@developer

Czyli od pierwszych dni w firmie można liczyć na pracę zdalną? Zapewniają konieczne narzędzia pracy? Tj. laptop? Myślę nad aplikacją

Pracujący

W firmie panuje zasada 20% biuro - 80% zdalnie z domu (w ciągu miesiąca). Praktycznie wychodzi na to, że w biurze musisz pokazać się raz w tygodniu, ale tak na prawdę wszystko zależy od teamu (w przypadku mniejszej ilości).

Amanda
@Pracujący

I to szef decyduje, w który ten dzień tygodnia należy pokazać się w biurze? Czy jednak pracownik ma wolną rękę i to on decyduje? :-) Dajcie znać, bo chcę tu złożyć CV. Zaciekawiła mnie ta firma.

developer
@Amanda

celem przychodzenia do biura jest kontakt z zespołem, dlatego zwyczajowo to zespół wspólnie wybiera jeden dzień tygodnia, kiedy się spotykają. Przychodzenie do pustego biura nie ma najmniejszego sensu ;)

@developer

I w jakich godzinach pracuje się wtedy w biurze? Też są ustalane wspólnie? Czy są już stałe godziny pracy, które obowiązują również podczas pracy zdalnej?

johny

To pewnie zależy od zespołu, ale u mnie jest to dość lużne, w sensie jak przyjedziesz to będziesz ;-)

@johny

To jak każdy przyjeżdża kiedy chce to jak się spotykają? :D Chyba nie umiem sobie tego wyobrazić, w poprzedniej firmie pracowałem 100% zdalnie i nie miałem takich dylematów tak szczerze. I czy można zrezygnowac z przyjazdów do biura?

jonhy

W sensie, w granicach rozsądku bo jak przyjedziesz na 16 to się nie spotkacie. Przeważnie, umawiamy się żeby coś obgadać, i przy okazji wyskoczyć coś zjeść, więc tak przed 11 ludzie przyjeżdzają. Czy możesz zrezygnować całkowicie, to pewnie na rozmowie kwalifikacyjnej musisz poruszyć z managerem,

@jonhy

Czyli w ten dzień kiedy jest spotkanie w biurze jest normalna praca 8 godzin i po robocie razem wychodzicie w miasto czy to taki luźny dzień właśnie na zebranie wspólne ustalenia i wyjście integracyjne?

bumbum Nowy wpis

Pewnie zależy od teamu, ale w moim częściej to drugie

Pomocny

Czy w Grand Parade praktykuje się on-calle w nielegalnej w Polsce formie jak to bywa w wielu innych firmach? Mam na myśli, czy pracownicy muszą brać dyżury po 24 i więcej godzin? Zgodnie z polskim prawem czas dyżuru nie wlicza się do ustawowego czasu odpoczynku między zmianami, który wynosi minimum 11h, ale wiele firm niestety tego nie przestrzega…

bumbum Nowy wpis
@Pomocny

On-Calle są w firmie, ale są dobrowolne. Jak chcesz to dołączasz do ludzi na on-callu(jeśli jest taka potrzeba), jak ci się przestaje podobać. to rezygnujesz.

Z Nowy wpis

Ja pracuję w zespole Data, jako Data Engineer. Wcześniej byłam w GP ponad rok, i odeszłam kiedy ogłoszono planowane zwolnienia jesienią 2022. W 2023 pracowałam w dwóch firmach (w tym pół roku w CD Projekt RED), i ostatecznie zdecydowałam się w październiku wrócić do mojego zespołu w GP. Ja moją posadę oceniam dobrze, rzeczywiście czasem da się odczuć chaos związany z przejęciem WH przez 888, ale (przynajmniej w Data) atmosfera jest zdrowa i nigdzie nie było mi lepiej niż tu. Należy dodać, że poziom rozwoju i rozwiązań w dziale Data jest naprawdę wysoki w porównaniu do innych miejsc, w których pracowałam/aplikowałam. Da się bardzo dużo nauczyć, i nasza platforma naprawdę jest spoko. :)

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Grand Parade? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Zatrudnię Panią do sprzątania pomieszczeń biurowych?

Czy pracownicy w Grand Parade dogadują się między sobą?

Lay off's all the way..

Big company debt. 888 overshoots with acquiring WH, that is GP (the GP name is used because it's forbidden to advertise gambling in PL). A new wave of "restructurization" was just announced. GP is a shadow of itself and will not get better anytime soon.

Czy stawki 27-30k brutto na umówię o prace realne na Senior Java Developera?

@Zainteresowany

Pytasz czysto teoretycznie bo rozglądasz się za pracą czy faktycznie jest ogłoszenie dla senior java developera? Mnie też interesuje praca ale bardziej na juniora. Orientujesz się czy szukają więcej pracowników?

Rozglądam się i chce sobie oszczędzić wysyłania CV i wstępnych rozmów jeśli z góry wiadomo, że to nierealne. Nikt nie wie jakie są widły dla senior deva?

Jak wygląda kwestia awansu w Grand Parade? Jakie są możliwości w ramach jednego działu oraz w perspektywie całej firmy dla stanowiska Web Developer?

majki

Ogólnie w tej firmie nie opłaca się pracować dłużej niż rok. Podwyżki są na żenującym poziomie

Weronika
@majki

Czyli ile proponują podwyżki i po jakim czasie można negocjować wynagrodzenie? Jest coś takiego jak podwyżki inflacyjne?

Jeżeli ogarniasz temat to są spore możliwości podwyżek. Tylko ta jedna rzecz, trzeba faktycznie się przykładać i ogarniać różne tematy.

Ala

A podałbyś jakieś przykłady tych tematów, które są dla firmy istotne i które dają większą szansę na awans? Pracownicy na jakich stanowiskach mają największą szansę na awans? Czy wtedy odbywa się rekrutacja wewnętrzna?

Braliście udział w rekrutacji na stanowisko Inżynier Oprogramowania w Grand Parade? Napiszcie, jak według Was przebiegła rozmowa kwalifikacyjna. Wasza opinia może okazać się pomocna dla innych użytkowników.

W kwietniu wchodzą nowe przepisy co do pracy zdalnej. Jakieś ruchy u Was w firmie w związku z tym? Nadal będzie taka możliwość, czy powrót do biura?

@Monika

Zgadza się, nowe regulacje dotyczące pracy zdalnej wchodzą w życie 7 kwietnia. Będą one jak najbardziej zaimplementowane w Grand Parade. Oczywiście po konsultacjach z naszymi pracownikami. To co na pewno się nie zmieni to Balance, nasz model pracy hybrydowej (80% home office, 20% praca w biurze).

Renata

Powiedzcie proszę jak to jest z tymi zwolnieniami teraz, nadal jest strach o posadę..? Pytam, bo na ich stronie znalazłam ofertę dla Senior Java Developera, ale sama nie wiem po opiniach czy warto :/ Widzę, że w czasach pandemii była praca z domu, a teraz? Można wynegocjować 100% zdalnej? Jak wygląda zadanie rekrutacyjne, czego się spodziewać?

PP
@Renata

Ogólnie, to już się uspokoiło i w sumie jakoś dużo tych zwolnień nie było i raczej chyba nie będzie, bo trochę sobie w kolano strzelili z tymi zwolnienia - więcej ludzi sama odeszła, jak o tym usłyszeli. Ja pracuje 100% zdalnie, jedynie jak trzeba jakieś dokumenty podpisać, albo wyskoczyć na piwo po pracy, to się pojawiam raz na kilka miesięcy biurze. Nie wiem jak wygląda w tym dziale, ale przeważnie jest spotkanie/call z menagerem, żeby sprawdzić czy chcecie obydwoje kontynuować, a później kolejne, z programistą gdzie pewnie dostaniesz coś z teorii i jakieś zadanka z kodem, ale bardziej na myślenie.

Cloud Engineer

Czas ucieczki z Titanica nastał ostatecznie. A szkoda, bo większość ludzi mega super, ogarnięci inżynierowie (bez nich to by już dawno firma padła), HR sprawny i zaufanie do pracownika. Nawet pieniądze uczciwe. Ale waterfall (scrum zastępowany kanbanem bo nic się nie da dowieźć i "BAU" używane jako wytrych czemu robimy większość rzeczy), lift-and-shift mentalności SysAdminów z ery mainframe przeniesiony do publicznej chmury (totalna wrogość obu stron i brak współpracy; podejście "macie tu konto w AWS, ale za jakiś czas zabierzemy wam połowę dostępów, żeby coś zrobić to musicie do nas ticket, ale mamy mało ludzi więc tak najwcześniej za pół roku", centralne usługi w chmurze trzymane na rachunku IT i brak dzielenia kosztów...), festiwal palenia pieniędzy i (usunięte przez administratora) projektów (trafił się taki jeden co powiedział że w rok zrobi cloud-native system do zastąpienia antycznego monolitu w MS SQL - no i wywalili zespół z UK, który ledwo to utrzymywał, zatrudnili polaków którzy robią po dziś dzień reverse engineering, a po dwóch latach ledwo coś ten nowy system robił (średnio cloud-native jak na EC2 stawiali Kubernetesa ręcznie) ciągnąc dane z monolitu...), manipulatorzy wśród inżynierów i managementu mocno psuli. A jak jeszcze przyszła firma biorąca pożyczkę żeby kupić WH (po tym jak inna firma sprzedała jej większość) i znalazła się w ciemnej (usunięte przez administratora) to wszyscy szukają oszczędności - ale jak można przestać palić pieniędzmi w kominku, skoro od lat ludzie którzy chcieli wywalać drogie zabytki z produkcji słyszeli odmowy (od "migrujemy się do AWS i będzie wszystko cloud-native za pół roku" znane od kilku lat po "my tu zarabiamy pieniądze, nie będziemy oszczędzać"), niektórzy robili nowe projekty z tak dużym długiem technologicznym i żenującym managementem że głowa mała (na szczęście jeden taki ubili), a reszta żeby chciała, to nie mogła poznać kosztów swoich akcji bo wszystko robił central team. I nawet jak zaczęły się redukcje nierentownych obszarów to i tak nic to nie da bo kultura pracy spowodowała tak słabe decyzje, że chyba jedyną opcją jest zaorać i postawić od zera.

mien99

Ale rzeźnia, rollercoaster bez trzymanki...

Barbara
@mien99

Ale o co chodzi? Masz na myśli jakieś zwolnienia? Czy chodzi o tempo pracy bo nie rozumiem?

masakra

W firmie masowe zwolnienia, najpierw kontraktorzy, teraz permy, a na tym pewnie nie koniec. Coś czuję, że ludzie będą się szybko zwijać z pokładu.

andy
@masakra

U mnie w zespole, wszyscy już szukają nowej firmy (i sobie oferty tylko podrzucamy jak coś ciekawego znajdziemy) - mimo, że na razie od nas nikt nie idzie do zwolnienia.

Iza
@andy

Serio, a co to za zespół? Ale czekaj to wy chcecie odejść powoli czy ich się obawiacie, bo teraz to dwuznacznie można interpretować niestety. Ile tu okresu wypowiedzenia przysługuje, miesiąc?

Zumba

Ciężkie czasy nadchodzą, powycinali zespoły masakrycznie…

@Zumba

Serio? Czy to będzie tak, że mniej ludzi a tyle samo pracy co wcześniej?

?
@Zumba

Co to znaczy powycinali? Zwolnienia?

Java Dev
@?

E nie, ale kontraktorzy lecą. Nasi akurat zostali bo priorytety, ale u kumpla w zespole dwóch szuka roboty od pazdziernika .

@Zumba

No i w sumie to powycinali w sensie zwolnili czy na jakieś urlopy wysłali?

Koza

Bardzo, bardzo waterfallowa firma. Scrum i agile jest tylko na warsztatach lego pierwszego dnia ????

@Koza

Co? Co znaczy waterfallowa firma? Że jaka jest?

KsiadzWikariusz mow mi Mariusz
@Beata

Co sie koziuniu spodziewasz po firmie gdzie masz scrumersow kolczy managerow peO teamleaders senioryzmy 20 krokow awansu i inne fajne wymysły wspolczesnych korpopierdow?Robisz to placa i tyle czasem nawet jak nie robisz to placa ale to zalezy od projektu i brygadzisty

Podolec Developer
@KsiadzWikariusz mow mi Mariusz

A czy został utrzymany chociaż benefit pracy z lasu ?

Emilia
@KsiadzWikariusz mow mi Mariusz

A co twoim zdaniem jest nie tak ze Scrumem? Może nie rozumiesz po prostu wystarczająco, jesteś specjalista? Wyjaśnisz jak możesz, bo niektórzy uwazaja ja za obiecująca technikę i chciałabym wiedzieć skąd taka opinia

Rick

Niestety obecne stawki są sporo poniżej średnich rynkowych przez co dużo osób jest zmuszonych odejść.

Tony
@Rick

To znaczy ile? Ile jest w stanie dostać mid/senior dev na b2b? Jakie widełki ktoś coś?

@Rick

Ale te stawki poniżej średnich krajowych to na tych najniższych stanowiskach, czy generalnie na każdej pozycji?

arnold
@Beata

Na wszystkich

Stefan
@arnold

To jakie kwoty zarobi mid, a jakie senior?

Kikol2
@Stefan

Jakie wynegocjujesz ? :)

Wojtas

Dostałem ofertę, niestety stawka UOP trochę ponizej średniej rynkowej dla seniora (tylko kto po nowym wale wybiera UOP ;)) b2b stawka byłaby ok, ale jakieś 5 lat temu...

Danuta
@Wojtas

Poniżej średniej rynkowej czyli ile?

@Danuta

25% mniej niż w firmie którą wybrałem ;-) W GrandParade nie było różnicy czy B2B czy UOP - ta sama stawka

Iza
@Wojtas

A tak szczerze wobec nowego ładu, to która opcja byłaby lepsza? Czy to bez różnicy i tak

@Iza

Wobec nowego ładu b2b na ryczałcie, chociaż mają być znowu jakieś zmiany w przepisach. GP swoimi stawkami B2b widać, że preferuje UOP, co troche dziwne jest w tych nowo ładowo czasach

Engineer

Zupełnie nie rozumiem oceny GP na tym portalu. Pracowałem w Krakowie w 5 rożnych firmach i żadne biuro zagranicznej korporacji nie ma takiej niezależności i posłuchu jak GP ma w WH. Do tego najlepiej zarządzane biuro i najsprawniejszy HR z jakim miałem do tej pory kontakt. Wiele firm mogłoby się dużo nauczć od GP, m.in. jak promować markę, jak promować Krakowski oddział, jak rozwijać i dbać o pracowników, jak sprawnie realizować strateiczne plany i jak je komunikować pracownikom.

Jan
@Engineer

o HR managerce i dziale HR powiedziano tutaj wystarczająco dużo. Szkoda sobie strzępić języka. Prawda w oczy kole, ale to, że nie ogarnia to po prostu fakt.

Grim
@Jan

Bez przesady. Może nie masz po prostu porównania? Sam fakt, że wiesz jak się nazywa osoba z HR, która załatwia twoje sprawy, przesuwa tą firmę w czołówkę w tym obszarze. Tak mało ale jest jednak różnica w podejściu, jeśli chodzi o inne firmy tego rozmiaru.

Jan
@Grim

@grim no właśnie znam ją, ale nie od tego, że załatwia moje sprawy, ale wprost przeciwnie, nie ogarnia

Jar
@Jan

To prawda

Radosław

W Grand Parade pracuję jako stażysta od lipca 2020 roku. To dopiero półtorej miesiąca jednak mimo to myślę, że już wiele się nauczyłem co dla każdego stażysty jest kwestią najważniejszą. Od pierwszych dni zostałem wprowadzony w duży projekt i dostałem zadania przy których rozwiązywaniu zawsze mogłem liczyć na pomoc ludzi z zespołu. Dzięki temu zdalny start którego się obawiałem okazał się bardzo przyjemny. Dodatkowymi atutami są także zarobki oraz benefity jak np. karta Multisport, co czyni ofertę stażu w Grand Parade jeszcze bardziej atrakcyjną.

@Radosław

Cześć Radek, dziękujemy za opinię! :-)

Naccid
@Radosław

Miesiąc to on, nie ona, zatem półtora, a nie półtorej

Zostaw merytoryczną opinię o Grand Parade - Kraków

• Jak się pracuje w Grand Parade?

Zobacz opinie na temat firmy Grand Parade tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 30.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grand Parade?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 7 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Grand Parade