Opinie o Avid Technology Poland Sp. z o.o. w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Avid Technology Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Avid Technology Poland Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT - działalność związana z oprogramowaniem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Avid Technology Poland Sp. z o.o. w Szczecin

Nie wiecie przypadkiem gdzie teraz dodawane są oferty pracy? mnie kiedyś wyświetlała się taka dla junior deva i sprawdzenie warunków pracy by mnie interesowało w bieżącym okresie. nie wiem czy tu jednak biorą na to stanowisko? i w tym przypadku rekrutacja tez ma parę etapów?

Product Owner Nowy wpis

Przeszedlem rozmowę HR z Panią Maria P. Kolejna rozmowe miałem z Ed H. Po 2 etapie cisza. Mimo przypomnienia się o feedback/dalsze kroki zero odzewu. Nie polecam.

Czy faktycznie jeszcze więcej osób tak miało jak poprzedniczka parę miesięcy temu pisała, że dwukrotnie ktoś nie przyszedł na rozmowę rekrutacyjną? Do dziś jak to wygląda? i ciekawi mnie przy tym sama praca na wspomnianym stanowisku HR Talent Acquisition. Jakie są warunki na umowie? zasady wynagradzania i tak dalej? ilość przeprowadzonych rozmów ma znaczenie?

kandydat Nowy wpis

Hej, rekrutowalam sie na stanowisko Desktop Systems Specialist I i baaardzo nie polecam procesu. Dwukrotnie ustalalam termin spotkania poniewaz "HR Talent Acquisition" nie wstawil sie dwukrotnie na spotkaniu :) aktualnie nie odpisuja na maile. Mysle, ze nie ma co marnowac czasu skoro nie podchodza powaznie do drugiej osoby :)

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie Avid Technology Poland Sp. z o.o. na stanowisko Audio Software Engineer? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
Ek

Czy pracował ktoś jako developer lub w jakiejś innej roli nad rozwojem programu Pro Tools lub innego oprogramowania audio? Jak się pracowało tam w zespołach pracujących nad audio software? Czy to nie ta firma?

pt
@Ek

zgadza się - w tej chwili protools jest właśnością avid po przejęciu firmy digidesign - akurat chyba dział audio to chyba jedyny w miarę rozsądnie działający dzial w tej firmie - który można polecić - gdziekolwiek na świecie, byle nie w avid pl

Mońka
@pt

Z czego wynika fakt, że na tym dziale jest najrozsądniej, opiszecie go? czy wobec tego dość trudno jest cię do niej dostać? jakie są aktualne minimalne wymogi?

Michu28

Witam! Biorę udział w rekrutacji na Continuing Engineera. Czy ktoś z tutaj zebranych okupuje podobne stanowisko? Zdążyłem już wstępnie zapoznać się z opiniami. Czytałem tutaj już o odwlekanych szkoleniach, problemach z działem HR oraz braku zatrudnienia mimo pozytywnego przejścia procesu rekrutacji. Mam jednak jeszcze następujące pytania, które mnie nurtują: 1. Na jakie maksymalne zarobki można liczyć na tym stanowisku? Sam menedżer zapewniał, że są całkiem przyzwoite, a Pani z rekrutacji pytała o możliwość negocjacji wynagrodzenia. Moje wstępne oczekiwania to 7000 zł netto. 2. Jak wygląda dokładnie możliwość pracy zdalnej i czy koniec końców nie stanowiłaby ona problemu w wykonywaniu obowiązków? Mieszkam ogółem w Trójmieście, więc do Szczecina mam kawał drogi i u mnie w grę wchodziłaby tylko praca zdalna. Na rozmowie wspominali, że niby nie stanowi to problemu i wysłaliby niezbędny sprzęt do pracy, ale nadal jednak pozostaje jakaś obawa i niepewność, zwłaszcza że czytałem wpis o gościu, który nie był dopuszczany do wykonywania obowiązków z uwagi na odwlekane szkolenia. Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie powiedzą, że mam przyjeżdżać do Szczecina pracować i koniec kropka. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie ????

Jrx
@Michu28

Pracowem w avidzie kilka lat i niestety mam złe doświadczenia. Były szef firmy (teraz jest dyrem od softu) leczy kompleksy i blokuję awanse i podwyzki komu tylko może. Dział kadr to jakaś kpina, na czele z jedną z panienek, które nie wiedzą co robią a ignorancję nadrabiają tupetem. Główny management to Amerykanie i brytole, więc arogancją pełna gębą.

@Jrx

w jaki sposób można tutaj blokować te wspomniane awanse? Tak naprawdę to jedyna osoba decyzyjna odnośnie tego? Jakieś konkretne argumenty są wyłaniane? I w drugą stronę jak mogłoby to działać, ludzie nie muszą się specjalnie starać skoro wiedzą, że na więcej liczyć nie mogą i tak pracują?

gość
@Jrx

Ddpowiadając zaś na Twoje pytanie Iza - ludzie pracujący w polskim oddziale firmy dzielą się tych, którzy byli sobie w staine już znaleźć inną pracę, oraz tych, którzy jej jeszcze nie znaleźli i ciągle tam siedzą ;-)

@gość

Aha, no dobra... nowi, którzy przychodzą to co to za kategoria na Twoje oko? Co ich zachęca, żeby przyjść i popracować jednak?

Czytam że jednak z większosc z was poleca tą firmę... może ktoś wiecej powiedziec na czym polegają te learningi? Albo o przebiegu rekrutacji? Ktoś pisał że był dramat :P moze to kwestia angielskiego, czy raczej mozna sie dogadac?

luke
@Karolina

szkoda życia nie polecam

@luke

Serio? A dasz znać coś więcej czemu w sumie nie polecasz? Bo ja tu widzę info, że zarobki nawet spoko były podobno i nawet kiedyś pizza day był, to miarę o ludzi chyba dbali? ;p

@luke

A ile czasu pracowałeś w firmie i co było taką kropką nad i, co zdecydowało o Twoim odejściu?

Zarobki nieco lepsze od innych Szczecińskich firm na podobnym stanowisku, jednak wymagania by się dostać też nieco wyższe. W tym roku Avid zatrudnił dużą ilość osób, więc potrafi być lekki chaos, problemy z sprzętem czy dostępem do danych, co powinno być problemem przejściowym. Atmosfera ok, przełożeni i koledzy mili i pomocni. Siedziba firmy jest w USA tak więc w zależności od projektu zdarzają się calle o późnych porach 15-17, jednak jako rekompensatę jest bardzo luźne podejście do godzin pracy. Dużym plusem jest praca nad własnymi rozwiązaniami/produktem, a nie outsourcing. Benefity podobne jak wszędzie indziej.

@anonymous

Dziękuje za Twoją opinie. Wymagania, o których napisałeś dotyczą konkretnego stanowiska? A może są też takie wymagania ogólne dotyczące wszystkich pracowników, jak na przykład znajomość języka obcego w stopniu zaawansowanym? Czy powiesz nam jakie konkretnie benefity otrzymują pracownicy Avid Technology?

Galactica Actual
@Edyta

1. Ubezpieczenie na zycie 2. Medicover 3. Karta sportowa 4. Fruit days dwa razy w tygodniu 5. Sporadycznie pizza day

Anon

@Madzia z Przecież pierwsze dwa dalej są aktualne Co do trzeciego chyba jest możliwość ale z tymi obiektami sportowymi co chwila się coś zmienia przez COVID Ostatnie dwa na razie są zawieszone ze względu na obecną sytuacje i fakt że sporo ludzi pracuje zdalnie

KK - accountant payroll

rozmowa kwalifikacyjna to dramat. Rozmawiałam chyba z jakimś Hindusem, który tak mówi po angielsku że nie idzie go zrozumieć. Dodatkowo straszny chałas tam u nich w biurze, a musiałam się domyślać co mówi

Witold
@KK - accountant payroll

Minęło trochę czasu od Twojego wpisu. Jak zakończyła się rekrutacja i czy zostałaś przyjęta? Napisz kilka słów na ten temat, bo interesuje mnie jakie warunki pracy proponuje pracodawca.

Ola
@KK - accountant payroll

Przyjmuja byle kogo

były pracownik kołchozu

(usunięte przez administratora) zwinąłem się szybciej niż się zatrudniłem. tego co się tam dzieje nie da się wytłumaczyć tym, że to jest jakaś korporacja, czy że robią niewiadomo co. w tej chwili poziom technologii w każdej prawie firmie jest wyższy nisz w avidzie, a szefowie dalej tam myślą że robią coś innowacyjnego i opowiadają historie jak było fajnie dwadzieścia lat temu jeśli marzysz żeby popracować na kodzie, który ma 30 lat, gdzie wszystko podklejone jest na gumę do żucia, to z pewnością się tam odnajdziesz. biorąc pod uwagę, że cała branża dla której ta firma coś produkuje od początku pandemii leży - to warto się pospieszyć

Chaos, bajzel, korpo, kiepska polityka produktowa firmy. E-learningi i inne mitingi to śmiech na sali. Dzieciaki mają wczute i siedzą w kurnikach. Jedynym plusem jest prawidłowe rozliczanie i nieco wyższa pensja niż u innych pracodawców.

Zuzanna

Trzeba mieć na uwadze, że praca w korporacji należy do tych bardzo specyficznych i jasne jest, że nie każdy się w niej odnajdzie. No i należy docenić to, że, jak sam nadmieniłeś, w firmie Avid Technology można liczyć na godne zarobki. A co z benefitami - macie do jakichś dostęp?

Gabriela

Czy Avid oferuje możliwość pracy w pełni zdalnej? Proszę o informację, a przy okazji powiedzcie, czy jest to rozwiązanie tymczasowe, czy stałe. Wiele firm wprowadziło pracę w trybie home office z powodu pandemii, ale niektóre praktykowały to już wcześniej. Proszę o odpowiedzi.

Kinga

@marta a socjal?

Jaki jest system premii uznaniowych w firmie Avid Technology Poland Sp. z o.o.?

Nie ma premi uznaniowych, jest tylko premia roczna zawarta w umowie.

Magda

O atmosfera wydaje się być super w firmie! Aż mnie zachęciło do złożenia cv

Jak dziś przedstawia się sytuacja Avid Technology Poland Sp. z o.o. na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby benefitów pozapłacowych mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Szczecin i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania pracy.

Tw@

Benefity są żadne. Za ubezpieczenie, jak i za Multisporta płaci się z pensji i nie są to atrakcyjne stawki. Ktoś nie miał ikry przy negocjacjach. Jedyne benefity to regularne owoce.

@Tw@

Cóż czyli jednak benefity nie są "żadne" bo jest karta Multisport i ubezpieczenie, prawda? Rozumiem jednak, że nie są dla Ciebie wystarczająco atrakcyjne? A czy ktoś z pracowników próbował negocjować wprowadzenie korzystniejszych benefitów? Jeśli pracownicy mają pomysł na to, jakie inne benefity byłyby dla nich atrakcyjne to być może warto wspomnieć o tym szefostwu?

@Edyta

negocjowanie benefitów jest rolą działu HR i pracodawcy a nie pracowników. w tej chwili multisport i ubezpieczenie grupowe w korzystniej cenie to podstawowa oferta pracodawców u konkurencji. benefity, które niczym się nie wyróżniają, nie stanowią żadnej atrakcji.

Edyta

Pracownicy także mogą wyrazić swoje zadowolenie, lub niezadowolenie odnośnie kwestii związanych z pracą w firmie. Warto rozmawiać, jeśli tylko mamy jakiś problem, lub coś nam nie odpowiada. Czasami to jedyna droga do rozwiązania problemu, nie uważasz?

Stary
@Edyta

Niezadowolenie z benefitów jest i było zgłaszane wielokrotnie cały czas ... Polski HR i polski management nie ma żadnego wpływu na politykę płac odnośnie benefitów, gdyż decyduje amerykańskie szefostwo, które nie jest zainteresowane podwyższaniem kosztów związanych z polskim pracownikiem.

Galactica Actual

Zarobki są znacznie lepsze niż jeszcze rok temu. Avid przeszedł gruntowną restrukturyzację łącznie ze zmianą site leada. Dział HR to wciąż nieporozumienie.

Berni

Kryptooutsourcing w nieszczególnym, aMerikańskim wydaniu - ma być dobrze i tanio. Byłem, sprawdziłem i wybyłem. Kto nie ma innej opcji, niechaj próbuje. Kto ma ambicje i skilla, niech swe siły gdzie indziej lokuje.

Czy są premie dla pracowników?

były_pracownik
@Paweł

Około 5% rocznej pensji, pod warunkiem, że firma spełni założenia na dany rok. 2 lata temu wypłacili, za zeszły rok już nie.

Czy można liczyć w Avid Technology Poland Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

razdwatrzy

Firma oferuje pakiet prywatnej opieki medycznej.

Programista

Sporo się w firmie zmieniło na lepsze chodź zmiany wdrażane są dość mozolnie ale unikalna atmosfera w pracy, nie przesycona zbytnio kororacją, no i projekty duże zróżnicowanie. POLECAM

Zostaw merytoryczną opinię o Avid Technology Poland Sp. z o.o. - Szczecin

• Jak się pracuje w Avid Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Avid Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

Avid Technology Poland Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 18 ocen.
  • Bulwar Maurycego Beniowskiego 5A
    70-642 Szczecin

Avid Technology Poland Sp. z o.o.