JobTicket Sp. z o.o.

Opinie o JobTicket Sp. z o.o.

Dorota

Czyli co, są nadgodziny? I to na każdym stanowisku tak wygląda? A na jakim stanowisku pracujesz, powiesz może jak to wygląda godzinowo i zarobkowo? :)

Witam. Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat pracy przy produkcji wytłoczek plastikowych w okolicach Coburga,przez JobTicket??

Czy firma JobTicket Sp. z o.o. udziela pożyczek pracowniczych? Na jakie dodatkowe wsparcie może liczyć pracownik?

kristof

posrednik i pozyczki hahahhaha dobre....

@kristof

Czyli mówisz, że nie ma takiej możliwości? A czy firma udziela jakichś zaliczek, jeżeli pracownik jest w potrzebie?

Drób praca

Opowiem o pracy na kurczakach koło Lipska. Mianowicie praca jak to praca ale agencja to masakra... Praca w soboty za normalna stawke brak dodatków które nam przysługują godziny sie nie zgadzają. Ale to pikuś z tym co sie teraz dzieje... Koronawirus jest na zakladzie i dużo osób jest zarazonych. Robią testy co tydzień ale co z tego jak i tak ludzie sie zarażają dalej. Co tydzień są testy pozytywne po kilka kilkanaście... Mają ludzi wiadomo gdzie.. Mam nadzieję ze firma informuje nowych ludzi o tym fakcie. Nom stop sa przyjęcia bo duzo osob sie zwalnia bo jest masakra

@Drób praca

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Ad. 1 - zgodnie z prawem niemieckim dodatki przysługują za nadgodziny, pracę w niedziele i święta oraz za pracę w nocy. W prawie niemieckim nie ma mowy o dodatkach za pracę w soboty. Ad. 2 - jeśli nie zgadzają się godziny, to należy zgłosić to do nas do biura. Takie zgłoszenia miewamy bardzo rzadko, ale wszystkie na bieżąco wyjaśniamy z firmą. Jeśli pracownik nas o tym nie informuje, to nie mamy jak zareagować, bo nie wiemy o tym, że komuś coś się nie zgadza. Ad. 3 - Nie wiem skąd bierze Pan informację o pozytywnych wynikach testów. Podczas ostatnich testów na ok. 450 pracowników 2 okazały się pozytywne (nie byli to na dodatek pracownicy naszej firmy). Od razu też na kwarantannę wysyłane są wszystkie osoby, które nie tylko mieszkają z zarażonym, ale które mogły mieć z nim jakikolwiek bezpośredni kontakt. Np. 28 sierpnia dostaliśmy informację, że zarażony jest 1 z naszych pracowników. Od razu na kwarantannę zostało wysłanych 3 innych pracowników, którzy mieszkali razem z nim w mieszkaniu. I tym pracownikom koordynator dowoził zakupy zgodnie z ich potrzebami, zostawiając je na klatce schodowej. Więc z tym, że "mamy ludzi wiadomo gdzie", to Pan przesadził. Pozdrawiamy Zespół JobTicket

@JobTicket Sp. z o.o.

Taki pan Michał obeznany z niemieckim prawem??!! Szkoda, że na naukę kultury, uczciwości i gramatyki języka polskiego brakło czasu... Wszyscy wiedzą jak agencja dba o pracowników.

@Były

Jeśli ma Pan do mnie bądź do firmy jakieś konkretne zarzuty, to proszę napisać jakie konkretnie i podpisać się swoim imieniem i nazwiskiem. Wtedy będziemy mogli rozmawiać otwarcie. Nie widzę sensu wymieniania się oskarżeniami, które nie znajdują potwierdzenia w rzeczywistości. Jednocześnie informuję, że jeśli nie poda Pan konkretnych dowodów naszej nieuczciwości etc., to zwrócimy się do serwisu gowork o usunięcie Pana komentarza jako bezpodstawnie szkalującego imię firmy i jej pracowników. Pozdrawiamy, JobTicket

@JobTicket Sp. z o.o.

Co pan chrzani najpierw zapoznaj się pan z Niemieckim prawem pracy a później pisz prawdę : Za prace w soboty należy się 25% stawki tak samo jak za nocki a za niedziele i święta 100% niektórzy pracodawcy dają nawet za ta prace 160% ale to wola pracodawcy ! Pana zarobek na godzinę jako zeitarbeitfirme to 2,2% stawki pracownika co daje przy 10€ 22€ na godzinę za to ze pan siedzi i pierdzi w stołek ! I jakim prawem w umowie o prace po polsku jest wpisany sad w Łodzi ? Dla AmtsGericht taka umowa w Niemczech to mało znaczący świstek papieru w języku polskim , pana rozliczenia wypłat możemy powiesić w ubikacji i podcierać się tym bo finanzamt tego nie akceptuje ? Chyba trzeba zgłosić wasza super firme do zollamt niech wasza działalność skontrolują !!!

@Były

Zgodnie z §7 BAP Tarifvertrag, który nas obowiązuje nie ma mowy o żadnych ustawowych dodatkach za pracę w soboty. Jeśli chodzi o niedziele i święta: "Wysokość dopłaty dla pracy w niedzielę i dni świąteczne dopasowana jest do regulacji dopłaty zakładu klienta. Wynosi najwyżej 50 % danego uzgodnionego w zbiorowym układzie pracy wynagrodzenia godzinowego zgodnie z §§ 2 do 6 układu zbiorowego dot. wynagrodzenia za pracę w niedzielę i najwyżej 100 % za pracę w dni świąteczne, jak i za pracę w Wigilię i Sylwestra po godzinie 14." Nie ma Pan zatem racji pisząc, że za pracę w niedzielę jest 100% dodatku, bo jest tylko 50%. Jeśli chodzi o stawkę którą mamy jako Zeitarbeitfirma - mogę tylko napisać, że pomylił się Pan bardzo mocno. Żadna firma nie zapłaci polskiej agencji tyle za pracowników produkcji bez j. niemieckiego. Co do rozliczeń wypłaty - oczywiście, że Finanzamt akceptuje roczny Lohnsteuerbescheinigung, który wystawiamy wszystkim pracownikom. Współpracujemy z firmą rozliczającą podatek za pracę z Niemiec i wszystkie dokumenty, które przekazujemy pracownikom przechodzą w niemieckich Finanzamt bez żadnych problemów. Na koniec mam dla Pana propozycję - proszę założyć agencję zatrudnienia, znaleźć niemieckich Klientów, spróbować wynegocjować z nimi stawki, a potem znaleźć i zatrudnić pracowników i ich obsługiwać, wypłacać im zwolnienia lekarskie, robić tłumaczenia, podpisywać na siebie długoterminowe umowy najmu mieszkań, usuwać szkody zrobione przez nich w mieszkaniach, wyjaśniać za nich problemy w kasach chorych. Zobaczy Pan jak wygląda to "pierdzenie w stołek" o którym Pan pisał i ile rzeczywiście można na tym zarobić. Mogę tylko zdradzić, że patrząc na Pana wyobrażenia będzie Pan bardzo rozczarowany.

Żałosne
@JobTicket Sp. z o.o.

"Na koniec mam dla Pana propozycję - proszę założyć agencję zatrudnienia, znaleźć niemieckich Klientów, spróbować wynegocjować z nimi stawki, a potem znaleźć i zatrudnić pracowników i ich obsługiwać, wypłacać im zwolnienia lekarskie, robić tłumaczenia, podpisywać na siebie długoterminowe umowy najmu mieszkań, usuwać szkody zrobione przez nich w mieszkaniach, wyjaśniać za nich problemy w kasach chorych. Zobaczy Pan jak wygląda to "pierdzenie w stołek" o którym Pan pisał i ile rzeczywiście można na tym zarobić. Mogę tylko zdradzić, że patrząc na Pana wyobrażenia będzie Pan bardzo rozczarowany." To mamy rozumiec, ze skoro to tak malo oplacalne to robicie to z miłości do ludzi?! Nie osmieszjacie sie bardziej

Ok
@Były

Nie należy się żaden dodatek

Brałeś udział w rekrutacji do JobTicket Sp. z o.o.. Jakie warunki Ci zaproponowano? Czy na rozmowie kwalifikacyjnej panowała przyjazna atmosfera? Czy coś Cię zaskoczyło?

Czy JobTicket Sp. z o.o. zapewnia kartę multisportu?

Tak, jest taka możliwość

Artur

Super! Jeszcze jakieś inne benefity dają?

Danka

Firma ma problemy finansowe? Nie płaci pracownikom na czas. Za kwatery też płacą z opóźnieniem. Ściągają nowych pracowników którzy tydzień siedzą na kwaterze bez pracy. Itd itd....

Renata
@Danka

To w takim razie po co im nowi pracownicy? dostają od razu umowę?

@Danka

To co, nie ma pracy, że ich ściągają i siedzą tydzień na kwaterze? I nikt im pewnie nic nie płaci ?

Najgorsze (usunięte przez administratora) w jakim byłem. A byłem w wielu agencjach. Tam nic się nie zgadza.

Bartosz
@Adam

Musiało się w takim razie coś mocno popsuć, bo pisano lepiej o tej firmie. Wspominano ostatnio o problemach z pieniędzmi, że się nie zgadza kwota i opóźnione. A jak było w Twoim przypadku, że aż tak zawiedli?

Asiok2
@Adam

Tam się nigdy nic nie zgadzało. Zeit konto, urlop,wszystko zamataczone. Panie z biura nie ogarnięte w żadnym temacie. A jak się człowiek odezwie to wypłate ma 23 dnia hahaha

PIOTR.S(Tomaszów Maz.)

Polecam firmę Job Ticket z paru powodów : 1. Zapewniają bardzo dobre warunki mieszkaniowe z internetem a za granicą to rzadkość chyba że ktoś mieszka na prywatnym. 2.Firma zapewnia ubezpieczenie na niemieckiej karcie zdrowia. 3.Możliwość wyboru konta polskiego lub niemieckiego.(Terminowa wypłata gdy świeta może być 2 dni pózniej) 4.Po odjęciu kosztów mieszkania wypłata wygląda lepiej niż w niemieckich agencjach pośrednictwa pracy gdzie trzeba samemu płacić za mieszkania. 5.Firma nie może mieć wpływu na to co dzieje się w firmach niemieckich tylko deleguje pracowników. Jeśli pracownik jest uczciwy ma 100% frekwencji w pracy to obydwie strony są zadowolone firma daje płatne urlopy na niemieckich warunkach. 6.Tam gdzie ja pracowałem było zajtkonto i mozliwość nadgodzin. Kiedy poprosiłem o jakieś dokumenty zawsze były szybko przygotowane. Panie w biurze maja dużo pracy też to trzeba zrozumieć. Ogólnie polecam tę firmę są gorsze agencje np. niemiecke. Ludzie więc nie negujcie bo możecie trafić gorzej!

Maria
@PIOTR.S(Tomaszów Maz.)

Jeśli chodzi o wspomniane mieszkanie, to w ile osób się w nim mieszka? Czy można lecieć w parę osób i mieć pewność, że będzie się razem zakwaterowanym? Jaki jest w ogóle koszt mieszkania w JobTickecie? :)

Ona
@PIOTR.S(Tomaszów Maz.)

Agencja na 3+ . Wypłaty opóźnione,źle policzone. Panie w biurze bardzo uprzejmie i pomocne oprócz P.Ru..ta jest wyjątkowo wredna i nieprzyjemna.

Eliza
@PIOTR.S(Tomaszów Maz.)

A ja polecam firmę Job Ticket w 100% dla każdego !!! Pracowałam z dziećmi w czasie wakacji ,a pózniej przyjechałam jeszcze na 2 m- ce z mężem . Wszystko w jak najlepszym porządku. Wrócę do Job Ticket(a)na pewno!

Łukasz

Agencja pełne zakłamanie katastrofa nie polecam nawet nieprzyjacielowi

@Łukasz

Panie Łukaszu prosimy uprzejmie o podanie podstaw Pana opinii. Uważamy opinię za zupełnie bezpodstawną.

Wiktor

Nie polecam agencji kłamliwa agencja dymająca swoich pracowników nawet wrogowi nie polecam pracowałem 2 miesiace wraz ze swoją dziewczyną zobaczyłem jak pracowników (usunięte przez administratora) na wszystko odrazu rozwiązałem polubownie umowę

@Wiktor

Panie Wiktorze proszę uprzejmie o podanie szczegółów. W tej formie uważamy opinię za niemerytoryczną i bezpodstawnie krzywdzącą.

Łukasz

Agencja katastrofa nie polecam nawet wrogowi klamliwe oszukane osoby dymające pracowników

Artur
@Łukasz

W sensie - chodzi o jakieś sprawy finansowe? Czy sama praca wyglądała inaczej niż ci opowiadali?

Łukasz

Kłamliwa agencja nie polecam nawet wrogowi

Tysiek

Nie polecam. Sam musiałem się przekonać jak agencja (usunięte przez administratora) swoich rodaków.Obojętnie co napiszą na swoją obronę ,nadzwyczajnie wykorzystują ludzi. Praca do której mnie wysłali była ok ale warunki umowy agencji porażka ...

@Tysiek

Panie "Tysiek" zachęcamy do napisania jakie warunki umowy były wg Pana "porażką"? Umowy zawierają zapisy zgodne z prawem pracy Republiki Federalnej Niemiec. Naszym pracownikom płacimy przynajmniej tyle, ile niemiecka firma płaci osobom zatrudnionym bezpośrednio, a do tego przynajmniej częściowo opłacamy zakwaterowanie. Jakie zatem są Pana zarzuty? Pozdrawiamy JobTicket Sp. z o.o.

EwTar

Nie mam dobrego zdania o firmie. Bardzo przedmiotowo traktują pracownika.Mataczą z godzinami na zeitkoncie i urlopami.Zakwaterowania też są marne (chyba że pani R kogoś lubi to załatwia lepsze) Panie w biurze opryskliwe ,wiecznie nafukane,niekulturalne,pretensjonalne.

Ona

Prawda. Też tak uważam. Nawet bym napisała więcej..:/

@EwTar

Kimkolwiek jesteś - Jeśli wyrażasz swoją własną negatywną opinię na temat firmy to miej odwagę podać swoje prawdziwe imię i nazwisko a nie wysługujesz się w tym przypadku skrótem od mojego imienia i nazwiska. P.S. Ja od siebie chętnie dodam ze polecam współpracę z firma Job Ticket. Wraz z chłopakiem przepracowaliśmy 18 miesiecy w jednej firmie i nie mamy tutaj zastrzeżeń. Patrząc na nasze gorsze doświadczenia z poprzednimi agencjami to polecamy prace przez Job Ticketa :)

FryQ
@EwTar

Również na chwilę obecną nie ma powodów do narzekania. Wystarczy być uczciwym i to po prostu wraca ;)

Maria
@Ewa

Hej, a czy mogłabyś porównać właśnie JobTicket ze wspomnianymi przez Ciebie poprzednimi agencjami, z którymi współpracowałaś? Nie chodzi mi o podawanie ich nazw itp. Tylko generalnie czym się JobTicket wyróżnia na ich tle? Dlaczego polecasz wybranie właśnie ich? Jakie są plusy? :)

Andrzej Sawron

proszę nie odpisywać osobą które wyleciały za chlanie i niewłaściwe zachowanie w mieszkaniach .Rekrutacja odbywała się sprawnie i należycie zrezygnowałem tylko dlatego ze jednak będę się szczepił w PL a po otrzymaniu dwóch dawek mogę spokojnie podjąć prace.Serdecznie pozdrawiam i przepraszam

Karol

Jak działa ta niemiecka karta zdrowia ?

Nie polecam tej firmy. Pracowaliśmy u nich miesiąc. Praca na miejscu okazała się inna niż przez telefon mieliśmy pracować przy kontroli a okazało się że na maszynach cnc. W pracy chip miał kosztować 5e kosztował 20e i musieliśmy pokryć to sami z narzeczonym, później były problemy z zwrotem nie mogliśmy odzyskać pieniądze. Przenieśli nas 30km do innej pracy dohezdzalismy na własny koszt mieliśmy dostać na paliwo nie dostaliśmy ani grosza tak obiecywał Pan Robert . Zachorował mi ojciec miał wypadek musieliśmy zjechać do Polski poinformowalismy o tym koordynatora Roberta powiedział ok nie martwcie się. Potem dostaliśmy meila z porzuceniem pracy. Dostaliśmy kary po 1000zl! Każdy z nas! Tak się nie robi. Nie polecam tej firmy oszukali nas pracowaliśmy my tam godnie i sumiennie.

@Anna

1. Pani Anno, proszę nie przeinaczać faktów, to niepotrzebne. Pani praca była zgodna z opisem. Praca Pani partnera polegała faktycznie trochę na czym innym, niż na początku przekazaliśmy. Nie zgadzam się jednak ze stwierdzeniem, że była to maszyna CNC. Potwierdzają to zarówno przedstawiciele firmy, jak i nasi poprzedni pracownicy, którzy tam pracowali. 2. A teraz kilka faktów, o których (zupełnie nie wiem czemu) Pani zapomniała. Z racji iż nie odpowiadała Państwu praca w firmie RSG, znaleźliśmy Państwu inną ofertę. Co więcej, ZAPŁACILIŚMY PAŃSTWU za KILKA DNI PRZERWY MIĘDZY JEDNYM A DRUGIM ZATRUDNIENIEM ORAZ ZA ZAKWATEROWANIE W TYM CZASIE. Liczyliśmy, że godziny i urlop wypłacone "z góry" Państwo odpracujecie. Na początku przełożyliście Państwo na później termin rozpoczęcia pracy w nowej firmie (tutaj również poszliśmy Wam na rękę) oraz ZA TEN CZAS PRZERWY RÓWNIEŻ ZAPŁACILIŚMY. Po 3 dniach pracy w nowym miejscu nagle Państwo zniknęliście z pracy o czym poinformował nas dopiero Pracodawca. W tym momencie szef poprosił nas o policzenie strat, tzn. pieniędzy, które zapłaciliśmy Państwu za czas, kiedy nie pracowaliście. Bilans jest taki, że każdemu z Państwa zapłaciliśmy za prawie 10 godzin pracy, których Państwo nie przepracowaliście, za prawie 2 dni urlopu, który ze względu na przerwę w pracy się Państwu nie należał, oraz za zakwaterowanie, które musieliśmy opłacać nawet po Państwa rezygnacji z pracy. Łącznie u każdego z Państwa koszty wyniosły nas po ok. 300€. Jeśli kwota wydaje się Pani wysoka, to zaznaczę tylko, że jeśli płacimy Pracownikowi np. 10,5 € brutto za godzinę, to nasz koszt jako Pracodawcy wynosi ok. 12 - 13 € za godzinę. Jak pokazują powyższe wyliczenia, gdybyśmy nie pobrali od Państwa kary umownej, to można byłoby powiedzieć, że zostaliśmy przez Państwa (usunięte przez administratora) ponieważ pobralibyście Państwo od nas nienależne pieniądze, a tak w mojej ocenie rozliczyliśmy się wzajemnie z tego co się nam wzajemnie należy. Uważam Państwa zarzuty za zupełnie bezzasadne. Na marginesie przypomnę tylko, że §11 umowy o pracę daje nam prawo do naliczenia kary w każdym wypadku, kiedy ktoś porzuci pracę, tzn. zrezygnuje z niej bez złożenia wypowiedzenia. Gdyby nie wynagrodzenie i opłaty za kwaterę, które ponieśliśmy na rzecz Państwa za czas, którego faktycznie nie przepracowaliście, prawdopodobnie żadna kara umowna nie zostałaby naliczona. Pozdrawiamy, JobTicket

Angela
@Anna

Co za bzdura... Razem z chłopakiem pracowaliśmy prawie ROK w RSG prześ JT i NIGDY powtarzam NIGDY nie było żadnych problemów... Jak czlowiek zachowuje się ok w stosunku do drugiej osoby to zostanie to odwzajemnione ;)

Dobre
@JobTicket Sp. z o.o.

Jeśli kwota wydaje się Pani wysoka, to zaznaczę tylko, że jeśli płacimy "Pracownikowi np. 10,5 € brutto za godzinę, to nasz koszt jako Pracodawcy wynosi ok. 12 - 13 € za godzinę. Jak pokazują powyższe wyliczenia, gdybyśmy nie pobrali od Państwa kary umownej, to można byłoby powiedzieć, że zostaliśmy przez Państwa xxx" Przecież od niemieckiej firmy bierzecie dwa razy tyle, po co ta histeria.

@Dobre

Szanowna Pani/Szanowny Panie Mogę jedynie stwierdzić, że nie ma Pan/Pani zielonego pojęcia o stawkach, jakie niemieckie firmy płacą nam za godz. pracy pracownika. Zapewniam jednak, że rzeczywiste kwoty są nieporównywalnie niższe niż te, o których Pan/Pani pisze. Jednym słowem - chyba nie polecam Panu/Pani zajmowania się prowadzeniem agencji, bo będzie Pan/Pani rozczarowany, że tak mało można w tym biznesie zarobić w porównaniu do ryzyka i ogromnych zobowiązań, jakie się na siebie bierze. Pozdrawiamy, JobTicket

Dobre
@JobTicket Sp. z o.o.

Skoro tak mało można zarobić to co z dobroci serca to robicie... Akurat znam stawki (usunięte przez administratora)

Johnny
@JobTicket Sp. z o.o.

"...to nasz koszt jako Pracodawcy wynosi ok. 12 - 13 € za godzinę." Buheeheh ale żart uśmiałem się po same pachy. Bezczelność pisać takie bzdury....jakie koszta ponosicie? Zaraz będzie, że jeszcze doplacacie by ludzie mogli pracować. Na jednej.głowie zarabiacie 2xwiecej niż pracownik!

@JobTicket Sp. z o.o.

Oj, bardzo mało można w tym biznesie zarobić. Tak, wszyscy praciwnicy wiedzą, że robicie to dla nas z dobroci serca.....

Adi Łódź

Współpracowałem z JobTicket, jestem usatysfakcjonowany, zdarzały się małe nieścisłości, ale wszystko było do wyjaśnienia, w moim przypadku panie były bardzo pomocne-pozdrawiam wszystkie panie tam pracujace????z rozwiązaniem stosunku pracy też nie było problemu. Jak się decydujesz na pracę za granica(to nie jest Eldorado) trzeba mieć instynkt samozachowawczy, a nie z góry psioczyć, że to nie tak, tamto nie tak, miało być inaczej itp. Przede wszystkim na swoje barki bierzesz odpowiedzialność jak się pokażesz, a nie zganiac na agencje. Jedziesz do pracy, a nie na sponsorowane wakacje, zagranicą płaci ale wymaga, chcesz to miej jaja, a spodziewasz się złotego pałacu nic nie robiąc. Reasumując duże całusy dla zespołu JobTicket w Łodzi , (prócz szefa-bo to pan) ????????????

Jasnie Pan

Siemka ma ktos wiedze na temat pracy przy skladaniu kartonow czy cos w tym stylu na np perfumy,jak z godzinami,kwatera,i jak ogolnie praca i firma pozdro i dzieki za informacje ,zostancie zdrowi !!!!!!!!!!

Pr

Omijać z daleka. Tak jak Pan przede mną pisał straszny chaos w tej firmie panuje ciągle problemy i nagłe zwroty akcji w postaci zmiany klasy podatkowej. Warto dodać że jeżeli już ktoś podpisał z nimi umowę warto poszukać jakiegoś prawnika bo rozwiązanie umowy nie jest tak proste. Straszą karami w wysokości miesięcznego wynagrodzenia brutto. Bądźcie zdrowi i bezpieczni! A job ticket omijajcie.

@Pr

1. Zmiana klasy podatkowej następuje najczęściej z 6 na 1 i jest to działanie na korzyść pracownika. Każdy pracownik rozpoczynający pracę w nowej firmie z automatu ma nadaną 6 klasę podatkową. Po przedstawieniu odpowiednich dokumentów urzędowi klasa podatkowa jest zmieniana zgodnie ze stanem cywilnym i innymi uwarunkowaniami osobistymi pracownika. 2. Rozwiązanie umowy jest bardzo proste, o ile tylko zgłasza Pan chęć zakończenia współpracy, a nie tylko porzuca pracę bez informowania pracodawcy. W umowie, którą ma Pan przetłumaczoną na j. polski w paragrafie 11 opisane są terminy wypowiedzenia umowy. Wypowiedzenie jest dokumentem jednostronnym, tzn. informuje Pan/Pani pracodawcę że składa wypowiedzenie i po upływie tego okresu kończy Pan/Pani zatrudnienie. Nie ma mowy o żadnych karach ani problemach z tytułu złożenia wypowiedzenia. Jeśli ktoś nie ma możliwości dotrzymania terminu wypowiedzenia, ale zgłosi chęć zakończenia pracy chociaż kilka dni wcześniej lub po prostu chce się z nami dogadać, to nie ma problemu z rozwiązaniem umowy za porozumieniem stron (również bez żadnych kar). Jeśli jednak ktoś porzuca pracę bez uprzedniej informacji, ani wypowiedzenia, to pracodawca ma pełne prawo do naliczenia kary umownej zgodnie z par. 12 umowy o pracę. Wszystko jest przejrzyste, wystarczy jedynie przeczytać kilka paragrafów umowy, które specjalnie dla pracowników zapisane są nie tylko po niemiecku, ale również po polsku. Pozdrawiamy, JobTicket

Kurczak
@JobTicket Sp. z o.o.

Czy wszyscy wiedza ze jobticket zatrudnia do firmy w której jest COVID-19 !! Oficjalna informacja w prasie Nordsachsen a pozatym w firmie grafendorfen podczas producji mięsa kurczaków latają po hali szczury - zapraszamy do pracy za 700€ miesięcznie minus darmowe ????mieszkanie z internetem którego niema ????????a koordynator przekona się kim jest jak oberwie ????

@Kurczak

W piątek dostaliśmy informację o potwierdzonym przypadku koronawirusa u 1 z niemieckich pracowników. Wszyscy, którzy mogli mieć z nim kontakt zostali odseparowani i wysłani na kwarantannę. Każdy pracownik, który rozpoczyna pracę przechodzi przed wejściem do zakładu pracy test na Covid19. Oczywiście do pracy może wejść dopiero po otrzymaniu negatywnego wyniku testu. Wynagrodzenie przy 1 klasie podatkowej wynosi 1150 - 1200 € netto miesięcznie. Być może dopiero zaczął Pan/Pani pracę i nie przepracował pełnego miesiąca albo też Finanzamt nie przyznał Panu jeszcze właściwej klasy podatkowej. Z automatu zawsze urząd przydziela 6 klasę podatkową, którą korygujemy w następującym miesiącu pracy. Jestem w GGF osobiście co miesiąc - półtora i pierwszy raz słyszę o obecności szczura w zakładzie. Proszę zgłosić się do nas osobiście i opisać sprawę. Pana/Pani anonimowe zgłoszenie w tej sprawie z powodu braku dowodów muszę potraktować jako pomówienie. Co do koordynatora - takie groźby są karalne, więc proszę na takie słowa uważać. Pracodawca

Johnny
@JobTicket Sp. z o.o.

To, że zawieracie sobie w swoich umowach kary nie oznacza tego, że jest to legalna praktyka. Nie ma mowy o jakim kolwiek nakładaniu kar finansowych na pracownika w kodeksie pracy.

@Johnny

Myli się Pan. Poniżej fragment odpowiedzi niemieckiego Ministerstwa Sprawiedliwości na temat możliwości stosowania kar umownych. "Generalnie dopuszczalne jest uzgadnianie kar umownych; odpowiednie regulacje na ten temat zawarte są w §§344 - §§399 kodeksu cywilnego BGB". Proszę pamiętać, że z uwagi na fakt, iż wszystkich pracowników ubezpieczamy w Niemczech i za Wszystkich podatki odprowadzamy w Niemczech, wszystkie umowy z naszymi pracownikami podlegają prawu niemieckiemu. Pozdrawiamy, JobTicket

Zostaw merytoryczną opinię o JobTicket Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w JobTicket Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy JobTicket Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JobTicket Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 26, z czego 5 to opinie pozytywne, 20 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

JobTicket Sp. z o.o.