Opinie o Inowa Sp. z o.o. w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Inowa Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w Inowa Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Materiały budowlane - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Inowa Sp. z o.o. w Kraków

dzień dobry. po ofercie z internetu wiem, że potrzebny będzie Doradca Techniczno-Handlowy na rejon Podkarpacia. Pierwsze co mi się rzuca w oczy to różnica w przedziałach płacowych. Od 8,000 zł do 15,000 zł. jeśli sezon też na to znacząco wpływa, to który uważacie za najlepszy?

A wypowie się ktoś o pracy na magazynie? Widełki finansowe już znam, na stronie wpisali 4 - 5000 brutto. Nie ukrywam, że najbardziej zależy mi jednak na normalnej atmosferze. Wśród pracowników na luzie jest? Z kierownictwem da się dogadać? Napisali, że praca jedynie w dni robocze, a jak z nadgodzinami sytuacja teraz?

eksmagazynier Nowy wpis

Atmosfera jest spoko- koleżeńska i pomocna. Z kierownikami też jak najbardziej okej, wszystko jest zorganizowane i trzeba ogarniać co się dzieje ale są mili i chętni do pomocy. Nadgodzin raczej nie ma bo jak się załapie co i jak to się w 8h spokojnie wyrobisz. Firma naprawdę fajna szkoda że musiałem z rodzinnych powodów wyjechać z krk..

Klient

Firma, która nie posiada pomp, na które zawiera umowy. Brak realizacji usługi - z powodu ciągłego odwlekania terminu. Przedstawiciel, który mija się z prawdą... Nawet prezes to jakaś porażka. Nie polecam. Zagarneli zaliczkę.

Honorata
@Klient

Jak to nie posiada pomp, z czego ta sytuacja wynika? Ile czasu potrafią te terminy odwlekać? Czemu negatywnie wypowiadasz się na temat prezesa? Co takiego zrobił nie tak?

@Honorata

Ano nie posiadają. Zapewniają, że je mają, a dopiero usiłują je kupić. Prezes jest tak majestatyczną postacią, że do ostatniej chwili nie ujawnia pełnionej funkcji, a na zarzuty odpowiada wymijająco na zasadzie "nie podoba się, to proszę iść do sądu", ewentualnie kryje swoich pracowników (tych, którzy kłamią i nawiają klientom przysłowiowy "makaron na uszy") wynajdując kłamliwe stanowisko. Nie polecam tej firmy... radzę omijać ludzi tego typu (jednostki bez honoru) szerokim łukiem. Pozdrawiam.

Klient

Realizacja nie odbyła się ponieważ nie dane mi było jej doczekać przed zimą. Przez niewywiązanie się z terminu (poprzez firmę INOWA), zmuszony byłem gorączkowo szukać innej - tym razem kompetentnej firmy, która zapewniła mi możliwość ogrzania domu (a nie tylko puste obietnice). Niestety zaliczka została zagarnięta, ponieważ zerwałem umowę (nie mogłem dłużej czekać na realizację). Umowa jest bardzo jednostronna - brak kar umownych (chyba, że kary mają dotyczyć zamawiającego - wtedy są przewidziane). Ostrzegam przed tą "firmą". Nie każdy ma zamiar sądzić się z pseudowykonawcą o swoje pieniądze (zwłaszcza, gdy zamawiającym jest na przykład osoba niepełnosprawna). Pozdrawiam.

@Klient

Potwierdzam - niepoważna/nieuczciwa firma. W momencie podpisywania umowy, przedstawiciel zapewnia o tym, że pompy znajdują się w magazynie firmy -..po jakimś czasie okazuje się jednak, iż "jest problem z dostępnością pomp, ale myślę, źe w przeciągu dwóch tyg. powinna pojawić się ekipa montażowa.." - i tak "w koło Macieju".. Zadatek zabrany - można go odzyskać chyba tylko sądownie.. Przedstawiciel kłamie, odnośnie przekazanych informacji, a jego wersję potwierdza przełożony.. Nie polecam! - szkoda czasu i nerwów (o pieniądzach nie wspominając)

@HonestMike

Ciekawa bym była jak to wygląda z perspektywy przedstawiciela. Czy któryś się odniesie? Widziałam kiedyś sytuację, w której dochodziło do zakrzywienia informacji wewnątrz firmy i handlowcy dostawali info o tym, że wszystko jest dostępne. Tutaj obecnie jak wymiana informacji przebiega?

Przedstawiciel Inowa
@Klient

Dzień dobry, piszę jako przedstawiciel firmy Inowa. Przykro nam, że proces dostarczenia pomp ciepła nie był zgodny z Państwa oczekiwaniami. Nasi doradcy, którzy odpowiadają za kontakt z Klientami, informowani są na bieżąco o stanach magazynowych dostępnych urządzeń. Jednak decyzje o pompach ciepła nie są przez Klientów podejmowane bez rozwagi i potrzebnego na to czasu, natomiast dynamika rynku w roku 2022 była większa niż ktokolwiek był w stanie przewidzieć. Przepraszamy za zaistniałą sytuację i możemy jedynie zapewnić, że dołożyliśmy wszelkich starań, by podobne incydenty nie miały miejsca w przyszłości.

@Urszula

Dzień dobry. Z mojej strony sytuacja wyglądała tak, że Przedstawiciel firmy do samego końca zwodził mnie odnośnie kolejnych terminów wykonania prac (..a, co za tym idzie - dostępności pomp). Dodam tylko, że marka i typ pompy wybrane zostały jeszcze przed podpisaniem umowy. Przedstawiciel "kłamał w żywe oczy", twierdząc przed szefostwem firmy, iż proponował mi pompy innego producenta, a jego przełożony potwierdził tę wersję wydarzeń.. Zadatek stracony - ze swojej strony - zdecydowanie przestrzegam przed tą firmą.

@Przedstawiciel Inowa

Dzień dobry. Rozumiem problemy z dynamiką rynku itp. - ..nie jestem tylko w stanie zrozumieć tego braku szczerości ..i zwykłej uczciwości z Państwa strony.. (przecież wystarczyło - w odpowiednim momencie - poinformować o tym, iż po prostu nie są Państwo w stanie wykonać zlecenia.. Pewnie rozwiązalibyśmy umowę za "porozumieniem stron"). A, tak -.. co prawda, zachowaliście Państwo dla siebie "zadatek" - ..ale straciliście w moich oczach honor i szacunek.. PS Markę i rodzaj pompy wybrałem jeszcze przed podpisaniem umowy..

Przedstawiciel Inowa
@HonestMike

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszam do bezpośredniego kontakt z naszym biurem w celu dokładnego wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

HonestMike Nowy wpis
@Przedstawiciel Inowa

Dziękuje bardzo, kontaktowałem się z Państwem wystarczająco dużo razy - i niestety podtrzymuję swoje zdanie: poprzez swoje działania, straciliście Państwo w moich oczach honor i szacunek.. - ..w zamian za "zadatek"..

Daniel

Pracowałem w Inowie ponad rok, co jak na tamtejsze standardy jest bardzo dobrym wynikiem i mam po tym okresie mieszane odczucia. Z plusów mogę wymienić na pewno przyjemną atmosferę pracy, każdy z pracowników jest bardzo pomocny i przyjemny w kontakcie. Elastyczny grafik, który wydaje mi się jest zaletą przede wszystkim dla młodych ludzi, możliwość pracy zdalnej oraz premie uznaniowe, na które faktycznie można liczyć jeśli przykłada się do pracy. Przychodzi mi do głowy również trochę minusów. Największym jest stałe przeciążenie pracą, ponieważ zarząd nie jest w stanie oszacować ile roboczogodzin jest realnie potrzebne na wykonywanie poszczególnych czynności. Wynika to moim zdaniem w dużej mierze z drugiego największego zarzutu z mojej strony, czyli tego, że zarząd dużo mówi, ale niestety nie potrafi słuchać. Despotyczna osobowość właściciela daje się często we znaki i każdą napotkaną sytuację stara się naciagnąć do swojej wizji, zbyt rzadko biorąc pod uwagę, to że może się mylić. Zarobki są raczej na niskim poziomie, jeśli nie jest się handlowcem. Kwestia tego, że można się tu dużo nauczyć o czym pisali inni wymaga moim zdanie doprecyzowania. Na coś takiego mogą liczyć raczej tylko pracownicy zaczynające na danym stanowisku. Osoby z doświadczeniem w danej dziedzinie nie zdobędą dużo nowej wiedzy, ponieważ brakuje tutaj ekspertów, którzy mogliby się tą wiedzą podzielić. Wymieniłem tylko kilka moich spostrzeżeń po tym okresie, które mogą pomóc w decyzji ewentualnym zainteresowanym pracą w Inowie. Ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w mojej ocenie jest to, że porównując moje doświadczenia z opowieściami o tym co działo się w przeszłości mogę śmiało wysnuć wnioski, że podejście firmy do pracowników zmierza w dobrym kierunku, a i sama firma cały czas się rozwija, więc może być coraz ciekawszym wyborem dla potencjalnych przyszłych pracowników.

Ile osób przeprowadza rozmowę kwalifikacyjną w firmie Inowa Sp. z o.o. na stanowisko Magazynier - Logistyk? Czy atmosfera jest stresująca, czy raczej luźna? Opowiedz nam o swoich odczuciach.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy PRACOWNIK SERWISU

Emilia

A ile juz zwlekają z realizacją? Wymagali jakiejś zaliczki od Ciebie?

Firma zawiera sprytnie skonstruowana umowę, trzeba wpłacić zadatek w kwocie 2000 zł. Można odstąpić od umowy w ciągu 2 tygodni beż podania powodu.... ale zadatku już się nie odzyska.

Jolanta

Wasze opinie o pracy w tej firmie są różne, ale w wielu wpisach pojawia się temat tego, że można się tu sporo nauczyć. I tu moje pytanie - w jaki sposób. Organizowane są wewnętrzne lub zewnętrzne szkolenia? Starsi koledzy służą i dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem?

@Jolanta

Cześć, można się dużo nauczyć, bo w pracy mamy sporo do czynienia z Klientami, fakturami, kasą fiskalną itp. dlatego ciągle przytrafiają się jakiś nowe sytuacje i każdy dzień jest trochę inny. Szkolenia, które mają to szkolenia wewnętrzne plus wsparcie starszych kolegów, więc w zupełności można się wdrożyć..

@ona

Hej, o faktycznie nawet sporo umiejętności. A ja tak trochę z innej beczki spytam, czy po dłuższym stażu pracy tutaj można liczyć na jakieś "polecenie"? Żeby szefostwo stąd zatwierdziło, że pracownik dobrze ogarniał tę nieszczęsną kasę, raporty dniowe, faktury itp? Ktoś może już o takie coś prosił?

@Urszula

Z tego, co wiem to były sytuacje, w których byli pracownicy zwracali się o rekomendacje do nowych firm i można było liczyć na dobre słowo pod swoim adresem. Było takich sytuacji kilka, więc tutaj też firma w porządku :)

@ona

Ale tak łatwo oddają naprawę dobrych pracowników? Zdarzało się może, że ktoś chciał samoistnie odejść a firma jednak walczyła, żeby został? ;)

@Urszula

Trudno powiedzieć czy oddają. Przypuszczam, że różne sytuacje były, ale nigdy nie wiadomo do końca jakie są kulisy, więc to pewnie zależy od przypadku.

@aaa

Czyli tutaj u was to raczej tak jest, że każdy siebie pilnuje i tyle? Plotek i ogólnego obgadywania brak?

@Urszula

A nie, to aż tak to nie, pokaż mi miejsce w Polsce gdzie nie ma plotek i obgadywania ;) a tak serio to podejście ludzi tutaj jest raczej zdrowe i mocno koleżeńskie, pod warunkiem, że jest się samemu w porządku... serio nie ma na co narzekać, wiele firm widziałam i żeby tak było wszędzie jak tu, to byłoby super :)

@aaa

No racja, racja, ale ważne, że jest zdrowo, chociaż wydaje mi się, że im więcej osób tym gorzej z czymś takim, bo grupki wtedy się z ludzi robią. A tak właściwie to aktualnie ile osób jest tutaj zatrudnionych?

@Urszula

Na ten moment jest chyba 12 osób, ale rekrutacja z tego co wiem cały czas trwa, głównie na handlowca..

Bożena
@aaa

orientujesz się jakie są wymagania na takiego handlowca?

@Bożena

W sumie dokładnie to nie wiem, bo nie ten dział, ale pewnie klasycznie, czyli otwartość, kreatywność, entuzjazm, aparycja no i pracowitość przede wszystkim :)

@aaa

A to co padło to nie przypadkiem do każdego stanowiska by pasowało? ;p Czyli tu w zespole pewnie wszyscy tacy? Nie będzie w razie czego trudno się wdrożyć?

ona

Witajcie, praca w tej firmie to praca jakich wiele. Nie wydaje mi się, żeby się odróżniała szczególnie od firm, w których pracują moi znajomi. Pracy jest dużo, więc efektywność jest ważna. Ludzie są bardzo uprzejmi i pomocni, ale są momenty, w których ciężko się wyrobić ze wszystkim na czas. Mogę polecić to miejsce każdemu, kto chciałby się czegoś nauczyć.

Magdalena
@ona

Rozumiem, a czy te obowiązki których jest tak dużo ponoć według ciebie to chociaż są jakoś wynagradzane w postaci zarobków? Jak jest pod tym względem?

jakas
@Magdalena

Pewnie, że każdy zawsze chciałby więcej, ale wypłaty raczej ciągle rosną, a za poszczególne rzeczy wpadają premie, więc można powiedzieć, że jest to doceniane :)

Barbara
@jakas

No to nie najgorzej. W niektórych firmach jest tylko goła pensja więc jakby nie patrzeć trzeba to wszystko doceniać. A jest może jakieś ciekawe ubezpieczenie grupowe z którego można skorzystać?

pracowniczka

Cześć. Praca tutaj jest jak najbardziej OK. Ludzie tu są pomocni, atmosfera bardzo przyjemna, a sama firma widać, że ciągle chce się rozwijać. Sporo się tu już nauczyłam, więc ja mogę śmiało polecić.

Nie polecam. Zamieszanie, brak kompetencji zarządzania ludźmi i technicznych - Patryk, ale jego już podsumowali. :) (usunięte przez administratora) i kasa dla hmm.. studenta, który godzi się na głodówkę, ale już teraz nawet chyba studenci są mądrzejsi. Szukam pozytywów, ale nie widzę poza tym, że dają samochód dla dth, jest ekspres do kawy i niektórzy są bardzo mili i pomocni.

alsk

Witajcie. Pracowałem tam prawie rok jako handlowiec i dziwie się niektórym opiniom, które tu czytam. Ogólnie rzecz biorąc to praca tam nie wyróżnia się niczym szczególnym, ani na plus, ani na minus - no może po za mocnym nastawieniem na efekt pracy, które nie pasuje do tak niedużej firmy. Ani nie jest tam tak źle, jak niektórzy tu twierdzą, ani nie jest tak dobrze jak się wydaje w pracy handlowca... trzeba się trochę napocić, żeby fajnie zarobić, ale to chyba normalne w sprzedaży? Mogę polecić firmę, bo sporo się można nauczyć w różnych aspektach pracy :)

blablabla

Jeżeli ktoś narzeka tam na atmosferę, to znaczy, że wszędzie mu źle. Atmosfera jak najbardziej ok.

Uppss
@blablabla

Atmosfera jest dobra kiedy nie ma kierownika który wszystkimi steruje tak jak on chce i nawet nie zna słów proszę i dziękuje . Ludzie pracujący są naprawdę fajni i tworzą zgrany zespół tylko kierownik chyba czuje się Panem świata i myśli że każdy będzie robił to co on chce .Jeśli nie przeszkadza Ci robienie za kozła ofiarnego bądź pracowanie pod czyjeś dyktando to atmosfera będzie dla ciebie super ..

gość

Hej, a jaka u nich panuje atmosfera? Dzięki za odpowiedź

Mati
@gość

Beznadziejna atmosfera, patryk to buc i pozer. Podobnie, jak barnababar????

haha
@gość

Okropna. Patryk najgorszy kierownik, z którym nie da się wytrzymać. Gdyby nie ta właśnie jedna osoba to firma by była ok i dużo dobrych osób by pracowało. ;)

Gabriela
@haha

A jak oceniasz inne warunki zatrudnienia w Inowa nie licząc tej atmosfery pracy? Czy możesz wymienić na co można licząc będąc pracownikiem firmy? Pewnie znajdzie się więcej osób, które będą zainteresowane tym tematem.

@Gabriela

Na nic nie można liczyć. Umowa zlecenie, najniższa krajowa i wyzysk. Przy najniższej krajowej jeszcze dają Ci odczuć, że zarabiasz tak dużoo i powinieneś to docenić. Grafik z rozpiską co 30 minut, który na bieżąco sprawdza kierownik i zadaje ci tak durne pytania, że nie wiesz co odpowiedzieć. (usunięte przez administratora). Nikt co ma trochę w głowie nie da tak się traktować. Nie polecam bardzo! Omijać.

były
@gość

Pracowałem tam blisko rok czasu jako handlowiec, dostałem praktycznie od razu samochód służbowy (mogłem wykorzystywać go do celów prywatnych) telefon i laptop itp. Atmosfera dobra i koleżeńska, ale wymagania też były. Firma mocno poukładana i kontrolująca (grafiki, gps w samochodach). Na początku jest umowa zlecenie, później można dostać umowę o pracę. Przeszedłem trochę wewnętrznych szkoleń, które akurat mi pomogły. Jeżeli pisze się dużo umów można dobrze zarobić, ale podstawa to najniższa krajowa.

mla
@Gabriela

Możesz liczyć na stres który będzie wywierać kierownik i wynagrodzenia niższe niż mówią na początku .

Steven

@znajomy Zabrakło argumentów żeby uzasadnić taką oczywistą bzdurę? Czy to konkurencja tak inspiruje?

znajomy

Nie polecam firma nie rzetelna

asdasd

Hej, w moim przypadku było w sumie podobnie jak pisał poprzednik. Pracowałem tam ok. 2 lata głównie na zleceniu, ale po jakimś czasie dostałem umowę o prace, choć faktycznie nie było łatwo. Co do wypłat to rzeczywiście były zawsze terminowe, ale dosyć mocno się wahały - ale to chyba taki urok pracy handlowca. Podstawa nie była za wysoka ale prowizje pozwalały w dobrym miesiącu całkiem nieźle zarobić. Ogólnie atmosfera na plus, ale swoje trzeba zrobić:)

Magda

Na co patrzą w CV?

Pip
@Magda

Zależy na jakieś stanowisko jest składane CV.

zainteresowany

A jak sytuacja przedstawia się aktualnie podczas epidemii? Czy normalnie pracujecie i czy warto składać teraz cv?

Wpisy dotyczące firmy Inowa odnoszą się tylko do atmosfery w pracy, ciekawi mnie natomiast jak wygląda sytuacja związana z wynagrodzeniem oraz jaki rodzaj umowy proponuje na start pracodawca. Mam nadzieję że ktoś posiada wiedzę na ten temat i udzieli mi takich informacji.

@Andrzej

Z firmą rozstałem się jakiś czas temu, ale za moich czasów chyba nikt nie miał umowy o pracę, i przypuszczam że jest tak dalej, gdyż właściciel był bardzo negatywnie nastawiony do tego typu zatrudnienia. Pracowaliśmy na umowach zlecenie. Co do wynagrodzenia to otrzymywalismy je na czas, natomiast było mocno uzależnione od wyników sprzedażowych, a te od aktualnych dotacji, gdyż podstawa była równa albo bliska minimalnej, a prowizje były ryczałtowe (bodajże 50 do 300 zł za umowę, w zależności czego dotyczyła oraz ile umów miałeś). Ogólnie największym problem w pozyskiwaniu nowych umów były nasze stawki... delikatnie rzecz ujmując niekonkurencyjne.

wsl

Średnia

Zostaw merytoryczną opinię o Inowa Sp. z o.o. - Kraków

• Jak się pracuje w Inowa Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Inowa Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Inowa Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 7, z czego 5 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Inowa Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Obrońców Helu 29
    30-395 Kraków