Opinie o Rv Metal Sp. z o.o. w Opole

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Rv Metal Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Rv Metal Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Rv Metal Sp. z o.o. w Opole

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Rv Metal Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Czy pracodawca Rv Metal Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Mieczysław

Motywacja w formie cyklicznych krzyków i wyzywania od głąbów. Polecam

Wynagrodzeniem ! Stawka min. 18 zł netto /godz. na umowie o pracy + ubezpieczenie każdego pracownika

smok

(usunięte przez administratora) a nie wynagrodzeniem, pracownicy zarabiają jakieś marne grosze w porównaniu do innych firm z tej samej branży jednocześnie nie będąc tak ganianym jak w rvmetal

@smok

A warunki pracy pod względem specyfiki identyczne czy też jest różnica? Które przykładowe firmy masz na myśl i jaka tam u nich jest kasa? To jest jakaś bliska konkurencja?

Smok
@Maja

Nie będę rzucał nazwami innych firm z branży jak z kapelusza, ale wystarczy że powiem metalchem i okolice. Każdy pracownik który zakończył prace w rv kierował się właśnie tam. Zaczęli więcej zarabiać, nie byli obrażani a dzięki temu zaczęli być bardziej produktywni. Pracownicy rv pracują za przysłowiową czapkę śliwek porównując wynagrodzenia z innych firm.

Iza Nowy wpis
@Mieczysław

Nie dla wszystkich jest to dobry sposób motywacji. Jest w firmie osoba z którą można porozmawiać na temat tego, że nie podobają wam się krzyki i taka atmosfera?

kierownik Nowy wpis

Witam, w naszej firmie w sprawie motywacji nic sie nie zmieniło - brak, karnet MULTISPORT, paczki świąteczne, karpiowe ,.. nadal brak, też kawa z automatu espresso - do woli, 30 min przerwa - jak było, tak zostało. System szkoleń - od uprawnień na wózek widłowy, obsługi CNC maszyn też bez zmian, Solidworks - działa, tak jak działał. Co się zmieniło - min 20 zł/ godz. netto za rzetelna pracę. Pożegnano się s kilkoma pracownikami, którzy nie rokowali i rekrutujemy nowych s ambicjami i właściwym podejściem do pracy (operatory CNC maszyn , programisty CNC - też do przyuczenia). Widać, podejście pracowników się poprawiło. A co dotyczy motywacji - szef nadal uważa, że podstawową motywacją jest wynagrodzenie i nie abonament do siłowni , basenu ,..... Co dotyczy abonamentu do Filharmonii Opolskiej , jak czynnik motywacyjny, nie wiadomo, nikt się szefa nie dopytywał. Pozdro :) Zwolniono kilka ludzi, którzy

KumpelOdFlaszkiTwojejStarej Nowy wpis
@kierownik

Wasza reputacja was wyprzedza - cały śląsk ciągnie bekę z waszej firmy a pan VV jest niechlubną legendą wśród serwisantów pewniej firmy produkującej maszyny CNC. Serio, przy tych warunkach pracy i waszej "ofercie" zatrudnienia dziw, że jeszcze dryfujecie na rynku.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w Rv Metal Sp. z o.o.?

Smok PodWawelski

Narzędzia tylko te niezbędne ale tak na prawdę po co więcej?

Nikifor

Byłem, robiłem i szybko się zmyłem. Zaczynając od początku, co innego mówione jest na rozmowie a co innego jest potem robione. Zatrudniłem się jako operator lasera a byłem odsyłany do zupełnie innych prac nie związanych z moim stanowiskiem a co dopiero z tym co było na umowie. Atmosfera ciągłego pośpiechu i poganiania, cały czas za mało, cały czas za wolno, cały czas coś. Maszyny zostawiają wiele do życzenia, nikt nie wymaga najnowocześniejszych maszyn ale pracowanie na starociach które ciągle się psują to nic przyjemnego, szczególnie ze potem trzeba wysłuchiwać monologów właściciela ze to wina pracowników że nie dbają o sprzęt, nie chciałem już wspominać ze maszyny nie przechodzą rutynowych przeglądów lub wymian po określonym przez producenta czasie mimo że właściciel to były serwisant tejże marki maszyn... mają chodzić póki nie staną całkiem... Panuje bardzo duże zapylenie na hali przez nie sprawne wyciągi maszyn, wystarczy zobaczyć jak wygląda elewacja przy oknach lub bramie na zewnątrz hali. Co poniektórzy pracownicy jeżdżą na wózkach z ładunkiem po kilka TON bez uprawnień w dodatku na podwójnym gazie lub innych używkach. Na temat organizacji pracy też można wiele napisać i wcale nie są słowa uznania ale to temat na inną opinię. Do usłyszenia :)

@Nikifor

Temat na inną czyli będziesz to jeszcze rozwijać? A z tymi używkami to prawda? Bo jak tak to czemu nikt nie zareaguje?

DickusBigus
@Nikifor

Przymykanie oka na ćpanie i chlanie w tym zakładzie to jedyny sposób żeby utrzymać pato-załogę na stanowiskach, inaczej nie było by komu pracować w tym syfie. Jak masz chociaż odrobinę RIGCZU to trzymaj się z daleka od tego pandemonium pogardy i (usunięte przez administratora)

Justyna
@DickusBigus

Serio każdy z pracowników jest pod wpływem, czy to uogólnienie? :P Utrudnia to prace innym?

@Nikifor

Nikiforze - Jakubie L. z Wawelna !! Twoja opinia trochę się s prawdą mija : 1. .... szybko się zmyłem : Faktycznie : Nie doczekałeś końca okresu próbnego. Problemy Stawić się do roboty na 06:00 - problem Stawić się do roboty co dziennie - problem Dowód : odczyt z karty z rejestratora obecności 2. Zatrudniony na pozycji operatora : Faktycznie : Po wyksztalceniu LO ogólnokształcącym w trybie zaocznym i wieku +- 20 lat nie można oczekiwać pracownika zdolnego do pracy na stanowisku operatora maszyny CNC . Zostałeś przyjęty na stanowisko pomocnika operatora s opcją ( w przypadku rokowania ) awansu na operatora po przeszkoleniu. Jedyne kwalifikację które do firmy "przyniosłeś " były uprawnienia na wózek widłowy , lecz umiejętność posługiwania tym sprzętem miała wiele do życzenia ( rozumiem , świeże uprawnienia - brak wprawy, itp.) Dowód : Teczka dokumentów pracownika w kadrach 3......atmosfera ciągłego pośpiechu i poganiania Faktycznie : Jeżeli się Panu pomyliła praca s ciągłym posiadywaniu na skrzyńce dla wyrobów , to rzeczywiście zwrócenie uwagi przełożonego można traktować jak ciągłe poganianie i pośpiech. Dowód :zapis z monitoringu na hali 4. ..... nikt nie wymaga najnowocześniejszych maszyn ..... Faktycznie : Najmłodsza maszyna laser do rur i profili BLM model LT8 zaliczył właśnie 4 lata - koszt inwestycji +- 1000 000 Euro, laser Trumpf TC L3050 Fiber 5kW+ ładowacz rok produkcji 2014 - koszt inwestycji 600 000 Euro giętarki do blach : wiek od 5 do 15 lat giętarka rur - wiek 10 lat wózki widłowe - od 2 do 8 lat Ocena wieku jest zawsze sprawa subiektywna - nie wiadomo czego autor opinii oczekiwał, w każdym razie "widzały gały co brały " i być może , w przedostatnie zatrudnieniu - dowozie pizzy - używał rower lub samochodzik młody lub całkiem nowy . 5.... nie przechodzą rutynowych przeglądów .... Faktycznie : wiele urządzeń wymaga przeglądów regularnych z racji UDT ( wózki widłowe, agregaty chłodnicze etc.), samochody służbowe ,... , maszyny również ( bez ważnego przeglądu polisa ubezpieczeniowa "słabo działa"). Twoje wrażenie o braku przeglądów jest chyba spowodowane krótkim okresem stażu . Nie mylić rutynowe sprzątanie maszyny i otoczenia maszyny ( obowiązek pomocnika operatora) s przeglądem maszyny !!! Dowód : Książka maszyny lub urządzenia 6..... pracownicy jeżdżą na wózkach z ładunkiem kilka TON bez uprawnień ... Faktycznie : każdy pracownik etatowy posiada uprawnienia wózek widłowy UDT ; firma organizuje szkolenia dla wszystkich nowych, którzy tychże nie posiadają Dowód : teczki pracowników w dziale kadr. Podsumowanie : Opinia rzetelna tak samo jak rzetelność byłego pracownika

@DickusBigus

Przymykanie oka na ćpanie i chlanie nie ma miejsca w tym zakładzie !!!! Jeżeli by coś podobnego miało miejsce , to obowiązkiem każdego zatrudnionego posiadającego tą wiedze , jest powiadomienie przełożonego , dlatego że obecność naćpanego lub pijanego stwarza zagrożenie uszkodzenia lub zniszczenia majątku firmy ( obowiązek pracownika dbania o majątek firmy wynika z Kodeksu pracy ) lub zagrożeniu życiu ( brak reakcji w tym wypadku można traktować s punktu widzenia Kodeksu karnego !!! ) A jeżeli cała opinia się nie opiera na faktach , to można ją potraktować jak rozszerzanie oszczerstw środkami masowego przekazu - też s punktu widzenia Kodeksu karnego. Co do oceny prawnej w/w , przekazuję do firmowego Pana mecenasa, również rozpatrzenie donosu do prokuratury .

Jak długo czeka się na odpowiedź od firmy Rv Metal Sp. z o.o. po przesłaniu CV? Podziel się opinią z rozmowy o pracę na stanowisku OPERATOR LASERA (PRASY KRAWĘDZIOWEJ) OBRABIARKI CNC. Jaki był jej rezultat?

Czy Rv Metal Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

kierownik

Każdy nasz pracownik zdobędzie uprawnienia na wózek widłowy, jeżeli takie nie posiada przed przyjściem do firmy. Po okresie próbnym ( 2 mies.) , w przypadku przedłużenia umowy na czas nie określony, rozpoczyna kurz + egzamin na wózki. Dotyczy wszystkich bez wyjątku, bez względu na stanowisko , oprócz biurowych. W firmie, zamiast paleciakami, posługują się małymi elektrycznymi wózkami Jungheinrich. Kolejne szkolenia według stanowiska - z pomocnika operatora--> operatora--> programistę-technologa

wonBiałoruś

Oni szukają ludzi do pracy w Białorusi! Szok!!! W obecnej sytuacji to się nadaję do nagłośnienia, trzeba sprawdzić po co polska firma wysyła tam pracowników do przemysłu metalowego?!

@wonBiałoruś

Witam @Ja, nic na tym dziwnego , firma ma 40 procentów udziałów w firmie z branży metalowej w Mińsku na Białorusi. Oferta pracy jest kierowana dla osób pochodzenia BY, którzy planują powrót do ojczyzny. Nie wiem co na tym szokującego ?

Widocznie , po przeczytaniu CV stwierdzono brak sensu kolejnego kontaktu .

Maja

Ale co tam dokładnie było napisane? Że wysłał CV i nic nie odpowiedzieli? Bo nawet jeśli by stwierdzili tak jak napisałeś, to jednak chyba by wypadało komuś powiedzieć, że nie ma szans jednak, bo tak to ktoś biedny czeka. Nie sądzisz? :(

Jak długo trwa proces awansu w Rv Metal Sp. z o.o.?

Zależy od zdolności i umiejętności . Są ludzie, którzy na przyuczeniu ( = pomocnik operatora ) spędzą resztę życia, są tacy co awansują po 14 dniach.

Firma Rv Metal Sp. z o.o. poszukiwała ostatnio pracowników na stanowisko Magazynier. Czy dalej można tam aplikować?

Można , szczegóły można sobie sprawdzić na pracuj.pl . W ofercie jest stawka netto od 18 zł dla osoby bez uprawnienia UDT na wózek widłowy, od 20 zł netto wyżej dla pracownika s uprawnieniami UDT i doświadczeniem.

Mariusz

Ja zapytam o BHP zanim zaaplikuje. Czy sa okulary ochronne pracujac na laserze?Czy jest wyciąg powietrza , ewentualnie maski z wymiennymi filtrami? Czy sa specjalne rekawice do segragacji czesci z lasera?

Czy Rv Metal Sp. z o.o. ma ściśle ustalone godziny pracy?

Dziadek

Nie, w zależnosci od stanowiska pracujesz mniej niż ustawowo lub więcej (sytuacja uzależnione od liczby zamówień, oraz własnych widzi mi się - nie nie mogę lub przydałoby się coś dorobić). Nadgodziny są wypłacane zgodnie z kodeksem pracy.

Skryba

Czy dobrze jest pracować w RV Metal? Moim zdaniem to nie ma tak, że dobrze albo że nie dobrze. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że ludzi. Ekhm… Ludzi, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam. I co ciekawe, to właśnie przypadkowe spotkania wpływają na nasze życie. Chodzi o to, że kiedy wyznaje się pewne wartości, nawet pozornie uniwersalne, bywa, że nie znajduje się zrozumienia, które by tak rzec, które pomaga się nam rozwijać. Ja miałem szczęście, by tak rzec, ponieważ je znalazłem. I dziękuję życiu. Dziękuję mu, życie to śpiew, życie to taniec, życie to miłość. Wielu ludzi pyta mnie o to samo, ale jak ty to robisz?, skąd czerpiesz tę radość? A ja odpowiadam, że to proste, to umiłowanie życia, to właśnie ono sprawia, że dzisiaj na przykład buduje maszyny, a jutro… kto wie, dlaczego by nie, oddam się pracy społecznej i będę ot, choćby sadzić… marchew.

Numernabis
@Skryba

To nie są niewolnicy! To wysokiej klasy fachowcy zatrudnieni na umowę o dzieło. I nawet dostają jeść!

Jaki jest styl zarządzania kadrą w Rv Metal Sp. z o.o.?

Somebody

Na bardzo niskim poziomie. Pani A.wraz z V.V. uważają się za najlepszych fachowców. Buractwo,chamstwo,brak kultury i klamanie w żywe oczy - to opisuje trafnie firme RV METAL. T.W. juz nadaje sie na emeryturę.

TwojaStara
@Somebody

Dobrze wiedzieć, że pomimo biegu lat, tradycja trwa...

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Rv Metal Sp. z o.o.?

Administracja

Tak, osoby bez doświadczenia mogą starać się o pracę w Firmie RV Metal.

Hanna

Podpowiedzcie czy firma rekrutuje aktualnie? Jakieś wskazówki?

@Hanna

TAK, na dodatek firma kupuje robot do spawania - programista- technolog-spawalnik będzie potrzebny .

zdzisek

A jak wygląda praca programisty CNC, widziałem na stronie ogłoszenie i ciekawy jestem. Warto aplikować ?

Programista Technolog
@zdzisek

ProgramistaCNC to nie tylko osoba która generuje programy na laser, ale też Technolog który w 100% obsługuje klienta. Przyjęcie zamówienia, często zmiany technologiczne/konstrukcyjne, negocjacje, wycena, ofertowanie, praca w systemie ERP, często logistyka dostaw, wyjazdy oraz fakturowanie. Można się dużo nauczyć, nabyć sporo doświadczenia, ale trzeba szybko się uczyć, mieć twardy charakter, nerwy ze stali i jaja do samej ziemi ;) To świat laserów i stali, nie dla "miękkich piczek". Ja nauczyłem się dużo i pomimo sporego piętna na swoich nerwach, nie żałuję i miło wspominam towarzyszy niedoli ;) ekipa i pracownicy (w tym "Mr. T") trzymają się razem chociaż zdarza się warknąć, ale warunki ciągłego stresu i nerwówki niestety sprzyjają spinom. Szybko rozchodzi się po kościach. RV to chrzest ognia i jednostka specjalna w świecie stali, ale po niemal 3 latach czuję się jak weteran i nie mam problemu z zatrudnieniem (dobrze płatnym) w branży. Każdy w promieniu 100 km wie, że to piekiełko i najtwardsi którzy zostają, dostają bardzo dobrze płatne zatrudnienie ... gdzie indziej ;)

@zdzisek

programista technolog - można spróbować . Jeżeli zna się dobrze AutoCad (2D) lub podobne (DraftSight,..) ,w 3D SolidWorks lub podobne (Inventor), a na dodatek masz "smykalkę" do projektowania i konstruowania - to cię załoga szybko zaakceptuje. Co dotyczy maszyn, które programują - lasery do blach (system TOPs), lasery do rur (TruTopsTube , ARTtube,TubeDesign), prasy krawędziowe (TruTopsBend), giętarki do rur (MACRI).

Miły człowiek

Szukają kierowcy. Kto może napisać coś o tym stanowisku. Czy zachowane są przepisy kodeksu pracy , czy wynagrodzenie jest na czas , czy firma posiada fundusz socjalny, a jeśli nie to czy ma czym przyciągnąć pracownika. Może paczki dla dzieci na Mikołaja ,albo inne imprezy firmowe ? Może karta MULTISPORT. Napiszcie coś na ten temat.

Milszy czlowiek
@Miły człowiek

Kierowca który został zatrudniony zwalnia się po miesiącu lub dwóch pracy.... Jedno mu obiecane dostał drugie, pracuje jako kierowca magazynier itd itd. Przepisy tak, są zachowane. Wynagrodzenie jest zawsze 10go chyba że to niedziela wtedy jest 8go ale zdarzyło się że zapomniano przelać wypłaty niektórym pracownikom. Fundusz socialny? Zapomnij. Nie ma żadnych imprez integracyjnych bo po co? Brak premii świątecznych, paczek dla dzieci itp. Multisport? A komu to potrzebne?

@Miły człowiek

Tak, firma szuka kierowcy- magazyniera , ze względu na to,że nie jesteśmy firmą transportową i prowadzimy transport wyrobów własnych do naszych klientów lub transport materiału do produkcji. Wszystko to się mieści w 9 godzinach czasu pracy. Ze względu na fakt, że samym " podróżowaniem" nie jesteśmy w stanie zapełnić pełny etat , zainteresowany jest częściowo magazynierem. Za to oferujemy od 19 do 20 zł netto za godziny za "kółkiem", od 17 do 18 zł netto za godzinę prace na magazynie. Stosunek godzin jak na razie 1 :1 . Fundusz socjalny - brak, imprezy firmowe brak, karta MULTISPORT brak , paczki dla dzieci na Mikołaja brak. Jeżeli jest kandydat zainteresowany pracą w nie pełnym etacie ( na przykład "młody emeryt") - można zrezygnować s pracy magazyniera i się dogadywać jedynie na pracy kierowcy . Samochód DAF +przyczepa - 5 1/2 letni .

Słowa "BHP? Nie słyszałem" idealnie opisują sytuację w firmie. Wszechobecny (usunięte przez administratora) bałagan i (usunięte przez administratora) Pracownicy szlifują blachy bez okularów, na wózkach połowa jeździ bez uprawnień, widziałem nawet jak pracownik podnosił wózek widłowy z blachami na widlach za pomocą wózka widłowego, każdy może wejść na hale produkcyjna, wygląd terenu przed firma doskonale opisuje to co dzieje się w niej. Ludzie bardzo fajni ale wlasciciel- porażka. Wprowadzanie niepotrzebnej stresującej atmosfery na porządku dziennym, ciągłe braki pracowników przez właściciela - niektórzy zwalniają się już po miesiącu pracy. Ci którzy pracują tam dłużej - podziwiam. Rozmowy o jakiejkolwiek podwyżce kończą się zawsze na godzinnym kazaniu właściciela na tematy różne i różniste. Kompletny brak szacunku do pracownika od strony szefostwa, jedynie Pan T. Jest jedyną konkretną osoba szanującą pracownika z którą można cokolwiek ustalić odnośnie podwyżki itp. Wymagania szefa wygórowane jak by to była nie wiadomo jaka firma ale rzeczywistość weryfikuje wszystko. Po złożeniu wypowiedzenia jak już do szefa dotrze że pracownik się zwalnia zaczyna się robić ciekawie - wieczne krzyki, problemy i pretensje o wszystko co tylko się da można to śmiało nazwać mobbingiem bo niestety ale atmosfera z pracy bardzo wpływa na życie prywatne bo człowiek nie wytrzymuje takiej ilości stresu. Serdecznie nie polecam i odradzam pracę w tej firmie!

TwojaStara

Gięcie blach na laserze, jest moc! Nie szkoda wam dysz na takie cuda? Szef ma coś z rolnika - wszystkich wyzywa od buraków. Brakuje wam żelaza we krwi? RV przjdzie z pomocą, wystarczy tydzień w uzdrawiającej atmosferze hali produkcyjnej, żeby uzupełnić niedobór wszelkich pierwiastków. Masz niskie ciśnienie? Obniżone standardy BHP, oraz wszystko na "cito" skutecznie zwalczą również tą dolegliwość. Firma szkoli wysokiej klasy specjalistów, szkoda że zostało ich tam tylko kilku. Ogółem polecam, firma - sztos. 2/10 Ps. Za P.Sz. było lepiej!

To po co im prasa krawędziowa jak gięcie odbywa się za pomocą lasera :)

Czesław

Rv Metal jest firmą zajmującą się głównie kompleksową obróbką metalu - w szczególności cięciami laserowymi blach i rur - oraz gięciem blach przy użyciu maszyn laserowych o dużej mocy. Obecnie na swojej stronie: http://www.rvmetal.pl/praca poszukuje: spawacza, operatora lasera i zgniatarki, magazyniera i programisty maszyn CNC. Praca w systemie trzy zmianowym. Czy ktoś z Was jest zainteresowany tą rekrutacją i będzie aplikował?

Zostaw merytoryczną opinię o Rv Metal Sp. z o.o. - Opole

• Jak się pracuje w Rv Metal Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Rv Metal Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rv Metal Sp. z o.o.?

Rv Metal Sp. z o.o.
1.6/5 Na podstawie 9 ocen.
  • Wspólna 1
    45-837 Opole