FARA Personal Bad Homburg GmbH

Opinie o FARA Personal Bad Homburg GmbH

cinka74

Dlaczego piszesz , że nie ma zwrotów za paliwo???? Mam 8 km do pracy, i tygodniowo dostaję 30e zwrotu... (moja synowa rownież- A jeździmy jednym autem....)

@cinka74

Budowlańcy nie maja. Paliwo jest juz w tej diecie -15euro, hehe. Wiem ,bo kolega pracuje tam nadal.

minaz
@cinka74

Nie prawda, nie ma zwrotów za paliwo, chyba że im się pali to wtedy można coś wydębić żeby zajechać z Polski na przykład pod szwajcarską granicę, a tak jak masz dalej niż 20km codziennie to dostaniesz 2,5 podwyżki diety, na której i tak jesteś ostro ograbiany, szczególnie na mieszkaniach.

Na jakich zasadach zawierana jest umowa o pracę w firmie FARA GmbH? Pojawiło się ogłoszenie na GoWork.pl 26 sierpnia i zastanawiam się nad złożeniem CV.

Nowy nick

Jeśli chcesz być okradany z zarobionych pieniędzy to możesz śmiało wysłać CV

Roman
@Nowy nick

Nie rozumiem, jak to okradany? rozwiń to proszę. Jest aktualnie 1 oferta pracy dotycząca stanowiska malarza: https://pracodawcy.pracuj.pl/fara-personal-bad-homburg-gmbh,178143 . Napisz jak z warunkami pracy. Dzięki.

Łukasz

Witam, Pracuję w FARZE od stycznia 2018 r. jako elektryk, a raczej pracuję sezonowo jak "sobie chcę", początkowo od styczna do czerwca 2018 praca, robię wakacje, od września 2018 do czerwca praca, wakacje i zaraz znowu jedziemy, uzgodniliśmy z brygadą(współpracownicy, którzy bardzo przypadli mi do gustu i nawzajem, postanowiliśmy trzymać się razem, 3 osoby), że w październiku jedziemy bo kasa się kończy. Z powrotem nie ma problemu, a że się nie śpieszy zawsze czekamy na "lepszą" propozycję miejsca pracy. Mieszkania zależy, ale trafiały się zawsze od dobrych w górę, ostatnio nawet mieliśmy tylko mieszkanka agroturystyczne, w których możesz poczuć się jak gość turysta. My akurat we trójkę preferujemy 40 godzinny tydzień pracy (latka co poniektórych), wracasz do normalnego mieszkania, wszystko lux, jest kiedy odpocząć, internet, przez internet Polska telewizja, jak w domu. Zdarzały się niewypały ale tylko z takiego względu jak firma brała nowe, nie sprawdzone kwatery, na zdjęciach jest różnie, ale dzwonisz od razu i mówisz, tylko trzeba PRZEKONUJĄCO i przeważnie w przyszłym tygodniu już masz coś nowego(od dobrego w górę). Dziewczyny z obsługi he, he, są naprawdę na każde zawołanie, nie ma tak, że ktoś nie odbierze lub cię zostawi na lodzie(o weekendach nie wspominam, bo wtedy każdy ma wolne ale w nagłych przypadkach da się i w weekend). Ja w Polsce zgłaszam tylko chęć rozpoczęcia, a dziewczyny informują o miejscu kwatery i budowy, zamawiam busa, jadę z pod domu do domu, moim obowiązkiem jest TYLKO stawiać się w pracy, TYLKO. Reszta mnie nie obchodzi, widziałem przypadki odmeldowania osób z budowy za podpadnięcie lub inne czynniki, dziewczyny od razu szukają takiemu delikwentowi następnej budowy aż się gdzieś zaczepi, a jak nie to ostatnia szansa u 'JAM'a, gościa który odstrzeliwuje i poniża Polaków dla przyjemności, ale niektórzy tam się trzymają, znam z opowiadań. Sama praca wiadomo, to nie wakacje, ale przeważnie jest wszystko do ogarnięcia i się pracuje. Na prawdę we wszystkim dziewczyny są pomocne, nawet czasami jakieś papiery nie związane potrafią załatwić, niektórzy przez to zaczynają czuć się ważniejsi,wyżsi, a po jakimś czasie wręcz niezastąpionym, chociaż z elektryki to umie tylko bruzdy w ścianach robić. Biuro wszystko od razu załatwia, trochę przypomina czasami rozmowę z Panią od telefonów komórkowych, która chce ci wcisnąć abonament ale tak jest (gorzej jest jak już skończyłeś sezon, nie masz jeszcze ostatniej wypłaty, a oficjalnie już nie pracujesz, wtedy te pomocne dziewczyny robią obrót o 180 stopni i mają cię w d. i zawsze jakiś "kwiatek" z ostatnią wypłatą i przepracowanymi nadgodzinami z konta wyskoczy, ale to chyba już inny temat) stawkę zawsze liczymy 10 euro na godzinę na rękę, średnio tak wychodzi po skalkulowaniu wszystkiego plus/minus i tak z 1500/1600 euro na rękę/miesiąc bo nawet jak masz więcej godzin to na te godzinowe konto pójdzie, a później niestety te godziny z konta traktowane są jak godziny za pracę drugiej kategorii albo jak jakąś zapchajdziurę gdy chcesz jechać do domu i masz mało urlopu. Jeżeli chcesz pracować ciągle, to za jakieś pół roku, zapełniasz konto i bierzesz najniższą klasę podatkową, pracujesz po 10 godzin i soboty(zależy od budowy, przeważnie wszyscy chcą nadgodzin jakby to coś darmowego było ale to tylko moje podejście, jak trzeba to też pracuję), to wyciągają widziałem po kilku latach 2200 - 2400 nawet, rekordzista miał chyba nawet 3 tyś ale to gwiazdy musiały się ułożyć raz na 10 lat w odpowiedniej konfiguracji. Największy plus to to, że masz 'pustą' głowę, po prostu zajeżdżasz i pracujesz, oczywiście trzeba swojego pilnować, dziewczyny nie są przedszkolankami, a niektórzy po jakimś czasie tak się zachowują. Widziałem chłopaków na swojej działalności, każdy dzień niepewny, pilnowanie księgowej i podatków, dodatkowe pół etatu trzeba robić, pracowałem w Polsce na odpowiedzialnym stanowisku zamiast regulaminowo 8 godzin to praktycznie 24 godzin/dobę co tak męczy psychicznie jak 5 etatów na raz na budowie, a tutaj spokojnie, wszystko jasne. Wszystko zależy jak się przygotujesz i na co się nastawisz, widziałem ludzi którzy z jednym słoikiem fasoli przyjeżdżali, od razu zaliczka po pierwszym tygodniu, sidła alkoholu, poczucie bycie nie wiadomo kim i wracają do domu z długami. Bywa różnie, Fara na pewno pomaga, wręcz prowadzi za rączkę, dla mnie taki kompromis odpowiada za cenę mniejszych pieniędzy (kilka setek na pewno), ale to już moja firma i zamierzam w takim układzie współpracować jak najdłużej. Pozdrawiam wszystkich Łukasz

XD
@Łukasz

Biuro fary zapomniało zalogować się na oficjalnym profilu pisząc takie coś

Kamil

Wszystko jest tak jak mówią. Mogę z czystego sumienia polecić Farę ;)

Czy zechciałbyś podzielić się z nami wrażeniami ze spotkania rekrutacyjnego w firmie FARA GmbH? Jak oceniasz poziom trudności oraz atmosferę spotkania? Z chęcią dowiemy się wszystkich niezbędnych szczegółów dotyczących przebiegu rekrutacji.
Maja

Jak czytam te opinie to mi się chce śmiać czasami. Proponuję tym "oszukiwanym", aby sami znaleźli sobie pracę bezpośrednio u innego niemieckiego pracodawcy, firmy, przedsiębiorstwa itp. Prawda jest taka, że nie znacie dobrze języka, wymagania macie wysokie. Często kwalifikacje też kiepskie. Szukacie "dziury w całym". Jeśli jesteście naprawdę dobrzy w tym co robicie to firma do, której jesteście delegowani przejmie Was bezpośrednio od Fara. I nie będą to "kokosy". Jest logiczne, że nikt w tych relacjach nie jest Caritas!!! Każdy musi coś zarobić bo z tego żyje. Proponuję rób swoje i będziesz zadowolony. Nie, to szukaj czegoś innego, a zobaczysz jak to wygląda.... W Niemczech jest tak: musisz trochę popracować u jednego pracodawcy, aby zarabiać więcej...

Lolek
@Maja

Dzisiaj za granicę uciekają ci co są ścigani albo zbyt mało zaradni by w Polsce zarabiać podobnie jak na zachodzie. Sam fakt, że posługujesz się argumentem, bo ktoś nie zna języka... A jakim głupkiem być trzeba aby zatrudnienia szukać przez agencję znając język. Ivo ugryź się już w ten wstrętny język i skończ się już podszywać pod pracownika w wypowiedziach

Karol

Jedyny plus to, ze wyplacalni oszukuja nie placa diety zamiast tego rzekomy ryczaltowy zwrot kosztow dojazdu gdzie wedlug kodeksu niemieckiego nalezy Ci sie za uzywanie wlasnego auta do ich celow kilometrowka 0, 30 e, nocleg wynajmuja na siebie i to oni sobie wliczaja to w koszta heh, tobie z tytulu prowadzenia podwojnego domostwa jesli je chcesz udokumentowac nie bedzie sie nic nalezec nawet gdybys sam chcial przedlozyc rachunki.Nieumiejetnosc jezyka kosztuje i w ten sposob powolujac sie na swoje uklady zbiorowe ciagle cie oszukuja na kase.Jak juz jakas firma postawi im warunki porownywalne z wynagrodzeniem przecietnym zakladu w ktorym bedziesz pracowal a taki kodeks ich obowiazuje Tak zwane rownouprawnienie to zabiora Ci calkowicie diete czyli ten rzekomy ryczalt sporzadza umowe tak ze nawet ryczalt nie bedzie Ci sie nalezec heh.Wiec zapomnijcie o diecie. W TEJ FIRMIE diety zadnej nie ma to fikcja. A KODEKS NIEMIECKI obowiazuje ich tylko wtedy z korzyscia dla nich nie dla CIEBIE wiec nie nabierajcie sie na prace u niemieckiego pracodawcy jak dzwonia i tak kolorowo przedstawiaja oferty.Do kazdej umowy maja aneks bys nie mogl roscic sobie praw wzgledem nich

@Karol

Masz dobrą znajomość coś tam rozumiesz jak to działa i pochwalam ale i narzekanie twoje odzczytuje w tym komentarzu Układ zbiorowy jest po to żeby nie było oszustw gamoniu Starają się poprawiać coś ktoś żeby było korzystnie dla pracodawcy i pracownika A co Ty reprezentujesz masz że chcesz mieć cztery tysie netto na rękę może w polsce masz jako polak bo nie każdy niemiec w niemczech i nie zgarnia kilka diet na raz, pracodawca musi się trzymać prawa i ustaleń prezydenta landu, są przeróżne tabele wyliczadła branże zawody lokacje umiejętności poruszanie się, urzedy są w stanie pomuc jak się do nich pójdzie, ja nie jestem oczywiście za tym że są nieroby lokacje przeludnione drogo stawka niska

Bida, nie wolno być tanim i nie chlujem rynek pracy się psuje a szajse jak przyglnie się do stołka i tyle

Rozbawiony gość

Mam screeny rozmów z jednym z pracowników polskiej obsługi i dokumenty. A wy gamonie nawet nie potraficie tabelek czytać. Jak dodadzą możliwość wklejania załączników to będą publikacje i będzie jasne co znaczy prawda.

Nie polecam całej firmy Fara !!! Wykorzystują i traktują przedmiotowo!! Traktują Cię jak maszynkę do pieniędzy, na początku obiecuję gruszki na wierzbie a po przyjeździe na miejsce jest na odwrót!!! Nie dajcie się oszukać na dobre stawki czy warunki mieszkaniowe!! Mieszka się w barakach po 10 na małą łazienkę i niby kuchnie!!! Nie polecam nie polecam!!!

Krzysztof

Witam Chciałbym skorzystać z oferty FARY jako malarz, oraz do innych prac budowlanych. Byłaby to moja pierwsza praca legalna w Niemczech. Jestem dobrym fachowcem i bez nałogów. Stawka 13,30 brutto jest słabą stawką...... Czy warunki mieszkaniowe są normalne? Jak dojazdy do pracy jeżeli nie przyjeżdża się swoim autem ? Czy płacone są nadgodziny , zadatki i na czas przelew ? Proszę o szczerą opinię...

Krzysztof

Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedż. Myślę, że śmiało można zaufać, a proponowane warunki są bardzo korzystne dla pracownika..

@Krzysztof

Zajedziesz ,to zobaczysz jak jest w rzeczywistości. Piszą tak, a na miejscu juz jest nieco inaczej. Poza tym kontakt z biurem jest slaby.Dużo obiecują ,a ozniej chcą z ciebie zrobić ewariata, że tak nie było.

dgf

Bardzo dobra oferta przyznam Bardzo ładnie dobrze opisane rzeczywiste normalne warunki Tak kasę chorych przejmuje zajmuję się tym pracodawca, a za mieszkanko to dobrze że nie jest się tutaj obciążonym podatk. trzeba było by w zeznaniu pod odliczyć i zwrot jakiś jest

Krzysztof

Rozumiem, że tutaj wystawia się opinie o pracodawcach. Mam pytanie odnośnie Firmy Fara.. Będąc np. na umowie, czy też 3 mies. kontrakcie jak wyglądają relacje z rodziną ? Czy w miejscu zamieszkania jest ogólnodostępne i działające wi-fi ? Czy można kupić kartę sim jakie są koszty, czy taniej załatwić wszystko w Polsce ?

Rafał

Widzę, że masz wiedzę związaną z pracą za pośrednictwem firmy FARA GmbH, dlatego również pozwolę sobie zadać pytanie. Mianowicie interesuje mnie, czy możliwe jest krótkoterminowe zatrudnienie? Firma ma w swojej ofercie również oferty dla osób chcących dorobić w trakcie wakacji?

dgf
@Krzysztof

Wi-Fi z reguły jest z hasłem na lokacji, karta sim Polska 1G w reamingu Niem. strefa A1 to około 20zł sprawdzałam, pakiety takie sobie i tak drogo żre kase, ja np potrzebuje z 10G, niemiecka sim zależy jaką właśnie dobrać żeby było tanio zaraz z mety rejestrować przez net lub tel i poustawiac taryfy i tak na długo mieć trzeba wladowac z 50e, (warto mieć kartę niemiecką nieraz jest potrzebna do osobistych spraw np załatwienie czegoś) a dycha za mało żre bo i dzwonić pisać, Skype darmowy powinien być, na mieszkaniu jak Internet udostępniony będzie to super lub ktoś z rut.ma i udostępnia zrzuta potem tak mi się raz trafiło, ekipa wogule w porządku.

Krzysio

Dzwonila do mnie babka z Niemiec od nich Polka z głosem jak żyletka po goleniu, jak zaczęła do mnie mowić ile to płaca i mają darmowe mieszkanie to rzuciłem telefonem buchaaaaaaa , takiego ubawu jak dziś nie miałem od roku hahahahah , czarować to nie nas ....

@Krzysio

Mieszkania sa za darmo we Farze !!! Glupi by nie korzystal !I wszystko w temacie ! ja pracuje ponad rok i jeszcze grosza mi za mieszkan ie nie wzeli. Ale nie ma co sie z glupim klocic bo ktos patrzacy z bopku moglby nas pomylic !

madry w tej firmie nie pracuje
@Adam

madry tej firmie nie pracuje

Rafał

W umowie wynagrodzenie do 15 następnego miesiąca. Mamy godzinę 16.25 pani Iwona ma mój numer konta podany ale przelewu brak. Trzeba pisać skargę do niemieckiej inspekcji pracy.

Karolina :)

Pracuję przez fare parę tygodni I jak dotąd nie spotkałam się z tak dobrą agencją jak ta. Mieszkanie w którym mieszkam jest czyste j schludne z pełni wyposażoną kuchnią. Gdy przyjechałam czekały na mnie nowe pościele, kołdra I poduszka. Z wypłaty jestem bardzo zadowolona, otrzymuje zwrot za transport do pracy oraz dietę. Pracuję w trybie dwuzmianowym w fabryce chusteczek praca nie jest ciężka. Panie z agencji są bardzo miłe, kompetentne oraz zawsze służą pomocą w każdej sprawie???????? polecam!!!

Patrycja
@Karolina :)

Witam, mogłabym prosić o jakiś kontakt do Pani? Chciałabym dowiedzieć się więcej na temat tej agencji :)

Pracuje w fabryce mebli. Praca na dwie zmiany. Mam umowe o prace, pokoj z kuchnia i lazenka za darmo. Wyplaty na czas. Co tydzien bez problemu tez dostaje zaliczke. Jak ktos chce pracowac i zna sie na robocie to nie ma powodow do narzekan. Panie Dysponentki mile, we wszystkim mi pomogly. Na poczatek nawet nowiuska posciel ze sklepu wszystkim dali, koldry, poduszki, posciel, przescieradla, ktora Firma tak dba o pracownikow? Teraz na wakacje wyplacili nam pieniadze na URLOP ! Jestem mega zadowolony !

Pracuje w Farze jako elektryk od ponad 2 lat. Jak do tej pory to najlepszy pracodawca z jakim mam przyjemność pracować. Pieniądze zawsze na czas udokumentowane comiesięcznymi "paskami" gdzie wszystko jasno jest opisane ile i za co, jeszcze nie miałem sytuacji żebym szukał niewypłaconych pieniędzy, jak to bywało w polskich firmach. Panie korespondentki są bardzo pomocne, jeżeli ma sie uczciwe podejście do pracy to dużo można załatwić. Co do kwater to różnie można trafić, aczkolwiek zawsze można poprosić o zmianę i firma znajdzie inną. Polecam osobom które przyjeżdżają do pracy i szukają uczciwego pracodawcy.

Anicom

Bardzo dobra konkretna firma. Polecam !!!

nie polecam
@Anicom

totalne bzdury

sensei

Jeżeli ktoś potrzebuje prawdziwej opinii na temat tej firmy zapraszam na Priv. reseba67@gmail.com

@sensei

Dlaczego tutaj nie napiszesz? Obawiasz się czegoś lub kogoś?

@sensei

To prawda, że wymieniono wszystkich pracowników z językiem polskim tzw. koordynatorów w Farze?

Bees

Nieprawda

Maja
@Fals

Nie prawda, raczej zatrudniono nowych co chyba dobrze świadczy o firmie?

@Maja

Zatrudniono nowych bo zwolniono wczesniej . Nie manipuluj faktami.

Personaldisponentin Firma X
@Fals

Nie wymienili tylko sami poodchodzili ;-)

@Personaldisponentin Firma X

Widocznie mieli już dość (usunięte przez administratora).

Henryk

Jak chcesz pewnie wyjechac do pracy w niemczech to tylko z Fara. Wszystko zorganizowali mi i pomogli, nie musze sie martwic o mieszkanie czy, ze szef mi kasy nie wyplaci. Przyjechalem spokojnie bez stresu do pracy i wszystko gra !

Janusz nosacz

Dziwne, że wszystkie pozytywne opinie zostały wystawione w jednym czasie. Daje do myślenia. Pojechałem pracować jako spawacz. Jedna pani gwarantowała mi 13,5€ brutto/h w umowie 12,19. Mieszkanie było ok ale co do pracy i wyposażenia na stanowisku i jakość obsługi przez jedną z pań - szkoda gadać. Po rozczarowaniu obietnicami postanowiłem wrócić do Polski. Jako spawacz zarobię podobne pieniądze. Koledzy spawacze z konkurencyjnych pośredników mają 15 - 17€ brutto / h.

Spawacz

Na jakiej podstawie pani twierdzi, że ktoś nie potrafi zrobić najprostszego "spawu"? Czy widziała pani pracę pracownika? Czy ma pani uprawiania do badań spoin i oceniania ich jakości? Jaki rodzaj badań bym przeprowadzony? Jeśli tak to czy ma pani dokumentację badań tych "spawów"? Czy potrafi Pani udzielić technicznych informacji o wymaganiach firmy w zakresie spawania? Jakie wyposażenie stanowiskowe otrzymuje spawacz zatrudniony przez waszą firmę?

Spawacz

To pani ma problem. w Niemczech spawacz na rurach pracujący 1 ręką bierze 30-35€/h. Proszę mnie nie obrażać ofertami pracy dla ludzi bez kwalifikacji. Firma w Polsce moje umiejętności wyceniła na 35 zł netto. tschüss.

Jasia

Pracuje w tej Firmie od roku i nie mam im nic do zarzucenia. Regularne wyplaty, mieszkanie czyste i przyjemne, bardzo mile Panie w biurze.

Tapicer

Pewna rzetelna Firma, zadna sciema. Wszystko legalnie i uczciwie. Polecam !!!

Zostaw merytoryczną opinię o FARA Personal Bad Homburg GmbH - Bad Homburg vor der Höhe

• Jak się pracuje w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy FARA Personal Bad Homburg GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w FARA Personal Bad Homburg GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 32, z czego 13 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 2 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

FARA Personal Bad Homburg GmbH