Opinie o Job-Consulting w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie byłych i obecnych pracowników o firmie Job-Consulting. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w firmie Job-Consulting o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Job-Consulting w Wrocław

Były pracownik biura

Jako były pracownik biura, szczerze odradzam współpracę z tą agencją. Brak szacunku zarówno dla pracownika biura jak i dla osób wyjeżdżających. Umowa o pracę, 2500zł miesięcznie, z czego na umowie najniższa krajowa, reszta w kopercie, brak badań medycyny pracy, a na pytanie czy przy umowie o pracę powinny być wykonane, szef zareagował agresywnie i kazał nie poruszać więcej tego tematu. Brak podstawowych narzędzi do pracy, rekruterzy wystawiali ogłoszenia z fałszywych kont na fejsbuku na grupach typu „praca Niemcy”. Prace w ofercie różne - praca przy taśmie, budowa, hydraulika, magazyny - w każdym przypadku najniższa krajowa, płatne kwatery, dojazdy we własnym zakresie, własnym samochodem, bez zwrotów kosztów, czy chociaż dodatków za paliwo - jasne, że osoby, które dzwoniły zapytać o ofertę były niezadowolone, a rekruterzy w pierwszej kolejności obrywali za koszmarne oferty. Jeśli nikt nie zgłosił się do pracy, szef dostawał białej gorączki i wydzierał się na całe biuro, zarzucając, że jesteśmy najgorsi w rekrutacji i nie nadajemy się do tej pracy, jednocześnie nie dając perspektywy podwyższenia stawek dla pracowników wyjeżdżających za granicę. Do wypłaty rekruterzy otrzymywali premię za zarekrutowane osoby - 50zl, ALE tylko jeśli taka osoba przepracuje 3 tygodnie, co przy takich stawkach i wyzysku było wręcz niemożliwe, bo ludzie zjeżdżali niemal po tygodniu, dlatego rekruterzy najczęściej kończyli miesiąc z podstawą - przypomnę najniższa krajowa + grosze w kopercie ;) szef jest furiatem i skąpcem, traktującym ludzi przedmiotów, nie płaci godziwych wynagrodzeń, a jednocześnie co chwila przyjeżdża nowymi coraz droższymi samochodami. Człowiek dwulicowy, obiecujący, że postara się naprawić napiętą sytuację w biurze, podwyższy wynagrodzenia, zacznie traktować ludzi z szacunkiem, jednocześnie po kilku dniach dostający furii, bo nikt nie zgłasza się na kiepskie oferty i zdecydowanie jest to wina rekruterów, a nie samych nieatrakcyjnych ofert. Nie polecam pracy w tej firmie, ani jako pracownik zagraniczny, ani pracownik biura. Ta firma to jeden wielki przekręt, co roku zmieniająca nazwę, job consulting, Zeitpersonal i zapewne wiele innych później. Jest wiele innych firm gwarantujących pracownikowi dobre pieniądze + dojazdy do pracy + wyżywienie + zakwaterowanie, (usunięte przez administratora)

Były pracownik biura

Brak podstawowych narzędzi pracy dla rekrutera, brak bazy pracowników lub potencjalnych pracowników, brak programów rekruterskich, czy szkoleń, pracowników poszukiwaliśmy poprzez Facebooka, co dla porządnych firm czy agencji pracy jest nie do pomyślenia. Pracownik za granicą ponosił koszt za kwaterę zdaje się 250€ miesięcznie, odciągane bezpośrednio z wynagrodzenia, warunki mieszkaniowe pozostawiające wiele do życzenia. Dojazd własnym samochodem, we własnym zakresie. Stawka około 10€ brutto za godzinę… warunki wręcz głodowe. Nie polecam.

Justyna

a wiecie jakie warunki mają tu koordynatorzy jeśli o zatrudnienie chodzi? pytam, bo ktoś skarżył się na obsługę i ciekawa jestem po prostu ile mogliby a to płacić. wiadomo?

Honorata
@Ewelina

Dlaczego wypłaty masakra? W sensie że niskie? Ile można wyciągnąć? Odbijają z tego za mieszkanie? Umowa jest polska czy zagraniczna?

Suzanne

Pisze o firmie ,,Schwarzt" ,do której zatrudnia agencja : Praca do 14 a szefowa chce żeby w 5 minut posprzątać po pracy oczywiście za darmo udawana radość i śmiech a w biurze pogarda dla pracownika.Szefowa się uśmiecha , a wysyła pracowników biura do szpiegowania pracowników.Zdarzy się nagły wypadek w pracy na drugiej zmianie (nie ma już biura) pracownik złoży urlop który mu się należy ,bo w Niemczech nie chcą przyjąć do lekarza i trzeba pilnie jechać do lekarza w Polsce bo coś boli i jest nie tak od razu zamiast dowiedzieć się co się stało są pisane pisma do agencji o zwolnieniu .Testy codziennie na własny koszt .Testów brakuje w sklepach ,firmy to nie obchodzi .Maski codziennie nowa we własnym zakresie i na własny koszt .Ani się waż zdjąć na chwilę z nosa bo hałas jak nie wiem i skarga do agencji i agencja dzwoni . Po 3umowach żadnej podwyżki ze strony agencji ani firmy .Za kwaterę biorą 500euro od pary za pokój +wspólną kuchnię i łazienkę,a luksusów nie ma .Na kwaterze jedna lodówka =2półeczki na parę .Na piętrze są 3pary czyli 6 osób często na jedną zmianę .Przed pracą kto pierwszy do łazienki ten lepszy,a po pracy do kuchni .Zatrudniają narkomanów i alkoholików przez których nie można spać po nocach bo wariują w pokoju.Skargi i chęci zmiany kwatery ich nie interesują i radź sobie sam nie chcą zmienić kwatery mimo próśb a sami to robią bez powodu i kłamią ,że muszą bo np już rezygnują z kwater u tego właściciela po czym w pracy podczas rozmowy z nowym dowiadujesz się ,że mieszka dokładnie tam skąd ciebie zabrali bez powodu .W domu ciągle ktoś nowy taka rotacja w pracownikach ,że nie da się zintegrować .Koordynator Mateusz nie odbiera telefonu,a jak odbierze mówi,że zaraz oddzwoni i urywa się kontakt .Zatrudniają ludzi bez języka a w pracy radź sobie sam bo oni nic nie mogą .W pracy na zakładzie zaszczepieni ,, są lepsi"od niezaszczepionych .Niemki podkręcają maszyny a jak nie nadążasz z problemem są zwalniane i to jest na hasło żebyś broń Boże sam tam nic nie grzebał . Czy robisz dużo czy mało premii brak a jak już szefowa da za (usunięte przez administratora) W jej mniemaniu dobrą pracę dostaje się 20euro !!!i to na ruski rok . Ciągle chodzi szefowa i marudzi ,że za mało zrobione a normy z kosmosu brane .Praca jak na akord .Robią na nią głównie Polacy i Bułgarzy . Nie polecam szczerze !!!

Agata
@Suzanne

A co do tych kwater, mieszkanie jest narzucone? Czy na własną rękę mozna sobie samemu coś wynająć?

Ewelins
@Suzanne

Też tam pracowałam, i tym tempem pracy to jest tak, że Niemcy mają płacone za akord i dlatego cisną Polaków, żeby więcej i szybciej robili. Miałam nawet kartkę z przelicznikiem ich normy, gdy zadzwoniłam do Agencji dlaczego nie płacą nam też akordu, to wypierali się, że oni nic nie wiedzą

@Ewelins

Dużo więcej wychodzi pensji akordowej przy aktualnych normach? Jak możesz to podaj różnicę. Czy po Twoim telefonie sytuacja została zmieniona?

Były pracownik biura Nowy wpis

@Były pracownik biura

Jakich podstawowych narzędzi brakuje podczas pracy? Jeśli chodzi o płatne kwatery, to ile trzeba zapłacić? I jak w ogóle wyglądają ich warunki? Myślę cały czas, czy się tutaj zatrudnić...

Były pracownik biura Nowy wpis

Renata

Możecie napisać info o posadzie Pracownika biura ze znajomością języka niemieckiego?? Szczególnie to o tym niemieckim i o tym jak sprawdzają u kandydatów ten niemiecki? Rekruter to testuje, może jakaś rozmowa jest po niemiecku?

Kontydat

Zastanawiam się nad wyjazdem z tą firmą do pracy w Lipsku na pakowanie słodyczy. Ktoś pracuje/pracował i może się wypowiedzieć?

Jak długo trwa proces awansu w Job-Consulting?

Przemek

Firma (usunięte przez administratora) ludzi, wiem na przykładzie swojego syna i jego znajomych. J

Aleksander
@Przemek

W maju napisano tutaj, że mieszkania spoko ale tego samego nie da się powiedzieć o wypłatach i pracy. A jak to dokładnie było z tego, co syn mówił? Co z pieniędzmi i co tam było do robienia?

Justyna

Nieznany22
@Justyna

Słuchaj ja pracowałem w pb consulting to jest prawie podobne wszytko kwatery mieli odremontowane spoko ale obcy Ukraince i Rosjanie przyjeżdżali i było nie za fajnie ale pokoje były dość ladne tylko koordynator nie dogadywał się z ludźmi wiele skarg na niego było brak odpowiedniej komunikacji brak zrozumienia danego człowieka itp ja będę jechał 2 raz właśnie przez tą podobna firmę nie daleko od granicy bo jeździłem dalej a tu jest bliżej tak że spoko mi pasuje najważniejsze to jest lokalizacja kwatera płacą i dojazd od domu do pracy pozdro..

Nieznany22
@Justyna

Justyna mail do mnie. trawis2@o2.pl jak by co trzeba sie wystrzegac dziadostwa dlatego jak by co to pytaj

Lidia
@Nieznany22

A dojazd z Polski też pokrywają? Te pokoje to macie sami czy z jakimiś innymi pracownikami? Ciekawi mnie czy idzie w miarę spoko zarobić bo to jednak nie praca na miejscu, w kraju? Wymagają jakiś komunikatywny język czy nie przywiązują do tego uwagi?

Ewelina
@Lidia

Nie, nie pokrywają, możesz się dogadać i z kimś jeździć,ale nie polecam, mieszkania maja spoko ale praca i wypłaty masakra

Honorata
@Ewelina

Krystian

Potwierdzam Pan Mateusz koordynator to nie poważny człowiek,nie odbiera telefonu, nie odpisuje na sms, 0 kontaktu. Agencja ma (usunięte przez administratora) na pracownika w razie problemów.

Zenada

Witam, przestrzegam przed tą firmą! Vegaconsult i Jobconsult. Pracowałem w Coswig netto. Przy rozmowie o prace jakiś rusek, albo ukrainiec ze Zgorzelca zarzekał się, że warunki są super, internet jest, dojazdy będą, świetna atmosfera itd.. Po przyjeździe na miejsce przyjęła nas zastępca koordynatora Tomasza, Halina okazało się, że w mieszkaniu jest mega syf, okap w kuchni wyglądał jak lep na muchy, w piekarniku było jakieś błoto, wszystko się kleiło, toaleta nie działała, musielismy jeździć na stacje benzynową(za paliwo nikt nie oddał), podejrzewam, że toalety nie byłoby do dzisiaj, gdyby nie fakt, że sam ją naprawiłem. W pokoju mieliśmy brudną pościel poplamioną z okruchami(za która potrącili sobie 10euro, pomimo tego, że ja schowalismy i używaliśmy własnych), w szafkach były jakieś stare śmierdzące ciuchy pracownicze. W kwestii transportu koordynator Tomek postawił nam ultimatum na wejściu, że albo prowadzi ktoś z nas busa, albo transportu nie ma. Do miejsca pracy mielismy 50km, pracowalismy bardzo często po 9h, czyli wstawalismy o 3:20 zeby zdażyc do pracy. Wiekszosc lokatorów w mieszkaniu, ktorzy pozniej dojechali to, wiezniowie albo cpuny, po telefonach do koordynatora, że nie mozna spac, sa awantury, jestesmy zastraszani, powiedzial, zebysmy sobie sami radzili, bo to nie jest sprawa, czy pracownicy sie dogadują. Na koniec zostalismy wyrzuceni. Po przepracowanym miesiacu pracy kolega dostal 533 euro, za caly miesiac ostrej harowy! NIE POLECAM Z CALEGO SERCA! Mam wszystko udokumentowane jezeli ktos ma wątpliwosci, czy mowie prawde.

Agata
@Zenada

533 za cały miesiąc? A ile wam obiecywano przy podpisywaniu umowy?

Dziubek

Tak naprawdę, firma mówi o pracy np.przy pakowaniu pudełek plastikowych a człowiek trafia na zupełnie co innego, wyplata jest mała co do ilości przepracowanych godzin nie wspomnę o nockach ;),ciężko dogadać się z firmą co do różnych spraw ,co chwile ktoś inny odbiera ,obiecują długi okres pracy po czym, rezygnują z pracowników po miesiącu ,zero zainteresowania …nie polecam !!!

Czy w Job-Consulting pracuje się na open space?

berni

nie.

Dawidididi

Agencja Dnooo!! Nie dość ze zatrudniają na podstawie umowy zlecenia czyli największym scierwie to jeszcze nie odprowadzają składek ZUS tak jak powinny być odprowadzane. Nie polecam wyjazdu z ta agencja co z tego ze praca lekka jak można powiedzieć ze darmowa. Byłem z Dziewczyna dwa miesiące i wyszliśmy na zero! Nie polecam nikomu tej agencji jeżeli ktoś chce coś odłożyć pieniędzy!!! A jeżeli wypoczynek to może być! Wypłaty 950euro 1050euro to już jest dobry miesiąc ????????

MichalW

Mi zorganizowali prace w bardzo szybkim czasie - wiec polecam

Karol
@MichalW

Ile konkretnie czekałeś? Dni, tygodnie? :)

Frank
@Karol

Kilkanaście dni u mnie

Kriss

Opcja super, bardzo wiele ciekawych propozycji, wydaje mi się, że każdy coś tam sensownego znajdzie dla siebie.

Ggg

Ta agencja to tragedia. Chcesz zarabiać 150 euro za 40h w tygodniu? Ciągle przeprowadzki. To, co mowi rekruter-ka a to, co zastajesz na miejscu odnośnie pracy to dwie różne bajki. A raczej dwa różne koszmary. Umowa to najgorsze ścierwo, jaką jest. Napisana typowo pod agencje, a nie po pracownika. Uważajcie, uwierzcie na słowo!

Józef

Sporo ciekawych ofert, i całkiem fajnie można zarobić w krótkim czasie tak więc jak dla mnie dobra opcja jak ktoś chce wyjechać.

Pracowałam przez tą agencję pół roku przy pakowaniu drobnych rzeczy. Nie rozumiem skąd takie negatywne opinie... Wypłaty dostawałam na czas, zawsze na następnym dzień po wynagrodzeniu miałam na mailu informację o wypłacie na pasku wynagrodzenia. Koordynatorzy odbierają telefony po godzinach pracy i w dni wolne. Nie miałam problemu z tą agencją, mogę śmiało polecić.

Kaziu
@Kasia

I zapewne jesteś pracownikem biura ?:) przestańcie ludzia kit ciskać tylko zwrocie zaległe pensje (usunięte przez administratora)

@Kasia

Dokładnie zapewne jesteś pracownikiem biura robiłem dla Job-Consulting przez około 3 miesiące i nigdy nie była sytuacja żeby pracownik odebrał po godzinach pracy a co do wypłaty zawsze przynajmniej połowie lub większości pracowników się ona nie zgadzała a wyrównania nie widziało się

Pozdrawiam

Jeżeli chodzi o agencję, nie da się powiedzieć złego słowa, wszystko tak jak trzeba, pieniądze na koncie, żadnych problemów z załatwieniem czegokolwiek, lekki problem z przepływem informacji w firmie między pracownikami ale wszystko da się wyjaśnić. NATOMIAST chciałabym wypowiedzieć się na temat konkretnego miejsca pracy tzn Firma Schwarzt w Shellerten (bo podobno w Alfeld jest dobrze ale nie wiem, nie byłam) jeżeli ktoś dostanie propozycje pracy w tym miejscu przestrzegam, ostrzegam i nie polecam chyba że ktoś chce całkowicie stracić poczucie własnej wartości. Do sedna, jeżeli nie wchodzi się szefowej i jej bliskim pracownikom z biura w tzw cztery litery to przestają Cię lubić bardzo szybko, Szanowna Pani brygadzistka a w zasadzie dwie, jedna lepsza od drugiej, krzyczące bardzo często bez powodu, obrażające Polaków wyzywające pracowników od "szajsepolake" itp. co szefowa tłumaczy "ona po prostu taka jest" i śmieje się z tego. Osobiście zostałam także uderzona przez Panią brygadzistkę, uwaga, za pokazywanie palcem. Oliwy do ognia dolewają jeszcze "milutcy" współpracownicy ukochani dla Pani szefowej, ale robiący jak najbardziej po górkę każdemu kto może zagrozić w jakikolwiek sposób ich pozycji zmyślonych liderów grupy. Praca sama w sobie tzn czynności które trzeba wykonywać są okej, nic ciężkiego ani fizycznie ani umysłowo, chociaż obciążenie psychiczne jakie daje to miejsce jest nieporównywalne. Na szczescie już nic mnie nie łączy z tym miejscem i mogę jedynie ostrzec innych ludzi :) Jeszcze raz tutaj napiszę że POLECAM agencje, jedyne czego nie polecam to Szchwarza. Opinie wystawiam jako pozytywną ponieważ tutaj oceniamy Agencje :)

@Pozdrawiam

Odpowiadam. Jeśli chodzi o Anfeld sprawa wygląda następująco. Praca o jakiej byla mowa przed wyjazdem to komisjonowanie kosmetyków a na miejscu pakuje się kapsułki do plastiku. Przerwy nie płatne. To tak w skrócie.

@Para

Bo w Niemczech nie zapłacą ci za przerwę to tak w skrócie

domi

my z chłopakiem pracujemy już od roku, nawet niemiec chciał nas przejąć ale się nie zdecydowaliśmy. Jak by było coś nie tak to już dawno by nas tu nie było. Polecam spróbować, niech każdy wyrobi swobie swoje zdanie a nie gada za kims

Hahaha
@domi

Niemiec chciał was przejąć ale lepiej robić przez agencje widać jakie głowy i pustaki tam pracują gratuluje

@Hahaha

Kasa przez agencje jest dużo lepsza człowieku, mamy kawalerkę i za miesiąc płacimy razem za nią 500 euro a jakbyśmy przeszli do niemca to od razu koszty mieszkania rosną dwukrotnie bo muszę mieć swoje. Dodatkowo nikt nie zwróciłby nam za paliwo a agencja zwraca. Ubezpieczenie też byśmy musieli mieć dużo droższe więc teraz z 1400 na czysto jakie mamy i już po opłaconym mieszkaniu zmniejszyłoby sie nam o jakieś 600 euro więc chyba ty jestes pustakiem i ja wiem lepiej co robię. Poza tym nie przyjechaliśmy tu na całe życie tylko zeby jak najwięcej odłożyć . Więc zastanów się 10 razy zanim coś skomentujesz. Pozdrawiam

Hahaha
@domi

No cegła a nie pustak , przecież kasa która bierze pośrednik była by dla ciebie mieszkanie za 500 euro można ogarnąć normalnie plus masz benefity niemieckie ty się zastanów co masz w głowie bo chyba siano które można wykorzystać

Ewka
@domi

Gdzie to aż tyle się zarabia? Może w Schwarzt? A może w Elasto?

@Ewka

Nie znam takich firm, pracujemy w Mittelskirchen

Denis
@domi

Co za brednie, może to pisze paniusia K. z.tej beznadziejnej agencji? Co wszystkim porzucenie pracy Wlepia z art 52!tylko co to za umowa ???????????? jak nie ma żadnych składek prócz chorobowych, zwykle zlecenie polskie co do niczego się nie liczy! Niby taka miła... Pracuje jeszcze dla nich ale widzę co z ludźmi robia, trzeba się od nich zwijać, bo tylko wydoją, za kilometry też już nie płacą, i mieszkanie teraz to nora jakaś, jedna kuchnia i łazienka na 6 par! Porażka

Johnny
@Denis

Hmmm... Nawet chorobowych składek nie płacą do ZUSu, ale na pasku z wypłaty jest potrącenie ubezpieczenia chorobowego, więc gdzie są te pieniądze????? Super agencja!!!!

Bandzior
@Denis

Dokładnie tak jast.(usunięte przez administratora)

@domi

Tylko tyle że musielibyście czekać 6 miesięcy aby móc podpisać umowę bezpośrednio u Niemca, od dnia zakończenia współpracy z agencja. Warto przyjrzeć się umowie

@domi

To wejdźcie na swoje konto w ZUS i zobacz czy opłacają wam składki i zastanawia mnie czy nie jesteś czasami pracownikiem firmy która chyli się ku upadkowi i robisz wszystko by tak tylko się nie stało

Llll

Ta agencja to scierwo. Żadnych kosmetyków nikt nigdy nigdzie tu nie widział, tym bardziej w Alfeld. Jedyny plus całego wyjazdu to to, ze jest własna kawalerka w domku. Zdzierają jak się da, zabiorą Ci każdy bonus. (usunięte przez administratora). W ciągu 8godzin są dwie przerwy po 15min - nie płatne, chociaż się należą. Siedzisz przez cały wyjazd na (usunięte przez administratora) kapsułkach do zmywarki albo pakujesz silikony. W pracy każdy kto może i za co może to (usunięte przez administratora)

śmiszek r.
@Llll

czytam te wszystkie komętarze i śmieje się na głos, skoro jest tam tak źle to po jaki (usunięte przez administratora) tam nadal siedzisz i pracujesz? podpisujesz się jako pracownik, nie były pracownik, twierdzisz że pracujesz, więc labo jesteś (usunięte przez administratora)nieudolny, albo masochista jakiś, pracy w europie jest w pyte pracy, tak ciężko zmienić? (usunięte przez administratora)

Pp
@śmiszek r.

Zamknij dupe frajerze

@Llll

Zgaduję, że właścicielka kwatery odwiedzała Państwu kwaterę podczas Waszych zmian ?

@Llll

W Niemczech nie zwrócą ci za przerwę one są ustawowo odciągane od czasu pracy

Zostaw merytoryczną opinię o Job-Consulting - Wrocław

• Jak się pracuje w Job-Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Job-Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 71.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Job-Consulting?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 60, z czego 35 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 8 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Job-Consulting?

Kandydaci do pracy w Job-Consulting napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Job-Consulting
3.6/5 Na podstawie 382 ocen.

Job-Consulting