Opinie o Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. w Wrocław

Jak tu w ogóle wygląda ścieżka od wsparcia technicznego przez lidera serwisu do inżyniera - seniora? Sami wyłapują ogarniętych ludzi i pchają wyżej, czy trzeba aplikować jak każdy z zewnątrz? Pytanie ciut retoryczne, bo ofert pracy brak, ale może i to mi napiszecie, czy coś jest w planach :3

Stasiu

Słabe zarobki, napięta atmosfera, niewłaściwe zarządzanie, wieloletni pracownicy są niedoceniani i nie liczy się ich zdanie. Ludzie zwalniają się na potęgę i uciekają z tej firmy. Nie polecam.

Czarny Nowy wpis
@Stasiu

Ile osób ostatnio odeszło że aż taka rotacja? Pisząc o niedocenianiu masz na myśli że nie ma żadnych podwyżek dla osób które się starają i mają dobre wyniki? Wcześniej stawka była 3 tys brutto. Teraz to prawie tyle będzie minimalna i to netto. Napisz o ile podnieśli zarobki na serwisanta.

Anxo Nowy wpis
@Czarny

A są tam tacy ludzie co się starają. Wymiana laptopa na naprawie gwarancyjnej zajęła im 3 miesiące. Gdzie to jest 10-20 min gdziekolwiek. Brak informacji lecenie w (usunięte przez administratora) Po 2 miesiącach zaproponowali mi nowego laptopa na którego się zgodziłem i udawali że nie widzą tych maili bo tydzień później wysłali mi starego który dalej miała tą samą usterkę. Dodatkowo laptopa mi porysowali na tym serwisie co do czego mam zdjęcia. Więc tam na serwisie pracują ludzie niekompetentni, którzy nie maja podstawowej wiedzy o swojej pracy. Jak można 3 miesiące wymieniać matryce?? Sami z siebie oferować przez długi czas oczekiwania nowego laptopa, zaakceptowałem ten wybór a oni udają że tematu nie było wysyłąja starego nienaprawionego laptopa... Już użeramy się z tym (usunięte przez administratora) serwisem ponad rok. Bo co chwile coś się psuje albo nie działą. A oni nie umieją nic naprawić tylko pisać maile z (usunięte przez administratora) Infolinia nie działa od dawna nie da się do nich nawet dodzwonić i ich (usunięte przez administratora) Tragiczna firma, która nie powinna istnieć.

Czy jest możliwość pracy w Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. na część etatu?

Maria

Jest tu głos, że pomocnik serwisanta zarabiał 3000 brutto. A ile może wyciągnąć teraz samodzielny serwisant? Mąż szuka pracy, ale zależy mu na stałej umowie i przyzwoitej pensji. Znajdzie to w tej firmie? ;p W necie piszą o uznaniowej premii kwartalnej, niestety wpisu na ten temat już nie ma na forum. Ale może ktoś będzie chciał mi pomóc zdobyć to info? :) Ile ona wynosi obecnie?

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
zawiedziony

Po 1.5 roku użytkowania laptopa Aero przestała działac klawiatura, zaczęła przerywać i po dotknięciu obudowy mrugała podswietleniem. laptop został oddany na naprawę gwarancyjną. po 3 tygodniach laptop wrócił. serwis nie stwierdził żadnej usterki i wymienili pastę termoprzewodzącą oraz przeczyscili układ chłodzenia. ??? Po otrzymaniu sprzętu z powrotem klawiatura dalej mruga i sprzęt nie został naprawiony . Serwis :) stwierdził że nie ma żadnej usterki. Mało inteligentny serwisant, który dostał ten laptop w ręce nie potrafił nawet zdiagnozować problemu. Sprzęt został ponownie odesłany do serwisu. i będzie przez kolejne 3 tygodnie sobie jeździł. Byc może teraz jakiś kompetentny serwisant zauwazy wadliwe działanie klawiatury. Serwis gigabyte jest koszmarem. Pan serwisant (inżynier) chyba mocno zaoczny albo jest samozwańczy, posiada nr PLAS15. Gdyby serwis zechciał się odezwać do własciciela laptopa podaję adres:(usunięte przez administratora) , pokieruję gdzie szukac problemu i jak go rozwiązać. służę radą

Kacper

Jestem ciekaw czy po odkręceniu tylnego panelu nadal obowiązuje gwarancja w laptopie G5 MD?

Oj widzę, że nie ma tutaj aż tak dobrze, skoro po okresie próbnym zwiększają zakres obowiązków. :/ Ale w sumie to co więcej jest do zrobienia? Opowie ktoś o obowiązkach na okresie próbnym w firmie i jakie później na stałe już do tego dochodzą?

Wanda

Ta sytuacja z premią jest bardzo niesprawiedliwa :/ czyli premie są wyliczane kwartalnie na podstawie wyników całego teamu czy trzeba spełnić jeszcze inne warunki, aby otrzymać pieniądze? I ile wynosi taka premia?

Ale zawsze tak było, że take dziwne rzeczy tu robili? Zastanawia mnie to widzimisię managera. Jak on postrzega dokładnie to wszystko, bo jednak musi mieć jakiś punkt oceny mimo powtarzających się humorków

edek

bylem tam na rozmowie o prace i pan (usunięte przez administratora) nie zrobił na mnie dobrego wrażenia (usunięte przez administratora) tak jak ktos nizej napisal - mnostwo obowiazkow wynagrodzenie strasznie slabe, w biedronce dostaniecie wiecej

Krzychu

Witajcie! Szukam nowego miejsca zatrudnienia, więc wpadłem na to forum. Zakładam, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Wrocławia. Proszę, napiszcie jaka jest atmosfera pracy w firmie Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.? Czy firma zapewnia jakieś świadczenia pozapłacowe? Czy jest jadłodajnia z obiadami dofinansowanymi przez pracodawcę? Nie mam dzieci więc nie gotuje w domu. Krzychu

Pamela
@Krzychu

Cześć Krzyśku. Narzekać nie będę ale z drugiej strony zawsze mogłoby być lepiej. W temacie organizacji posiłków pracowniczych to polecam firmę Truvant z Wrocławia. Zatrudnieni (wiem to od przyjaciółki, która jest tam zatrudniona) mają tam aplikację, dzięki której zamawiają obiady z dofinansowaniem pracodawcy. Posiłki są tanie. Za kwotę dofinansowania pracownik może kupić na przykład ciepłą zupę. Wybieraj pracodawcę mądrze. Pamela.

Aneta

A ile trwa ten okres szkolenia ?

A.
@Aneta

Okres "próbny" trwa trzy miesiące. Potem zwiększają wynagrodzenie i zakres obowiązków.

Wiktoria
@A.

Okej a jaka jest umowa w tym okresie próbnym? I po nim? Bo o tym nie wspominasz nic

Cyprian

Witam, a jak jest z zarobkami? jaka jest obecnie podstawa + za te premie dla pocztkujacego ? dodatkowo czy jest jakis okres probny(w sensie ochronny gdzie np masz stala premie zalozmy 50% przez jakis okres szkolenia albo cos w tym stylu). pozdrawiam

@Cyprian

Stanowisko jako pomocnik serwisanta 3000 brutto

Bartek

Firma dobra to i małe zainteresowanie tym wątkiem. Czy w ogóle prowadzą rekrutacje?

Irek

Czy tak dobrze się pracuje, ze nie ma chętnego do pisania?

Serwisant

A konkretnie ilościowo jakie macie normy? Kto przydziela płyty do napraw ? Czy płyty są przydziela za lubię nie lubię pracownika? Nie lubię to mu dam gniota a koledze BIOSIK do zrobienia?

Tomasz
@Serwisant

Normy dla płyt to 1,7szt. 1,5szt. 1,3szt. 1,1szt./godz. to jest ok. 400, 350, 300; 250 szt. na miesiąc, VGA mają normy mniejsze ok. 30%. Normy te są proporcjonalne do czasu pracy, czyli jak masz pół miesiąca urlopu lub L4 to norma jest mniejsza o połowę. Płyty do naprawy rozdawane są przez kierownika serwisu a rozdania są losowe, nie ma opcji, aby kolega dostał łatwe biosiki a inny zwarciuchy. Jeżeli naprawiasz różne produkty np. płyty i grafiki, to norma jest niższa, ta z niższego levela a ilości też są proporcjonalne do czasu pracy na MB i VGA.

Serwisant

Konkretnie jakie ilościowe są normy?

Tomasz

Wynagrodzenie serwisanta składa się z 2 czynników, podstawowego i premii. W liczbach wyglądało to następująco: 4000 zł podstawy + premia kwartalna (75% podstawy), co daje średnią 5000 zł brutto/miesiąc - był to najwyższy level serwisanta. Premia kwartalna zależna jest od zaangażowania w pracę i od jakości napraw. Wymagana skuteczność napraw płyt głównych wynosiła 95%, a tzw. "norma - ilość naprawionych produktów" zależna jest od poziomu zaszeregowania serwisanta. Wszystkie warunki jakie serwisant musi spełnić określane są przez HQ z siedzibą na Tajwanie. Opisane one są w regulaminie wynagradzania i premiowania. Poziomy serwisantów różnią się co 500 zł brutto i dopasowane są do ich umiejętności i możliwości. Regulamin wynagradzania i premiowania dokładnie określa warunki, kiedy serwisant może zmienić level na wyższy. Opisuje również jakie konsekwencje mogą być wyciągnięte względem serwisanta, jeżeli nie spełnia on wymagań ściśle związanych z jego zaszeregowaniem, lub stwierdza on, że mu się nie opłaca pracować. Normalną rzeczą jest, że pełna premia wypłacana jest za osiągnięcie dobrych wyników w pracy, zaś w przypadku złych wyników premia ta jest pomniejszana, a co za tym idzie serwisant otrzymuje mniejsze średnie wynagrodzenie. Podsumowując, premiowanie jest wprost proporcjonalne do jakości pracy pracowników i ich zaangażowania w pracę. Wszystkie opisane warunki w regulaminach są przestrzegane przez pracodawcę. Nie ma żadnych ukrytych wynagrodzeń. Wszystkie świadczenia opłacane są w terminie: podatki, ZUSy, wynagrodzenia, premia itd. Bardzo dobra atmosfera pracy, możliwość wyjścia wcześniej lub przyjścia później, jeżeli jest taka potrzeba - z kierownikiem można się dogadać. Obecna skuteczność napraw płyt głównych jest powyżej 95%. Obecni serwisanci pracują zespołowo dzieląc się doświadczeniem, wzajemnie pomagając sobie. Taka praca przekłada się z korzyścią na ich wynagrodzenie, a firmie daje wysokie notowania w rankingu globalnego serwisu GIGABYTE.

(usunięte przez administratora)Wszędzie zakazy i nakazy.Firma nieduża a jest az 3 kierowników (usunięte przez administratora) Aby jakoś zarobić trzeba strasznie zasuwać i jeszcze pilnować odzysk, za spóźnienia choćby 3 minutowe (logowanie w systemie) trzeba pisać pisemne wytłumaczenia wraz z podpisem.

Zostaw merytoryczną opinię o Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.
1.7/5 Na podstawie 15 ocen.

Gigabyte Technology Poland Sp. z o.o.