2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 120 449 5 1

Opinie o KILOUTOU Polska Sp. z o.o.

Jan

Z uwagą przeczytałem opinię gościa o pseudonimie alonso. I moje zdanie jest takie że nie wszystko jest prawdą to co tam jest napisane. Fakt, Kiloutou jest firmą korporacyjną. Bez cyferek ta firma zginie. Ale ze względu na to, że jest firmą dosyć młodą na polskim rynku to jeszcze nie tak mocno "zepsutą" jak pozostałe, podobne korporacje. Tabelki, linie, kreski itd. są ważne ale nie w takim stopniu jak pisze alonso. Do wyzysku czy mobingu bardzo daleka droga, ale..... firma powoli idzie tą drogą i nie jest wykluczone, że za 5 lat będzie już taką prawdziwą korporacją. Na dzisiaj nie jest tak źle. Nie biorę także na serio wypowiedzi byłych pracowników kiloutou którzy muszą tutaj swoje wypocicny przedstawiać. Owszem, kierownictwo kiloutou nie zawsze jest fair, ale to co czasami wyprawiają (wyprawiali?!) pracownicy kiloutou należy się tylko zastanowić kto tutaj jest bardziej winnym. Bo już żaden z tych byłych pracowników nie wspomniał, że może kradł w pracy, robił fuchy na lewo na koszt kiloutou, naprawiał sprzęt budowlany na fakturę rodziny na częściach kiloutou czy obijał się przez bite 8 godzin dziennie tak, że inni koledzy na oddziale musieli wykonywać za niego pracę. Tego już tutaj nikt nie napisał. Ja zdaje sobie sprawę, że kierownictwo kilouto nie zawsze dotrzymywało słowa ale to nie jest żadne przyzwolenie aby KOMBINOWAĆ, KRAŚĆ, UDAWAĆ ŻE SIĘ CIEŻKO PRACUJE PRZEZ 8H i robić wszystkich w(usunięte przez administratora)Zanim zacznie się oczerniać za wszystko kiloutou proponuje zrobić taki mały rachunek sumienia, bo nie zawsze jest tak że tylko pracodawca jest winny.

Tak1Nie4
Alonso Nowy wpis
 Rekomendacja
@Jan

Moim zdaniem troszkę zagalopowaleś. Owszew, nie wszyscy byli pracownicy Kilouto byli w porządku, jak to nazwałeś mieli czyste sumienie, ale pakowanie wszystkich ludzi do jednego wspólnego wora jest troszkę nie fair. Tak, byli kombinatorzy, byli tacy którzy więcej kombinowali niż uczciwie i rzetelnie pracowali ale część ludzi odeszło bo było do tego zmuszonych, bo komuś tam na górze nie pasowali. Swoim charakterem, wizją czy postawieniem się w pewnych kwestiach. Tak więc prawda zawsze leży po środku tak jak z byłymi pracownikami kiloutou.

Tak1Nie1
Jan Nowy wpis
 Problem
@Alonso

No to w takim razie nie wiem co jest gorsze, wylecieć z pracy za kombinowanie i przekręty czy wylecieć za to, że ktoś nie akceptuje czyiś poglądów. I tak nie źle i tak nie dobrze. Ja chciałem tylko powiedzieć: znam takie przypadki, że ktoś z kiloutou wyleciał za własną pracę, jawne kombinowanie czy brak szacunku do własnej pracy jak i kolegów. I teraz oczerniając za wszystko co złe firme kiloutou uważam za dużą przesadę. Wiem, zawsze najłatwiej jest oczerniać byłego pracodawcę ale nikt z byłych pracowników nie spojrzy się chociaż raz na samego siebie. I to jest właśnie żenujące. To jest najbardziej prymitywna obrona własnej osoby jaka może być i stosują ja tylko ograniczeni ludzie. Tak uważam. Koniec kropka.

Tak1Nie3
W Warszawie Nowy wpis
@Jan

Wszyscy kombinują , bo słabe zarobki , jak w PRLu . Kierownik dorabia , to i ja dorabiam i każdy zadowolony . Kiloutou to toleruje bo , ma pracownika za nieduże pieniądze . Powtórka z rozrywki wszystko na druty, tak jak było w Tytanium????

Tak3Nie
Jan Nowy wpis
@W Warszawie

Ok, masz prawo do swojego zdania. Tak samo i ja. Ja tylko uważam, że Kiloutou nie jest tak złą firmą jak piszą tutaj ludzie, bo medal ma zawsze dwie strony. Czy to się komuś podoba czy nie zawsze trzeba być obiektywnym. Dlatego ja napisałem na portalu raz i więcej już nie będę a kto potrafi niech wnioski wyciągnie sobie sam.

Patrycja

@alonso czyli ta firma to takie typowe korpo?

Alonso

Pracując jakiś czas temu w Kiloutou i innych podobnych korporacjach doszedłem do jednego wspólnego wniosku - ludzie nawet nie zdają sobie sprawy jak są zaszczuci przez te wszystkie targety i inne pseudo ambitne plany. Jest bezsensowna pogoń za tabelkami, cyferkami, wykresami, pseudo premiami. Pracując w takich firmach jak Kiloutou, o takim nastawieniu, człowiek traci kontrolę nad tym co jest w życiu ważne a co nie. Po paru latach pracy zachowuje się szczur, który biorać udział w każdych wymyślanych przez zarząd wyścigach ma zrobioną z mózgu sieczkę. I sądzi, że to wszystko jest dla jego dobra. A prawda jest taka, że taki pracownik nie zdaje sobie sprawy jak jest sterowany przez górę, i to najprostszymi środkami (psychologicznymi). Ja na szczęście mam to już za sobą. Te wszystkie korporacje typu Kiloutou mogą dalej sobie szukać jeleni do spełnienia swoich ambitnych planów. Prawda jest taka, że pracy na rynku pracy jest mnóstwo, nawet covid tego nie zmienił. Jest tak duży wybór prac nie korporacyjnych (tzn. normalnych), że wystarczy tylko chcieć poszukać. Ja szukałem i znalazłem, bo dla chcącego - nic trudnego. Target?! A co to takiego ..... :)

Tobiasz
@Alonso

Tak, potwierdzam w 100%. To są główne cechy korporacji, w tym Kiloutou. Target, wykresy, statyski, jakieś pseudo premie 100-110% których nikt nie osiąga. Jednak najważniejsze jest to aby się w porę ogarnąć, nie dać się do końca omamić. Ludzie inteligentni szybko to zauważają i coś zmieniają. Ludzie opętani tracą prawdziwych przyjaciół, hobby czy nawet rodzinę. Ale każdy z nas jest kowalem własnego losu.

Tak4Nie
Praca czeka

Firmy o takim samym profilu ( wypożyczalnie ) chętnie przyjmują pracowników z doświadczeniem , proponują dużo lepsze warunki i organizację pracy, Koledzy i koleżanki . Kiloutou nie ma pieniędzy na płacenie za umowę o zakazie konkurencji , to tylko straszak. Bez problemu można iść do dwóch dużych firm na rynku i do kilku mniejszych.

Guru

Jak głowa nie czuje ręki to gwoździa nie wbijesz młotkiem. Tak zarząd Ki stracił kontakt z pracownikami. Nie ma obrotów nie dlatego, że nie ma możliwości, Zespół już nie chce pracować pod tą ekipą. Kij nie działa a marchewki nie ma. Proste trzeba zmienić politykę płac, a wiadomo kto za tym stoi, że kasa jest marna. (usunięte przez administratora) Pora oczyścić pokład! RESPECT! (usunięte przez administratora)

Tak7Nie1
Zmiana pracy
 Problem
@Guru

Tak1Nie
Życzliwy

Praca na urlopie i jakość wypoczynku. Polecam pani Dyrektor HR i Zarządowi. Prezes Zarządu Transparent World publikuje na Linkedin - klasa! "Mamy taki zapis w ofertach pracy. Płacimy Ci za urlop bez pracy – 200 PLN dodatkowo za każdy dzień, jeżeli podczas dnia urlopu nie używasz narzędzi firmowych. Jak ktoś zarabia 10,000 PLN i weźmie 10 dni urlopu, to na koniec miesiąca dostaje 12,000 PLN. Sprawdziliśmy, że ludzie logują do systemów i pracują na urlopach. Ta zmiana pozwoliła na to, że mogą odciąć się od pracy w 100%. Kosztuje nas to sporo, ale długoterminowo to dobry wybór. P.S. Rekrutujemy."

Tak8Nie
support
Kandydat
@Życzliwy

w Kilo jest podobnie tylko trochę inaczej bo jak masz urlop to przychodzisz do pracy bo jest fakturowanie podczas którego popełnisz błąd to obiecają Ci, że odbiorą Ci premie, ale ty się tego nie boisz bo premii nie było już ponad rok i nie zanosi się, żeby była. PS: Urlop urlopem ale zostań po godzinach do 21 bo śrubujemy wynik, może się uda zrobić całe 78%!

Tak7Nie1
GUMIŠ
@support

PG 30

Tak3Nie
Premia
Użytkownicy czekają na odpowiedź 39 dni.

Pracownik Ząbki, Lubiczów, Okęcie trzy Warszawskie oddziały, które ciągną Warszawę od roku ostro w dół, a mają potencjał i 2-3 lata w stecz miały bardzo dużo klientów, bez tych trzech oddziałów Warszawa nigdy nie zrobi 100%, kiedy wreszcie zmiana słabego kierownika, który nie potrafi zarządzać, chcemy premii za 105%, którą spokojnie moglibyśmy wypracować, ale nie z taką słabą organizacją, potrzebujemy osoby która zna się na rzeczy, a nie słabeusza. Kiedy Kiloutou Zarząd to zauważy ?

DJ
Użytkownicy czekają na odpowiedź 54 dni.

Praca jak praca, nie wyróżnia się niczym się na plus i na minus. Typowa przeciętność. Ludzie ambitni, poukładani, pracowici w tej firmie zginą. Nie ma szans na zespołowe rozwijanie się, osiąganie wspólnych wysokich celów. Indywidualnie owszem, można zyskać, ale czy naprawdę każdy pracownik Kilouto musi kombinować aby być zadowolonym z pracy?! Chyba nie tędy droga. Ale przykład bierze się z góry. Jakie podejście kierownictwa do pracowników takie nastawienie podwładnych i wyniki w pracy. Bo w przyrodzie nigdy nic nie ginie.

Tak5Nie

Ząbki, Lubiczów, Okęcie trzy Warszawskie oddział, które ciągną Warszawę od roku ostro w dół, a mają potencjał i 2-3 lata wstecz miały bardzo dużo klientów, bez tych trzech oddziałów Warszawa nigdy nie zrobi 100%(usunięte przez administratora)chcemy premii za 105%, która spokojnie moglibyśmy wypracować , ale nie z takim bałaganem. Może wreszcie zarząd to zauważy i to zmieni.

Z Grójca
@Pracownik

A kto kieruje tymi trzema oddziałami ?

Tak2Nie
?
Kandydat

Doradca techniczno-handlowy czy stacjonarny doradca? pojawiło się ogłoszenie w Komornikach. Jestem po budowlance, 4 lata pracy na budowach. Gdzie lepiej płaca itd?

alsabet
@?

jako techniczno-handlowy, tylko Twoim zadaniem będzie jeżdżenie po budowach i szukanie klientów w terenie. Jako stacjonarny będziesz siedzieć w oddziale i tam obsługiwać. Jako techniczno-handlowy w teorii sam sobie wypracowujesz wysokość premii a jako stacjonarny masz sztywne widełki które są bardzo niskie. Do tego pensja dla stacjonarnego to trochę więcej niż płacą w marketach spożywczych.

Tak3Nie1
Premia

Baran

Firma daje duże możliwości, z kierowcy możesz awansować na placowego lub myjkowego. Jestem żywym przykładem. Rozwijam się z firmą i jestem jej częścią. Polecam zainteresowanym.

Tak8Nie1
Szalony
@Baran

Fakt. Bardzo ambitne zajęcie. Ogólnie bardzo ambitny rozwój zawowodowy człowieka. Aż strach pomyśleć kim będziesz za pół roku, rok?! Podawaczem kluczy mechanikowi? W takim tempie za 50 lat będziesz prawa reķą głównego mechanika. Życzę wytrwałości.

Tak6Nie

Byly pracownik Kiloutou

Kiloutou ma bardzo specyficzny system pracy. Tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Firma jest nastawiona przede wszystkim na kasę, zysk, i to nie jest ważne jakim kosztem. Moze być kosztem nawet ludzi. Jest typowa pogoń za targetem, typowy wyścig szczurów. To jest cel nr 1 tej firmy. A reszta? Reszta nie jest ważna. Ludzie? Jak komuś się nie podoba to niech się zwolni. Najwyżej się weźmie się innych jeleni. Narzędzia? Niech przyniosą sobie z domu. Brak kadry? Brakujący etat i jego obowiązki wciśnie się zatrudnionym już ludziom. Ale to od nas zależy czy my się godzimy na takie traktowanie czy nie i nie uwierzę, że KS w poszczególnych sektorach mają takie siły przebicia aby stłamsić wszystkich powów i mechaników. Tym bardziej w Szczecinie, Gdańsku czy we Wrocławiu.(usunięte przez administratora)

Tak9Nie
Byly pracownik Kiloutou

Mobing to bardzo mocne słowo. Nie wiem czy znasz definicje tego słowa, ale mobing generalnie jest karany. Jeżeli ktoś ma na to odpowiednie dowody myślę że powinien śmiało zareagować i zgłosić to odpowiednim służbom. Znam (znałem) dobrze chłopaków z Wrocławia, Gdańska czy ze Szczecina i tam mobingu na pewno nie było. Przynajmniej nie zgodnie z definicją prawa. A jak było (jest) na innych oddziałach tego nie wiem. Ale jeśli ktoś jest tak jak napisałeś "wewnętrznie leniwy" to w każdej pracy może mieć problemy. Nie licz na to, ze ktoś Cie doceni, wspomoże i pochwali. Nie ta bajka, taka praca nie istnieje. Ale to od nas zależy gdzie tą granicę umieścimy i pokażemy co pracodawca z nami może robić a czego nie. Ja po zmianie pracy jestem bardzo zadowolony, nie jest to praca idealna (bo taka nie istnieje) ale zdecydowanie lepsza od Kiloutou. A zmieniłem ją tylko dlatego, ze władze Kiloutou z premedytacją przekraczała granice pracodawca-pracownik (ale bez mobingu). Krótko mówiac: albo ktoś jest asertywny albo nie i to od niego zależy jak go w pracy traktują. I nie tylko Kiloutou jest na rynku pracy, wystarczy tylko nie bać się szukać innej pracy.

Tak1Nie2
Alina
@Byly pracownik Kiloutou

Pójdzie na służby to z machiną urzędniczą nie wygra a na niego firemka tak popucuje, że pracy nie znajdzie przez jakiś czas.

Julio Cezar

Przychodzilem do Kiloutou pełen nadziei. Były pewne plany, obietnice, ustalenia na rozmowie kwalifikacyjnej. Na początku miałem dużo sił, werwy i zapału. Bo plany były dość ambitne. Jednak im dłużej tam pracowałem tym bardziej byłem bardzo rozczarowany. Po pierwsze: z w/w obietnic pozostały tylko wspomnienia. Po drugie: w tej firmie kazdy z pracowników ciągnie wózek w swoją stronę. Po trzecie: nie ma z kim pracować, większość kierowników czy dyrektorów to delikatnie mówiąc barany (nie wszyscy, ale większość). Po trzecie: haos organizacyjny plus braki kadrowe. I po czwarte, najważniejsze: w tej firmie nie liczy się człowiek. Efekt końcowy?! Musiałem albo zaakceptować te wszystkie układy układziki albo nadal być sobą - jednak gdzie indziej i pracować dla kogoś innego. Zwolniłem się z pracy. O dziwo w nowej pracy mam mniej na głowie i zarabiam więcej. Czy żałuję? Nie. Bo na rynku pracy musi być jakieś zero aby mieć doskonały punkt odniesienia.

Tak13Nie
Lejla

Jeśli z centrali w ciągu roku odeszło 50% załogi (z własnej woli) – nie licząc działu księgowości, który rządzi się tam własnymi prawami – to samo mówi za siebie. W Kiloutou pozostali już tylko ludzie, których nie stać na nic więcej i z ich umiejętnościami nie poradziliby sobie na dzisiejszym rynku pracy. Przykre, ale prawdziwe. P.S. Być może jest tam jeszcze parę wartościowych osób, ale z tego co się orientuję to kwestia miesięcy, jeśli nie dni, jak stamtąd odejdą.

Tak17Nie
Zaskoczony
@Lejla

50%z centrali? Z własnej woli? Czy oby napewno o Kiloutou piszesz? No chyba, że mówisz o tym, że 50% odeszła na system pracy zdalnej.

Tak1Nie11
Kochani

Kochani pragnę przypomnieć kto tu rzadzi, jeżeli ktoś nie wie to powiem krótko ja i moja koleżanka. Z wyrazami szacunku ...

Tak7Nie24
Kasika
@Kochani

To mogą być więzi rodzinne, lub inny rodzaj dążenia po trupach do celu, zastanówcie się dobrze $$$, cała reszta się po prostu kochani się nie liczy.

Tak4Nie
Krzysio

To co piszesz jest bardzo inspirujące,(usunięte przez administratora). Prawda wyjdzie, a siostry zgasną jak znicze po święcie wszystkich świętych

Tak2Nie
Jan

Pracowałem w Kiloutou ostatnie ponad dwa lata. Jak każda firma będąca na rynku ma swoje plusy i minusy (zgodnie z zasadą wszędzie dobrze gdzie nas nie ma) ale generalnie mi ta firma nie pasowała dlatego już w niej nie pracuje. Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje od pracy i jakie ma nastawienie do wykonywanej pracy. Ja chciałem się rozwijać, mieć godnych partnerów obok siebie, ogarniętych współpracowników reprezentujący dany, wysoki poziom i ludzi ciągnących wózek w jedną stronę. Tego mi zabrakło i dlatego już tam nie pracuję. Nie wszyscy ludzie byli źli ale generalnie poziom ludzi zarządzających tą firmą (centrala, oddziały) nie jest za wysoki, ludzie nie błyszczą inteligencją, zaradnością czy poszanowaniem innych pracowników. Tak było przynajmniej przed covid ale nie spodziewam się aby obecna sytuacja na świecie wzmocniła morale firmy. Jak ktoś się urodził nie ogarnięty, z niskim poziomem IQ to nawet covid tego nie zmieni. Czy istnieją lepsze warunki pracy nawet w świecie covid? Na swoim przykładzie mogę stwierdzić, że tak. Człowiek pracując w Kiloutou nieświadomie zarasta złymi nawykami i nawet nie wie kiedy będzie miał w sobie złe maniery. Myśli, że tak ma być i wszędzie tak zapewne jest. A okazało się, że nie jest. Bo jednak można mieć ogarniętego szefa, można mieć spokojną pracę, pracując normalnie 8 godzin z normalnym zakresem obowiązków. Nic ponad stan! Pensja też jest wyższa, adekwatna do umiejętności i wykonywanej pracy. Moja obecna praca może nie jest idealna (bo takiej nigdzie nie ma) ale mimo to zdecydowanie lepsza niż w Kiloutou. Czy można pracować lepiej? Tak! Moim zdaniem wystarczy tylko mocno chcieć zmian, nie bać się podejmować decyzji i nie zgadzać się na to co nam nie pasuje. Wystarczy chcieć.

Ciekawy-zainteresowany praca

Witam, jak pracodowca Kiloutou w obecnej sytuacji traktuje pracowników? Czy są redukcje etatów lub wynagrodzenia ?

Tak8Nie
@Ciekawy-zainteresowany praca

Redukcji etatów na horyzoncie nie widać, bo jak można redukować ilość pracowników, których już brakuje. Powiedziane zostało jasno, podwyżki zatrzymane, wprowadzają "chwilowy" spadek wynagrodzenia o kilka % dla wszystkich powiązany ze zmniejszoną ilością godzin pracy, bo warunki tarczy antykryzysowej. To tak w teorii, bo kierownictwo jasno zaznaczyło, że wszyscy pracują jak wcześniej i nic się nie zmienia.

Tak19Nie
@Ciekawy-zainteresowany praca

Redukcji etatów na horyzoncie nie widać, bo jak można redukować coś co jest w niedosycie. Powiedziane zostało jasno, podwyżki zatrzymane, spadek wynagrodzenia o kilka % dla wszystkich powiązany ze zmniejszonym czasem pracy - warunki tarczy antykryzysowej. No dobra, to tak w teorii, bo kierownictwo jasno zaznaczyło, że wszyscy pracują jak wcześniej i nic się nie zmienia.

Tak12Nie1
Pytek
@Pokorny pow

Poprawcie mnie proszę, jeśli coś źle zrozumialem. Z perspektywy pracownika wygląda to tak: w Kiloutou nadal brakuje ludzi, obecnie są redukcje płac i godzin pracy. Niby robisz powiedzmy 7 h ale i tak wykonujesz zakres prac jak za 8-9 h no bo nikt pozostalej pracy za Ciebie nie wykona (nie ma kim). Robisz dodatkowo to jeszcze za mniejszą kasę. Jest brak perspektyw na podwyżkę. Jednak z perspektywy Kiloutou wygląda to tak: obcinamy ludziom pensje pod pretekstem mniejszej ilości godzin. Zarząd ma zaoszczedzoną kasę z pensji pracowników plus dodatek antykryzysowy z rządu. Dwa razy dodatkowy dochód. A ludzie i tak robią minimum 100% swojej normy bo pracy nie jest mniej. Dobrze zrozumiałem?! W tej całej układance brakuje mi najwazniejszego: zmniejszenia fizycznego zakresu prac tak aby pracownik miał faktycznie mniej na głowie.

Tak18Nie
@Pytek

Muszę Cię poprawić. Pierwszym krokiem jest obniżenie wymiaru pracy, a co za tym idzie zmniejszenie wynagrodzenia proporcjonalnie do zmniejszenia czasu pracy - tak stanowią założenia i warunki tarczy. Natomiast wszechobecne (usunięte przez administratora) kadry zarządzającej polega na tym, że tutaj NIKT CZASU PRACY NIE ZMNIEJSZYŁ, a wynagrodzenia owszem. Czy to zgodne z prawem? Bynajmniej. Ciekawe czy dział HR wie co dzieje się w poszczególnych miastach. Perspektyw na podwyżkę brak - zgadza się. Pracy więcej niż na 8h - zgadza się. W niektórych przypadkach wystarczyłoby, gdyby kierownik wykonywał swoje obowiązki, a nie zlecał wszystko swoim podwładnym. Czasmi do tego stopnia, że sam nie robi prawie nic przez cały dzień pastwiąc się nad kimś, komu zlecił nierealne do wykonania zadania. Są też pracownicy, którym oświadcza się, że dziś/jutro/pojutrze pracujesz 9 godzin, wtedy kiedy kierownikowi się podoba, bo on jedzie na ryby, do kina czy gdzieś tam, natomiast ewidencjonowane jest jedynie 8 godzin, natomiast godzina jest do odbioru kiedyś tam, oczywiście jak kierownik jest w humorze, wyspany i nie dostał wcześniej porządnego opierniczu od swojego przełożonego (innego kiera lub dyrektora). Wcześniej ktoś pytał czy wszystkie oddziały są wyposażone w myjnie i separatory, oczywiście, że nie - w kilkunastu oddziałach ziemia przestała już chłonąć olej i substancje ropopochodne, bo tyle ich tam przez lata wylano. Myślę, że zbliża się moment, gdy pracownicy przestaną milczeć, bo bez tego nic się w tej firmie nie zmieni.

Tak15Nie
Pytek
@Pokorny pow

Jak tak przeczytałem Twoja wypowiedź to zaraz mi się nasunęła pewna opinia, stwierdzenie z lekcji biznesu czy marketingu. Jeden nauczyciel kiedyś powiedział wprost, że największą wartością każdej firmy są ludzie. I to ludzie są najważniejsi, to z nimi trzeba się liczyć najbardziej, zapewnić im godne warunki życia. Liczyć się z ich zdaniem, nie przeginąć p...y bo taki dobry, wartościowy pracownik predzej czy później się zwolni. Może właśnie dlatego w tamtym roku zwolniło się ponad 1/3 ogólnopolskiej załogi?! Ja nie wiem czy krzyk obecnych pracowników coś pomoże. Jakby Kiloutou znało i stosowało w/w lekcje biznesu to by dawno to zastosowało. A tak trzeba obserwować jak morale firmy, na rynku pracy z miesiąca na miesiąc, idą w dół. Na szczęście nie tylko Kiloutou jest na rynku pracy i dobrzy ludzie idą tam gdzie są szanowani. My dobrzy pracownicy tylko na tum zyskujemy, Kiloutou traci ale na dzisiaj tego nie rozumie (i obawiam się, że nigdy nie zrozumie).

Tak18Nie
wujek
@Pytek

Firmie nie zależy na pracownikach, rotacja to dla nich wkalkulowane ryzyko biznesowe. Nawet jak ktoś gdzieś się zwolni to jego obowiązki przejmie inny i będzie robił za 2 czy 3. Oczywiście ku chwale firmy bo przecież przemalował się na żółto... A jak mu się nie podoba? To niech się zwolni, kto inny będzie robić za dwóch poprzednich a jak się trafi jakiś nowy to jeszcze go wyszkoli. Kiloutou to bardzo świadomy pracodawca wie, że może sobie pozwolić na maksymalnie przeciąganie liny z pracownikiem bo zanim ten pracownik podejmie decyzje o zmianie pracy to popracuje przez kilka miesięcy czy lat za trzech, nawet będzie słyszał wyrazy współczucia i obietnice szybkiej zamiany. Co prawda firma nic w tym kierunku nie będzie robić albo będzie stwarzać pozory ale pracownik jeszcze trochę popracuje. Generalnie Kiloutou to firma w której nie warto się starać i uczciwie pracować bo to nie jest docenianie chyba, że za docenienie uznamy przejęcie obowiązków jakiegoś lesera. Ogólnie w firmie podwójne standardy są czymś zupełnie naturalnym

Tak15Nie
Speedy Gonzales
@wujek

Jeśli to jest prawda co piszesz o traktowaniu pracowników w tej firmie to dziwna jest strategia tej firmy. Ja zdaje sobie sprawę, że to biznes, target, kasa, ciągła walka itd. ale gdzieś te złe traktowanie pracowników kiedyś się skończy. Kiedyś Kiloutou dojdzie do ściany i nie będzie miało już kogo zatrudnić bo wszystkich pracowników już przemieli i to po kilka razy. Nie mówiąc już o dobrych, rzetelnych pracownikach (tzw. fachowcach) którzy nie zostali docenieni tam pracując - oni już na pewno do Kiloutou nie wrócą. Jak ktoś już jak poznał inny, lepszy świat (na zewnątrz) i zna swoją wartość na rynku pracowników to na pewno do Kiloutou już nie wróci. Chyba, że ktoś będzie mocno zdesperowany lub taki któremu nie zależy na tym jak go w pracy traktują i ma inne cele pracując w Kiloutou (darmowy firmowy samochód?, sprzęt za darmo? fuchy na boku?!). Tak czy siak pierwszy raz czytam, że w danej firmie "nie opłaca się być pracowitym i uczciwym". Nie wiem czy obecnym pracownikom należy współczuć czy gratulować, na szczęście każdy z nas jest kowalem swojego losu. Jak w powiedzeniu: "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". Jeśli ktoś się godzi na taką pracę to znaczy, że mu to pasuje i nie chce innej pracy.

Kamila

Nie pracuję w Kiloutou już prawie dwa lata i nadal z ulgą oddycham, że mnie już tam nie ma. Układy, układziki i układem pogania, zwłaszcza w centrali. W firmie, w której obecnie pracuję dostrzegam, że można być normalnie traktowanym, z szacunkiem, można być docenianym za dobrze wykonaną pracę a nie podlizywanie (usunięte przez administratora). No i można być dobrze wynagradzanym a nawet dostawać podwyżki. Praca tam, to największy błąd w mojej karierze. Przestrzegam i zachęcam byłych pracowników do pisania swoich opinii. Być może uchronią oni kogoś przed naszymi błędami. Ja niestety przed rozpoczęciem pracy w K. nie weszłam na to forum, a może uniknęłabym tego zmarnowanego czasu. Jeśli jedna, dwie czy trzy osoby pod wpływem opinii zdecydują się nie podjąć zatrudnienia czy wysyłania tam CV - to warto.

Tak26Nie
Byly pracownik
@Kamila

Ja tak jak @Kamila zwolniłem się z Kiloutou jakiś czas temu. I też mam podobne odczucia. Na początku robota wydawała mi się dość fajna (procedury, szkolenia, socjal) ale im głębiej w las tym gorzej. Dobry pracownik nawet nie zauważy jak po kilku latach pracy nabiera złych nawyków i jego osobowość zostanie sprowadzona do najniższego parteru. Podczas tej pracy nie zauważy ile musi wykonywac pracy i w jakim stylu. Myśli że tak wygląda normalność i tak jest wszędzie. A nie jest. Ja w nowej pracy to dopiero mam normalność. Teraz wiem co to znaczy mieć poukładaneą pracę, z normalnymi obowiązkami, bez uganianiem się za pieniędzmi czy targetem. Inny świat. Mi praca w Kiloutou nie pasowała ale jak ktoś lubi jazdę bez trzymanki - polecam. Żółte papiery gwarantowane (tak jak barwy tej firmy).

Tak12Nie
Anty cyrkowiec
@Kamila

Kiedyś jeden z kierowników oddziału (z centralnej Polski) mówił, że praca w Kiloutou to nie ustanne stawanie na głowie. Wypowiedź w punkt. Małpy, cyrk, akrobacje - wszystko pasuje.

Tak10Nie
Core ore

Jesteście naj, nie ma lepszej firmy rabaty -50% lub 70% to rzadkość, róbcie swoje popieram, (usunięte przez administratora) nie znasz tematu ale jesteś gwiazdą. Rób robotę (usunięte przez administratora)!!!

Tak14Nie1

Zostaw merytoryczną opinię o KILOUTOU Polska Sp. z o.o. - Łódź