2 Dodaj opinię
2 105 309 5 1

Opinie o KILOUTOU Polska Sp. z o.o.

Unit
Nazwa działu: Handlowy

Slogan zachęcający na ogłoszeniach o pracę w Kiloutou "Dołącz do na i zobacz jacy jesteśmy wyjątkowi" Po prostu szok, niczym historia Maćka z Klanu on też był wyjątkowy!! Piszcie prawdę "Dołącz do nas a poczujesz co to jest, nierówne traktowanie, brak sensownego rozwiązywania problemów kadrowych, a i jeszcze szybciej policzysz ile razy powiedzieliśmy tobie prawdę czyli zero. Reszta to stek kłamstw i zawiłości, poniższe forum ukazuje ułamek tego jak wygląda niedocenienie, zwłaszcza finansowe ludzi w firmie, nie licząc Handlowców, bo im zawsze było wolno i zawsze się należło.

Krzysiek Nowy wpis
@Unit

Stek kłamstw, dobrze zarabiam a będę jeszcze lepiej, i system niedomówień i niedoróbek bardzo mi pasuje. Trzeba mieć kilku jeleni w Zespole.

Niezaskoczony Nowy wpis
@Unit

W latach 90, kiedy polską piłką rządził taki klub Widzew Łódź po Polsce chodziło slynne powiedzenie: "Nikt nie da Ci tyle ile obieca na papierze Widzew". No właśnie, na papierze. Wielu piłkarzy się wtedy na to nabrało, uwierzyli w bajki i zapewnienia prezesa ;) W Kiloutou jest podobnie. Na rozmowach o pracę przedstawiciele Kiloutou opowiadają takie same bajki, sądzę że nawet Królewnę Śnieżkę by obudzili z głębokiego snu. Stek bzdur, marzeń i zapewnień bez pokrycia. Ściągają najlepszych ludzi z konkurencji tylko po to aby w połowie drogi wycofać się z wszystkiego i w razie buntu zagrozić im wcześniej podpisaną lojalką. Nawet zwalniać nie potrafią! Wszystko jest oparte na braku szczerości, prawdomówności i lojalności. Ale czego można się spodziewać po bandzie nieudaczników zarządzających tą pseudo firmą?! Moja rada: na rozmowie pracę wszystkie wasze ustalenia spisujcie na kartce tak aby za pół roku można z czego rozliczyć swojego przełożonego.

Unit Nowy wpis
@Niezaskoczony

Dokładnie tak, na rozmowie w Kiloutou przed podpisaniem umowy lepiej poprosić o umowę tzw. przedwstepną bo inaczej dołaczycie do, jak pisze ktoś powyżej Rzeszy jelenii:-). Korporacyjne (usunięte przez administratora) nie zawaha się wykorzystać braku waszej czujności

Popieram Nowy wpis
@Niezaskoczony

100 % racji! Moim zdaniem w 2020 roku będzie jeszcze gorzej. Będzie jeszcze więcej kłamstw, ściemniania, brak odpowiedzialności za swoje czyny i słowa. Myślę, że ludzie szybko zatęsknią za rządami Francuza, bo on wiedział że siłą tej firmy nie jest dyrekcja, HR czy inna kadra kierownicza tylko ludzie pracujących na niższych szczeblach. To oni są głównymi trybami w tym mechanizmie. I nie mam na myśli tutaj handlowców bo oni w tej firmie zawsze mieli dobrze, ale gdzie jest miejsce i szacunek dla mechaników, powów?! Jeśli szybko nie zmieni się nastawienie dyrekcji wobec tych ludzi (godne pensje, zatrudnianie nowych osób który wspomogą pracę) to zjazd firmy będzie jeszcze większy i jeszcze szybszy niż się niektórym wydaje. Bo to nie jest przypadek, że tylu ludzi się zwolniło w 2019 roku. Ale na szczęście nie tylko kiloutou jest na rynku, loxam (vel. ramirent) zbroi się mocno i cierpliwie. Bo nikt z nas nie lubi być okłamywany, nie doceniany, ignorowany.

Wariat

Super firma, super

Zdziwiony
@Wariat

Takie odpowiedzi jak ta zawsze mnie rozwalają. Zero konkretów, żadnych konstruktywnych zdan. A można wiedzieć dlaczego kiloutou jest takie super? Co dla Ciebie jest takie super? Wysokość pensji? Rodzaj premii? Zakres wykonanych obowiązków? Atmosfera pracy? Rozwój firmy i pracowników? Takie odpowiedzi jak Twoje tzn. bez konkretów to troszke takie odpowiedzi przedszkolaka w stylu "nie bo nie, no bo tak".

Klient
@Wariat

Maszyny nowe w bardzo przystępnej cenie

Kaŕol

Ile mogę zarobić jako pracownik biurowy?

PROfesjonalista
@Kaŕol

Całkiem sporo. Może nie tyle co w żabce ale za to dostaniesz restrykcyjną umowę o zakazie konkurencji i możliwość rozwiązywania PROblemów. Nauczysz się obsługi tragicznego systemu operacyjnego który ktoś zrobił chyba po to, żeby użytkownika ukarać - ale nic się nie bój, ten system bardzo często nie działa i zupełnie za darmo możesz poczuć się jak w filmie powrót do przeszłości i przypomnieć sobie wspaniałą sztukę kaligrafii wypisując umowy ręcznie - niczym w 1994 roku. Za pokwitowaniem dostaniesz kilka podkoszulek które po roku będziesz musiał zdać - również kwitując ich zwrot. Cała ta procedura nie jest czyimś bezmyślnym wymysłem ale przygotuje cię ona do biurokracji niespotykanej nawet w najdziwniejszych urzędach. Im mniejszą będziesz miał pensję tym mniej będziesz musiał zapłacić firmie ewentualnego odszkodowania za nie wywiązanie się z umowy o zakazie konkurencji, więc im mniejsza pensja tym w sumie lepiej.

Tak13Nie1
Yogi
@Kaŕol

Super robota za dobre pieniądze, zarobisz ja nigdzie i będziesz pracował w Firmie która jest potentatem na rynku. Polecam z całego serca. Będziesz zadowolony i szczęśliwy!!!

Tak1Nie6
Ttaly
@Kaŕol

Wszyscy są bardzo dobrze wynagradzani zachęcam do składania cv.

Eryk
@Kaŕol

Kilka tysięcy jak jesteś dobry

@Eryk

Czy 2,5 tys to kilka tysięcy,nawet Ukraina by wyśmiała.....

Bubu
@Yogi

Zadowolony, szczęśliwy i zdrowy! Będzie Ci się układać w życiu prywatnym, będziesz mieć wrażenie, że wszyscy w około się do Ciebie uśmiechają. Będzie po prostu wspaniale, a do tego będzie piękna pogoda.

Emilka

Przebudowa firmy powinna zacząć się od głowy, nowa głowa nowe spojrzenie tylko ta głowa nie powinna pochodzić od leszcza czy śledzia to powinna być głową suma powiedział kiedyś wybitny znawca biznesu Edward Czerep Kwiatkowski

Ninka
@Emilka

Ale ten Edward Czerep Kwiatkowski był hydraulikiem

Jan
@Ninka

To fakt ale hydraulik mial jaja, a bez jaj jest jak jest, klimat rodem z PRL.przynieś, podaj, pozamiatj powinno zmienić się na przemyśl rozwiń zorganizuj zrealizuj, stworzyłem jestem odpowiedzialny za projekt (usunięte przez administratora) i tak wszyscy majä (usunięte przez administratora). więc jestem skazany na(usunięte przez administratora) i jest ok.

Naty

Macie pełne place wspaniałych maszyn i leniwych handlowców którzy pracują może 3 godziy dziennie, zaufaliscie im bo myślicie że są dobrzy, nie są, opieprzają się jerzdząc z oddziału na oddział przechwytując tematy które sprzedają im pracownicy obsługi bo i tak z tego nic nie mają, reszta czasu to prywata lub odpoczynek w domu, samochód bez GPS często ukryty i oczekiwanie na telefon, jak tak będzie to my cała reszta uzależniona od tej grupy nie będziemy zarabiać. Mechanicy są najlepsi ale bez handlu premi brak

Swój Chłop
@Naty

Nie dajcie się zwieść w piękne bajeczki HRu. Gdyby się tylko dało, firma reprezentowana przez Village Venus prowadziłaby rekrutację w buszu ;-). Byleby tylko mało płacić. Co to za firma w której Dyrektor Handlowy podkopuje pozycję u strategicznego klienta Handlowca z najlepszym wynikiem w Polsce. Szczyt hipokryzji.

Tak8Nie2
Neon

Wszystkjm wspaniałym wspułpracownikom, zażondowi oraz kljentom rzycze dośego rokó, pozdrawjam z namaszczenjem BK

Rr
@Neon

Ciekawy jestem czy w tych błędach jest zapisane jakieś przesłanie?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 18 dni.

Czy w KILOUTOU Polska Sp. z o.o. obowiązuje nienormowany czas pracy? Czy Handlowiec ma możliwość pracy zdalnej? Chcę aplikować na ogłoszenie z 30 grudnia na GoWork.pl.

Fama

Dobrzy i zorientowani to już opuscili ten przybytek, teraz reszcie pozostała nauka na przyszłość, pseudo atmosfera, zarobki i cała otoczka chyba nie wystarczy żeby odnieść sukces, bo sukces to ludzie nie maszyny, kiedy biedny prezio się zorientuje wozem bez kół go wywiozą.

@Fama

O rany!!! Jak trzeba mieć zryty czerep by wylewać żółć na własną firmę w wigilię? Zjadłeś kolację wigilijną z rodziną, pośpiewałeś kolędy potem dowaliłeś firmie i na pasterkę. Pomodlić się i przyjąć komunię świętą. Brawo.

kuprick
@Fama

szkoda, ze się panie MS zorientowałeś o tym dopiero jak Cię zwolnili, bo wcześniej to byłeś głównym piewcą i fanem tych zmian, starczy lojalki przypomnieć jak podpisywałeś każdą wersję bez refleksji i bez czytania - jak prezydent :) Zresztą nam też nie pozwoliłeś się z jej treścią zapoznać, tak wtedy kochałeś zarząd i tak doceniałeś ich pomysły, więc po co teraz tak najeżdżasz na nich? Że firma jest toksyczna i żałosna to fakt, ale świadczy o tym np. to, że ktoś taki jak Ty zrobił tam taką karierę. Gdyby Cię nie zwolnili to dalej byś ich kochał i był byś jednym z nich

Afro
@Klemens M

A kiedy jak nie w święta wyrzucić całą złość, na forum. Poskarż się przełożonym, to szybko dostaniesz bilecik, więc nie miej pretensji, że komuś w przy wigilijnym stole żal scisnoł tyłek, jak okazuje się że z całej rodziny jesteś największym lesczem, bo Kiloutou płaci niby najwięcej, czyli całe 2800,a ciotka w Lidlu 3500 wyciąga!!!

@Afro

To biegnij w te pędy i zatrudnij się w Lidlu. Po miesiącu na Lidla też zaczniesz napierdzielać. Prace możesz zmienić ale charakteru to już nie dasz rady.

negro
@Klemens M

pewnie masz rację, żeby stać się jak Ty, takim bezrefleksyjnym, miałkim niewolnikiem to nikt nie da rady charakteru tak zmienić

@negro

Obrażasz mnie bo mom inne zdanue niż Ty? Bardzo to dojrzałe... No a ja mam dla ciebie ważną informacje. Na Ochocie w Biedronce szukają Świeżoznawców. Dawaj chłopie, to wymarzona robota dla ciebie. Tylko szybko bo jest kolejka chętnych i możesz się nie załapać.

Bogdan
@Klemens M

Wszystko idzie do góry, fajki i alko, zaraz paliwo, a pensja stoi w miejscu, jak żyć. Zamiast pracować trza będzie kompinować

Huba

A gdzie jest Ochota?

Scudo
@Fama

Ktoś kiedyś powiedział: Wielkim człowiekiem jest ten który walczy do końca.

Ernest
@Bogdan

Będziesz złomował dobre maszyny, będziesz wysyłał maszyny na serwis zewnętrzny, będziesz na transporcie zarabiał, będziesz częściami namalował, będziesz stawki wynajmu zniżał, będziesz oddawał wynajmu do konkurencji, będziesz zjerzdał do domu o 14.00 a w piątki wogule nie będziesz pracował itd. Dasz radę biedny człowieku. Wiesz stary ile jeszcze mogę wymieniać, taki jesteś i nic i nikt Cię nie zmieni. Mówią że kiloutou to największy magazyn części i jeszcze wiele mówią.

@Huba

Tam gdzie Wola Włochy i Brudno

Retro

Jest to najlepsza firma w jakiej pracowałem, może płacą nienajlepjej ale też się nieprzepracowuje, piję kawę posiedzę w internecie, podzwonie po znajomych i o 16.00 zadowolony jadę do domu. Czego więcej chcieć, trafiłem tu przez przypadek ale mi się podoba i jak mnie nie wyrzucą posiedzę jeszcze bo nie mam wygurowanych ambicji.

Tak3Nie3
John
@Retro

A możesz mi napisać (przybliżyć) jaki rejon Polski reprezentujesz? To co piszesz jest nienormalne, bo w jednych oddziałach Kiloutou są braki kadrowe i ludzie są zmuszani do pracy na kilku stanowiskach (np. łączenie CTC z Logistykiem) a w innych częściach Polski z tego co czytam jest czas na "internet, kawę i bajery". A może chcesz się zamienić?! Chociaż nie. Tacy ludzie jak Ty (bez perspektywy, kreatywności i ambicji) nigdy nic w życiu nie osiągną więc po co się zamieniać. Jaka praca (nastawienie do pracy) tyle jest warte życie takiego pracownika.

Riko

Jest to najlepsza firma, dba o pracownika, szkolenia, posiada sprzęt najlepszych marek Wacker, ma super flotę aut Peugeot, oraz dużą sieć sprzedaży, w każdym dużym mieście oddział, reszta przyjdzie sama. Złe komentaże zawsze będą się pojawiać, wszystkim niedogodzisz, jedno jest pewne rozwijamy się i nic nas nie zatrzyma, rotacja pracowników w tym okresie to norma, ale pamiętajcie cały czas się wzmacniamy i podążamy ku przyszłości, Kiloutou to potęga!!!! Ci którzy niewyyrzymali tempa muszą odpuścić bo wpisy które zamieszczają tylko nas wzmacniają. Do przodu pracownicy wspaniali, do przodu

Tak1Nie9
Nick
@Riko

Ja chromole... Pracuje w Kiloutou i jest mi tu dobrze. Może dlatego, że w kilku firmach już robiłek i wiem, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. No ale jak czytam takie ględzenie to mi się tylko śmiać chce. Ty na rzecznika firmy aplikuj i przestań tyla pić. Hahaha

Johny
@Riko

Jeśli ktoś jest bardzo zadowolony z pracy w Kiloutou, chwali ją pod niebiosa (tak jak Ty) to dla mnie oznacza tylko jedno: albo masz wyjątkowo dobrze wynegocjowaną pensję (ale to wręcz nie możliwe, chyba że kosztem innym pracowników/kolegów, zabrano komuś kasę aby dać Tobie) lub kręcisz wałki uzupełniając sobie drugą ekstra pensję (też tak można). Można np. służbowe auto wykorzystywać tylko do celów prywatnych albo wykonywać różne fuchy po godzinie 16:00. Ale prawda jest taka, że nie znam ani jednej osoby która jest zadowolona z pensji w Kiloutou, tym bardziej ze sposobu przydzielania premii która jest nie zależna od twojej pracy (target!). Jest też trzecia możliwość, że pensję masz normalną ale za ciebie wykonuje pracę ktoś inny, uzupełniasz się "głupimi czarnuchami" którzy muszą wykonywać swoją pracę jak i Twoją. W to jestem w stanie uwierzyć. Ale nigdy nie uwierzę, że pracując normalnie i uczciwie w firmie Kiloutou można się dorobić i zarabiać godnie. To nie ta bajka.

Tak11Nie
Eryk

Wkońcu ktoś prawdę napisał

Pracuje u Kanara

Firma poprosiła nas o wypełnienie ankiety pt: Dlaczego warto pracować w Kiloutou? Ja odpowiem tutaj, bo tam i tak by tego nie puścili, otóż NIE WARTO. Dlaczego? Przede wszystkim pieniądze! Kiloutou płaci mało, podwyżki są niewielkie (o ile są), firmie nie zależy na płaceniu pracownikom godnych pieniędzy. Zamiast związać pracownika dobrymi warunkami pracy firma znalazła inny sposób. Umowy o zakazie konkurencji które w praktyce wymuszają PYTANIE SIĘ szanownej firmy o możliwość zmiany pracy bo to firma Wam powie czy tam gdzie chcesz odejść to konkurencja czy nie. Jeśli przejdziesz do firmy którą Kiloutou uzna za konkurencje zgodnie z umową zapłacisz wysokość swojej ROCZNEJ pensji... Ale nie przychodzi się do firmy, żeby z niej odchodzić. Teraz trochę o narzędziach jakie firma nam daje żeby pracowało nam się lepiej. System operacyjny: tragiczny! Niedorobiony, posiadający mnóstwo błędów, nieergonomiczny, generujący wiele błędów które stają się zalążkiem niezadowolenia klientów. A na kogo niezadowolenie klientów spada? Na Was, przecież nie na Prezesa... Niby jesteśmy siecią ale firma nie jest przystosowana do działania sieciowego i nic nie robi w tym kierunku. Każdy oddział pracuje inaczej, każdy region to zupełnie inny model pracy. Ba! W ramach jednego oddziału są różne standardy pracy... Kiloutou słabo płaci to i jakość kadry jest słaba. Na stanowiskach kierowniczych zdarzają się osoby które ledwo potrafią obsługiwać komputer... Nepotyzm to norma, do pracy biurowej zatrudniają osoby bez matury dla których ortografia to rzecz nie znana ale, że taka osoba to kolega kierownika to nie dość, że pracuje to jeszcze pensje ma wyższą niż inni pracownicy na tym stanowisku... Jeśli jesteś osobą bez ambicji, bez umiejętności to Kiloutou jest dla ciebie. Można nie wykonywać swoich obowiązków a przełożeni tylko rozłożą ręce bo również są niekompetentni i nie potrafią nic wyegzekwować. Pakiet socjalny w firmie jest bardzo ubogi. Jakieś okrojone usługi benefit-system. Obecnie da się zauważyć odpływ wartościowych pracowników w sumie czemu się trudno dziwić. Firma zarządzana przez dyletantów, od 3 lat nie potrafią zrobić strony internetowej, ale ciągle bombardują nas wiadomościami jaka ta strona będzie świetna i jaki to przełom będzie w branży jak już ją zaraz otworzą i tak od 3 lat... Kiedyś triumfalnie ogłosili, że w ramach profesjonalizacji wszyscy będą mieli takie same kamizelki. Oczywiście kamizelek nie ma, a tematu nikt nie porusza... Ciągłe opowiadanie o mocarstwowych planach a w praktyce siedzisz i nie wiesz czy ci premie wypłacą do marnej pensji bo księgowość nie powiązała wpłaty klienta a tobie ucieka termin po którego przekroczeniu nie dostajesz premii... Firma robi wszystko, żeby nie wypłacać premii handlowcom, albo żeby te premie były jak najniższe. Dla naszej wygody został wprowadzony nowy cennik który miał nam ułatwić pracę i polepszyć relacje z klientami... Niektóre sprzęty droższe 3 razy od konkurencji i droższe 3 razy od poprzedniej ceny. Myślę, że klient się ucieszy i poprawi to nasze relacje. Bałagan administracyjny to styl pracy Kiloutou. Windykacja potrafi zablokować klienta bo ma nadpłatę ale nie powiedział do jakiej faktury przypisać wpłaty... Blokowanie klientów bo tak też jest normą. Zablokują a ty się bujaj i wyjaśniaj. Regulaminy, procedury niejasne, pisane językiem i w sposób prawniczy, żeby się z nimi zapoznać trzeba być prawnikiem i poświęcić na czytanie tego ze 2 tygodnie. Oczywiście prostej wykładni nie ma, zrobione jest to w po to, że co byś nie zrobił to wina będzie twoja... Moralność handlowa firmy jest również bardzo mała, panuje przyzwolenie na oszukiwanie klienta a nawet jesteśmy do tego cicho zachęcani choćby przez nasz program operacyjny który wręcz wymusza robienie błędów na niekorzyść klienta. Firma pieniądze ma ale nie myśl, że coś ci skapnie, końcówka roku do druciarstwo, bo skończyły się pieniądze na części za to zaczynają się wyrzuty czemu nie szukamy tańszych zamienników. Na szczęście budżet na hotele po 500 zł na noc dla zarządu się nie skończyły. Duch Tytanium Rental trzyma się w firmie bardzo mocno i czasami się można pomylić która firmą którą przejęła. Nikt się za to nie przejmuje nadgodzinami, które nie są płatne ale je można sobie odebrać, kiedy? Kiedyś, nie teraz, potem, może za miesiąc, ale za miesiąc nie bo tak. Więc jeśli jesteś osobą ambitną to poszukaj sobie lepszej pracy, bo tutaj niby wielka korporacja a gorzej niż u Janusza Biznesu. Karierę robią tu osoby z którymi nikt nie chce pracować ze względu na ich charakter i ogólne oszołomstwo, ale nikomu to nie przeszkadza, nikomu poza współpracownikami tych osób ale kto by się nimi przejmował. Dla Kiloutou pracownik jest nikim ale wymagają, żeby Kiloutou była dla pracownika wszystkim... Wybór należy do Ciebie ale ja nie polecam. Jeśli mamy być współpracownikami to lepiej żeby to było w innej firmie...

Tak51Nie
Gam
@Pracuje u Kanara

No dobra nie pchałem się do kiloton, ale nas kupili. Uciekać nim dadzą lojalkę? Szefowa HR wygląda na FB na miłą osobę, więc chyba nie jest tak źle u was jak straszycie. Prezes też wygląda na bardzo sympatycznego szefa. Może wam robić się nie chce rzetelnie?

TakNie2

Tesla
@Gam

Podpisuj, za pół roku wróć na forum i powiedz ze nie zalujesz,pamiętaj jedno uśmiech prezesa czy pani hr, to nie praca na codzień, czyli walka z systemem operacyjnym, który jest bublem, windykacja, która umie blokować klientów którzy płacą, dział techniczny, który jest ale tak jakby go nie było,i tu rodzi się pytanie:dlaczego tak jest? Bo to układy kolesiowskie, Nie wiem jakie stanowisko zajmujesz w Gamie, ale jak napiszesz to podpowiem Ci więcej, a co do rzetelnej pracy, to powiem Ci ze masz rację nie chce się bo na codzień ty nie pracujesz tylko rzeźbisz w gownie.

dant
@Gam

Pewnie najlepiej i najmilej wspominaja ich koledzy ktorzy teraz musza placic rownowartosc sredniej klasy nowego samochodu w ramach lojalki, ktorej to wyegzekwowaniem zajal sie komornik. Ale na fejsie wygladaja spoko

wratoskiv
@Pracuje u Kanara

bardzo ciekawy wpis szkoda, że jest na drugiej stronie

Były pracownik Kiloutou

Firmę Kiloutou znam dość dobrze i to z różnych stron. Pamiętam czasy jak francuzi kupowali Ewpę, Tytanium czy Gamę. Pracowałem w tej firmie zarówno przed przejęciem jak i po przejęciu tych firm więc moja opina jest oparta przede wszystkim na moim doświadczeniu: Plusy pracy w firmie Kiloutou: 1) brak nadgodzin (typowe 8 h pracy i nic więcej), 2) pensja zawsze wpływa na czas (żadnych opóźnień, to co masz w umowie tyle masz na koncie), 3) dużo dodatków do pensji (paczki świąteczne dla dzieci, pełny zakres ubezpieczeń, karta Multi Sport, Benefit, pełna opieka zdrowotna), 4) ten kto chce czegoś się dla siebie osobiście nauczyć to się nauczy (świetny dostęp do wszelkich dokumentacji, programów, instrukcji, dużo szkoleń itd.), 5) zapewnienie podstawowych narzędzi do pracy. Minusy pracy w firmie Kiloutou: 1) brak jasnej, klarownej wizji firmy dot. całej Polski (jest coraz więcej wymagań zarządu ale nikt nie pomyśli czy są odpowiednie warunki, finanse, struktury osobowe do spełnienia tych wymagań), 2) jest coraz bardziej widoczny brak kompetentnych ludzi zatrudnionych na wszystkich stanowiskach firmy dot. to przede wszystkim kadry kierowniczej (a jest to spowodowane tym, że firmę powoli nie stać na zatrudnianie prawdziwych fachowców w swoich dziedzinach, zatrudnia się ludzi bez wykształcenia, doświadczenia i przede wszystkim bez charakteru) 3) w porównaniu z rynkiem pracy pensje w firmie ogólnie są dość niskie (zupełnie nie adekwatne w porównaniu z innymi firmami), 4) premie są trochę nie sprawiedliwe (bez względu na to ile robisz, jak robisz to i tak na samym końcu miesiąca liczy się ogólny końcowy zysk sektora. Handlowcy albo zrobią target albo nie zrobią). 5) na niektórych oddziałach jest brak zespołowości (każdy sobie rzepkę skrobie, ale tak jest w większości firmach). Dzisiaj już nie pracuje w firmie Kiloutou ale niczego nie żałuje. Jest to świetna firma na tzw. przeczekanie. Nie perspektywiczna ale na chwilowy postój w szukaniu innej pracy wręcz idealna.

Tomasz
@Były pracownik Kiloutou

Prawdę mówi ten nasz kolega, w punkt

Uga Buga

Powiem Wam, że właśnie dzisiaj miałem aplikować do Kiloutou (10 lat doświadczenia w sprzedaży w budowlance). Po przeczytaniu poniższych wypowiedzi doszedłem do wniosku, ze to klasyczne (usunięte przez administratora) behawioralne". Zatem dziękuję forumowiczom i Wesołych Świąt życzę. Na zdrowie!!!

Kasia
@Uga Buga

I dobrze. Jak zraziło ciebie kilka wpisów z konkurencji i frustratów w Warszawy to pi... z ciebie a nie handlowiec z 10 letnim stażem w budowlance. Popłacz sobie w RR...

Ta
@Kasia

Szkoda czasu, oj szkoda

Long
@Kasia

Sratytatay, wieś się do komputerów sie dobrala, umówmy się 70% załogi to ze wsi pochodzi i próbuje swoich sił w mieście i zanim zrozumieją miną lata

Tak3Nie2
Htw
@Long

Że co stawki wynagrodzenia zaniżają, może tak ale to najlepsi ludzie, roboty się nie boją a i wypić potrafią bez żadnych głupot.

kiloMC
@Htw

Zaniżają stawki? W mcdonaldzie płacą na start ponad 3000 brutto, a u nas ile mają CTC i POW ? To ktoś pracuje poniżej minimalnej krajowej?

Koń
Nazwa działu: Handlowy

Jaka jest podstawa na stanowisku handlowym, ile premi, jakie auto telefon czy komputer. Dzięki za wiarygodne odpowiedzi????

Konica
@Koń

Kasa nie wiem, samochód chyba Opel Insygnia, laptop Lenovo, telefon Sagem.

Klacz
@Koń

2500 netto powodzenia bo się przyda w tych ciężkich czasach, kto mądry kupuje maszyny

Anselm
@Klacz

Nikt mądry. No i właśnie tym mądrym jako Handlowiec będziesz wynajmował sprzęt. Klacz mądrze prawi.

Tt
@Anselm

Klacz to jest gość chyba z konkurencji

Rosrer
@Klacz

No to podobne stawki jak w innych branżach, super aplikuje, może się dostanę

@Koń

Nie słuchaj głupot, kasa na stanowisku Handlowym zależy od tym jak się sprzedasz na rozmowie i doświadczenia, ale widełki są od 3000 netto do 4000 netto +premia, średnio 1%od zapłaconych faktur, a i oczywiście według nowych zasad jeżeli nie wyrabia targetu twój sektor to obetną ci 30%.Samochody Peugoty Partner Tepe, albo Opel Combo. Firma jak na Rental ma super asortyment, lecz wielkim minusem jest (usunięte przez administratora) w głowie zarządu i osób decyzyjnych. Nie chce narzekać, ale tak to jest jak się Tytanioskie (usunięte przez administratora) wypuściło na salony, wszyscy pozostali w Kiloutou po Tytanium to ciemnogród. Widać po oddziałech, tam gdzie rządzi byłe Tytanium, to wraca epoka PGRU. Firma super i można zdobyć doświadczenie, ale możesz się też naciąc, bo jeżeli nie jesteś lizusem i dupowłazem, a niedajboże masz swoje zdanie, to szybko wmanewrują Cię w jakąś aferę i znikniesz zmielony w trybach korpo....

Zachwycony
@Stubet

I to jest wpis z jajami, a nie wpisy ludzi z hru, żeby wybielić kiepskie morale w firmie. Mówmy wprost, kolesiostwo i poklepywanie się po plecach, oraz wyprowadzanie pieniędzy z firmy, to nam przyniosło Tytanium....... Brawo, szkoda,że Francuzi się jeszcze nie połapali, ale już niedługo, bo fala nieustannych narzekań trwa i to nie dlatego, że komuś nie chce się pracować tylko brak godnej zapłaty i ludzkiego traktowania. Na szczęście pracy na rynku jest sporo, tylko szkoda spędzonych kilku lat na marne..

Tak10Nie
Nazwa działu: Handlowy

Żaden oddział nie wstanie z kolan, po pierwsze za duża konkurencja i Loxam po wykupieniu Ramirentu szczególnie obrał sobie Kiloutou za głównego konkurenta, po drugie idzie spowolnienie w budowlance a po trzecie za dużo dobrych Handlowców odeszło od Nas bądź zostało zwolnionych w niejasnych okolicznościach. Zróbmy taki konkurs kto z Was wymieni osoby które od nas odeszły bądź zostały zwolnione, a teraz szczęśliwie pracują w konkurencji i odbierają Nam klientów. Ja rzucam pierwszy. -Key Account Sebastian-teraz Arsenal Zapraszam do wyliczaniki i zobaczycie jaka to skala......

Tak11Nie1
Kaczka

Kto zasłużył bo niestety nie mogę zgadnąć? (usunięte przez administratora)

Sroka

Wszyscy by chcieli zarządzać tylko pytanie kto będzie robił to mądrze nie każdy potrafi

Sowa
@Sroka

obecny zarządzający Warszawą ewidentnie nie potrafią. Wydaje się, że kręcą kolejną część Monty Python'a

Walery
@Stubet

Za Sebastianem, poszedł Krzysiu z Gdyni, z tego co kojarzę też kiedyś pracował u Nas. A i ponoć jakiś łepek z Komornik robi w Ramirencie, bo mu hajsu nie chcieli więcej dać.

Tak11Nie
Darek
@Sowa

Za kilka miesięcy to będzie spokojnie można nakręcić jeden z popularnych programów Złomowisko i zaprosić ekipę z Tłuszcza. Tak wiem co mówię

Chętny
Nazwa działu: Handlowy

Mam pytanie czy ludzie bez doswiadczenia w wynajmie mają szansę bycia kierownikiem, jestem z branży gastronomicznej, byłem odpowiedzialny za sprzedaż (kanapki, burgery, kebab, flaczki, podroby) jakie są moje szanse? Proszę o odpowiedź.

Tomasz
@Chętny

Możesz zostać nawet dyrektorem. Nasza firma daje szansę każdemu...

@Chętny

Firma ceni takich ludzi. Spokojnie nawet 3000 netto możesz żądać.

Karol Budżet
@Łukasz

Chyba Brutto

Tobiasz
@Chętny

Jest taki dyrektor co pracował pracował w " szamponach" więc masz wielkie szanse

Yoga
@Chętny

Największą szansę masz jeśli jesteś rodzinką lub koleżanką dyrektor hr. Wtedy możesz tu się zagniezdzić na dobre. No i uważaj podobno się zna na kształtowaniu pozytywnych relacji ???? Pani expert bbutique.eu

@Chętny

Pewnie, że możesz są i tacy, przykładem jest kierownik z Komornik, wcześniej pracował w branży kosmetycznej, zawijał tampony. Teraz wdraża te tematy w wynajmie....

Tak11Nie1
@Chętny

No i oczywiście kierownik ze śląska który miał hodowle wiewiórek koreańskich. No a teraz porządek tu robi...

odpowiadający
@Chętny

dobrze jest też jeśli wzorem jednego kierownika masz 16000 długu i da się to w internecie łatwo sprawdzić, w takim wypadku twoje akcje rosną bardzo szybko

No
@odpowiadający

Kilka lewuszek i spłacić szybko, śladu nie bedzie

Amazonka
@Chętny

Wszyscy mają szansę mają tu na pracę, którzy akceptują niskie zarobki i ciężki kawałek chleba i nie mają ambicji. Gdyby się tylko dało, firma reprezentowana przez Village Venus prowadziłaby rekrutację w buszu ;-). Byleby tylko mało płacić. Polecam film Korpo z 2017 produkcji francuskiej ;-) Wesołych Świąt ;-)

Ada
Nazwa działu: Handlowy

Na jaki wóz mogę liczyć na stanowisku DTH

Kurka
@Ada

Na drabiniasty

Twur
@Kurka

A laptoka i aparat też dostane?

Itw

Albo cukiernikiem

Fryzjer

I trwałą ondulację.

Denta

A zęby mogą zaczynać się od piatek

Jp
@Denta

A na co zęby? Byle włosy w kucyk wiązane były.

Mechanior

Mam pytanie czy maszyny mocno się psują, jestem zainteresowany pracą mechanika

Muka
@Mechanior

Nie czytałeś niżej? Tam gdzie jest chrześcijaństwo to są cacy, tam gdzie się tego wyparto(usunięte przez administratora) rządzi i jest ciągła awarią sprzętu. Więc wszystko zależy na jaki oddział trafisz.

Rodzina

Proszę o wyszkolenie kilku pracowników, będę ich potrzebował w przyszłym roku. Zapłacę złotem, w kryzysie bez nich będzie mi ciężko, zróbcie to proszę najlepiej jak potraficie.

zachwycony

Kurz opadł i można, a nawet trzeba stwierdzić, a firmę pochwalić, za przetrwanie i wspaniałe rozwiązanie podczas sytuacji kryzysowej. Dyrektor dezerterujący w bardzo gorącym okresie, przy słabszych niż oczekiwanych wynikach firmy to rzadkość. W każdej firmie odbiłoby się to bardzo negatywnie na morale załogi - w końcu jeśli dyrektor rejteruje bez słowa w trybie natychmiastowym to sygnał, że firma się wali i nie ma co się oglądać ani na co czekać! Jednak nie tu, nie u NAS! Zarząd wspaniale rozwiązał sytuację kryzysową - dał ludziom informacje, że jest i pewnym chwytem trzyma ster! Dodał nam tak potrzebnej w takiej chwili otuchy i serdecznie poklepał po ramionach! Otrzymaliśmy jasny kierunkowskaz i dowód, że w tym tunelu jest światełko a my się do niego zbliżamy, nasze cele są już na wyciągnięcie ręki! Naprawdę podziwiam dojrzałość zarządu który był pewnie nie mniej zszokowany całą sytuacją niż my, ale my się nie poddamy! Jesteśmy wszyscy razem jedną żółtą rodziną - W TEJ CHWILI NASZA ŻÓŁĆ DOJRZAŁA I ŚWIECI JESZCZE MOCNIEJ, na naszym kolorze nie ma już zgniłych plam! Gramy dalej! Po nasze cele i marzenia! Z taką drużyną nie może się nie udać! A o zdrajcach zapominamy! Liczy się tu i teraz, PRZYSZŁOŚĆ NALEŻY DO NAS!!!

Tak6Nie8
Trytek
@zachwycony

A to w ogóle był jakiś kryzys?

Zdziwiona
@zachwycony

To tłumaczenie z francuskiego przez translator google czy to bełkot autora, który czytuje Marxa? Wszak ten po ślubie jak wiecie wyjechał do Paryża.

Tak6Nie
MiniMini
@zachwycony

Bravo Bravo!! Tak się uśmialiśmy czytając tą poezje. Ależ sobie pocukrowaliście. Opinia ewidentnie podstawiona pisana stylem szanownej pani (usunięte przez administratora) Szacun za odwage wypisujac takie bzdety!! Ale czego się nie robi aby przypadkiem nie zszargać opini ŻÓŁTODZIOBÓW!! BRAVO BRAVO!!

Propok
@zachwycony

"Światełko w tunelu" pisze Pani AJ. Wielu je widzi na sam koniec.

Panna Migotka
Nazwa działu: Produkcja

Czasami az korci zeby niektorym osobistoscia korone na glowie poprawic lopata..

Tak6Nie
Tadek

Słyszałem że zwolnili dyrektora z Warszawy myslał że ciemniaków w centrali ma a centrala wyniuchała i go pocisneli pewnie dobre lody kręcił.

TakNie4
Dyrektor z Warszawy
@Tadek

Dementuje, gdzie takie głupoty opowiadają?

TakNie4
MC
@Tadek

Przykład Dyrektora Regionu jest dowodem na to, że nie warto pracować w tej firmie. Człowiek zorientowany, zaangażowany z doskonałymi kompetencjami. Powód zwolnienia...irracjonalny. Moim zdaniem za dobry, zarząd czuł się zagrożony. Inny przykład Menedżer Produktu. Wyciąga się człowieka z dobrej firmy mydli oczy obietnicami, daje projekt roczny i w połowie się go przerywa. Takie decyzje podejmuje tylko klika, która dba tylko o własne 4 litery. W tej firmie nie są wykorzystywani tylko ci, którzy wykorzystują innych.

fristajlo
@MC

a jaki niby irracjonalny powód stoi za zwolnieniem Dyrektora Regionu?

Tak2Nie1
Legionista
Nazwa działu: Finanse
@MC

Zorientowany z doskonałymi kompetencjami!!!! Kto pisze takie głupoty? Marcin jak to Ty to daj spokuj. To chore. No a co takiego zrobił Czarek w te pół roku? 10 fiszek? ???? Błagam...

Legionista 2
@MC

Dyrektorem byłeś 2 m-ce. Wcześniej kierownikiem. Twoje decyzje doprowadziły do tego, że w tym roku Warszawa jest na ostatnim miejscu w Polsce. A obiecywanie większych pensji i zwalanie na zarząd że nie zaakceptowali, doprowadziło na szczęście do zwolnienia managera, może niech idzie do konkurencji, to będzie nam łatwiej działać. Bo nie zna się na żadnych procesach, chyba że na kanapkach.

Mariannelka
@fristajlo

ponieważ nami rządzi Papież - nie potrzeba nam dyrektorów

TakNie2
@Legionista 2

Tylko przed tym jak go wyrzucili zdążył zwolnić jednego z najstarszych pracowników, ciekawe czym sobie koleś zasłużył, pewnie miał odmienne zdanie lub po prostu przeszkadzał w realizowaniu wizji.

Tak2Nie2
Krzysio
@Legionista 2

Dyrektor już pracuje w kebabie który tak bardzo lubił na Al. Krakowskiej chyba jako kelner lub dostawca. Polecam bo warto zobaczyć co w nowej odsłonie.

Tak3Nie1
MC
@Legionista 2

Zobaczymy jak sobie Warszawa poradzi teraz. Już nie będzie można zwalać na dyrektora. Co do braku podwyżek przez zarząd - to akurat jest zapewne prawda. Zwróć się o nią to się przekonasz.

Tak4Nie3
Kamil
@Łukasz

Szkoda Marasa

Dodek
@Kamil

Szkoda Marasa Z Warszawy Asa Ageenta dobrego Co wytropi każdego GPS jego druh Z niego wielki ZUCH Kto pracę teraz da Mu? Tylko ABW!

Tak7Nie1
Kary
@Dodek

Legenda Warszawskiego Rentalu - konkurencjo ciesz się, to jest czas dla Was

Mietek
@Kary

Kto jest tą legendą, dyrektor czy ten zwolniony? , dam obydwu robotę, szukam ludzi

urlyk
Nazwa działu: Marketing

na poezji się nie znasz, poszukaj sobie innego hobby

łódzki poeta

wiersz o dyrektorze: wróć do nas dyrektorze! modlimy się o to o każdej dnia i nocy porze! wróć do nas dyrektorze! przywiozę cię z powrotem nawet na traktorze! wróć do nas dyrektorze! bez ciebie się życie toczyć nie może! czemu nas opuściłeś dyrektorze? tego nikt zrozumieć nie może! i płacze drużyna twoja i powrotu wypatruje jednak twój powrót, dyrektorze, nie następuje! i wszystkich bardzo twój brak w serce kłuje jednak każdy z nadzieją na ciebie wypatruje!

Szaregowy Kowalski

Dowcip jakże prawdziwy ;-) - Panie Prezesie niech Pan mi powie, co trzeba zrobić by jeździć takim samochodem jak Pan? - To proste. Musisz pracować 12 godzin dziennie, poświęcać swój prywatny czas, być zawsze dyspozycyjnym i w pełni zaangażowania, realizować cele, nie chodzić na zwolnienie, pracować także na urlopie. - I wtedy otrzymam taki samochód? - Wtedy Kowalski kupię sobie taki drugi. ;-) LOL Powodzenia

Mariannelka
Nazwa działu: Produkcja

No witam witam ja też chcę się podzielić moimi przeżyciami jakie miały miejsce w tej firmie. Dołączyłam do firmy wraz firmą w której dotychczas pracowałam została kupiona i wchłonięta. Nie spodziewałam się niczego, wszakże to ta sama branża. Po połączeniu firm trafiłam na oddział ze starych struktur abym zobaczyła jak to wygląda w nowej rzeczywistości. I tutaj zaczyna się cała historia. Wiadomo Polska jest katolickim krajem ale tam gdzie ja trafiłam katolicyzmu było aż nadto! Nie mam nic przeciwko, skądże znowu, sama chodzę do kościoła i biorę udział w sakramentach ale uważam, że miejsce sakramentów jest właśnie w kościele a nie w pracy... Mechanik przed przystąpieniem do pracy odmawiał modlitwę, to nic złego. Dziwne za to wydawało mi się tłumaczenie klientom przyczyn awarii maszyn poprzez stwierdzenie: Bóg tak chciał... Oraz tłumaczenie, ze tylko gorliwa modlitwa może odgonić siły nieczyste od maszyn. Do tego wręczał on klientowi obrazek ze świętym Maciejem Apostołem patronem budowlańców... Na początku myślałem, że to jakieś żarty ale gdy zobaczyłam, że maszyna zamiast przejść przegląd jest polewana wodą święconą to lekko zwątpiłam. Co poniedziałek do firmy przychodził brat kierownika - ksiądz, który odmawiał z nami modlitwę za dobry tydzień, a potem robiliśmy coś jakby egzorcyzmy które za zadanie miały wypędzić szatana z naszych maszyn! Muszę przyznać o dziwo, że chyba to działało, aż sama uwierzyłam w te metody i robiłam te rytuały z pełnym przekonaniem. Niestety moja kariera zakończyła się, gdy kiedyś pomyliłam zbiornik na deszczówkę ze zbiornikiem z wodą święconą i pobłogosławiliśmy nasze maszyny wczorajszym deszczem. Nie trzeba było długo czekać na efekty. Zatarte silniki, zerwane paski, spalone sprzęgła i co najgorsze złowrogi chichot szatana. Specjalnie piszę to wyznanie anonimowo gdyż wstydziłam się przyznać do mojego błędu. Odeszłam bo nie mogłam dalej patrzeć w oczy moim kolegom z firmy, nie po tym co zrobiłam. Piszę to teraz bo może ta wiedza pozwoli Wam odprawić skuteczne egzorcyzmy! Bardzo żałuję swojego błędu ale widać Bóg tak chciał. Kochani przepraszam i proszę o wybaczenie!

Tak11Nie2
Zdzwonimy
@Mariannelka

Proszę napisz w jakim oddziale się tak dzieje. Może namówię kierownika by i u nas to wprowadził. Jak działa...

Tak1Nie1
Pracownik99

Tak2Nie1
Pracownik99

Pracowałem kiedyś , ale nie polecam Kiloutou, jako pracodawcy, brak ludzi którzy znają sie na , wynajmie i przygotwaniu maszyn, wszystko jest robione tak żeby w tabelce było ok. W oddziale na ul. Radzymińskiej , jest np. taki mały grubasek, którego nie można zrozumieć jak mówi, bardzo się popisuje, mechanicy się śmieją, że można mu wcisnąć wszystko i tak sie nie zna, maszyna jedzie do klienta i psuje sie zaraz po uruchomieniu, ale nikogo to nie interesuje, byle w tabelce było ok. obiecuje coś klientowi a pózniej zapomina. a potem zwala wszystko na innych, ogólnie słaba jakość. No słabe pieniadz płacą, za to można w pracy odpocząć i dorobić jeszcze gdzieś.

Tak13Nie
Karol

To co dzieje się w Warszawie, to jakaś porażka, wyjazd integracyjny organizowany przez kierownika sektora ps. Wąski, przejeżdżamy na miejsce, organizator tak pijany że niewie jak się nazywa, ludzie zostawieni bez opieki, ale było w przenośni rodzinnie i na pełnej k....wie. Co to jest, cyrk czy kabaret.

Tak15Nie
Bogdan
@Karol

Mógłbyś napisać na ten temat coś więcej? Nie rozumiem, jak osoba organizująca wyjazd mogła być pijana? Daj znać, czy finalnie wyjazd doszedł do skutku, czy po przedstawionej przez Ciebie sytuacji każdy wrócił do domu.

Kasika
@Bogdan

To co się tam działo lepiej wymazać z pamięci, manager który ma dawać przykład dał i to jak, okropne i skandaliczne człowieku lecz się pracodawca zapłaci tak jak zapłacił za twoje występy.

Andrzej
@Kasika

To co piszesz to są hasła i niedomówienia. Napisz proszę co było nie do zaakceptowania i co konkretnie Ciebie tak oburzyło w zachowaniu managera. Co Twoim zdaniem trzeba by zrobić by zaczęło dziać się lepiej w Warszawie?

Magda

Tam trzeba przeprowadzić tzw kuchenne rewolucje, przewietrzyć atmosferę rozwalić układy, za dużo jest tych którzy .... Ryba psuje się od głowy

Tak8Nie1
Rybitwa
@Magda

No i się zaczęły rewolucje. Tytanium Welcome to! Good bye Kiloutou! Teraz prezes pewnie tez się obawia o swoją posadę!

Trefl
@Magda

Świeta Prawda!! Strzał w 10 !! Uķład za układem, układ pogania. Geslerowa by padla gdyby tam weszla.Niech zacznie rewolucje od glowy!! Coś śmierdzi ..

Tak8Nie1

Jakie narzędzia pracy zapewnia KILOUTOU Polska Sp. z o.o.? Można liczyć na służbowe auto? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

HR
@Pytanie

Narzędzia pracy są zależne od stanowiska, jakie zajmujesz. Może to być telefon, laptop i samochód służbowy. W przypadku samochodu służbowego, osobowego warunki wykorzystania go do celów prywatnych określają wewnętrzne procedury.

@Pytanie

To zależy od tego, czy zadajesz to pytanie w czasie, czy po rekrutacji. Jedno jest obiecywane, co innego realizowane. Jeśli jednak miałbyś się zdecydować, naciskaj na umowę przedwstępną ze spisanymi ustaleniami, w tym kwotą wynagrodzenia po okresie próbnym. Wielu takich się przewinęło przez firmę, którym jedno obiecywano na rozmowie a co innego było już po zatrudnieniu. Telefon, komputer to raczej standard w dzisiejszych czasach i nie ma się czym chwalić. Samochód, jeśli pracujesz na stanowisku handlowca też - tutaj to oklejony Peugeot Partner.

Tak15Nie
Jasiek
@HR

Potwierdzam żadnych ustaleń na gębę. Masz jak w banku, że nic z tego nie zrealizują. To takie CwaniaczKi ;). Nie daj się zawieźć na super " atmosferę pracy w gratisie. " To kłamliwy slogan nic więcej! pozdrowienia

Tak17Nie

Zostaw opinię o KILOUTOU Polska Sp. z o.o. - Łódź

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie