Opinie o Independent Digital Sp. z o.o. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Independent Digital Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Independent Digital Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Kultura i sztuka - działalność związana z muzyką i filmem

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Independent Digital Sp. z o.o. w Warszawa

Mocno rozczarowany

Rotacja ludzi jest tak duża, że nie warto uczyć się imion nowych pracowników. Czytam o awansach, premiach - ludzie, ocknijcie się, to nie tutaj! Na wyższych stanowiskach siedzą zaufani ludzie, którzy udają waszych przyjaciół a jak przychodzi rozkaz to jak u putina - nie ma zmiłuj, bez sentymentów wyjazd. Pracownicy ponad 2 lata na zdalnym - zainstalowali narzędzie do śledzenia klikania (to akurat rozumiem, bo część osób myśli, że będąc w domu można spać w czasie pracy) ale nigdy nie było żadnego wyrównania, premii czy trzynastki. Firma oddała część przestrzeni, żeby za nią nie płacić - bo pracownicy mają prąd w domu za darmo, wodę tak samo, po co oni mają płacić? Chwalenie się rekordowymi przychodami, a nie ma na premię czy dodatek na prąd (przypominam 8h komp włączony - panelu fotowoltaicznego nie masz na kompie). Premie - w styczniu miały być rozmowy dotyczące podwyżek, które zostawały odsunięte na kolejny miesiąc i kolejny... Zbliżamy się do końca roku, podwyżek i rozmów nie ma. Nie potrafią docenić pracownika, jeśli chcesz podwyżkę to dla przełożonych jest to informacja, żeby szukać kolejnego łosia na Twoje miejsce, (bo szefostwo nie wyrazi zgody na większe pieniądze na płace), któremu zamydlą oczy wielką firmą międzynarodową - przy okazji sprawdźcie sobie te "zagraniczne biura". Polityka jest taka, żeby nie przywiązywać się do ludzi - na wyższych stanowiskach są EGZEKUTORZY, nie przełożeni. Jednemu z nich ciągle się pali i jeździ gasić pożary, bo przez własną niekompetencję i zapominalstwo wrzuca swoim pracownikom gorące ziemniaki do gaszenia własnych błędów. U kolejnego przełożonego z 4osobowego teamu zwolnili się wszyscy w przeciągu 6miesięcy. Dział ma sukces? To ma twarz tylko szefa działu, możesz sobie wypruwać żyły, (to może być Twój pomysł i wykonanie) to może Ci prywatnie przełożony powie, że dobra robota - nie licz na nic więcej. Na koniec zostawiam hit (zakładam, że jak tu dotarłeś to możesz być jeszcze zainteresowany pracą w ID, bądź jako pracownik chcesz poprawić sobie humor) - dział obsługi klienta. Było trzech pracowników ze starego działu marketingu, dwóch chłopaków i dziewczyna, dostali po dwa zadania na głowę (musimy sprawdzić jak pracujecie i porozmawiamy wtedy o podwyżkach dla Was) i miesiąc na wykonanie ich. 1 chłopak zrobił zadania, oba ocenili na bardzo słabe - zwolnili go, a jego zaproponowane rozwiązania wprowadzili w życie, które funkcjonują. 2 chłopak oddał dwa zadania - oba ocenili bardzo dobrze, zostawili go bez podwyżki, a pracował już dość długo i miał największe pojęcie z całego działu (łącznie z jego przełożonymi - jak to czytasz J. to Cię pozdrawiam i dzięki bo wiem ile Cię to kosztowało pracy i nerwów jak sam pracowałeś za cały dział!) - okazało się jeszcze, że walczył o przetrwanie w firmie XD. Dziewczyna oddała dwa zadania, ocenili to OK, dostała podwyżkę po czym odpaliła L4 na pół roku w ramach podziękowania ;) Z 7osobowego działu marketingu został właśnie sam J. który ogarniał marketing dla wszystkich klientów, (których jest bardzo dużo) nie wytrzymał i złożył wypowiedzenie. Czy coś się zmieniło od tego czasu? Nie. Jeśli Twoją aspiracją jest klepanie maili, gaszenie pożarów przełożonego, który nie jest w stanie zapanować nad swoimi zadaniami, nie jesteś kreatywny i lubisz pracować bez możliwości awansu/premii za 3500zł to gorąco polecam. Posiwiejesz, wypadną Ci zęby i może przetrwasz do dziesiątego na umowie, której już nie będę komentował...

Onufry
@były pahołek

Co to jest "df" ?

Saguaro

Nie polecam aplikowania na stanowisko Junior IT Specialist. Rekrutacja została przeprowadzona nie profesjonalnie. Stawka 3600 netto Warszawa, zakres obowiązków typu Pan IT od Wszystkiego. Człowiek HR (usunięte przez administratora) dziwnie się zachował pod koniec rozmowy a mianowicie nie spodobało mu się że odrzucam 3600zł netto w Warszawie :) i nagle wyszedł z rozmowy na Microsoft Teams mówiąc szybko Do widzenia. Czytam poprzednie opinie na temat tej firmy i widzę że tutaj się normalnie dziwne rzeczy dzieją, a te opinie od czapy się nie biorą. Strach się bać pracować w Independent Digital :D

@Saguaro

Faktycznie, dziwne z tym pożegnaniem. A czy ta pensja 3600 zł netto to była kasa na start? Czy była mowa, że ona rośnie po okresie próbnym? Albo że jest podwyżka jakaś za staż pracy w firmie? I jaki junior to jaką umowę dostaje?

Czy w firmie Independent Digital Sp. z o.o. praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Asystent Zarządu, na które poszukują na Pracuj.pl to dość istotna kwestia.

@Muza

Potwierdzam, że klimat jest bardzo toksyczny i że traktują z góry wszystkich jak (usunięte przez administratora) ciągle strasząc i kontrolując. A odpowiadając na pytanie wyżej, myślę że to też kwestia słabych zarobków, bo firma płaci bardzo, bardzo przeciętnie.

Ex Nowy wpis

Firma dla której nie warto tracić nawet minuty swojego życia. Jak już było w opiniach nie raz poruszane, premie i podwyżki tylko dostają Ci, którzy najwięcej się podlizują i w sumie tylko tyle robią, bo całą robotę wykonują za nich inni. Ciągle tylko wyszukiwanie ze strony szefostwa do czego dzisiaj można się doczepić i pokazać, że jest się lepszym a Ty nikim. Ponoć wspominana tu restrukturyzacja nic nie zmieniła na lepsze, wręcz tylko jest gorzej. Tragiczne warunki pracy w biurze. Jak odchodziłem to ogrzewanie nie działało i z tego co wiem to nie działa dalej, czyli już z 3-4 lata ludzie pracują w chłodzie i ponoć nawet nie ma już ciepłej wody. Gdy ludzie się dogrzewają klimatyzacją to, jak tylko zobaczy to jedna z "prawych rączek" szefostwa to od razu wyłączą i strzela kazanie, że trzeba oszczędzać prąd i że jej jest ciepło bez tego no to niech wszyscy inni marzną. Nikt nie zwraca jej uwagi, bo się ludzie boją, żeby nie mieli jeszcze bardziej przechlapane. Już przez nią kilku całkiem niezłych pracowników odeszło. No cóż, chociaż konkurencja zadowolona. Brak windy. Ciągły zapach pleśni w powietrzu. Wszyscy siedzą sobie na głowie. Mydlenie oczu pracownikom oraz rekrutowanym, że zaraz będzie przeprowadzka do nowej siedziby, a prawda jest taka, że osobie która kieruje od samego początku wykańczaniem nowego biura nie jest w interesie sprawna przeprowadzka, bo ma z tego profity z czym się nie kryje. Omijajcie szerokim łukiem ten zakład przetwórczy normalnych ludzi na wraki samych siebie.

Mali Nowy wpis
@Ex

Słabo z tą klimatyzacją. No i jak faktycznie tak jest, to faktycznie lepiej się zastanowić nad pracą. A czy jest wgl opcja pracy zdalnej jak komuś w biurze jest właśnie np. za zimno lub za gorąco? Ja to bym chciała zatrudnić się jako np. junior it specialist.

Interesuje mnie stanowisko juniorskie, a konkretnie Junior Content Delivery Technician. Ponoć znajomość technologii takich jak CMS, XML, Meta jest "mile widziane". Z uwagi na to, że jest to stanowisko juniorskie to chciałabym tego wszystkiego uczyć się w trakcie pracy. Jak wyglądają więc szkolenia stanowiskowe, często organizowane są kursy lub coś w tym stylu?

Życzliwy

Niestety nie… Obojętnie czym się wykażesz i ile zrobisz i tak znajdą coś, by wytknąć Ci błędy. To naprawdę bardzo demotywujące miejsce o bardzo starym sposobie zarządzania.

@Życzliwy

Czyli lepiej wykonywać swoje obowiązki minimalnie i mieć płacone? Czy wtedy też jest źle? Bo nie wiem już sam jaką taktykę obrać. Jakie błędy przykładowo znajdują, jest to coś podstawnego?

Życzliwy

Potrafią dać pracownikowi pracę kilku osób a później zarzucić, że się nie wyrabia ze swoimi zadaniami. To tylko jeden z przykładów. Rozliczają Cię z każdej minuty pracy, bo na komputerach wszyscy mają system monitujący, do którego są bardzo przywiązani i z którego kierownicy raportują co miesiąc do zarządu. Są kary za nieodeobranie telefonu od członków zarządu, kary za niestosowanie się do procedur.:. O premiach zapomnij. Po co chcesz przyjmować jakąś taktykę? Nie lepiej poszukać miejsca, które Cię doceni?

Kajtek
@Życzliwy

To prawda. Potrafią narzucić pracownikowi obowiązki, nie informując pracownika o nowym zakresie i następnie rozliczać go z tego. Potrafią coś zlecić pracownikom, Ci poświęcają swój czas na wykonanie zadania a gdy przychodzi termin zdania to góra potrafi zmyć Ci głowę, bo zlecenie dawno już nieaktualne a jedynie winnym jesteś Ty, bo powinno Ci się to przyśnić. Gdyby mogli to chętnie za to, by Cię naliczali. Program  do monitoringu źle nalicza czas. Nie wyłapuje aktywności wielu aplikacji na których się pracuje i jest, że cały czas sobie przerwy robisz i to niemałe.

Muza
@Kajtek

Pamiętam, jak koleżanka została wysłana po lunch dla jednego z członków zarządu i wróciła bez obiadu. Przez kilka dni wysłuchiwała tego jak lekceważąco podeszła do swojego zadania. Na nic się nie zdało tłumaczenie, że nie wzięła lunchu, bo zabrakło jej środków na karcie a do wypłaty pensji pozostało jeszcze kilka dni.

Alex
@Muza

Znając swój charakter nie poszedłbym. Ciekawe, jak wtedy by się zachowywali? A co do tłumaczenia się koleżanki, że na kilka dni przed wypłatą skończyła się jej kasa na koncie, to kwestia jej umiejętności gospodarowania pieniędzmi, czy raczej tego, ile firma płaci? Pytam w kontekście Junior Content Delivery Technician, którego aktualnie szukają. Przy ogłoszeniu nie ma widełek płacowych, a potrzebne są im dwie osoby.

Muza
@Alex

To nie powinno być istotne, czy to kwestia jej umiejętności gospodarowania, bo to jej prywatne środki i to jej conajwyżej był problem, że sobie by nie mogła czegoś kupić. Płaciło się ze swoich a potem trzeba było co chwilę się upominać o zwrot. O płatność kartą za cokolwiek w  tej firmie trzeba było ciągle błagać. Zarząd łaskawie dokonywał płatności pomimo, że to niby w ich interesie. W obecnej firmie gdzie pracuje każdy dział ma minimum jedną kartę do dyspozycji. W Id można było pomarzyć o czymś takim, bo jak już wielu wspominało to zaufania tam brak. Każdemu patrzą na ręce, jak na (usunięte przez administratora) Klimat strasznie toksyczny.

Życzliwy Nowy wpis

Marek666

Czytam regularnie fatalne opinie na temat firmy ID i zastanawia mnie jedno - dlaczego ktokolwiek tam pracuje skoro jest tam źle? Wiem, że pojawiają się nowi pracownicy, ale część załogi pozostaje ta sama. A może te komentarze pisze zazdrosna konkurencja - firma przecież chwali się świetnymi wynikami oraz nowymi kontraktami.

@Marek666

Hmmm, a może ten komentarz został napisany przez samego właściciela? Skąd pomysł, że to zazdrosna konkurencja? To najprostsze tłumaczenie. To, że firma osiąga satysfakcjonujące wyniki, nie gwarantuje wcale dobrej atmosfery pracy. Może warto się przyjrzeć temu, w jaki sposób Pańscy wspólnicy traktują ludzi? Wewnątrz firmy ludzie mówią o ID, że jest to (usunięte przez administratora)". System ciągłego sprawdzania ludzi, tworzenie im ciągłych nakazów i zakazów naprawdę nie gwarantuje dobrej atmosfery i nie sprzyja twórczej pracy. Rotacja ludzi jest ogromna i wcale mnie nie dziwi dlaczego. Fakt, jest też kilka osób, które pracują długo. Pewnie się przyzwyczaili. Ale to nie znaczy, że są zadowoleni i że nie narzekają.

AndrzejekAleToNieTen
@Życzliwy

Myślę, że warto wyjść z bańki mydlanej i spojrzeć na fakty - na stronie internetowej tylko znikają pracownicy, starzy wyjadacze przez X lat wyrobili sobie stanowiska - nikt kto jest na szeregowym stanowisku tam nie wytrzymuje. Pracują tam sami szefowie działów, którzy dobrze wiedzą gdzie najlepiej wejść żeby zrobiło się cieplutko ;) Te nowe kontrakty to na pewno jacyś giganci! Można prosić więcej szczegółów - skoro są nowe kontrakty to warto się nimi podzielić z Światem.. no chyba, że ich nie ma? ;) Z tego co widziałam to ze strony tylko znikają Wasi partnerzy biznesowi :*

@AndrzejekAleToNieTen

Napisałaś, że ludzie na szeregowych stanowiskach nie wytrzymują w firmie. Wyjaśnisz dlaczego? Osobiście nie szukam pracy, w której będę "wytrzymywał", tylko takiej, gdzie idzie się sporo nauczyć i naprawdę fajnie zarobić.

Aplikowałeś do Independent Digital Sp. z o.o. na stanowisko Reporting Specialist / Specjalista ds. raportowania? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?

Wpadłem tutaj zobaczyć co macie ciekawego do powiedzenia o stanowisku (usunięte przez administratora) Junior Specialist. Wygrzebałem w sieci trochę już wiekowe ogłoszenie ale jestem zainteresowany, więc będę próbował skontaktować się z pracodawcą w tym temacie. Firma daje możliwość pracy zdalnej dla pracowników spoza Warszawy, jeżeli odbędą 2 tygodniowe szkolenie w siedzibie firmy, po 2 latach od wrzucenia ogłoszenia coś w tej kwestii się zmieniło? Może teraz szkolenia odbywają się online? Jak z atmosferą pracy, widziałem, że sporo osób porusza ten temat? Jako nowy pracownik mógłbym liczyć na życzliwość i pomoc koordynatorów?

Saguaro

@Saguaro

Adka

Możecie opowiedzieć o stanowisku junior IT specialist?? Tutaj dla juniora wymagana jest znajomość angielskiego B1. I czy jak taki pracownik miąłby awansować na wyższą posadę, to wtedy wymagany jest tez lepszy poziom angielskiego? Czy jak tak, to firma finansuje kursy językowe w takiej sytuacji?

@Adka

Proszę nie rób sobie tego i nie aplikuj do tej firmy… To bardzo toksyczne miejsce…

zainteresowana

Czy ktoś z Was brał udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko "Reporting specialist" i mógłby się podzielić opinią jaki był mniej więcej przebieg tej rozmowy, jakie były pytania? Z góry dziękuję.

Kamila Bednarek

W ID pracowałam w okolicach wybuchu pandemii. Muszę zaznaczyć, że wiem o wydarzeniach z dużej części negatywnych opinii, wielu z nich byłam świadkiem, niektóre decyzje i zachowania pracowników wyższego szczebla były dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Pracodawca zachował się wobec mnie i koleżanki w identycznej sytuacji skrajnie różnie. Nie chcę wchodzić w szczegóły, podejrzewam że na obrót spraw mogło mieć wpływ sporo czynników (w tym inny przełożony, WH - dzięki!). Niemniej ponieważ wobec mnie firma zachowała się więcej niż wzorowo, chcę tu zostawić po sobie ślad. Byłam zatrudniona w dziale marketingu. Zostałam miło przyjęta i przeszkolona. Przełożony był wymagający, ale zawsze można było zwrócić się do niego o pomoc czy radę. Wiadomo że nie wszyscy lubią się ze wszystkimi, mi natomiast styl pracy i zarządzania zespołem odpowiadał. Później w firmie nastąpiły roszady na stanowiskach menedżerskich, które wprowadziły więcej złego niż dobrego. Ja już w tym właściwie nie uczestniczyłam, ale wiem że niedawno wprowadzono długooczekiwane przez pracowników zmiany kadrowe. Od siebie dodam jeszcze, że jeżeli ktoś interesuje się pracą w muzyce, to jest to fajne miejsce na zrobienie pierwszych kroków w branży. I mimo niesmaku jaki miałam przez nierówne potraktowanie mnie i koleżanki z innego działu, to wobec mnie nie mogli zachować się lepiej. I za to jestem bardzo wdzięczna.

Karola
@Kamila Bednarek

Mogła ta napisać jak się zachowali? Bo nie do końca rozumiem kontekst z tą koleżanką. Nie widziałam aktualnych ofert pracy a jedynie jedną z tamtego roku. Była informacja o pracy zdalnej - dużo osób tutaj tak pracuje? Wiesz może czy po zakończeniu pandemii została taka możliwość?

Natalia W
@Kamila Bednarek

Warto nadmienić, ze Ty nie zachowałaś się do końca fajnie - zmienili Ci umowę, podnieśli pensje, a Ty miałaś przepracować kilka miesięcy w zamian, ale po podpisaniu nowej umowy rzuciłaś L4, i warto zaznaczyć ze to właśnie Twoje zachowanie i postępowanie przyczyniło się do takiego potraktowania ROZCZAROWANEJ. Pomijam fakt, ze zamawianie ciuszków do pracy to u Ciebie była norma, sukienki bio/eco z warzyw etc. Zostawiłaś swoje koleżanki i kolegów z dnia na dzień, z niedokończonymi projektami, nie przekazałaś nic. Właśnie dlatego pracodawcy unikają zatrudniania kobiet - twoje działanie się do tego przyczyniło, ze inna koleżanka w ciąży została tak potraktowana.

Kamila Bednarek
@Natalia W

Bzdura za bzdurą. Na zwolnieniu byłam bardzo wcześnie, bo tego wymagała moja ciąża (mówiłam o tym od samego początku wszystkim przełożonym, mimo że nie musiałam). W temacie umowy nie będę wchodzić w szczegóły, bo to jest między mną a ID, ale mogę tylko powiedzieć, że to kolejne bzdury o których nie masz pojęcia. Ani o chronologii zdarzeń ani o rodzajach umów zawieranych między mną a ID. Nie było żadnej sugestii z żadnej strony, że mam przepracować choćby dzień dłużej. Parafrazując - właśnie dlatego kobiety unikają zachodzenia w ciąże, bo gdy ze wskazaniem medycznym idą na zwolnienie, spotykają się z takim bezpodstawnym, chamskim i krzywdzącym ostracyzmem. I masz rację, w domu zamawiałam ubrania z dostawą do biura (całe 2 razy) - NIGDY nie robiłam tego w godzinach pracy ani z komputera służbowego. Byliśmy tak rozliczani z każdej minuty pracy, że nie sposób było tego zrobić. I fajnie, że wiesz kim jestem, bo pisząc ten komentarz napisałam to na tyle otwarcie, żeby inni wiedzieli kto go napisał, a sam/sama nie jesteś w stanie podpisać się swoim imieniem. Pełna klasa. Kończę temat, bez odbioru.

Angelka
@Natalia W

Jak często firma daje swoim ludziom podwyżki i to nie takiej gdy rośnie minimalna pensja? Firma nie chce w ogóle zatrudniać kobiet czy tylko takich w wieku rozdrodczym?

Na jakie wsparcie w Independent Digital Sp. z o.o. mogą liczyć kobiety w ciąży? Czy przestrzegane są ich prawa wynikające z Kodeksu pracy?

Ruda

Widzę tu jakiś zarzut pod czyimś kątem odnośnie L4. To firma niechętnie patrzy na chorobowe? Myślałam nad aplikowaniem na specjalistkę ds. raportowania, w ogłoszeniu napisali, że zatrudniają w oparciu o umowę o pracę, więc nie powinno być problemu? Ubezpieczenie normalnie jest?

Kandydatka

Słyszałam, że firma przeszła restrukturyzację. Czy obecnie poprawiły się warunki pracy? Czy można liczyć na jasną ścieżkę kariery w firmie? Co ile w firmie następuje ewaluacja pracy oraz podwyżki?

Ewelina
@Kandydatka

Skąd informacje o tej restrukturyzacji? Sama się interesowałam pracą tutaj jakiś czas temu, ale nigdzie nie było takich newsów... To są jakieś oficjalne sprawy czy tylko tak z opowieści wiesz o tym?

Kandydatka
@Ewelina

Z opowieści. Jestem ciekawa, jak to wygląda naprawdę, bo po komentarzach oceniając, nie jest za ciekawie...

Ewelina
@Kandydatka

Bo tak. Szkoda tylko że nikt nie daje znać. Mnie ciekawi czy jakieś osoby zostały zwolnione przy okazji tej restrukturyzacji. Jak to wygląda w praktyce?

Magdalena

Widziałam, że dla kogoś na stanowisku Junior Content Delivery Technician proponują pracę zdalną lub hybrydową. Ale nie napisali w tym ogłoszeniu aktualnym, czy to jest praca zdalna po jakimś czasie, czy od razu można sobie wybrać tryb pracy? Wiecie coś?

rozczarowana

Firma, w stosunku do której po prostu nie warto być fair. Bardzo dużo już zostało na tym portalu powiedziane o warunkach pracy w ID, zatem nie będę się o wszystkich codziennych uciążliwościach pracy w tej firmie wypowiadać, ale chciałam się podzielić swoją historią. Byłam bardzo dobrym i rzetelnym pracownikiem, zaangażowanym w sprawy firmy, wkładającym w wykonywaną pracę wiele serca i wysiłku i osiągającym świetne rezultaty. Może nie brzmi to skromnie, ale taką informację zwrotną na temat współpracy otrzymywałam zarówno od koleżanek i kolegów z firmy, jak i od obsługiwanych przez siebie klientów (kiedy na polecenie działu marketingu zwróciłam się do kluczowych klientów z prośbą o opinię na temat mojej pracy, jeszcze tego samego dnia wszyscy odesłali entuzjastyczne rekomendacje). W sierpniu 2020 (po przepracowaniu w ID ponad półtora roku), w moim życiu wydarzyła się ważna zmiana - zaszłam w ciążę. Mój bezpośredni przełożony, którego imienia przez litość nie wymienię, był jedną z pierwszych osób na świecie, jaką poinformowałam o tym radosnym fakcie. Zrobiłam to po to, aby firma miała jak najwięcej czasu na zaplanowanie sobie działań do momentu mojego przejścia na L4, podział zadań, a także na znalezienie zastępstwa za mnie i żebym ja mogła spokojnie nową osobę wdrożyć w obowiązki. Podałam także przybliżony termin, do kiedy chcę pracować, którego to terminu notabene dotrzymałam. Jedna rzecz trochę spędzała mi sen z powiek - mianowicie byłam zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas określony, która miała wygasnąć w trakcie mojego urlopu macierzyńskiego. Kiedy poruszyłam ten temat z przełożonym, uzyskałam zapewnienie, że aneksowanie umowy tak, aby przekształciła się w umowę na czas nieokreślony, to formalność i nie ma co się z tym spieszyć. W miarę rośnięcia brzucha i zbliżania się terminu końca pracy, dopytywałam o to coraz bardziej nerwowo, ale wciąż mnie zapewniano, że wszystko zostanie pomyślnie załatwione. W tym samym czasie zapowiedziano w firmie rozmowy ewaluacyjne, podsumowujące pracę przez ostatni rok. Bardzo mi zależało na odbyciu tej rozmowy przed przejściem na zwolnienie lekarskie, ponieważ uważałam, że moja praca była bez zarzutu i liczyłam, że zostanie to docenione - także finansowo. Na tydzień przed planowanym zakończeniem pracy (dodam, że nadal nie było pewne, kto przejmie moje obowiązki, bo z jakiegoś powodu wstrzymano wdrażanie kolegi, który miał mnie zastąpić) usłyszałam, że umowę można będzie śmiało aneksować już po moim przejściu na L4, a co do rozmowy ewaluacyjnej: "mamy teraz nawał obowiązków, a chyba nie chcesz, żeby odbyła się po łebkach, więc musimy się do niej dobrze przygotować". Pracę zakończyłam z końcem grudnia 2020, a kontakt ze strony firmy (w sprawie aneksowania umowy i rozmowy ewaluacyjnej) miał nastąpić w styczniu. Kiedy w ostatnim tygodniu stycznia nadal nie miałam żadnych wieści, postanowiłam się przypomnieć i po kilku telefonach z mojej strony ostatecznie udało się umówić spotkanie na połowę lutego. Co usłyszałam? Że rozmowa ewaluacyjna (ta, do której przygotowywano się dwa miesiące, żeby nie była po łebkach) nie ma w moim przypadku sensu, bo w myśl nowych zasad w firmie, ewaluacja odbywa się w odniesieniu do pracy zaplanowanej na przyszły rok (sic!), a umowy niestety nie da rady przedłużyć, bo pandemia, kryzys, zahamowana ekspansja na rynki zagraniczne (a pracowałam głównie z klientami z zagranicy). Tak więc zwodzono mnie miesiącami, aby ostatecznie w ostatnim trymestrze ciąży poinformować mnie, że nie będę miała dokąd wracać. Dla pełni obrazu dodam, że argument biznesowy, który mi podano, był całkowicie nierelewantny, gdyż jakiś czas później firma pochwaliła się na Facebooku rekordowymi wynikami finansowymi. Podsumowując - postawa ID w stosunku do pracownika jest smutnym dowodem na to, że są nadal w Polsce firmy, w których panuje "januszowa" mentalność, w myśl której nie obowiązują zasady ludzkiej przywoitości, nie premiuje się lojalności, a jedynie patrzy się na wszystko przez pryzmat korzyści finansowej. Korzyści fałszywie pojmowanej, bo może rezygnacja z pracownika, który zarabiał relatywnie dużo i to na umowę o pracę (co w ID wcale nie jest takie oczywiste) przełoży się jakoś na tymczasowy zysk, ale w perspektywie czasu może okazać się stratą nie do nadrobienia.

zgadzam się w 100%

Zażenowana
@rozczarowana

Wyjątkowo łagodny wpis. W rzeczywistości sprawa przeprowadzona była naprawdę skandalicznie, a koleżanka przez długie miesiące była wykorzystywana nie tylko do wykonywania zadań służbowych, które znacznie przekraczały jej zakres obowiązków, ale także do prywatnych spraw Panów Prezesów (jak np wielokrotne wywieranie nacisku, by wykorzystala swoje prywatne znajomości z lekarzami do załatwienia recept dla Pana Prezesa bez wizyty lekarskiej)

r.

Dziękuję za miłe słowa. Tak, mam teraz super pracę, więc w sumie wyszło mi na dobre, ale ile stresu przeżyłam (i to w tak newralgicznym momencie życia), to moje.

ELA KIN

TO KALUMNIE NIECH SIĘ BACHOREM ZAJMIE OK

Krystyna
@ELA KIN

Ostre słowa. Co Ciebie tak ubodło w jej wpisie? Może jak opadną Ci emocje, to napiszesz jasno i konretnie?

Ss

Powinniscie udoskonalió swoich pracownikow aby umieli dobrze wymieniac elementy ktora sa wadliwe wurzadzeniu telefonicznym. Telefon oddawatam juz dwa razy poniewaz za pierwszym razem zle wymieniono ekran i pojawiaty sie fioletowo-zielone paski na ekranie, gdy oddatam na reklamacje telefon i go do mnie dostarczono, znów zauwazytam wade eran który zostat wymieniony jest porysowany w dwóch miejscach. Caty ten proces trawa juz z okoto miesiac i dodatkowo za telefon zastepczy ptaci, a mówiono mi na poczatku ze dostane go za darmo. Bardziej niekompetentnej firmy nie widziatam, pomimo ze raz zle wymienili ekran, to blad ponownie sie powtórzyt w postaci zarysowanego ekranu.

Agata
@Ss

Dlaczego w ten sposób ten tekst jest sformatowany? To ma coś większego na celu? No i tak nawiązując do treści to co z tym ekranem teraz, znowu wymienić trzeba?

Elipsa
@Ss

Od kiedy ID zajmuje się serwisem telefonów?

Przemek

Powiedzcie jakie nastroje w firmie? Sytuacja jest trudna i najgorsze, że nikt tak do końca nie potrafi przewidzieć jak to się zakończy.

@Przemek

Prawdopodobnie na jesieni ponownie nadejdzie lockdown. Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś wsparcie ze strony firmy (dodatki do prądu itp. - w wielu firmach wprowadzono choćby jako symboliczne zrekompensowanie kosztów, które pandemia przerzuciła na pracownika)?  Czy firma dokonuje wyrównań inflacyjnych lub wypłaca premię w formie 13-stki?

Iwona
@Zainteresowany

Co? Skąd Ty masz te informacje o lockdownie?

Maja
@Zainteresowany

Hej i jak tam ? Udało Ci się otrzymać jakieś informacje? Sama jestem ciekawa.

Mocno rozczarowany

Maciej
@Mocno rozczarowany

I po latach pracy też się dostaje 3500? Jest w ogóle ktoś z kilkuletnim stażem w firmie?

były pahołek
@Maciej

Ponoć tak chyba że jest się znajomkiem zarządu. Dziwne to było. Wszyscy inni pracownicy widzieli partactwo ich a zarząd wcale i tylko ciągle klepał ich po plecach. Od znajomych którzy tu pracowali już jakiś czas temu wiem że jest taki gość ( kojarzę go ledwo co z df) co siedzi kilka lat bo pracował z nimi w 2011. Z tego co słyszałem to lada moment mają go zwolnić bo w miejsce 1 firma zatrudni sobie 2 lub 3 za (usunięte przez administratora) pieniądze

Onufry
@były pahołek

Co to jest "df" ?

Michał Podwieczorek

To miejsce daje mi niesamowite możliwości do samodzielnego realizowania planów i strategii długofalowej, która pozwoli nam na wejście na Kilimandżaro dystrybucji cyfrowej. Tutaj nie ma miejsca dla osób grających w gierki mobilne i robiących zakupy na Zalando. U nas warto zasuwać bo jesteśmy liderami i nikt nas nie dogoni. Kto chce się wykazać zostanie nagrodzony i to lubię. Atmosfera jest pozytywna i kto nie kuma ten szybko wypada z naszego Pendolino przemierzającego wiele kontynentów. Warto stawiać na samorozwój a narzędzia w firmie łatwo pozwalają implementować do tego typu wyzwań stawianych własnym słabościom. Mocno polecam i pozdrawiam

Jelonek Bambi
@Michał Podwieczorek

- ok boomer ... - powiem Ci jedno - od Zalando, lepsze jest mytheresa !

wut
@Michał Podwieczorek

W ogóle nie widać, że opinia napisana przez kogoś z właścicieli, ani trochę

Hanna
@wut

Czyli masz inne zdanie rozumiem? Bardziej negatywne? :P Napiszesz może swoje spostrzeżenia??

Jakie warunki zatrudnienia oferuje firma Independent Digital Sp. z o.o.? Czy oprócz pensji w wysokości około 8600 można liczyć na dodatkową premię?

anon

nie

To żart?

Kto ma taką pensję? Chyba tylko kierownik działu

Agata
@To żart?

To lepiej płatnego stanowiska tu nie ma?

Myszka

Odeszłam z tej firmy około 2017r. Co można było w tam tym czasie wywnioskować z rozmów z ludźmi to, to że wynagrodzenia były ustalane bez jakiekolwiek logiki. Ludzie dopiero co zatrudnieni (praktycznie nic z sobą nie reprezentujący - obiektywnie) mieli więcej lub tyle samo na dzień dobry co ludzie pracujący parę lat. Można było wyczuć, że jest totalny brak szacunku dla osób z wiedzą i doświadczeniem, którzy nie raz dawali z siebie więcej niż powinni i byli niesamowitym wsparciem, dla mnie jak i pozostałych - bardzo dobrze wspominam szczególnie współpracę z ludźmi z dwóch działów oraz z biura i w zasadzie tylko z nimi i widzę, że te osoby po części jeszcze pracują. Jak słyszałam, gdy się niektórzy chwalili  z mojego działu jakimiś premiami to wołało to o pomstę do nieba - ludzie, którzy pomimo, iż pracowali od kilkunastu miesięcy to zadawali te same pytania i ciągle coś nawalali. Ludzie, którzy nawet nie pamiętali takich rzeczy, jak swój adres zamieszkania i to nie jest żart ! O dziwo Panowie prezesi mieli zawsze coś do zarzucenia tym  najbardziej produktywnym.

żenada
@Myszka

nic się nie zmieniło. lesery, którzy nie potrafią nawet codziennie używanego pliku znaleźć na dysku, dostają podwyżki bez okazji. a ciężko pracujący, którzy nie wychodzą na fajka z szefem, bo są zajęci pracą, po latach zapierdolu i pół roku przypominania się, może łaskawie dostaną podwyżkę z 3500 do 4000 netto.

Poszukujący
@Myszka

Zastanawiam się nad aplikowaniem. Czy możesz powiedzieć, które działy są najbardziej przyjazne i perspektywistyczne ?

Iwona
@żenada

Może zamiast tak marudzić to warto pójść do szefa i pogadać o podwyżce? Ewidentnie widać, że uważasz że zasługujesz.

Czesiu

Tutaj mogę realizować swoją pasje i rozwijać swoje ukryte talenty. Dzięki bezbłędnym decyzjom odjeżdżamy konkurencji międzynarodowej i to boli naszych oponentów. Dlatego warto nas obserwować bo to nie nasze ostatnie słowo. Czy warto tutaj być? Odpowiedz jest prosta tak pod warunkiem ze wiesz co to ciężka praca, bo my nie przepadamy za obibokami, którzy symulują prace i co chwile uciekają na L4, gdy tylko czas deadline sięga i puka do ich drzwi. Poza tym sami budujemy wszystkie systemy i nie będziemy bali się ich użyć i konkurencja majorsow będzie zadziwiona, ze prywatna firma tak potrafi rewolucjonizować rynek muzyki.

kiki
@Czesiu

a czy autor wie co to interpunkcja?

Zostaw merytoryczną opinię o Independent Digital Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Independent Digital Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Independent Digital Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Independent Digital Sp. z o.o.?

Independent Digital Sp. z o.o.
2.4/5 Na podstawie 24 ocen.
  • Dobra 28
    00-344 Warszawa

Independent Digital Sp. z o.o.