PPUH POKO-AL - Gdańsk
counter
1 3 20 5 1
Tomek Witkowski

Każdy, kto choć w minimalnym stopniu siebie szanuje, to powinien tę firmę omijać szerokim łukiem (oceniam tutaj kontrakty w Niemczech). Jesteś tam, jak to określa jeden z kierowników robolem; mało tego jeszcze jako robol masz czelność upominać się o wypłatę lub w ogóle pytać się dziesiątego "kiedy będzie wypłata?". Przy tym takie drobiazgi w stylu: "dziś sobota, więc pracujemy o godzinę dłużej, bo musimy nadrobić zaległości", o rękawiczki, buty, ubranie robocze czy narzędzia też nie pytaj (to nie przywiozłeś ze sobą narzędzi z Polski???). Pracowałem tam 4.5 roku i teraz stwierdzam, że co najmniej o 4 lata za długo. Teraz jak już się zwolniłem, poczułem coś w rodzaju ulgi. Mam trochę czasu i zbieram wszystkie dokumenty, żeby dochodzić swoich praw w sądzie bo inaczej się nie da. Zainteresowanym, którym została odrobina godności polecam stronę: https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/15551/niemcy%20poradnik.pdf znajduje się tam kilka interesujących adresów, przydatnych numerów telefonów no i przede wszystkim jest dość prosto napisane: czego należy wymagać od pracodawcy. Jeśli ktoś będzie jeszcze potrzebował pomocy z zakresu języka niemieckiego, to mogę pomóc. Pozdrawiam pracujących.

Tak2Nie

j-23

Tomek tak trzymaj

Rolnik z PGRu
@Tomek Witkowski

Wow bić brawo, że żeś 4,5 roku pracował w takim (usunięte przez administratora) ! Czyżby miałeś kredyt, komornika, alimenty a ta zła i wredna firma płaciła ci pieniądze i tak ciebie wykorzystywała i poniżała i na 4,5 roku przyczepiła ci łańcuch do nogi !!! ... SZOK OKRUTNE. Dorobkiewicze z PGRu

TakNie2

Tomek Witkowski
@Tomek Witkowski

Jak to się mówi, kości zostały rzucone... Sprawa jest już w sądzie, teraz ciekawy jestem, czy powołani przez firmę świadkowie będą mieli odwagę powiedzieć przed Wysokim Sądem to samo, co mówili przed ludźmi na rozprowadzeniu... Teraz to naprawdę trzeba "będzie mieć jaja" jak to mówią niektórzy kierownicy, żeby ryzykować karę pozbawienia wolności za składanie nieprawdziwych zeznań przed Wysokim Sądem, a może odwaga stanieje a rozum podrożeje i śladem generałów i polityków angielskich w 1939 będą sobie zadawać pytanie: "czy warto umierać za Gdańsk?"

Adaś

Jak sprawa ?

Jolanta Nowy wpis
@Adaś

@Adaś Jesteś zatrudniony w PPUH POKO-AL? Czy problemy tej firmy z wypłatami już minęły? Odpisz proszę.

Pracownik poko Nowy wpis
@Jolanta

Nie minely, nie placa na czas, wyplata w dwóch przelewach z dwoch roznych kont

Nick Nowy wpis
@Tomek Witkowski

Tomek, czemu nie dajesz znacco ze sprawa? Trwa jeszcze? Jaki wyrok?

Jolanta Nowy wpis
@Nick

Również ciekawa jestem, jak dalej potoczyły się wydarzenia. A może któryś z pozostałych pracowników wie coś na ten temat? Jeśli macie jakieś wieści - napiszcie tutaj na forum!

TakNie

Czy dysponujecie informacjami o tym, co aktualnie dzieje się w PPUH POKO-AL - Gdańsk? Od jakiegoś czasu nie pojawiła się żadna opinia związana z warunkami pracy w przedsiębiorstwie.

Żona pracownika
@Administrator

Jeśli chodzi o ta firmę to mają problemy finansowe ponieważ pracownicy nie otrzymują całego wynagrodzenia tylko połowę 1800zł śmiech na sali.

@Żona pracownika

Otrzymują całość, ale w ratach.

Cam
@Żona pracownika

Nawet tyle nie dostaja

@Cam

Czyli dzieje się coraz gorzej... PIP ?

TakNie

Czy pracodawca PPUH POKO-AL - Gdańsk organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

TakNie1
@Pytanie

Tak , tylko wtedy kiedy są takie wymogi na budowach

Monika

Czy można awansować w tej firmie ?

Po awansie
@Monika

Jesli jestes wiernym i oddanym sługą ,to możesz awansować...

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Tedy

Nie zawsze wszystko idzie z górki, może akurat teraz jest ten gorszy moment i trzeba przetrwać?

TakNie1
@Tedy

Przetrwać? W imię czego? To chyba właściciele powinni zacisnąć pasa i uszczuplić swoje oszczędności, żeby było na wypłaty,a nie oczekiwać od pracowników, że będą cierpliwie czekać,aż kontrahent zapłaci. Raz, drugi może się zdarzyć opóźnienie w wypłacie, ale problemem jest to,gdy staje się to normą. Jeszcze większym problemem , gdy zapytasz szefa, kiedy otrzymasz wynagrodzenie, a odpowiedzią jest "zdziwienie", że pieniądze są potrzebne na czas...Chyba przetrwają tylko ci, którym dzień, dwa lub trzy nie robi różnicy, oby ich cierpliwość zostala zauważona i doceniona.

Tak5Nie

Zostaw merytoryczną opinię o PPUH POKO-AL - Gdańsk - Gdańsk